מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

המחוקקות הצעירות מאולפנת אמי”ת נגה

תלמידות שכבה ט מאולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש סיכמו את תכנית "כנסת צעירה" בה הן משתתפות בעריכת סימולציה של תהליכי החקיקה בכנסת...


תלמידות שכבה ט מאולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש סיכמו את תכנית "כנסת צעירה" בה הן משתתפות בעריכת סימולציה של תהליכי החקיקה בכנסת.

במסגרת התכנית לומדות התלמידות על עבודת הכנסת ועל תהליכים שהכנסת מובילה. לסיכום התכנית , ולאחר הכנה ולמידה מראש, הגיעו התלמידות ליום של חקיקה וחוויה בבית בגין בירושלים.

התלמידות נסחו חוק העוסק בהקמת רשות מפקחת על האינטרנט, והתחלקו לוועדות המורכבות מחברות אופוזיציה וקואליציה, והציגו את עמדותיהן בעד ונגד הצעת החוק להגנת האזרח על ידי פיקוח השימוש באינטרנט.

התלמידות דימו את שלבי הצעת החוק השונים במדויק כפי שהם מתבצעים בהצעות חוק אמיתיות בכנסת. לסיום, ערכו סיור מודרך בבית בגין ולמדו על דמותו ועל התהליכים המדיניים שהוביל.

את התכנית הוביל צוות האזרחות באולפנה, המורות רונית הכסטר וורדה גרשנזון.

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה: "בסיוע צוות החינוך וההוראה המסור, זכו התלמידות בלמידה שיוצאת מתוך הספר והמחברת, למידה משמעותית אשר הנכיחה והמחישה עבורן את פעילותה של הכנסת והמשמעות של עבודת החקיקה על החיים של אזרחי המדינה".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת זוכרים את הדר ואורון בל”ג בעומר

תלמידי אמי"ת בכל הארץ, קיימו ערב ל"ג בעומר שיח ולימוד בעזרת דפים מיוחדים שהוכנו על נושא  מחויבות הציבור להביא את בניו וחייליו לקבורה...


תלמידי אמי"ת בכל הארץ, קיימו ערב ל"ג בעומר שיח ולימוד בעזרת דפים מיוחדים שהוכנו על נושא  מחויבות הציבור להביא את בניו וחייליו לקבורה.

בשדרות, השתתפו שמחה ולאה גולדין,  בלימוד ושיח עם נוער שדרות ביוזמת ההנהגה הצעירה של רשת אמי"ת.

שמחה גולדין אמר כי המשפחה המתינה לראות מה יעשו מקבלי ההחלטות וציפתה שהממשלה תפעל בנושא  אך הדבר לא  קורה ויש צורך להעצים את הנושא ברמה הציבורית.

ראש העיר שדרות, אלון דוידי אמר כי העיר שדרות וישובי איזור  חייבים  תודה לחיילי צה"ל ובהם הדר ואורון שיצאו למבצע צוק איתן כדי להפסיק את הירי על תושבי הדרום.

בין המשתתפים בארוע היו סגן ראש העיר  אלעד קלימי.  נוער שדרות הכין כתובת אש שזעקה "הדר ואורון - לא נשכח!"

הרב איתמר חייקין שהיה מחנכו של הדר בבית הספר המדעי אמי"ת ברעננה אמר כי אנו יושבים כאן הערב בגלל שביל האור שהפיצו הדר ואורון. "שביל האור" קורא לפעול להבאתם של הדר ואורון לקבר ישראל. הם לוחמים שלנו שיצאו לעזה להילחם עבורנו ואנו לא שוכחים אותם עד שיושבו לגבול ישראל.

קרא עוד...

ללמוד עם מרצדס ופורשה: משלחת מהמרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית חזרה מסמינר מקצועי בגרמניה

תלמידי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת בפ"ת שבו השבוע מסמינר לימודי בגרמניה, בו למדו במכללה למקצועות רכב מהמובילות באירופה וסיירו במפעלי הרכב המובילים בעולם...


תלמידי המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת בפ"ת שבו השבוע מסמינר לימודי בגרמניה, בו למדו במכללה למקצועות רכב מהמובילות באירופה וסיירו במפעלי הרכב המובילים בעולם.

משלחת של תלמידי יד' (בוגרי הנדסאי רכב) מכפר הנוער אמי"ת פ"ת יצאה לסמינר מקצועי בן חמשה ימים בגרמניה, וזאת במסגרת התכנית לקידום מצוינות לימודית וערכית במרכז, המהווה בית ספר מדגים לבצועות הרכב בארץ.

במהלך הסמינר  רכשו הבוגרים ידע מתקדם בתחום אבחון וניהול מנועי בנזין ודיזל ואבחון מתקדם של מערכות בטיחות מתקדמות ברכב באחת מהמכללות הרכב הטובות בגרמניה, בעיר פרנקפורט .

במסגרת הסיור התלמידים ביקרו במפעלי הייצור של מותג הרכב מרצדס ופורשה, נפגשו עם מומחים בתחום הרכב בממוחשב, וטעמו מקצב ההתפתחות המהיר של עולם התחבורה במוזיאונים ובאולמות תצוגה של חברות הרכב הטובות בעולם.

משה עוזיאל, מנהל המכללה במרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת פ"ת:

"הסיור הלימודי המקצועי בגרמניה מצביע על שאיפה למצוינות בחינוך הטכנולוגי בארץ המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת בפ"ת נמנה בים המכללות המובילות בארץ בתחום, וזאת הודות לשיתוף פעולה בין רשת אמי"ת, עריית פ"ת, איגוד המוסכים ו'העצמה טכנולוגית' המייצגת את חברות היבוא בארץ המלווה את הכפר בשנה האחרונה ."

קרא עוד...

‘שבוע אהבת תורה’ בנתיב הישיבה אמי”ת דביר

'חיים שתהא בהם אהבת תורה..' זו התפילה שלאורה נבנה הפרוייקט המיוחד...


'חיים שתהא בהם אהבת תורה..' זו התפילה שלאורה נבנה הפרוייקט המיוחד 
שנקרא 'שבוע אהבת תורה' בנתיב הישיבה אמי"ת דביר. 
בשבוע זה למדו התלמידים באינטנסיביות גמרא והלכה.
יום יום, רוב שעות היום הוקדשו ללימוד בבית המדרש 
ובכיתות עם הר״מים ובעיקר עם החברים לכיתה. 
בכל יום למדו, שמעו ונהנו התלמידים מסוגי לימוד שונים: 
למידה בחברותות, פיוטים ועוד.

בסוף כל יום נבחנו התלמידים בכתב ובעל פה והראו בקיאות מדהימה.

הלימוד לווה במתיקות על ידי כיבוד שזרם כל הזמן מההורים המשקיענים
ששלחו והכינו ארוחות לתפארת כדי לעודד את הבנים בלימוד התורה. 

אין ספק ששבוע זה יוסיף אהבת תורה ורצון פנימי ללימוד מעמיק ורחב
של מקצועות התורה, אחת המשימות המרכזיות של בית הספר.

מנהל הישיבה, הרב אברהם ישראל אמר: 
״היה לנו שבוע מהנה ומפרה אשר בו התלמידים
 קיבלו הזדמנות יקרה מפז להתעמק בלימודי הגמרא והתורה״. 

previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת י’ אשדוד- זכו במקום השני ב”מטמון גדולי האומה”

תלמידי כתה ח מופ"ת בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכו היום (ג) במקום השני בתחרות הארצית "מטמון גדולי האומה"- היחידים ממחוז הדרום...


תלמידי כתה ח מופ"ת בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכו היום (ג) במקום השני בתחרות הארצית "מטמון גדולי האומה"- היחידים ממחוז הדרום.

משרד ראש הממשלה, המועצה הציבורית להנצחת זכרם ופועלם של נשיאי ישראל וראשי ממשלותיה, משרד החינוך ומרכז מורשת בגין, בשיתוף החידונאי דן חמיצר יצרו אתגר מטמון לתלמידי חטיבות הביניים בכל רחבי הארץ. מדובר בתחרות ארצית שנועדה להנציח את זכרם ופועלם של הנשיאים וראשי ממשלות ישראל בשבעים שנות קיומה של המדינה.

תלמידים מכל רחבי הארץ התמודדו בפתרון חידות היסטוריות בנוגע לגדולי האומה והמורשת שלהם. במהלך התחרות היה עליהם להפגין חשיבה, מיומנות, ידע ועבודה קבוצתית .

בשלב חצי הגמר של התחרות שנערך לפני כחודש, זכו 25 נבחרות מכל רחבי הארץ להעפיל לשלב הגמר, מתוכן רק אחת מייצגת את מחוז דרום- נבחרת אמי"ת י' אשדוד.

הגמר הארצי נערך היום (ג) בהר הרצל בהנחיית דן חמיצר, ובו התמודדו הנבחרות שהעפילו לגמר עם משימת מטמוני שטח.

בגמר התמודדו התלמידים עם 16 חידות מרתקות של החידונאי דן חמיצר, אודות דמויותיהן של  ראשי ממשלות ונשיאים שהלכו לעולמם.

בנוסף לכך, היו צריכים למצוא את הרצף הנכון של אותיות עבריות ואנגליות שניתנו להם ושקשורות לאחת הדמויות, משימה בה הצליחו רק מחצית מבתי הספר לעמוד, ביניהם תלמידי אמי"ת י.

התלמידים, אשר הרשימו את השופטים בשיתוף הפעולה ובמהירות פתרון החידות לאורך כל התחרות, זכו במקום השני הארצי- בפער של נקודה אחת בלבד מהזוכים במקום הראשון.

חנה אזולאי, תלמידת הכתה :"היה קשה- ואפילו מאוד, אבל אנחנו מאוד גאים בעצמינו- התמדנו והצלחנו".

חברתה לכתה אוריאן בן שושן מוסיפה: "למדנו כל כך הרבה דברים חדשים על ראשי ממשלות ונשיאים- וגם נהנינו מאוד".

אסנת עמר, רכזת החינוך החברתי בבית החינוך, סיכמה באמרה: "הלמידה החווייתית היא העיקר. תענוג היה לראות את התלמידים משקיעים כל כך בגדולי האומה".

מוטי ארבל, מנהל בית החינוך אמי"ת י אשדוד מברך את התלמידים על ההישג:" יישר כח לתלמידים על ההישג, ולמורים שליוו את המשימה. עוד גביע מצטרף לארון הגביעים היפה והמגוון של תלמידי בית החינוך- שהולכים מחיל אל חיל".

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת עמיחי משתתפים באבל משפחות הרוגי אסון השיטפון

תלמידי כיתות י"א בישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות יזמו ניחום אבלים אצל שניים מבני הנוער שנספו אסון השיטפון בערבה בשבוע שעבר...


תלמידי כיתות י"א בישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות יזמו ניחום אבלים אצל שניים מבני הנוער שנספו אסון השיטפון בערבה בשבוע שעבר.

התלמידים הכינו פינת זיכרון בישיבה, ובה מחברת דברי ניחומים שכתבו תלמידי הישיבה למשפחות.

 בליווי המחנכים הרב ליאור שיליאן והרב רועי דובלין התארגנו התלמידים בשתי קבוצות שיצאו לנחם בבית משפחתו של צור אלפי ז"ל במזכרת בתיה ובבית משפחתה של אילן בר שלום ז"ל בראשון לציון.

אורי הרשקוביץ , תלמיד כיתה יא ובין היוזמים כתב מכתב אישי לצור ז"ל, בו כתב בין השאר :"עדין לא עיכלתי את האסון הנורא ואיך דבר כזה קורה לבני נוער הכי מובחרים שרק רצו לתרום ולעשות עוד ועוד.... תודה רבה לך צור שנתת לי עוד מוטיבציה ורצון לעשו ולתת".

הרב שמעון שושן ראש הישיבה אמר: "כמה מרגשת האחווה המופלאה המאפיינת את העם שלנו. תלמידים בישיבה תיכונית שלא מכירים באופן אישי את הנערות והנערים שנספו, ומתוך תחושת ערבות הדדית ואחוות אחים  , מחליטים לבוא ולנחם באופן אישי את המשפחות. אשרינו שזכינו לחנך נוער נפלא כל כך".

קרא עוד...

אזרחיות אמי”תיות

תלמידות שכבה י' בבית החינוך אמי"ת בנות מודיעין העומדות בפני קבלת תעודת הזהות הראשונה שלהן, השתתפו בטקס "להיות אזרח"...


תלמידות שכבה י' בבית החינוך אמי"ת בנות מודיעין העומדות בפני קבלת תעודת הזהות הראשונה שלהן, השתתפו בטקס "להיות אזרח".

התלמידות שותפות מתחילת השנה בפרויקט "להיות אזרח" בו למדו על משמעות האזרחות במדינת ישראל , ואודות דמויות שונות של מנהיגים בתולדות המדינה.

לסיכום הפרויקט הובילו מחנכות השכבה בהובלת רכזת החינוך החברתי וצוות המחנכות יום חגיגי שכולו אזרחות.

את היום פתחו התלמידות בהתנדבות בשתי עמותות חסד בירושלים- חסדי נעמי ועמותת "תכלית", בהן סייעו באריזת ירקות , פירות ומוצרי מזון עבור נזקקים.

משם יצאו לביקור לימודי בכנסת ולמדו על הדרך בה הן יכולות להשפיע כבר בגילן הצעיר. במהלך הביקור נפגשו התלמידות עם חבר הכנסת  אמיר אוחנה, ששיתף אותן בצדדים השונים של תפקידו בכנסת. בהמשך היום למדו התלמידות על דמותו של הרצל במוזיאון על שמו.

את היום חתם טקס חגיגי אשר סיכם את כל אשר למדו התלמידות במסגרת התכנית "להיות אזרח" במהלך השנה כולה.

אסתר הנדלר, מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות מודיעין:

"זהו שיאו של תהליך שנתי בו הבנות עסקו בשאלות הקשורות בזהות אישית דתית חברתית ולאומית. אנו גאים ללוות את תלמידותינו במעבר שלהן מילדות לנערות בעלות זהות ואחריות".

קרא עוד...

ביה”ס אמי”ת “שדי חמד” קיבל את אות “יקיר נתיב האור” לשנת תשע”ח

תכנית 'נתיב האור' מופעלת בבתי הספר היסודיים בעיר ובמסגרתה לומדים התלמידים על דרך חיים נכונה ובטיחותית בסביבה צורכת חשמל...


תכנית 'נתיב האור' מופעלת בבתי הספר היסודיים בעיר ובמסגרתה לומדים התלמידים על דרך חיים נכונה ובטיחותית בסביבה צורכת חשמל.

בשבוע שעבר התכנסה ועדת שיפוט ארצית במשרד החינוך בתל אביב ובה השתתפו נציגי הרשויות, מורים ותלמידים המובילים את התכנית.

הוועדה בחנה נציגי בתי ספר מאחת עשרה רשויות ובחרה במקום הראשון בביה"ס אמי"ת "שדי חמד" ממעלה אדומים, לקבלת אות "יקיר נתיב האור".

רכזת מדעים המורה שולמית מריאן אשר הובילה את התכנית בביה"ס מספרת על מגוון הפעילויות שנערכו בקרב התלמידים:

פעילות הדגל: עריכת פעילות בנושא בטיחות בחשמל בשבעה גנים ברחבי העיר אשר העברה בצורה מעוררת התפעלות ע"י התלמידים.

ניסוח כרזות בנושא: שימוש חסכוני בחשמל אשר נתלו ברחבי ביה"ס, עריכת סקר בקרב באי ביה"ס ע"י שאלון אותו בנו בעצמם ונתחו את תוצאותיו. בביה"ס התקיימה תחרות קומיקס בנושא בטיחות בחשמל.

כמו כן ארגנו התלמידים הפסקה פעילה ובה עשר תחנות מגוונות להנאת  כל התלמידים משכבות א'-ו'.

בחודש הקרוב תגיע הקבוצה הנבחרת לאירוע ארצי שיתקיים בפארק מיני ישראל ובו יקבלו את אות "יקיר נתיב האור"

שירה אזרד תלמידת כיתה ה' משתפת : "הפעילות העצימה אותי מאד, שימשתי כשגרירה של חברת החשמל. אני גאה בעצמי שבגילי אני מצליחה ללמד ילדים אחרים דברים כ"כ חשובים".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח