קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

כיפה בוטס- לתחרות הרובוטיקה בינלאומית

בתחרות הרובוטיקה הארצית של הFLL זכתה נבחרת כיפה בוטס מבית החינוך אמי"ת בנים מודיעין בפרס האליפות היוקרתי ובפרס חדשנות החקר העולמי- GIA (global innovation Award...


בתחרות הרובוטיקה הארצית של הFLL זכתה נבחרת כיפה בוטס מבית החינוך אמי"ת בנים מודיעין בפרס האליפות היוקרתי ובפרס חדשנות החקר העולמי- GIA (global innovation Award.

הקבוצה הוכיחה יכולת גבוהה בחדרי השיפוט ובפרזנטציות השונות ותזכה לייצג את ישראל בתחרות הרובוטיקה הבינל שתתקיים בעוד כחודשיים.

הקבוצה הרשימה במיוחד בתהליך המחקר המקיף שביצעו אודות בעיות רפואיות המתעוררות אצל אסטרונאוטים בחלל ופיתוח של גרב רפואית ייחודית. הגרב זכתה לברכתם של אנשי מקצוע רבים מתחום הרפואה והחלל וביכולתה גם לסייע לחולי סכרת וכאלה הסובלים מוויסות חושי.

הקבוצה בהובלתם של ד"ר סיגל עוזיאל קרל, מנטורית חקר, מתן גרין ומתן אמיר תלמידי כיתה ט' מנטורים בתחום הרובוט וצחי גרין, אחראי תחום רובוטיקה בבית החינוך, כבר זכתה בעבר לייצג את המדינה בתחרויות בינלאומיות וזו הפעם השלישית בה תצא הקבוצה לייצג את ישראל.

צחי גרין רכז תחום הרובוטיקה באמי"ת בנים  :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

קרא עוד...

תלמיד תיכון אמי”ת בר אילן גוש דן חקר טיפול חדשני בסרטן העור מלנומה- וזכה בתחרות כרזות חקר ארצית

תלמיד בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), עמיחי קליגר, הוא זוכה תחרות כרזות החקר במסגרת אולימפיאדת הביוטכנולוגיה הארצית שנערכה השבוע בטכניון בחיפה...


תלמיד בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), עמיחי קליגר, הוא זוכה תחרות כרזות החקר במסגרת אולימפיאדת הביוטכנולוגיה הארצית שנערכה השבוע בטכניון בחיפה.

עמיחי, וחבריו למגמת ביוטכנולוגיה בבית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן הצטרפו למחקר במחלקה לביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת אריאל , בהנחיית המורה שלהם ומרצה במחלקה פנינה דרורי, תחת הפרופסור אלברט פנחסוב.

25 תלמידי המגמה נחלקו לקבוצות וחקרו תת נושאים שונים תחת מחקרי המחלקה על מלנומה גרורתית.

קבוצתו של עמיחי חקרה שיטה מיוחדת של טיפול בתאי סרטן גרורתיים בשיטה חדשנית , "טיל מונחה"- תצמיד תרופה חדשנית (רשומת פטנט) לטיפול כימותרפי באופן המסייע בטיפול ממוקד בלי לפגוע בתאים בריאים.

התלמידים בחרו לבדוק את התצמיד (טיל מונחה) גם על תאים סרטניים אחרים כמו סרטן ריאה וסרטן שד ומצאו תוצאות מובהקות לתועלת לתצמיד תרופה וכימותרפיה בסרטן שד.

במסגרת האולימפיאדה הארצית לביוטכנולוגיה של הטכניון , הגישו עשרות תלמידים מכל רחבי הארץ כרזות המסכמות בצורה גרפית עבודות חקר בנושאים ביולוגיים על פי בחירתם.

עמיחי קליגר, תלמיד אמי"ת בר אילן גוש דן, הגיש לתחרות כרזה המסכמת את עבודת החקר שלו אשר עסקה בהשפעת תצמיד חדשני של תרופה וטיפול כימותרפי נקודתי על סרטן העור מלנומה וסרטנים מסוגים נוספים. עבודתו של עמיחי הרשימה את השופטים ביסודיות המחקרית ובדיוק ההצגה הגרפית וזיכתה אותו במקום הראשון הארצי.

את עמיחי ליוותה במהלך העבודה המורה פנינה דרורי רכזת ביוטכנולוגיה בבית החינוך ומרצה באוניברסיטת אריאל.

תומר שופר מנהל אמי"ת בר אילן גוש דן ברך את עמיחי על הזכייה:

"שאיפתנו היא לקדם כל תלמיד ותלמיד למיצוי היכולות בכל תחומי המדע והדעת. אנו בטוחים כי נכונה לעמיחי הצלחה בהמשך דרכו המדעית ".

 

צילום: שרון צור, דוברות הטכניון

קרא עוד...

תלמידים ויזמי הי טק יעבדו זה לצד זה בפיתוח סטראט אפים

במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה נערך השבוע ערב ייחודי לסיעור מוחות של כל משתתפי מרכז היזמות של רשת אמי"ת. באירוע השתתפו התלמידים הפועלים במרכז ומגיעים מרעננה, אשדוד, קריית מלאכי וקדומים,...


במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה נערך השבוע ערב ייחודי לסיעור מוחות של כל משתתפי מרכז היזמות של רשת אמי"ת. באירוע השתתפו התלמידים הפועלים במרכז ומגיעים מרעננה, אשדוד, קריית מלאכי וקדומים, הנהלת אמי"ת ואישים מתעשיית ההי טק שערכו יחדיו חשיבה על תחום היזמות ברשת אמי"ת.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל אמי"ת אמר כי יזמות היא השם הנרדף של אמי"ת עוד מתחילת דרכה של הרשת לפני 95 שנה זה היה אורח החיים ותפיסת העולם של מייסדת אמי"ת ושל ממשיכותיה.

גליה קדמי- פרגמן מנהלת ומייסדת מרכז היזמות של אמי"ת  אמרה כי "תלמידי האקדמיה ליזמות רוכשים כלים וצועדים צעדים ראשונים בתעשיית ההייטק והיזמות. חיבור עם אנשי התעשייה סולל עבורם את הדרך לחלום רחוק ותורם להתפתחות האישית של כל אחת ואחד בדרך לעולם החדשנות וההייטק".

בין היזמים שהשתתפו היו גלעד גנס, בעבר מנכ”ל SAP ונשיא Stratasys העולמית החברה המובילה למדפסות תלת מימד,  אייל פישר, שבעבר פיקד על יחידת  8200 , אלדד כהן, סמנכל דיגיטל ופתרונות מחשוב של Ness, שאול זוהר, מייסד ונשיא Meidata, עו"ד אודליה שיינדורף יו״ר ועד הורי רעננה, אדם פלד מנכ"ל רייזור גריפ ועוד.

דוד פרץ, תלמיד אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה סיפר לבאי הערב על תרומת האקדמיה עבורו:

"תכנית היזמות אפשרה לי לפתח את היכולות שלי כיזם ולהביא לידי ביטוי את הכשרונות שלי, ולפתח בטחון עצמי מול קהל של יזמים ואנשים בכירים בתעשיה .זה מקום שמאפשר לך לראות לא רק מה נכון לעכשיו אלה גם מה נכון לחיים העתידיים שלך – ולהתקדם לשם".

 

צילום: עומר ארמוני

 

קרא עוד...

גאווה צפתית אמי”תית: תלמידות אולפנת צפת העפילו לגמר ‘מדענים צעירים’

הישג מרשים לצמד תלמידות מאולפנת אמי"ת בצפת: אושרת חניה ופרחאל ישראל, תלמידות כיתה י"ב, שהעפילו לשלב הגמר הארצי  בתחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל", הגמר ייערך בחודש הבא במוזיאון המדע בירושלים....


הישג מרשים לצמד תלמידות מאולפנת אמי"ת בצפת: אושרת חניה ופרחאל ישראל, תלמידות כיתה י"ב, שהעפילו לשלב הגמר הארצי  בתחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל", הגמר ייערך בחודש הבא במוזיאון המדע בירושלים.

תחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל" מתקיימת בתמיכת קרן גורן-מונטי-פרארי ובשיתוף משרד החינוך מזה 22 שנה. מתוך מאות מתחרים מכל רחבי הארץ  אשר ערכו עבודות חקר מדעיות ברמה של 5 יחידות לימוד ועברו מספר שלבים של הערכה וסינון, עלו לשלב הגמר 40 מתחרים על פי דרוג איכות.

את התלמידות הצפתיות ליוותה המורה למדעים חנה כהן כאשר נושא המחקר של אושרת חניא  הינו השפעת החלבון EzH2  polycomb על התמיינות תאי TH , תאים בעלי תפקיד חשוב במערכת החיסון הנרכשת. נושא המחקר של פרחאל ישראל התמקד בהשפעת החלבון הפוליקומב JArld2 על התמיינות תאי TH במערכת החיסון.

עבודותיהן של תלמידות אולפנת אמי"ת צפת הרשימו מאוד את צוות השופטים וזיכו אותן בכרטיס המכובד לגמר הארצי. בין הקריטריונים להערכת העבודות: חשיבה מדעית ומחקרית, מקוריות, חדשנות ,יצירתיות ותרומה עתידית למדע ולחברה.

הפיינליסטים הוזמנו למחנה מדעי וטכנולוגי, שיימשך 3 ימים בירושלים, הזוכים בתחרות ייצגו את מדינת ישראל בתחרות בין לאומית למדענים צעירים מכל רחבי העולם. הפרסים לזוכים בתחרות יוענקו בטקס שייערך במשכן כנסת ישראל , בחסות ועדת המדע והטכנולוגיה.

יפה שמש-פרג'ון, מנהלת אמי"ת בנות צפת, ברכה את התלמידות על ההישג: "שאיפתנו היא לקדם כל תלמידה ותלמידה למיצוי יכולותיהן בכל תחומי המדע והדעת. אנו בטוחים כי נכונה לתלמידותינו הצלחה בהמשך התחרות ובהמשך דרכן האקדמאית".

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה המשמש גם כיו"ר מחלקת החינוך בעיר ציין: "אני מברך את אושרת ופרחאל על ההישג המרשים- העפלה לגמר הארצי בתחרות החשובה ומאחל להן בהצלחה בהמשך הדרך. אנו פועלים יחד עם משרד המדע להרחבת תוכניות מדעיות במוסדות החינוך בעיר על מנת שבעתיד נזכה לראות תלמידים ותלמידות נוספים שיביאו כבוד לעיר ויגיעו להישגים נכבדים כמו אושרת ופרחאל".


צילום: זיוית כהן

קרא עוד...

נחנך מרחב המח”ר החדשני באולפנת אמי”ת אוריה באר שבע

מרחב חדשנות ייחודי נחנך באולפנת  אמי"ת (ע"ש דייקמן) בב"ש, בהשתתפות ראש העיר, ראשי מנהל החינוך בעיריה ורשת אמי"ת...


מרחב חדשנות ייחודי נחנך באולפנת  אמי"ת (ע"ש דייקמן) בב"ש, בהשתתפות ראש העיר, ראשי מנהל החינוך בעיריה ורשת אמי"ת.

במרחב המח"ר- ראשי תיבות 'מרחב חדשנות רב תחומי'- לומדות תלמידות חטיבת הביניים , בחלל למידה משותף המאפשר שיטות למידה חדשניות ומגוונות, אליהם נערך צוות החינוך וההוראה בתהליך ארוך של מחקר פיתוח למידה והוראה חדשניים ומקוריים.

המרחב בנוי ומעוצב על פי עקרונות אדריכלות חינוכית מתקדמת , וכולל חלל למידה מרכזי, פינות ללמידה אישית, חדר קבוצה, אזורי ישיבה מזמינים, ספריה, עמדות מחשב, מחשבים ניידים ומסכי הקרנה משוכללים.

המרחב מיועד לאפשר למידה משמעותית וחווייתית לקבוצות ויחידים, פיתוח מיומנויות למידה מתקדמות, והפיכת התלמידה ללומדת עצמאית הלוקחת אחריות על הלמידה .

תכנית הלמידה החדשנית משתלבת עם נתוני ההצלחה של בית החינוך: בית הספר מדורג ראשון בעיר עם 95% זכאות לבגרות ודירוג ראשון במדד משרד החינוך להצלחה לימודית וערכית.

באירוע השתפו ראש עיריית באר שבע מר רוביק דנילוביץ, מ"מ ראש עיריית באר שבע ומחזיקת תיק החינוך, ד"ר חפצי זוהר, זהבה הראל ראש מנהל החינוך, רחל פלג מנהלת האגף העל יסודי, המחמ"ד הרב דוד חטואל, הרב אביגדור וייצמן מנהל קהילת דרום ברשת אמי"ת, שותפים נוספים בהקמת מרחב המח"ר, תלמידות וצוות החינוך ההוראה וההנהלה באולפנה .

לאחר גזירת סרט  חגיגית על ידי ראש העיר וראש האולפנה וקביעת מזוזה על ידי הרב נעם הכהן רב האולפנה, סיירו האורחים במתחם המח"ר, התרשמו מתהליך הלמידה הייחודי המתקיים בו וצפו בסרט הממחיש את מהפכת הלמידה המשמעותית בבית החינוך.

ראש העיר רוביק דנילוביץ' ברך את האולפנה על קידום התלמידות להצלחה: "אולפנת אמי"ת אוריה מובילה ומהווה בשורה של ממש בחינוך לערכים וקידום מצוינות ולמידה משמעותית בעיר באר שבע, ובארץ כולה."

מ"מ ראש העיר ומחזיקת תיק חינוך ד"ר חפצי זוהר: ״אולפנת אמי"ת אוריה מהווה בית חינוך ערכי, המשלב במקצועיות ורגישות בין חכמת הלב וחכמת הראש. אנו גאים במנהלת האולפנה ובצוותה המסור על עשייה מקצועית  אשר כל העת פורצת דרכים פדגוגיות וחדשניות ללמידה יצירתית, אוטנתית וייחודית ובהובלת בית החינוך המתאפיין בעשייה מתוך מסירות ואהבה".

ראש האולפנה נעה הכהן  הודתה לעיריה ולרשת אמי"ת על התמיכה בבית הספר והוסיף כי "ביחד עם הרשות, רשת אמי"ת ומשרד החינוך נמשיך לפעול ולהוביל את התלמידות להצלחה ערכית ולימודית".


צילום: יוסי חן

קרא עוד...

חיים לאלון: בר מצווה של חסד באמי”ת איתן מעלה אדומים

הראל נוימן, תלמיד אמי"ת איתן מעלה אדומים חגג בר מצווה בסימן נתינה: הוא גייס את חבריו לכיתה ואת חברת "מיה תעשיות מזון" ויחד הם ארזו 3000 משלוחי מנות שההכנסות ממכירתם...


הראל נוימן, תלמיד אמי"ת איתן מעלה אדומים חגג בר מצווה בסימן נתינה: הוא גייס את חבריו לכיתה ואת חברת "מיה תעשיות מזון" ויחד הם ארזו 3000 משלוחי מנות שההכנסות ממכירתם יועברו לעמותת "חיים לאלון" – למימון טיפולים לילד החולה במחלת דושן. 

קרא עוד...

תיכון אמי”ת בר אילן גוש דן- מצטיין העיר רמת גן במירוצי שדה וכדורסל

בטקס מצטיינים בתחום הספורט בעיר רמת גן שנערך השבוע, קיבל בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן את תואר מצטיין מירוצי שדה ואת אליפות העיר בכדורסל...


בטקס מצטיינים בתחום הספורט בעיר רמת גן שנערך השבוע, קיבל בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן את תואר מצטיין מירוצי שדה ואת אליפות העיר בכדורסל.

במעמד ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן, ראש אגף החינוך דליה לין וממלאת מקומה אורית איתיאל וטלי קשתי המפקחת על חינוך גופני במשרד החינוך מחוז ת"א,  הוענקו פרסי ההצטיינות למנהל בית החינוך תומר שופר ולמורה לספורט ומאמן הנבחרות דוד ברגד.

השנה זכתה נבחרת הכדורסל של תיכון אמי"ת בר אילן גוש דן באליפות טורניר התיכונים של רמת גן בכדורסל, לאחר שגברה במשחק הגמר על נבחרת אורט אבין. במירוצי השדה השנה זכתה נבחרת הריצה של בית החינוך במקום הראשון עירוני לכיתות ז-ח.

תומר שופר מנהל אמי"ת בר אילן גוש דן :

"אנו גאים בחברי הנבחרות שלנו על הספורטיביות והאחריות שהם מפגינים בכל משחק ועל המאמץ באימונים ובתחרויות עצמן, ומברכים את המורה לספורט והמאמן דוד ברגד על הובלת הנבחרת להצלחה".


בתמונה: (משמאל) תומר שופר מנהל אמי"ת בר אילן גוש דן, המורה דוד ברגד, ראש העיר כרמל שאמה הכהן, דליה לין ראש אגף החינוך, ליעד אילני מ"מ ראש העיר ומירה שינאן מחזיקת תיק החינוך טלי קשתי מפקחת חנ"ג ממשרד החינוך

צילום: ישראל מלובני

 

קרא עוד...

מקום ראשון במרוץ לזכר סגן יואב הר שושנים לחניכי המכינה למנהיגות טכנולוגית אמי”ת פתח תקווה

חניכי המכינה למנהיגות טכנולוגית בכפר הנוער אמי"ת (בלאט) בפתח תקווה הם הזוכים במקום הראשון במרוץ לזכרו של סגן יואב שושנים, שנה רביעית ברציפות...


חניכי המכינה למנהיגות טכנולוגית בכפר הנוער אמי"ת (בלאט) בפתח תקווה הם הזוכים במקום הראשון במרוץ לזכרו של סגן יואב שושנים, שנה רביעית ברציפות.

יום טבע ומרוץ ניווט ה-24 לזכרו של סגן יואב הר שושנים אשר נפל לפני עשרים וחמש שנים בלבנון, נערך ביום שישי האחרון (8.2.18) בשמורת הטבע נאות קדומים.

תלמידי המכינה התאמנו באופן מקצועי למירוץ, בהובלת ראש המכינה הרב משה וקוסטה וצוותו, בין השאר באמצעות ריצות שבועיות לאורך חוף הים בזריחה ואימוני מרתון שבועיים. בהתמודדות מול 15 מכינות קדם צבאיות מכל הארץ, זכתה נבחרת המכינה במקום הראשון בקטגורית ניווט קבוצתי למכינות קדם צבאיות, וגברה אף נבחרות של יחידות עלית בצה"ל

משה קוסטה, ראש המכינה: "המכינה שמה לה למטרה להכשיר את דור המפקדים הבא של החילות הטכנולוגיות בצה"ל. ההישג במירוץ הוא חלק מתהליך של עבודה קשה, מחויבות ומסירות מצד  אנשי הצוות והחניכים".

צילום: ברק דניאל

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח