מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תודה אמי”תית למזכירה ולאב הבית

ברשת אמי"ת מודים למי שלא יצאו לחופשה אלא מכינים את בתי החינוך לקראת תשע"ט - עובדי המנהלה והתחזוקה...


ברשת אמי"ת מודים למי שלא יצאו לחופשה אלא מכינים את בתי החינוך לקראת תשע"ט - עובדי המנהלה והתחזוקה.

מאות עובדים מכל הארץ התכנסו ליום חוויה בכפר המכביה שאירגנה אוסנת בדיחי. ד"ר עינת גלזר, פסיכולוגית ארגונית הציעה להם טיפים להעצמה אישית ומקצועית, הם השתתפו בסדנת תיפוף קצבית ומסדנת הכנת מיצי פירות קיץ שבסיומה קיבל כל עובד שי מהרשת- שייקר מקצועי.

ד"ר אמנון אלדר מנכל רשת אמי"ת הודה בחום לכל העובדים: "אנו מאמינים כי גם מי שאינו מורה בכיתה, בהתנהגותו ובאופן  עבודתו, הוא חלק מהחוויה החינוכית, אנו רואים בכם חלק מקהילת הלומדים והמלמדים ומודים על המסירות וההשקעה".

קרא עוד...

מתלה”בות בשומרון

עם סיום שנת הלימודים סיכמו תלמידות אולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים פרוייקט מיוחד :"מתלה"בות בשומרון- מטיילות קרוב לבית"...


עם סיום שנת הלימודים סיכמו תלמידות אולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים פרוייקט מיוחד :"מתלה"בות בשומרון- מטיילות קרוב לבית".

במטרה לחבר את בנות השומרון לנופי הארץ הקרובים למקום מגוריהם אך פעמים רבות לא מוכרים להן, יזמו באולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים תכנית ייחודית של למידה בינתחומית בשילוב סיור בין נופי השומרון.

תלמידות חטיבת הביניים יצאו במהלך השנה לימי סיור רבים , לאחר הכנה של למידה וחקר בשילוב בין שיעורי התנ"ך ההיסטוריה, בהם חקרו את נופי השומרון ואת האתרים ההיסטוריים והארכיאולוגיים הבולטים בו.

הרב אפרים זיק, ראש האולפנה: "התכנית המיוחדת חיברה את התלמידות לחבל הארץ בו הן גדלות, חיבור אמיץ של אהבת הארץ הנובעת מתוך חקר , למידה והכרות אמיתית".

קרא עוד...

ייחודי: ‘פרחי משגיחי כשרות’ באמי”ת יהודה עפולה

שלושה עשר מתלמידי אמי''ת יהודה בעפולה בתעודת 'פרחי משגיחי כשרות', המסמיכה אותם לשמש כסייעים למשגיחי כשרות...


שלושה עשר מתלמידי אמי''ת יהודה בעפולה בתעודת 'פרחי משגיחי כשרות', המסמיכה אותם לשמש כסייעים למשגיחי כשרות.

התכנית, יוזמת המורה רינה בן סבו כחלק מההערכה החלופית בלימודי התושב"ע , כללה למידה עיונית, ומפגש עם רבנים מומחי כשרות ובראשם המפקח על הכשרות במועצה הדתית בעפולה הרב ישראל מאיר אליהו, אשר בחנו אותם על ידיעותיהם והעניקו להם את התעודה.

במסגרת התכנית התלמידים למדו את ההלכות הלכה למעשה. הם סיירו ברשתות מרכזיות, ברפתות בקיבוצי עמק המעיינות, והצטרפו למשגיחי הכשרות במסעדות ואולמות אירועים ועבדו איתם בצמידות .

כל אחד מהתלמידים בחר תחום אחד בנושא הכשרות ,חקר אותו לעומק והציג אותו בפני בוחנים ובפני קהל האורחים בטקס קבלת התעודות.

קרא עוד...

מצליחות (לא רק) בתאוריה

תלמידות כתה י' בבית החינוך אמי"ת בנות צפת נבחרו השנה להשתתף בפיילוט חדש של משרד החינוך- למידה ובחינה במבחני נהיגה עיוניים (תיאוריה)...


תלמידות כתה י' בבית החינוך אמי"ת בנות צפת נבחרו השנה להשתתף בפיילוט חדש של משרד החינוך- למידה ובחינה במבחני נהיגה עיוניים (תיאוריה).

השבוע התקבלו תוצאות הבחינה ובבית החינוך שמחו לגלות כי 63% מהנבחנות עברו את המבחן בציון 80 ומעלה, מעל הממוצע המחוזי והארצי העומד על 52%.

כחלק מתכנית משרד החינוך לקידום הזהירות בדרכים, ולקראת הגיל שבו ניתן להוציא רישיון נהיגה, הוחלט במשרד החינוך כי בתי הספר יכשירו את התלמידים ללימודי המבחן העיוני (התיאוריה), ואף יאפשרו לתלמידים להיבחן בתיאוריה – בבית הספר, ובמימון משרד החינוך.

בשנת הלימודים הנוכחית, התקיים פיילוט בשיתוף משרד התחבורה, אגף הרישוי והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ב-500 כתות י' מכל רחבי הארץ. בית החינוך אמי"ת בנות צפת נבחר להשתתף בפיילוט.

במהלך השנה למדו התלמידות קורס בתאוריה במסגרת שעות הלימודים, בהובלת המורה איריס בן זקן אשר עברה הכשרה לחינוך תעבורתי ולימודי תאוריה.

יפה שמש-פרג'ון מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות צפת מברכת את התלמידות על ההישג :"אנו מאמינים בבית חינוך כמשפחה, ובתור משפחה מלווים את תלמידותינו בכל שלב משלבי ההתבגרות, ובין השאר- גם בליווי לקראת לימודי התאוריה והנהיגה. בזכות המורה איריס בן זקן זכו התלמידות להכנה ראויה- וההישגים היו בהתאם".

קרא עוד...

קליפ סיום השנה של ישיבת אמי”ת חברותא

השבוע נפטר הרב שמעון אדלר ז"ל - מייסד ויוזם של ישיבת חברותא...

השבוע נפטר הרב שמעון אדלר ז"ל - מייסד ויוזם של ישיבת חברותא.
"הלוך ילך ובכה נשא משך הזרע - בא יבוא ברינה נושא אלומותיו" -
אנחנו זוכים לראות מקצת מפירות העמל והיזע שזרע הרב שמעון ז"ל - והם מאירים את העולם בכישרונם ובמעשיהם. יהי זכרו ברוך.
*
השיר זכה במקום הראשון בתחרות "שיר נולד" של כנס הרכבים של החמ"ד בנושא 70 שנה למדינה.
המילים והלחן של השיר מבטאים בחן את הגוונים השונים של המרקם הישראלי, את השונה ואת המאחד שבחזרת עם ישראל
לארצו.
*
אני מתרגשת לשתף בשיר מדהים של נערים מוכשרים ומדהימים – תלמידי כיתה י"ב, מגמת מוזיקה ישיבת חמ"ד אמי"ת חברותא.
אני צופה שוב ושוב בקליפ סיום השנה ומאזינה לשיר הזה – ודומעת משמחה: על ההתקדמות המופלאה, על התהליך שכל אחד ואחד עבר, על ההתמודדויות ועל ההצלחות, ועל הכישרונות העצומים שבכל אחד ואחד מכם.
לאחר 4 שנים שעברנו ביחד - היום התקיימה מסיבת הסיום. וכמה מרגש להיפרד – עצוב ומשמח...
אני מאחלת לכם הרבה הרבה הצלחה בהמשך הדרך. מתפללת שתשתמשו בכל הכוחות המדהימים שלכם ובמוזיקה כדי לעשות הרבה טוב בעולם. ותרבו נחת להורים, לנו, ולריבונו של עולם.
בהצלחה רבה!
אוהבת
מרב

קרא עוד...

שיא השיאים האמי”תי

ביום רביעי, סיכמו בבית החינוך אמי"ת איתן, את שנת הלימודים תשע"ח, ביום שיא אשר סיכם שנה מלאה בעשייה וכל זאת בסימן 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל...


ביום רביעי, סיכמו בבית החינוך אמי"ת איתן, את שנת הלימודים תשע"ח, ביום שיא אשר סיכם שנה מלאה בעשייה וכל זאת בסימן 70 שנה לעצמאותה של מדינת ישראל.

בתחילת השנה בנו בבית החינוך תוכנית שנתית בה לכל שכבה נבחר נושא אותו הם ילוו, ילמדו ויחקרו במהלך השנה. הנושאים שנבחרו בקפידה התייחסו להתפתחות ב-70 שנות עצמאותה ובנייתה של מדינת ישראל. עלייה וקליטה, התיישבות וחקלאות, חקר בעקבות מנהיגים, יזמות ועשייה חברתית, תורה והלכה ומדינאות ומורשת קרב. הצוות החינוכי יחד עם התלמידים חקרו ולמדו את הנושא וכל שכבה הגישה תוצר משלה.

נוסף על כך, כל שכבה פגשה דמות משמעותית המשתייכת לנושא הנבחר ושמעה ממנה על פועלה. דוד צרפתי - אחד ממייסדי העיר מעלה אדומים, משפחת דגן, בעלי מוסך "לב גן" - אשר במסגרת פעילותם המבורכת משלבים נוער נושר בעבודת המוסך ומאפשרים להם לבנות עתיד, הרב חיים סבתו -על תרומתו ומשנתו החינוכית, הרב זאב שנדלוב, מורה בבית החינוך – אשר עלה לארץ מתוך אמונה וכמיהה לארץ ישראל, הרב קרוייזר – ששיתף את התלמידים על צמיחה ואמונה מתוך משבר, והגברת רחל הרצל - ניצולת שואה.

ביום רביעי התקיים בהיכל התרבות ערב השיא, מעמד מכובד בו נטלו חלק הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, ראש העיר, נציגי אגף החינוך במשרד החינוך, ברשת אמי"ת ובעיר, התלמידים ובני משפחותיהם, הצוות החינוכי ודמויות המופת עליהם למדו התלמידים.

החל משעות הבוקר המוקדמות יצאו התלמידים להתנדבויות שונות, כל כיתה בהתאם לנושא השנתי שחקרה. במסגרת ההתנדבויות תרמו התלמידים לעובדים בחקלאות, ביקרו חולים בבתי חולים, הגיעו לחזק תושבים מפונים ועוד.

כולם התכנסו לערב השיא בהיכל התרבות. שם הוצגה הפעילות השנתית, התלמידים הציגו קטעי קישור, שרו וניגנו יחד עם המורה שי קהת. והוענקו תעודות הוקרה לדמויות המופת אשר ליוו את התלמידים לאורך השנה.

לסיום, הגיע רגע בו אף עין באולם לא נשארה, הרגע בו שיתפה הגברת רחל הרצל את סיפור הניצחון האישי שלה על הנאצים, על הדרך בה הצליחה לשרוד את השואה ולזכות לעלות לארץ ישראל. המורה שי קהת ותלמידי בית החינוך העניקו לרחל ציור ובו קטע מסיפורה האישי, ונתנו לה לסיים את הציור עם נקודה אישית משלה. רחל ביקשה מהתלמידים בקשה צנועה "אתם תמשיכו לספר את הסיפור שלי לדורות הבאים".

"אתם כל שנה מעלים את הרף", "יישר כוח על ערב שמעיד על עשייה לאורך כל השנה", "ריגשתם אותנו מאוד", "אשרינו שזכינו להיות חלק ממשפחת אמי"ת איתן" אלו רק חלק מהדברים המרגשים שאמרו ההורים בסוף האירוע.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, סיכם את האירוע המרגש, "במשך שנה שלמה אתה רואה בבית החינוך עבודה משמעותית על התוכנית שנכתבה, במשך שנה אתה מרגיש את התלמידים מתחברים לנושא ולדמויות המופת אט אט, ואז, בערב מרגש אחד, אתה רואה את כולם יחד על הבמה, מעריכים ומוקירים ובעיקר אוהבים, את המדינה ואת מי שהיה שותף בבנייתה. התרגשתי מאוד להיות חלק מתהליך חשוב זה עבור התלמידים. זכיתי לראות איך כל חלקי הפאזל במדינה שלנו מתחברים. אני מודה לכל העוסקים במלאכת הקודש".

previous arrow
next arrow
Slider
קרא עוד...

המורה של המדינה – ברכה עמוסי מאמי”ת חברה ומשפט ברעננה

ברכה עמוסי מבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט ברעננה היא בין ששת הזוכים בתחרות "המורה של המדינה ", הזוכה היחידה מהחינוך הממלכתי דתי...


ברכה עמוסי מבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט ברעננה היא בין ששת הזוכים בתחרות "המורה של המדינה ", הזוכה היחידה מהחינוך הממלכתי דתי.

במעמד נשיא המדינה הוכרזו בטקס חגיגי הזוכים בתחרות "המורה של המדינה" בחסות הסתדרות המורים וידיעות אחרונות. לזוכים הוענקו תעודות הוקרה, מחשבים ניידים והשתלמות יוקרתית בארצות הברית.

עמוסי,  מורה למתמטיקה בתיכון אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה, זכתה במהלך הטקס לתשואות רמות מהתלמידים ומחבריה לצוות ההוראה שליוו אותה במהלך הערב.

התלמידים רואים בברכה דמות אם.  הם מספרים על מורה מסורה ומחוייבת , שמהווה כתובת עבורם בכל נושא, הרבה מעבר לשעות הלימודים ולחומר הנלמד.

מעבר למחויבות שלה להצלחת כל תלמיד במתמטיקה, יוזמת עמוסי שיתופי פעולה חינוכיים מרגשים ומעצימים כדוגמת תכנית למידה משותפת עם ילדי בית החולים השיקומי בית לווינשטיין הסמוך לבית החינוך, תכנית אותה היא יזמה ומובילה.

ירון כרמי, מנהל בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט, וזוכה תחרות 'המורה של המדינה' בעצמו (2015),  מברך את עמוסי על הזכיה:"אני שמח על ההערכה וההוקרה לה זכתה ברכה. היא משקיעה את כל מרצה למען התלמידים, סמל ודוגמא למסירות ולעשייה משמעותית למען קידומם וצמיחתם של תלמידינו".

מבין אלפי המועמדים השנה, שנת העשור לתחרות, עלו 15 לגמר. בטקס החגיגי שנערך השבוע (א)  הוכרזו ששת הזוכים בתחרות, ביניהם ברכה עמוסי יחד עם עוד חמשה מורים מצטיינים מרחבי הארץ.

 

קרא עוד...

אחדות ירושלמית אמי”תית

בבית החינוך אמי"ת דתי ירושלים ציינו את יום האחדות בהפנינג של חיבורים לקהילה וחגיגת שבעים לעצמאות ישראל...


בבית החינוך אמי"ת דתי ירושלים ציינו את יום האחדות בהפנינג של חיבורים לקהילה וחגיגת שבעים לעצמאות ישראל.

את פני הבאים, הורים, שכנים ידידים ומכרים, קידמו התלמידים במעגל מתופפים ודוכני מזון ישראלי מפנקים וטעימים. ברחבת הדשא התקיימו הפעלות לכל הגילאים: מתנפחים, שמרטפיה, ליצן לילדים ועוד.

ברחבת ביה"ס הוצגו תוצרי עבודות חקר ויצירה מעשה ידי התלמידים לאורך השנה, במגמות השונות: מנהל עסקי, חשמל, אוטוטק, איפור וטיפוח החן, אמנות, דמויות מופת, יצירות ועוד. התוצרים היו עשירים מאוד המעידים על למידת חקר משמעותית. בכניסה לבית-הספר מוקמו ע"י הצוות לאמנות ותלמידות המגמה, עמדות איפור וטיפוח לכל באות הערב, הוצגו מיצגי אומנות בנושא שואה ותקומה.

שיאו של הערב היה בטקס רב משתתפים, שכלל ברכות ותודות, שיחה של הרב מיכאל לסרי שריגש את הקהל.

יזהר אפגן מנהל הקמפוס החינוכי אמי"ת דתי ירושלים: "אנו רואים חשיבות רבה בחיבורים בין הספר לקהילה ואני בטוח כי ערב זה יפתח מסורת של פעילות משותפת ומיזמים נוספים".

ורד עוזרי רכזת חברתית " השקענו בערב זה רבות ואני שמחה לראות את הקהילה חוגגת יחד עם התלמידים".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח