קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

ערב החג יצאו תלמידי בית הספר של הדר בקריאה: “הדר ואורון – הופכים את המשוואה”

ביום בו עסוקים ילדי ישראל בתחפושות, מבקשים תלמידי בית הספר המדעי אמי"ת ברעננה לזכור את הדר גולדין ואורון שאול אשר מוחזקים עדיין בשבי החמאס ולא מובאים לקבר ישראל...


ביום בו עסוקים ילדי ישראל בתחפושות, מבקשים תלמידי בית הספר המדעי אמי"ת ברעננה לזכור את הדר גולדין ואורון שאול אשר מוחזקים עדיין בשבי החמאס ולא מובאים לקבר ישראל.

התלמידים יצאו בקריאה לממשלה להפוך את המשווא ולדרוש את השבתם של הבנים.

תלמידי אמי"ת מדעי בכפר בתיה, רעננה,בו למד הדר גולדין ז"ל, ואשר רבים מהם זוכרים את הדר כתלמיד חברותי וערכי, מהמובילים בשמחת פורים כבכל מבצע אחר

עמדו בכניסה לבית ספרם נושאים שלטים: "להפוך את המשוואה- הדר+אורון= חמאס ישלם"

אביב צוברי תלמיד כיתה יא : "פורים עבורנו הוא חג של אחדות ושמחה, אנו מחלקים משלוחים לחברים שלנו, משתה משפחתי, מתנות לאביונים וקוראים קריאת מגילה עם כל הקהילה. ברגעים כאלו אנו מבקשים להרגיש את האחדות והחיבור לאחים שלנו שעתה נמצאים בשבי "

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי:"התרגשנו לראות את התלמידים ,בבוקר התחפושות והחגיגות של פורים, מקדישים זמן ומרץ להכנת השלטים וההתגייסות שלהם למען הדר ואורון. ניכר כי הפנימו בצורה הנכונה ביותר את הביטוי "כל ישראל ערבין זה לזה"- בימות חול כבימי חג שלומנו קשור בחוט לשלומן של המשפחות השכולות וליבנו איתן במאבקן".

רשת אמי"ת ממשיכה גם בימים אלה במבצע חלוקת הפוסטרים עם הציור אותו הכין הדר , דיוקן עצמי עם הכיתוב "נא להכנס עם חיוך" לזכרו של הדר.

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת דביר בבית שמש זוכרים בפורים את הבנות הנרצחות בנהרים

באמי"ת דביר בבית שמש לא שוכחים את שבע הנערות שנרצחו לפני 21 שנה בנהריים ויום השנה שלהן חל לפני כמה ימים...

באמי"ת דביר בבית שמש לא שוכחים את שבע הנערות שנרצחו לפני 21 שנה בנהריים ויום השנה שלהן חל לפני כמה ימים.

לפני 21 שנה נרצחו שבע בנות ביה"ס אמי"ת בבית שמש בעת טיול שנתי לנהריים. על שמן נקרא בית החינוך אמי"ת שח"ר בבית שמש- "שבע חמדות רקיע".

לקראת פורים, תלמידי כתה ז' בבית החינוך אמי"ת דביר "אימצו" את שבעת הבנות, חקרו ולמדו אודות כל אחת מהן. מהמחנך הותיק יהודה גבאי הם שמעו ממקור ראשון על השתלשלות האירועים בפיגוע הנורא.

לקראת הפורים, יצאו התלמידים לבתי המשפחות השכולות עם משלוחי מנות בצירוף מכתב בו נכתב בין השאר: "לא שכחנו את המחיר היקר ששילמתם ואנו מאחלים לכם רק שמחה ונחת."

ארז בר און מנהל בית החינוך: "התלמידים למדו שהשמחה האמיתית היא השמחה אותה מעניקים לאחר, מתוך ערבות הדדית והערכה אמיתית למשפחות השכולות"

קרא עוד...

3 תיכונים מבאר-שבע דורגו בעשירייה הראשונה בגמר תחרות הסייבר

באליפות הסייבר הישראלית לבתי ספר שנערכה לאחרונה השתתפו מאות מוסדות חינוך מרחבי הארץ. בעשיריה הראשונה בגמר השלב הבית ספרי של תחרות הסייבר הארצית לחטיבות ביניים דורגו בעשירייה הראשונה 3 בתי...


באליפות הסייבר הישראלית לבתי ספר שנערכה לאחרונה השתתפו מאות מוסדות חינוך מרחבי הארץ. בעשיריה הראשונה בגמר השלב הבית ספרי של תחרות הסייבר הארצית לחטיבות ביניים דורגו בעשירייה הראשונה 3 בתי ספר מבאר-שבע: אמי"ת (ע"ש וסרמן), מקיף רבין, אולפנת חן במדבר.

במסגרת התחרות התחרו בתי הספר ביניהם בקרבות סייבר ומתמטיקה בהתאם לשכבות הגיל. בגמר תתחרינה הנבחרות שעלו בקרבות ראש בראש.

מ"מ וסגנית ראש העיר מחזיקת תיקי החינוך והרווחה בעיריית באר-שבע, ד"ר חפצי זוהר ברכה את התלמידים על ההישג: "לשמחתנו המצוינות הערכית והפדגוגית אליה מכוונים מוסדות החינוך מניבה פרותיה. אנו גאים על הישגיהם המרשימים של התלמידים בתחרות. ברכות למנהלים ולצוות המחנכים והמורים על חינוך ילדינו לאמונה כי בדרך למצוינות - המצוינות היא הדרך״.

חגי בנסון, מנהל חטיבת הביניים אמי"ת באר-שבע  :"אנו מעודדים את תלמידינו למיצוי כישרונותיהם בכל תחומי המדע והדעת, ובטוחים כי הנבחרת תביא לעיר כבוד רב גם בשלב הבא של התחרות".

אלישע פלג מנהל מקיף אמי"ת : "נושא הסייבר הוא חוד החנית של הטכנולוגיה המודרנית ומסמן את העתיד הצבאי והאזרחי. אנו מאמינים כי תלמידינו יעשו חיל גם בהמשך התחרות ובהמשך דרכם ".

קרא עוד...

תלמידות אמית קריית מלאכי סודקות את תקרת הזכוכית: מקום ראשון ארצי בתחרות חשיבה מתמטית של פרויקט “סודקות” הארצי

תלמידות בית החינוך אמי"ת קריית מלאכי זכו השבוע במקום הראשון בתחרות החשיבה המתמטית הארצית של תכנית "סודקות" , אשר נערכה במכון ויצמן למדע ...


תלמידות בית החינוך אמי"ת קריית מלאכי זכו השבוע במקום הראשון בתחרות החשיבה המתמטית הארצית של תכנית "סודקות" , אשר נערכה במכון ויצמן למדע .

תכנית המצוינות המגדרית "סודקות" מטעם חטיבת המצוינות של ארגון "כל ישראל חברים" מיועדת לקידום והעצמת תלמידות בלימודי מדעים ומתמטיקה, על ידי סדנאות העצמה ומצוינות אישית, טכנולוגית ומדעית.

במסגרת התכנית  השתתפו התלמידות השבוע בחידון מתמטיקה ארצי במכון ויצמן למדע. את החידון כתבו מדעני המכון אשר שימשו גם כשופטים בתחרות. החידון עסק בפתרון בעיות מתמטיות בנושא חגיגות 70 למדינת ישראל . התלמידות קיבלו ניקוד על יכולת חשיבה מתמטית יצירתית ומהירות מחשבתית.

תלמידות אמי"ת קריית מלאכי הרשימו את השופטים במהירות ודיוק בפתרון הבעיות, וזכו במקום הראשון הארצי.

מנהלת קריית החינוך אמי"ת קריית מלאכי, הדס שרעבי ברכה את התלמידות על ההישג: "בבית החינוך פועלות תכניות מצוינות במגוון תחומים. אנו מאמינים בקידום כל תלמיד ותלמידה למיצוי מלוא היכולת והפוטנציאל , בכל תחומי המדע והדעת, ובטוחים כי התלמידות תמשכנה לעשות חיל גם בהמשך".

את בנות הנבחרת הובילו ואימנו המורה שמחה אמר רכז תכנית 'סודקות' בבית החינוך והסטודנטית המלווה הדר גלילה.

קרא עוד...

אלופי הרובוטיקה מאמי”ת מודיעין: זכו בכרטיס לאליפות הבינלאומית באסטוניה ולתחרות החקר GIA

נבחרת אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) זכתה בגמר תחרות הרובוטיקה הארצית FLL  אשר נערכה בשבוע שעבר בהיכל מנורה-מבטחים בתל אביב בשני כרטיסים- לאליפות הבינלאומית שתערך באסטוניה וגם לתחרות עבודות החקר...


נבחרת אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) זכתה בגמר תחרות הרובוטיקה הארצית FLL  אשר נערכה בשבוע שעבר בהיכל מנורה-מבטחים בתל אביב בשני כרטיסים- לאליפות הבינלאומית שתערך באסטוניה וגם לתחרות עבודות החקר מבית "פירסט"- תחרות GIA.

בשבוע שעבר נערך הגמר הארצי של ליגת FLL הארצית לרובוטיקה בהיכל מנורה- מבטחים בתל אביב, בהשתתפות 104 מכל רחבי הארץ.

חברי הנבחרת הפגינו יכולות יוצאות דופן בקטגוריית ביצועי הרובוט ובעבודת החקר וזכו בכרטיס לייצג את מדינת ישראל בתחרות הבינלאומית שתיערך באירופה, וכרטיס השתתפות בתחרות הארצית לעבודות חקר- GIA.

ההמצאה הייחודית אותה פיתחו התלמידים - ה'מזגניאגרה' , פתרון ייחודי לחיסכון במים,

 זיכתה את הנבחרת גם בכרטיס כניסה לתחרות GIA הארצית של עבודות חקר, המהווה חלק מתחרות הרובוטיקה FIRST.

את נבחרת CIPA-BOTS, המורכבת מתלמידי חט"ב בבית החינוך, הינחו סיגל קרל והמנטורים הצעירים עומר חייקין והלל עמיאל. לנבחרת כיפה-בוטס היסטוריה של זכיות ארציות ובינלאומיות, והקבוצה מקווה להמשיך בהצלחה גם בתחרות הקרובה באירופה.

צחי גרין מנהל חט"ב ורכז תחום הרובוטיקה בבית החינוך :

"חברי נבחרת הרובוטיקה הפגינו יכולות רובוטיות ומחקריות יוצאות דופן אבל מעל הכל- הוכיחו כי עבודת צוות ושיתוף פעולה הם הכרטיס להצלחה".

בתמונה: נבחרת אמי"ת בנים מודיעין עם הגביעים וכרטיסי הזכיה בגמר הארצי

צילום: קני גרין

קרא עוד...

מסע ישראלי של תלמידי בית החינוך אמי”ת דביר בבית שמש

לפני כשבוע יצאו תלמידי כיתות יא-יב מבי"ס אמי"ת "דביר" למסע ישראלי בן שבוע ימים. מטרת המסע הישראלי לברר, לגבש ולחזק את הזהות היהודית, הישראלית והציונית בקרב התלמידים...


לפני כשבוע יצאו תלמידי כיתות יא-יב מבי"ס אמי"ת "דביר" למסע ישראלי בן שבוע ימים. מטרת המסע הישראלי לברר, לגבש ולחזק את הזהות היהודית, הישראלית והציונית בקרב התלמידים.

בסיס המסע הוא מפגש של התלמידים במעגלי שיח סביב נושאים שונים, כאשר כל יום במסע עוסק בנושא אחר. בשעה 02:00 לפנות בוקר, בלילה של יום ראשון יצאו התלמידים והצוות מבית הספר ונסעו לתפילת שחרית בזריחה במצפה רמון. כפתיחה חשובה למסע דובר על כך שאין זה טיול שנתי אלא מסע. המטרה במסע הזה היא לא רק כיף, אלא גם ובעיקר רצון לעבור תהליך עומק אמיתי בתוך כל תלמיד ובתוך הקבוצה. היום הראשון עסק בנושא "אני ועצמי" וכך גם מעגלי השיח בו. נשאלו הרבה שאלות על ההכרות של אדם עם עצמו ועל המפגש עם המדבר אשר זימן רגשות והזדמנויות חדשות. אחד התלמידים סיפר שהיה לו יום מאוד קשה: "לא ישנו בלילה, הלכנו כל היום, ובלילה חיכתה לנו שינה באוהל קטן עם שק שינה על העפר". אך הסביר שדווקא מתוך זה הוא למד שהוא מסוגל להתגבר על הרבה קשיים שיש לו בחיי היום יום.

היום השני נפתח בשעה 5 בבוקר במעגל "נץ קפה", יום זה עסק בנושא "אני והקבוצה". ביום זה ניסו התלמידים לקחת את הקבוצה ולהעלות אותה למקום טוב יותר, בשיח מכבד, בהתחשבות, ערבות הדדית. דובר על הקשיים שאינם מאפשרים לפעמים להתקדם לעבר המטרה הקבוצתית. כל תלמיד למד על הקבוצה שלו ועל המקום שלו בתוכה. בסיכום היום אחד התלמידים שיתף בתחושותיו, ואמר שעד היום הוא חשב שהקבוצה שלו טובה מאוד, היום הוא הבין מה הדרך הנכונה להמשיך ולבנות את הקבוצה למקומות טובים הרבה יותר.

היום השלישי עסק בנושא "אני והקהילה". הקבוצה התכנסה במעגלים לשיחות על נתינה, שבסופם יצאו התלמידים להתנדב בכל מיני מסגרות בעיר אשקלון. בהמשך תוך כדי משחק תחרותי נפגשו התלמידים עם תושבי העיר במפגש פשוט ובלתי אמצעי. המפגשים המיוחדים עם תושבי העיר היו מאוד משמעותיים ומעשירים.

היום הרביעי במסע עסק בנושא "אני, העם והארץ". הקבוצה יצאה לטייל באזור עמק האלה. הקבוצה שוחחה ודנה בקשר העמוק שיש לעם ישראל לארץ ונשאלו שאלות קשות ואמיתיות על ההיסטוריה של העם שלנו. היום הסתיים בסיור בעיר העתיקה בירושלים ובכותל המערבי, בהבנת ייחודיות הכותל וקדושתו והבנה עמוקה כי זכרון החורבן חשוב ומשמעותי לתהליך הגאולה.

היום החמישי במסע עסק ב"אני והמדינה". הבוקר התחיל בביקור בהר הרצל בו קבורים אלפי חיילי צה"ל. מעגלי השיח דנו בקדושת המקום והקבורים בו, בלקיחת אחריות חברתית וערבות הדדית ועל הדרך לחלום חלומות והדרכים להגשמתם שהשפיעו על אופייה של מדינת ישראל והחברה כולה.

בשבת משותפת של תלמידים, מחנכים ומשפחותיהם הייתה אווירה מיוחדת במינה. מיד לאחר סעודת השבת התכנסו כולם למעגל "עין טובה" בו התאמנו בלהגיד דברים טובים ועמוקים על החברים. מעגל השיח האחרון במהלך השבת עסק בנושא: "אני והיהדות". במעגל דורגו ערכים ביהדות שתרמו והשפיעו על כל אחד מהתלמידים וקירבו אותו ליהדות.

בתום שבוע שלם של מסע, חזרו התלמידים והצוות כשהם מרגישים שלמדו הרבה על עצמם, על החברים, על הקבוצה ועל המדינה, על כמה רחוק הם מסוגלים להגיע, על הכוחות הטמונים בהם.

ארז בר-און מנהל בית החינוך:  "התהליך הנפלא אותו עוברים התלמידים, מלמד אותם על עצמם, על היכולות הטמונות בהם ומחבר אותם לסיפור הגדול של עם ששב מהפזורות השונות למדינה שחוגגת 70 שנה להקמתה. אין כלל ספק כי המסע מהווה אבן ציון משמעותית בחינוך התלמידים".

קרא עוד...

הפנינג של חסד אמי”תי

זה התחיל מרעיון קטן ורצון גדול שכל ילד במעלה אדומים יהיה מחופש השנה, שלאף אחד לא תחסר תחפושת, ומשם זה התגלגל להפנינג ענק וקהילתי עם מתנדבים, תורמים ושיתופי פעולה מוצלחים....


זה התחיל מרעיון קטן ורצון גדול שכל ילד במעלה אדומים יהיה מחופש השנה, שלאף אחד לא תחסר תחפושת, ומשם זה התגלגל להפנינג ענק וקהילתי עם מתנדבים, תורמים ושיתופי פעולה מוצלחים.

כחלק מחגיגות ראש חודש אדר התקיים בבית החינוך אמי"ת איתן ביום חמישי בערב הפנינג בסימן 'בשנת ה-70 לעצמאותה של מדינת ישראל, כל ילד בקהילה מחייך עם תחפושת בחג הפורים'. לילך לוי מבית החינוך יחד עם ברכת הדרך של דניאל בארי, מנהל בית החינוך, החליטה להרים הפנינג משפחות קהילתי בו תהיה שמחה רבה וכל ילד יצא עם תחפושת חינם לחג הפורים המתקרב.

ראשונים להירתם למשימה היו מחנכי ותלמידי שכבה ט' מבית החינוך שהחליטו לקיים את ההפנינג בראש חודש אדר ולהיות שותפים מלאים בתהליך.

לילך פנתה לוועד ההורים הבית-ספרי שמיד נרתם למשימה ושלומי ירוחם, יו"ר וועד ההורים העירוני נרתם גם הוא לשתף פעולה ושלח פניה לחברי הועד שיפנו לבתי הספר היסודיים לעזרה באיסוף התחפושות.

תוך כדי תנועה הפרסומים צברו תאוצה וכולם רצו לקחת חלק באירוע. נילי בקצב הצלילים התנדבה לקבל את הילדים והמשפחות, להפעיל ולאפר את כולם ולהעלות חיוך רחב על פניהם. יהודה רודרמן, איש צוות מבית החינוך, נרתם אף הוא בזריזות והתנדב לקיים מופע להטוטים עבור הילדים. מתנפחים הושכרו מקייטנת לאה, שוטרי תחנת משטרת מעלה אדומים הסתובבו בין הילדים, אלי פרקש, תרם בלונים מעוצבים לילדים, תלמידי בית החינוך הכינו משחקים וביום האירוע סייעו בארגון וסידור המתחם, הפעלת עמדות המשחקים, המוזיקה, הפופקורן והסוכר והכל תחת ניצוחה של לילך.

איסוף התחפושת מתושבי העיר הניב פירות מרשימים וכך זרמו אל בית החינוך שקיות רבות עם תחפושות. בנוסף, יעקב, מבזאר שטראוס לא נשאר אדיש לנושא ותרם תחפושות חדשות ויפות עבור הילדים בכל הגילאים.

לאירוע הגיעו משפחות רבות, הילדים שמחו, השתוללו, שיחקו, התאפרו והחשוב מכל יצאו עם תחפושת לחג הקרב ובא. בנוסף, גיא יפרח, סגן ראש העיר, כיבד בנוכחותו, לקח חלק באירוע ופרגן למארגנים.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, אמר "אנו רואים את בית החינוך שלנו כמרכז קהילתי עבור תושבי העיר. אנו מאמינים כי קיימת חשיבות גדולה לנתינה של התלמידים בתוך העיר בה הם גדלים. המפגשים האלה תמיד מעצימים את התלמידים ומלמדים אותם שיעור חשוב לחיים. תודה ללילך לוי על היוזמה הברוכה, לצוות בית החינוך והתלמידים על שיתוף הפעולה ולכל מי שתרם מזמנו על-מנת שהאירוע יצא לפועל. מרגש היה לראות את השמחה בעיניהם הילדים – זה היה שווה את הכל".

קרא עוד...

מאסטרים אמי”תיים בחדר המורים

לציון סיום מחצית שנת לימודים, החליט צוות החינוך וההוראה בבית החינוך אמי"ת הלל בנות רחובות להוכיח כי הם יודעים 'לבשל' לא רק הצלחות חינוכיות- אלא גם הצלחות קולינאריות אמיתיות...


לציון סיום מחצית שנת לימודים, החליט צוות החינוך וההוראה בבית החינוך אמי"ת הלל בנות רחובות להוכיח כי הם יודעים 'לבשל' לא רק הצלחות חינוכיות- אלא גם הצלחות קולינאריות אמיתיות.

מצוידים בסינרים וכובעי שף התכנסו כל חברי צוות ההוראה לפעילות גיבוש חווייתית בסגנון ''מאסטר שף'' בהנחיית השף עודד פישר.

הצוות התחלק לקבוצות, כאשר כל קבוצה קיבלה במפתיע מתכון שונה.

הקבוצות הכינו פסטות ורביולי במכונה, פיצות, פוקצ'ות, סלטים וקינוחים. בסוף ישבו יחד כולם לסעודה ממיטב מעשה ידיהם.

מירי גיל מנהלת בית החינוך, מסכמת :" המטרה הייתה להכיר אחד את השני, חברינו לחדר המורים, בזווית שונה ומרעננת . מתוך תחושה של גיבוש ואחדות וטעונים בכוחות וחדוות עשיה , אנו פותחים עוד מחצית שנה מוצלחת בבית החינוך".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח