מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מדליית הארד באולימפיאדה הבינלאומית למדעים במוסקבה- לזמרת קניאל מתכנית השירות הלאומי כרמל 6000

זמרת קניאל, המשרתת בתכנית כרמל 6000 לשירות לאומי טכנולוגי, זכתה בסוף השבוע האחרון במדליית ארד באולימפיאדת הערים הבינלאומית למדעים שהתקיימה במוסקבה ...


זמרת קניאל, המשרתת בתכנית כרמל 6000 לשירות לאומי טכנולוגי, זכתה בסוף השבוע האחרון במדליית ארד באולימפיאדת הערים הבינלאומית למדעים שהתקיימה במוסקבה .

בתחרות השתתפו 45 נבחרות עירוניות מכל רחבי העולם. זמרת היתה חלק מנבחרת ירושלים, הנבחרת העירונית היחידה שייצגה את ישראל,  אשר כללה 8 תלמידות ובוגרות מתיכון  "פלך" הירושלמי.

הנבחרת הירושלמית בלטה בהיותה נבחרת של בנות בלבד בין נבחרות של בנים מכל רחבי העולם. לאחר שגברה על מתחריה והשיגה ניקוד מצוין בתחרות, שבה השבוע זמרת ארצה עם מדליית ארד בתחום המתמטיקה.

זמרת, בוגרת מגמת פיזיקה ומדעי המחשב, התחילה בימים אלה את השירות הלאומי במסגרת כרמל 6000, תוכנית ההי טק החברתי בשותפות עם רשת אמי"ת שבה פועלות בוגרות מצטיינות ביזמות ותכנות למען צרכי עמותות רווחה, חינוך וחינוך מיוחד.

ישראל יגל מראשי כרמל 6000  אומר כי "ההישג של זמרת יוצא מן הכלל. אנו שמחים שהיא בחרה לתרום ולקדם את היזמות הטכנולוגית במסגרת השירות הלאומי בכרמל 6000 בתחומי הרווחה, החינוך והחינוך המיוחד."

עם שובה מהאולימפיאדה, מסכמת זמרת:

"אני שמחה מאוד על ההזדמנות שניתנה לי, להתחרות במקצוע שאני כל כך אוהבת מול בני נוער מרחבי העולם. זו הייתה חוויה מאתגרת ומהנה מאוד. אני נרגשת להתחיל את השרות הלאומי בכרמל 6000. אני מצפה לשירות משמעותי ומעניין, משמח אותי לתרום לחברה דרך תכנות ומתוך עשייה ויצירה שמעניינת אותי".

צילום:טל-אור מאירסון

קרא עוד...

בעקבות הבחירות: התלמידות תלו שלטים וקראו לציבור להצטרף אליהן בהחלטה: “לא לדבר רע על איש”

לקראת החגים קוראות בנות אולפנת אמי"ת עלי זהב לתושבי מערב השומרון ובהם הורים ובני משפחות, להצטרף אליהן בקבלת ההחלטה לא לדבר רע על אף אדם בעשרת ימי תשובה...


לקראת החגים קוראות בנות אולפנת אמי"ת עלי זהב לתושבי מערב השומרון ובהם הורים ובני משפחות, להצטרף אליהן בקבלת ההחלטה לא לדבר רע על אף אדם בעשרת ימי תשובה.

בעקבות התקופה הסוערת של הבחירות הכינו התלמידות ברכת שנה טובה ישובית ואישית. הן הזמינו שלטי ענק עם ברכה לשנה החדשה בצירוף ציטוט מהרב שלמה קרליבך על מהותה של תשובה- קבלה לעתיד להוספת טוב. התלמידות תלו את השלטים בישובי מערב השומרון - עלי זהב, לשם, פדואל, ברוכין, תפוח ורחלים ועברו בית אחר בית כשעל כל דלת תלו ברכת שנה טובה אישית.

לאה שטינמץ ראש האולפנה: "היוזמה של התלמידות מעוררת הערכה והרצון שלהן לחבר את כל התושבים לקהילה החינוכית הלומדת, שגם מושפעת וגם משפיעה על הקהילה כולה משמח ומרגש, ולוואי ונצליח לחשוב טוב ולדבר טוב איש על רעהו".

קרא עוד...

הידברות לקראת בחירות

לקראת הבחירות הקרבות פתחו תלמידות י"ב באמי"ת ראשית ת"א את שנת הלימודים במפגש מיוחד של הדברות עם תלמידי שמינית ממגזרים שונים בתל אביב-יפו...


לקראת הבחירות הקרבות פתחו תלמידות י"ב באמי"ת ראשית ת"א את שנת הלימודים במפגש מיוחד של הדברות עם תלמידי שמינית ממגזרים שונים בתל אביב-יפו.

במעגלי השיח, יוזמת עיריית תל אביב- יפו, לקחו חלק תלמידים חילוניים ודתיים, יהודים מוסלמים ונוצרים תושבי העיר, במטרה ליצור שיח פתוח והדברות בין בני נוער ממגזרים שונים בעיר לקראת הבחירות.

במפגש דנו התלמידות עם תלמידם ותלמידות מרחבי העיר אודות נושאים משמעותיים עבורן כמו שוויון בין המינים, משמעותה של דמוקרטיה עבור בני נוער ועוד.

 התלמידות חזרו עמוסות רשמים וסיפרו על שיח משמעותי וכנה שהתפתח עם חברותיהן למעגל, ועל הדמיון הרב שמצאו חברות הקבוצה אלו לאלו למרות ההבדלים ביניהן.

ריקי ברק- טמיר מנהלת אמי"ת ראשית: "אני שמחה כי  תלמידות השכבה הבוגרת זכו לפתוח את שנת הלימודים מפגש של איחוד ובניית גשרים, במיוחד בתקופת בחירות בה רב המפריד על המאחד- אנו מאמינים בכוחה של מנהיגות צעירה מחברת הנבנית בבית החינוך".

צילום: תחיה אמתי

קרא עוד...

“בוגר בית החינוך אמי”ת ב’  באשקלון, יובל מור יוסף הי”ד, הוא דוגמא וסמל לכולנו לערכי מצוינות ערכית”

בביקור שערך השבוע (ג) שר החינוך הרב רפי פרץ בבית החינוך אמי"ת ב'  באשקלון, התפעל השר מאחוזי הגיוס וההתנדבות הגבוהים של תלמידי בית החינוך ואמר לתלמידים כי על ערכים אלו...


בביקור שערך השבוע (ג) שר החינוך הרב רפי פרץ בבית החינוך אמי"ת ב'  באשקלון, התפעל השר מאחוזי הגיוס וההתנדבות הגבוהים של תלמידי בית החינוך ואמר לתלמידים כי על ערכים אלו נבנית מצוינות והצלחה.

בליווי ראש העיר תומר גלאם, פתח שר החינוך את הביקור בטקס זכרון לזכרו של בוגר בין החינוך יובל מור יוסף הי"ד אשר נהרג בפיגוע בגבעת אסף לפני תשעה חודשים, בעת שירותו הצבאי.

בטקס המרגש נשא מוטי מור-יוסף אביו של יובל ז"ל דברים לזכרו. האב הנרגש הודה לבית החינוך על הנצחת בנו על ידי הנחלת הערכים בהם האמין – ערכים של תרומה ונתינה- לתלמידים. הרב פרץ עמד לצידו של האב וחיבק אותו כאשר התרגש ודמע במהלך דבריו.

שר החינוך אמר כי יובל מור יוסף הי"ד הגן בגופו על מדינת ישראל ועל ערכי המצוינות הערכית בהם האמין :"זוהי המחויבות של כולנו- כולל אותי- להמשיך ברוח ההתנדבות והמסירות של יובל ז"ל".

משם המשיך שר החינוך לסיור בבית החינוך ולמפגש עם צוות ההנהלה הרב רפי מימון ומיכל פלג. הרב פרץ וראש העיר שמעו מהמנהלים על האתגרים והיעדים העומדים בפני בית החינוך ועל החלומות אותם הם מתכוונים להגשים במטרה לקדם כל תלמיד ותלמידה למיצוי ומצוינות.

ראש העיר תומר גלאם הביע את הערכתו לצוות החינוך וההנהלה של בית החינוך הרואים בפניהם את טובתם של כל תלמיד ותלמידה ואמר כי בכוונתו ללוות את בית החינוך ולהשקיע בו על מנת לחזק ולקדם אותו לכיוון של הצלחה ומצוינות.

במפגש עם תלמידי בית החינוך , ציין הרב פרץ לשבח את אחוזי הגיוס הגבוהים של תלמידי בית הספר (כ100%) ואמר כי ניכר שהחינוך בבית הספר מבוסס על ערכים של נתינה לזולת ותרומה למדינה ולחברה, בסיס איתן למצוינות והצלחה.

בביקור החגיגי, אותו הוביל ויזם חבר מועצת העיר עמיחי סיבוני,  לקחו חלק גם ראש מנהל החינוך יובל זוזוט, המחמד הרב דוד חטואל, מפקח בית החינוך מוטי ועקנין וראש קהילת אמי"ת דרום הרב אביגדור ויצמן.

מנהלי בית החינוך הרב רפי מימון ומיכל פלג הודו לשר החינוך ולראש העיר על תמיכת משרד החינוך ומנהל החינוך בעיר בבית הספר, והביעו את תקוותם להמשך שיתוף פעולה פורה לטובת בית הספר והתלמידים.

צילום: עדיאל לוי

 

קרא עוד...

שגריר ארה”ב בישראל בקריית חמ”ד אמי”ת בשדרות: “בשם כל העם האמריקאי – אנחנו איתכם”

מר דייויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל ביקר היום (ג') בקריית חמ"ד אמי"ת בשדרות ונפגש עם תלמידי הישיבה התיכונית. בדברים שנשא בפניהם סיפר פרידמן כי הוא זוכר מבית הספר שהוא וחברו...


מר דייויד פרידמן, שגריר ארה"ב בישראל ביקר היום (ג') בקריית חמ"ד אמי"ת בשדרות ונפגש עם תלמידי הישיבה התיכונית. בדברים שנשא בפניהם סיפר פרידמן כי הוא זוכר מבית הספר שהוא וחברו לכיתה הלל פנדל, (אח של ראש ישיבת ההסדר בעיר) "עשינו הרבה רעש בכיתה", הוא בירך בחום את התלמידים ואת כלל תושבי שדרות ואמר כי הוא מתפלל שתתקיים ברכת דוד המלך "יפול מצדך אלף ורבבה מימינך, אליך לא יגש"  "תהיו פה בטוחים ותשארו פה לנצח" והוסיף "בשם כל העם בארה"ב" , כי  "אנחנו איתכם ותומכים בכם, רק תמשיכו להיות יהודים נאמנים פה בשדרות"

מנהל קריית חמ"ד אמי"ת שדרות מר אסף בן דוד, הודה לשגריר על ביקור ואמר כי תלמידי שדרות מצליחים להגיע להישגים לימודיים, ערכיים  וחינוכיים למרות מציאות בטחונית לא קלה, וכי התלמידים ראויים לכל שבח על ההשקעה והאכפתיות. העיר שדרות מצליחה והחינוך בשדרות צומח.  הוא ציין כי בקרית החינוך נרשמה קפיצה משמעותית במספר הנבחנים בחמש יחידות באנגלית ובעוד מדדים איכותיים. "אנחנו בשדרות לא מפחדים ואנחנו כאן כדי להישאר ולהמשיך להתפתח ולצמוח בכל התחומים" הוסיף. 

הרב ישראל אוחיון ראש הישיבה הודה לשגריר פרידמן ולראש ישיבת ההסדר הרב דוד פנדל, שיזם את המפגש: "רבים מהמחנכים שלנו, כולל מנהל הקריה,  בוגרי ישיבת ההסדר והחיבור בין הקריה והישיבה התיכונית לישיבת ההסדר נושא פירות ומשמעותי לתלמידינו. אנחנו שמחים שקול התורה נשמע בשדרות ומודים לרב פנדל על חזונו ההולך ומתגשם למען תושבי שדרות.

צילום: אמי"ת

קרא עוד...

מצטיין הפיזיקה של מעלה אדומים- לנבחרת הפיזיקה של ישראל

אלוף הפיזיקה: תלמיד אמי"ת איתן מעלה אדומים, דוד גרמן העפיל לנבחרת הפיזיקה של ישראל, אשר תתחרה באולימפיאדת הפיזיקה העולמית בשנת תש"פ...


אלוף הפיזיקה: תלמיד אמי"ת איתן מעלה אדומים, דוד גרמן העפיל לנבחרת הפיזיקה של ישראל, אשר תתחרה באולימפיאדת הפיזיקה העולמית בשנת תש"פ.

דוד גרמן, תלמיד כתה י'א, עבר במהלך השנה את כל שלבי המיונים ומחנות האימונים ומבין מאות מתמודדים העפיל לנבחרת ב. 28 מצטייני פיזיקה, תלמידי כתות י'א מכל רחבי הארץ.

את דוד  ליוו במהלך השלבים השונים של המיונים לנבחרת, רכז הפיזיקה של בית החינוך אריאל זיו, לצד מומחי קהילת הפיזיקה של רשת אמי"ת, בהובלת ראש תחום לימודי הפיזיקה ברשת ד"ר רחלה תורג'מן:

 "מדובר בהישג חסר תקדים, בו נעשה מהלך רשתי לאיתור וטיפוח מצטייני הרשת שהצליחו ב-100% במבחני המיון והאיתור הארציים. תודה רבה להנהלת הרשת ולאלכס ויינברג, מאמן הנבחרות הצעירות של פיזיקה ברשת אמי"ת. נאחל בהצלחה רבה לדוד בהמשך האימונים".

מוריו של דוד מספרים על תלמיד מוכשר, הבולט לא רק ביכולותיו הלימודיות אלא גם בתרומתו לקהילת בית הספר.

דניאל בארי מנהל אמי"ת איתן מעלה אדומים: "דוד מהווה דוגמא נהדרת לשילוב המוצלח בין יכולות לימודיות להנהגה חברתית וערכית. אנו גאים בו על השקעת המאמצים שהובילו לבחירתו לנבחרת ישראל בפיזיקה, ובטוחים כי נכונה לו הצלחה רבה בהמשך דרכו המדעית".

בארי ביקש להודות למורה אריאל זיו ולד"ר רחלה תורגמן על ההשקעה המרובה למען הצלחתו של דוד.

קרא עוד...

עושים שוק בדרך לבית הספר: צוות אמי”ת רננים פותח שנת לימודים ביריד חדשנות בחינוך

עושים שוק בדרך לבית הספר: לקראת תחילת שנת הלימודים התאספו חברי צוות החינוך וההוראה של בית החינוך אמי"ת רננים ליום הערכות מיוחד – "שוק-גוגיה"- יריד שכולו חדשנות בחינוך...


עושים שוק בדרך לבית הספר: לקראת תחילת שנת הלימודים התאספו חברי צוות החינוך וההוראה של בית החינוך אמי"ת רננים ליום הערכות מיוחד – "שוק-גוגיה"- יריד שכולו חדשנות בחינוך.

ביריד, שנערך במתחם אמי"ת גוגיה ללמידה חדשנית בכפר בתיה , עברו המורים והמורות בין דוכנים ססגוניים בהם הוצגו כלים חדשניים בחינוך שפיתחו מומחים של רשת אמי"ת בתחומים שונים של הוראה ולמידה.

 בין המוצגים בדוכנים:  סדנאות למעבר מכיתה למרחב לימודי, כלים לבניית מערכת שעות ללמידה חדשנית,  מחווני למידה,  ה"קטלוגוגיה" - קטלוג לעיצוב ברוח אדריכלות חינוכית חדשנית ועוד.

בכל דוכן שמעו המורים הסברים מהמומחים והמפתחים, ואספו לסלים צבעוניים עזרים לימודיים, חוברות עזר וכלי עבודה פדגוגיים, בהם יוכלו להעזר במהלך שנת הלימודים.

שירלי עגיב מורה להיסטוריה באמי"ת רננים: "היריד פתח בפני מגוון אפשרויות רחב במיוחד להתחדשות בכיתה. שמחתי להיחשף לכל כך הרבה שיטות וכלי הוראה חדשניים שיהפכו את חוויית ההוראה והלמידה- למיוחדת במינה".

עפרה פאר מנהלת אמי"ת רננים הודתה לצוות המומחים של רשת אמי"ת ולצוות בית החינוך על הפקת היריד הייחודי: "בחרנו לפתוח את שנת הלימודים בחוויה שכולה התחדשות, ולהגיע לכיתה מצוידים בכלים החדשניים ביותר במטרה להתאים את חוויית ההוראה והלמידה למאה ה-21, ולקדם כל תלמידה להצלחה באמצעים החדשניים ביותר הקיימים כיום".

קרא עוד...

התחדשות במקיף אמי”ת ב’  – ישיבת סנהדרין אמי”ת באשקלון

...


לראשונה בתולדות מקיף אמי"ת ב', נפתחה השנה ישיבה קטנה בקרית החינוך.

ישיבת סנהדרין אמי"ת, היא  ישיבה קטנה לתלמידים איכותיים ומצטיינים הרוצים לגדול בתורה וללמוד ברוב היום לימודי קודש כשגם מקצועות החול ילמדו ברמה גבוהה  ובהכוונת התלמידים לרמת ארבע וחמש יחידות בכל המקצועות. את הישיבה מובילים הרב ניסים דניאל והרב יעקב בן חמו.

הרב רפאל מימון המנהל החדש של אמי"ת ב' אשקלון אומר כי ישיבת אמי"ת סנהדרין היא חלק מהמגמה של אמי"ת ב' להפוך למרכז של מצוינות לימודית וחינוכית הנותן מקום לכל תלמיד המבקש ללמוד בחמ"ד באשקלון, הוא הודה לראש העיר תומר גלאם ולראש מינהל החינוך יובל זוזט על התמיכה בהעצמת אמי"ת  ב' והשינויים המבורכים.

 

צילום: בני סעדה

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח