מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

בית מדרש לזכרו של סגן פז אליהו הי”ד נחנך בישיבת אמי”ת נתיבות דרור

השבוע (יום ב) נחנך בית המדרש "עטרת פז" בישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא לזכרו של סגן פז אליהו הי"ד שנפל במבצע צוק איתן...


השבוע (יום ב) נחנך בית המדרש "עטרת פז" בישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא לזכרו של סגן פז אליהו הי"ד שנפל במבצע צוק איתן.

בטקס נכחו מאות תלמידים, הורים , מחנכים, תושבי העיר , בני משפחת אליהו, אנשי קיבוץ עברון בו גדל פז וחיילי מגדס"ר צנחנים בו שירת .

הקשר הבלתי שגרתי בין משפחת אליהו  בני קיבוץ עברון מיסודו של השומר הצעיר לבין הישיבה נרקם לפני יותר משנה כאשר בתיווכו של דודו של פז, המתגורר בשכנות לישיבה, תרמה  המשפחה ספר תורה לעילוי נשמתו לבית הכנסת  השוכן בישיבה.

בתהלוכה שמחה של שירים וריקודים, הוכנס השבוע ספר התורה לבית המדרש החדש שנבנה לזכרו של פז עבור תלמידי התיכון ,לארון הקודש המפואר אותו תרמה המשפחה.

אורי , אביו של פז דיבר בטקס: "לפני אחת עשרה חודשים נפגשנו עם  הנהלת הישיבה ונציג הקהילה ברשת אמי"ת אצלנו בקיבוץ. ישבנו בחדר של פז וחלמנו להקים ביחד את בית המדרש על שמו. והנה היום זה קורה. פז הצליח לגעת בכולם בחייו ובמותו והצליח לחבר בין קצוות בעם. יהי רצון שתחנכו את התלמידים לאור דמותו המיוחדת של פז".

הרב רמי כדר מנהל הישיבה: אנחנו לא שוכחים את אותם גיבורים שבזכותם אנחנו חיים. למרות המכה הקשה שספגה משפחת אליהו עם נפילתו של פז הם רק מחפשים איך לעשות טוב. אנו מודים מאוד למשפחת אליהו ולרשת אמי"ת על השותפות בהקמת בית המדרש. הלימוד והתפילות שיעלו מתוך בית המדרש יהיו לזכותו של פז ז"ל ולזכות כל עם ישראל".

בתמונה: אורי אליהו, אביו של פז הי"ד, בטקס חנוכת בית המדרש

צילום: אדם פנדייב

קרא עוד...

השקת התוכנית -חוקרים אמיתיים

אחד מערכי המצפן של רשת אמי"ת הוא חתירה למצוינות במובן הרחב ובמצוינות מדעית בפרט....

אחד מערכי המצפן של רשת אמי"ת הוא חתירה למצוינות במובן הרחב ובמצוינות מדעית בפרט.
למידה בדרך החקר היא חלק בלתי נפרד מלימודי מגמת הביולוגיה הבאה לידי ביטוי ביחידת הלימוד של ה"ביוחקר" ובהגשת עבודות גמר.

על מנת להעשיר את האפשרויות העומדות בפני התלמידים ולחשוף אותם לעולם המחקר העכשווי, לנושאים אשר נמצאים בחזית הידע ולשיטות מדעיות חדשניות פתחנו השנה בתוכנית פיילוט ייחודית לרשת אמי"ת בשיתוף עם המחלקה למדעי החיים באוניברסיטת בר אילן.

במסגרת התוכנית נבחרו דוקטורנטים מצטיינים מאוניברסיטת בר אילן אשר ינחו את התלמידים במסלול פרוייקט  ה"ביוחקר " ועבודת גמר בביולוגיה (5 יחל) בנושאי המחקר שהם עוסקים בו.

התוכנית מיועדת לתלמידים מכיתות יא'-יב' במגמת הביולוגיה המעוניינים בהעמקה וחשיפה לנושאים חדשניים ושיטות חקר מתקדמות .
התוכנית  היא בליווי מקצועי ופיקוח ע"י ד"ר דפנה בן יוסף רכזת מצוינות המדעים ברשת ופרופ' ירון שבטל  אחראי על תלמידים לתואר שני ושלישי מאוניברסיטת בר אילן ובליווי צמוד של מורה המגמה.

לאחר הליך מיון לתוכנית התקבלו 24 תלמידים מצטיינים מבתי החינוך של הרשת: נגה בית שמש, אולפנת אמי"ת חיפה, אמי"ת רננים, אולפנת אמי"ת גבעת שמואל ואמי"ת מודיעין בנים.

תלמידים אלו בחרו את הנושא אותו יחקרו מתוך 10 נושאי מחקר בהנחיית החוקרים מבר אילן בתחומים הבאים: בחינת פעילות חומר אנטי סרטני חדשני, שעונים ביולוגיים בטבע, עמידות חיידקים לקרינת UV, השפעת שינויי האקלים על צמחי תרבות, ביטוי גנים בעת חשיפה לעקות שונות, מוטציות בתאי גזע עובריים ועוד.

ביום חמישי האחרון 15.11.18 , התקיים מפגש הפתיחה החגיגי לתוכנית בבר אילן במעמד פרופ' דורון גינזבורג-דיקאן הפקולטה למדעי החיים.
המפגש כלל הרצאה מדעית מרתקת מפי פרופ' ירון שבטל , חוקר בכיר במחלקה והאחראי על סטודנטים לתואר שני ושלישי, הרצאת בטיחות במעבדה ומפגש עבודה ראשוני של הסטודנטים והמנחים.

במסגרת התוכנית התלמידים ישלימו את עבודת ה"ביוחקר" ו/או עבודת הגמר על פי הדרישות של המקצוע במשרד החינוך בעבודה במעבדת המחקר ויציגו את תוצרי הפרוייקט במסגרת התחרות הרשתית ל"חקר במדעים המדויקים" שתתקיים ב-2.4.19 , כו' אדר ב'.

תודתי הרבה נתונה למר דני רהט סמנכ"ל מנהל חינוך ואסטרטגיה ולגב' דרורה גופס מנהלת פיתוח פדגוגי ומצויינות, על התמיכה הרבה ולפרופ' ירון שבטל וד"ר רותם עפרוני מאוניברסיטת בר אילן על שיתוף הפעולה הפורה.

בברכת הצלחה לתלמידים ולמנחים,

ד"ר דפנה בן יוסף,
מרכזת התוכנית ומצויינות מדעים, רשת אמי"ת

תמונות מן הארוע:

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

קרא עוד...

אלופי הפיזיקה

תלמידים מצטיינים ממגמות פיזיקה ברשת אמי"ת מתחרים באולימפיאדת הפיזיקה של הרשת, כהכנה לאולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית לתלמידים...


תלמידים מצטיינים ממגמות פיזיקה ברשת אמי"ת מתחרים באולימפיאדת הפיזיקה של הרשת, כהכנה לאולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית לתלמידים.

את התחרות יזמה ד"ר רחלה תורג'מן ראש תחום הפיזיקה באמי"ת, במטרה לתרגל ולקדם את תלמידי אמי"ת לאולימפיאדת הפיזיקה הארצית ולאולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית.

השבוע התקיים במתחם הגוגיה בכפר בתיה, השלב המקדים באולימפיאדה, מתוך  מאתיים המתמודדים עלו 31 לשלב הגמר.

ד"ר רחלה תורג'מן, ראש תחום פיזיקה באמי"ת: "האולימפיאדה נועדה לקדם את תלמידי הפיזיקה המצטיינים ברשת לפסגת המצוינות הפיזיקלית הארצית והעולמית, וזאת על ידי שילוב לימודי המגמה בתהליך תחרותי חוויתי המעודד השראה, העמקה חשיבה והנאה."

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת: "ברשת נותנים מקום ומרחב צמיחה לכל תלמיד. בפני המצטיינים במדעים צריכים להציב אתגרים משמעותיים והאולימפיאדה היא כלי נוסף בדאגה שלנו לטפח מצוינים ולהעצימם"

קרא עוד...

אורחי השדולה למען בטיחות בדרכים בכנסת: היזמים הצעירים מישיבת אמי”ת נתיבות דרור

תלמידי ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא, המשתתפים בתכנית יזמים צעירים (מיסודו של לאומי) נפגשו בכנסת עם השדולה למען בטיחות בדרכים, ביום הבטיחות הלאומי שחל בשבוע שעבר...


תלמידי ישיבת אמי"ת נתיבות דרור באור עקיבא, המשתתפים בתכנית יזמים צעירים (מיסודו של לאומי) נפגשו בכנסת עם השדולה למען בטיחות בדרכים, ביום הבטיחות הלאומי שחל בשבוע שעבר.

התלמידים, הלוקחים חלק בפרויקט יזמים צעירים בהדרכת המורה הדסה קמומרוב, הציגו בפני יו"ר השדולה למען בטיחות בדרכים ח"כ חמד עמאר את המשחק הייחודי אותו פיתחו : תמרוגונג - משחק לכל המשפחה להכרת התמרורים בצורה חווייתית ומהנה.

המשחק, אשר נחל הצלחה רבה, זכה במקום השלישי בתחרות היזמות הארצית. בעקבות הזכיה הוזמנו היזמים הצעירים להציג את המשחק במשכן הכנסת במסגרת שבוע בטיחות בדרכים, והשתתפו בדיונים בנושא מניעת תאונות הדרכים.

הרב רמי כדר, מנהל הישיבה :"תכנית היזמים הצעירים משלבת עקרונות של הלמידה במאה ה21 עבודת צוות, יזמות ויצירה לצד חשיבה חברתית ותרומה לקהילה. בתרומתם המשמעותית למניעת תאונות דרכים הראו התלמידים שערכים ויזמות משתלבים היטב".

קרא עוד...

פיתוח אפליקציות באמי”ת בנות מעלה אדומים

איך מפתחים אפליקציות? תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) לומדות  ומתנסות בזה כבר בכיתה ט ...


איך מפתחים אפליקציות? תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) לומדות  ומתנסות בזה כבר בכיתה ט .

במסגרת תכנית שחמ"ט (שיתופיות, חשיבה, מצוינות , טכנולוגיות) הפועלת בבית החינוך בהובלת דינה הנדלר, שמטרתה לעודד תלמידות לבחור במגמה מדעית-טכנולוגית בתיכון, השתתפו התלמידות בשבוע החולף בסדנה ייחודית לפיתוח אפליקציות.

הסנדא נערכה בשיתוף מהנדסות בכירות בחברת synamedia  (לשעבר cisco) במהלכה למדו התלמידות את הצעדים הראשונים בתחום פיתוח אפליקציות ייעודיות.

הסדנה בה השתתפו התלמידות אורגנה על קבוצת מהממ"ט ( ראשי תיבות: מהממות בתחומי הנדסה, מדעים, מתמטיקה וטכנולוגיה) ובשיתוף המרכז למצוינות בסייבר,זאת כדי לאפשר לתלמידות למצות את הפוטנציאל שלהן דרך לימודים מעניינים ומגוונים, ובטווח הארוך להגדיל את מספר הנשים שיבחרו לעסוק בתחומי המדעים והמחשבים.

רוחמה ווגל, מנהלת אמי"ת בנות: "הבחירה במקצועות הטכנולוגים-מדעיים בתיכון ולאחר מכן באקדמיה תתאפשר הודות לחשיפה נרחבת שתינתן לתלמידה בשנות לימודיה , בחטיבת הביניים  ובמגמות לימוד בעלות זיקה טכנולוגית- מדעית בתיכון".

קרא עוד...

המנהלנים הצעירים מאמי”ת טכנולוגי אשקלון מסיירים ולומדים באינטל ישראל

תלמידי מגמת מנהל משפטי במרכז הטכנולוגי אמי"ת אשקלון הגיעו השבוע לחברת אינטל קריית גת לסיור לימודי , צעד ראשון לעולם טכנולוגיית ההייטק...


תלמידי מגמת מנהל משפטי במרכז הטכנולוגי אמי"ת אשקלון הגיעו השבוע לחברת אינטל קריית גת לסיור לימודי , צעד ראשון לעולם טכנולוגיית ההייטק.

הסיור נערך במסגרת הקשר בין חברת אינטל לבין אמי"ת טכנולוגי אשקלון, במסגרתו אף נפגשים התלמידים עם מנהלים בכירים בחברה.

במרכז המבקרים של חברת אינטל , חברה בינלאומית ליצור שבבים ומיקרו מעבדים, קיבלו התלמידים הסבר על הארגון והייצור המתבצע בו. לבושים בלבוש הסטרילי הנדרש מעובדי החברה סיירו התלמידים במפעל עצמו וצפו בתהליך ייצור המעבדים הייחודיים לאינטל.

את הסיור הוביל מישל שיש מנהל "החדר הנקי" (האזור הסטרילי) בחברה.

התלמידים, אשר היו מרותקים במהלך הסיור כולו, הכריזו כי הם רוצים לעבוד בחברה ואף מתכוונים לעשות זאת בעתיד לאחר שיסיימו את לימודיהם בהצלחה.

הסיור נערך כחלק מסדרת שיעורים וסיורים בהובלת עו"ד מלי כהן-עטיה רכזת המגמה, דרכם לומדים התלמידים על מבני ארגונים שונים תוך מפגש עם עולם הניהול ועם מומחים בתחומים מגוונים.

איציק אברג'יל מנהל בית החינוך הודה לחברת אינטל על תרומתה לקידום התלמידים למצוינות: "בזכות שיתוף הפעולה עם חברת אינטל ישראל נבנית קהילה חינוכית לומדת דרכה רוכשים תלמידינו כלים ממובילי שדרת הניהול הבכירה ביותר במדינה, כצעד ראשון להשתלבות שלהם בתחומי המנהל והפיתוח".

קרא עוד...

צעד ראשון לאוניברסיטה

תלמידי כתה ט בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד יצאו בשבוע החולף ליום של למידה וחוויה בפקולטה לחקלאות בשלוחת האוניברסיטה העברית ברחובות...


תלמידי כתה ט בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד יצאו בשבוע החולף ליום של למידה וחוויה בפקולטה לחקלאות בשלוחת האוניברסיטה העברית ברחובות.

היום המיוחד נערך כחלק מתכנית העשרה מדעית הפועלת בבית החינוך, בהובלת המורה מלכה בן מיכאל . את התלמידים ליוו במהלך היום צוות המחלקה לנוער שוחר מדע באוניברסיטה.

במהלך הפעילות התלמידים קיימו ניסויים שונים בתחום הכימיה ולמדו תוך התנסות בשטח, על תכונות שונות של חומרים, ראקציה בין חומרים, ועוד. התלמידים נהנו מאוד מניסויים חווייתיים בהם בין השאר יצרו עשן, העיפו טיל באוויר ,ועוד.

מוטי ארבל מנהל בית החינוך הודה לשלוחת האוניברסיטה העברית על היום המיוחד: "מטרתנו היא לקדם את תלמידינו להצלחה תוך מיצוי יכולותיהם וכישרונותיהם בכל תחומי המדע והדעת, וזאת על ידי הנגשת עולם המדע, המחקר והאקדמיה בעזרת שיתופי פעולה ותכניות מגוונות".

קרא עוד...

הטובות לגוגל

תלמידות מבתי החינוך של אמי"ת נבחרו לתכנית ייחודית של חברת גוגל-ישראל - Mind the Gap - שמטרתה לקדם בנות למגמות טכנולוגיות ומדעי המחשב, ולהגדיל את מספר הנשים הנמצאות בחזית התעשייה...


תלמידות מבתי החינוך של אמי"ת נבחרו לתכנית ייחודית של חברת גוגל-ישראל - Mind the Gap - שמטרתה לקדם בנות למגמות טכנולוגיות ומדעי המחשב, ולהגדיל את מספר הנשים הנמצאות בחזית התעשייה הטכנולוגית.

מבין כ200 בתי ספר שהגישו מועמדות לתכנית, התקבלו 40 בתי ספר מכל רחבי הארץ, ביניהם בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים, מקיף אמי"ת ב"ש ואמי"ת עתידים אור עקיבא.

במסגרת התכנית נבחרו שתי מנטוריות מכל בית החינוך, מצטיינות מגמת מחשבים ובעלות כישורי מנהיגות ויכולת הובלה חברתית, אשר תלווינה את שכבה ט' בהכוונה לבחירה במגמת מדעי המחשב באמצעות סדנאות ומערכי למידה להם תוכשרנה על ידי גוגל-ישראל.

המפגש הראשון נערך השבוע במשרדי גוגל-ישראל בת"א, במהלכו רכשו המנטוריות כלים שיסייעו להם בליווי תלמידות צעירות יותר בתהליך בחירת המגמה.

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות מעלה אדומים: "מטרתינו בבית החינוך הינה להצמיח בוגרת מצטיינת אמונית-ערכית אשר תשתלב בחזית התעשייה הטכנולוגית והמדעית ובתפקידי מפתח משמעותיים בחברה ובמדינה."

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח