מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מצטייני תחרות “נס טכנולוגיות”- תלמידי מודיעין

20170223_161433

תלמידי ביה"ס מור , מכבים-רעות ואמי"ת בנים מודיעין זכו השבוע בפרס הצטיינות וציון לשבח בתחרות הארצית לפיתוח מנהיגות טכנולוגית  "נס טכנולוגיות" , על פיתוח פורץ דרך שעשוי לחסוך למשק מיליארדים...

20170223_161433

תלמידי ביה"ס מור , מכבים-רעות ואמי"ת בנים מודיעין זכו השבוע בפרס הצטיינות וציון לשבח בתחרות הארצית לפיתוח מנהיגות טכנולוגית  "נס טכנולוגיות" , על פיתוח פורץ דרך שעשוי לחסוך למשק מיליארדים בשנה.

חברי הנבחרת עמלו במשך חודשים על פיתוח ייחודי - קופסת אחסון חכמה לאוכל המדווחת לסמארטפון בעזרת חיישני לחות, טמפרטורה, וגז מתאן מתי המזון עומד להירקב, ובכך מונעת השלכת מזון והפסד כספי.

התלמידים הרשימו את חבר השופטים בעבודת הצוות יוצאת הדופן ובמוצר הייחודי שפיתחו וזיכו אותם בפרס הצטיינות מיוחד על עבודת צוות.

תלמיד אמי"ת מודיעין ,מתן קריאל סיפר על עבודת הפיתוח המשותפת : "עבדנו ביחד בשיתוף פעולה בין כל חברי הקבוצה מבתי הספר השונים עד שהגענו לפתרון , לכל אחד יש חלק משמעותי בתוצר המיוחד".

הרב איתמר חייקין, מנהל בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין: "הקבוצה השכילה לשלב בין מצוינות אישית לערכים של שותפות וערבות אליהם אנו מחנכים, והוכיחו כי בכוח הרצון הופכים חלומות למציאות".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת מדעי למען אברה מנגיסטו

900

ביום חמישי שעבר מלאו 900 יום לשבי של אברה מנגיסטו ברצועת עזה...

900

ביום חמישי שעבר מלאו 900 יום לשבי של אברה מנגיסטו ברצועת עזה.

תלמידי בית החינוך אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה , ביוזמת צוות 'נחשון' סניף רעננה מרכז של בני עקיבא, החליטו להעלות את הנושא הכואב למודעות הציבור באמצעות יצירת מיצג אנושי : מאות מתלמידי בית החינוך יצרו את הספרה 900 על מדשאת בית החינוך.

התלמידים קראו להעלות את כאבה של משפחת מנגיסטו לסדר היום הציבורי ,לצד כאבן של משפחות כל הנעדרים והשבויים הישראליים.

את היוזמה הוביל אלי שפירא, תלמיד ישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול בכפר בתיה וראש צוות נחשון בבני עקיבא רעננה, ועילי מוסקל, תלמיד י"א באמי"ת מדעי וחבר צוות נחשון.

אלי שפירא: "בצוות 'נחשון' בבני עקיבא אנחנו דנים רבות בסיפורו של אברה מנגיסטו .בשיתוף פעולה עם ביה"ס אמי"ת מדעי נעשה מהלך חינוכי והסברתי רחב על מנת להרחיב את המעגלים שכואבים ופועלים למען אברה ומשפחתו".

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי :"אנו גאים בתלמידים שהחליטו להביע הזדהות עם משפחתו של אברה, ולצעוק את צעקתו של יהודי-ישראלי השבוי בשבי החמאס, ובכך הפגינו ערבות הדדית , יוזמה ומנהיגות".

קרא עוד...

מורידים לסבא וסבתא אפליקציות בסלולרי

IMG-20170220-WA0012

תלמידי בית החינוך אמית ב אשקלון קיימו מפגש ביום שני האחרון בהקניית השימוש בסלולר יחד עם כ60 גמלאים תושבי העיר...

IMG-20170220-WA0012

תלמידי בית החינוך אמית ב אשקלון קיימו מפגש ביום שני האחרון בהקניית השימוש בסלולר יחד עם כ60 גמלאים תושבי העיר.

גימלאי העיר הוזמנו לאירוע מיוחד בבית החינוך בו השתתפו תלמידים מכיתות ח ו ט אשר נתנו הדרכה בסיסית ומעמיקה בהתאם למכשיר ולרמת ידיעותיו של הגמלאי.

את הארוע המיוחד יזמו הגב שרה זכריה ומנהלת חטב כאשר הרעיון הוא להמשיך את המפגשים לנושאים אחרים על פי בקשת הגמלאים .

רכז מעורבות חברתית יגאל בוחבוט הרים את הכפפה ומיד החל בהערכות.

תלמידי החטיבה קבלו את האורחים המבוגרים בקבלת פנים חגיגית באולם הספורט של בית החינוך שקושט במיוחד לכבוד המאורע, ופינקו אותם בכיבוד ובשי אישי לכל אחד ואחד.

כל תלמיד ותלמידה "אימצו" את אחד האורחים ובמשך הבוקר ערכו להם הכרות מקיפה עם המכשיר הסלולרי שברשותם- אופן השימוש השוטף, שליחת וקבלת הודעות אסמס ,ווטסאפ, הפעלת האינטרנט, הורדת אפליקציות ייעודיות לשימושם- ועוד .

מנהל בית החינוך יהודה כהן ומנהלת חט"ב אליס מור ברכו את הגמלאים בברכת ברוכים הבאים ושבחו את התלמידים על הכנסת האורחים היפה שהפגינו.

משה לביא, גמלאי שהשתתף בכינוס :" קבלתי הדרכה מרתקת על המכשיר הסלולרי שלי. התלמיד אביב הפגין ידע מקצועי וזריזות בתפעול המכשיר, בשילוב ענוה וצניעות . נהניתי להקשיב וכבר בפרק זמן קצר רכשתי ידע נוסף. האירוע אורגן בצורה ראויה לשבח!".

מנהלת חט"ב אליס מור מסכמת את המפגש המיוחד : "אין שיעור חינוך גדול ממפגש עם גמלאי הדור, האזנה לסיפורי החיים שלהם ולמידה מניסיונם. התלמידים העניקו שיעור בסלולר- ומרוויחים שיעור בנסיון וחכמת חיים".

קרא עוד...

מובילים בסייבר

מעבדת סייבר גוש דן (1)

בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג) נמצא בעשיריה הראשונה של חטיבות הביניים שעלו לשלב גמר של אליפות הסייבר הארצית לתלמידי חטיבות ביניים...

מעבדת סייבר גוש דן (1)

בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג) נמצא בעשיריה הראשונה של חטיבות הביניים שעלו לשלב גמר של אליפות הסייבר הארצית לתלמידי חטיבות ביניים.

בשלב הראשון של התחרות  השתתפו  כלל התלמידים בכיתות ז-ט מכל בית חינוך ובתי הספר שהגיעו לניקוד הגבוה ביותר עלו לשלב הבא- השלב הארצי.

לתלמידי הסייבר בבית החינוך, בהדרכת רכזת לימודי הסייבר בבית החינוך ליאת כרמון-קולט, היסטוריה של הישגים בתחום: לפני שנתיים זכו במקום השני הארצי ואילו בשנה שעברה זכו במקום הראשון באליפות הסייבר בארץ, וקבלו את גביע אליפות הסייבר מידי שר החינוך נפתלי בנט..

בשלב הראשון של התחרות  לקחו חלק 97% מתלמידי חטיבת הביניים של בית החינוך ותחושת ההישג בהעפלה לשלב הגמר- משותפת לכל התלמידים.

תומר שופר מנהל אמי"ת בר אילן ר"ג: "נושא הסייבר הוא חוד החנית של הטכנולוגיה המודרנית ומסמן את העתיד הצבאי והאזרחי. אנו מאמינים כי תלמידינו יעשו בו חיל, גם בהמשך התחרות, וגם בהכשרה צבאית ואקדמאית".

    במסגרת אליפות הסייבר לומדים התלמידים עקרונות בסיסיים של תכנות. בשלב הראשון של התחרות הניקוד היה בתי ספרי ,ככל שהשתתפו יותר תלמידים, שהתקדמו בשלבי הלימוד, עלה מקומו היחסי של בית הספר  בגמר האליפות ישתתפו רק נבחרות בתי הספר המצטיינים.

בבית החינוך אמי"ת בר אילן מושם דגש על לימודי הסייבר. השנה נחנכה בבית החינוך מעבדת סייבר חדשנית, בה לומדים תלמידי מגמת הגנת-הסייבר וכן תלמידי עתודה-מדעית-טכנולוגית בחטיבה. המעבדה מעוצבת בסגנון חברת הי-טק במטרה לתת לכל תלמיד מרחב עבודה אישי לצד מוקדים לעבודת צוות.

קרא עוד...

אורה אייזנברג מקריית החינוך אמי”ת עכו- מורה מצטיינת מחוזית

20170220_080446

אורה אייזנברג, מורה לפיזיקה ורכזת מדעים בבית החינוך אמי"ת עכו, התבשרה השבוע כי נבחרה על יד מחוז צפון של משרד החינוך לקבלת פרס החינוך המחוזי בקטגוריית איש חינוך מצטיין...

20170220_080446

אורה אייזנברג, מורה לפיזיקה ורכזת מדעים בבית החינוך אמי"ת עכו, התבשרה השבוע כי נבחרה על יד מחוז צפון של משרד החינוך לקבלת פרס החינוך המחוזי בקטגוריית איש חינוך מצטיין.

אייזנברג, ילידת ברית המועצות המתגוררת בעכו ומלמדת מעל 27 שנה , מקדמת את תלמידי בית החינוך למצוינות מדעית החל מתכנית מעברים של תלמידי כתות ו' ועד הגשה לבחינות הבגרות ברמה מוגברת.

בנימוקי הועדה לקבל הפרס נרשם בין השאר :"אורה מובילה בחריצות רבה זה שנים תהליכים פדגוגיים וארגוניים בתחום המדעים אשר הפכו לחלק בלתי נפרד מתרבות ההוראה בבית החינוך. ניכר כי היא משקיעה מאמצים רבים לקידום המדעים בזיקה לצרכי התלמידים תוך הקפדה על קשר אישי, נועם הליכות, ,אחריות , יוזמה ונתינה גם מעבר לחובות המוגדרים".

במהלך השנים קידמה אורה את תלמידיה לעבודות חקר מדעיות, הצלחה רבה במבחני הבגרות  והשתתפות ואף זכיה בתחרויות מדע מחוזיות וארציות.

אורה אייזנברג: "מנהלת מסורה כמו הגב' אתי צברי ,שיודעת להעריך ולמצוא נקודות חוזק של כל מורה ומורה , נותנת  לנו המורים כח להמשיך ולקדם במסירות את התלמידים. אני שמחה על האפשרות בגילי המופלג ללמד בשיטה החדשנית PBL-- למידה מבוססת פרויקטים, ללוות את התלמידים לתחרויות פיזיקה ארציות ולהעניק להם את היכולת לפרוץ ולממש את יכולתם."

אתי צברי, מנהלת קריית החינוך אמי"ת עכו מברכת את אורה על ההישג:" אורה מובילה בבית החינוך תהליכים פדגוגיים מדעיים חדשניים , המתבססים על ניסיונה העשיר בהוראה ובמדעים, ומשמשת דוגמא ומודל למסירות וחדשנות בהוראה לצוות המורים כולו".

קרא עוד...

מצוינות אמי”תית: ‏פרס החינוך הדתי לאולפנית אמי”ת אור עקיבא

אולפנית אור-עקיבא-197

אולפנית אמי"ת אור עקיבא היא זוכת פרס החינוך הדתי לשנת תשע"ז, כך פרסם משרד החינוך, וזאת בשל הישגים חינוכיים ולימודיים משמעותיים...

אולפנית אור-עקיבא-197

אולפנית אמי"ת אור עקיבא היא זוכת פרס החינוך הדתי לשנת תשע"ז, כך פרסם משרד החינוך, וזאת בשל הישגים חינוכיים ולימודיים משמעותיים.

את ההודעה על הזכייה קיבלה מנהלת האולפנית, הגב' בלהה בוסי, מראש מנהל החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ. בית הספר זכה בפרס על השקעה והתמדה, עשייה יצירתית ושליחות חינוכית גדולה, המהווה דוגמה ומקור השראה למוסדות חינוך.

בנוסף נבחרה האולפנית כמועמדת לפרס חינוך מטעם מחוז חיפה. לפני כחודש ביקרה ועדת הפרס באולפנית והתרשמה מקרוב מהפעילות החינוכית והעשייה החינוכית הענפה המתקיימת באולפנית. 

אחוז הזכאיות לתעודת בגרות בקרב בוגרות האולפנית עומד על 95 אחוזים לשנת 2016, הישג המעיד על המאמץ המושקע בכל תלמידה למיצוי יכולותיה. מלבד קידום למצוינות מעודד בית החינוך תרומה לקהילה ועשיה חברתית, ובוגרות האולפנית משתלבות בשירות משמעותי. בית החינוך מתאפיין ברמת מוגנות גבוהה, כפי העולה מסקר אקלים רמ"ה בו מדווחות התלמידות על אפס אחוזי אלימות.

באולפנית נלמדות תכניות ייחודיות, כגון: רובוטיקה, מתמטיקה דרך התיכון הווירטואלי, יזמות צעירה, מדרשת "בשביל הלב", וכן קורסי בחירה לבנות חטיבת הביניים. לצד מגמות ביולוגיה, סוציולוגיה ופסיכולוגיה, ספרות ואומנות, פועלת באולפנית מגמת האדריכלות - היחידה במחוז חיפה - בה נלמדים יסודות עיצוב הפנים והתכנון האדריכלי.

ראשת האולפנית , בלהה בוסי, מדגישה כי בית החינוך מהווה דוגמא  למחויבות של צוות ביה"ס להצלחת תלמידותיו , לא רק בהישגים לימודיים אלא בחינוך לערכים , תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה:

 "אנו מחנכים לאחריות ועצמאות מחשבתית תוך פיתוח מנהיגות והתמודדות עם האתגרים שהחברה הישראלית מציבה בפני המתבגרות הצעירות במטרה לחנך על ערכי אהבת עם ישראל, על כל גווניו " .

מר יעקב אדרי, ראש עיריית אור עקיבא אומר כי "האולפנית היא יצירה חינוכית שמצליחה להיות בית למצוינות תוך מענה איכותי המאפשר לכל תלמידה לממש את הפוטנציאל הטמון בה".

מר יוסי כדורי מחזיק תיק החינוך בעיריה הוסיף ואמר כי כל בת מקבלת יחס אישי ותכנית פרטנית ייחודית :"השקעה זו ניכרת בכל תחומי ההתערבות הלימודיות, והחברתיות ועל כך יישר כח."

הגב סיגל אלבז , מנהלת החינוך העל יסודי, הגיעה לברך השבוע את כל צוות האולפנית: "בית הספר נבחר בשל עשייה חינוכית ייחודית -מדובר בצוות מסור ואיכותי. קבלת הפרס מוכיחה את העבודה המושקעת ,המקצועיות  והמנהיגות הפדגוגית, המאפשרים לתלמידות להאמין בעצמן ולמצות את הפוטנציאל שלהן. "

ראש האולפנית בקשה להודות לשותפים לדרך,  לראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי, סיגל אלבז מנהלת החינוך העל יסודי, יוסי כדורי מחזיק תיק החינוך, ולאשר ארביב מנהל מחלקת הנוער, לאמנון אלדר מנכל רשת אמי"ת, וצהלון סירי מנהל קהילת צפון.

בוסי מודה גם לפיקוח של החמ"ד במחוז חיפה - הגב' ירדנה אלון, מחמ"דית מחוז חיפה, והגב' יעל בלום, מפקחת ביה"ס.

קרא עוד...

מקום ראשון במרוץ לזכר סגן יואב הר שושנים לחניכי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות אמי”ת פתח תקווה

יום טבע ומרוץ ניווט לזכר סגן יואב הרשושנים 2017 1

חניכי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית בכפר הנוער אמי"ת פתח תקווה הם הזוכים במקום הראשון במרוץ לזכרו של סגן יואב שושנים, אשר נפל לפני עשרים ושלוש שנים בלבנון...

יום טבע ומרוץ ניווט לזכר סגן יואב הרשושנים 2017 1

חניכי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית בכפר הנוער אמי"ת פתח תקווה הם הזוכים במקום הראשון במרוץ לזכרו של סגן יואב שושנים, אשר נפל לפני עשרים ושלוש שנים בלבנון.

יום טבע ומרוץ ניווט לזכרו של סגן יואב הר שושנים נערך ביום שישי שעבר (17.2.17) בשמורת הטבע נאות קדומים.

חניכי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות פ"ת זכו זו השנה השניה ברצף במקום הראשון במרוץ הניווט, לפי ניקוד לקבוצות.

משה קוסטה, ראש המכינה, מברך את חניכיו על ההישג לזכרו של סגן הר שושנים: "חניכי המכללה משלבים הכנה לשירות צבאי מקצועי ומשמעותי לצד פיתוח מנהיגות ערכית במטרה למקסם את התרומה לעם ולמדינה".

המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית מציג מודל ייחודי לרשת אמי"ת לפיתוח זהות יהודית, ציונות, מנהיגות ופיתוח מצוינות אישית  לצד לימודים טכנולוגיים מתקדמים במכללה הטכנולוגית לטכנאים והנדסאים.

במרכז משלבים הכנה לחיים ולשירות משמעותי במכינה למנהיגות ערכית בהובלת משה קוסטה, לצד לימודים טכנולוגיים מתקדמים במכללה הטכנולוגית לטכנאים והנדסאים בראשות מנהל המכללה משה עוזיאל.

קרא עוד...

מקום ראשון במרוץ לזכר סגן יואב הר שושנים לחניכי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות אמי”ת פתח תקווה

יום טבע ומרוץ ניווט לזכר סגן יואב הרשושנים 2017 1

חניכי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית בכפר הנוער אמי"ת פתח תקווה הם הזוכים במקום הראשון במרוץ לזכרו של סגן יואב שושנים, אשר נפל לפני עשרים ושלוש שנים בלבנון...

יום טבע ומרוץ ניווט לזכר סגן יואב הרשושנים 2017 1

חניכי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית בכפר הנוער אמי"ת פתח תקווה הם הזוכים במקום הראשון במרוץ לזכרו של סגן יואב שושנים, אשר נפל לפני עשרים ושלוש שנים בלבנון.

יום טבע ומרוץ ניווט לזכרו של סגן יואב הר שושנים נערך ביום שישי שעבר (17.2.17) בשמורת הטבע נאות קדומים.

חניכי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות פ"ת זכו זו השנה השניה ברצף במקום הראשון במרוץ הניווט, לפי ניקוד לקבוצות.

משה קוסטה, ראש המכינה, מברך את חניכיו על ההישג לזכרו של סגן הר שושנים: "חניכי המכללה משלבים הכנה לשירות צבאי מקצועי ומשמעותי לצד פיתוח מנהיגות ערכית במטרה למקסם את התרומה לעם ולמדינה".

המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית מציג מודל ייחודי לרשת אמי"ת לפיתוח זהות יהודית, ציונות, מנהיגות ופיתוח מצוינות אישית  לצד לימודים טכנולוגיים מתקדמים במכללה הטכנולוגית לטכנאים והנדסאים.

במרכז משלבים הכנה לחיים ולשירות משמעותי במכינה למנהיגות ערכית בהובלת משה קוסטה, לצד לימודים טכנולוגיים מתקדמים במכללה הטכנולוגית לטכנאים והנדסאים בראשות מנהל המכללה משה עוזיאל.

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109
כפתור נגישות פתוח