קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

פורים של נתינה בבית החינוך אמי”ת עכו

לקראת הפורים יצאו תלמידי נתיב הבנים בקריית החינוך אמי"ת עכו למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר...


לקראת הפורים יצאו תלמידי נתיב הבנים בקריית החינוך אמי"ת עכו למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר.

בהובלת רכזת מעורבות חברתית בבית החינוך מאירה לחיאני, התפזרו התלמידים במוקדים שונים של התנדבות.

התלמידים התפזרו בין מעון חלומוטף, לגני ילדים ושעשעו את הילדים והפעוטות בהפעלות פורימיות מגוונות. בבית הספר 'ניצנים' לחינוך מיוחד ערכו התלמידים עם הילדים סדנת מסכות מרהיבה.

תלמידים נוספים הגיעו לבית הקשיש מחופשים בעליזות, כדי לחגוג  מסיבה פורימית עם הקשישים. התלמידים רקדו עם הדיירים, שרו איתם משירי פורים ושוחחו איתם.

במפעל החסד של גרעין אומץ בעיר, "אורות החסד" , סייעו התלמידים באריזת מארזי מזון לנזקקים.

אתי צברי מנהלת אמי"ת עכו: "פעילות החסד של הקהילה החינוכית אמי"ת עכו היא דרך חיים. התלמידים לא הסתפקו בשמחת חודש אדר פרטית אלא למדו שהשמחה האמיתית היא זו שמגיעה על ידי נתינה ותרומה לסביבה ולקהילה".

צילום: אסי היקינג

קרא עוד...

פורים של נתינה בישיבת אמי”ת עמיחי ברחובות

לקראת חג הפורים יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר...


לקראת חג הפורים יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר.

בהובלת רכזי החינוך החברתי יערה שויד והרב דור דוייב התפזרו התלמידים במוקדים שונים של התנדבות.

תלמידי כיתות ז-ח התנדבו מטעם קק"ל בניקיון יער בן שמן. התלמידים מילאו עשרות שקים בפסולת מטיילים והותירו אחריהם את היער נקי.

תלמידי כיתות ט- י' יצאו מצויידים בתחפושות ומשלוחי מנות  לשמח חולים בבית חולים קפלן, ותלמידים נוספים מכיתות י'  נפגשו עם חברי מועדון "עמך" לניצולי שואה וחגגו עימם באווירה פורימית. כיתות יב' יצאו לשמח ולחגוג עם הדיירים  במרכזים לבעלי צרכים מיוחדים "מעש" ו"נווה אדיר".

קבוצה נוספת מתלמידי כיתות ט התנדבה עם עמותת "יד לניסים" יד לניסים ,ארגון המסייע למשפחות נזקקות תושבות העיר, ואספו מוצרי מזון מקונים במרכולים ברחבי העיר.

כבכל שנה, ילדי מועדוניות רווחה בעיר הגיעו לישיבה ונהנו מהפנינג "שוק פורים" חווייתי אותו ארגנו עבורם תלמידי שכבה י'. ילדי המועדוניות הסתובבו בין התחנות שונות, זכו בפרסים, התכבדו בממתקים וקינחו בהופעת קוסם חווייתית .

הרב שמעון שושן ראש ישיבת אמי"ת עמיחי:" התלמידים לא הסתפקו בשמחת חודש אדר פרטית אלא למדו שהשמחה האמיתית היא זו שמגיעה על ידי נתינה ותרומה לסביבה ולקהילה".

קרא עוד...

התלמידות ארגנו “תחפושת” לאוטובוסים: שמחת פורים אמי”תית – בידיים של אגד

לנוסעים באוטובוסים של אגד בעיר חיפה השבוע חיכתה הפתעה פורימית משמחת- אוטובוסים מחופשים, צבעוניים ומקושטים לכבוד הפורים...


לנוסעים באוטובוסים של אגד בעיר חיפה השבוע חיכתה הפתעה פורימית משמחת- אוטובוסים מחופשים, צבעוניים ומקושטים לכבוד הפורים.

תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה, בתיאום עם הנהלת אגד בעיר, קישטו בליל שני עשרים אוטובוסים של אגד בסרטים צבעוניים, אימוג'יים מצחיקים, ברכות ומילים טובות לקראת הפורים.

היוזמה היתה של מחנכת כתה ח אביה אברג'ל , אליה הצטרף נפתלי אנגלמן ממשאבי אנוש בחברת 'אגד' חיפה ושרון שושלב מנהל סניף נוה שאנן.

בליווי המורות אביה אברג'ל ורעות שרוני-דויטש, השקיעו התלמידות כמה שעות של עבודה יצירתית על מנת "לארגן לאוטובוסים "תחפושות" פורימיות.

הנוסעים המופתעים לא הסתירו למחרת בבוקר את התרגשותם מהמחווה היצירתית , ומאוירת הפורים בתוך האוטובוסים.

שרון שושלב, מנהל סניף אגד נוה שאנן: "קיבלנו בברכה את תלמידות האולפנה ואת הרעיון לשמח איתנו ביחד את נוסעי התחבורה הציבורית באגד. מחכים לכן גם בשנה הבאה".

התלמידה הילה גרוס סיכמה את המלאכה ביום שני בערב: "המחשבה שאנשים יעלו מחר בבוקר על אוטובוסים מקושטים ושמחים ממש מרגשת. המטרה שלנו היא להוסיף שמחה וחיוך, וזוהי זכות לקחת חלק בעשייה הזו".

מוריה שפירא , ראש אולפנת אמי"ת חיפה: "התלמידות לא הסתפקו בשמחת פורים פרטית אלא למדו שהשמחה האמיתית היא זו שמגיעה על ידי נתינה ותרומה לחברה- שמחה אותה משתפים עם הקהילה".

 

צילם: ליגד שרוני

קרא עוד...

כבוד אמי”תי באליפות הסייבר הארצית: מקום ראשון בחמ”ד לתיכון אמי”ת ב”ש  

תיכון אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע זכה במקום הראשון מכל מוסדות החמ"ד ובמקום השישי הארצי, בגמר השלב הבית ספרי של תחרות הסייבר הארצית לחטיבות ביניים, בה לקחו חלק מאות בתי...


תיכון אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע זכה במקום הראשון מכל מוסדות החמ"ד ובמקום השישי הארצי, בגמר השלב הבית ספרי של תחרות הסייבר הארצית לחטיבות ביניים, בה לקחו חלק מאות בתי חינוך מכל רחבי הארץ, ואשר הסתיימה השבוע.

תיכון אמי"ת ב"ש זכה בקטגוריית חטיבות הביניים הגדולות , בשלב הבית ספרי של התחרות- אשר התנאי להצלחה בו הוא השתתפות של כל תלמידי בתי הספר.

כ300 בתי ספר התמודדו על התואר בית הספר אלוף הסייבר הישראלי, כאשר על התלמידים לענות על אתגרים ממוחשבים, מהמחשבים בבית ספרם.

השלב הבא של התחרות הוא שלב הנבחרות, בו תתחרינה נבחרות של תלמידים מעשרת בתי הספר הזוכים – ראש בראש.

אלישע פלג מנהל מקיף אמי"ת : "נושא הסייבר הוא חוד החנית של הטכנולוגיה המודרנית ומסמן את העתיד הצבאי והאזרחי. אנו מחנכים את תלמידנו למצוינות לימודים מתוך חיבור לשורשים היהודיים, ומאמינים כי יעשו חיל גם בהמשך התחרות ובהמשך דרכם ".

צילום: אלכס וילשטין

 

קרא עוד...

התלמידות למען נעם הקטן

בנות כיתה י"א בבית החינוך אמי"ת כרמיאל חיפשו לעשות משהו משמעותי למען החברה. כאשר שמעו על  נעם רפאל סוויסה בן ה-3 מבאר שבע , החולה בשיתוק מוחין וזקוק לטיפולים בעלות...


בנות כיתה י"א בבית החינוך אמי"ת כרמיאל חיפשו לעשות משהו משמעותי למען החברה. כאשר שמעו על  נעם רפאל סוויסה בן ה-3 מבאר שבע , החולה בשיתוק מוחין וזקוק לטיפולים בעלות של מעל 200,000 שח- החליטו להתגייס למענו.

במסגרת תכנית מעורבות חברתית ותכנית מעגלים להעצמת בני נוער הפועלות בבית החינוך, התגייסו התלמידות להפיק הפנינג התרמה שההכנסות ממנו יוקדשו לטובת טיפולים עבור נעם הקטן. את התלמידות ליוו המחנכת מרים אנגלמן ומדריכת מעגלים הילה מיכאלי.

במשך שבועות ארוכים עמלו התלמידות בגיוס תורמים ומתנדבים להפנינג - ספקים בעלי דוכני הפעלות, צלמים ועוד. גם התלמידות עצמן הקימו דוכני הפעלה ומכירה.

המבצע סחף אחריו את בית החינוך כולו ותלמידים רבים התנדבו להצטרף ולתרום מזמנם ומיכולותיהם.

השבוע (ב) נערך ההפנינג הגדול בהשתתפות מאות מתושבי כרמיאל שהגיעו על מנת לתרום למען נעם. התלמידות, אשר עמלו במשך שעות על הקמת הקרנבל והפעלתו, גייסו סכום מכובד למען המטרה.

דודתו של נעם, רויטל סוויסה, אמרה כי המשפחה כולה נפעמת מהמחווה המרגשת, לדבריה, של תלמידות צעירות שכלל לא מכירות את נעם - ומשקיעות כל כך הרבה למענו.

אביה דומן, אחת מתלמידות הכיתה וממובילות המבצע, מסכמת:

" התרגשנו מאוד לקראת ההפנינג. במהלך ההכנות הרבות הייתה תחושה חזקה של עשייה באוויר. ביום של ההפנינג התחלנו את ההכנות מהבוקר, קישטנו את כל בית הספר שיהיה שמח וצבעוני וכל אחת עשתה את התפקיד שלה הכי טוב שאפשר. הילדים שהגיעו להפנינג נהנו מאוד ואנחנו יצאנו בתחושה שנתנו מעצמנו את המקסימום. היה מרגש לראות את כל צוות בית הספר והמתנדבים הרבים נרתמים לתרומה ועשיית טוב."

גאי דקל, מנהל אמי"ת כרמיאל :"התלמידות היקרות הוכיחו כי השמחה האמיתית היא שמחה של נתינה, אנחנו גאים בהן על ההשקעה והמסירות הרבה למען בריאותו של נעם הקטן".

 

לתרומות: "להושיט יד- נעם רפאל"- 03-9090882

 

 

 

קרא עוד...

פורים של נתינה באמי”ת חברה ומשפט

לקראת חודש אדר וחג הפורים הקרב יצאו תלמידי אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר...


לקראת חודש אדר וחג הפורים הקרב יצאו תלמידי אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- בכל רחבי העיר.

בהדרכת רכזת החינוך החברתי פנינה ישראלי והמורה אברהם מושקוביץ התפזרו כל תלמידי בית החינוך בין בתי האבות בעיר: בית בלב, בית צימרמן בית אבות נעם, המרכז לקשיש, שקמה ומשען. התלמידים הגיעו מחופשים בעליזות כדי לחגוג  מסיבה פורימית עם הקשישים. התלמידים רקדו עם הדיירים, שרו איתם משירי פורים ושוחחו איתם

קבוצה אחרת של תלמידים יצאה לבית לוינשטיין, שם עברו בין המחלקות השונות ושימחו את המאושפזים והמשתקמים בשירים וריקודים באווירה פורימית.

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט:" התלמידים לא הסתפקו בשמחת פורים אלא למדו שהשמחה האמתית היא זו שמגיעה על ידי נתינה ותרומה לסביבה ולקהילה".

קרא עוד...

נחנך בוסתן יונתן בישיבת אמי”ת אלירז לזכר יונתן אלדר הי”ד, מנרצחי הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים  

השבוע (ב) נערך בחצר ישיבת אמי"ת אלירז בפ"ת טקס חנוכת "בוסתן יונתן" לזכרו של יונתן אלדר הי"ד בן ה 16, אשר נרצח בפיגוע בישיבת מרכז הרב לפני  11 שנים...


השבוע (ב) נערך בחצר ישיבת אמי"ת אלירז בפ"ת טקס חנוכת "בוסתן יונתן" לזכרו של יונתן אלדר הי"ד בן ה 16, אשר נרצח בפיגוע בישיבת מרכז הרב לפני  11 שנים.

התלמידים יזמו את הקמת הבוסתן לזכרו של יונתן, שהיה מוכר באהבתו למולדת ובחיבור לארץ ולאדמה. אחיו הגדול, יאיר אלדר, מוביל קורס גינון ואדריכלות נוף בישיבה, ליווה את התלמידים בהקמת הבוסתן לזכר אחיו.

תלמידי הישיבה, אשר היו שותפים פעילים בכל שלבי הקמת הבוסתן, נטעו עצים, עדרו ערוגות, הקימו פרגולה ופינת ישיבה מעץ. הבוסתן ישמש את המורים והתלמידים לשיעורים בטבע ולמנוחה.

אמו של יונתן ז"ל הודתה לתלמידים על ההנצחה המרגשת וספרה על ילד חברותי בעל לב רחב, אוהב טבע וטיולים.

לזכרו קיבל כל אחד מהתלמידים בישיבה מצפן , אשר יוכל לשמש אותם בטיולים ברחבי הארץ, בדרכיו של יונתן. לסיום הטקס צפו המשתתפים בסרט מרגש אודות יונתן ז"ל.

ראש הישיבה הרב יאיר שטבון: "הבוסתן הזה יהיה מרכז חוויתי ללמידה ולקשר בין אדם לאדמה. חשוב לזכור שעם ישראל צמח מתוך החיבור לאדמה ולטבע, עם של חקלאים ורועי צאן".


בתמונה: (מימין) האם אביטל אלדר, האח יאיר אלדר, האח גלעד אלדר, האב דרור אלדר, ראש הישיבה הרב יאיר שטבון, התלמיד  דביר חזן

צילום: שגית אלמליח
קרא עוד...

מגני ילדים ועד מפעל לתשושי נפש – שמחה של נתינה באולפנת אמי”ת עלי זהב

לקראת פורים יצאו תלמידות אולפנת אמי"ת עלי זהב למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- במגוון מוקדי התנדבות , על פי בחירתן...


לקראת פורים יצאו תלמידות אולפנת אמי"ת עלי זהב למבצע רחב של נתינה ותרומה לקהילה- במגוון מוקדי התנדבות , על פי בחירתן.

קבוצה אחת של תלמידות התחלקה בין הגנים בישוב לשם ובית הספר היסודי בפדואל, והפעילה את הילדים הצעירים במגוון הפעלות לכבוד פורים.

קבוצה אחרת של מתנדבות הגיעו למועדון לקשיש בראש העין כדי לחגוג מסיבה פורימית עם הקשישים. מחופשות בעליזות שימחו הבנות את הדיירים , שרו איתם משירי פורים ושוחחו איתם.

ואילו קבוצה נוספת של תלמידות בחרו להתנדב במפעל תעסוקתי לתשושי נפש בראש העין. לאחר הכרות עם המפעל, המעסיק פגועי נפש ובעלי לקויות שונות, הצטרפו התלמידות למשתקמים וביחד איתם ארזו משלוחי מנות על סרט נע. צוות המפעל התרשם מהזריזות והיעילות של התלמידות , אשר הספיקו לארוז כמות כפולה מהכמות היומית הנארזת במפעל מדי יום.

לאה שטינמץ, ראש אולפנת אמי"ת עלי זהב:" התלמידות לא הסתפקו בשמחת חודש אדר פרטית אלא למדו שהשמחה האמתית היא זו שמגיעה על ידי נתינה ותרומה לזולת".

 

צילום: יפעת שוקר

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח