מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

פרס החינוך המחוזי לקריית החינוך אמי”ת עכו

השבוע התבשרה מנהלת קריית החינוך אמי"ת עכו, אתי צברי, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך במחוז צפון. בית החינוך מועמד לקבלת פרס החינוך הארצי של משרד...


השבוע התבשרה מנהלת קריית החינוך אמי"ת עכו, אתי צברי, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך במחוז צפון. בית החינוך מועמד לקבלת פרס החינוך הארצי של משרד החינוך לשנת תשע"ט.

בחמש השנים האחרונות הובילה המנהלת אתי צברי מהפכה משמעותית בקריית החינוך: עליה דרמטית באחוזי הזכאות לבגרות של תלמידי בית החינוך-  מ53% ל-92% , שילוש מספר התלמידים הניגשים לחמש יחידות לימוד במתמטיקה והכפלת מספר הניגשים לחמש יחידות באנגלית. בהובלת צוותי ההוראה גורפים תלמידי בית הספר פרסים בינלאומיים בתחרויות מדעים ופיזיקה בינלאומיות.

תלמידי בית החינוך נהנים ממהפכת למידה משמעותית, ממרחבי למידה חדשניים המחליפים את הלמידה הסטנדרטית בכיתות ובמגוון תכניות למידה וחקר המשולבות בקהילה בליווי חוקרים ואנשי מדע.

מנהלת קריית החינוך, אתי צברי, הודתה לכל צוות ההנהלה, ההוראה והחינוך על מסירותם: "הצלחת קריית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחת ואחת מתלמידינו".

קרא עוד...

חדש: מסלול מייקרס באמי”ת בנים מודיעין

בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתאקר) חנך לאחרונה מסלול "מייקרס'- ללמידה מתוך בניה...


בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתאקר) חנך לאחרונה מסלול "מייקרס'- ללמידה מתוך בניה.

מסלול המייקרס, אחד ממגמות החדשנות המובילות כיום בעולם החינוך , מפתח אצל התלמיד מסוגלות יצירתית ועשייה רב-תחומית בעולם האמיתי, תוך אינטראקציה עם מגוון חומרים וכלים.

במסגרת המסלול ,אותו מוביל צחי גרין,  התלמידים מגיעים מתוך בחירה למרחב המצוייד במגוון חומרים וכלים, ובוחרים מה ברצונם ליצור.

לצד יצירה בתחומי האלקטרוניקה, הדפסת תלת מימד וכדומה רוכשים התלמידים מיומנויות למידת המאה ה21: יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא, עבודת צוות ועוד.

בהמשך מתוכננים שיתופי פעולה עם ארגונים ועמותות במטרה לחבר את היצירתיות של התלמידים להתנדבות ועשייה חברתית.

ליאור הלוי, מנהל בית החינוך: "הקמת מרחב המייקרס עולה בקנה אחד עם הפדגוגיה מוטת העתיד שרשת אמי"ת מקדמת כמובילת השיח הפדגוגי החדשני בארץ, ועם השאיפה של בית החינוך לקדם כל תלמיד למיצוי יכולותיו מתוך העצמה אישית וחברתית".

קרא עוד...

האקדמיה ליזמות באמי”ת כפר בתיה

במסגרת תכנית יזמות בה משתתפים תלמידי כיתות ט' בקריית החינוך אמי"ת בכפר בתיה רעננה, מהבית המדעי טכנולוגי ומבית חברה ומשפט, יצאו השבוע תלמידי התכנית לסיור בחברת powermat בפתח תקווה...


במסגרת תכנית יזמות בה משתתפים תלמידי כיתות ט' בקריית החינוך אמי"ת בכפר בתיה רעננה, מהבית המדעי טכנולוגי ומבית חברה ומשפט, יצאו השבוע תלמידי התכנית לסיור בחברת powermat בפתח תקווה.

בתוכנית היזמות , אותה מובילה אשת ההייטק גליה קדמי-פרגמן בשיתוף עם המורה למחשבים דורית אהרון, נחשפים התלמידים לעולם היזמות והחדשנות באמצעות קידום חשיבה המצאתית והתנסות מעשית בעולם הפיתוח והמחקר, מפגש עם אנשי התעשיה וסיורים בחברות הייטק.

מטרת התכנית היא לפתוח בפני התלמידים צוהר לקדמת מדע וההייטק וללוות רעיונות ויוזמות שלהם לשלב המימוש.

בשנה הראשונה של התוכנית התלמידים נפגשים התלמידים עם יזמים ואנשי הייטק במגוון תחומים ומתנסים ביצירת מיזמים ורעיונות חדשניים ומשמעותיים להם ולחברה תוך כדי לימוד של אבני הבסיס של עולם זה.

במסגרת התכנית ביקרו השבוע התלמידים בחברת  powermat המתמחה בטעינה אלחוטית .

הסיור התחיל במפגש עם מנכ"ל החברה, אלעד דובז׳ינסקי ובהרצאה על הטכנולוגיה של הטעינה האלחוטית. בהמשך סיירו בין המחלקות השונות וקיבלו הסבר רחב על תחום החומרה, התוכנה והמכירות.

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט : "מטרתינו היא לפתוח בפני התלמידים אפיקים רבים ככל האפשר לעולם היזמות ,המחקר והמדע  על מנת לאפשר לכל אחד ואחד מהם למצות את מלוא יכולותיו בכל תחום דעת בו יבחר".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת טכנולוגי למדו אנגלית- במוזיאון לאומנות בת”א

תלמידי אמי"ת טכנולוגי באשקלון זכו לחויה מיוחדת במינה במסגרת שיעורי האנגלית- סיור בתערוכה ייחודית במוזיאון תל אביב , שנערך כולו באנגלית...


תלמידי אמי"ת טכנולוגי באשקלון זכו לחויה מיוחדת במינה במסגרת שיעורי האנגלית- סיור בתערוכה ייחודית במוזיאון תל אביב , שנערך כולו באנגלית.

ביוזמתה של המורה לאנגלית אביגיל גוטליב, יצאו תלמידי בית החינוך לסיור מודרך בתערוכה ייחודית המציגה בימים אלה במוזיאון תל אביב-  בה מוצגים חמשים יצירות מופת ממוזיאון האומנות בפילדלפיה, ארה"ב.

הסיור שנערך כולו בשפה האנגלית חשף את התלמידים לתצוגת אומנות יוקרתית המושכת אליה קהל רב מכל רחבי הארץ, תוך שהוא מרחיב ומעשיר את השימוש היומיומי שלהם בשפה.

לדבריה של רכזת האנגלית ויוזמת הסיור אביגיל גוטליב, "הסיור נערך כחלק מהמגמה לפתח בקרב התלמידים בטחון ושליטה בשפה האנגלית, יכולת לתקשר ולהתנהל בשפה ברמה טובה במגוון שימושים ותחומי דעת."

רפאל , תלמיד בית החינוך שהשתתף בסיור, מספר: "הסיור תרם לי רבות קודם כל בשימוש באנגלית מדוברת במהלך הסיור כולו, בנוסף,  נהניתי מאוד מהמפגש עם יצירות האומנות וצורת גישה למציאות שלא הכרתי. "

איציק אברג'ל מנהל בית החינוך : "אנחנו מברכים כל יוזמה של מורים לקידום ולצמיחה של תלמידינו. רכזת האנגלית פטרסיה כהן והמורה אביגיל גוטליב שיתפו פעולה במטרה להרחיב את אופקיהם של התלמידים בדרכים לא שגרתיות. אחת ממטרות בית החינוך היא להפגיש את התלמידים עם הקומות הגבוהות ביותר באישיותם ועם תחומי עניין מגוונים, גם כאלה שלא נפגשו עמם עד כה".

קרא עוד...

תלמידות אולפנת אמי”ת נגה מציינות 80 לליל הבדולח

תלמידות שכבת י"א  באולפנת אמי"ת נגה יצאו ליום עיון ביד ושם לציון 80 שנה לליל הבדולח ...


תלמידות שכבת י"א  באולפנת אמי"ת נגה יצאו ליום עיון ביד ושם לציון 80 שנה לליל הבדולח .

במסגרת יום העיון, אותו יזמה והובילה רכזת ההיסטוריה באולפנה נורית הכסטר , סיירו הבנות במוזיאון והתרגשו לראות את הסידור שהיה שייך לסבא רבא של הילה סמואל, חברתם לכיתה. הרב יצחק סמואל זצ"ל אשר נספה באושוויץ, היה הרב הראשי של אוסלו, בירת נורבגיה וממנהיגי תנועת המזרחי במדינה.

התלמידות ערכו מסע בירור בעקבות השאלות הגדולות שעולות מלימוד השואה  וניסו לבחון היבטים שונים שעלו במרכז הלמידה של  חדר השאלות הגדולות . 

לבסוף נפגשו עם הגברת ציפורה פיבלוביץ ושמעו את סיפור חייה כנערה צעירה בתקופת השואה. העדות ממקור ראשון  עוררה הזדהות , חיבור וענין רב . בעדות המרגשת הציגה ציפורה את נקודת המבט היהודית בשואה ואת התקומה שלה והבחירה לעסוק בהנחלת השואה.

 

קרא עוד...

חיבוק של תלמידי ישראל ליהודי פיטסבורג

בעקבות הטבח הנורא  בבית הכנסת,  החליטו תלמידי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת מכל הארץ להביע תמיכה בקהילה היהודית בפיטסבורג בארה"ב. תלמידים מכל בתי הספר של הרשת הכינו כרזות שעליהם נכתב...


בעקבות הטבח הנורא  בבית הכנסת,  החליטו תלמידי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת מכל הארץ להביע תמיכה בקהילה היהודית בפיטסבורג בארה"ב. תלמידים מכל בתי הספר של הרשת הכינו כרזות שעליהם נכתב את שם בית הספר עם הכיתוב "אנחנו איתכם !"  ושלחו אותם לנציגי הקהילה היהודית שם. 

התלמידים מירושלים ומשדרות, מנתניה ומעלי זהב, מעלי ומרעננה, מקדומים ומחיפה, ממעלה אדומים, מאשקלון ומרמת גן אספו עשרות צילומים וקטעי וידאו מכל הארץ, "זה המעט שאנחנו יכולים לעשות למען אחינו שבארצות הברית" אמרה ירדן צרור, מכרמיאל,  מראשי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת ע"ש רועי קליין.

נורית דוידי, ראש תחום החינוך החברתי ברשת אמי"ת ותושבת שדרות אמרה כי התמונות הקשות מפיטסבורג מדגישות כי כל ישראל ערבים זה לזה וכי תלמידינו שבכל השנה פועלים ללמוד על ישראל והתפוצות ומרגישים חיבור לנושא, מבקשים למסור חיבוק לכל יהודי העולם ובעיקר ליהודי פיטסבורג בשעה קשה זו.

ד"ר אמנון אלדר  מנכ"ל רשת אמי"ת אומר כי כרשת שנוסדה בידי נשות יהדות ארה"ב, חשוב לנו מאוד לשמר את הקשר בין הדור הצעיר בישראל לבין יהדות ארה"ב. "תלמידינו מתחנכים על הערך של הכרת הטוב וביום הזה אנחנו מבקשים לעודד ולחזק את יהדות ארצות הברית.

קרא עוד...

דיפלומות למנהלות משפטניות אמי”תיות

השבוע (ג) נערך טקס חלוקת דיפלומות חגיגי לבוגרות המכללה הטכנולוגית אמי"ת אשקלון בהתמחות מינהל משפטי...


השבוע (ג) נערך טקס חלוקת דיפלומות חגיגי לבוגרות המכללה הטכנולוגית אמי"ת אשקלון בהתמחות מינהל משפטי.

בטקס, שנערך באודיטוריום אמי"ת טכנולוגי, הוענקו דיפלומות ל-18 הבוגרות, כל  תלמידות המסלול אשר סיימו בהצלחה את לימודיהן.

את לימודיהן במגמת מנהל משפטי התחילו הבוגרות בכתה ט' בתיכון והמשיכו עד לשנת י"ג במכללה. במהלך לימודיהן במסלול רכשו בוגרות המסלול דיפלומת מנהל משפטי הסוללת עבורן את הדרך לניהול מערכות מידע משפטיות, ניהול מדורים בבית משפט ובמשרדי ממשלה וניהול משרדי עורך דין.

הדיפלומות הוענקו לבוגרות על ידי תומר גלאם ראש העיר ועל ידי דיקנית המכללה הגב' ורדה כורם.

לצד בני משפחות וידידי הבוגרות לקחו  חלק במעמד מנהל אמי"ת טכנולוגי איציק אברג'ל, חבר המועצה הרב יעקב אביטן, השופטת בדימוס נחמה נצר, סגנית מזכירת בהמ"ש השלום באשקלון סברין בוסקילה, מפקח בית הספר מוטי וקנין,  מתכלל תפקידי המכללות והחמד שלמה רחמני, מנהל קהילת אמי"ת דרום אביגדור ויצמן, מנהל תחום טכנולוגי אמית צבי ירבלום מפמר מגמת ניהול עסקי משרד החינוך שי סעדון וממונה חינוך טכנולוגי על תיכוני במשרד החינוך אסף מנוחין.

בנוסף, השתתפה בטקס מנהלת מגרמניה הגב קלאודיה הייצר אשר מהווה חלק ממשלחת 11 מנהלים מגרמניה שבאו להתרשם מחדשנות פדגוגית בבתי ספר מקבילים להם בארץ.

איציק אברג'ל מנהל אמי"ת טכנולוגי איחל הצלחה לבוגרות המסלול בהמשך דרכן בעולם המשפט. מר אברג'ל הודה בדבריו למשרד החינוך, החמ"ד, עריית אשקלון, רשת אמי"ת , אגף שחר ומזכירות בית המשפט באשקלון ובמיוחד לצוות בית החינוך והמכללה על המסירות למען כל תלמיד ותלמידה.

דיקנית המכללה ורדה כורם, הוסיפה ואמרה כי "בעקבות ההשקעה והמסירות של צוות ההוראה במסלול ולמידה רצינית ואחראית של התלמידות עצמן- אין ספק כי נכונה להן הצלחה אישית ומקצועית".

קרא עוד...

שיעור בציונות ממאבטח ישיבת אמי”ת אשדוד

במסגרת שבוע העלייה שצוין במערכת החינוך זכו השבוע תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ללמוד שיעור מרגש בציונות- ממאבטח בית החינוך...


במסגרת שבוע העלייה שצוין במערכת החינוך זכו השבוע תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ללמוד שיעור מרגש בציונות- ממאבטח בית החינוך.

בהובלת צוות החינוך החברתי והמחנכים נחשפו התלמידים במהלך השבוע לסיפורי עליה של תלמידים ומחנכים מארצות מוצא שונים.

בשיאו של השבוע התכנסו כל תלמידי הישיבה לשמוע את סיפורו של מאבטח הישיבה , יעקב מוגילבסקי , עולה מרוסיה אשר רוב משפחתו נרצחה בשואה. יעקב , אהוב על כל באי הישיבה, קיבל ליום אחד את קדמת הבמה ושיתף את כל התלמידים והמורים בסיפור העליה האישי שלו.

הרב ישראל אוחיון סגן ראש הישיבה:  " אנו גאים לחיות היום במדינת ישראל אליה מתקבצים יהודים מכל כנפי תבל. אנו רואים בקליטת עליה משימה לאומית ממדרגה ראשונה וגאים לקדם כל תלמיד עולה למימוש מיטב כשרונותיו בהצלחה".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח