מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

הישג לנבחרות הרובוטיקה של אמי”ת במודיעין- שלושת הנבחרות העפילו לגמר הארצי

...


צילום: דניאל שריקי

דרבי אמי"תי משולש: נבחרת הרובוטיקה של אמי"ת בנים ושתי הנבחרות של מדרשת אמי"ת מודיעין הצטיינו בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער, שנערכה השבוע (ד) בהיכל ארנה בירושלים, ושלושתן העפילו לגמר הארצי שיתקיים בחודש הבא בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב.

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין KIPA BOTS  בהנחיית סיגל קרל ורכז הרובוטיקה צחי גרין, זכתה  במקום הראשון הכללי בתחרות והעפילה לגמר הארצי של התחרות- שנה שישית ברציפות. הנבחרת זכתה במקום הראשון בכל קטגוריות התחרות, בניקוד הגבוה ביותר בתפקודי רובוט, ובכרטיס לשלב הארצי של התחרות .

שתי נבחרות הרובוטיקה של מדרשת אמי"ת מודיעין זכו אף הן לעלות לגמר הארצי. קבוצת הטייגריות (כתה ט') זכתה במקום שני הכללי בתחרות, וקבוצת הפנתריות (כתה ז' ח') זכו בפרס שני בביצועי רובוט ובפרס האסטרטגיה.  את הנבחרות ליוו המנטורים דוד הרמן, אדר מרגלית, דניאל פפר, שמוליק פרימס, אסף צוראל ורכזת הרובוטיקה בבית החינוך עפרה מוסקוביץ.

נושא התחרות השנה היה חקר החלל. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. חברי נבחרת KIPA BOTS  מאמי"ת בנים מודיעין ייצרו גרב רוטטת המסייעת לאסטרונאוטים בויסות זרימת הנוזלים בגוף וחיזוק מסת העצם שנחלשת בחלל. התלמידים הסתמכו על מחקרים והסתייעו בין השאר ברופא חלל של נאס"א ובאסטרונאוט הישראלי סא"ל יצחק מאיו.

נבחרת הפנתריות ממדרשת אמי"ת המציאו מקלחת חללית משוכללת ואילו נבחרת הטייגריות פיתחו פתרון שיחסוך את הזמן הרב שהאסטרונאוטים מקדישים לספורט בשל העדר כוח כבידה. לצורך המחקר שלהן התייעצו חברות הנבחרת עם מומחים שונים בנושא חלל  ופיזיותרפיה.

שלושת נבחרות אמי"ת  הרשימו את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה ועבודת החקר הייחודית , אשר זיכו אותן בגביע המקום הראשון והשני בתחרות ובכרטיס לתחרות הארצית בהיכל נוקיה, בו ישתתפו  כ-100 נבחרות מכל רחבי הארץ. הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית.

עפרה מוסקוביץ, רכזת תחום הרובוטיקה במדרשת אמי"ת מודיעין:

"במסגרת התחרות חנכו חברות שתי הנבחרות קבוצת רובוטיקה צעירה מביה"ס דרכי יהודה, ובנוסף קיימו שיתופי פעולה עם קבוצות רובוטיקה שונות, ביניהן קבוצת הרובוטיקה של תלמידי טייבה. אנו בטוחים כי נכונה לשתי הנבחרות הצלחה גדולה בתחרות הארצית, בשל שיתוף הפעולה יוצא הדופן בין חברות כל נבחרת".

צחי גרין רכז תחום הרובוטיקה באמי"ת בנים  :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

מדרשת אמי"ת מודיעין, צילום: שמוליק פרימס

קרא עוד...

22 שנה לפיגוע בנהריים : תלמידות אמי”ת מבית שמש שרו לזכר תלמידות בית ספרן שלא סיימו חית כיתות

...

ביום שני, ט"ו בשבט, התקיים טקס נטיעות ממלכתי בנהריים לציון 22 שנה לפיגוע הדמים בנהריים.

לפני 22 שנה נרצחו בנהריים  שבע תלמידות ביה"ס אמי"ת בבית שמש, במהלך טיול על גבול ירדן. שמו של בית הספר- אמי"ת שח"ר- נקרא לזכרן שבעת הנרצחות- "שבע חמדות רקיע".

בטקס לזכר הבנות לקחו חלק המשפחות השכולות, נשיא המדינה ראובן ריבלין, יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ', נציגי שגרירות ירדן וקק"ל, ראש מועצת בקעת הירדן עידן גרינבאום, ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך ויוצרת אנדרטת הזיכרון אורנה שמעוני.

תלמידות בית החינוך אמי"ת שח"ר בבית שמש, שטרם נולדו כאשר ארע הטבח בנהריים, שומרות את זכרן של הבנות הנרצחות . בניצוחה של מנצחת המקהילה הודיה בן שימול, שרה מקהלת בית החינוך לזכרן של הבנות הנרצחות במהלך הטקס.

בסיום הטקס הבנות נטעו עצים לכבוד ט"ו בשבט בהתאם למסורת המתקיימת במקום מדי שנה, לזכר הבנות.

מנהל בית החינוך, סהר סיגאווי:" תלמידות בית החינוך אמי"ת שח"ר מנציחות את 'שבע חמדות רקיע' שנקטפו בטרם עת בכל יום של צמיחה ופריחה, למידה והתקדמות. דמותן חקוקה מול עינינו, אהבתינו שלוחה למשפחות הכואבות".

צילום: אסתי וייסקרא עוד...

מקום שני בתחרות סרטי מגמות קולנוע ארצית לתלמידות אמי”ת הלל בנות רחובות

...

סרטן של בוגרות מגמת הקולנוע בבית החינוך אמי"ת הלל רחובות זכה במקום השני הארצי בתחרות היצירה הארצית למגמות תקשורת וקולנוע של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) אשר נערכה השבוע (ד) בסינימטק בירושלים.

את הסרט "איינשטיין 12" , זוכה המקום השני בקטגוריית הסרט העלילתי, יצרו התלמידות דניאל עדס (בימוי), עדן בן יוסף (הפקה), ספיר משה (עריכה) ורותם אהרן (צילום), בהדרכתה של רכזת מגמת הקולנוע והתקשורת בבית החינוך טל טביומי.

הסרט מספר על נערה המתנדבת עם ילד המתקשה בלימודים במסגרת תכנית 'מעורבות חברתית' ומגלה את מציאות חייו הקשה בבית. הרצון לתקן את העולם נפגש עם המציאות המורכבת והלא פשוטה. הסרט נוגע בתהליכי התבגרות ודורש לא לעמוד מנגד גם כשהתערבות תובעת מחיר אישי.

ספיר משה, עורכת הסרט מספרת על ההתרגשות עם הזכייה : " אחרי תהליך עבודה ארוך עם לא מעט רגעי משבר-  מרגש מאוד להגיע לרגע הזכייה. לסרט שיצרנו יש כל כך הרבה צפיות ביוטיוב ותגובות של אנשים שהתרגשו והסרט נגע בהם, וזו באמת הרגשה מדהימה. אנחנו מודות לכל מי שתמך בנו והתגייס לעזור ובמיוחד למורה טל שהייתה לצדנו לכל אורך הדרך, עם כל הלב״.

רכזת המגמה, טל טביומי: "סרט הוא הזדמנות ליצירה ואמירה שנשמעת ומהדהדת בעולם. היוצרות עשו עבודה אמיצה ובוגרת והפגינו תושייה ויצירתיות. בתהליך העבודה הן התמודדו עם לא מעט קשיים והתגברו עליהם בזכות אנרגיה חיובית ושיתוף פעולה. אני מאחלת להן שימשיכו ליצור בכל דרך שיבחרו בחיים ושהכוחות שהן גילו בעצמן במהלך עבודת היצירה ימשיכו ללוות אותן".

מירי גיל, מנהלת אמי"ת הלל רחובות : "ברכותינו לתלמידות על ההישג ועל התבונה והרגישות שגילו לאורך כל העבודה הקולנועית, בהדרכתה של המורה טל טביומי אשר מלווה את המגמה במסירות ומקצועיות יוצאת דופן".

בתמונה: (מימין) היוצרות עדן בן יוסף וספיר משה והמורה המנחה טל טביומי
צילום: אייל כהןקרא עוד...

מקום שני בתחרות סרטי מגמות קולנוע ארצית לתלמידי ישיבת אמי”ת כפר גנים בפ”ת

...

סרטם של בוגרי מגמת הקולנוע בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת זכה במקום השני הארצי בתחרות היצירה הארצית למגמות תקשורת וקולנוע של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) אשר נערכה בשבוע האחרון (ד) בסינימטק בירושלים, ובה לקחו חלק סרטי מגמות קולנוע מכל רחבי הארץ.

הסרט התיעודי "מערערה לאושוויץ ובחזרה" אותו יצרו בוגרי המגמה עידו וילנסקי (במאי), איתי עוזרי (עורך), עודד הנדל (צלם) ושלמה רוזנבלט (מפיק), בהדרכתו של המורה חנוך זאבי, זכה במקום השני הארצי בקטגוריית סרטי תעודה .

מדובר בהכרה המקצועית השלישית לה זוכה הסרט, שנבחר להשתתף בתחרות סרטי גמר במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים ועלה לגמר פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בחיפה.

הסרט מתעד את הצטרפותו של מחמוד מסארווה, אב הבית של הישיבה, למסע התלמידים לפולין. בסרט, מחמוד משתף את הצופים בלבטים ובשיקולים שלו לצאת למסע המטלטל וזאת על-מנת לחוות אותו בעצמו לאחר שנים בהם היה האחראי הלוגיסטי שלו.

עידו וילנסקי, במאי הסרט: "היום, שנה אחרי שצילמנו את הסרט, אני נזכר בכל מה שעברנו בתהליך העשייה שלו ואני חושב שהוא השפיע לא רק עלי ועל שאר חברי המגמה אלא גם על חבריי מהשכבה בישיבה ועל כל מי שראה אותו. הסרט הזה יישאר עוד הרבה זמן חקוק בזיכרון שלנו כי יצירה דוקומנטרית שבאה מאתנו- נשארת אתנו."

חנוך זאבי, מורה במגמת הקולנוע בישיבה: "אני גאה שהמגמה מצליחה לייצר מוצרים איכותיים הזוכים להכרה מקצועית מצד אנשי המקצוע וגאה במיוחד ביוצרי הסרט הזוכה אשר בחרו לספר ברגישות רבה, ללא שיפוטיות האופיינית לעיתים לגילם, את סיפור המסע המיוחד הזה. סרטם מהווה בהחלט דוגמא לעוצמתו של הסיפור הקולנועי".

הרב ניצן ברגר ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים, ברך את תלמידי המגמה על ההישג: "תלמידי המגמה, ויוצרי הסרט, בליווי המורה חנוך זאבי, מפגינים לא רק יכולות מקצועיות וקולנועיות מרשימות אלא גם בגרות ורגישות, וללא ספק נכונה להם הצלחה גם בהמשך דרכם הקולנועית".בתמונה: (מימין) רויטל שטרן מפקחת על האומנויות בחמ"ד, מחמוד מסארווה, עידו וילנסקי (במאי), הרב אמיר ספוקויני מנהל התיכון, הרב ניצן ברגר ראש הישיבה

צילום: אלי לוי

 

קרא עוד...

אורח מהחלל באמי”ת בנים מודיעין

כהכנה לתחרות הרובוטיקה הארצית FLL העוסקת השנה בנושא החלל,  ארחו השבוע חברי נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים (ע"ש סאתקר) מודיעין - cipa-bots- את האסטרונאוט הישראלי יצחק מאיו ושמעו...

כהכנה לתחרות הרובוטיקה הארצית FLL העוסקת השנה בנושא החלל,  ארחו השבוע חברי נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים (ע"ש סאתקר) מודיעין - cipa-bots- את האסטרונאוט הישראלי יצחק מאיו ושמעו ממנו על ההכשרה אשר עבר יחד עם אילן רמון ז"ל.

מאיו, אשר שיתף את התלמידים בסיפורו האישי והדרך שעבר מחיל האוויר לסוכנות החלל , אמר כי "אין לי ספק כי עוד שנים אחד או אחת מהיושבים בחדר יהיו אלו שיעמדו בפני תלמידים ויספרו על פריצות הדרך שלהם".

את המפגש יזמו רכז הנבחרת צחי גרין והמנטורית סיגל קרל, והוזמנו להשתתף בה גם חברות נבחרת הרובוטיקה של אולפנת מודיעין.

צחי גרין, רכז תכנית הרובוטיקה של בית החינוך: "התלמידים התרשמו מדמותו הייחודית של מאיו, והקשיבו מרותקים לפעלו בחיל האוויר ובהכנות לטיסה לחלל. הפגישה עולה בקנה אחד עם השקפת בית החינוך למפגש בלתי אמצעי עם דמויות מפתח בציבור הישראלי ועידוד הבנים לשאוף ולהגיע רחוק בחיים, כי לפעמים השמים הם לא הגבול'.

בארבע השנים האחרונות זכתה נבחרת "cipa-bots"  מאמי"ת מודיעין שלוש פעמים בהישגים בינלאומיים בתחרויות הרובוטיקה העולמיות

קרא עוד...

בית החינוך אמי”ת דביר – המצטיין במדעים ובמתמטיקה

מנתוני המיצב שערך משרד החינוך ופורסם בשבועות האחרונים עולה כי תיכון אמי"ת דביר בבית שמש זכה להישגים יוצאי דופן במדעים ובמתמטיקה. בשני התחומים זכו תלמידיו בציונים גבוהים מהממוצע הארצי בכלל...

מנתוני המיצב שערך משרד החינוך ופורסם בשבועות האחרונים עולה כי תיכון אמי"ת דביר בבית שמש זכה להישגים יוצאי דופן במדעים ובמתמטיקה. בשני התחומים זכו תלמידיו בציונים גבוהים מהממוצע הארצי בכלל בתי הספר. מהשוואת הנתונים למיצב האחרון שנערך בשנת 2015 עולה כי הישגי בית החינוך במתמטיקה במדעים ובעברית קפצו ועלו בכ25% . גם ההישגים באנגלית עלו ב-20% והנתונים הם מהטובים בעיר.

במבחן המיצ"ב נבחנים התלמידים ונשאלים גם המורים על תחושותיהם כלפי בית הספר. 82% מהתלמידים הצביעו על יחסים חיוביים בינם לבין חבריהם לכיתה ורוב התלמידים הוסיפו כי ישנם יחסי אכפתיות בין מורים לתלמידים. מרבית התלמידים גם דיווחו כי ההוראה בבית הספר היא מעניינת וברורה. עוד עולה כי 80% מהמורים ציונו כי ההורים שותפים בנעשה בבית הספר.

נתונים נוספים שנבדקו הם תחושת התלמידים כלפי בית הספר שגם בה זכה בית הספר לציון גבוה מהציון של כלל בתי הספר בארץ וכך גם בשאלה על שביעות הרצון של המורים מבית הספר.

ארז בר און מנהל אמי"ת דביר אומר כי הוא שמח על התוצאות המצוינות ומצביע על סוד ההצלחה: שילוב הידים בין המורים ההורים והתלמידים. "אנחנו מאמינים כי המטרה משותפת וכי כולנו מחויבים להצלחת הילדים, המשמעות היא נתינה ללא גבול וקבלת אחריות, איש איש על עצמו ועל סביבתו" אומר בר און.

בתיה אריאלי מנהלת קהילת אמי"ת ירושלים אומרת כי הקפיצה בהישגי אמי"ת דביר מרשימה וכי בבית החינוך נעשית עבודה יוצאת מן הכלל. "ידענו זאת אך ההישגים במיצב שוב  מוכיחים זאת ואנחנו שמחים על כך".

קרא עוד...

באולפנת אמי”ת חיפה קודם מתנדבים ורק אז מקבלים תעודות

באולפנת אמי"ת בחיפה החליטו לחבר את הענקת תעודות המחצית למבצע ענק של תרומה לקהילה...

באולפנת אמי"ת בחיפה החליטו לחבר את הענקת תעודות המחצית למבצע ענק של תרומה לקהילה.

כל תלמידות האולפנה , התכנסו בבוקר חלוקת התעודות ביום חמישי האחרון בגמ"ח הקהילתי "נותנים באהבה" של קהילת נוה שאנן הממוקם במרכז תרבות דתי לנוער בחיפה, למבצע ענק של אריזת מאות מארזי מזון לנזקקים. בסיום האריזה - חילקו המחנכות לכל תלמידה את התעודה שלה.

תלמידות האולפנה, המתנדבות מדי שבוע בגמ"ח הקהילתי באופן כתתי, שמחו מאוד מהמבצע הבית ספרי, אשר לדבריהן שם במקום הנכון את חשיבות התעודה והציונים מול מבצעי ההתנדבות בהן הן לוקחות חלק באופן קבוע.

רניאל שרוני תלמידת כיתה ז' באולפנה : "ממש כיף לקבל תעודה עם הרגשה שעזרתי ונתתי למישהו. שמחתי לצאת ביחד, כל הכתות באולפנה, למבצע נתינה של הקהילה שאני חלק ממנה".

ראש האולפנה, מוריה שפירא מסבירה כי הקדמת מבצע ההתנדבות להענקת התעודות, מיועד להדגיש את סדר העדיפויות החינוכי של בית הספר: "הציון החשוב ביותר, אותו יכולה כל תלמידה להעניק לעצמה, הוא על תרומה לקהילה ועשיה למען האחר. זהו השיעור החשוב ביותר שהתלמידות שלנו לומדות בבית הספר".

קרא עוד...

בונים ערוב עבור אוגדת עזה ואורזים חבילות מזון לנזקקים במהלך המסע השנתי

תלמידי ישיבת אמי"ת עלי הקדישו את המסע המשמעותי אליו יצאו השבוע לעזרה לנזקקים ותרומה לחיילי צה"ל...


תלמידי ישיבת אמי"ת עלי הקדישו את המסע המשמעותי אליו יצאו השבוע לעזרה לנזקקים ותרומה לחיילי צה"ל.

את מקומו של הטיול השנתי המסורתי תפש בישיבת אמי"ת עלי מסע משמעותי בנושא היחיד והיחד, אותו תכננו התלמידים בעצמם במשך חודשיים.

במהלך מסע בן חמשה ימים במדבר התנסו התלמידים במסלולי שטח אתגריים ברגל ועל אופניים, ובסדנאות ייחודיות שחברו כל תלמיד לעצמו – ולחבריו.

במהלך המסע הקדישו התלמידים יום שלם בתרומה לחברה, ובשיתוף 'מרכז החסד' בשדרות ארזו מארזי מזון עבור משפחות נזקקות .

בביקור מיוחד שערכו התלמידים באוגדת עזה, חברו התלמידים לרבנות הצבאית וסייעו בבניית ערוב תקין לרווחתם של חיילי האוגדה.

הרב עובדיה בן משה ,ראש ישיבת אמי"ת עלי : " כחלק מתפיסת הישיבה כ-"מקום לגודל שבך" חווינו גודל הלכה למעשה, באמצעות שיתוף התלמידים וחיפוש אחר משמעות עמוקה של הפרט והקבוצה. שמחים לראות את הנוער לוקח אחריות על עצמו ועל החברה".

 

צילום: יואב מליק

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח