מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

פרס החינוך – לאמי”ת בר אילן נתניה

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר על-יסודיים מצטיינים זכה השנה בית החינוך אמי"ת בר אילן נתניה והמנהל הרב יובל אלימלך...


בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר על-יסודיים מצטיינים זכה השנה בית החינוך אמי"ת בר אילן נתניה והמנהל הרב יובל אלימלך.

בשנים האחרונות הוכשרו מחנכי בית הספר כמנטורים, המלווים את התלמידים בקבוצות קטנות במכלול היבטים: רגשי, חברתי ולימודי.  

ועדת הפרס נימקה את הזכיה בין השאר כי "בית החינוך מתאפיין בעשיה פדגוגית ייחודית שהביאה להישגים לימודיים פורצי דרך ולגידול משמעותי במספר התלמידים הבוחרים ללמוד בה, עדות לשאיפה מתמדת למצוינות ולאמון שניתן במקום".

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, ברך את המנהל הרב יובל אלימלך, את הצוות החינוכי  ואת ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג וצוותה על ההישג המצוין: "רשת אמי"ת רואה בבית החינוך אמי"ת בר אילן ספינת דגל חינוכית, המובילה את תלמידיה להישגים ומצוינות תוך חינוך לערכים."

מנהל בית החינוך, הרב יובל אלימלך: "אני רוצה להודות לכל השותפים והמסייעים בידינו ומאפשרים לנו לחלום ולהגשים".

קרא עוד...

קהילה מתמטית- הוקמה קהילת המתמטיקה של רשת אמי”ת

עשרות מורים השתתפו השבוע בכנס הקמת קהילת מורי המתמטיקה  ברשת אמי"ת בשיתוף קרן טראמפ. הם שמעו הרצאות וסדנאות איך ללמד מתמטיקה באמצעות פדגוגיה חדשנית. המורים נחשפו לשיטות למידה מקוריות, לדרכי...


עשרות מורים השתתפו השבוע בכנס הקמת קהילת מורי המתמטיקה  ברשת אמי"ת בשיתוף קרן טראמפ. הם שמעו הרצאות וסדנאות איך ללמד מתמטיקה באמצעות פדגוגיה חדשנית. המורים נחשפו לשיטות למידה מקוריות, לדרכי שיתוף עמיתים בלמידה, לעדכוני חדשות מתמטיות, ולפרויקט מיוחד של למידה שיתופית  דיגיטלית.

ברוריה קנר, רכזת תחום המתמטיקה ברשת אומרת כי "המטרה היא שקהילת המורים תעצים את חבריה ובעקבותיה תזנק ההצלחה בלימוד מתמטיקה ברשת, ותתחזק מגמת העליה במספר הניגשים לחמש יחידות במתמטיקה."

קרא עוד...

על פי נתוני “התמונה החינוכית” של משרד החינוך: הישגים מרשימים לישיבת אמי”ת עמיחי רחובות

מה"תמונה החינוכית" של משרד החינוך אשר פורסמה בשבוע שעבר עולה כי ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות מובילה בהישגים לתעודת בגרות איכותית בעיר...


מה"תמונה החינוכית" של משרד החינוך אשר פורסמה בשבוע שעבר עולה כי ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות מובילה בהישגים לתעודת בגרות איכותית בעיר.

ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות בולטת בהישגיה ומובילה בעיר רחובות באחוזי בגרות מצטיינת עם 33%. הישיבה מובילה בעשרות אחוזים על בתי החינוך האחרים בעיר ובאחוזי הניגשים לבגרות חמש יחידות במתמטיקה עם 42% , ולבגרות חמש יחידות באנגלית עם 79%.

בישיבת אמי"ת עמיחי פועלת תכנית לימודים ייחודית בשם תכנית בינה, בה נהנים התלמידים ממגוון תכניות למידה מתקדמות התואמות את המאה ה21 . הלמידה נערכת במתחם ייחודי אשר נבנה על פי מודל מתחם הגוגיה המרכזי של רשת אמי"ת , לפי עקרונות האדריכלות החינוכית המתקדמת, המאפשרת למידה מרחבית ודינאמית המוציאה אל הפועל יכולות מגוונים של כל תלמיד.

ראש ישיבת אמי"ת עמיחי, הרב שמעון שושן אומר כי ההישגים המצוינים של הישיבה הם תוצר של צוותים חינוכיים שמשקיעים את כל כולם בתלמידים, לא רק בין הצלצולים אלא 24/7 :   "המורים בישיבת אמי"ת עמיחי  לא מוותרים על אף תלמיד ולא מוותרים לאף תלמיד. שילוב של חינוך לערכים, חדשנות פדגוגית והפיכת בית החינוך לקהילה חינוכית- נושא פירות של הצלחה".

קרא עוד...

הראשון במודיעין – בית החינוך אמי”ת בנות מודיעין

על פי נתוני משרד החינוך: אמי"ת בנות מודיעין- המוביל בעיר...


על פי נתוני משרד החינוך: אמי"ת בנות מודיעין- המוביל בעיר.

השבוע פרסם משרד החינוך את "התמונה החינוכית" , נתוני בתי הספר בכל רחבי הארץ. מהנתונים עולה כי בית החינוך אמי"ת בנות מודיעין הוא בית החינוך המוביל בעיר. הוא  מוביל באחוזי הזכאות לבגרות כאשר 100% מהבוגרות זכאיות לבחינת בגרות לשנת תשע"ז. גם באחוזי בגרות מצטיינת, מוביל אמי"ת עם 27% , מול 14%הממוצע הארצי. באחוזי התלמידות הניגשות לבגרות חמש יחידות לימוד באנגלית תלמידות אמי"ת בנות עם 80%  הן מהמצטיינות בעיר.

תלמידות אמי"ת בנות מודיעין נבחנו במגוון מגמות לימודים- פיסיקה , כימיה וביולוגיה לצד אומנות, מחול ערבית והנדסת תכנה. ממוצע הציונים של מבחני הבגרות בחמש יחידות לימוד במתמטיקה ובאגלית עומד על 90.

מלבד ההישגים הלימודיים בולט בית החינוך גם באחוז גבוה של תלמידות הזכאיות לתעודת בגרות חברתית- 44% מהתלמידות עמדו בקריטריונים של משרד החינוך לקבלת תעודה על התנדבות ותרומה לקהילה ולחברה.

ליאת וגשל, מנהלת בית החינוך :"הצלחתן של התלמידות היא תוצאה של עבודה מסורה של צוות חינוכי שלא מוותר על אף תלמידה, ומוודא שכל תלמידה תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה."

וגשל מדגישה כי בית החינוך מהווה דוגמא  למחויבות של הצוות להצלחת תלמידותיו , לא רק בהישגים לימודיים אלא בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת העם והארץ , תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה.

ד"ר אמנון אלדר , מנכ"ל רשת אמי"ת מברך את בית החינוך על ההישג המשמעותי: " אנו גאים בעשייה החינוכית המשמעותית הנעשית בבית החינוך. משאבים רבים מושקעים במיצוי יכולותיה האישיות והלימודיות של כל תלמידה ,והם  מניבים פרי- הצלחתן של התלמידות והאמון שנותנים ההורים בבית החינוך ."

קרא עוד...

קריית החינוך אמי”ת כפר בתיה- מובילה באחוזי זכאות בעיר

מה"תמונה החינוכית" של משרד החינוך אשר פורסמה בשבוע שעבר עולה כי קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה מובילה באחוזי הזכאות לבגרות בעיר רעננה...

מה"תמונה החינוכית" של משרד החינוך אשר פורסמה בשבוע שעבר עולה כי קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה מובילה באחוזי הזכאות לבגרות בעיר רעננה.

קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה, הכוללת את בית אמי"ת חברה ומשפט ובית אמי"ת מדעי, עומדת בראש בתי הספר בעיר רעננה באחוזי הזכאות לבגרות עם 97.7%  , וכן באחוז הגבוה ביותר של ניגשים לבגרות חמש יחידות לימוד במתמטיקה (53%).

קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה היא מוסד חינוכי בלתי ממיין. כל תלמיד המבקש ללמוד בקרייה מוצא את מקומו או בבית אמי"ת מדעי או בבית אמי"ת חברה ומשפט. בשני הבתים מיושמות שיטות למידה מתקדמות וחדשניות כאשר חלק משמעותי ממערכת השעות מתקיים בלמידה מרחבית במתחם הגוגיה בכפר בתיה.

מהנהלת קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה, נמסר כי ההישגים המצוינים של קריית החינוך של אמי"ת הם תוצר של צוותים חינוכיים שמשקיעים את כל כולם בתלמידים, לא רק בין הצלצולים אלא 24/7 :   "המורים בקריית החינוך אמי"ת לא מוותרים על אף תלמיד ולא מוותרים לאף תלמיד. שילוב חדשנות פדגוגית והפיכת בית החינוך לקהילה חינוכית- נושא פירות של הצלחה".

ישיבת אמי"ת חברותא , הנמצאת אף היא בכפר בתיה, הינה בית חינוך ייחודי לנוער נושר אשר לא מצא את מקומו במוסדות חינוך אחרים. מהשוואה לקבוצת הדומים (בטבלה המצ"ב) ניתן להתרשם כי ישיבת אמי"ת חברותא עומדת מעל הממוצע לבתי הספר הדומים לה באחוזי זכאות לבגרות, עם 26.5%.

ישיבת אמי"ת חברותא נותנת מקום  לתלמידים שלא מצאו עצמם במסגרות הלימוד השגרתיות. חלקם חוו כישלונות צורבים במוסדות הרגילים. המקום בנוי על מתן ביטוי לאינטליגנציות נוספות לבד מאלו שבאות לידי ביטוי בבית הספר הרגיל, ועל כן מגמות הלימוד שם יחודיות, ובהן מגמות מוזיקה, סיירות, רכיבה וכלבנות,  הבסיס במקום הוא האמון הבלתי מתפשר של הצוות החינוכי בתלמידים. בוגרי הישיבה משתלבים בכל תחומי החברה במדינה- בצבא, ביצירה ובאקדמיה. על אף שתעודת בגרות איננה חובה בישיבה- אחוזי הזכאות לבגרות מפתיעים.

 

בתמונה: תלמידי קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה בשיעור במתחם הגוגיה 

צילום: ירון כרמי
קרא עוד...

זוכרים את הרב שמעון אדלר ז”ל- לציון 30 לפטירתו ערכו רשתות החינוך והחמ”ד כנס לזכרו בישיבת אמי”ת חברותא כפר בתיה אותה הקים

"הרב שמעון הציל אותי ואת חברי", כך אמר אחד מבוגרי מחזור א' בישיבת אמי"ת חברותא, באירוע שערכו החמ"ד ורשתות החינוך הדתיות, בישיבה במלאת שלושים לזכרו של הרב שמעון אדלר ז"ל...

"הרב שמעון הציל אותי ואת חברי", כך אמר אחד מבוגרי מחזור א' בישיבת אמי"ת חברותא, באירוע שערכו החמ"ד ורשתות החינוך הדתיות, בישיבה במלאת שלושים לזכרו של הרב שמעון אדלר ז"ל.

ד"ר מוישי ויינשטוק, שהיה מדריך בישיבה שהקים לפני 18 שנה הרב אדלר ונתנה מענה לילדים שנפלו מכל מסגרות החינוך, סיפר שהרב שמעון היה מנהל מאפשר שנתן אמון מוחלט בצוות ובתלמידים. "בכל פעם שהגיע אורח או מפקח לישיבה, הרב שמעון לקח כמה תלמידים שראה והזמין את האורח לשוחח עימם, לא תמיד התוצאה היתה אידאלית אבל הוא היה ישר עם עצמו ועם הישיבה עד הסוף".

ביתו של הרב אדלר סיפרה כי הוא השאיר חלל בכל אחד מבני המשפחה  ודחיפה לבצע שליחות של אמת בעולם. "הוא היה בכל תחנה מחייו זמן קצר כי ידע שעליו להספיק עוד ועוד" .

 הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, אמר כי הרב אדלר זרע בחמ"ד זרעים של חינוך אמיתי שראה את המציאות נכוחה וידע להתמודד מבלי להתעלם.

 

בתמונה:  ד"ר מושי ויינשטוק, מהמדריכים הראשונים בישיבת אמי"ת חברותא, נושא דברים לזכרו של הרב שמעון אדלר ז"ל

צילום: שמוליק קליין
קרא עוד...

פריצת דרך: תיכון טכנולוגי אמי”ת ב’ יצא לדרך

ביום שלישי 17/7 התקיים ערב חשיפה לתיכון הטכנולוגי החדש אמי"ת ב', בהשתתפות עשרות הורים ותלמידים חדשים שבאו להתרשם ולהירשם...


ביום שלישי 17/7 התקיים ערב חשיפה לתיכון הטכנולוגי החדש אמי"ת ב', בהשתתפות עשרות הורים ותלמידים חדשים שבאו להתרשם ולהירשם.

בתיכון הטכנולוגי החדש אמי"ת ב' יזכו התלמידים בשילוב זכאות לתעודת בגרות והסמכה טכנולוגית עם אפשרות להמשך טכנאים/הנדסאים יג-יד.

בערב החשיפה לקחו חלק ונשאו דברים מר רן ארז ממובילי יוזמת הפיכת מקיף אמי"ת ב' לתיכון טכנולוגי, ד"ר צבי ירבלום ראש אגף חינוך טכנולוגי ברשת אמי"ת, מר דני קליין ראש אגף החינוך העל-יסודי באשדוד, והרב אביגדור ויצמן מנהל קהילת דרום ברשת אמי"ת.

כל הדוברים הצהירו על פריצת הדרך הייחודית של הקמת התיכון הטכנולוגי החדש באשדוד.

רכז התקשוב ומגן סייבר, יעקוב זיכר ורכזת מגמת תיירות ופנאי קורין לוי הציגו בפני המשתתפים את המגמות שיפעלו בבית החינוך עם הקמתו.

מנהלת התיכון סימה פרץ הדגישה בדבריה את האתגר הלאומי והאזורי של הכשרת עתודות לימודיות טכנולוגיות ברמה גבוהה , שלדבריה "ישמרו על דור העתיד שלנו כאן בדרום בקומה זקופה, השכלתית, תעסוקתית וכלכלית. מדובר במהפכה חינוכית שתכשיר את דור העתיד של תלמידי אשדוד להשתלב בצבא, בתעסוקה, בתיירות ובכלכלה."

 

קרא עוד...

פדגוגיה חדשנית בשומרון

ישיבת אמי"ת ברוכין והאולפנה החדשה אמי"ת עלי זהב שבשומרון יפעלו מעתה במתכונת הגוגיה, מיזם החדשנות החינוכית של רשת אמי"ת, גם הריהוט והתכנון האדריכלי של הכיתות יותאם לכך. כך סוכם בפגישת...


ישיבת אמי"ת ברוכין והאולפנה החדשה אמי"ת עלי זהב שבשומרון יפעלו מעתה במתכונת הגוגיה, מיזם החדשנות החינוכית של רשת אמי"ת, גם הריהוט והתכנון האדריכלי של הכיתות יותאם לכך. כך סוכם בפגישת המנכ"ל ד"ר אמנון אלדר עם יוסי דגן, ראש המועצה, השבוע, בעקבות זכיית הרשת במכרז שערכה המועצה לניהול המוסדות. דגן אמר: " יחד עם רשת אמי"ת ועם הרשתות שמפעילות מוסדות אחרים בהם לומדים תלמידנו, נמשיך להוביל את תלמידי השומרון למצויינות בכל התחומים, לאזרחות טובה, לתרומה לקהילה ולהתיישבות".

אלדר הודה ליוסי דגן, לסגנו דוידי בן ציון, למנהל אגף החינוך אייל בלוך ולנציגי הציבור וקהילת ההורים על האמון  "בע"ה נבנה בשותפות עם משרד החינוך, המועצה וההורים, קהילות חינוכיות שליבן הפועם הוא החיבור לתורת  חיים, לתפארת השומרון"

צילום: אסתר אלוש 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח