מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

התלמידים האירו לבבות : הדלקת נרות בבתי קשישים

ממשיכים במסורת של אור: כמידי שנה, תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד התפזרו גם השנה במהלך ימי החנוכה בין בתיהם של קשישים וניצולי שואה בעיר להדלקת נרות משותפת...


ממשיכים במסורת של אור: כמידי שנה, תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד התפזרו גם השנה במהלך ימי החנוכה בין בתיהם של קשישים וניצולי שואה בעיר להדלקת נרות משותפת.

החיבור בין התלמידים לקשישים נוצר ביוזמת הישיבה אשר אתרה קשישים בודדים או ביוזמתם של הקשישים אשר פנו בבקשה לביקור של התלמידים.

מצוידים בסופגניות, מאפים, כלי נגינה ונרות הגיעו התלמידים לביתם של הקשישים, לעיתים יותר מפעם אחת במהלך החנוכה, ובמשך שעה מילאו את ביתם השקט של המבוגרים בשיחה , אור ושמחת החנוכה.

אחת מההדלקות המשותפות היתה בביתה של ניצול אושוויץ, שכנתו של תלמיד הישיבה . הקשישה, אשר התרגשה מאוד מהביקור בקשה מהם לשוב גם למחרת אבל לדבריה "לא צריך להביא סופגניות או שום דבר מתוק- החיוך המתוק שלכם האיר לי החג".

הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד: " אני גאה בתלמידים שממשיכים את רוח המכבים להפיץ אור גדול בעולם - אור של נתינה. התלמידים האירו לא רק חנוכיות- אלא לבבות".

 

צילום: יעקב דבר

 

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת איתן מאירים את העיר

תחת הכותרת "כולנו אור (אמי"ת) איתן" יצאו תלמידי בית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים במהלך החנוכה להאיר את העיר במוקדים שונים של התנדבות וחיזוק הקשר עם הקהילה...


תחת הכותרת "כולנו אור (אמי"ת) איתן" יצאו תלמידי בית החינוך אמי"ת איתן במעלה אדומים במהלך החנוכה להאיר את העיר במוקדים שונים של התנדבות וחיזוק הקשר עם הקהילה.
במועדון גיל הזהב ובהוד אדומים ערכו התלמידים עם הקשישים מסיבות חנוכה , שמחו אותם בשירה וריקודים . במהלך החנוכה התפזרו התלמידים גם בין בתי הקשישים להדלקת נרות משותפת וחגיגית אשר שמחה את בני הגיל השלישי וחברה אותם לתחושת החג.
בימי החנוכה הראשונים הגיעו התלמידים גם לגני הילדים, בי"ס יפה נוף, ומעונות היום והפעילו את הילדים והפעוטות במגוון הפעלות חנוכה.
תלמידי הכתות הבוגרות, בליווי המחנכים, נסעו ליום של עבודת שיקום במושב מבוא מודיעים אשר ניזקו קשות בשריפה בקיץ שעבר. התלמידים סייעו באיסוף גזם, פינוי חצרות וסיוע לתושבים במאמצים לתיקון נזקי השריפה.
דניאל בארי , מנהל אמי"ת איתן : "אני גאה בתלמידים שהפנימו את המסר החשוב של חנוכה- הפצת אור של נתינה, התחשבות בזולת וחשיבה על האחר. במסגרת הנושא השנתי בבית החינוך "עפים קדימה" אנו נרגשים לראות עד כמה המפגש עם הקהילה והעשיה למען הזולת מצמיחים בתלמידים עוד קומה של כישורים וכוחות".

קרא עוד...

תשואות לתלמידות אולפנית אמי”ת צפת

מסורת מוזיקלית אמי"תית: לכבוד חנוכה העלו תלמידות אולפנית אמי"ת צפת כמדי שנה את ה"אולפיזמון" מופע מוזיקלי מרגש ומרשים, שעסק כולו בנושא כוחה של תפילה, בבית יגאל אלון בעיר...


מסורת מוזיקלית אמי"תית: לכבוד חנוכה העלו תלמידות אולפנית אמי"ת צפת כמדי שנה את ה"אולפיזמון" מופע מוזיקלי מרגש ומרשים, שעסק כולו בנושא כוחה של תפילה, בבית יגאל אלון בעיר.

את המופע, בו לקחו חלק כל כתות האולפנית, הובילו תלמידות כתה ט אשר היו אחראיות על ההפקה, קטעי הקישור, התפאורה ועוד, בסיוע המחנכת עפרה זינגר והמורות הדר דורפסמן וחיננית חדד.

בפני קהל רב של נשות ונערות העיר העלתה כל כתה ביצוע מקורי ומרגש בשירה או ריקוד העוסק בנושא התפילה.

את הערב המרגש פתח רב האולפנית הרב ערן אסולין בהדלקת נרות ובדברי ברכה. בנוסף להופעה של התלמידות, נהנה הקהל ממופע אקולוגי אינטראקטיבי של להקת "ג'ננה מתופפים" , מופע המשלב נגינה בכלי הקשה ממוחזרים באלמנטים יחודיים , תנועה ומשחק.

זיוית כהן הרכזת החינוכית באולפנית:
" הערב החגיגי איחד את הקהילה החינוכית הלומדת אולפנית אמי"ת צפת סביב נושא התפילה ואחדות ישראל, באופן המביא לידי ביטוי מגוון של יכולות וריבוי אינטיליגנציות ".

מנהלת האולפנית יפה שמש-פרג'ון סכמה את הערב בתודה לצוות החינוך ולמובילות האירוע על הפקת ערב מרשים אשר לדבריה הותיר רושם עז על כל הנוכחות: "זכינו לערב מרגש ונוגע ללב, בו באו לידי ביטוי יכולותיהן של כל אחת ואחת מתלמידותינו היקרות, וזאת בסיוע ובליווי של צוות חינוך והוראה מסור העושה לילות כימים במטרה להעצים את התלמידות ולהוציא לאור את הכוחות והכשרונות של כל אחת".

 

צילום: שושי אוחנה

קרא עוד...

חיבוק לעליה 

לקראת חנוכה יצאו בנות אולפנת אמית עלי זהב  למבצע חיבוק לילדי העולים הבנות הכינו בעצמן ערכות הפתעה לעשרות משפחות עולים חדשים השומרון ובהן משחקים מיוחדים שהכינו לחג בצירוף הוראות בעברית...


לקראת חנוכה יצאו בנות אולפנת אמית עלי זהב  למבצע חיבוק לילדי העולים הבנות הכינו בעצמן ערכות הפתעה לעשרות משפחות עולים חדשים השומרון ובהן משחקים מיוחדים שהכינו לחג בצירוף הוראות בעברית ובצרפתית. בערכה הכניסו דברי תורה בעברית ובצרפתית, סדר הדלקה נרות ממתקים לילדים וסביבונים. בנות האולפנה יצאו לחלק למשפחות העולים מצרפת בברוכין ובפדואל את ערכות החנוכה והתקבלו בחום ובברכה בבתים.  לאה שטינמץ ראש האולפנה:  "בחנוכה, חג הפצת האור, שמחנו להאיר בתים רבים ולשלוח חיבוק למשפחות המתמודדות עם אתגרי העליה"
 
צילום: אפרת מרגלית 
קרא עוד...

תלמידי כפר הנוער אמי”ת פ”ת הובילו כנס מנהיגות מחוזי

חברי הנהגת התלמידים בכפר הנוער אמי"ת (בלאט) בפ"ת ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז מרכז...


חברי הנהגת התלמידים בכפר הנוער אמי"ת (בלאט) בפ"ת ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז מרכז.

את הכנס, בו השתתפו כ-60 מתלמידי אמי"ת במחוז מרכז, הובילו נורית דוידי- רכזת מנהיגות צעירה ברשת אמי"ת בשיתוף שירלי בן יעיש רכזת החינוך החברתי.

במהלך הכנס השתתפו חברי המנהיגות הצעירה בפעילויות הכרות וגיבוש והתנסו בסדנאות שונות בנושא ערבות הדדית, אותן הם יעבירו בבתי החינוך שלהם לרגל חגיגות 95 שנה לרשת אמי"ת אשר יצוינו השנה.

במסגרת היום החווייתי למדו התלמידים שיר בשפת הסימנים והצטלמו לסרטון חגיגי לקראת יובל 95 שנה לרשת אמי"ת.

חבר הנהגת התלמידים באמי"ת פ"ת, יונס אשטו, מדריך בתנועת הנוער "אניה בניה" (ביחד), הציג בפני ההנהגה הצעירה את התנועה שהוקמה על ידי בוגר הכפר ברק אברהם, במטרה לפתח בחניכי התנועה מנהיגו ואחריות אישית וקהילתית.

יונס אשטו: "שמחנו לארח תלמידי אמי"ת מכל אזור הדרום ליום מיוחד במינו של גיבוש ומנהיגות, להכיר חברים חדשים וביחד לתכנן איך הופכים ססמאות של מעורבות חברתית וערבות הדדית- למעשים".

מאיה אביבי מנהלת תיכון אמי"ת פ"ת:

"הנהגת התלמידים באמי"ת פ"ת שותפה מלאה בתכנון והובלת מערכי חינוך לערכים ותרומה לחברה, ואנו גאים על השותפות שלהם במנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת המובילה לערכים של כלל ישראל וערבות הדדית".

 

צילום: גיתית חוזה

קרא עוד...

תלמידי תיכון אמי”ת רמלה הובילו כנס מנהיגות מחוזי

חברי הנהגת התלמידים בתיכון אמי"ת רמלה ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז ירושלים...


חברי הנהגת התלמידים בתיכון אמי"ת רמלה ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז ירושלים.

את הכנס, בו השתתפו כ-60 מתלמידי אמי"ת במחוז ירושלים, הובילו נורית דוידי- רכזת מנהיגות צעירה ברשת אמי"ת בשיתוף דנה גיניש רכזת החינוך החברתי.

במהלך הכנס השתתפו חברי המנהיגות הצעירה בפעילויות הכרות וגיבוש והתנסו בסדנאות שונות בנושא ערבות הדדית, אותן הם יעבירו בבתי החינוך שלהם לרגל חגיגות 95 שנה לרשת אמי"ת אשר יצוינו השנה.

במהלך היום הובילו תלמידי אמי"ת רמלה את האורחים בסיור בבית החינוך, והציגו בפניהם את מתחמי הלמידה החדשניים של בית החינוך, ואת שיטות הלמידה המיושמות בו.

במסגרת היום החווייתי למדו התלמידים שיר בשפת הסימנים והצטלמו לסרטון חגיגי לקראת יובל 95 שנה לרשת אמי"ת.

 אליניב אריס תלמיד אמי"ת רמלה וחבר הנהגת התלמידים: "שמחנו לארח תלמידי אמי"ת מכל אזור הדרום ליום מיוחד במינו של גיבוש ומנהיגות, להכיר חברים חדשים וביחד לתכנן איך הופכים ססמאות של מעורבות חברתית וערבות הדדית- למעשים." 

איתי אהרוני מנהל מקיף אמי"ת: "הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת רמלה  שותפה מלאה בתכנון והובלת מערכי חינוך לערכים ותרומה לחברה, ואנו גאים על השותפות שלהם במנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת המובילה לערכים של כלל ישראל וערבות הדדית".

 

בתמונה: מנהל אמי"ת רמלה איתי אהרוני וחברי כנס המנהיגות 

צילום: נורית דוידי
קרא עוד...

היזמיות הצעירות ממדרשת אמי”ת  אשדוד

מאשדוד לעולם הייטק: תלמידות מדרשת אמי"ת אשדוד צועדות את צעדיהן הראשונים בעולם הפיתוח, היזמות וההייטק, וזאת במסגרת האקדמיה ליזמות במתחם אמי"ת 'גוגיה' ברעננה...


מאשדוד לעולם הייטק: תלמידות מדרשת אמי"ת אשדוד צועדות את צעדיהן הראשונים בעולם הפיתוח, היזמות וההייטק, וזאת במסגרת האקדמיה ליזמות במתחם אמי"ת 'גוגיה' ברעננה.

באקדמיה ליזמות, אותה מובילה אשת ההייטק גליה קדמי-פרגמן, נחשפות תלמידות חטיבת הביניים אחת לחודש לעולם היזמות וההייטק באמצעות קידום חשיבה המצאתית והתנסות מעשית בעולם הפיתוח והמחקר, וזאת בשני מסלולים- מגמת סטרטאפ טכנולוגית ומגמת "מייקרס" יצירתית.

בשתי המגמות התלמידות מקדמות מיזמים ורעיונות חדשניים ומשמעותיים להם ולחברה ועובדות על פיתוח מוצרים ומודלים פרי יצירתן.

השבוע השתתפו התלמידות באתגר תנועה לניארית, במהלכו למדו לבנות כלי רכב ממנועים המסוגלים לצבור תאוצה מרבית, ובסדנת רחפנים ותכנות בה נחשפו לעולם תכנות ופיתוח אלגוריתם עבור רחפנים. את התלמידות אתגרו מהנדסי תכנה ואלקטרוניקה ששימשו כמנטורים, והפעילות התבססה על עבודת צוות, יצירתיות ולמידה תוך כדי ניסוי וטעיה.

את התלמידות מלווה המורה ליאורה חי האחראית על פרויקט היזמות במדרשת אמי"ת אשדוד.

אורי מונד תלמידת כתה ז: "הפעילות באקדמיה ליזמות מאתגרת ודורשת חשיבה מחוץ לקופסה, שיתוף פעולה, עמידה בזמנים ועוד. אני מרגישה שאני לא רק נהנית- אלא גם לומדת הרבה על עצמי ועל היכולת שלי לעמוד באתגרים. תודה לבית הספר על ההזדמנות המיוחדת!"

אורית קאופמן, מנהלת מדרשת אמי"ת אשדוד: "כחלק מתפיסת המצוינות במדרשה, המעניקה לתלמידות  חווית למידה רלוונטית וחדשנית המחוברת לחזית הידע והטכנולוגיה,  מטרתנו היא לפתוח בפני כל תלמידה אפיקים רבים ככל האפשר לעולם היזמות, המחקר והמדע על מנת לאפשר לכל אחת למצות את מלוא היכולות בכל תחום דעת בו תבחר".

צילום: נויה ארביב

קרא עוד...

תלמידי בית החינוך אמי”ת המר מאירים את רחובות

תלמידי בית החינוך אמי"ת המר, בהובלת וביוזמת מועצת התלמידים ורכז החינוך החברתי בבית החינוך רועי פיזם, יצאו ביום הראשון של חנוכה להאיר את העיר – והתפזרו בין מוקדי התנדבות שונים...


תלמידי בית החינוך אמי"ת המר, בהובלת וביוזמת מועצת התלמידים ורכז החינוך החברתי בבית החינוך רועי פיזם, יצאו ביום הראשון של חנוכה להאיר את העיר – והתפזרו בין מוקדי התנדבות שונים בקהילה ומחוצה לה.

תלמידי בית החינוך חילקו סופגניות ומכתבי תודה לחיילי ותושבי עוטף עזה, בברכת חנוכה שמח ושקט.

התלמידים התפזרו בין בתי הספר והגנים בעיר ושמחו את הילדים לקראת החג, בין השאר  עם ילדי ביה"ס לוטם לחינוך מיוחד, אותו מאמץ בית החינוך במהלך השנה כולה, וכן בבתי הספר מעלות משולם, נועם ואורות הראי"ה וגן שקדנית בקריית עקרון.

בבית האבות 'גן דוד' בעיר ערכו התלמידים מסיבת חנוכה, שרו עם הקשישים משירי החג ושמעו את זיכרונותיהם וסיפורי חייהם.  גם במועדון נכי צה"ל בראשון לציון ערכו התלמידים הכרות עם חברי המועדון וחגגו אתם את חנוכה.

העוברים והשבים ברחובות העיר הופתעו ושמחו לקבל מהתלמידים סופגניות וחנוכיות בצירוף ברכת 'חנוכה שמח'. התלמידים גם עברו בשוק העירוני  וחילקו "כריך למי שצריך" לכל מי שהזדקק למנה משביעה.

עופר ארן מנהל אמי"ת המר ברך את התלמידים על המבצע המרגש: "אנו גאים בתלמידים שהפנימו את המסר החשוב של חנוכה- הפצת אור של נתינה, התחשבות בזולת וקבלת האחר".

צילום: רועי פיזם

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח