מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מהקרב בציר המתפללים בחברון – לערב הוקרה בישיבת אמי”ת אלירז בפ”ת

בישיבת אמי"ת אלירז בפ"ת נערך השבוע (א) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל, במעמד ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג, מאות תלמידים ובני משפחותיהם...


בישיבת אמי"ת אלירז בפ"ת נערך השבוע (א) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל, במעמד ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג, מאות תלמידים ובני משפחותיהם.

לערב ההוקרה הוזמנו חיילי יחידת דובדבן מהיחידה בה משמש ראש הישיבה הרב יאיר שטבון כמפקד פלוגה.

את ערב ההוקרה החגיגי הובילה מועצת התלמידים של הישיבה בליווי הרב אבי פרץ הרכז החברתי.

במהלך הערב שמעו הנוכחים את סיפורו של אלכס בן זיקרי, לוחם בצוות הכוננות של קריית ארבע אשר נפצע קשה בקרב בציר המתפללים בחברון ב2002, במהלכו נפצעו 14 ונהרגו 12 לוחמים ביניהם מפקד החטיבה המרחבית, אלוף-משנה דרור וינברג.

אלכס שיתף את הנוכחים  בחוויותיו כעולה מצרפת וכלוחם. בדבריו העביר אלכס לנוכחים מסר של הכרה בערכם של ערכים כמו אמון, חברות, עמידה ביעדים והכרת הטוב:

"כל אחד בעוצמה שהוא מסוגל, צריך לתרום לחברה ולעתיד עם ישראל, וזה יקרה אם נאמין בעצמנו ונרצה לתרום לאחר. זוהי הגבורה המתמדת, הרצון לעשות ולתרום".

תלמידי הישיבה ליוו את הערב בהופעות אשר רגשו את הקהל. חברי 'תאטרון אלירז' בהובלת אביחי שילה, העלו הצגה על התמודדות של חייל פצוע ובחירתו בחיים, ומקהלת 'קולות אלירז' בניצוחו של הרב צביקה וילנר שרה את שירו של ישי ריבו "הלב שלי", לכבודם של פצועי צה"ל.

את הערב כבדו בנוכחותם ראש העיר רמי גרינברג וירדנה חדד מנהלת האגף בחינוך העל יסודי בעיריית פתח תקוה,

ראש העיר רמי גרינברג: "מדינת ישראל נמצאת במלחמה קיומית על הזהות שלה, וכולנו צריכים לפעול כדי להבטיח את עתידה. בזכות הערכים של עם ישראל, תורת ישראל וערך הנתינה ניצחנו עד עכשיו. בישיבת אמי"ת אלירז פועלים למען הערכים הללו כל השנה".

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז הודה למועצת התלמידים ולרב אבי פרץ, על הפקת הערב המרגש:

" החוב שאנו חבים לפצועי צה"ל ופעולות האיבה הוא עצום ואיננו מתחיל ונגמר בערב הוקרה. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

"הפציעות של החיילים אלו עיטורי הכבוד שלהם המסמלים שהם נפצעו למען הגנה על עם ישראל וארץ ישראל- למען ערך הנתינה, ערך לו אנו מחנכים כאן בישיבת אמי"ת אלירז"

צילום: מיכל פישר

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת עכו צועדים ומצדיעים

לציון יום ההצדעה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שחל השבוע יצאו תלמידות אולפנית אמי"ת עכו לזכרון יעקב לצעדת "צועדים ומצדיעים" לכבודם של פצועי צה"ל...


לציון יום ההצדעה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שחל השבוע יצאו תלמידות אולפנית אמי"ת עכו לזכרון יעקב לצעדת "צועדים ומצדיעים" לכבודם של פצועי צה"ל.

הצעדה התקיימה בשבילי גן הנדיב בזכרון יעקב, במהלכה פגשו התלמידות פצועי צה"ל ושמעו את סיפורם. מבהלך הצעדה שמעו בין השאר את סיפור חייו של נתן גרשוני, אשר לקח חלק במבצעים ומלחמות מקום המדינה ועד מלחמת יום כיפור. הצעדה נחתמה בטקס חגיגי במעמד הרטכ"ל.

הילה כהן , תלמידת כתה ט באולפנית אמי"ת : "ההשתתפות בצעדה היתה מרגשת ומחזקת. התחושה היתה של חיבור משמעותי לעם ולמדינה, ורצון לתרום."

ליטל צדוק רכזת החינוך החברתי באמי"ת עכו:"כבכל שנה אנו מציינים בבית ספרנו את יום ההוקרה לפצועי צה"ל מתוך שייכות והזדהות עם עמנו ומולדתנו. ההליכה בשבילים והלמידה מדמויות מופת, הביאה את התלמידים להבנה מחודשת של משמעות המושגים אהבת ישראל ואהבת הארץ."

אתי צברי מנהלת אמי"ת עכו: "אנו גאים בשותפות שלנו בארוע הצדעה חשוב ומשמעותי. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

קרא עוד...

תלמידת אולפנית אמי”ת צפת – שגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה”ב

לירז ברדה , תלמידת כתה י"ב באולפנית אמי"ת צפת, אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן...


לירז ברדה , תלמידת כתה י"ב באולפנית אמי"ת צפת, אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן שבועיים בארה"ב.

לירז נבחרה לקחת חלק במסע של תלמידי אמי"ת להכרות עם הקהילות היהודיות בארה"ב. במהלך המסע בן השבועיים הציגו השגרירים הצעירים בפני חברי הקהילות היהודיות את שיטות הלמידה המתקדמות באמצעותן הם לומדים במרחבי 'גוגיה' חדשניים ללמידה משמעותית, מהמתקדמת בעולם.

השגרירים הצעירים, אשר נבחרו למסע על בסיס כישרונות ייחודיים , יכולת ורבאלית ועמידה בפני קהל, הופיעו בפני קהלים של מאות משתתפים. לירז, תלמידה מצטיינת, ספרה אודות תכנית "פרחי רפואה" בה היא לומדת וכבעלת כשרון מוזיקלי יוצא דופן רגשה את הקהל בשירה עם שאר חברי המשלחת.

במשך שבועיים ובלוח זמנים צפוף ביותר עברו ששת התלמידים בין  הקהילות היהודיות בבוסטון, פילדלפיה, מרילנד, לוס אנג'לס, פלורידה, שיקגו, ניו ג'רזי וניו יורק.

לירז מספרת כי למרות הלו"ז הצפוף מארגני המסע דאגו להעניק לה ולחבריה למשלחת גם חוויה חד פעמית, לדבריה:

"טיילנו בטיימס סקוור במנהטן, הוזמנו אל מאחורי הקלעים של הפקת "מלך האריות" בברודווי, בקרנו במוזאון השעווה בבוסטון- ועוד. המארגנים דאגו להגשים לכל אחד ואחת מאתנו חלום. החלום שלי הוא ללמוד לטוס- ומארגני המשלחת הפתיעו אותי בשיעור טיסה מעל שמי ניו ג'רזי- חוויה שלא אשכח לעולם".

"הרגשנו גאווה לייצג את רשת אמי"ת ואת תלמידי ישראל בפני הקהילות היהודיות בארה"ב, והתרגשנו מכמויות האהבה שהרעיפו עלינו. המסע היה חוויה יוצאת דופן : ביקרתי במקומות וחוויתי חוויות שלא אשכח לעולם. מעל הכל למדתי על הערבות ההדדית בינינו לבין הקהילות היהודיות בארה"ב".

יפה שמש-פרג'ון מנהלת אולפנית אמי"ת צפת: "אנו גאים בלירז שייצגה בכבוד את האולפנה, את העיר צפת , את רשת אמי"ת ואת מדינת ישראל בקרב הקהילות היהודיות בארה"ב. היא וחבריה למשלחת הציגו את פניו היפות של הנוער הישראלי, הדור הבא של המנהיגות בחברה הישראלית".

 

בתמונה: לירז ברדה באחד מערבי הגאלה בארה"ב

צילום: אילנית שוורץ
קרא עוד...

תלמידת אולפנת אמי”ת חיפה – שגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה”ב

נויה בן חיים, תלמידת כתה יא באולפנת אמי"ת חיפה אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב, עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן...


נויה בן חיים, תלמידת כתה יא באולפנת אמי"ת חיפה אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב, עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן שבועיים בארה"ב.

נויה נבחרה לקחת חלק במסע של תלמידי אמי"ת להכרות עם הקהילות היהודיות בארה"ב. במהלך המסע הציגו השגרירים הצעירים בפני חברי הקהילות היהודיות את שיטות הלמידה המתקדמות באמצעותן הם לומדים במרחבי 'גוגיה' חדשניים ללמידה משמעותית, מהמתקדמת בעולם.

השגרירים הצעירים, אשר נבחרו למסע על בסיס כשרונות ייחודיים, יכולת ורבאלית ועמידה בפני קהל, הופיעו בפני קהלים של מאות משתתפים . נויה ,בעלת כשרון ציור ונגינה בגיטרה, הציגה במהלך המסע את תערוכת הציורים הייחודית שלה, והופיעה בנגינה עם שאר חברי המשלחת.

במשך שבועיים ובלוח זמנים צפוף ביותר עברו ששת התלמידים בין  הקהילות היהודיות בבוסטון, פילדלפיה, מרילנד, לוס אנג'לס, פלורידה, שיקגו, ניו ג'רזי וניו יורק.

נויה מספרת כי למרות הלו"ז הצפוף מארגני המסע דאגו להעניק לה ולחבריה למשלחת גם חוויה חד פעמית, לדבריה:

"טיילנו בטיימס סקוור במנהטן, הוזמנו אל מאחורי הקלעים של הפקת "מלך האריות" בברודוויי, בקרנו במוזאון השעווה בבוסטון- ועוד. המארגנים דאגו להגשים לכל אחד ואחת מאתנו חלום. החלום שלי, כציירת, היה לראות במו עיני את יצירתו המפורסמת של ואן גוך "ליל כוכבים" - ומארגני המשלחת הפתיעו אותי בביקור במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק - חוויה שלא אשכח לעולם".

"הרגשנו גאווה לייצג את רשת אמי"ת ואת תלמידי ישראל בפני הקהילות היהודיות בארה"ב, והתרגשנו מכמויות האהבה שהרעיפו עלינו. המסע היה חוויה יוצאת דופן : ביקרתי במקומות וחוויתי חוויות שלא אשכח לעולם. מעל הכל למדתי על הערבות ההדדית בינינו לבין הקהילות היהודיות בארה"ב".

מוריה שפירא ראש אולפנת אמי"ת חיפה: "אנו גאים בנויה שייצגה בכבוד את האולפנה, את העיר חיפה , את רשת אמי"ת ואת מדינת ישראל בקרב הקהילות היהודיות בארה"ב. היא וחבריה למשלחת הציגו את פניו היפות של הנוער הישראלי, הדור הבא של המנהיגות בחברה הישראלית".

 

בתמונה: נויה עם נשיאת אמי"ת הקודמת דבי מועד ליד יצירתו של ואן גוך "ליל כוכבים" במוזיאון לאומנות מודרנית בניו יורק

צילום: אילנית שוורץ
קרא עוד...

תלמידת אולפנת אמי”ת נגה בבית שמש – שגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה”ב

רוני גולדברג, תלמידת כתה י"ב באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה...


רוני גולדברג, תלמידת כתה י"ב באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש אשר נבחרה לשגרירת הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב עם עוד חמשה תלמידי אמי"ת מרחבי הארץ, שבה השבוע ארצה ממסע מרגש בן שבועיים בארה"ב.

רוני נבחרה לקחת חלק במסע של תלמידי אמי"ת להכרות עם הקהילות היהודיות בארה"ב. במהלך המסע הציגו השגרירים הצעירים בפני חברי הקהילות היהודיות את שיטות הלמידה המתקדמות באמצעותן הם לומדים במרחבי 'גוגיה' חדשניים ללמידה משמעותית, מהמתקדמת בעולם.

השגרירים הצעירים, אשר נבחרו למסע על בסיס כישרונות ייחודיים, יכולת ורבאלית ועמידה בפני קהל, הופיעו בפני קהלים של מאות משתתפים. רוני, בעלת כשרון שירה ונגינה על יוקלילי, הופיעה בשירה ונגינה עם שאר חברי המשלחת.

במשך שבועיים ובלוח זמנים צפוף ביותר עברו ששת התלמידים בין  הקהילות היהודיות בבוסטון, פילדלפיה, מרילנד, לוס אנג'לס, פלורידה, שיקגו, ניו ג'רזי וניו יורק.

רוני מספרת כי למרות הלו"ז הצפוף מארגני המסע דאגו להעניק לה ולחבריה למשלחת גם חוויה חד פעמית, לדבריה:

"טיילנו בטיימס סקוור במנהטן, במוזאונים מפורסמים ובעוד אתרים רבים ומרתקים. המארגנים דאגו להגשים לכל אחד ואחת מאתנו חלום. החלום שלי היה לפגוש שחקן ברודווי, ומארגני המשלחת הפתיעו אותי בביקור מאחורי הקלעים של הפקת "מלך האריות" בברודווי ופגישה עם שחקני המחזמר - חוויה שלא אשכח לעולם!"

"הרגשנו גאווה לייצג את רשת אמי"ת ואת תלמידי ישראל בפני הקהילות היהודיות בארה"ב, והתרגשנו מכמויות האהבה שהרעיפו עלינו. המסע היה חוויה יוצאת דופן : ביקרתי במקומות וחוויתי חוויות שלא אשכח לעולם. מעל הכל למדתי על הערבות ההדדית בינינו לבין הקהילות היהודיות בארה"ב".

מרים קורן ראש אולפנת אמי"ת נגה: "אנו גאים ברוני שייצגה בכבוד את האולפנה, את העיר בית שמש,  את רשת אמי"ת ואת מדינת ישראל בקרב הקהילות היהודיות בארה"ב. היא וחבריה למשלחת הציגו את פניו היפות של הנוער הישראלי, הדור הבא של המנהיגות בחברה הישראלית".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת – שגרירי הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה”ב

חמשה מתלמידי אמי"ת מרחבי הארץ אשר נבחרו כשגרירי הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב, שבו השבוע ארצה ממסע בן שבועיים בארה"ב...


חמשה מתלמידי אמי"ת מרחבי הארץ אשר נבחרו כשגרירי הנוער הישראלי לקהילות היהודיות בארה"ב, שבו השבוע ארצה ממסע בן שבועיים בארה"ב.

השגרירים הנבחרים הם לירז ברדה מאולפנית אמי"ת צפת, נויה בן חיים מאולנת אמי"ת חיפה, עמיעד גולדריס בוגר אמי"ת בר אילן גוש דן ורוני אשכנזי בוגרת אולפנת אמי"ת גבעת שמואל המשרתת כיום בתכנית כרמל 6000 לשירות לאומי בחסות רשת אמי"ת.

במהלך המסע הציגו השגרירים הצעירים בפני חברי הקהילות היהודיות בבוסטון, פילדלפיה, מרילנד, לוס אנג'לס, פלורידה, שיקגו, ניו ג'רזי וניו יורק את שיטות הלמידה המתקדמות באמצעותן הם לומדים, וערכו הכרות עם הקהילות היהודיות השונות.

צילום: אילנית שוורץ

קרא עוד...

הרובוטים מגיעים לשומרון

לישיבת אמי"ת ברוכין בשומרון הצטרפו השבוע חברים חדשים - עשרה רובוטים חדשניים ומדפסת תלת מימד אחת...


לישיבת אמי"ת ברוכין בשומרון הצטרפו השבוע חברים חדשים - עשרה רובוטים חדשניים ומדפסת תלת מימד אחת.

תלמידי השביל המדעי המוגבר בישיבה ערכו השבוע הכרות עם הרובוטים מסוג Thymio הניתנים לתכנות והמצוידים בחיישנים רגישים וקישורי WIFI לצורך תקשורת והעברת מידע .

התלמידים ילמדו כיצד לתכנת את הרובוט ולהרחיב את טווח הפעילות שלו על ידי עיצוב והדפסת חלקי חילוף במדפסת תלת ממד – תוספת טכנולוגית נוספת לשביל המדעי בישיבה.

הרב שלמה זוננשיין ראש ישיבת אמי"ת ברוכין:" לצד מצוינות ערכית ותורנית, השביל המדעי בישיבה מקדם את התלמידים לקדמת הטכנולוגיה והמדע".

צילום: משה לוי

קרא עוד...

מהיקב לבית הספר באהבה בוגרי בית החינוך והורי התלמידים- מחזירים אהבה

מהיקב לבית הספר באהבה: עובדי יקב רמת הגולן התגייסו והעניקו לקריית החינוך אמי"ת חצור מתיחת פנים. בין המתנדבים - בוגרי בית החינוך והורים לתלמידים ...


מהיקב לבית הספר באהבה: עובדי יקב רמת הגולן התגייסו והעניקו לקריית החינוך אמי"ת חצור מתיחת פנים. בין המתנדבים - בוגרי בית החינוך והורים לתלמידים .

כמאה עובדים הגיעו לקריית החינוך בשבוע שעבר, הפשילו שרוולים ובתוך כמה שעות עברה חצר בית הספר מהפך. העובדים הרכיבו ספסלים חדשים ופינות ישיבה, שטחו דשא סינטטי, צבעו גדרות, שתלו פרחי נוי- והכל לרווחת התלמידים.

ההכנות למבצע לוו בהתרגשות כשנודע שחלק מעובדי היקב הנם בוגרי בית החינוך המגיעים כעת לסגור מעגל ולהחזיר חזרה לבית הספר בו צמחו. עובדים נוספים הם הורים לתלמידים כיום, אשר שמחו לראות את הוריהם תורמים למען בית החינוך.

את היוזמה הובילו מנכ"ל היקב יאיר שפירא, סמנכ"לית קשרי חוץ אופירה פרלמן, ראש תחום פרוייקטים- סיגל שרון, ומנהל העבודה בשטח אבי בן שימול.

בועז יוספי , מנהל קריית החינוך אמי"ת חצור הודה ליקב הגולן על היוזמה המרגשת:

 "ישר כח לכל עובדי היקב על ההתגייסות יוצאת הדופן. מרגש לראות גוף פרטי שנרתם למען הקהילה בהשקעה כספית ומשאבים אנושיים כה גדולים. תלמידינו העוסקים בעצמם במהלך השנה כולה ביוזמות התנדבות ותרומה לקהילה התרגשו לראות את עובדי היקב המפנים זמן ומרץ למענם".

 

צילום: אמי"ת

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח