מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידי אמי”ת עברו הכשרה לתפקידים בחברות סטרטאפ על ידי בעלי תפקידי מפתח בחברות הייטק מובילות בארץ ובעולם

מנכ"ל או סמנכ"ל? מנהל שיווק או פיתוח מוצר? תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ הלוקחים חלק באקדמיה ליזמות במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה, בהובלת אשת ההיטק גליה קדמי פרגמן, השתתפו השבוע...


מנכ"ל או סמנכ"ל? מנהל שיווק או פיתוח מוצר? תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ הלוקחים חלק באקדמיה ליזמות במתחם אמי"ת גוגיה בכפר בתיה, בהובלת אשת ההיטק גליה קדמי פרגמן, השתתפו השבוע (א) בסדנת הכשרת תפקידים בו הכירו פנים אל פנים נושאי תפקידים בחברות הייטק מובילות בארץ ובעולם ובחרו את התפקיד המתאים להם.

באקדמיה ליזמות לוקחים חלק תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ ביניהם תלמידי אמי"ת מדעי ואמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה.

במגמת הסטארטאפים של האקדמיה ליזמות של אמי"ת התלמידים מתחלקים לקבוצות סטראט-אפים, כאשר  בכל קבוצה, התלמידים ממונים לבעלי תפקידים שונים כמו ב"חיים האמיתיים", מנכ"ל'/ית, מנהל/ת פיתוח, מנהל/ת מוצר וכדומה. במהלך יום הכשרה ייחודי נחשפו התלמידים לתפקידים השונים במטרה להכיר אותם לבחור כל אחד את התפקיד בו הוא בוחר.

בסבב מפגשים אישיים הכירו  התלמידים את זוהר רוזנברג מנהל פורטפוליו הסייבר בחברת Elron ומנהל יחידת הסייבר הצהלית לשעבר, יובל מור מייסד ומנכל BEYOND VERBAL לניתוח מצבים רפואיים דרך הקול בלבד, את ליסה ציגל יועצת שיווק אסטרטגיטית ב-Wix ו-Microsoft ואת דוד קורן סמנכ"ל התפעול 3DSignals  לפיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית ומצוות היסוד של הדיסק און קי לשעבר.

המומחים התרשמו מהידע והסקרנות שהפגינו התלמידים, אשר שאלו שאלות רבות והתעניינו בתחום ההתמחות של כל אחד ובדרך אותה עברו עד לתפקיד זה.

זוהר רוזנברג מנהל פורטפוליו הסייבר בחברת ELRON:

"על מנת שישראל תוכל להמשיך ולהתפתח כמדינת הייטק וכמדינה יזמית אנחנו חייבים לקרב את הדור הבא מגיל צעיר לעולמות של יזמות וטכנולוגיה. ישנה חשיבות רבה בהתנסות ובלמידה מגיל צעיר על מנת לפתח את אופן החשיבה ואת ארגז הכלים שברשות הנוער."

גליה קדמי-פרגמן מוביל האקדמיה ליזמות של רשת אמי"ת, מסכמת:

תלמידי האקדמיה ליזמות , הרוכשים כלים וצועדים צעדים ראשונים בתעשיית ההייטק והיזמות. ,היום, התלמידים נחשפו פנים אל פנים עם תפקידי המפתח בעולם היזמות, וערכו הכרות עם דמויות מובילות בזירת ההייטק המקומית והעולמית. החשיפה הרחבה בנקודות שונות של התוכנית סוללות את הדרך לחלום רחוק ולהתפתחות האישית של כל אחת ואחד"


בתמונות: 

גליה קדמי-פרגמן מול מליאת התלמידים ואנשי ההייטק

זוהר רוזנברג בשיחה עם אחת מקבוצות התלמידים, (תלמידי אמי"ת כפר בתיה)

קרא עוד...

בנט בהנחת אבן פינה לאולפנת אמי”ת צפת: ״היום אנחנו מניחים את אבן הפינה לעתידן של בנות צפת והסביבה״

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, השתתף השבוע (ג׳) בטקס הנחת אבן פינה למבנה החדש באולפנת אמי״ת בעיר צפת. בטקס השתתפו גם מנכ״ל רשת אמי״ת - ד״ר אמנון אלדר,...


שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, השתתף השבוע (ג׳) בטקס הנחת אבן פינה למבנה החדש באולפנת אמי״ת בעיר צפת. בטקס השתתפו גם מנכ״ל רשת אמי״ת - ד״ר אמנון אלדר, ראש עיריית צפת - שוקי אוחנה, מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך - ד״ר אורנה שמחון, חיים גבאי מחמ"ד צפון ומנהלת בית החינוך יפה שמש פרג'ון .

בנט סייר במרחב הלמידה החדשני בבית החינוך, נפגש עם התלמידות  ואמר לנוכחים: ״היום אנחנו מניחים את אבן הפינה לעתידן של בנות צפת והסביבה. יש כאן צוות מעולה בהובלת מנהלת מיוחדת במינה, הרואים בכל תלמידה את הכוח המיוחד שבה ופועלים במסירות להצלחתה. "

בית החינוך , זוכה פרס החינוך הארצי לשנת 2015, עבר מהפך בשנים האחרונות מבית חינוך כושל לבית חינוך משגשג עם כ- 95% זכאות לבגרות. השנה הוקם בבית החינוך מרחב ללמידה חדשנית וקהילה נשית לומדת.

מנהלת בית החינוך יפה שמש פרג'ון הודתה לכל השותפים על הליווי והסיוע, ולצוות החינוך וההוראה אשר לדבריה "עושה ימים ולילות להצלחתה וצמיחתה של כל תלמידה".

קרא עוד...

לראשונה : מתחם הייטק בתוך ביה”ס

שר החינוך חנך השבוע (ג) בקריית החינוך אמי"ת עכו את מתחם ההייטק הראשון בארץ הפועל כחלק מבית הספר - מתחם Ed Up...


שר החינוך חנך השבוע (ג) בקריית החינוך אמי"ת עכו את מתחם ההייטק הראשון בארץ הפועל כחלק מבית הספר - מתחם Ed Up 

הטקס החגיגי נערך במעמד שר החינוך נפתלי בנט, ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, מנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר , מחמ"ד צפון אבי גבאי ומנהלת בית החינוך אתי צברי .
במתחם ההייטק, ישבו יזמים שישמשו כמנטורים לתלמידים בתחומי היזמות והטכנולוגיה. במתחם תערך למידה חדשנית ותלמידים יחשפו לעולם העסקי ולעולם היזמות. 
שר החינוך נפתלי בנט שיבח את רוח היזמות המאפיינת את בית החינוך ואמר בין השאר כי : "החדרת ערך היזמות חיונית לעתיד של הילדים. הבינה המלאכותית והרובוטים יחליפו את האנשים במקצועות רבים אבל יש דבר אחד שמכונה לא תדע לעשות – ליזום ולהבין את המרחב הבינאישי, זה הדבר שהתלמידים צריכים לקחת איתם הלאה לחיים, לחשוב כל הזמן קדימה , לא לעמוד במקום".
בנט שיבח גם את ההישגים במקום שהכפיל פי חמש את מספר הניגשים לבגרות בחמש יחידות במתמטיקה והודה למורה למתמטיקה דקלה בר שמובילה גם את המתחם החדש.
ראש העיר עכו שמעון לנקרי  הודה למנהלת אתי צברי ש"הובילה מהפכה של ממש בבית החינוך ובצפון כולו. תלמידים מכל האזור מבקשים להגיע וללמוד בבית החינוך בשל החדשנות, המסירות של הצוות וההצלחה".
מובילת תחום היזמות ברשת אמי"ת, אשת ההייטק גליה קדמי- פרגמן הציגה בפני הנוכחים את החיבור שהרשת מפתחת בין בתי הספר ליזמים ועסקים בקהילה, על מנת להכין את התלמידים לעולם המחר בדגש על תחומי ההייטק וזאת בין השאר באמצעות עבודה משותפת.
אליה פרץ, תלמיד אמי"ת עכו תיאר בפני השר את הלמידה היחודית במתחם ED UP,  ועל הביקורים שנערכו בחברות מובילות כמייקרוסופט וגוגל ישראל, כהכנה לעבודה עם אנשי ההייטק בבית ספרם.
אתי צברי מנהלת בית החינוך הודתה לשותפים המסייעים להגשמת החלום :"עיריית עכו, משרד החינוך ורשת אמי"ת העושים יד אחת על מנת להוביל את תלמידינו לפסגה ".
קרא עוד...

מחאת השקופים התיאטרלית של תלמידות אולפנת אמי”ת נגה

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה בבית שמש העלו לכבוד חנוכה את הפקת התיאטרון המסורתית שלהם, והפעם- "גבירתי הנאוה". את קהל הצופים הפתיע 'תיאטרון חי' בכניסה לאולם המופעים, באמצעותו מחו התלמידות את...


תלמידות אולפנת אמי"ת נגה בבית שמש העלו לכבוד חנוכה את הפקת התיאטרון המסורתית שלהם, והפעם- "גבירתי הנאוה". את קהל הצופים הפתיע 'תיאטרון חי' בכניסה לאולם המופעים, באמצעותו מחו התלמידות את מחאת השקופים.

המחזמר גבירתי הנאוה נבחר לסיכום תהליך למידה ושיח בו לקחו חלק כל תלמידות האולפנה , בנושא מעמדות, רב תרבותיות והיכולת לעשות שינוי.

בהפקה המקצועית, אותה הובילו נטע שני הרכזת החברתית והבימאית שרית ספרא לקחו חלק כל האולפנה – בנגינה, שירה, הכנת תפאורה, בימוי משחק ועוד.

את פניהם של קהל הצופים המופתע קיבל בכניסה לאולם המופעים 'תיאטרון חי' אותו הפיקו התלמידות ובו הציגו דמויות שמייצגות את המחאות החברתיות לאורך ההיסטוריה- כמו שביתת הכורים בבריטניה,  מארי אנטואנט, הנערה הפקיסטנית מלאלה שנלחמה על זכותה ללמוד, דפני ליף  ומחאת האוהלים, הפנתרים השחורים – וגם ה"אנשים השקופים" העובדים בינינו ואת עבודתם לא תמיד מעריכים.

איריס אליהו ראש האולפנה:

 מעבר לתוצר הסופי שהיה איכותי, מקצועי וברמה גבוהה מאד, הושם דגש על התהליך החינוכי שהבנות עברו ועל הוצאת כוחות מן הכוח אל הפועל.  החלק המרגש היה לראות בנות שהביאו את יכולותיהן האומנותיות לכדי ביטוי מעשי והחיבור הנפלא בין השכבות."

קרא עוד...

תעודת הבגרות של אלה הגיעה לחדרה – בלעדיה

שבעה חודשים אחרי שנספתה אלה אור ז"ל באסון השיטפון בנחל צפית, קיבלו הוריה, שרית ואיציק את תעודת הבגרות שלה, ממוריה בבית החינוך חמ"ד אמי"ת בנות במעלה אדומים, בטקס לא שגרתי...


שבעה חודשים אחרי שנספתה אלה אור ז"ל באסון השיטפון בנחל צפית, קיבלו הוריה, שרית ואיציק את תעודת הבגרות שלה, ממוריה בבית החינוך חמ"ד אמי"ת בנות במעלה אדומים, בטקס לא שגרתי.

אלה היתה מהתלמידות הבולטות בבית הספר, מנהיגה ובעלת דעות מוצקות.

האם שרית אמרה:

"בוואצאפ של אלה היה כתוב "הזמן קצר ואהבה מרובה" אלה היתה ילדה מלאת אהבה, שמחה ומחבקת ואנו כמשפחה לוקחים את זה כשליחות להפיץ אור  ואהבה בעם ישראל כפי שבחרה."

"כאן היה הבית השני של אלה, היא זו שבחרה ללמוד פה, המקום הזה היה חלק משמעותי ממנה וכאן היא צמחה וחלמה חלומות גדולים, אלה אהבה להיות פה, היא אהבה את  החברות ואת המורות שלה ולכן הענקת התעודה שלה משמעותית עבורנו"

איציק אור, אביה של אלה אמר כי מאז האסון הוא נפגש עם אנשים מכל רחבי הארץ ומספר על אלה ועל האסון  הנורא, אך "כשאני נמצא  פה, במקום שבו אלה צמחה וגדלה, אני מתרגש באופן מיוחד. אנחנו מודים ומעריכים מאוד את העשיה והקשר הנפלא של בית הספר כלפינו שממשיך מיום האסון ולדעתי יימשך לעוד שנים רבות."

ברנדה הורביץ -פרוור, שניהלה את בית החינוך עד השנה אמרה כי אלה היתה ילדה שאהבה כל אדם רק רצתה לעשות טוב בעולם הזה. " היא היתה מאוד משמעותית לכל מי שסבב אותה והכאב על חסרונה גדול מאוד."

רוחמה ווגל המנהלת הנוכחית, העניקה להורים של אלה  מתנה – חנוכיה ואמרה "לא הכרתי את אלה אבל הרוח המיוחדת והדמות שלה נוכחים מאוד במקום. אנחנו מבקשים כאן בתיכון להוסיף אור לזכרה אתם שייכים למשפחת אמי"ת בנות והקשר יוסיף ויתקיים"

שירה שדה, המחנכת של אלה  מכיתה י - י"ב:

"אלה, נערה מלאת קסם. שובל של אור תמיד משוך אחריה. היה לנו קשר מאוד משמעותי , היא נוכחת בינינו מאוד, גם  בחסרונה, היום נשלם מעגל לימודיה של אלה בביה"ס. קשה מאוד לחשוב על כך שהיא לא נמצאת כדי לקצור את פירות העבודה שלה במשך 12 שנים. ההורים של אלה הופכים את הגורל שנכפה עליהם לייעוד, לשליחות, לעשיית טוב, להנכחה של אלה בכל כך הרבה מישורים. זה מאוד מרשים אותי."

 

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת מתחברים לקוד העולמי

תלמידי אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה, לקחו חלק השבוע באירוע הקידוד העולמי "שעת הקוד"- בו לקחו חלק מעל מיליון תלמידים מכל רחבי העולם ...

תלמידי אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה, לקחו חלק השבוע באירוע הקידוד העולמי "שעת הקוד"- בו לקחו חלק מעל מיליון תלמידים מכל רחבי העולם .

מיזם "שעת הקוד" הוא יוזמה עולמית של כתבית קוד תכנות בה השתתפו למעלה מ-100,000,000 תלמידים ב-180 מדינות. המיזם נועד לאפשר לילדים ובני נוער במגוון רחב של גילאים החל מגיל 6 עד 18 להתנסות בכתיבת קוד ובתכנות.

תלמידי אמי"ת חברה ומשפט לקחו חלק ביוזמה העולמית כחלק מפעילות האקדמיה ליזמות של רשת אמי״ת במתחם הגוגיה בכפר בתיה, רעננה, בהובלת אשת ההיי טק גליה קדמי פרגמן .

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט: "מטרתינו היא לפתוח בפני התלמידים אפיקים רבים ככל האפשר לעולם המיחשוב, המחקר והמדע  על מנת לאפשר לכל אחד ואחד מהם למצות את מלוא יכולותיו בכל תחום בו יבחר".

צילום: גליה קדמי פרגמן

קרא עוד...

התיכון המוביל בארץ במיצוי לקצונה – אמי”ת המדעי תורני בכפר בתיה בית הספר שבו למד הדר גולדין

כ-26% מבוגרי בית הספר משרתים כקצינים בצה"ל, כך עולה מנתונים שפירסם היום אכ"א...

כ-26% מבוגרי בית הספר משרתים כקצינים בצה"ל, כך עולה מנתונים שפירסם היום אכ"א,

95% מבוגרי בית הספר מתגייסים  והוא תופס את המקום השישי בין בתי הספר בארץ  בשקלול כל הנתונים.  בבית הספר, הנמצא בכפר בתיה שברעננה למד הדר גולדין הי"ד שעדיין לא שב ממבצע צוק איתן.

המנהל , הרב יוני ברלין אומר שהתוצאות הן "בזכות צוות מורים מסור ומשמעותי המאמין בחינוך למיצוי היכולות ונתינה למדינה ולחברה." והוסיף "בוגרים של שני הבתים הקיימים בבית הספר, הבית המדעי ובית חברה ומשפט, פונים לפני הגיוס לשנת לימודים במכינות קדם צבאיות ובישיבות ההסדר, הם מתנדבים  ליחידות מיוחדות, ושואפים לקצונה. למרות שתלמידינו גם נפלו וגם נפצעו בלחימה, הרצון לתרום ולתת  יותר רק במגמת עליה."

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת אמר כי כולנו גאים בתלמידי אמי"ת כפר בתיה שלא מוותרים על מיצוי היכולות שלהם ועל מיצוי התרומה למען המדינה, ומתברכים באחוזים גבוהים בגיוס לשירות משמעותי בכלל המוסדות לבנים.

אלדר ציין כי כמעט 100% מבוגרות רשת אמי"ת פונות לשירות משמעותי אחרי לימודיהן, במסגרת השירות הלאומי או הצבאי, נתונים יוצאי הדופן, הם אות כבוד למורי אמי"ת על חינוך לנתינה למדינה ולתרומה לחברה.

בתמונה: מוריו של הדר גולדין מביה"ס אמי"ת מדעי ברעננה

צילום: חי ארביב

קרא עוד...

מיישמי הגנת הסייבר באמי”ת טכנולוגי אשדוד

קורס מיישם הגנה בסייבר נפתח בטקס חגיגי ביום שישי האחרון בבית החינוך אמי"ת טכנולוגי אשדוד...


קורס מיישם הגנה בסייבר נפתח בטקס חגיגי ביום שישי האחרון בבית החינוך אמי"ת טכנולוגי אשדוד.

הקורס, פרויקט משותף של תעשיידע, מערך הסייבר הלאומית ומשרד החינוך, מיועד לקדם תלמידים למצוינות טכנולוגית ושילוב במערך הסייבר הישראלי. בקורס משתתפים עשרים מתלמידי כתה י"א בבית החינוך, בליווי רכזת התקשוב דקלה מוגס.

מדובר בקורס יוקרתי בן 150 שעות, במהלכו התלמידים עוברים הכשרה תיאורטית ומעשית בענפי התחום המרכזיים בליווי מדריך מטעם חברת ההיי-טק קרנליוס.

את הקורס פתח מנכ"ל חברת קרניליוס יוסי כהן ארזי, במפגש עם התלמידים בו הציג בפניהם את החברה אותה הוא מוביל ואת מושגי הסייבר אותם ילמדו במהלך השנה.

סימה פרץ, מנהלת בית החינוך: "בשנה שעברה זכתה תלמידתנו זהבה דפרשה בתואר מצטיינת ארצית של הקורס, ובזאת סללה את הדרך לחבריה בבית החינוך להצלחה במסלול הייחודי – הפותח עבורם צוהר לחוד החנית של הגנת המדינה- לוחמת הסייבר".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח