מרחבי למידה
מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרחבי למידה
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

חופש גדול אמי”תי- באנגלית

במרכז הטכנולוגי אמי"ת אשקלון (ע"ש כהנא) מקדישים שבועיים מהחופש הגדול- לקידום האנגלית בקייטנת אנגלית חווייתית...

במרכז הטכנולוגי אמי"ת אשקלון (ע"ש כהנא) מקדישים שבועיים מהחופש הגדול- לקידום האנגלית בקייטנת אנגלית חווייתית.

מתוך הבנת החשיבות שיש כיום לשליטה בשפה האנגלית המדוברת בהתקדמות אישית בכל תחום אקדמאי ומקצועי, החליט צוות האנגלית בבית החינוך, בהובלת הרכזת פטריסיה כהן , להקדיש שבועיים  מימי החופשה לקידום האנגלית המדוברת בקרב התלמידים. לשם כך הם יזמו את "קייטנת אנגלית"- מפגשים חווייתיים שכולם אנגלית מדוברת.

חמישים תלמידים נרשמו מתוך בחירה לקייטנת האנגלית ומאז יציאתם לחופשה הם מגיעים מדי יום לבית החינוך , נהנים מארוחת בוקר משותפת ומשלל פעילויות שמטרתן שיפור השפה האנגלית ובטחון ביכולתם  לנהל שיחה ולהשתמש בממשקים אינטרנטיים ובמקורות מידע באנגלית.

היום נפתח באולם בית החינוך במשחק קהוט ממוחשב ושירה משותפת באנגלית, ממשיך בלמידה בכיתות ומסתיים במפגש סיכום נוסף - והכל באנגלית.

רכזת האנגלית פטריסיה כוהן מסבירה כי עם תחילת שנת הלימודים תיפתח תכנית מיוחדת למשתתפי קייטנת האנגלית: "לאחר למידה אינטנסיבית ומשמעותית במהלך החופשה, הם יתחילו את שנת הלימודים הבאה בקבוצת למידה מתקדמת וישמשו כמלווים ומתגברים לתלמידים הזקוקים לכך".

איציק אברג'ל מנהל בית החינוך: "בזכות צוות האנגלית המסור , ובזכות רצונם להתקדם ולהצליח, יזכו התלמידים במהלך החופשה בעליית מדרגה משמעותית בלימוד השפה האנגלית, באופן שיסייע בידם גם בבגרות וגם בהמשך ההתפתחות האקדמאית והמקצועית שלהם".

קרא עוד...

סיום מחזור א’ של ישיבת אמי”ת אשדוד

מאות הורים תלמידים מחנכים ואורחים לקחו חלק בטקס הסיום המרגש של בוגרי מחזור א' של ישיבת אמי"ת אשדוד...


מאות הורים תלמידים מחנכים ואורחים לקחו חלק בטקס הסיום המרגש של בוגרי מחזור א' של ישיבת אמי"ת אשדוד.

בערב החגיגי, שנערך באמפיתיאטרון של מקיף ג', לקחו חלק ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי , ראש מנהל החינוך מר אריה מימון, מנהל אגף החינוך העל יסודי  מר דני קליין, מפקח הישיבה הרב אלי אדרי, ומנהל קהילת דרום ברשת אמי"ת הרב אביגדור ויצמן.

ראש העיר ברך את בוגרי המחזור הראשון של ישיבת אמי"ת אשדוד ואמר כי אחת ההחלטות החשובות שלו כראש עיר היתה להקים בעיר ישיבה תיכונית. הוא הוסיף כי הוא גאה לאמר שישיבת אמי"ת אשדוד עולה על כל הציפיות.

לאחר דברי הברכה הופיעה להקת הזמר של הישבה במחרוזת שירים חגיגית לכבוד הבוגרים, אשר בחרו לציין את סיום לימודיהם בסיום ש"ס משניות משותף.

תלמידי הכתה לא שכחו את חברם זיו בן ישי, המאושפז זו תקופה ארוכה בשל מחלה קשה ושלחו מעל הבמה את ברכתם להחלמתו בצירוף שי מרגש- תמונת גדולה של כל החברים והמחנכים.

הרב שלום מלול , ראש ישיבת אמי"ת אשדוד:" הלב נמלא גאווה ותפילה, גאווה במחזור א של הישיבה המשמש סמן דרך לבאים אחריו, ותפילה להצלחת בוגרינו בכל אשר יפנו".

קרא עוד...

תודה אמי”תית למזכירה ולאב הבית

ברשת אמי"ת מודים למי שלא יצאו לחופשה אלא מכינים את בתי החינוך לקראת תשע"ט - עובדי המנהלה והתחזוקה...


ברשת אמי"ת מודים למי שלא יצאו לחופשה אלא מכינים את בתי החינוך לקראת תשע"ט - עובדי המנהלה והתחזוקה.

מאות עובדים מכל הארץ התכנסו ליום חוויה בכפר המכביה שאירגנה אוסנת בדיחי. ד"ר עינת גלזר, פסיכולוגית ארגונית הציעה להם טיפים להעצמה אישית ומקצועית, הם השתתפו בסדנת תיפוף קצבית ומסדנת הכנת מיצי פירות קיץ שבסיומה קיבל כל עובד שי מהרשת- שייקר מקצועי.

ד"ר אמנון אלדר מנכל רשת אמי"ת הודה בחום לכל העובדים: "אנו מאמינים כי גם מי שאינו מורה בכיתה, בהתנהגותו ובאופן  עבודתו, הוא חלק מהחוויה החינוכית, אנו רואים בכם חלק מקהילת הלומדים והמלמדים ומודים על המסירות וההשקעה".

קרא עוד...

מתלה”בות בשומרון

עם סיום שנת הלימודים סיכמו תלמידות אולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים פרוייקט מיוחד :"מתלה"בות בשומרון- מטיילות קרוב לבית"...


עם סיום שנת הלימודים סיכמו תלמידות אולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים פרוייקט מיוחד :"מתלה"בות בשומרון- מטיילות קרוב לבית".

במטרה לחבר את בנות השומרון לנופי הארץ הקרובים למקום מגוריהם אך פעמים רבות לא מוכרים להן, יזמו באולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים תכנית ייחודית של למידה בינתחומית בשילוב סיור בין נופי השומרון.

תלמידות חטיבת הביניים יצאו במהלך השנה לימי סיור רבים , לאחר הכנה של למידה וחקר בשילוב בין שיעורי התנ"ך ההיסטוריה, בהם חקרו את נופי השומרון ואת האתרים ההיסטוריים והארכיאולוגיים הבולטים בו.

הרב אפרים זיק, ראש האולפנה: "התכנית המיוחדת חיברה את התלמידות לחבל הארץ בו הן גדלות, חיבור אמיץ של אהבת הארץ הנובעת מתוך חקר , למידה והכרות אמיתית".

קרא עוד...

ייחודי: ‘פרחי משגיחי כשרות’ באמי”ת יהודה עפולה

שלושה עשר מתלמידי אמי''ת יהודה בעפולה בתעודת 'פרחי משגיחי כשרות', המסמיכה אותם לשמש כסייעים למשגיחי כשרות...


שלושה עשר מתלמידי אמי''ת יהודה בעפולה בתעודת 'פרחי משגיחי כשרות', המסמיכה אותם לשמש כסייעים למשגיחי כשרות.

התכנית, יוזמת המורה רינה בן סבו כחלק מההערכה החלופית בלימודי התושב"ע , כללה למידה עיונית, ומפגש עם רבנים מומחי כשרות ובראשם המפקח על הכשרות במועצה הדתית בעפולה הרב ישראל מאיר אליהו, אשר בחנו אותם על ידיעותיהם והעניקו להם את התעודה.

במסגרת התכנית התלמידים למדו את ההלכות הלכה למעשה. הם סיירו ברשתות מרכזיות, ברפתות בקיבוצי עמק המעיינות, והצטרפו למשגיחי הכשרות במסעדות ואולמות אירועים ועבדו איתם בצמידות .

כל אחד מהתלמידים בחר תחום אחד בנושא הכשרות ,חקר אותו לעומק והציג אותו בפני בוחנים ובפני קהל האורחים בטקס קבלת התעודות.

קרא עוד...

מצליחות (לא רק) בתאוריה

תלמידות כתה י' בבית החינוך אמי"ת בנות צפת נבחרו השנה להשתתף בפיילוט חדש של משרד החינוך- למידה ובחינה במבחני נהיגה עיוניים (תיאוריה)...


תלמידות כתה י' בבית החינוך אמי"ת בנות צפת נבחרו השנה להשתתף בפיילוט חדש של משרד החינוך- למידה ובחינה במבחני נהיגה עיוניים (תיאוריה).

השבוע התקבלו תוצאות הבחינה ובבית החינוך שמחו לגלות כי 63% מהנבחנות עברו את המבחן בציון 80 ומעלה, מעל הממוצע המחוזי והארצי העומד על 52%.

כחלק מתכנית משרד החינוך לקידום הזהירות בדרכים, ולקראת הגיל שבו ניתן להוציא רישיון נהיגה, הוחלט במשרד החינוך כי בתי הספר יכשירו את התלמידים ללימודי המבחן העיוני (התיאוריה), ואף יאפשרו לתלמידים להיבחן בתיאוריה – בבית הספר, ובמימון משרד החינוך.

בשנת הלימודים הנוכחית, התקיים פיילוט בשיתוף משרד התחבורה, אגף הרישוי והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ב-500 כתות י' מכל רחבי הארץ. בית החינוך אמי"ת בנות צפת נבחר להשתתף בפיילוט.

במהלך השנה למדו התלמידות קורס בתאוריה במסגרת שעות הלימודים, בהובלת המורה איריס בן זקן אשר עברה הכשרה לחינוך תעבורתי ולימודי תאוריה.

יפה שמש-פרג'ון מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות צפת מברכת את התלמידות על ההישג :"אנו מאמינים בבית חינוך כמשפחה, ובתור משפחה מלווים את תלמידותינו בכל שלב משלבי ההתבגרות, ובין השאר- גם בליווי לקראת לימודי התאוריה והנהיגה. בזכות המורה איריס בן זקן זכו התלמידות להכנה ראויה- וההישגים היו בהתאם".

קרא עוד...

קליפ סיום השנה של ישיבת אמי”ת חברותא

השבוע נפטר הרב שמעון אדלר ז"ל - מייסד ויוזם של ישיבת חברותא...

השבוע נפטר הרב שמעון אדלר ז"ל - מייסד ויוזם של ישיבת חברותא.
"הלוך ילך ובכה נשא משך הזרע - בא יבוא ברינה נושא אלומותיו" -
אנחנו זוכים לראות מקצת מפירות העמל והיזע שזרע הרב שמעון ז"ל - והם מאירים את העולם בכישרונם ובמעשיהם. יהי זכרו ברוך.
*
השיר זכה במקום הראשון בתחרות "שיר נולד" של כנס הרכבים של החמ"ד בנושא 70 שנה למדינה.
המילים והלחן של השיר מבטאים בחן את הגוונים השונים של המרקם הישראלי, את השונה ואת המאחד שבחזרת עם ישראל
לארצו.
*
אני מתרגשת לשתף בשיר מדהים של נערים מוכשרים ומדהימים – תלמידי כיתה י"ב, מגמת מוזיקה ישיבת חמ"ד אמי"ת חברותא.
אני צופה שוב ושוב בקליפ סיום השנה ומאזינה לשיר הזה – ודומעת משמחה: על ההתקדמות המופלאה, על התהליך שכל אחד ואחד עבר, על ההתמודדויות ועל ההצלחות, ועל הכישרונות העצומים שבכל אחד ואחד מכם.
לאחר 4 שנים שעברנו ביחד - היום התקיימה מסיבת הסיום. וכמה מרגש להיפרד – עצוב ומשמח...
אני מאחלת לכם הרבה הרבה הצלחה בהמשך הדרך. מתפללת שתשתמשו בכל הכוחות המדהימים שלכם ובמוזיקה כדי לעשות הרבה טוב בעולם. ותרבו נחת להורים, לנו, ולריבונו של עולם.
בהצלחה רבה!
אוהבת
מרב

קרא עוד...

שיא השיאים האמי”תי

ביום רביעי, סיכמו בבית החינוך אמי"ת איתן, את שנת הלימודים תשע"ח, ביום שיא אשר סיכם שנה מלאה בעשייה וכל זאת בסימן 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל...


ביום רביעי, סיכמו בבית החינוך אמי"ת איתן, את שנת הלימודים תשע"ח, ביום שיא אשר סיכם שנה מלאה בעשייה וכל זאת בסימן 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל.

בתחילת השנה בנו בבית החינוך תוכנית שנתית בה לכל שכבה נבחר נושא אותו הם ילוו, ילמדו ויחקרו במהלך השנה. הנושאים שנבחרו בקפידה התייחסו להתפתחות ב-70 שנות עצמאותה ובנייתה של מדינת ישראל. עלייה וקליטה, התיישבות וחקלאות, חקר בעקבות מנהיגים, יזמות ועשייה חברתית, תורה והלכה ומדינאות ומורשת קרב. הצוות החינוכי יחד עם התלמידים חקרו ולמדו את הנושא וכל שכבה הגישה תוצר משלה.

נוסף על כך, כל שכבה פגשה דמות משמעותית המשתייכת לנושא הנבחר ושמעה ממנה על פועלה. דוד צרפתי - אחד ממייסדי העיר מעלה אדומים, משפחת דגן, בעלי מוסך "לב גן" - אשר במסגרת פעילותם המבורכת משלבים נוער נושר בעבודת המוסך ומאפשרים להם לבנות עתיד, הרב חיים סבתו -על תרומתו ומשנתו החינוכית, הרב זאב שנדלוב, מורה בבית החינוך – אשר עלה לארץ מתוך אמונה וכמיהה לארץ ישראל, הרב קרוייזר – ששיתף את התלמידים על צמיחה ואמונה מתוך משבר, והגברת רחל הרצל - ניצולת שואה.

ביום רביעי התקיים בהיכל התרבות ערב השיא, מעמד מכובד בו נטלו חלק הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, ראש העיר, נציגי אגף החינוך במשרד החינוך, ברשת אמי"ת ובעיר, התלמידים ובני משפחותיהם, הצוות החינוכי ודמויות המופת עליהם למדו התלמידים.

החל משעות הבוקר המוקדמות יצאו התלמידים להתנדבויות שונות, כל כיתה בהתאם לנושא השנתי שחקרה. במסגרת ההתנדבויות תרמו התלמידים לעובדים בחקלאות, ביקרו חולים בבתי חולים, הגיעו לחזק תושבים מפונים ועוד.

כולם התכנסו לערב השיא בהיכל התרבות. שם הוצגה הפעילות השנתית, התלמידים הציגו קטעי קישור, שרו וניגנו יחד עם המורה שי קהת. והוענקו תעודות הוקרה לדמויות המופת אשר ליוו את התלמידים לאורך השנה.

לסיום, הגיע רגע בו אף עין באולם לא נשארה, הרגע בו שיתפה הגברת רחל הרצל את סיפור הניצחון האישי שלה על הנאצים, על הדרך בה הצליחה לשרוד את השואה ולזכות לעלות לארץ ישראל. המורה שי קהת ותלמידי בית החינוך העניקו לרחל ציור ובו קטע מסיפורה האישי, ונתנו לה לסיים את הציור עם נקודה אישית משלה. רחל ביקשה מהתלמידים בקשה צנועה "אתם תמשיכו לספר את הסיפור שלי לדורות הבאים".

"אתם כל שנה מעלים את הרף", "יישר כוח על ערב שמעיד על עשייה לאורך כל השנה", "ריגשתם אותנו מאוד", "אשרינו שזכינו להיות חלק ממשפחת אמי"ת איתן" אלו רק חלק מהדברים המרגשים שאמרו ההורים בסוף האירוע.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, סיכם את האירוע המרגש, "במשך שנה שלמה אתה רואה בבית החינוך עבודה משמעותית על התוכנית שנכתבה, במשך שנה אתה מרגיש את התלמידים מתחברים לנושא ולדמויות המופת אט אט, ואז, בערב מרגש אחד, אתה רואה את כולם יחד על הבמה, מעריכים ומוקירים ובעיקר אוהבים, את המדינה ואת מי שהיה שותף בבנייתה. התרגשתי מאוד להיות חלק מתהליך חשוב זה עבור התלמידים. זכיתי לראות איך כל חלקי הפאזל במדינה שלנו מתחברים. אני מודה לכל העוסקים במלאכת הקודש".

previous arrow
next arrow
Slider
קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89
כפתור נגישות פתוח