מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידות אמי”ת שחר בית שמש במבצע “הפלאפל של דוגו” קוראות: עם ישראל חי!

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של...


תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של ישראל-  כאות לניצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב.

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ אשר שמעו את סיפורו של דוגו ואשר מכירים אותו כאיש עדות בארץ ובמסעות לפולין- החליטו לחבור ליוזמה. היו שערכו סעודות פלאפל כיתתיות , היו שהכינו בעצמם פלאפל וחילקו לעוברים ושבים- כאשר כולם מצטלמים עם השלט "עם ישראל חי"- לבקשתו של דוגו.

בתמונה: תלמידות אולפנת אמי"ת שילה

צילום: נילי ברנסקי

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת במבצע “הפלאפל של דוגו”

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של...


תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של ישראל-  כאות לניצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב.

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ אשר שמעו את סיפורו של דוגו ואשר מכירים אותו כאיש עדות בארץ ובמסעות לפולין- החליטו לחבור ליוזמה. היו שערכו סעודות פלאפל כיתתיות , היו שהכינו בעצמם פלאפל וחילקו לעוברים ושבים- כאשר כולם מצטלמים עם השלט "עם ישראל חי"- לבקשתו של דוגו.

בתמונה: תלמידות אולפנת אמי"ת שילה

צילום: נילי ברנסקי

קרא עוד...

יום הולדת למורה בת 84 “החיים שלי לא עברו סתם אם בגיל 84 אני זוכה לכזו אהבה”.

לא בכל יום זוכים תלמידים לערוך מסיבת יום הולדת למורה החוגגת 84...


לא בכל יום זוכים תלמידים לערוך מסיבת יום הולדת למורה החוגגת 84.

סוניה רוזנבלאט, בת 84, היא מורה למתמטיקה באמי"ת חברה ומפשט בכפר בתיה , רעננה. השבוע הפתיעו אותה (בזהירות רבה...) תלמידיה, במסיבת יום הולדת רבת משתתפים בה הביעו את אהבתם למורתם המיוחדת.

סוניה עלתה ארצה מקייב, אוקראינה, בשנת 1990 ומלמדת מתמטיקה כבר מעל 60 שנה. כיום היא מגישה לבגרות במתמטיקה –ובהצלחה רבה.

סוניה, בעלת החזות האירופאית האצילית ,הצועדת ברגל מדי בוקר לבית הספר ושבבעלותה אין כל טלפון סלולרי, בולטת בצורה יוצאת דופן בנוף הנערים הצעירים השמחים לברך אותה מדי בוקר לשלום.

למביט מהצד נראית התמונה מופרכת- סביב שולחן אחד רכונים נערים בגיל תיכון ואישה מבוגרת הנראית כסבתא שלהם. שיח ערני בסוגיות מתמטיקה מתנהל באויר וגם תלמידים שבעבר מאסו במקצוע מגלים בו לפתע עניין מחודש. כאן אף אחד לא מחכה להפסקה.

היא מספרת שהיא הצליחה להרגיל את תלמידיה בארץ ''להקדים שלום למורה'', והיום היא שמחה על כל תלמיד שניגש אליה לאמר שלום ובוקר טוב.

בצהרי יום הולדת ה 84 שחל השבוע, הפתיעו התלמידים את סוניה במסיבת יום הולדת בבית הספר. סוניה זומנה לכתה לסייע לאחד התלמידים ואת פניה קבלו תלמידים, בוגרים, הורים וצוות החינוך וההוראה של בית החינוך בשירת "יום הולדת שמח" בליווי ההרכב המוזיקלי של בית הספר. גם ראש העיר חיים ברוידא שהצטרף למסיבה, היה בין המפתיעים.

התלמידים הכינו שלטים וקשטו את החדר בבלונים, המורים וההורים דאגו לכיבוד ומרק חם, להקת בית הספר שרה לכבודה שיר ראפ שחיברו לכבודה וירון כרמי המנהל ברך את סוניה בהתרגשות ניכרת.

ראש העיר חיים ברוידא ברך את סוניה באריכות ימים והמשך מרץ בהוראה: "כבת למשפחת ניצולי שואה, וכעולה ותיקה , את מסמלת את הציונות במיטבה. במרץ בו את מגיעה מדי בוקר לבית הספר ובמסירות בה את מקדישה ימים ולחלות עבור התלמידים- את נראית כמו מורה צעירה בתחילת עבודת החינוך ולא כמורה בעלת וותק של מעל 60 שנה. כולנו יכולים ללמוד ממך ".

יהונתן ששון, אחד התלמידים שחגג לסוניה, מספר : "סוניה היא דוגמא עבורנו לחיים עם משמעות. היא דמות להערצה בשבילנו , בגיל כזה היא מלמדת ועוזרת לנו להתקדם במתמטיקה- אבל גם בהסתכלות חיובית ואחרת לחיים- אנחנו אוהבים אותה מאוד".

סוניה המרוגשת והמופתעת סכמה במשפט: "החיים שלי  לא עברו סתם אם בגיל 84 אני זוכה לכזו אהבה".

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט:

"מסירותה ואהבתה של המורה הותיקה מייצרת בקרב התלמידים מחויבות ללימוד ומוטיבציה להצליח בבחינת הבגרות. התלמידים רואים בסוניה מורה שהיא גם סבתא , מעריכים ומכבדים אותה".

קרא עוד...

באנו, למדנו, נהנינו – יריד הכרות ססגוני באמי”ת דביר בית שמש

עשרות תלמידי כתות ו' מבתי הספר הממלכתיים-דתיים בעיר הוזמנו השבוע לבית החינוך אמי"ת דביר להפנינג של חוויה ולמידה...


עשרות תלמידי כתות ו' מבתי הספר הממלכתיים-דתיים בעיר הוזמנו השבוע לבית החינוך אמי"ת דביר להפנינג של חוויה ולמידה.

האורחים הצעירים השתתפו במגוון של סדנאות, בהם יכלו לטעום ממגוון שיטות הלמידה הייחודיות והפעילויות הערכיות והחברתיות הפועלות בבית החינוך.

היום המיוחד נפתח בלימוד חדשני במרחב ה"גוגיה" ללמידה משמעותית בבית החינוך, המעוצב ברוח האדריכלות הפדגוגית המתקדמת בעולם ומאפשר חוויית למידה חדשנית ומהפכנית.

משם התפזרו התלמידים למוקדים שונים של הכרות וחוויה עם הווי בית החינוך. במרכז הגמ"ח הבית ספרי הצטרפו האורחים לאריזה השבועית של מארזי מזון לנזקקים, המופעלת על ידי התלמידים והמחנכים באופן קבוע.

האורחים הצעירים נהנו מפעילות אתגרית המהווה חלק מתכנית 24/7 , אשר במסגרתה זוכים תלמידי בית החינוך למערכת פעילות חברתית וחינוכית מחוץ לשעות הלימודים.

לאחר ביקור בחדר המוזיקה אשר הוקם ביוזמת תלמידים ובסיוע המורים, התלמידים הצעירים התלהבו מניסוי מתוך חקר חדשני בשיעור מדעים בשילוב רחפנים .

לסיכום היום החווייתי, שוחחו נציגים מתלמידי בית החינוך עם האורחים, הציגו בפניהם את בית הספר וענו על שאלותיהם.

ארז בר און מנהל בית החינוך אמי"ת דביר: "בית הספר חרט על דגלו מצוינות ערכית ולימודית ומיצוי היכולת של כל תלמיד ותלמידה, וקידומם להצלחה".

בית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש מונה כ-330 תלמידים מכל גווני הקשת הדתית ונותן מענה איכותי ואישי לכל תלמיד, על פי צרכיו ויכולותיו. בית החינוך חרת על דגלו מצוינות כדרך חיים, הן בפן הלימודי והן בתחום החברתי-ערכי ומוביל עשייה חברתית משמעותית בבית שמש ומחוצה לה.

צילום: שי מיסק

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת אשדוד ערכו יום הולדת 90 לניצולת השואה :”הנצחון שלי הוא הזכרון שלהם”

מרגש: תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ערכו השבוע יום הולדת 90 לניצולת השואה הלינה בירנבוים, אשר שרדה את גטו וארשה ואת המחנות מאיידנק ואושוויץ...


מרגש: תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ערכו השבוע יום הולדת 90 לניצולת השואה הלינה בירנבוים, אשר שרדה את גטו וארשה ואת המחנות מאיידנק ואושוויץ.

הלינה היא אשת העדות המלווה את התלמידים במהלך המסע לפולין, בשיחות טלפון מרגשות שהם עורכים איתה מתוך מחנה אושוויץ ממנה שוחררו. במלאת לה 90 הזמינו התלמידים את הלינה לישיבה וערכו לה חגיגת יום הולדת מרגשת בהשתתפות ההורים והמחנכים.

הלינה הנרגשת התקבלה בבלונים, שירים, מתנות, כיבוד ועוגת יום הולדת מפוארת, וריתקה את התלמידים בסיפור הצלתה. הלינה נפרדה מהתלמידים והמחנכים בהתרגשות:"הנצחון שלי הוא הזכרון של התלמידים- והם יזכרו ".

הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד: "זכות היא לנו לחגוג יחד עם הלינה את נצחונה על כוחות הרוע . סיפורה של אשה אחת הוא סיפור נצחיותו של עם ישראל".

 

צילום: חנניה סאפר

 

 

 

קרא עוד...

פרס החינוך הארצי לישיבה התיכונית אמי”ת צפת – בית הספר המצטיין של החמ”ד

...


הישיבה התיכונית אמי"ת צפת נבחרה השבוע לבית החינוך המצטיין בארץ של החמ"ד  (חינוך ממלכתי דתי).  מנהל בית החינוך הרב נדביה נאה התבשר על הזכייה משוש נגר ראש החמ"ד.

בטקס שנערך בקריית הנוער בירושלים השבוע קבל מנהל הישיבה הרב נדביה נאה תעודת הצטיינות במחוז צפון בשם כל צוות החינוך וההנהלה משוש נגר ראש החמ"ד, ומאוחר יותר התבשר על זכיית הישיבה בפרס הארצי.

בחודש שעבר ביקרה בישיבה וועדת הפרס ובראשה בועז קולומבוס מפקח ארצי על יסודי במשרד החינוך. חברי הוועדה נחשפו לפרוייקטים הפועלים בבית החינוך, ושוחחו עם תלמידים, מורים וחברי צוות ההנהלה.

ישיבת אמי"ת צפת הינה ישיבה תיכונית תורנית הנותנת מענה חינוכי איכותי לתלמידי צפת וכל אזרו מרום הגליל.

הישיבה התיכונית מתאפיינת בתכניות חינוכיות ערכיות מגוונות המלוות את התלמידים במהלך שש שנות הלימודים בישיבה, במטרה ליצור חיבור ערכי בין כל תלמיד לערכי התורה והציונות, וזאת בשילוב העצמה אישית חברתית ולימודית של כל תלמיד.

צוות החינוך וההוראה בישיבה פועל בשיתוף פעולה בראיית כל תלמיד כעולם שלם בעל מגוון כוחות וכישרונות. בישיבה פועלים לחזק כוחות אלו באמצעות מגוון גדול של תכניות ייחודיות המבוססות על בחירה, שותפות ולקיחת אחריות ומאפשרות ביטוי אישי.

בין השאר פועלות בישיבה תכנית בית מדרש מגוונת, תכניות מדעיות פורצות דרך, מגוון עשיר של מסלולי  אומנות ויצירה , קורסים מקצועיים, מערך טיפולי-אימוני ייחודי ועוד .

הרב נדביה נאה ראש ישיבת אמי"ת צפת:

 "הישיבה התיכונית אמי"ת צפת חולמת להיות בית חינוכי חם ואוהב, עבור למעלה מ 550 חברי הקהילה שלה- תלמידים, מורים ואנשי צוות גם יחד. הצלחת בית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחד מתלמידינו. אנו שואפים ליצור ביחד מרחב חינוכי מאמין ומצמיח, מרחב שמחפש את הייחודיות, אוהב את הגיוון ופתוח לברכת ה'. כולנו עמלים יחד על בנייתה של חבורה  שמאמינה שכל אדם הוא עולם  שלם, יפה ומואר, ושראיית הטוב היא הדרך היחידה לגדול ולגדל".

 

בתמונה: מנהל ישיבת אמי"ת צפת הרב נדביה נאה עם צוות בית החינוך וראש מנהל החמ"ד שוש נגר

צילום: תומר שופר

 

קרא עוד...

שיעור באזרחות ממנכ”ל משרד החינוך

את המורה לאזרחות בבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה החליף השבוע לשיעור אחד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, אשר נפגש עם תלמידות י"א- י"ב לשיחה על שסעים בחברה הישראלית...


את המורה לאזרחות בבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה החליף השבוע לשיעור אחד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, אשר נפגש עם תלמידות י"א- י"ב לשיחה על שסעים בחברה הישראלית.

במסגרת ההכנה שעוברות תלמידות החטיבה העליונה בבית החינוך לקראת סיום הלימודים בתיכון ובחירת שירות משמעותי, משתתפות התלמידות במגוון תכניות ויוזמות להכרות עם החברה הישראלית על גווניה השונים.

במפגש עם מנכל משרד החינוך שמואל אבואב, שמעו ממנו התלמידות על השסעים בחברה הישראלית ועל האופן בו כל אחת מהן יכולה לתרום לצמצום הפערים.

אבואב טען במהלך השיעור כי החברה הישראלית שסועה מבחינה דתית, פוליטית, לאומית ומעמדית-חברתית וכי המשימה הלאומית החשובה ביותר היא לאחד בין הקבוצות השונות בעם ובחברה בלי שאף מגזר יוותר על ייחודו ומהותו.

התלמידות האזינו רוב קשב לדבריו של אבואב, ועם תום דבריו הפנו אליו שאלות רבות העוסקות לאחריותו של משרד החינוך : צמצום פערים בין פריפריה למרכז, חשיבות תעודת הבגרות החברתית , הצורך בשינוי אופי הלמידה משינון ללמידה משמעותית - ועוד.

אבואב התרשם מהרצינות והבגרות שהפגינו התלמידות לאורך המפגש ואיחל להן הצלחה רבה בהמשך דרכן, דרך בה לדבריו תתרומנה ללא ספק לאיחוד החברה הישראלית.

עפרה פאר מנהלת אמי"ת רננים :"אנו מודים למר שמואל אבואב שהקדיש מזמנו היקר לשיחה משמעותית עם התלמידות. כקהילה חינוכית לומדת אנו רואים חשיבות רבה בליווי התלמידות לקראת השלב הבא של חייהן- הבחירה בשירות משמעותי בו תוכלנה כל אחת באופן המתאים לה לתרום לחברה הישראלית, בתור דור המנהיגות הבא של המדינה".

 

צילום: שירלי עגיב

קרא עוד...

פרס החינוך הארצי לישיבת אמי”ת נתיבות דרור באור עקיבא בית הספר המצטיין של החמ”ד

ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא נבחרה השבוע לבית החינוך המצטיין בארץ של החמ"ד  (חינוך ממלכתי דתי).  מנהל בית החינוך הרב רמי כדר התבשר על הזכיה משוש נגר ראש החמ"ד....


ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא נבחרה השבוע לבית החינוך המצטיין בארץ של החמ"ד  (חינוך ממלכתי דתי).  מנהל בית החינוך הרב רמי כדר התבשר על הזכיה משוש נגר ראש החמ"ד.

בטקס שנערך בקריית הנוער בירושלים השבוע קבל ראש הישיבה הרב רמי כדר תעודת הצטיינות במחוז חיפה בשם כל צוות החינוך וההנהלה משוש נגר ראש החמ"ד, ומאוחר יותר התבשר על זכיית הישיבה בפרס הארצי.

בחודש שעבר ביקרה בישיבה וועדת הפרס ובראשה בועז קולומבוס מפקח ארצי על יסודי במשרד החינוך. חברי הוועדה נחשפו לפרויקטים הפועלים בבית החינוך בתחום התורני-ערכי ובתחום השילוב וההכלה, ושוחחו עם תלמידים, מורים וחברי צוות ההנהלה.

ישיבת אמי"ת נתיבות דרור הינה ישיבה תיכונית תורנית הנותנת מענה חינוכי איכותי לבני הישובים אור עקיבא-פרדס חנה וכל אזור הכרמל הדרומי.

הישיבה התיכונית מתאפיינת בתכניות חינוכיות ערכיות מגוונות המלוות את התלמידים במהלך שש שנות הלימודים בישיבה, במטרה ליצור חיבור ערכי בין כל תלמיד לערכי התורה והציונות, וזאת בשילוב העצמה אישית חברתית ולימודית של כל תלמיד.

בישיבה פועל פרוייקט ליב"א הייחודי- "לימודים בראש אחר" האגד ביחד את כל גורמי הליווי הייעוץ וההכלה  במטרה לקדם כל תלמיד למיצוי יכולותיו בכל התחומים. תחת הפרויקט קיים שיתוף הפעולה הדוק בין כל הגורמים- יעוץ חינוכי, שילוב, טיפול רגשי וקידום לימודי- לטובת כל אחד מהתלמידים.

בשם ראש העיר יעקב אדרי ומנהלת אגף החינוך סיגל אלבז נמסר : "בית החינוך ראוי ביותר לפרס זה .ישיבת אמי"ת נתיבות דרור מתאפיינת בתכניות לימודיות לקידום הישגים במקביל לתכניות תורניות ,חינוכיות וערכיות המלוות את התלמידים במהלך שש שנות לימודיהם. הצלחת בית החינוך היא תוצאה של פרי עמלם של כל השותפים :עיריית אור עקיבא -אגף החינוך , משרד החינוך , רשת אמי"ת  וכמובן כל צוותי החינוך וההוראה של המוסד החינוכי .צוות בית הספר הינו צוות מקצועי מסור ואיכותי ובהובלת הרב רמי כדר כולם פועלים במסגרת תכנית עבודה איכותית ומקיפה . זהו כבוד לעיר ולמוסד החינוכי וגאווה לכל מערכת החינוך העירונית ."

הרב רמי כדר מנהל שש שנתי בישיבת אמי"ת נתיבות דרור: "הצלחת בית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה ובהנחיית מנהלת אגף החינוך הגב' סיגל אלבז , משרד החינוך  ורשת אמי"ת  לטובת כל אחד מתלמידינו".

 

בתמונה (מימין): מיכל דה-האן סגנית ראש החמ"ד, שוש נגר ראש החמ"ד, ירדנה אלון מנהלת חמ"ד מחוז חיפה, הרב רמי כדר מנהל שש שנתי, בועז קולומבוס מפקח ארצי על יסודי, יוני לקס סגן מנהלי בבית החינוך ורני שגיא מזכיר וועדת הפרס.

צילום: תומר שופר

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח