קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

קליפ – מדרשת אמי”ת אשדוד

...מדרשת אמי"ת אשדוד יצאה השבוע בקליפ מרגש בשיתוף כל תלמידות בית החינוך, אשר היו שותפות מלאות בהפקה.

אורית קאופמן,מנהלת מדרשת אמי"ת, מסבירה:
בימים בהם רוח הבחירות מרחפת והפירוד גדול מהרצון לחיבור, בנות מדרשת אמי"ת באשדוד רוצות לומר את דברן- כל אחד הוא משהו חדש בעולם ואי אפשר לעולם בלי קיומו. הלוואי ומעט מהתום הזה ידבק בכולנו."
אורית מוסיפה כי " ברוח הגישה החינוכית הייחודית למדרשת אמי"ת, התלמידות היו שותפות מלאות בהפקה, מחוברות לתוכן, ובעיקר- אחת לשניה."

תסריט בימוי ועריכה: יהודית פסל
צילום וגריידינג : Eli Singer
ארט והפקה בפועל: אביה ברוקנוטל
מנצחת על כל הפרוייקט: אורית קאופמן
רשת אמי"ת

 

קרא עוד...

רוכבים להצלחה

תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת, השתתפו בתחרות אופני הרים שכללה רכיבת שטח אתגרית ביער להב, ליד באר שבע...


תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת, השתתפו בתחרות אופני הרים שכללה רכיבת שטח אתגרית ביער להב, ליד באר שבע.

חברי נבחרת הרכיבה של הישיבה, תלמידי כתות החינוך המיוחד בבית החינוך, התאמנו מתחילת השנה בקורס רכיבה אתגרית בהדרכת מדריך הרכיבה צורי דאר. בתחרות ביער להב לקחו חלק מאות תלמידים בכל רחבי הארץ, ועל אף תנאי מזג האויר הלא נוחים הצליחו התלמידים להפגין ביצועי רכיבה מקצועיים.

"תלמידינו משתתפים מאז תחילת השנה בחוג אופני הרים המסייע להם למצות את הכשרונות הגלומים בהם, מעצים את תחושת המסוגלות ומטפח בהם מצוינות ואהבת הארץ באמצעות יציאה לטבע. בתחרות השתתפו מאות תלמידים בתנאי מזג אוויר לא פשוטים של קור ורוחות, ואני גאה לספר שתלמידינו הצליחו להתברג בעשיריה הראשונה כבר בתחרות  הראשונה", אמרה הדס שמיר, מנהלת נתיב החינוך המיוחד בישיבת אמי"ת כפר גנים.

הרב ניצן ברגר, ראש הישיבה, הוסיף: "אנו גאים מאוד בתלמידים המוכשרים על ההישג החשוב, שהוכיח בראש ובראשונה לעצמם, שהם מסוגלים ונכונים לכל אתגר ועומדים בו בכבוד ובהצלחה!"

 

צילום: צורי דאר

קרא עוד...

זוכרים את גוש קטיף באמי”ת המר

לציון "יום גוש קטיף" הממלכתי שנערך השבוע (ב) יצאו כל תלמידי תיכון אמי"ת המר למפגש ייחודי עם תושבי הישוב נצר חזני, תושבי גוש קטיף לשעבר...


לציון "יום גוש קטיף" הממלכתי שנערך השבוע (ב) יצאו כל תלמידי תיכון אמי"ת המר למפגש ייחודי עם תושבי הישוב נצר חזני, תושבי גוש קטיף לשעבר.

הישוב נצר חזני במועצה האזורית נחל שורק הוקם בשנת 2010 עבור חלק ממפוני הישוב נצר חזני שפונה בהתנתקות בשנת 2005.

התלמידים הגיעו לישוב ליום של הזדהות והכרות, בהובלת רכז החינוך החברתי רועי פיזם והרכזת הפדגוגית מזל מצליח.

לאחר קבלת פנים חמה של תושבי הישוב, נפגשו התלמידים עם תושבים אשר שתפו אותם בזיכרונותיהם מהחיים בגוש קטיף ובסיפור העקירה מישובם.

זהבה אלמאסי, מראשוני מתיישבי גוש קטיף ויועצת בבית החינוך,  סיפרה לתלמידים על ההווי והחיים בגוש. בני יפת ריגש את כל הנוכחים עד דמעות כששוחח עם התלמידים לאחר שצפו בסרט מרגש שנעשה על משפחתו .

התלמידים סיירו בבית הכנסת המיוחד של המושב, ביקרו בחממות ובשטחים החקלאיים ושמעו מהחקלאים על האופן בו הם מנסים לשחזר את יופיו ותנובתו של הישוב המקורי.

לסיום היום השתתפו התלמידים בטקס חגיגי ומרגש בהשתתפות רב המושב יחיאל יעיש, ראש המועצה אלי אסקוזידו ומנהל חטיבת הביניים בבית החינוך אליחי דדי.

הרב רפי מימון, מנהל קריית החינוך אמי"ת המר :" במפגש מרגש למדו התלמידים מאנשי נצר חזני על כח ההתמודדות ויכולת הצמיחה מחדש- שיעור חשוב מאין כמותו".

צילום: מזל מצליח

קרא עוד...

בישיבת אמי”ת ברוכין מחלקים תעודות במסע בין הרי השומרון

בישיבת אמי"ת ברוכין קיבלו התלמידים את תעודות המחצית בתום מסע אתגרי  שערכו להם בגבעות השומרון. ביום קבלת התעודות יצאו התלמידים למסע מהישיבה לחירבת חמד ומשם לגבעת שחרית כשהם מסיימים בעלי...


בישיבת אמי"ת ברוכין קיבלו התלמידים את תעודות המחצית בתום מסע אתגרי  שערכו להם בגבעות השומרון. ביום קבלת התעודות יצאו התלמידים למסע מהישיבה לחירבת חמד ומשם לגבעת שחרית כשהם מסיימים בעלי זהב בארוחה חגיגית. 

הרב שלמה זוננשיין ראש הישיבה אמר כי החיבור אל הארץ ובעיקר לנופי השומרון הקרובים ללב ולבית, חשובים לא פחות מהלמידה. "האמירה החינוכית של הישיבה היא שהמסע והדרך שעוברים במהלך השנה הם עיקר העשיה החינוכית. התעודות והציונים חשובים אך זאת לצד עשיה חינוכית משמעותית.

צילום: הרב יצחק רפפורט

קרא עוד...

כאבי קליטה על הבמה

תאטרון הבית של ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה העלה השבוע את ההצגה "הביתה" בהפקת מסלול התאטרון בישיבה, הצגה מטלטלת הנוגעת בכאבי קליטה ועליה...


תאטרון הבית של ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה העלה השבוע את ההצגה "הביתה" בהפקת מסלול התאטרון בישיבה, הצגה מטלטלת הנוגעת בכאבי קליטה ועליה.

ההצגה "הביתה", בבימויו של  גלעד אלפסי, אביו של אחד משחקני ההרכב, עוסקת בקשיים בהם נתקלים עולים חדשים , בפנים הפחות נעימים של החברה הישראלית, ובמשפחה אשר ניסתה לעלות ארצה, אך סבה לבסוף על עקביה וחזרה – 'הביתה'.

בישיבת אמי"ת נחשון לומדים תלמידים עולים רבים. בהרכב התאטרון של הישיבה חברים גם תלמידים שהם דור שני לעליה. בעקבות ההצגה , אשר העזה ונגעה בפנים הפחות יפות של החברה הישראלית, התפתחו בישיבה מעגלי שיח וקבוצות דיון של תלמידים ומחנכים סביב הנושא הכאוב.

הרב נעם קריגמן ראש ישיבת אמי"ת נחשון: "תלמידי מסלול התאטרון בישיבה נגעו בנושא העלייה ארצה מזווית כואבת ואמיצה, והפגינו יכולת רגשית ומקצועית גבוהה במיוחד. ניכר כי צפוי למי שיבחר בכך- עתיד בתחום התיאטרון".

צילום: אבי דדון

קרא עוד...

אקורד ניצחון בישיבת אמי”ת חברותא, רעננה

תלמידי מגמת המוזיקה בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, רעננה,  ערכו קונצרט מחצית שנה חגיגי בו הפגינו את היכולות המוזיקליות אותן פיתחו מתחילת השנה...


תלמידי מגמת המוזיקה בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, רעננה,  ערכו קונצרט מחצית שנה חגיגי בו הפגינו את היכולות המוזיקליות אותן פיתחו מתחילת השנה.

לצד הופעתם המקצועית של תלמידי השכבות הגבוהות, מרשימה היתה הופעתם של התלמידים הצעירים שאך הגיעו לישיבה, לעיתים ללא ידע מוקדם במוסיקה, וכבר אחרי חצי שנה מציגים תוצאות מוזיקליות יוצאות דופן


מאות הגיעו לאודיטוריום בכפר בתיה ליהנות מהפקה מוזיקלית מקצועית ומגוונת, מהשירה הארץ ישראלית, המוסיקה החסידית וניגוני ג'ז ועד לחנים לשירים מקוריים שכתבו , בהובלת רכזת המגמה מרב ברנר.

הרב אבינועם אלמגור , מנהל ישיבת אמי"ת חברותא : "מרגש היה לצפות בנערים המיוחדים שלנו עולים אל הבמה ומבצעים קטעי נגינה מורכבים, מוכיחים לעצמם ולעולם שאין גבול ליכולת שלהם".

ישיבת אמי"ת חברותא היא ישיבה יחודית המעניקה הזדמנות לתלמידים שלא מצאו את מקומם במוסדות החינוך הרגילים , על ידי התמחות במגמות מוזיקה, סיירות  ובעלי חיים .

צילום: יונתן שחוח

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת חברה ומשפט מייצרים חמצן במאדים- וזוכים בגביע הרובוטיקה

נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת חברה ומשפט כפר בתיה העפילה לגמר תחרות הרובוטיקה הארצית  של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, לאחר שהצטיינה בתחרות המחוזית שנערכה השבוע (ה) בהיכל ארנה בירושלים,...


נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת חברה ומשפט כפר בתיה העפילה לגמר תחרות הרובוטיקה הארצית  של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, לאחר שהצטיינה בתחרות המחוזית שנערכה השבוע (ה) בהיכל ארנה בירושלים, מול 45 נבחרות מהאזור.

את הנבחרת , המורכבת מתלמידי כתות ח-ט ואשר זכתה לכינוי 'בדרך למאדים', הובילו המנטור אנדראס מוסקוביץ' לצד בוגרי הנבחרת נהוראי מלמד ואורי גלעדי, תלמידי כתה י' .

חברי הנבחרת הרשימו את השופטים בביצועים שלהם, וזכו בגביע המקום הראשון בקטגוריית חקר, בכרטיס לתחרות הארצית שתתקיים בהיכל מנורה מבטחים בחודש הבא, במטרה לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית.

כחלק ממטלת חקר החלל בתחרות, חקרה הנבחרת את אפשרות ייצור חמצן על ידי פיטו-פלנקטון באופן המותאם לתנאים על מאדים, באופן שיאפשר חיים על הכוכב. כחלק מעבודת החקר שלהם יזמו התלמידים מפגש עם ראש סוכנות החלל הישראלית אבי בלסברגר, ועם מומחים שונים בנושא חלל וכימיה.

ירון כרמי מנהל בית החינוך: " התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. חברי הנבחרת יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

כרמי הוסיף והודה למנטור אנדראס על מסירות ללא גבול אשר לדבריו, הובילה את הנבחרת להצלחה.

בתמונה: נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת חברה ומשפט

צילום: מורדיאן

 

קרא עוד...

הישג לנבחרות הרובוטיקה של אמי”ת במודיעין- שלושת הנבחרות העפילו לגמר הארצי

...


צילום: דניאל שריקי

דרבי אמי"תי משולש: נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת בנים ושתי הנבחרות של מדרשת אמי"ת מודיעין הצטיינו בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה השבוע (ד) בהיכל ארנה בירושלים, ושלושתן העפילו לגמר הארצי שיתקיים בחודש הבא בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב.

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין KIPA BOTS  בהנחיית סיגל קרל ורכז הרובוטיקה צחי גרין, זכתה  במקום הראשון הכללי בתחרות והעפילה לגמר הארצי של התחרות- שנה שישית ברציפות. הנבחרת זכתה במקום הראשון בכל קטגוריות התחרות, בניקוד הגבוה ביותר בתפקודי רובוט, ובכרטיס לשלב הארצי של התחרות .

שתי נבחרות הרובוטיקה של מדרשת אמי"ת מודיעין זכו אף הן לעלות לגמר הארצי. קבוצת הטייגריות (כתה ט') זכתה במקום שני הכללי בתחרות, וקבוצת הפנתריות (כתה ז' ח') זכו בפרס שני בביצועי רובוט ובפרס האסטרטגיה.  את הנבחרות ליוו המנטורים דוד הרמן, אדר מרגלית, דניאל פפר, שמוליק פרימס, אסף צוראל ורכזת הרובוטיקה בבית החינוך עפרה מוסקוביץ.

נושא התחרות השנה היה חקר החלל. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. חברי נבחרת KIPA BOTS  מאמי"ת בנים מודיעין ייצרו גרב רוטטת המסייעת לאסטרונאוטים בויסות זרימת הנוזלים בגוף וחיזוק מסת העצם שנחלשת בחלל. התלמידים הסתמכו על מחקרים והסתייעו בין השאר ברופא חלל של נאס"א ובאסטרונאוט הישראלי סא"ל יצחק מאיו.

נבחרת הפנתריות ממדרשת אמי"ת המציאו מקלחת חללית משוכללת ואילו נבחרת הטייגריות פיתחו פתרון שיחסוך את הזמן הרב שהאסטרונאוטים מקדישים לספורט בשל העדר כוח כבידה. לצורך המחקר שלהן התייעצו חברות הנבחרת עם מומחים שונים בנושא חלל  ופיזיותרפיה.

שלושת נבחרות אמי"ת  הרשימו את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה ועבודת החקר הייחודית , אשר זיכו אותן בגביע המקום הראשון והשני בתחרות ובכרטיס לתחרות הארצית בהיכל נוקיה, בו ישתתפו  כ-100 נבחרות מכל רחבי הארץ. הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית.

עפרה מוסקוביץ, רכזת תחום הרובוטיקה במדרשת אמי"ת מודיעין:

"במסגרת התחרות חנכו חברות שתי הנבחרות קבוצת רובוטיקה צעירה מביה"ס דרכי יהודה, ובנוסף קיימו שיתופי פעולה עם קבוצות רובוטיקה שונות, ביניהן קבוצת הרובוטיקה של תלמידי טייבה. אנו בטוחים כי נכונה לשתי הנבחרות הצלחה גדולה בתחרות הארצית, בשל שיתוף הפעולה יוצא הדופן בין חברות כל נבחרת".

צחי גרין רכז תחום הרובוטיקה באמי"ת בנים  :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

מדרשת אמי"ת מודיעין, צילום: שמוליק פרימס

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח