מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תעודת בגרות : תלמידי י”ב מצטלמים לתמונת מחזור ותורמים דם

על פי המסורת בבית החינוך, תלמידי י"ב באמי"ת ב' אשקלון  שילבו את יום צילומי תמונת המחזור עם תרומת דם...


על פי המסורת בבית החינוך, תלמידי י"ב באמי"ת ב' אשקלון  שילבו את יום צילומי תמונת המחזור עם תרומת דם.

בחדר אחד הועמדה עמדת צילום , ואילו בחדר הסמוך נערך צוות של ניידת בנק הדם , והתלמידים עמדו בתור להצטלם- ולתרום דם.

במבצע השתתפו תלמידי כתות י"ב מחזור נ"ה והצוות החינוכי, ועשרות תרומות דם נאספו.

עובדי בנק הדם התרשמו מההיענות הגדולה של התלמידים ואנשי הצוות בבית החינוך, וסיפרו לתלמידים התורמים כי מנות הדם שלהם יסייעו בהצלת חיים של מנותחים כבר בימים הקרובים.

יניב עקיבא, מנהל אמי"ת ב' אשקלון: " בית החינוך פועל רבות לחינוך לאזרחות טובה ותרומה משמעותית לחברה. תלמידי י"ב הוכיחו כי הם אכן בוגרים ומוכנים לחיים של תרומה לקהילה ולמדינה".

הודיה בן ישי, תלמידת י"ב: "התרגשנו מאוד לשלב בין התחלת התכנונים לסיום התיכון עם תרומת דם, לתת ממה שלנו יש בשפע- למי שזקוק לכך".

מבצע תרומות הדם מצטרף למערך החינוכי של תרומה לקהילה בו שותפים התלמידים במגוון מוקדי התנדבות.

בתמונה: מנהל אמי"ת ב אשקלון יניב עקיבא תורם דם

צילום: גלית מזוז

קרא עוד...

מדענים ברשת

תלמידי מגמת ביולוגיה בישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות משתתפים בפרוייקט מדעי מיוחד: "מדען ברשת", בשיתוף מכון ויצמן למדע, באמצעותו הם נפגשים בצורה וירטואלית עם מדענים מומחים במגוון תחומי מדע...


תלמידי מגמת ביולוגיה בישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות משתתפים בפרוייקט מדעי מיוחד: "מדען ברשת", בשיתוף מכון ויצמן למדע, באמצעותו הם נפגשים בצורה וירטואלית עם מדענים מומחים במגוון תחומי מדע.

במסגרת הפרוייקט מתכוננים תלמידי המגמה למפגש וירטואלי עם המדען או המדענית: בליווי המורות למדעים אביטל שרעבי ויערה שוייד הם לומדים מה הוא תחום המומחיות של כל אחד מהם ומכינים שאלות ונושאים לדיון. באמצעות מסך גדול, מקרן ומחשב, התלמידים והמדענים "נפגשים" במרחב לימודי אחד, לומדים ומשוחחים  .

השבוע נפגשו התלמידים עם נשיא מכון ויצמן פרופסור אלון חן, החוקר את תפקוד המוח במצבי לחץ. לפני הפגישה התלמידים למדו וחקרו את הנושא, ובמהלכה שאלו את פרופסור אלון שאלות על ממצאי מחקריו והשלכותיהם. פרופסור אלון השיב לשאלות הרבות של התלמידים וחשף בפניהם עולם מחקרי מרתק וחדשני.  פרופסור אלון דרבן את התלמידים להמשיך ולהתקדם בחקר המדעי.

הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי: "אנו מעודדים את התלמידים להרחיב את האופקים בתחומי המדעים השונים, במטרה לקדם כל תלמיד למיצוי מלוא יכולותיו בכל תחומי המדע והדעת".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת מכל רחבי הארץ הצטרפו למבצע “הפלאפל של דוגו”

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של...

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ חברו לניצול השואה "דוגו", דוד ליטנר מניר גלים, אשר מציין את יום שחרורו מאושוויץ , 18.1 , באכילת שתי מנות פלאפל - המאכל הלאומי של ישראל-  כאות לניצחון הרוח הישראלית על הסבל והרעב.

תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ אשר שמעו את סיפורו של דוגו ואשר מכירים אותו כאיש עדות בארץ ובמסעות לפולין- החליטו לחבור ליוזמה. היו שערכו סעודות פלאפל כיתתיות , היו שהכינו בעצמם פלאפל וחילקו לעוברים ושבים- כאשר כולם מצטלמים עם השלט "עם ישראל חי"- לבקשתו של דוגו.

רז כהן , תלמיד ישיבת אמי"ת אשדוד: " היה ממש מרגש לעשות מעשה קטן כמו אכילת מנת פלאפל ולדעת שעבור מי שעבר את השואה- זה הרבה מעבר לאכול, זהו ניצחון".

הרב שמעון שושן , ראש ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות:

"סיפורו ובקשתו של דוגו, איש בעל תעצומות נפש, הותיר חותם עמוק על התלמידים. לשמוע ניצול שואה ששרד את התופת הנוראה וממשיך לחיות באמונה גדולה, העמיק בליבם את האמונה בנצחיותו של עם ישראל בארץ ישראל".

 

צילום: ישראל אוחיון

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת עמיחי שותפים בחקר החלל הישראלי

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות נבחרו להשתתף בפרויקט הדגל של משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, בשיתוף התעשייה האווירית ועמותת תעשיידע...


תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות נבחרו להשתתף בפרויקט הדגל של משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, בשיתוף התעשייה האווירית ועמותת תעשיידע.

במסגרת תכנית חקר החלל מכדור הארץ, תלמידי תכנית המצוינות בישיבה מבצעים מחקר באמצעות תמונות המופקות על ידי מצלמת החלל הייחודית של הלוויין ונוס, במטרה להבין ולפתור תופעות המתרחשות על פני כדור הארץ , כגון: התפשטות מזיקים, זיהומי מאגרי מים וצמחיה, שריפות יער, ועוד.

בליווי רכז התכנית הרב אלון אלהרר הנפגשים התלמידים בקביעות בבית החינוך, בתעשייה ובאקדמיה ומודרכים על ידי צוות התכנית הכוללת חוקרים מובילים מן התעשייה הישראלית בתחומי החלל והצילום הלווייני.

הרב שמעון שושן , ראש ישיבת אמי"ת עמיחי: " אנו שמחים על ההזדמנות יוצאת הדופן המעניקה לתלמידים חוויית למידה מדעית, אקדמאית ומקצועית בגבול הקדמי של התפתחות המדע- מדע החלל".

צילום: אלון אלהרר

קרא עוד...

חונכים בית מדרש ונוטעים עץ פרי לזכרו של יובל מור יוסף הי”ד

במוצאי שבת האחרון נחנך בבית החינוך אמי"ת ב' באשקלון בית המדרש "תורת יובל" לזכרו של בוגר בית החינוך יובל מור יוסף הי"ד, חייל נצח יהודה שנרצח בפיגוע הירי בגבעת אסף...

במוצאי שבת האחרון נחנך בבית החינוך אמי"ת ב' באשקלון בית המדרש "תורת יובל" לזכרו של בוגר בית החינוך יובל מור יוסף הי"ד, חייל נצח יהודה שנרצח בפיגוע הירי בגבעת אסף בחודש שעבר.

בית מדרש, אשר ישמש את תלמידי בית החינוך לשיעורים קבועים באמונה וחינוך לערכים, לאור דמותו של יובל.

לצד בני משפחת מור יוסף,  השתתפו בטקס ראש העיר תומר גלאם, הרב ערן תמיר ראש ישיבת ההסדר באשקלון, הרב ברדא ראש מוסדות 'יצחק ירנן' בעיר, מנהל בית החינוך יניב עקיבא, מחנכים תלמידים ובוגרי בית החינוך.

בט"ו בשבט שחל השבוע הגיעו הוריו של יובל לבית החינוך וביחד עם קהילת בית הספר כולו נטעו עץ הדר לזכרו של בנם יובל הי"ד, בגן הזיכרון לזכר חללי צה"ל בוגרי בית החינוך.

יניב עקיבא מנהל בית החינוך: " מול אויבינו המנסים לזרוע הרס וחורבן, אנו נזרע אור וטוב. לזכרו של יובל נמשיך להנחיל לתלמידים ערכים של רגישות חברתית ונתינה".

צילום: דורון סיגרון

קרא עוד...

חומוסיה אמי”תית לחיילי המוצב בצפון

רגע לפני תום המבצע הצבאי בגבול הצפון, הגיעו תלמידות אולפנית  אמי"ת עכו מוצב צה"ל זרעית בגבול הלבנון עמוסות במטען מפנק במיוחד עבור החיילים –חומוס מעשה ידיהן...


רגע לפני תום המבצע הצבאי בגבול הצפון, הגיעו תלמידות אולפנית  אמי"ת עכו מוצב צה"ל זרעית בגבול הלבנון עמוסות במטען מפנק במיוחד עבור החיילים –חומוס מעשה ידיהן.

התלמידות רצו להביע את התודה וההערכה שלהן לחיילים המוצבים בגבול הלבנון ומשתתפים במבצע חשיפת מנהרות החיזבללה, במיוחד נוכח מזג האויר הסוער . מלבד התרמת מוצרי מזון וממתקים עבור החיילים, רצו הבנות להשקיע במו ידיהן והתגייסו להכנת חומוס ביתי , לגמרי בעצמן.

בסיוע רכזת החינוך החברתי ליטל צדוק התרימו התלמידות את המימון למבצע ממכרים שכנים ובני משפחה, רכשו את המוצרים הדרושים ובשיתוף פעולה התכנסו במטבח האולפנית להכנת חומוס ביתי אמיתי.

מצוידות בפיתות טריות , חמוצים וקילוגרמים של חומוס טרי וחם הגיעו התלמידות למוצב זרעית והפתיעו את החיילים המוצבים במקום, אשר חלקם לא יצאו הביתה לתקופה ממושכת בעקבות המצב הבטחוני, במעדני חומוס כמו במיטב החומוסיות.

התלמידה נגה בן שושן  : "התרגשנו מאוד לשמח ולפנק את החיילים , במשהו שבישלנו והכנו במיוחד עבורם, מתוך הכרת תודה לאלו ששומרים על חיינו בגבול הצפון".

אתי צברי מנהלת אמי"ת עכו: "בשיתוף פעולה ומרץ רב , בהובלת רכזת החינוך החברתי המסורה ליטל צדוק, הוכיחו התלמידות כי השיעור החשוב ביותר הוא של הכרת התודה וההשקעה והמאמץ למען הזולת".

צילום: ליטל צדוק

קרא עוד...

מסנט פטרסבורג, רוסיה – לחצור הגלילית

במסגרת שותפות ביחד של הסוכנות היהודית, המחברת ויוצרת קשרים חברתיים וארוכי טווח בין קהילות יהודיות בארץ ובעולם, ארחו תלמידי קריית החינוך אמי"ת חצור הגלילית השבוע קבוצה של ארבעים בני נוער...


במסגרת שותפות ביחד של הסוכנות היהודית, המחברת ויוצרת קשרים חברתיים וארוכי טווח בין קהילות יהודיות בארץ ובעולם, ארחו תלמידי קריית החינוך אמי"ת חצור הגלילית השבוע קבוצה של ארבעים בני נוער מסנט פטרסבורג, רוסיה, שהגיעו לביקור בישראל-  מרביתם בפעם הראשונה.

שותפות צח"ר-פאלם ביץ' אשר הוקמה לפני 23 שנה, הינה שותפות בין פדרציית הקהילה היהודית במחוז פאלם ביץ’ פלורידה לבין צפת, חצור הגלילית וראש פינה. הושטת היד ההדדית בין הקהילות באה לידי ביטוי בהפעלת פרויקטים שונים בישראל ובתפוצות במגוון תחומים: תכניות גשר-חי, חינוך, נוער, פיתוח קהילתי, מנהיגות ועוד.

ביקור קבוצת בני הנוער מסנט פטרסבורג הנה חלק מתכנית שנתית של יזמות ומנהיגות צעירה בסנט פטרסבורג בשם "מורשת", במימון הקהילה היהודית בפאלם ביץ'. במהלך התכנית לומדים בני הנוער על ישראל ועל יהדות. לקראת סיום התכנית חברי הקבוצה מבקרים בארץ במטרה לחבר אותם לשורשים שלהם ולהקנות להם אהבה לארץ ישראל.

כחלק מהביקור שלהם באזור, נפגשו משתתפי התוכנית ליום הכרות וחיבור עם תלמידי קריית החינוך אמי"ת בחצור. לאחר קבלת פנים חמה ומפגש הכרות ראשוני, השתתפו תלמידי אמי"ת והאורחים במשחק חווייתי על ישראל והתפוצות - יוזמת סיירת המנהיגות של רשת אמי"ת, שירה משותפת, ומעגלי שיח בהלכם גילו בני הנוער הישראלים והרוסים כי רב המחבר על המפריד ביניהם ואף החליפו ביניהם פרטים כדי לשמור על קשר בעתיד.

המפגש המרגש נחתם בטקס נטיעת עצים בחצר בית החינוך, לרגל ראש חודש שבט ולציון החיבור המיוחד שנרקם בין בני הנוער מהארץ ומחו"ל.

לאחר המפגש עם התלמידים הישראלים, הביעו תלמידים רבים מהמשלחת הרוסית את רצונם לעלות ארצה במסגרת תכנית "נעלה" ('נוער עולה לפני הורים').

בועז יוספי, מנהל בית החינוך אמי"ת חצור הגלילית, ביקש להודות לכל השותפים אשר תרמו להצלחת היום המשמעותי וביניהם לליאור סלומון מנכ"ל שותפות צח"ר-פאלם ביץ':

"היה מרגש לראות את החיבור הטבעי בין תלמידינו לתלמידים מרוסיה, הוכחה נוספת כי יהודים מקצוות שונים בגלובוס שנפגשים לראשונה- מתחברים בטבעיות, מעצם היותם שייכים לעם אחד".

צילום: ליאור סלומון
קרא עוד...

שרים עברית ביום השפה העברית – ישיבת אמי”ת עמיחי

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ציינו את יום השפה העברית שחל השבוע באופן מוזיקלי במיוחד...

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ציינו את יום השפה העברית שחל השבוע באופן מוזיקלי במיוחד.

המורות ללשון ליאת דורון ומיטל שילואן , בסיוע המורה למוזיקה יאיר הראל, ליוו את התלמידים במסע בעקבות השירה העברית לדורותיה במטרה לחבר את התלמידים להתפתחות השפה העברית דרך שירים אותם הן מכירים היטב.

התלמידים קיבלו שירון ובו מקבץ מהשירה העברית בימי הביניים (כמו: "שלום לבן דודי" של שלמה אבן גבירול)  ועד העברית של ימינו (למשל "רגע" של חנן בן ארי), והתבקשו לקבוע לאיזה משלב ורובד לשון שייך כל שיר.

בליווי מוזיקלי של המורה למוזיקה יאיר הראל, התלמידים נהנו לשיר את כל השירים ואף רקדו לצלילי רבים מהם.

המורות ליאת דורון ומיטל שילואן מסבירות כי מלבד ההנאה שחוו התלמידים, הם גם למדו שאת העברית מחלקים לחמש תקופות, שלאורכן היא  עברה שינויים:  "זאת הוכחה לכך שהעברית היא שפה חיה, דינאמית ומתפתחת. גם היום אפשר להשתמש בה במשלב בינוני-גבוה, ואין חובה לזנוח משלב זה לטובת הסלנג."

הרב שמעון שושן ראש הישיבה:"המורות ללשון בחרו בדרך ייחודית לחבר את התלמידים לנושא , ובחשיבה מחוץ לקופסא הטמיעו את המסר אודות נצחיותה ויופיה של השפה העברית".

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח