מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

חמ”ד של ביקור באמי”ת איתן מעלה אדומים

IMG_7227

ביום שלישי, הגיע מנהל החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ , יחד עם צוותו, לביקור בעיר מעלה אדומים. הכינוס התקיים בבית החינוך אמי"ת איתן...

IMG_7227

ביום שלישי, הגיע מנהל החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ , יחד עם צוותו, לביקור בעיר מעלה אדומים. הכינוס התקיים בבית החינוך אמי"ת איתן.
הבוקר החל בתפילת שחרית בבית המדרש ושיחה עם תלמידי בית החינוך.
לאחר מכן, התקיימו מספר מושבים בהם הוצגו בפני הנוכחים מוסדות אמי"ת בעיר. בהמשך היום הצטרפו בני כשריאל , ראש העיר, דוד שרת , מנהל אגף החינוך, קובי עמר , המפקח רוחמה ווגל , מתוכנית אפיקים, הרב אלי קפלן , ראש הגרעין התורני "בית מורשת" ומנהלי כל מוסדות החמ"ד בעיר. יחד התקיים רב שיח מעניין ומעשיר בנושאים שונים. את הביקור חתמו הנוכחים בתפילת מנחה ובארוחת צהריים עשירה בבית החינוך. היה מדהים לשמוע את הפרגון שקיבלו מוסדות החמ"ד בעיר, הצוות על העשייה בבית החינוך מכל הנוכחים במקום. 

דניאל בארי, מנהל בית החינוך אמי"ת איתן, אמר "זכות גדולה לנו שהמחוז מזהה אותנו המקום לארח יום חשוב שכזה. הביקור היה מעשיר, שמענו על העשייה הברוכה ברחבי העיר. תלמידינו זכו לשמוע שיחה מפי הרב ליפשיץ ואנו נהנינו מכינוס מרתק ומאתגרים חדשים אותם קיבלנו לעשייה בהמשך".
IMG_7225

קרא עוד...

אמי”ת דביר – נתינה כדרך חיים

IMG_9068

במהלך החודש האחרון הגיע לבית הספר אמי"ת דביר בימי שישי ישי הורניק. ישי הגיע במסגרת פרויקט ניצוצות שמתקיים השנה בימי שישי, כדי להעביר את הניצוץ "נתינה כדרך חיים"...

IMG_9068

במהלך החודש האחרון הגיע לבית הספר אמי"ת דביר בימי שישי ישי הורניק. ישי הגיע במסגרת פרויקט ניצוצות שמתקיים השנה בימי שישי, כדי להעביר את הניצוץ "נתינה כדרך חיים".

התלמידים שהשתתפו בניצוץ של ישי למדו על מושג החסד בקהילה. התלמידים שמעו סיפורים על משפחות או יחידים שהיו במצוקה ועל ידי העזרה והתמיכה שקיבלו מאחרים הצליחו להתרומם ולחזור לחיים תקינים .
ישי העביר לתלמידים מסר חשוב שעזרה לשני יכולה להתבטא לא רק בנתינת כסף או באמצעים חומריים אלא אף על ידי שאילת שלום או חיוך.
הנתינה כחלק מהחיים, לא רק שהופכת אותנו לאנשים טובים יותר, אלא אף נותנת לאדם כוחות להתמודד עם החיים וממלאת אותו באושר ושמחה.
במפגש השלישי התנסו התלמידים בנתינה בפועל. התלמידים, בליווי ישי, סידרו חלות ומצרכי מזון בתוך קרטונים ולאחר מכן נסעו לחלק את החבילות ל-15 משפחות בעיר לכבוד שבת.
לסיום יצאו התלמידים לקניון נעמי וחילקו פרחים לעוברים ושבים שהיו עסוקים בקניות
לשבת המתקרבת. הפעילויות הללו גרמו לאנשים לחייך ולשמוח והם הודו מאוד לנערים.
אחד התלמידים סיכם את המפגשים עם ישי: "פגשנו אדם מדהים, והבנו שבעצם כל אחד יכול לתת: חיוך, מילה טובה, פרח, יחס מפרגן. אלו דברים שלא עולים כסף, אבל מאוד נעים לקבל אותם".

מנהל בית הספר ד"ר צחי לב-רן: "הנתינה היא חלק מהערכים אליהם בית החינוך אמי"ת דביר מחנך את תלמידיו. הפעילות הזו תימשך באופן קבוע ב"סיירת נתינה" שמוקמת בימים אלו בבית הספר, ואני בטוח שהיא תשפיע על התלמידים ועל קהילת בית הספר באופן כללי".

קרא עוד...

יריד תחפושות למען משפחות אומנה נערך באולפנת אמי”ת גבעת שמואל

IMG-20170220-WA0027

תלמידות שכבת ח' באולפנת אמי"ת גבעת שמואל הפיקו והפעילו את מבצע החסד - יריד תחפושות ודוכנים ברוח פורים, שנערך באולפנת אמי"ת גבעת שמואל בשת"פ עם 'מעגל נשים גבעת שמואל'...

IMG-20170220-WA0027

תלמידות שכבת ח' באולפנת אמי"ת גבעת שמואל הפיקו והפעילו את מבצע החסד - יריד תחפושות ודוכנים ברוח פורים, שנערך באולפנת אמי"ת גבעת שמואל בשת"פ עם 'מעגל נשים גבעת שמואל'.

 היריד נערך בכוחות משותפים של התלמידות, חברות 'מעגל נשים' גבעת שמואל והאולפנא, ההורים, העיריה וכל תושבי העיר שהגיעו בהמוניהם ליריד.
 נאסף סכום כסף יפה, אשר יוקדש  סיוע למשפחות אומנה.
קרא עוד...

רגישות לנגישות באולפנת אמי”ת אוריה

IMG-20170227-WA0021

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע השתתפו השבוע  בפרוייקט מיוחד במינו: "רגישות = נגישות"...

IMG-20170227-WA0021

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע השתתפו השבוע  בפרוייקט מיוחד במינו: "רגישות = נגישות".

מדובר בפיילוט מיוחד של משרד החינוך ועמותת 'עלה' בו לקחו חלק תלמידות שכבה ט באולפנה. מטרת התכנית היא לחשוף את התלמידים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים בקהילה.

את הפרוייקט הובילה באולפנהמחנכת ט' ורכזת השכבה רינת איגרא בשיתוף המחנכות אביטל הלר ומיכל לנדאו.

במפגש עם אנשים המתמודדים עם מוגבלויות שונות, שמעו התלמידות ממקור ראשון על חייהם ועל ההתמודדויות השונות עמן הם מתמודדים.

לאחר מכן עברו התלמידות להתנסות בתחנות שונות בהן קבלו טעימה קלה שבקלות מההתמודדויות השונות על מנת לפתח את הרגישות הנדרשת בקהילה לבעלי מוגבלויות.

התלמידות התנסו בהליכה בעיניים עצומות בסיוע מקל הליכה, ניסו להתנייד בכסא גלגלים במסלול מכשולים ולמדו מעט משפת הסימנים על מנת להבין את עולמם של כבדי השמיעה.

התכנית בה השתתפו התלמידות מהווה הקדמה לקראת תכנית מחויבות אישית בה בוחרת כל תלמידה תחום התנדבות בקהילה.

אחת התלמידות שהשתתפה בתכנית ,מסכמת :" כשראיתי ברחוב אדם בכסא גלגלים לא ידעתי כמה מסובך להפעיל את הכסא. עכשיו אני מעריכה הרבה יותר את שתי הרגלים שלי, ומודעת לרגישות הנדרשת בציבור לבעלי מוגבלויות".

נעה הכהן, ראשת אולפנת אמי"ת אוריה:" יום הנגישות לימד את כולנו פרק בהכרת הטוב והערכת הזולת יותר מעשרות שיעורים או שיחות. התלמידות, המתחנכות לסובלנות ולקבלת האחר, למדו באופן חווייתי מהי מגבלה, מהי ההתמודדות עמה, ועל כמה יש להם לברך ולהודות – חויה אותה יזכרו זמן רב".

קרא עוד...

צל”ש נס טכנולוגיות- לתלמידי אמי”ת בר אילן נתניה

IMG-20170223-WA0029

שלושה מתלמידי בית החינוך אמי"ת בר אילן נתניה המשתתפים בתוכנית החינוכית למצוינות ומנהיגות טכנולוגית של "נס טכנולוגיות", זכו השבוע בפרס על רעיון פורץ דרך וחדשנות טכנולוגית....

IMG-20170223-WA0029

שלושה מתלמידי בית החינוך אמי"ת בר אילן נתניה המשתתפים בתוכנית החינוכית למצוינות ומנהיגות טכנולוגית של "נס טכנולוגיות", זכו השבוע בפרס על רעיון פורץ דרך וחדשנות טכנולוגית. 

התלמידים ארי בקוש, יוחאי שמחוני ושלומי מורד פיתחו מכשיר שמטרתו לתת מענה לבעיית התקשורת בין ילדים אוטיסטים והוריהם. הפיתוח כולל מצלמה העוקבת אחר תנועותיו של הילד ומפענחת אותן וכן מד טרמי המזהה את טמפרטורת הגוף ,כאשר השילוב בין שני המדדים מצליח לזהות את המצב המנטלי והרגשי. המדדים נשלחים לאפליקציה באופן המסייע להורים לתת מענה מיטבי ומהיר לצרכי הילד.

הרב יובל אלימלך, מנהל בית החינוך אמי"ת בר אילן אמר כי "בפיתוחם פורץ הדרך גילו התלמידים יכולות מדעיות – טכנולוגיות מהמעלה הראשונה אך יותר מכך, הם הוכיחו כי גם במאה ה-21 המתאפיינת בחידושים והמצאות, יש מקום ללב ולאמונה כי כולנו שווים ועלינו לעמול ולסייע לאוכלוסיות שהגורל לא שפר איתם."

 תכנית "נס טכנולוגיות" המופעלת בבתי ספר תיכוניים בעיר - הינה תכנית המעצימה תלמידים בעלי יכולות לימודיות גבוהות בגילאי 15- 18 להיות מנהיגים טכנולוגיים, תוך פיתוח חשיבה גבוהה, יכולת מנהיגות והתמקדות בביוטכנולוגיה, ננו-טכנולוגיה והנדסת תוכנה.

IMG-20170223-WA0032

קרא עוד...

זהות תל אביבית

P70212-135947

תלמידי כיתות יא-יב בישיבת אמי"ת נתיבות דרור שבאור עקיבא יצאו למסע זהות חברתית ברחבי העיר תל אביב...

P70212-135947

תלמידי כיתות יא-יב בישיבת אמי"ת נתיבות דרור שבאור עקיבא יצאו למסע זהות חברתית ברחבי העיר תל אביב.

המסע נערך לסיכום מערך חינוכי בנושא פערים חברתיים, קבלת האחר, אמונה וזהות שנערך בישיבה.

במהלך הסיור המיוחד פגשו התלמידים דמויות מגוונות בחברה הישראלית.

במרכז "המקום" לתרבות ורוח בצפון תל אביב התמודדו התלמידים עם תפיסות עולם חרדיות וחילוניות . בסיור ביפו הם למדו על הדו-קיום המורכב בין יהודים לערבים, ואילו בדרום תל אביב ,בשכונות שפירא ונווה שאנן נחשפו לסוגיית המסתננים והעובדים הזרים.

את היום סיכמו התלמידים בבית הכנסת שהפך לישיבה בראשותו של הרב אחיעד אטינגר , בדרום העיר, בשכונה בה הרוב הגדול הוא של אריתראים וסודנים. הרב אטינגר ליווה את התלמידים בסיור בשכונה וסיפר כי באלול הקרוב יפתח הכולל בישיבה לתלמידים בוגרי י"ב.

התלמידים הביעו עניין רב במהלך הסיור באתגרים השונים המעסיקים את החברה הישראלית.

הרב אהרל'ה פוגל ,מחנך כתה י"א: " אני מאמין שיום כזה הוא נדבך חשוב בבניית זהות ובמציאת המקום בו יכול  כל אחד לתרום לחברה הישראלית מתוך ראיה תורנית".

הרב רמי כדר, ראש ישיבת אמי"ת נתיבות דרור:" החינוך לקבלת האחר הוא אחד מאבני היסוד של החינוך בישיבה, בה אנו שואפים לגדל את מנהיגי העתיד על יסודות של תורה ואמונה".

קרא עוד...

תלמיד ישיבת אמי”ת נחשון- מצטיין דגם האו”ם הבינלאומי

IMG-20170219-WA0010

תלמיד ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, צבי וייס, הוא ממצטייני תכנית "דגם האו"ם" הבינלאומי, אשר נערכה השבוע בבית ספר הבין-לאומי באבן יהודה בהשתתפות  700 תלמידים מהארץ, מאירופה ומאפריקה...

IMG-20170219-WA0010

תלמיד ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, צבי וייס, הוא ממצטייני תכנית "דגם האו"ם" הבינלאומי, אשר נערכה השבוע בבית ספר הבין-לאומי באבן יהודה בהשתתפות  700 תלמידים מהארץ, מאירופה ומאפריקה.

כל קבוצה ייצגה את האינטרסים של מדינה אחרת, תוך ניסיון לפתור גם בעיות כלל עולמיות.

נבחרת ישיבת אמי"ת נחשון , אשר ייצגה את בלרוס, השתתפה בדיונים על איכות הסביבה, זכויות האדם ופליטים, סחר חופשי ועוד, וזאת לאחר חודשי מחקר וביסוס עמדות בהדרכת המורה יעקב ביזלי.  

בכינוס החגיגי, בו הציעו התלמידים תיקונים לאמנה הבינלאומית ופתרונות לבעיות העולם, השתתף גם עמוס גלעד, ראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון, ובעבר ראש חטיבת המחקר באמ"ן ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אשר שיתף את הנוכחים בסוגיות המורכבות עמם מתמודד הממשל בישראל.

תלמיד הישיבה, צבי וייס , נבחר על ידי חבר השופטים  לנציג הטוב ביותר בדגם האו"ם בוועדת מחלוקות בין-מדינות על גבולות ושטח , לאחר שהרשים את השופטים בדיון המורכב.

הרב נעם קריגמן , ראש ישיבת אמי"ת נחשון:"אנו שואפים לחנך את תלמידי הישיבה להיות 'אנשים גדולים' המודעים לנעשה סביבם ומוכנים לפעול לשיפור העולם סביבם".

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת עמיחי במבצע “חסד של אמת”

IMG_20170222_152946 (1)

בשבוע שעבר, שמעו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברשתות החברתיות על ניצולת שואה כבת 90 ,מאיה טשרניחובסקי ,שנפטרה ערירית מבלי להותיר אחריה בני משפחה...

IMG_20170222_152946 (1)

בשבוע שעבר, שמעו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברשתות החברתיות על ניצולת שואה כבת 90 ,מאיה טשרניחובסקי ,שנפטרה ערירית מבלי להותיר אחריה בני משפחה.

התלמידים החליטו להתגייס ולכבד את הנפטרת בלויה ראויה ומכובדת. עשרות מתלמידי הישיבה יצאו עם תום יום הלימודים לבית העלמין ברחובות , ללוות את הקשישה בדרכה האחרונה.

מספר אוהד מישאל, תלמיד כתה ט, מיוזמי המבצע: סיפרתי לחברים בישיבה ששמעתי על ניצולת שואה ערירית שנפטרה ואין מי שיבוא להלוויה שלה. ביקשתי מהמחנך שלנו , הרב יעקב אסרף, אישור והוא מאוד התרגש ותמך בעניין. התאספנו כמה עשרות תלמידים בישיבה ויצאנו יחד להשתתף בלוויה של האישה –אותה לא הכרנו."

אוהד מסביר כי "למדנו בכיתה על "מת מצווה" ועל משמעות כבוד המת , ושמחנו על ההזדמנות לכבד נפטרת בודדה בכבוד אחרון".

הרב שמעון שושן ראש הישיבה:

"היכן בעולם יתגייסו בני נוער מיוזמתם להשתתף בלוויה של אשה שמעולם לא הכירו? הערבות ההדדית שהנוער שלנו מגלה אין לה אח ורע. אשרינו המבוגרים שזכינו לגדל נוער כזה"

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח