קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידי אמי”ת טכנולוגי למדו אנגלית- במוזיאון לאומנות בת”א

תלמידי אמי"ת טכנולוגי באשקלון זכו לחויה מיוחדת במינה במסגרת שיעורי האנגלית- סיור בתערוכה ייחודית במוזיאון תל אביב , שנערך כולו באנגלית...


תלמידי אמי"ת טכנולוגי באשקלון זכו לחויה מיוחדת במינה במסגרת שיעורי האנגלית- סיור בתערוכה ייחודית במוזיאון תל אביב , שנערך כולו באנגלית.

ביוזמתה של המורה לאנגלית אביגיל גוטליב, יצאו תלמידי בית החינוך לסיור מודרך בתערוכה ייחודית המציגה בימים אלה במוזיאון תל אביב-  בה מוצגים חמשים יצירות מופת ממוזיאון האומנות בפילדלפיה, ארה"ב.

הסיור שנערך כולו בשפה האנגלית חשף את התלמידים לתצוגת אומנות יוקרתית המושכת אליה קהל רב מכל רחבי הארץ, תוך שהוא מרחיב ומעשיר את השימוש היומיומי שלהם בשפה.

לדבריה של רכזת האנגלית ויוזמת הסיור אביגיל גוטליב, "הסיור נערך כחלק מהמגמה לפתח בקרב התלמידים בטחון ושליטה בשפה האנגלית, יכולת לתקשר ולהתנהל בשפה ברמה טובה במגוון שימושים ותחומי דעת."

רפאל , תלמיד בית החינוך שהשתתף בסיור, מספר: "הסיור תרם לי רבות קודם כל בשימוש באנגלית מדוברת במהלך הסיור כולו, בנוסף,  נהניתי מאוד מהמפגש עם יצירות האומנות וצורת גישה למציאות שלא הכרתי. "

איציק אברג'ל מנהל בית החינוך : "אנחנו מברכים כל יוזמה של מורים לקידום ולצמיחה של תלמידינו. רכזת האנגלית פטרסיה כהן והמורה אביגיל גוטליב שיתפו פעולה במטרה להרחיב את אופקיהם של התלמידים בדרכים לא שגרתיות. אחת ממטרות בית החינוך היא להפגיש את התלמידים עם הקומות הגבוהות ביותר באישיותם ועם תחומי עניין מגוונים, גם כאלה שלא נפגשו עמם עד כה".

קרא עוד...

תלמידות אולפנת אמי”ת נגה מציינות 80 לליל הבדולח

תלמידות שכבת י"א  באולפנת אמי"ת נגה יצאו ליום עיון ביד ושם לציון 80 שנה לליל הבדולח ...


תלמידות שכבת י"א  באולפנת אמי"ת נגה יצאו ליום עיון ביד ושם לציון 80 שנה לליל הבדולח .

במסגרת יום העיון, אותו יזמה והובילה רכזת ההיסטוריה באולפנה נורית הכסטר , סיירו הבנות במוזיאון והתרגשו לראות את הסידור שהיה שייך לסבא רבא של הילה סמואל, חברתם לכיתה. הרב יצחק סמואל זצ"ל אשר נספה באושוויץ, היה הרב הראשי של אוסלו, בירת נורבגיה וממנהיגי תנועת המזרחי במדינה.

התלמידות ערכו מסע בירור בעקבות השאלות הגדולות שעולות מלימוד השואה  וניסו לבחון היבטים שונים שעלו במרכז הלמידה של  חדר השאלות הגדולות . 

לבסוף נפגשו עם הגברת ציפורה פיבלוביץ ושמעו את סיפור חייה כנערה צעירה בתקופת השואה. העדות ממקור ראשון  עוררה הזדהות , חיבור וענין רב . בעדות המרגשת הציגה ציפורה את נקודת המבט היהודית בשואה ואת התקומה שלה והבחירה לעסוק בהנחלת השואה.

 

קרא עוד...

חיבוק של תלמידי ישראל ליהודי פיטסבורג

בעקבות הטבח הנורא  בבית הכנסת,  החליטו תלמידי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת מכל הארץ להביע תמיכה בקהילה היהודית בפיטסבורג בארה"ב. תלמידים מכל בתי הספר של הרשת הכינו כרזות שעליהם נכתב...


בעקבות הטבח הנורא  בבית הכנסת,  החליטו תלמידי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת מכל הארץ להביע תמיכה בקהילה היהודית בפיטסבורג בארה"ב. תלמידים מכל בתי הספר של הרשת הכינו כרזות שעליהם נכתב את שם בית הספר עם הכיתוב "אנחנו איתכם !"  ושלחו אותם לנציגי הקהילה היהודית שם. 

התלמידים מירושלים ומשדרות, מנתניה ומעלי זהב, מעלי ומרעננה, מקדומים ומחיפה, ממעלה אדומים, מאשקלון ומרמת גן אספו עשרות צילומים וקטעי וידאו מכל הארץ, "זה המעט שאנחנו יכולים לעשות למען אחינו שבארצות הברית" אמרה ירדן צרור, מכרמיאל,  מראשי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת ע"ש רועי קליין.

נורית דוידי, ראש תחום החינוך החברתי ברשת אמי"ת ותושבת שדרות אמרה כי התמונות הקשות מפיטסבורג מדגישות כי כל ישראל ערבים זה לזה וכי תלמידינו שבכל השנה פועלים ללמוד על ישראל והתפוצות ומרגישים חיבור לנושא, מבקשים למסור חיבוק לכל יהודי העולם ובעיקר ליהודי פיטסבורג בשעה קשה זו.

ד"ר אמנון אלדר  מנכ"ל רשת אמי"ת אומר כי כרשת שנוסדה בידי נשות יהדות ארה"ב, חשוב לנו מאוד לשמר את הקשר בין הדור הצעיר בישראל לבין יהדות ארה"ב. "תלמידינו מתחנכים על הערך של הכרת הטוב וביום הזה אנחנו מבקשים לעודד ולחזק את יהדות ארצות הברית.

קרא עוד...

דיפלומות למנהלות משפטניות אמי”תיות

השבוע (ג) נערך טקס חלוקת דיפלומות חגיגי לבוגרות המכללה הטכנולוגית אמי"ת אשקלון בהתמחות מינהל משפטי...


השבוע (ג) נערך טקס חלוקת דיפלומות חגיגי לבוגרות המכללה הטכנולוגית אמי"ת אשקלון בהתמחות מינהל משפטי.

בטקס, שנערך באודיטוריום אמי"ת טכנולוגי, הוענקו דיפלומות ל-18 הבוגרות, כל  תלמידות המסלול אשר סיימו בהצלחה את לימודיהן.

את לימודיהן במגמת מנהל משפטי התחילו הבוגרות בכתה ט' בתיכון והמשיכו עד לשנת י"ג במכללה. במהלך לימודיהן במסלול רכשו בוגרות המסלול דיפלומת מנהל משפטי הסוללת עבורן את הדרך לניהול מערכות מידע משפטיות, ניהול מדורים בבית משפט ובמשרדי ממשלה וניהול משרדי עורך דין.

הדיפלומות הוענקו לבוגרות על ידי תומר גלאם ראש העיר ועל ידי דיקנית המכללה הגב' ורדה כורם.

לצד בני משפחות וידידי הבוגרות לקחו  חלק במעמד מנהל אמי"ת טכנולוגי איציק אברג'ל, חבר המועצה הרב יעקב אביטן, השופטת בדימוס נחמה נצר, סגנית מזכירת בהמ"ש השלום באשקלון סברין בוסקילה, מפקח בית הספר מוטי וקנין,  מתכלל תפקידי המכללות והחמד שלמה רחמני, מנהל קהילת אמי"ת דרום אביגדור ויצמן, מנהל תחום טכנולוגי אמית צבי ירבלום מפמר מגמת ניהול עסקי משרד החינוך שי סעדון וממונה חינוך טכנולוגי על תיכוני במשרד החינוך אסף מנוחין.

בנוסף, השתתפה בטקס מנהלת מגרמניה הגב קלאודיה הייצר אשר מהווה חלק ממשלחת 11 מנהלים מגרמניה שבאו להתרשם מחדשנות פדגוגית בבתי ספר מקבילים להם בארץ.

איציק אברג'ל מנהל אמי"ת טכנולוגי איחל הצלחה לבוגרות המסלול בהמשך דרכן בעולם המשפט. מר אברג'ל הודה בדבריו למשרד החינוך, החמ"ד, עריית אשקלון, רשת אמי"ת , אגף שחר ומזכירות בית המשפט באשקלון ובמיוחד לצוות בית החינוך והמכללה על המסירות למען כל תלמיד ותלמידה.

דיקנית המכללה ורדה כורם, הוסיפה ואמרה כי "בעקבות ההשקעה והמסירות של צוות ההוראה במסלול ולמידה רצינית ואחראית של התלמידות עצמן- אין ספק כי נכונה להן הצלחה אישית ומקצועית".

קרא עוד...

שיעור בציונות ממאבטח ישיבת אמי”ת אשדוד

במסגרת שבוע העלייה שצוין במערכת החינוך זכו השבוע תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ללמוד שיעור מרגש בציונות- ממאבטח בית החינוך...


במסגרת שבוע העלייה שצוין במערכת החינוך זכו השבוע תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ללמוד שיעור מרגש בציונות- ממאבטח בית החינוך.

בהובלת צוות החינוך החברתי והמחנכים נחשפו התלמידים במהלך השבוע לסיפורי עליה של תלמידים ומחנכים מארצות מוצא שונים.

בשיאו של השבוע התכנסו כל תלמידי הישיבה לשמוע את סיפורו של מאבטח הישיבה , יעקב מוגילבסקי , עולה מרוסיה אשר רוב משפחתו נרצחה בשואה. יעקב , אהוב על כל באי הישיבה, קיבל ליום אחד את קדמת הבמה ושיתף את כל התלמידים והמורים בסיפור העליה האישי שלו.

הרב ישראל אוחיון סגן ראש הישיבה:  " אנו גאים לחיות היום במדינת ישראל אליה מתקבצים יהודים מכל כנפי תבל. אנו רואים בקליטת עליה משימה לאומית ממדרגה ראשונה וגאים לקדם כל תלמיד עולה למימוש מיטב כשרונותיו בהצלחה".

קרא עוד...

מסע בעקבות אלירז

תלמידי י"ב בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת יצאו השבוע למסע המסורתי- "מסע אלירז", בעקבות דמותו רב סרן אלירז פרץ, על שמו קרויה הישיבה...


תלמידי י"ב בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת יצאו השבוע למסע המסורתי- "מסע אלירז", בעקבות דמותו רב סרן אלירז פרץ, על שמו קרויה הישיבה.

במהלך המסע , בהובלת המחנך הרב יהודה בראון, התחקו התלמידים אחר צדדים שונים בדמותו של אלירז: צבא, לימוד תורה, אהבת העם ואהבת הארץ.

המסע התחיל ברמת הגולן , באנדרטת עז 77 שם פגשו התלמידים את תא"ל אביגדור קהלני. סיפורו על הלוחמה שנערכה בדיוק במקום בו הם עומדים, ריתק את התלמידים והותיר אותם נרגשים.

אחר הצהריים חברו התלמידים לארגון השומר החדש, המסייע ומקדם חקלאות יהודית, אשר חיבר ביניהם לבין חקלאי בישוב נאות הגולן. בלילה שמרו התלמידים על חלקת השדה של החקלאי ובבוקר סייעו לו להקים מטע עצי שקדים. בסיום יום העבודה החקלאי היה נרגש כשסיפר שבמספר שעות עבודה התלמידים חסכו לו שבוע שלם של עבודה חקלאית.

משם נסעו התלמידים למכינת "אדיר במרום", שם הצטרפו לתלמידי המכינה המקדישים שנה ללימוד תורה כהכנה לגיוסם לצה"ל.  

הרב יהודה בראון, מוביל המסע ,מסכם: " דרך פועלו של יצחק רבין שאת יום הזיכרון שלו ציינו בשטח, דרך הגבורה המדהימה של אביגדור קהלני, יחד עם הערכים של אלירז פרץ לאורו אנו מחנכים ועם הציונות של ארגון השומר החדש - זהו המסע אותו עברנו ושאותו כלל עם ישראל צריך לעבור".

הרב יאיר שטבון , ראש ישיבת אמי"ת אלירז : "שנה לפני צאתם לחיים, חוו תלמידינו את חזון הציונות הדתית לאור דמותו של אלירז הי"ד -עשיה ולקיחת חלק בכל תחומי החיים מתוך שאיפה לגאולה שלמה ושיבת עם ישראל לארצו".

קרא עוד...

מצטייני אמי”ת בכנס הבינלאומי “ננו-ישראל 2018”

30 תלמידי פיזיקה מצטיינים ברשת אמי"ת ומוריהם הוזמנו לקחת חלק בכנס הבינלאומי בננוטכנולוגיה "ננו-ישראל 2018" שהתקיים בבניני האומה בירושלים ...


30 תלמידי פיזיקה מצטיינים ברשת אמי"ת ומוריהם הוזמנו לקחת חלק בכנס הבינלאומי בננוטכנולוגיה "ננו-ישראל 2018" שהתקיים בבניני האומה בירושלים .

ההזמנה להשתתפות בכנס היתה באדיבות מארגני הכנס חיים רוסו יו"ר התעשיידע ופרופ' רון בלונדר מהמחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן. את התלמידים ליוו ד"ר רחלה תורג'מן ראש תחום הפיזיקה ברשת אמי"ת וד"ר דפנה בן יוסף ראש תחום מצוינות מדעים ברשת.

במהלך הכנס נפגשו התלמידים עם חוקרים וסטודנטים לתארים מתקדמים במדעים מתקדמים וקבלו הצצה למדע עכשווי פורץ גבולות- מחוץ לכותלי הכתה.

התלמידים השתתפו בהרצאות במגוון תחומים : פיסיקה, ביולוגיה, מחשבים , איכות הסביבה , חברות הזנק ועוד. התלמידים הפגינו עניין רב, תוך התמודדות עם מושגים מקצועיים בשפה האנגלית.

ד"ר רחלה תורג'מן: "חשיפתם של התלמידים לאמצעי מחקר מתקדמים פתחה עבורם צוהר למחקרים מדעיים מתקדמים ביותר ותרמה רבות לסלילת הדרך עבורם לעולם האקדמיה והמדע".

קרא עוד...

זוכת האקתון יזמות פדגוגית של משרד החינוך- אולפנית אמי”ת אור עקיבא

צוות מחקר ופיתוח (מו"פ) פדגוגי של אולפנית אמי"ת אור עקיבא זכה ביום שישי האחרון בהאקתון יוזמות פדגוגיות חדשניות של משרד החינוך – ה"פעמתון"...


צוות מחקר ופיתוח (מו"פ) פדגוגי של אולפנית אמי"ת אור עקיבא זכה ביום שישי האחרון בהאקתון יוזמות פדגוגיות חדשניות של משרד החינוך – ה"פעמתון".

70 צוותים פדגוגיים מכל רחבי הארץ התמודדו בלילה לבן, בין חמישי לשישי, בתחרות המיזמים החדשניים של משרד החינוך, כאשר כל נבחרת מציגה את היוזמה שלה ללמידה מוטת עתיד.

היוזמה הפדגוגית להוראה בלתי -פורמלית של נבחרת אולפנית אור עקיבא בהובלת רכזת מו"פ שולמית אילוז, שי ניסן רכז תשתיות וטכנו-פדגוגיה ברשת אמי"ת וראשת האולפנית בלהה בוסי, הרשימה את משתתפי ההאקתון ואת חבר השופטים וזיכתה את האולפנית במקום הראשון בתחרות.

צוות המו"פ של האולפנית  קידם ופיתח התאמתם של קורסים אוניברסיטאיים לתלמידות כיתות ט-י. בשיתוף אוניברסיטת תל אביב הותאמו קורסים בתחומי דעת שונים ללמידה מקוונת, אשר הצלחה בהן מזכה את התלמידות בנקודות זכות לתואר ראשון נקודות בונוס במבחני התאמה ובמסלול עוקף פסיכומטרי לעומדות בהצלחה בשלושה קורסים מקוונים.

בלהה בוסי ראשת האולפנית: "צוות מחקר ופיתוח באולפנית מקדיש ימים ולילות למען התלמידות, על מנת לאפשר לכל אחת ואחת מהן למצות את מלוא יכולותיה מבחינה חינוכית ופדגוגית".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66
כפתור נגישות פתוח