מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידי אמי”ת נבחרו לתכנית מנהיגות מייקרוסופט ישראל

תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ נבחרו לתכנית מנהיגות ייחודית של חברת מייקרוסופט ישראל – Teams Leaders ...


תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ נבחרו לתכנית מנהיגות ייחודית של חברת מייקרוסופט ישראל – Teams Leaders .

במסגרת התכנית, אליה התקבלו רק מאה תלמידים מתוך מאות מועמדים מכל רחבי הארץ,  ילמדו התלמידים לתפעל את סביבת הלמידה הטכנולוגית החדשות TEAMS של מייקרוסופט ובמסגרת מפגשי למידה במשרדי מייקרוסופט ישראל ברעננה יוכשרו כמנהיגי תקשוב בית ספריים, ולקידום פרויקטים ממוחשבים בבית החינוך.

השבוע (ב) נערך מפגש הפתיחה של התכנית במשרדי מייקרוסופט ישראל ברעננה בהשתתפות עשרות תלמידים מעשרה בתי חינוך נבחרים של רשת אמי"ת  מרחבי הארץ, בליווי מיריי סורוביץ', ראש תחום רשתיות ברשת אמי"ת.

לאחר סיור במרכז העסקים החדשני של החברה וחשיפה לטכנולוגיות מתקדמות,  התכנסו התלמידים להתנסות מעשית בסביבת הלמידה החדשנית TEAMS שכללה  ביצוע מטלות בשיתוף פעולה קבוצתי.

צילום: מיריי סורוביץ'

קרא עוד...

פסל הריטלין ממודיעין לתערוכה ארצית: בוגרת מדרשת אמי”ת בנות מעלה אדומים תציג בתערוכת אומנות ארצית בירושלים

מאיה כהנא, בוגרת מגמת אמנות במדרשת אמי"ת מודיעין נבחרה להציג בתערוכה ארצית של החינוך הממלכתי דתי בירושלים...


מאיה כהנא, בוגרת מגמת אמנות במדרשת אמי"ת מודיעין נבחרה להציג בתערוכה ארצית של החינוך הממלכתי דתי בירושלים.

בתערוכה, המוצגת מדי שנה במוזיאון אסירי המחתרות בירושלים, מוצגות עבודות נבחרות של תלמידי מגמות אמנות מכל רחבי הארץ. את בוגרת המגמה במדרשת אמי"ת מודיעין ליוותה במהלך תהליך היצירה המורה לאומנות נתלי לוי.

מאיה כהנא תציג בתערוכה את יצירתה "כדור פורח" בטכניקת פיסול -  פסל סביבתי המציג שלושה כדורי ריטלין מונומנטאליים בהצבה אלכסונית השואפת מעלה, בהשראת יצירתו המפורסמת של האמן מנשה קדישמן "התרוממות".

מאיה מסבירה כי בחרה להציג בדרך זו את תחושותיה בנוגע לכדור הריטלין בו היא נעזרת, והשפעותיו על חייה:

"באמצעות הפיסול הבאתי לידי ביטוי את התהליך ההדרגתי אותו עברתי עם כדור הריטלין, עליה ממקום בו הכדור שולט וחוסם למקום יותר חופשי."

ליאת וגשל, מנהלת מדרשת אמי"ת:

"אני מודה למורה נתלי לוי שמלווה את התלמידות להצלחה. במדרשה אנו מאמינים שהקול הפנימי דרכו התלמידות מביעות את עצמן הוא חלק חשוב ביותר בהתפתחות האישית. אנו גאים במאיה שהגיעה לרמת התערוכה הארצית – ובטוחים שנכונה לה עוד הצלחה אומנותית רבה".

בתמונה: (מימין) התלמידה מאיה כהנא עם המורה נתלי לוי, לצד עבודתה של מאיה "כדור פורח"

צילום: עדי פופר
קרא עוד...

תיכון האלופים – בית ספר אחד – 9 אלופים

טקס יוצא דופן נערך השבוע בתיכון מקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע להוקרת  הספורטאים המצטיינים תלמידי בית הספר, שזכו בשנתיים האחרונות ב- 9 אליפויות ישראל בתחומי הספורט השונים...


טקס יוצא דופן נערך השבוע בתיכון מקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע להוקרת  הספורטאים המצטיינים תלמידי בית הספר, שזכו בשנתיים האחרונות ב- 9 אליפויות ישראל בתחומי הספורט השונים.

באמי"ת באר שבע מספר מרשים של אלופים במגוון ענפי ספורט, ביניהם אלופי הארץ ואלופי טורנירים בינלאומיים. בטקס הצדעה חגיגי שנערך לכבודם לקראת סיום שנת תחרויות הספורט, בפני כל תלמידי בית החינוך, העניקו מנהל בית החינוך צוריאל רובינס וראש העיר רוביק דנילוביץ' מגן הוקרה לכל אחד מהספורטאים המצטיינים, לתשואות החברים והמשפחות.

בטקס השתתפו  21 ספורטאים מצטיינים , ביניהם- 9 אלופי ארץ בקטגוריות גיל ומשקל שונים(קרב שבע, האבקות, טניס שולחן וגודו) והשאר- סגני אלופים (קרב שבע, האבקות, ג'ודו, ריקודים סלוניים)

5 מהספורטאים- הם בעלי הישגים מצוינים באליפויות בינלאומיות באירופה- סגני אלופים

בין הספורטאים המצטיינים:

אוראל יזראלוב (י) אלוף ישראל לתלמידים בשני הסגנונות

יורי קלשניקוב אלוף ישראל בהאבקות לבוגרים עד 92 קג ומקום 8 באליפות אירופה לבוגרים

רונן קולסניק אלוף הארץ ומקום 2 באוסטריה בהאבקות,

דני פופוב אלוף הארץ בהאבקות עד גיל 23 וזוכה מדליית ארד בטורניר בינלאומי ברומניה עד 57 קג,

אילן ישוק(י') אלוף הארץ בקרב רב לשנת 2018,

דניס לב (יב) אלוף הארץ באליפות מכבי לטניס שולחן 2018,

אתי ניסימוב(ט) אלוף הארץ בגו'דו עד משקל 48 קג לשנת 2018,

ורטן אגניסיאן (י') אלוף הארץ בהאבקות,

רונן קולסניק אלוף הארץ ומקום 2 באוסטריה בהאבקות,

דני פופוב אלוף הארץ בהאבקות עד גיל 23 וזוכה מדליית ארד בטורניר בינלאומי ברומניה עד 57 קג,

שראל יזראלוב (ז') אלוף ישראל בהאבקות לתלמידים עד 52 קג,

יורי קלשניקוב אלוף ישראל בהאבקות לבוגרים עד 92 קג ומקום 8 באליפות אירופה לבוגרים.

 

תלמידים רבים נוספים זכו במקומות ראשונים באליפויות ארציות ובנילאומיות, ביניהם ארטיום קרוניק ואסתר בילאר בריקודים סלוניים , ולדימיר ירמולנקו בקרב שבע,  ובהאבקות- אורן גופמן, דוד אלמאוו, דוד רדצנקו, דן צסרסקי, דניאל קורקין, מאור וייצמן,אוראל יזראלוב, נוריאל יזראלוב, יניר קסיוק, דן רוזנקרנץ ומקסים שטחין.

בין האלופים שלושה אחים- אוראל, נוריאל ושראל יזראלוב, אלופי האבקות וזוכי תחרויות ארציות. הזוכה הצעיר ביותר הוא רק בכיתה ז- מאור וייצמן.

שראל יזראלוב, תלמיד כיתה ז 4 מספר איך זה להיות חלק מבית של שלושה אלופים: "אנחנו אוכלים בריא ומשקיעים ומתאמנים בכל יום שעה וחצי. כל יום ישלנו  שני אימונים, הראשון בבוקר בשבע בבוקר ואחרי הלימודים בשבע בערב. יחד איתנו יש עוד תלמידים מהכיתה. אין כאן סוד, מי שרוצה להצליח חייב להתאמן כל יום, המורים בבית הספר סומכים עלינו אם יש לחץ של תחרויות ולפני תחרות יש קצת לחץ,  שנדע להשלים את החומר ולא לוותר גם על הלימודים. שואלים אותנו איך זה להיות שלושה אלופים באותו בית? הרבה  גאווה להורים... "

בטקס ההצדעה אמר ראש העיר רוביק דנילוביץ' :

" ההישגים המרשימים והזכייה בתחרויות במגוון ענפי ספורט בשנים האחרונות מעידים שתחום הספורט מהווה עוגן של מצוינות בעיר. ללא ספק הבחירה להשקיע בחינוך ובתרבות בכלל ובמתן הזדמנויות בתחום זה בפרט במסגרת מרכזי המצויינות בעיר כחלק מאסטרטגיה ארוכת טווח מוכיחה את עצמה. הזוכים בתחרויות מהווים דוגמה ומופת ללמידה מתוך עניין, העמקה ומימוש יכולות תוך חתירה למצוינות. זכייתם הנה פרי מאמצים שלהם ושל הצוות החינוכי ".

המנהל צוריאל רובינס ברך את הספורטאים המצטיינים :"אנחנו רגילים שהמורים הם מעבירי הידע, הם הדוגמא האישית לערכים ולמידות טובות. אבל הטקס הזה מבטא את היפוך הפירמידה: התלמידים מלמדים את המורים ולא להיפך. באנו לכאן צוות המורים כדי לקבל מכם השראה תלמידים יקרים. אתם הם אלו שמלמדים אותנו על התמדה, מסירות, דבקות במשימה, חתירה להישגים ומצויינות".


צילום: צוריאל רובינס

קרא עוד...

תורמות לזכרה של התורמת: עשרות תלמידות אמי”ת רננים תרמו שער למען חולות סרטן לזכרה של רנה שנרב ז”ל

עשרות תלמידות אמי"ת רננים תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו בנות השירות הלאומי בבית החינוך לזכרה של חברתן רנה שנרב ז"ל, אשר נרצחה בפיגוע במעיין דני...


עשרות תלמידות אמי"ת רננים תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו בנות השירות הלאומי בבית החינוך לזכרה של חברתן רנה שנרב ז"ל, אשר נרצחה בפיגוע במעיין דני בחודש אוגוסט האחרון, בפיגוע בו נפצעו אביה ואחיה.

בנות השירות הלאומי בבית החינוך הודיה רוזנפלד ועפרה בן שחר , חברותיה של רנה ז"ל סיפרו לתלמידות בית הספר כי רנה הספיקה לתרום בחייה שבע פעמים שער לעמותת 'זכרון מנחם'. התלמידות החליטו ללכת בעקבותיה ולתרום שער לזכרה.

בהפנינג מרגש שנערך השבוע בבית החינוך נאספו כשלושים תרומות שער מתלמידות ומחנכות , כאשר כל התלמידות מעודדות את התורמות ומחמיאות להן על התסרוקות הקצרות והחדשות, אותן העניקו לבנות בהתנדבות מלאה מעצבות השער בתיה וולף ושפרה פרחי .

ענאל כלפון, תלמידת כתה ט היתה בין תורמות השער: "למה עשיתי את זה? היה לי שיער מאוד ארוך והחלטתי שהגיע הזמן להסתפר. שמעתי על מבצע תרומת השיער וחשבתי שאם יש הזדמנות לעשות משהו טוב שתורם לאחרים- זה הזמן וזו הדרך. התרגשתי מאוד גם לגזור את השיער וגם לדעת שזה ישמח ילדה שאין לה."

עפרה פאר מנהלת אמי"ת רננים ברכה את התלמידות ובנות השירות על היוזמה: "אנו גאים בתלמידות שבחרו להנציח את זכרה של רנה ז"ל שהיתה כולה חסד- במבצע של חסד, הוכיחו כי  נתינה לזולת מעצימה את הנותנת".

בתמונה: אחת מתורמות השער תהל נורליאן תלמידת כתה י"ב

צילום: שירלי עגיב

קרא עוד...

לתלמידים יש פינה חמה עבור החיילים

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה חנכו השבוע 'פינה חמה' עבור חיילים ואנשי כוחות הביטחון העוברים בתחנת הרכבת בבית שמש...


תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה חנכו השבוע 'פינה חמה' עבור חיילים ואנשי כוחות הביטחון העוברים בתחנת הרכבת בבית שמש.

תלמידי הישיבה מאיישים עמדת חלוקה של שתיה חמה ועוגות לחיילים, אשר תעמוד בפתח תחנת הרכבת בבית שמש מדי יום א' בבוקר בשעות השיא של תנועת הנוסעים והחיילים החוזרים לבסיסים.

את העמדה יפעילו התלמידים בתורנות קבועה, שתאפשר הפעלה שוטפת של הדוכן. התלמידים גייסו למבצע גם את המשפחות ובני הקהילה בתרומות כלים חד פעמיים, חלב ועוגות.

הרב נעם קריגמן ראש ישיבת אמי"ת נחשון: "הערך החינוכי החשוב ביותר בישיבת אמי"ת נחשון הינו ערך התרומה לקהילה והעזרה לזולת. התלמידים שותפים במגוון יוזמות של חסד ומעורבות חברתית כחלק מתכנית העצמה אישית הפועלת בישיבה."

 

קרא עוד...

היזמים הצעירים – למען בעלי המוגבלויות

השבוע נפגשו תלמידי האקדמיה ליזמות אמי"ת בכפר בתיה עם חברי עמותת "נגישות ישראל" למפגש הכרות שמטרתו לפתח אפליקציות ועזרים טכנולוגיים שיקלו על ההתמודדות עם מוגבלויות שונות...


השבוע נפגשו תלמידי האקדמיה ליזמות אמי"ת בכפר בתיה עם חברי עמותת "נגישות ישראל" למפגש הכרות שמטרתו לפתח אפליקציות ועזרים טכנולוגיים שיקלו על ההתמודדות עם מוגבלויות שונות.

התלמידים השתתפו בסדנת  "שווה לכולם" של עמותת נגישות ישראל, תרומת כלל-ביטוח, במטרה להעשיר את הידע שלהם אודות סוגי המוגבלויות השונות ודרכי ההתמודדות איתם, כשלב ראשון בעבודת פיתוח ויזמות.

במהלך הסדנא שמעו התלמידים מבעלי מוגבלויות שונות על ההתמודדות עם מגבלת תנועה, ראיה, שמיעה, ומגבלה קוגנטיבית. התלמידים התנסו במסלולי מכשולים בכסאות גלגלים, ניווט בכיסוי עיניים, התמודדות עם לקות שמיעה- ועוד, והעלו רעיונות ראשוניים לפתרונות בתחום הנגישות.

גליה קדמי- פרגמן מובילת מרכז היזמות של אמי"ת אמרה כי "תלמידי האקדמיה ליזמות רוכשים כלים וצועדים צעדים ראשונים בתעשיית ההייטק והיזמות, בשילוב תרומה לקהילה ומעורבות חברתית."

צילום: דניאל בר און

קרא עוד...

תלמידי הישיבות אמי”ת כפר גנים ואמי”ת אלירז בפ”ת כבשו את ליגת האופניים : תלמיד ישיבת אמי”ת כפר גנים זכה במקום הראשון במירוץ אופני הרים ארצי

דוד מולגטה אלהיין, תלמיד כיתה ט' בישיבת אמי"ת כפר גנים בפתח תקווה, זכה במדליית זהב במירוץ אופני הרים ארצי שנערך ביום שלישי שעבר ביער משמר העמק...


דוד מולגטה אלהיין, תלמיד כיתה ט' בישיבת אמי"ת כפר גנים בפתח תקווה, זכה במדליית זהב במירוץ אופני הרים ארצי שנערך ביום שלישי שעבר ביער משמר העמק.

המירוץ נערך במסגרת המחזור הראשון של ליגת בתי הספר לאופני הרים, בה משתתפים כל שנה מאות תלמידים מכל רחבי הארץ.

אייל כהן מישיבת אמי"ת אלירז ודניאל כהן מישיבת אמי"ת כפר גנים, זכו במדליית ארד במסגרת המירוץ.

צורי דאר, מאמן נבחרות ישיבת אמי"ת כפר גנים וישיבת אמית אלירז ציין: "מדובר בהישג עצום מכיוון שמדובר בפעם הראשונה שדוד, אייל ודניאל משתתפים במירוץ במסגרת ליגת בתי הספר מול מתחרים חזקים ומנוסים. גם במקצה תלמידי ז-ח נרשמה הצלחה רבה עם מתחרים מישיבת אמי"ת אלירז וישיבת אמי"ת כפר גנים שהתברגו בעשיריה הראשונה".

הדס שמיר, מנהלת בית הספר לחינוך מיוחד בישיבת אמי"ת כפר גנים: "בשנה שעברה התחלנו בחוג רכיבה על אופני הרים בהדרכת צורי דאר. החוג מסייע לתלמידינו למצות את הכשרונות הגלומים בהם, מעצים את תחושת המסוגלות ומטפח בהם מצוינות ואהבת הארץ. ההישגים הגדולים של תלמידינו הינם פרי של עבודה קשה, נחישות והתמדה והם ממלאים אותנו גאווה רבה".

יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז: "לפני כשלוש שנים פתחנו בישיבה מסגרת תחרותית מקצועית של אופני הרים מתוך רצון לחבר את תלמידינו לערכי מצוינות ואהבת הארץ. נבחרת האופניים שלנו התפתחה משנה לשנה, בנתה עוד קומה ועוד קומה וב"ה הגשימה חלום בשבוע שעבר. אנו גאים מאד בתלמידינו ומשוכנעים שיהוו מודל למצוינות בכלל רשת אמית".

הרב ניצן ברגר, ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים מסכם את החוויה: "הזכיה במקומות הראשונים במירוץ אופני ההרים היא קצה הקרחון של תהליך ארוך טווח שבמהלכו התלמידים מתאמנים, משקיעים ומביאים לידי ביטוי את כשרונותיהם בתחומים מגוונים וחשובים. אנו גאים בכל הנבחרת על ההתמדה, הנחישות וכמובן - על ההצלחה הרבה"בתמונות: הרוכבים במהלך המירוץ, והזוכה  דוד מולגטה אלהיין  תלמיד ישיבת אמי"ת כפר גנים

צילום: צורי דאר
קרא עוד...

נציגי החמ”ד בועידת ישראל ללכידות חברתית 2019- תלמידי אמי”ת מודיעין

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סאתקר) ייצגו השבוע את החינוך הממלכתי דתי בועידת ישראל ללכידות חברתית 2019, שנערכה במרכז הקונגרסים "אווניו" בקרית שדה התעופה...


תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סאתקר) ייצגו השבוע את החינוך הממלכתי דתי בועידת ישראל ללכידות חברתית 2019, שנערכה במרכז הקונגרסים "אווניו" בקרית שדה התעופה.

הועידה, אשר נערכה בחסות הליגה נגד השמצה ישראל (Anti-Defamation League) ADL –, נועדה להנגשת שיח הלכידות החברתית לכל ישראלי וקריאה למנהיגות ליצירת  מרחב ציבורי מכיל.

בליווי המורה לאזרחות איה שנהר-פריצקי, השתתפו תלמידי אמי"ת מודיעין באופן פעיל בועידה, במהלכה פגשו בקובעי מדיניות בכירים ומובילי דעת קהל בתחומים שונים.

התלמידים הקשיבו לנואמים, שאלו שאלות והשתתפו במרחבי שיח שעסקו בסוגיות מגוונות  שעל סדר היום בחברה הישראלית

מנהל בית החינוך ליאור הלוי: "ההשתתפות בוועידה תסייע ביד התלמידים לקראת יציאתם לחיים בוגרים כאזרחים מעורבים המשפיעים על סדר יומה העתידי של מדינת ישראל ."

צילום: יוני ריף

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח