מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

הנואם המצטיין במחוז צפון- תלמיד אמי”ת יהודה עפולה

בחצי גמר תחרות הנאומים הארצית על שם הארי הורוביץ, אשר נערכה השבוע בבית הספר הראלי בחיפה, עלה לגמר הארצי נריה בן סבו תלמיד קריית החינוך אמי"ת  יהודה בעפולה...

בחצי גמר תחרות הנאומים הארצית על שם הארי הורוביץ, אשר נערכה השבוע בבית הספר הראלי בחיפה, עלה לגמר הארצי נריה בן סבו תלמיד קריית החינוך אמי"ת  יהודה בעפולה.

התחרות, מיסודה של תכנית 'שיח ושיג' של משרד החינוך ובשיתוף מרכז מנחם בגין,  עסקה בנושא "חינוך היום - עיצוב הדורות הבאים" ובדקה אצל המתמודדים יכולת רטורית, בטחון עצמי, ניתוח סוגיות לעומק, חשיבה אנליטית, יכולת שכנוע  ועמידה מול קהל.

נריה, אותו ליווה והדריך רכז התכנית בבית החינוך גדי טרם, הרשים את השופטים ברהיטות נאומיו והעפיל לגמר הארצי של התחרות , אשר תיערך בחודש הבא במרכז בגין בירושלים, שם ייצג את מחוז צפון.

אלי ניסנהולץ מנהל קריית החינוך אמי"ת יהודה :"אנו גאים בנריה על ההישג ועל הכשרון הרטורי בו התברך, ובטוחים כי נכונה לו הצלחה גם בתחרות הארצית".

קרא עוד...

פרחי רפואה מאמי”ת י’ בסיור לימודי בביה”ח קפלן

תלמידי מגמת רפואה בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד יצאו לבית החולים קפלן ברחובות ליום של סיור ולמידה בשטח, בליווי רכז המגמה שמעון ביטון...


תלמידי מגמת רפואה בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד יצאו לבית החולים קפלן ברחובות ליום של סיור ולמידה בשטח, בליווי רכז המגמה שמעון ביטון.

במגמת רפואה שהוקמה השנה באמי"ת י' , לומדים התלמידים ל-5 יח"ל בגרות במדעי הבריאות ו-5  יח"ל במערכות רפואיות , זאת בנוסף להרחבה המדעית של 5 יח"ל פיסיקה או ביולוגיה. במגמה משולבים לימודים עיוניים לצד ביקורים במחלקות השונות בבתי החולים ובתעשיית התרופות בארץ.

הסיור בבית החולים קפלן נפתח בקבלת פנים והכרות עם צוות המרכז הרפואי. במחלקת קרדיולוגיה שמעו התלמידים ממוחי המחלקה  על מערכת הלב, גורמי סיכון ומניעתם ולאחר מכן צפו בבדיקת אקו לב מלאה.

משם המשיכו לסיור בחדר ההלם , במיון הכללי ובמחלקת טיפול נמרץ, ושמעו הסברים מקיפים בשילוב דוגמאות מהשטח על תפקידי המחלקות השונות , על החיבור ביניהן, ועל הדגש על רגישות למטופל ולמשפחתו.

שמעון ביטון רכז המגמה: "מטרתה של המגמה הנה חשיפת התלמידים לעולם הרפואה המתפתח בקצב מהיר, במטרה שישתלבו בעתיד בתחום. הסיור בבית החולים תרם רבות לפיתוח הסקרנות והמוטיבציה בקרב התלמידים להתקדם ולהצטיין, ואני מודה לכל השותפים בסיור על הרצון הטוב, האדיבות והמקצועיות".

התלמידים, אשר היו מרותקים לכל אורך הסיור, הרשימו את אנשי המקצוע השונים ברצינות ובסקרנות שהפגינו, אשר מעידים, לדבריהם, על הבנה וחיבור מעמיק לעולם הרפואה.

תלמידת המגמה שרון סנצ'ס מסכמת את הביקור כחוויה מיוחדת, ואומרת: "היום הזה חידד אצלי מאוד את הרצון והתשוקה למגמה ולמקצועות הרפואה. החלום שלי הוא לעבוד במחלקה הנוירולוגית, ולשם אני שואפת".

חברתה למגמה, נעם אוחיון, מוסיפה: "יצאתי מהסיור עם ההבנה עד כמה חשובה ההתמקדות ברגש של המטופל, ועד כמה צוות בית החולים מקריב גם מחייו הפרטיים למען המטופלים. ברור לי שארצה לעסוק בתחום הזה בעתיד!".

מוטי ארבל מנהל אמי"ת י': "מטרתנו היא להעניק לכל תלמיד את האפשרות למצות את כישוריו ויכולותיו בכל תחום בו הוא בוחר, וזאת בשילוב דרכי למידה והוראה חדשניים ומעורבות בקהילה".

ארבל מוסיף כי "במסגרת המעורבות החברתית וההתנדבותית, רבים מתלמידינו  מתנדבים במד"א ובקופות החולים בעיר, וכבר היו מספר מקרים בהם היו שותפים בהצלת חיים. "

קרא עוד...

התלמידות על “הגל”

תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) זכו להכיר מקרוב את עורכי הניסוי החברתי האמריקאי הידוע "הגל" , רון ג'ונס בן ה-80...


תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) זכו להכיר מקרוב את עורכי הניסוי החברתי האמריקאי הידוע "הגל" , רון ג'ונס בן ה-80.

תלמידות 5 יחידות באנגלית בבית החינוך, אשר קראו את "הגל" במסגרת הכיתה, הוזמנו בליווי המורה ג'ודי ריבץ לקונסוליה האמריקאית למפגש וירטואלי עם המורה רון ג'ונס, אשר בשנת 1967 ערך בכיתתו את הניסוי החברתי "הגל" שנועד לבחון את הקלות בה נסחפים בני נוער אחרי מנהיג כריזמטי המוביל אותם למעשים אנטי דמוקרטיים, כחלק מהלמידה אודות התפשטות הנאציזם.

התלמידות צפו בסרט דוקומנטרי המתאר את הניסוי המקורי ולאחר מכן נפגשו על ידי הסקייפ עם המורה ג'ונס. התלמידות שאלו את גו'נס שאלות רבות אודות המחקר ותוצאותיו. המורה הוותיק התרשם משאלותיהן של הבנות , אשר מעידות , לדבריו, על הבנה עמוקה וחיבור לנושא.

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות: "שיעור אנגלית ההופך למפגש חי עם נשוא הספר הנלמד, הוא דוגמא להפיכת הלמידה לרלוונטית ומשמעותית על ידי חשיבה מחוץ לקופסא ושיתופי פעולה חדשניים וייחודיים המעצימים את התלמידות מבחינה לימודית ואישית".

קרא עוד...

תלמידות י”ב באולפנת אמי”ת נגה בבית שמש ביום של אזרחות והכנה לשירות בכנסת

במסגרת שיעורי האזרחות וההכנה לשירות משמעותי יצאו תלמידות כתות יב באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש ליום לימוד במשכן הכנסת, יוזמת רכזת האזרחות באולפנה רונית הכסטר והסגן הניהולי והמורה...


במסגרת שיעורי האזרחות וההכנה לשירות משמעותי יצאו תלמידות כתות יב באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש ליום לימוד במשכן הכנסת, יוזמת רכזת האזרחות באולפנה רונית הכסטר והסגן הניהולי והמורה לאזרחות עמיחי היימן.

הבנות סיירו במשכן הכנסת, למדו אודות הוועדות השונות וצפו בדיוני המליאה.

במפגש עם חברת הכנסת  שולי מועלם רפאלי שמעו ממנה התלמידות  על סיפור חייה, כניסתה לפוליטיקה ותהליך החקיקה. מועלם  אף דיברה עם הבנות על בחירה בשירות משמעותי כל אחת בהתאם ליכולותיה וכישוריה.

בהמשך נפגשו התלמידות עם ח"כ יעל גרמן שדיברה על תפקידי האופוזיציה והציגה בפניהם את סדר יומה בכנסת.

איריס אליהו ראש אולפנת אמי"ת נגה: "החינוך לאזרחות טובה והחיבור למדינה ומוסדותיה הוא אחד מאבני הדרך בחינוך הבנות באולפנה, הדור הבא של מנהיגות המדינה".

קרא עוד...

ניסוי אמי”תי

באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים השבוע בבית החינוך אמי"ת איתן, נבחר ניסוי עוסק במערכת החיסונית בחלל,  לייצג את בית החינוך בתחרות הארצית בה יבחר הניסוי...


באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים השבוע בבית החינוך אמי"ת איתן, נבחר ניסוי עוסק במערכת החיסונית בחלל,  לייצג את בית החינוך בתחרות הארצית בה יבחר הניסוי שישלח מישראל לתחנת החלל הבינלאומית.

במסגרת תכנית המצוינות "ספייסלאב" לומדים התלמידים על דמותם של אילן ואסף רמון ז"ל, ומתכננים ניסוי מדעי אותו יבצעו אסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית. את התלמידים מלווים רכז המצוינות בבית החינוך נריה מימון והמנטור מטעם התכנית, שלומי שטמפפר , סטודנט לפיזיקה.

לאחר שהתלמידים עבדו בקבוצות שונות ובחרו את נושא הניסוי, התקיים השבוע חצי הגמר בו התמודדו שתי נבחרות של תלמידי כתה ט' זו מול זו על ייצוג בית החינוך בשלב הגמר הארצי ועל כרטיס לחלל.

בערב נכחו ד"ר רן ליבנה מנכ"ל קרן רמון וכן פרופסור ניר שביב מנהל תחום הפיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים.

הרעיון הנבחר היה בעל הפוטנציאל הגדול ביותר לתרומה לאנושות ועסק , כאמור, ביכולת של תאים במערכת החיסונית להגן מפני זיהומים בחלל.

ניסוי זה ייצג את בית החינוך בגמר הארצי של התכנית, אשר יתקיים בשבוע החלל הישראלי.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך: " מדהים לראות מה מעניין את התלמידים ואיך הם חוקרים ובודקים את הנושא עם ניצוץ בעיניים. אני מאמין ביכולתם של להצליח בניסוי הנבחר ולהגיע לשורה הראשונה של החקר במדינה, בעולם - ובחלל. אנו שמחים לקחת חלק בתכנית כל-כך משמעותית ומרתקת ומודים לכל העוסקים במלאכה" .

 

קרא עוד...

אלופים אמי”תיים

תלמידי כתת התקשורת בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת כבשו את אליפות האתלטיקה הקלה הראשונה בארץ לתלמידים לקויי תקשורת, שנערכה השבוע באצטדיון הדר יוסף בת"א בהשתתפות  תלמידים על הרצף האוטיסטי משמונה...


תלמידי כתת התקשורת בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת כבשו את אליפות האתלטיקה הקלה הראשונה בארץ לתלמידים לקויי תקשורת, שנערכה השבוע באצטדיון הדר יוסף בת"א בהשתתפות  תלמידים על הרצף האוטיסטי משמונה בתי ספר ממחוז תל אביב.

נבחרת הישיבה, אותה מדריך ומאמן המורה לחינוך גופני גדי אסטרייכר זכתה ב-14 מדליות אישיות וקבוצתיות : 8 מדליות זהב בריצת 60 מטר, ריצת 600 מטר וריצת שליחים , 5 מדליות כסף ומדליית ארד אחת.

הנבחרת הרשימה את השופטים הן בהישגים האתלטיים שלה והן ברוח הספורטיבית ,בשיתוף הפעולה והחיזוק ההדדי בין חבריה.

גדי אסטרייכר מאמן הנבחרת: "החיוך שעלה על פני התלמידים כשהתברר להם שהם יכולים ,כמו כולם, להתחרות ואף לנצח – הוא חסר תחליף. היו אלה הרגעים המרגשים ביותר בכל שנות עבודתי איתם, ואני גאה ללמד ולאמן אותם".

הרב ניצן ברגר , ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים: " זכינו ואנו לומדים מנערים מיוחדים אלה יום יום על כוח רצון, הצבת מטרות ועמידה באתגרים ".

כתת התקשורת בישיבת אמי"ת כפר גנים מהווה חלק בלתי נפרד מהווי הישיבה. התלמידים משתלבים באירועים חברתיים ולימודיים שונים, ויוצרים קשרי חברות עם תלמידי שאר הכיתות בישיבה.

צילום: גדי אסטרייכר

קרא עוד...

הדור הבא של איתור המידע בחיל המודיעין

השבוע נפגשו תלמידי מגמת ערבית ואיתור מידע בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה עם חיילי מדור טל"מ (טיפוח לימודי מזרחנות) ליום חשיפה לתפקיד המידען בחיל המודיעין...


השבוע נפגשו תלמידי מגמת ערבית ואיתור מידע בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה עם חיילי מדור טל"מ (טיפוח לימודי מזרחנות) ליום חשיפה לתפקיד המידען בחיל המודיעין.

התלמידים שמעו מחיילי המדור על המצב כיום במזרח התיכון , השפעותיו על מדינת ישראל ועל תפקידי המידען בחיל המודיעין בתקופה זו.

מדובר במפגש ראשון מתוך סדרת מפגשים של תלמידי מגמת ערבית וגילוי ואיתור מידע דיגיטלי (מידענות) בבית החינוך, בהובלת רכזי המגמה הרב עמיחי גולדשטיין והרב אסף ברנשטיין.

במהלך השנה יפגשו התלמידים  עם מומחים מהמדור בחיל המודיעין , בתכנית המיועדת להציב אותם בקו הראשון של לוחמת המודיעין ואיתור המידע בצה"ל.

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט , מסביר: "התכנית הינה מכוונת עתיד ומטרתה שילובם של התלמידים בתפקידי מפתח באגף גילוי ואיתור מידע בחיל המודיעין, זאת דרך הכרות עם יחידת 8200, ובשילוב  הכלים המקצועיים שהם רוכשים במגמת גילוי ואיתור מידע ומזרחנות בבית החינוך".

קרא עוד...

פיגועים זו לא שגרת חיים

תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת בחרו להביע את הזדהותם עם תושבי השומרון ובנימין הנתונים בתקופה האחרונה תחת מתקפת טרור, על ידי הפצת הקריאה: "פיגועים זו לא שגרת חיים"...


תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת בחרו להביע את הזדהותם עם תושבי השומרון ובנימין הנתונים בתקופה האחרונה תחת מתקפת טרור, על ידי הפצת הקריאה: "פיגועים זו לא שגרת חיים".

התלמידים הכינו כרזת ענק עם הכיתוב בו בחרו, המסמל לדבריהם את הצורך לחזור לשגרה ולהמשיך הלאה מצד אחד, מבלי להסכים להתרגל לשגרת פיגועים.

לבושים כולם בחולצות לבנות הצטלמו התלמידים עם הכרזה והפיצו אותה ברשתות החברתיות על מנת להעצים את הסולידריות ולהפיץ את קריאתם.

התלמידים תלו את הכרזה מחוץ לשערי הישיבה ושיתפו את העוברים והשבים בתחושותיהם.

ראש הישיבה הרב ניצן ברגר :"היוזמה של התלמידים מרגשת ומחזקת. בימים בהם הטרור מכה באחינו בכל מקום שהם , הערבות ההדדית בעם היא הנותנת לו את כוחו, ואת השיעור הזה הפנימו הלמידים היטב".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח