קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

חנוכת הבית במדרשת אמי”ת באר בירוחם לזכר הדר כהן והדס מלכא הי”ד

בית מדרש חדש נחנך השבוע במדרשת אמי"ת באר בירוחם, מדרשת-הסדר המשלבת לימוד תורה ברמה גבוהה עם מגורים בקהילה ויזמות חברתית. בנות המדרשה משרתות שירות מלא בצה"ל כגרעין נח"ל ,בעיקר בתפקידי...


בית מדרש חדש נחנך השבוע במדרשת אמי"ת באר בירוחם, מדרשת-הסדר המשלבת לימוד תורה ברמה גבוהה עם מגורים בקהילה ויזמות חברתית. בנות המדרשה משרתות שירות מלא בצה"ל כגרעין נח"ל ,בעיקר בתפקידי חינוך, מודיעין וחיל האוויר.

המשכן החדש והייחודי תוכנן על פי עקרונות אדריכלות נשית וים תיכונית - מבנה הבנוי בצורה של באר החפורה באדמה, ובתוכו בית מדרש עגול

והוקדש לזכרן של הדר כהן והדס מלכא ז"ל, שתי לוחמות מג"ב שנהרגו בשער שכם, אשר מייצגות עבור תלמידות המדרשה גבורה נשית, רעות וערכי אהבת אדם.

בית המדרש נבנה בשכונה וותיקה בלב היישוב, בסמיכות לבתי כנסת של קהילות עולי פרס ועולי הודו, עם גינה קהילתית משותפת.

בית המדרש נבנה הודות לתרומת קרן לגסי הריטג', המשרד לפיתוח הנגב והגליל , תורמים פרטיים והוריהן של בוגרות ותלמידות מדרשה רבות.

טקס חנוכת בית המדרש, בהשתתפות בני משפחותיהן של הדר כהן והדס מלכא ז"ל , מאות מבוגרות המדרשה ובני משפחותיהן ורבים מתושבי ירוחם.

תמר ביטון ראשת מדרשת אמי"ת באר :" כל בית מדרש צריך שיהיו לו חלונות. אנחנו בחרנו שחלונות בית המדרש ייפתחו לא רק אל מדבר ואל שמים, אלא בעיקר אל בני-אדם, אל צהלותיהם ואנחותיהם, וכל הקולות האלה יפרצו מהרחוב אל בית המדרש וישתלבו בתורה שאנו לומדות".

קרא עוד...

הקשישות לא לבד בחושך

תלמידות אולפנת אמי"ת בגבעת שמואל יצאו בכל ימי החנוכה לבתיהם של קשישות תושבות העיר להדלקת נרות חגיגית ...


תלמידות אולפנת אמי"ת בגבעת שמואל יצאו בכל ימי החנוכה לבתיהם של קשישות תושבות העיר להדלקת נרות חגיגית .

את המבצע יזמה יעל פישר, תלמידת האולפנה, אשר במסגרת תכנית "ליד" למנהיגות צעירה ויזמות חברתית, מובילה פרוייקט חברתי שמטרתו לחבר בין בני נוער וקשישים תושבי העיר ,על מנת לשפר את איכות חייהם ולפתור את בעיית הבדידות ממנה סובלים רבים מהם  . יעל גייסה לפרוייקט עשרות מתנדבות אשר מאמצות את קשישות בעיר ומבקרות אצלן דרך קבע.

לקראת חנוכה התגייסו חברותיה לכתה באולפנה, ובכל אחד מימות השבוע הלכו להדליק נרות חנוכה עם קשישות בודדות תושבות העיר. הבנות הגיעו עם חנוכיות, כלי נגינה ועם סופגניות והנעימו לקשישות את הערב

יעל פישר, יוזמת המבצע: "מדברים הרבה על המצב של קשישים בישראל, והחלטנו שהגיע הזמן להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות- לעזור אפילו קצת לבני הדור שאנחנו חייבים לו כל כך הרבה. שמחנו לראות כמה הקשישות התרגשו ונהנו מהביקור, התחברנו אליהן והראנו להן שהן לא לבד ושהדור הצעיר לא שוכח אותן."

חנית פרשטנד , ראשת אולפנת אמי"ת גבעת שמואל: "בזכות יוזמתה המיוחדת של יעל, זכו התלמידות להתרוממות רוח מיוחדת, כזו הנובעת רק מחשיבה על האחר ומתרומה לקהילה".

קרא עוד...

ניצולי השואה- צמיד איתי! תלמידות אולפנת אמי”ת חיפה במבצע למען ניצולי השואה

בזכות תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה, לקשישים ניצולי שואה בעיר היה לא רק חנוכה מאיר – אלא גם מחמם...


בזכות תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה, לקשישים ניצולי שואה בעיר היה לא רק חנוכה מאיר – אלא גם מחמם.

התלמידות חזרו מהמסע לפולין בקיץ, כשהן נחושות לזכור ולא לשכוח את ניצולי השואה החיים בינינו. במבצע אותו כינו "נשבענו לזכור ולהיות להם לעד", יזמו התלמידות מכירת צמידים עם אותו כיתוב בבתי ספר ובתנועות נוער, ולרכוש מהרווחים ציוד לניצולי השואה לקראת החורף - תנורי חימום, קומקומים, שמיכות, גרביים חמות ועוד.

לאחר חודשים של עבודה משותפת ,בסיוע המורה מיכל כהן והמדריכה רחלי אפט אשר ליוו את הבנות במסע לפולין, הצליחו התלמידות למכור מאות צמידים ולרכוש את ציוד החורף .

במהלך החנוכה , עברו התלמידות בין ניצולי שואה תושבי חיפה, על פי רשימה אותה קבלו ממחלקת הרווחה וממרכז סיוע לניצולי שואה בעיר. התלמידות ערכו הדלקת נרות חגיגית עם הקשישים, ולאחר שבדקו מה חסר לכל אחד מהם, דאגו למלא את הדרוש ממלאי ציוד החורף אותו רכשו.

תמר אורבך, מיוזמות המבצע,  מסבירה: "המטרה של הפרוייקט היא להפגיש בין הניצולים ובין הנוער, ליצור חיבור אמיתי ואוהב, על מנת שהניצולים יחיו בכבוד, ושיהיה להם חם בתקופת החורף. מתוך הצורך שראינו במהלך המפגשים בחנוכה החלטנו לאמץ את הקשישים ולבקר אותם בקביעות".

מוריה שפירא ראשת אולפנת אמי"ת חיפה: "אנו נרגשים מהיוזמה של התלמידות, המעידה על רוח של נתינה וחשיבה על האחר, ועל הפנמת לקחי המסע לפולין בצורה המשמעותית והעמוקה ביותר- החובה לזכור ולא לשכוח".

קרא עוד...

תלמידים עם ניצוץ בבית החינוך אמי”ת דביר בבית שמש

תלמידי בית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש זוכים ללמוד עם 'ניצוצות' בעיניים, במסגרת תכנית 'ניצוצות' הייחודית, החושפת אותם למומחים במגוון תחומי מקצוע ...


תלמידי בית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש זוכים ללמוד עם 'ניצוצות' בעיניים, במסגרת תכנית 'ניצוצות' הייחודית, החושפת אותם למומחים במגוון תחומי מקצוע .

התלמידים נפגשים במהלך השנה, על פי בחירתם, באנשים עם "ניצוץ" אישי ומיוחד, המגיעים לבית החינוך לסדרה של מפגשים בה הם חושפים את הניצוץ האישי שלהם מכל תחומי החיים : משפטים, עסקים, אנרגיה סולארית, עשייה חברתית ועוד.  לסיכום המפגש, כל קבוצת תלמידים יוצאת לפגוש את ה'ניצוצאי' בשטח, במקום בו ניתן ללמוד על תחום העשייה שלו באופן בלתי אמצעי ולחוות אותו בעצמם.

השבוע יצאה קבוצת תלמידים אחת בליווי הליצן הרפואי בו פגשו  ,לשמח ילדים בגן. קבוצה נוספת יצאה  לשוק רמלה על מנת לצלם את המציאות שם מזוויות שונות בליווי צלם מקצועי. קבוצת "אנרגיה סולארית" יצאו למפעל "אלקיים" המייצר אנרגיה, והתלמידים אשר נפגשו עם פעיל עמותת חסד יצאו  לארוז מצרכים למשפחות נזקקות.

במפגש האחרון של מחזור מפגשי ניצוצות, יערכו סיכומים ופרידה מהניצוצאים המתנדבים ויחל מחזור נוסף חדש.

שמואל כורש מנהל חטיבת הביניים: " הלמידה המשמעותית ביותר היא הלמידה מתוך התנסות ובחירה ממומחים בקהילה. אנו מודים לכל מי שכבר העביר אצלנו את הניצוץ שלו ומזמינים מומחים נוספים להצטרף לחווית הלמידה המעצימה הזו".

קרא עוד...

דמי חנוכה לחייל – מהמורים בבית הספר

בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה,  יצאו  במבצע מיוחד לקראת חנוכה- משלוח מארז 'דמי חנוכה' מתוק לכל בוגר במקום שירותו הצבאי...


בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה,  יצאו  במבצע מיוחד לקראת חנוכה- משלוח מארז 'דמי חנוכה' מתוק לכל בוגר במקום שירותו הצבאי.

במסגרת הליווי אותו מעניק בית הספר לבוגרים בשלבים השונים של חייהם, התגייסו המורים והתלמידים במשותף להכנת משלוח לכל בוגר  – ממתקים ומטעמים לכבוד החג בצירוף ברכה אישית אותה יקבל במקום שירותו הצבאי. את המבצע הובילו המחנכים הרב יהודה דוד והרב יוסף ישרים, ותלמידי כתה י"א.

תלמידי בית החינוך שסייעו במלאכה, נהנו , לדבריהם, לקחת חלק במבצע למען חיילים אשר את חלקם הכירו אישית, ולדעת כי בבוא תורם להתגייס לצה"ל- יזכרו גם אותם בבית החינוך.

גם הורי התלמידים הצטרפו למשימה ותרמו בעין יפה למען הכנת המשלוחים לחיילים הבוגרים. את החבילות קיבלו הבוגרים לבסיסים בהם הם משרתים במהלך ימי החנוכה.

 לדברי ירון כרמי, מנהל אמי"ת חברה ומשפט, הקשר עם התלמידים איננו מסתיים בתום שנות הלימודים: " אנו מאמינים בבית חינוך כמשפחה, והקשר המתמשך עם הבוגרים שלנו- חשוב ויקר לנו מאוד, במיוחד במהלך שנות השירות הצבאי והתרומה למדינה".

קרא עוד...

נס וניסוי בחנוכה- חלקי טיל יורטו לחצר בית החינוך אמי”ת שדרות בזמן חצי גמר תחרות ניסויי חלל space lab

במהלך החנוכה זכו תלמידי קריית החינוך אמי"ת בשדרות לחוות נס בשעת  הצגת ניסוי: טילים יורטו בשמי העיר במהלך תצוגת ניסויי חלל של התלמידים  ולמחרת נמצאו שרידי טיל בחצר בית החינוך....


במהלך החנוכה זכו תלמידי קריית החינוך אמי"ת בשדרות לחוות נס בשעת  הצגת ניסוי: טילים יורטו בשמי העיר במהלך תצוגת ניסויי חלל של התלמידים  ולמחרת נמצאו שרידי טיל בחצר בית החינוך.

בית החינוך נבחר להשתתף בפרויקט space lab מיסודה של קרן רמון. בשבוע שעבר, נר שני של חנוכה, נערך חצי הגמר של התכנית בו נבחר הניסוי שייצג את אמי"ת שדרות  באירוע הגמר שייערך באוניברסיטת תל אביב. הניסוי שינצח בגמר הארצי ישלח לנאס"א ארה"ב ומשם לביצוע בחלל.

שלוש קבוצות תלמידי כתה ט הציגו בפני הקהל את הניסוי המדעי אותו הם חקרו בסיוע המורה למדעים נועם אוחיון והמנטור מטעם הפרויקט. מנכ"ל קרן רמון רן לבנה אשר נכח במהלך הערב כולו הביע את התפעלותו מעבודת החקר המרשימות.

חבר השופטים של התחרות בחר מבין המחקרים את הניסוי שעסק בהשפעת מיקרו כבידה על התגבשות, והוא ייצג את בית החינוך בגמר הארצי של התחרות.

תוך כדי הצגת הפרזנטציות הושמעה אזעקת 'צבע אדום' והתבצעו יירוטים של טילים מעל שמי העיר. האורחים המודאגים, התפעלו מהתלמידים שהפגינו קור רוח והדגימו בפניהם את סדר הפעולות בשעת אזעקה. בחצר בית החינוך נמצאו למחרת שרידי טיל אשר יורט מעליו, ואשר בנס לא פגע באיש מהמשתתפים הרבים בכנס המדעי.

אסף בן דוד מנהל בית החינוך: "אנו גאים בתלמידים שיודעים להתמודד עם שאלות חקר פיזיקליות מורכבות , לצד התנהגות בעת התקפת טילים - באותה מידה של בגרות ורצינות, ומייחלים כי יזכו להמשיך ולהצטיין מתוך בטחון ושלוה".

קרא עוד...

חנוכה של נתינה באמי”ת בנות מעלה אדומים

בבית החינוך אמי"ת בנות (ע״ש וסרמן) ממשיכים את מסורת הנתינה ושיתוף הפעולה בין ועד ההורים ובין תלמידות בית הספר בהובלת מועצת התלמידות כדי להפיץ את שמחת החנוכה בעיר...


בבית החינוך אמי"ת בנות (ע״ש וסרמן) ממשיכים את מסורת הנתינה ושיתוף הפעולה בין ועד ההורים ובין תלמידות בית הספר בהובלת מועצת התלמידות כדי להפיץ את שמחת החנוכה בעיר.

תלמידות  בית החינוך הקדישו זמן מחופשת החנוכה שלהן כדי להיפגש עם חברי ועד ההורים, וביחד איתם ארגנו יוזמות מיוחדות של נתינה לקראת החג.

קבוצת אחת של הורים ותלמידות ארגנו הדלקת  נרות עם קשישים ניצולי שואה.

הם הגיעו לביתם של הקשישים מצוידים בחנוכיות, נרות וסופגניות, וביחד ערכו הדלקת נרות חגיגית. הקשישים הנרגשים הודו להם על שהכניסו לביתם את אור החנוכה.

קבוצה נוספת של הורים ותלמידות של בית הספר ,מדריכות בתנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו'  חברה לעמותת "אור ונתינה" וסייעה בארגון מסיבת חנוכה מיוחדת במינה עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

מנהלת בית החינוך, ברנדה הורביץ־-פרוור, מברכת את התלמידות ואת ועד ההורים על היוזמות המשותפות: "אין דבר משמח יותר מלראות את הבנות וההורים פועלים בשיתוף כדי להפוך את החג שמח ומאיר יותר עבור הסובבים אותם".

קרא עוד...

תלמידי בית החינוך אמי”ת המר מאירים את רחובות

15 כתות, 400 תלמידים, 500 חנוכיות ו-1000 סופגניות- תלמידי אמי"ת המר מאירים את העיר...


15 כתות, 400 תלמידים, 500 חנוכיות ו-1000 סופגניות- תלמידי אמי"ת המר מאירים את העיר!

תלמידי בית החינוך אמי"ת המר , בהובלת וביוזמת מועצת התלמידים ורכז החינוך החברתי בבית החינוך רועי פיזם, יצאו ביום הראשון של חנוכה להאיר את העיר – והתפזרו בין מוקדי התנדבות שונים בקהילה.

קבוצה אחת של תלמידים הגיעה למחלקת הילדים בבית החולים קפלן, שם חילקו ממתקים והפתעות לילדים המאושפזים. קבוצה אחרת יצאה לפעילות חנוכה משותפת עם ילדי ביה"ס לוטם לחינוך מיוחד, אותו מאמץ בית החינוך במהלך השנה כולה.

בבית האבות 'גן דוד' בעיר ערכו התלמידים מסיבת חנוכה, שרו עם הקשישים משירי החג ושמעו את זיכרונותיהם וסיפורי חייהם. התלמידים הגיעו גם לשוק העירוני וסייעו לקשישים בנשיאת סלים כבדים של קניות.

בין מחלקות העיריה עברו התלמידים וחילקו שי לעובדי העיריה, ביניהם גם לראש העיר רחמים מלול.

עובדי התחזוקה והניקיון בבית החינוך הופתעו לקבל שי מיוחד לכבוד חנוכה, וסיוע מהתלמידים בעבודות הניקיון בבית הספר. גם העוברים והשבים ברחובות העיר נהנו מהמבצע המיוחד ושמחו לקבל מהתלמידים סופגניות וחנוכיות שחולקו בצירוף ברכת 'חנוכה שמח'.

הרב רפי מימון מנהל אמי"ת שדרות ברך את התלמידים על הובלת היום המרגש: "אנו גאים בתלמידים שהפנימו את המסר החשוב של חנוכה- הפצת אור של נתינה, התחשבות בזולת וקבלת האחר".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח