מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

רשת אמי”ת בחרה בצוות הוראת האנגלית בישיבת אמי”ת נחשון מטה יהודה לצוות המורים המצטיין של השנה

צוות הוראת האנגלית בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה נבחר על ידי רשת אמי"ת לצוות החינוכי המצטיין לשנת הלימודים תשע"ט...


צוות הוראת האנגלית בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה נבחר על ידי רשת אמי"ת לצוות החינוכי המצטיין לשנת הלימודים תשע"ט.

לקראת פתיחת שנת הלימודים נערך במתחם אמי"ת גוגיה ללמידה משמעותית ברעננה, טקס הצדעה חגיגי לצוותי חינוך מורים מצטיינים מבתי חינוך של אמי"ת.

בין ארבעת הצוותים הזוכים בארץ, נבחרו חברות צוות הוראת האנגלית בישיבת אמי"ת נחשון מקהילת ירושלים: היילי וולפרט מובילת הצוות, ציפורה מושקוביץ, פייגי שניידר ואליזבט לוי.

חברות הצוות נבחרו לצוות מצטיין לשנת תשע"ט על השקעתן העקבית והשיטתית בפיתוח כלים יישומיים להגברת אחריות הלומד ועל הפעלת הלומדים וניתוח ההשפעה של כלים אלו.

הרב נעם קריגמן ראש ישיבת אמי"ת נחשון , ברך את צוות המורות על בחירתן לקבלת אות ההצטיינות: "במסירותן לקהילת בית החינוך, בשאיפה שלהם לקידום כל תלמיד למיצוי יכולותיו ולהתקדמותו, ובמנהיגותן החינוכית פורצת הדרך, מהוות חברות הצוות דוגמא ומופת לכל באי הקהילה החינוכית הלומדת ישיבת אמי"ת נחשון".

קרא עוד...

רשת אמי”ת בחרה בצוות מחקר ופיתוח בבית החינוך אמי”ת קריית מלאכי לצוות המורים המצטיין של השנה

חברי צוות מחקר ופיתוח (מו"פ) בבית החינוך אמי"ת קריית מלאכי נבחר על ידי רשת אמי"ת לצוות החינוכי המצטיין לשנת הלימודים תשע"ט...


חברי צוות מחקר ופיתוח (מו"פ) בבית החינוך אמי"ת קריית מלאכי נבחר על ידי רשת אמי"ת לצוות החינוכי המצטיין לשנת הלימודים תשע"ט.

לקראת פתיחת שנת הלימודים נערך במתחם אמי"ת גוגיה ללמידה משמעותית ברעננה, טקס הצדעה חגיגי לצוותי חינוך מורים מצטיינים מבתי חינוך של אמי"ת.

בין ארבעת הצוותים הזוכים בארץ, נבחרו חברי צוות מחקר ופיתוח אמי"ת קריית מלאכי מקהילת אמי"ת דרום: גבריאל נחמיאס, יוסי ברויאר, אביעד גבאי, חדוה גולדרייך, תמר שלמה, ורד שמחי, לי אמיתי ואילנה עמר.

חברי הצוות נבחרו לצוות מצטיין לשנת תשע"ט על השקעתם העקבית והשיטתית בפיתוח יחידות למידה חדשניות המשלבות בין מיומנויות למידה עצמאית וערכים .

הדס שרעבי מנהלת אמי"ת קריית מלאכי, ברכה את צוות המורים על בחירתם לקבלת אות ההצטיינות: "במסירותם לקהילת בית החינוך, בשאיפה שלהם לקידום כל תלמיד למיצוי יכולותיו ולהתקדמותו, ובמנהיגותם החינוכית פורצת הדרך, מהווים חברי הצוות דוגמא ומופת לכל באי הקהילה החינוכית הלומדת אמי"ת קריית מלאכי".

צילום: אריאל שרוסטר 

קרא עוד...

יריד חדשנות בחינוך

...

עשרות צוותי חינוך של אמי"ת מכל הארץ, השתתפו לאחרונה ביריד כלים חדשניים בחינוך שפיתחו מורים יחד עם מומחי הרשת. ביריד שנערך במתחם אמי"ת גוגיה ברעננה הוצגו כלים לשיפור הלמידה ואיכותה:  סדנאות למעבר מכיתה למרחב לימודי, כלי לבניית מערכת שעות ללמידה חדשנית,  מחווני למידה,  ה"קטלוגוגיה" קטלוג לעיצוב ברוח אדריכלות חינוכית חדשנית ועוד.

אילת דויטש, סמנכ"ל אמי"ת: "המעבר מבתי חינוך לקהילות חינוכיות לומדות מצריך  פיתוח כלים חדשים שאותם בנינו בעזרת מורים, מומחים ויועצים  וכעת אנחנו מבקשים להטמיע אותם אצל כלל המורים ".

צילום: יובל ליפשיץ

קרא עוד...

שחר של הצלחה

הנהלת בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש, התבשרה השבוע  על ידי המפקח על בתי הספר העל יסודיים בחמ"ד קובי עמר, כי בית החינוך זוכה בתעודת הערכה בתחום קידום הישגים לשנת...


הנהלת בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש, התבשרה השבוע  על ידי המפקח על בתי הספר העל יסודיים בחמ"ד קובי עמר, כי בית החינוך זוכה בתעודת הערכה בתחום קידום הישגים לשנת הלימודים תשע"ט. במכתב שנשלח למנהל בית החינוך סהר סיגאווי נכתב בין השאר כי " הוועדה שביקרה בבית החינוך התרשמה עמוקות מן השיח הפדגוגי ומן החתירה למצוינות ערכית ולימודית".

בבית החינוך אמי"ת שחר מיושמות שיטות למידה חדשניות ברוח הגוגיה של רשת אמי"ת, כדוגמא כיתת המ"אה לקידום מיצוי ומצוינות אישית בחטיבת הביניים , וקידום כל תלמידה להצלחה מירבית.

בתמונה: כתת המא"ה בבית החינוך אמי"ת שחר

צילום: סהר סיגאווי

קרא עוד...

אולפנת אמי”ת צפת מובילה בעיר עם 94% זכאות לבגרות

השבוע פורסמו על ידי משרד החינוך תוצאות ההצלחה בבגרויות של בתי החינוך ברחבי הארץ. הנהלת אולפנת אמי"ת צפת התבשרה כי 94% מתלמידותיה זכאיות לתעודת בגרות לשנת תשע"ח- בית החינוך המוביל...


השבוע פורסמו על ידי משרד החינוך תוצאות ההצלחה בבגרויות של בתי החינוך ברחבי הארץ. הנהלת אולפנת אמי"ת צפת התבשרה כי 94% מתלמידותיה זכאיות לתעודת בגרות לשנת תשע"ח- בית החינוך המוביל באחוזי זכאות בעיר צפת.

האולפנה, זוכת פרס החינוך הארצי לשנת 2015, עברה מהפך בשנים האחרונות והפכה לבית חינוך משגשג עם 94% זכאות לבגרות, כאשר כ- 50% מהתלמידות נבחנו ב- 5 יחידות באנגלית, וכ50% נבחנו ב- 4-5 יחידות לימוד במתמטיקה.

מעל 13% מהתלמידות הן מצטיינות משרד החינוך, נתון הגבוה מהנתון הארצי של 8% מצטיינים. תלמידות האולפנה בולטות בהישגיהן במגוון תכניות מדעיות ארציות: עדי פרץ תלמידת י"ב, נבחרה לאחרונה כמצטיינת התכנית הארצית "נוער שוחר משפט עברי", חברותיה לכיתה אושרת חניה ופרחאל ישראל, העפילו השנה לשלב הגמר הארצי בתחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל"- ועוד .

נתוני ההצלחה של אולפנת אמי"ת צפת גבוהים באופן משמעותי ממוסדות חינוך דומים ומהממוצע הארצי העומדים על כ-70% זכאות לבגרות. ההישג של בית החינוך בולט במיוחד בהתחשב בכך שהוא בית חינוך הטרוגני ובלתי ממיין הפותח את שעריו לכל תלמידה המעוניינת ללמוד בו.

התלמידות נבחנו במגוון מגמות לימודים - פיזיקה, כימיה וביולוגיה לצד תקשורת וקולנוע, משפטים, פרחי רפואה וחינוך לגיל הרך.

השנה הוקם באולפנה מרחב ייחודי מסוגו בארץ ללמידה חדשנית. המרחב, המעוצב על פי עקרונות האדריכלות הפדגוגית המתקדמת ביותר, מאפשר למידה משמעותית במגוון עמדות למידה בהן מתרחשת למידת חקר אישית, זוגית וקבוצתית. התלמידות שותפות ב'קהילה נשית לומדת' - נתיב צומח ממנו יתפתח בית החינוך כולו .

מלבד ההישגים הלימודיים בולט בית החינוך גם באחוז גבוה של תלמידות הזכאיות לתעודת בגרות חברתית -  100% מהתלמידות עמדו בקריטריונים של משרד החינוך לקבלת תעודה על התנדבות ותרומה לקהילה ולחברה.

יפה שמש-פרג'ון, מנהלת בית החינוך :"הצלחתן של התלמידות היא תוצאה של עבודה מסורה של צוות חינוכי שלא מוותר על אף תלמידה, ומוודא שכל תלמידה תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה."

שמש-פרג'ון מדגישה כי האולפנה מהווה דוגמא  למחויבות של הצוות להצלחת התלמידות, לא רק בהישגים לימודיים אלא בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת העם והארץ, תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה.

ראש עיריית צפת ויו"ר מחלקת החינוך שוקי אוחנה: "אני מברך את התלמידות, צוות המורים וההנהלה על ההישג המרשים וההתקדמות שעברה האולפנה בשנים האחרונות. אנו בעיריית צפת נמשיך לפעול ולהעניק את הכלים לצוות ולתלמידות, על מנת שנתונים מרשימים אלו יישמרו ואף ישופרו בעתיד, באולפנה ובכלל מוסדות החינוך בצפת. לצד נתוני הבגרות חשוב לא פחות הנתון לפיו 100% מהבנות פעילות קהילתית וזכאיות לבגרות חברתית. אני גאה בכן!".

קרא עוד...

מתחם מבנים חדש לבית החינוך אמי”ת האופק באור עקיבא

בימים אלו מגיעות לסיומן עבודות בניית המתחם החדש של אמי"ת האופק אור עקיבא ההולך ומתרחב. הבנייה החלה באוקטובר האחרון ותוך פחות משנה מתחם המבנים המפואר כמעט מוכן...


בימים אלו מגיעות לסיומן עבודות בניית המתחם החדש של אמי"ת האופק אור עקיבא ההולך ומתרחב. הבנייה החלה באוקטובר האחרון ותוך פחות משנה מתחם המבנים המפואר כמעט מוכן.

מדובר בקומפלקס חדשני, המותאם ללמידה ולהוראה של המאה ה-21. צוות מיוחד, אשר עבר השתלמות מקצועית, הוקם על-מנת לתכנן את מרחבי הלמידה הייחודיים. שרטוטי הבנייה והבסיס למתחם המבנים תוכננו על ידי המנהלת מרים שבתאי וצוות הניהול של בית הספר. בשיתוף ומעורבות צוות החינוך התקבל מתחם חינוכי חדשני עבור התלמידים.

לדברי המנהלת מרים שבתאי , מתחם המבנים החדש של אמי"ת האופק הוא עליית מדרגה בכל הקשור לחינוך ולהעצמת בני הנוער, המבקשים לסיים את שנותיהם במערכת החינוך עם תעודת בגרות מלאה ותעודת בגרות טכנולוגית, המקנה להם מקצוע לחיים:
"עברנו שנה מבורכת של עשייה רבת משמעות והכנת השטח לדור העתיד. המתחם החדש כולל שני מבני-ענק המחוברים ביניהם על-ידי תכנון של "קוריאל אדריכלים". בשלבי התכנון, חשבנו על צרכיהם ורצונותיהם של התלמידים והמורים כאחד, כך שחוויית הלמידה וההוראה תהיה לא פחות מעצומה, נפלאה, מהנה, מעשירה ומזמינה. כבית ספר הדוגל בהענקת הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות של כלל תלמידיו, חשבנו על למידה בתחומים נרחבים הכוללים את מקצועות הליבה לבגרות (מתמטיקה, אנגלית, לשון, אזרחות, היסטוריה, תנ"ך וספרות) ומקצועות התמחות במגמות השונות לבחירת התלמיד (חשמל, ניהול עסקי, צילום ותקשוב)".

מלבד החתירה למצוינות וללמידה ברוח המאה ה-21 בית החינוך שומר על מעטפת רגשית רחבה, בהובלת היועצת איריס טלסניק-גורל והצוות הטיפולי של בית הספר. בשנת הלימודים הקרובה תפתח תכנית ייחודית של מרכז מתבגרים אשר יעניק ליווי מקצועי לתלמידים ולהוריהם. במקביל, תחנך תכנית העצמה רגשית למורים ולתלמידים בחסות משרד החינוך, אשר בה יועברו השתלמויות ויינתנו כלים להתמודדות ולהשגת יעדים ומטרות בשנה זו. בנוסף לכל האמור, תלמידי בית הספר זוכים להעשרה בתחומים מיוחדים הנותנים מענה רגשי, הן פרטני והן קבוצתי: דרמה ותיאטרון, מוסיקה ופיתוח קול, נטורופתיה ומודעות לדימוי גוף, צורפות ותכשיטנות.
בשנת הלימודים תש"פ ייפתח מסלול חדשני בתחום העיצוב והקונדיטוריה.

לימודי ההמשך בכיתות י"ג-י"ד, במכללת האופק יפתחו גם השנה במקצועות החשמל והמנהל (ניהול עסקי וניהול משפטי). בחודש שעבר סיים המחזור הראשון של הנדסאי חשמל במכללת אמי"ת האופק, המתחדשת אף היא.

קרא עוד...

חממה של מצוינות- הצטיינות לבית החינוך אמי”ת איתן מעלה אדומים

מנהל בית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים דניאל בארי התבשר על ידי המפקח על בתי הספר העל יסודיים בחמ"ד קובי עמר, כי בית החינוך זוכה בתעודת הערכה בתחום קידום הישגים...


מנהל בית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים דניאל בארי התבשר על ידי המפקח על בתי הספר העל יסודיים בחמ"ד קובי עמר, כי בית החינוך זוכה בתעודת הערכה בתחום קידום הישגים לשנת הלימודים תשע"ט מטעם משרד החינוך.

בשלושת השנים האחרונות חל זינוק משמעותי באחוזי הזכאות לבגרות מ65% בשנת תשע"ה ל97% לשנת תשע"ח. במקביל נרשמה עליה במספר הניגשים לבגרות 5 יחידות לימוד במתמטיקה ובאנגלית, מעל הממוצע הארצי.

בבית החינוך נפתחו מגמות טכנולוגיות ומדעיות , לצד הובלה במעורבות חברתית ותרומה לקהילה. תלמידים בית החינוך נבחרו לנבחרת הפיזיקה הארצית ולתכניות ארציות מובילות  נוספות במגוון תחומי מדע ודעת.

צוות החינוך וההוראה בבית החינוך הוביל תהליכים של התחדשות פדגוגית על מנת להתאים את הלמידה לעידן המודרני.   בבית החינוך הוקמו מרחבי למידה חדשניים בשם חממ"ה (חיבור, מסוגלות, משמעות והנאה) בהם מיושמות שיטות ייחודיות של למידה והוראה.

דניאל בארי מנהל בית החינוך מסביר כי "הזינוק המשמעותי בהשיגי התלמידים הוא תוצאה של מסירותו של צוות החינוך וההוראה ומפיתוח תכנית מותאמת אישית ומעקב צמוד לכל תלמיד על מנת להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל של כל אחד ואחד".

צילום: אביעד בן חמו
קרא עוד...

מצטייני הפיזיקה של אמי”ת העפילו לנבחרת הפיזיקה של ישראל

אלופי הפיזיקה: מצטייני הפיזיקה של רשת אמי"ת העפילו לעתודת נבחרת הפיזיקה של ישראל, אשר תתחרה באולימפיאדת הפיזיקה העולמית בשנת תשפ"א...


אלופי הפיזיקה: מצטייני הפיזיקה של רשת אמי"ת העפילו לעתודת נבחרת הפיזיקה של ישראל, אשר תתחרה באולימפיאדת הפיזיקה העולמית בשנת תשפ"א.

השנה החל משרד החינוך במיונים לנבחרת ישראל בפיזיקה כבר בכתה י על מנת לאתר את עתודת המצטיינים שתייצג את ישראל עוד שנתיים.

רעות גולדברג מאולפנת אמי"ת חיפה, תמיר שפירא מאמי"ת מודיעין בנים, עשהאל קראוס מישיבת אמי"ת עמיחי וקובי סידנוף מאמי"ת מדעי ברעננה, עברו את כל שלבי המיונים ומחנות האימונים ומבין 400 מתמודדים העפילו לנבחרת בת 29 מצטיינים תלמידי כתות י' מכל רחבי הארץ.

התלמידים לוו במהלך השלבים השונים על ידי מומחי קהילת הפיזיקה של רשת אמי"ת, בהובלת ראש תחום לימודי הפיזיקה ברשת ד"ר רחלה תורג'מן: "מדובר בהישג חסר תקדים, בו נעשה מהלך רשתי לאיתור וטיפוח מצטייני הרשת. תודה רבה להנהלת הרשת ולאלכס ויינברג מאמן נבחרות הפיזיקה ברשת אמי"ת. נאחל בהצלחה רבה לתלמידים בהמשך אימונים".

צילום: יואב מרחב

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח