מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

פרס ‘חסד וחמ”ד’- לבית החינוך אמי”ת דביר בית שמש

בטקס חגיגי שנערך במרכז 'שלוה' בירושלים הוענק פרס 'חסד וחמ"ד' של החמ"ד לבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש...


בטקס חגיגי שנערך במרכז 'שלוה' בירושלים הוענק פרס 'חסד וחמ"ד' של החמ"ד לבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש.

הפרס, המוענק על יוזמות משמעותיות של חסד ותרומה לקהילה הוענק על ידי ראש החמ"ד הד"ר אברהם ליפשיץ למנהל בית החינוך ארז בר און ולמורי בית הספר המתפעלים פרוייקט החסד בבית החינוך, הרב צחי מעתוק והרב משה בן טולילה.

בבית החינוך פועל גמ"ח לחלוקת מזון למשפחות נזקקות בבית שמש, בשיתוף ארגון "לקט ישראל" ו"לתת", עמותת "ובנה" וגרעין " יחד". בהפעלת הגמ"ח, הפועל בשטח בית הספר, שותפים כל תלמידי בית החינוך כחלק ממערכת הלימודים.

ארז בר און מנהל בית החינוך: "התלמידים הוכיחו כי יש בכוחם לתת- והרבה. הם למדו כי השמחה האמיתית היא זו של נתינה לזולת ותרומה למען האחר- וזהו שיעור החינוך החשוב ביותר".

 

צילום: רחל זבולון

קרא עוד...

כבוד אמי”תי – מדליית כסף לתלמיד אמי”ת המר בתחרות מדעי מוח ארצית

בגמר הארצי של תחרות מדעי המח (Brain Bee) שנערכה השבוע באוניברסיטת תל אביב, זכה רון טובלי, תלמיד י"ב באמי"ת המר רחובות, במקום השני הארצי...


בגמר הארצי של תחרות מדעי המח (Brain Bee) שנערכה השבוע באוניברסיטת תל אביב, זכה רון טובלי, תלמיד י"ב באמי"ת המר רחובות, במקום השני הארצי.

התחרות הארצית למדעי המוח נערכה בחסות ביה"ס סגול למדעי המוח באוניברסיטת ת"א, מכון דוידסון לחינוך מדעי, יחידת נוער שוחר מדע ע"ש דב לאוטמן באוניברסיטת ת"א ובשיתוף משרד החינוך.

בתחרות נבחנת בקיאותם של המתחרים בנושאים שונים במדעי המוח כגון הבסיס העצבי של החושים, זיכרון, רגשות, זקנה, שינה, אנטומיה של המוח ומחלות נוירולוגיות. השאלות בתחרות מבוססות על הספר Brain Facts  על חקר המוח בהוצאת האגודה האמריקאית למדעי המוח .

לאחר שעבר את השלבים המוקדמים של התחרות בהדרכת רכז המצוינות של בית החינוך אסף סירי, התמודד רון מול עשרה מתמודדים שהעפילו לשלב הגמר. רון הרשים את חבר השופטים בידיעותיו המדויקות וזכה במקום השני הארצי .

הרב רפי מימון, מנהל אמי"ת המר ברך את רון על הזכיה: "שאיפתנו היא לקדם כל תלמיד ותלמיד למיצוי יכולותיו בכל תחומי המדע והדעת. אנו בטוחים כי נכונה לרון תלמידנו הצלחה בהמשך דרכו המדעית".

צילום: יהודה עזרי

קרא עוד...

בבית החינוך אמי”ת בר אילן גוש דן (ע”ש גינזבורג) נחנך מרחב ראשון מסוגו – מרחב ‘שיח אמי”תי’.

בית החינוך, הנמנה על המובילים בארץ בתחום המגמות המדעיות והטכנולוגיות, בחר להקים מרחב חדש הממוקד בפיתוח השיח הרגשי של התלמידים ...


בית החינוך, הנמנה על המובילים בארץ בתחום המגמות המדעיות והטכנולוגיות, בחר להקים מרחב חדש הממוקד בפיתוח השיח הרגשי של התלמידים .

המרחב בנוי ומעוצב על פי עקרונות אדריכלות חינוכית מתקדמת, וכולל חלל התכנסות מרכזי לצד פינות ישיבה מסוגים שונים ופינות מתוקשבות.

המרחב מיועד לאפשר שיח רגשי ולמידה חווייתית ושונה דרך חיבור לעולם הרגש. מהמרחב יהנו כל תלמידי בית החינוך ויעסקו בו בנושאים הרגשיים השונים הרלוונטיים לכל שכבת גיל.

באירוע השתפו מ"מ ראש העיריה ליעד אילני, מחזיקת תיק החינוך בעירייה מירה שנן, מנכ"ל  רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר, מנהל קהילת מרכז ברשת אמי"ת הרב אבי רוקח, מפקח בית הספר אלי לוי, יו"ר וועד ההורים אריאל גנוט, מנהל בית החינוך תומר שופר, צוות החינוך והתלמידים.

לאחר גזירת סרט  חגיגית על ידי מ"מ ראש העיר ומנכ"ל אמי"ת  סיירו האורחים במתחם החדש, שוחחו עם תלמידים והתרשמו מתהליכי השיח הרגשי הייחודי המתקיים בו.

בתמונה: (משמאל) מירה שנן מחזיקת תיק החינוך בעיריה, ליעד אילני מ"מ ראש העיר, ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל אמי"ת, אלי לוי מפקח בית החינוך, תומר שופר מנהל בית החינוך, אריאל גנוט יו"ר וועד ההורים, הרב אבי רוחק מנהל קהילת מרכז ברשת אמי"ת, אילת דויטש סמנכ"לית רשת אמי"ת
צילום: שלומי רוזנברג
             
קרא עוד...

המדען הצעיר המצטיין של ישראל : תלמיד אמי”ת מדעי כפר בתיה ייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית של אינטל למפתחים צעירים

תלמיד אמי"ת מדעי כפר בתיה אביעד גווילי ושותפו למחקר דניאל מרקוביץ' מביה"ס ע"ש תמר אריאל בנתניה הם זוכי התחרות הארצית "מדענים ומפתחים צעירים בישראל", שנערכה השבוע במוזיאון המדע בירושלים...


תלמיד אמי"ת מדעי כפר בתיה אביעד גווילי ושותפו למחקר דניאל מרקוביץ' מביה"ס ע"ש תמר אריאל בנתניה הם זוכי התחרות הארצית "מדענים ומפתחים צעירים בישראל", שנערכה השבוע במוזיאון המדע בירושלים.

התחרות מתקיימת בתמיכת קרן גורן-מונטי-פרארי ובשיתוף משרד החינוך מזה 22 שנה. השניים התמודדו מול מאות מתחרים מכל רחבי הארץ שערכו עבודות חקר מדעיות אשר נשפטו על פי קריטריונים של חשיבה מדעית ומחקרית, חדשנות, יצירתיות ותרומה עתידית למדע ולחברה.

עבודת החקר של אביעד ודניאל עסקה בפיתוח ומחקר של רכיב אלקטרוכימי היברידי המשלב סוללה וקבל על. את השניים הנחו נתנאל שפיגל מקבוצת המחקר של פרופ' דורון אורבך מאוניברסיטת בר אילן ואוסקר פלץ מחברת אינטל.

עבודתם הרשימה את צוות השופטים, שהורכב מחוקרים באקדמיה ומהנדסים בכירים באינטל, וזיכתה אותם במקום הראשון בתחרות הארצית.

השניים ייצגו את ישראל בתחרות  הבין לאומית של אינטל למדענים ומפתחים צעירים מכל רחבי העולם, שתיערך באריזונה, ארה"ב בחודש מאי הקרוב.

הרב שגיא רוזנבאום מנהל אמי"ת מדעי הודה למנהלת ביה"ס תמר אריאל בנתניה חיה רובינשטיין על האכסניה לעבודת החקר: "שאיפתנו היא לקדם כל תלמיד  למיצוי יכולותיו בכל תחומי המדע והדעת. אנו רואים משמעות גדולה להובלת מדינת ישראל לפסגת המדע בדרך התורה, ובטוחים כי נכונה לאביעד ודניאל הצלחה בהמשך ".

קרא עוד...

רצים למען הילדים

400 רצים מהארץ ומהעולם השתתפו במרתון ירושלים בנבחרת  אמי"ת TEAM AMIT, למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. בין הרצים- תלמידים, מחנכים ומנהלים של רשת אמי"ת מצפון לדרום...


400 רצים מהארץ ומהעולם השתתפו במרתון ירושלים בנבחרת  אמי"ת TEAM AMIT, למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. בין הרצים- תלמידים, מחנכים ומנהלים של רשת אמי"ת מצפון לדרום.

מאות תלמידי ומורי אמי"ת הצטרפו לנבחרת הריצה של בנות מדרשת אמי"ת ירושלים, בנות חו"ל הלומדות במדרשה ומתנדבות ב"בית הילד" בבירה. במרוץ לקחו חלק גם ילדי בית הילד, לצד מתנדבות אמי"ת, כאשר המבוגרת שבהן- בת 85 שנה.

המשתתפים במירוץ גייסו חסויות לריצה ממשפחותיהם ומחבריהם בבתי הספר והגיעו לסכום של כ-200,000 ₪ אשר יוקדשו לרווחתם של הילדים, ולהבטחת עתידם.

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת: "אני גאה בחברי נבחרת אמי"ת אשר שמו להם למטרה לרוץ למען ילדינו היקרים בבית הילד, במפגן של ערבות הדדית אמי"תית".

 

צילום: לימור פרידמאן

 

 

קרא עוד...

פרופ’ שמחה גולדין בצעדת ‘שביל החיוך’ לזכר בנו הדר: “צועדים על מנת להזכיר – לא משאירים לוחמים מאחור”  

לרגל יום הולדתו ה־28 של סגן הדר גולדין הי"ד, השתתפו תלמידי ביה"ס אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס ) ברעננה, בו למד הדר,  בצעדת ״שביל החיוך״  בשבילי הארץ, בהם אהב הדר לטייל....


לרגל יום הולדתו ה־28 של סגן הדר גולדין הי"ד, השתתפו תלמידי ביה"ס אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס ) ברעננה, בו למד הדר,  בצעדת ״שביל החיוך״  בשבילי הארץ, בהם אהב הדר לטייל.

"שביל החיוך" נוצר במטרה להעלות למודעות הציבורית את הדרישה להשיב כל חלל צה"ל לקבר ישראל.

הפעם צעדו לזכרו של הדר על שביל ישראל באזור התבור, כאשר לאורך המסע שולבו מעגלי שיח בהם דנו המשתתפים בערכים המאפיינים את דמותו של הדר.

המסע אורגן על ידי חבריו של הדר ומחנכים מביה״ס אמי״ת מדעי ברעננה, בו למד. במסע השתתפו תלמידים, בוגרים ידידים ובני משפחה, ובהם ההורים לאה ושמחה גולדין והאחות איילת .

פרופ'  שמחה גולדין: "המסע הוא זיכרון חי ונושם להדר - מסע הזדהות וקריאה להשיב את הדר משדה הקרב ולהזכיר שבישראל לא משאירים לוחמים מאחור."

שגיא רוזנבאום, מנהל ביה"ס אמי"ת מדעי :" תלמידי ביה"ס וחבריו של הדר לכתה זוכרים את הדר ומנציחים את דמותו המיוחדת בשילוב של צעידה בשבילי הארץ ושיח אודות הערכים בהם הדר האמין ולאורם חי".

צילום: פנינה ישראלי

קרא עוד...

אלופי הארץ בחשיבה יצירתית: תלמידי ישיבת אמי”ת נתיבות דרור באור עקיבא

נבחרת ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא זכתה במקום הראשון בקטגוריית 'חשיבה יצירתית' בתחרות הארצית לרובוטיקה YTEK אשר התקיימה בטכניון בחיפה בשבוע שעבר ...


נבחרת ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא זכתה במקום הראשון בקטגוריית 'חשיבה יצירתית' בתחרות הארצית לרובוטיקה YTEK אשר התקיימה בטכניון בחיפה בשבוע שעבר .

באולימפיאדה הארצית YTEK למתמטיקה, חלל ורובוטיקה , השתתפו מאות תלמידים מכל העדות והמגזרים במדינה. בנבחרת אמי"ת נתיבות דרור שותפים התלמידים אליה בר שלום, נועם איפרגן וטוביה יוסף ארביב

במהלך התחרות התלמידים ביצעו תכנות של רובוט חכם המדמה רכב עתידי ללא נהג שנוסע בעזרת חיישנים ותכנות בלבד, והפגינו שליטה בתנועת הרובוט על ידי שילוב של מתמטיקה ופיזיקה. 

נבחרת ישיבת אמי"ת נתיבות דרור הרשימה את השופטים בתפקוד הרובוט ובעבודת צוות וזכו באות הצטיינות בקטגוריית 'חשיבה יצירתית' לתלמידי חטיבת הביניים.

את התלמידים, משתתפי קורס הרובוטיקה בבית החינוך, הנחה וליווה במהלך ההכנות לשלבי התחרות השונים מדריך הרובוטיקה  אורן גוטמן.

ראש הישיבה הרב שרון שער ברך את התלמידים על הזכיה והודה למדריך הרובוטיקה אורן גוטמן על הדחיפה והעידוד :" בישיבת אמי"ת נתיבות דרור שמים דגש רב על ההשקעה במדעני המחר, תוך חתירה מתמדת למצוינות בכל התחומים- חינוכי, ערכי , חברתי ולימודי. אני בטוח כי נכונו לתלמידינו עוד הישגים רבים בהמשך הדרך".

קרא עוד...

שמחת פורים אמי”תית

תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) התגייסו כמדי שנה והפיקו , זו השנה העשירית, בשיתוף עמותת 'ידיד לילד' ובנק לאומי הפנינג פורימי מרהיב עבור ילדי מועדוניות מעלה...


תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) התגייסו כמדי שנה והפיקו , זו השנה העשירית, בשיתוף עמותת 'ידיד לילד' ובנק לאומי הפנינג פורימי מרהיב עבור ילדי מועדוניות מעלה אדומים ועמותת 'ידיד לילד'.

ילדי המועדוניות הוזמנו לבית החינוך אמי"ת בנות שם המתין להם 'שוק פורים' ססגוני וחווייתי. תלמידות שכבה ח' בבית החינוך התגייסו למשימה והכינו דוכנים צבעוניים ברוח סרטי דיסני האהובים על הילדים. התלמידות קיבלו את האורחים הצעירים בשמחה וליוו אותם בין הפעילויות הפורימיות בדוכנים השונים. 

על פי מסורת בת עשר שנים,  ההפנינג הופק בשיתוף עמותת 'ידיד לילד' ברשות היו"ר שרה קמינסקי וחברי העמותה זיזי וינטר ודוד אמון ובשיתוף בנק לאומי סניף בנקאות פרטית בין לאומית בהנהלת שי מדמוני.

הנהלת בנק לאומי תרמו משלוחי מנות מתוקים לילדים, ומנהל הסניף שי מדמוני היגיע למקום ושיחק עם הילדים בדוכנים השונים. גם סגן ראש העיר מעלה אדומים גיא יפרח, מנהלת מחלקת הרווחה בעירה עפרה ישעיה ויו"ר עמותת 'ידיד לילד' שרה קמינסקי ביקרו בהפנינג, ברכו את הילדים לכבוד פורים, והודו לתלמידות ולהנהלת בית החינוך על הארוח.

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות מעלה אדומים:" בזכות השותפים הנאמנים שלנו- עמותת ידיד לילד, בנק לאומי ועיריית מעלה אדומים, זכו התלמידות שלנו גם השנה לשמוח שמחת פורים אמיתית- שמחה של נתינה".

בתמונה : (מימין) דוד אמון, נדין אדרי, מוטי קרוייזר, שרה קמינסקי, שי מדמוני,טינה בודניקוב, רוחמה ווגל
צילום: טובה בן שמעון
קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח