מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידות והורים עולים בצעדת ‘השביל המחבר’ של בית החינוך אמי”ת רננים

יוזמה מיוחדת של בית החינוך אמי"ת רננים ברעננה: לקראת יום הזיכרון, יצאו עשרות תלמידות  עולות חדשות והוריהן לצעדת "השביל המחבר" בין יד ושם להר הרצל- ביקור ראשון ומרגש...

יוזמה מיוחדת של בית החינוך אמי"ת רננים ברעננה: לקראת יום הזיכרון, יצאו עשרות תלמידות  עולות חדשות והוריהן לצעדת "השביל המחבר" בין יד ושם להר הרצל- ביקור ראשון ומרגש.

הסיור המיוחד החל באגף 'יד לילד' ביד ושם, בהמשך נגלתה להם  'אנדרטת הקרון'- קרון רכבת על מסילתו שהובא מגרמניה, נדהמו מהעובדה שבקרון כל כך קטן נדחסו מעל מאה יהודים בדרך להשמדה.

משם  העפילו העולות להר הרצל, שם שמעו סיפורי נופלים –  ועין לא נשארה יבשה. כל תלמידה קיבלה נר ובחרה שם של חלל - הדליקה  נר לזכרו ולמדה את סיפור נפילתו בקרב.

"אף פעם לא הבנו באמת מה קרה גם בשואה וגם במלחמות ישראל. עכשיו אנחנו מרגישות יותר את החיבור והקשר לעם ולארץ." כך אמרו אווה אוגוסט ואמה שעלו בקיץ האחרון מארה"ב.

חיננית ואורנית, אחיות שעלו מפינלנד אמרו " עד עכשיו בזמן הצפירה לא ידעתי מה לדמיין.עכשיו אנחנו יודעות מה קרה."

עפרה פאר, מנהלת בית החינוך, מודה לצוות האולפן על ההשקעה יוצאת הדופן בבנות העולות: " בית חינוך אמי"ת רננים קולט עלייה מארצות רבות ורואה בכך שליחות לאומית. המיזם של "השביל המחבר" הוא עוצמתי וחווייתי עבור הבנות העולות והוריהן. "

קרא עוד...

משואה לתקומה באמי”ת כרמיאל: התלמידים אימצו את הווטרנים וניצולי השואה תושבי העיר

בבית החינוך אמי"ת כרמיאל מקדישים מדי שנה יום שלם להנחלת זכרון השואה. השנה לכבוד חגיגות 70 שנה למדינה ארחו תלמידי בית החינוך ניצולי שואה בבית ספר, ביום שהוקדש לנושא- משואה...

בבית החינוך אמי"ת כרמיאל מקדישים מדי שנה יום שלם להנחלת זכרון השואה. השנה לכבוד חגיגות 70 שנה למדינה ארחו תלמידי בית החינוך ניצולי שואה בבית ספר, ביום שהוקדש לנושא- משואה לתקומה.

תלמידי כתה ז בבית החינוך מאמצים את ניצולי השואה ווטרנים של מלחמת העולם ה-2 תושבי העיר – במהלך השנה כולה. הבנים , אשר מלווים אותם בימי חג ומועד, ארחו אותם בחום ביום השואה . התלמידים האזינו לסיפוריהם המרגשים, צפו ביחד בטקס שבנות המשלחת לפולין הכינו, הדליקו יחדו נרות זיכרון, למדו משניות וביקרו בחדר ההנצחה שהוקם בבית החינוך בנושא ''משפט אייכמן''.

גאי דקל , מנהל בית החינוך אמי"ת כרמיאל: "כבית חינוך אנו מנחילים לתלמידינו ערכים חינוכיים שאינם פחות חשובי מההישגים והציונים. ביום זה שמנו דגש על הקשר הרב דורי ועל בניית הארץ ואהבתה, כי אין לנו ארץ אחרת!".

 

קרא עוד...

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בתיכון אמי”ת “האופק” באור עקיבא : מנהלת בית החינוך חלקה עם תלמידיה את זכרונות משפחתה בשואה

הטקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה בתיכון אמי"ת "האופק" באור עקיבא עמד בסימן חשיבות הנצחת זיכרון השואה והשתתפות תלמידים במסע  משלחות הנוער לפולין...

הטקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה בתיכון אמי"ת "האופק" באור עקיבא עמד בסימן חשיבות הנצחת זיכרון השואה והשתתפות תלמידים במסע  משלחות הנוער לפולין.

הטקס נערך על ידי תלמידי שכבת י"א וחברי המשלחת לפולין, שחזרו בסוף חודש מרץ מהמסע בפולין. במרכז הטקס עמד סיפור העדות האישי של מנהלת בית הספר, הגב' מרים שבתאי.  

מרים, בתה היחידה של הניה - חנה פישמן, ניצולת שואה  מטרנסילבניה,  סיפרה על  דמותה מעוררת ההשראה של אמה ז"ל, ועל אחיה התאומים  של האם שעברו ניסויים בידי ד"ר מנגלה באושוויץ. האם, שנורתה ברגלה, עלתה ארצה עם מרים, בתה היחידה,  והתמודדה עם קשיי החיים הן כניצולת שואה והן כעולה חדשה, ללא עזרה וללא אמצעים. הסודות שנצרה האם אודות הזוועות והסבל שעברה בשואה נותרו חתומים בלבה, עד לרגע שנכדתה דורית, בתה של מרים, התכוננה למסע שלה לפולין. רק אז נאותה אמה של מרים , סבתא של דורית, לספר לנכדתה הצעירה על  דרך הייסורים והסבל שעברה בשואה. הנכדה תיעדה את כל השיחות שקיימה עם סבתה על גבי דיסק שנותר בידי המשפחה.

מרים שיתפה את הצוות והתלמידים בכך, שכמחנכת סירבה ללוות משלחות תלמידים לפולין, כיוון שלא יכלה להתמודד בפולין עם כל הזוועות שעברה אמה והעם היהודי: "לא יכולתי לשאת את המחשבה שכף רגלי תדרוך על אדמת אושוויץ, המגואלת בדמם של יהודים, אבל חשוב לי מאד כמנהלת, שכל נער ונערה יצאו למסע בשבילי הזיכרון בפולין כי, ללא עבר אין לנו אור בעתיד".

לדברי מרים, "הנוער צריך לדעת שגם בימינו יכולים להתרחש זוועות כאלה, כפי שאנו עדים כיום לרצח מבוגרים וילדים חפים מפשע בסוריה בנשק כימי , והעולם שותק. "עלינו להילחם על מקומנו בעולם הזה כבני אדם. דמם של הנספים זועק: "אל תשכחו אותנו".

בעולם שבו  הכחשת השואה הפכה לתופעה רחבת היקף,  ובעיקר נוכח העובדה שמספר הניצולים הולך ומתמעט, כולנו מצווים לדאוג לכך שזעקתם של הנספים וסיפור עדותם של הניצולים עוד ימשיך להישמע בכל דור ודור.

 

קרא עוד...

סיירת הקדיש של תלמידי אמי”ת ביום הזיכרון לחללי צה”ל

לקראת טקסי יום הזיכרון יצאו תלמידי רשת אמי"ת בכל רחבי הארץ לבתי העלמין, לאמירת קדיש וקריאת פרקי תהילים עבור חללים עריריים אשר אין איש פוקד את קברם, ולסיוע בהכנת בתי...

לקראת טקסי יום הזיכרון יצאו תלמידי רשת אמי"ת בכל רחבי הארץ לבתי העלמין, לאמירת קדיש וקריאת פרקי תהילים עבור חללים עריריים אשר אין איש פוקד את קברם, ולסיוע בהכנת בתי העלמין לקראת טקס יום הזיכרון.

מאות תלמידים יגיעו לחלקות הצבאיות ביום הזכרון להשלים מנין לקדיש למשפחות שכולות אשר רוצות בכך.  קודם לכן ינקו תלמידים מצבות של חללי צה"ל הקבורים בחלקות ותיקות בבתי העלמין.

יוזמה של תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא מכפר בתיה ברעננה הפכה כבר למסורת של תלמידים באמי"ת בכל הארץ. תלמידי חברותא יתפזרו השנה בבית העלמין בקרית שאול לאתר קברי חיילים שאיש לא עולה על קברם. ולסייע למשפחות העורכות טקסי אזכרה פרטיים ליקיריהם.

תלמידי אמי"ת בבאר שבע ובצפת ינקו את מצבותיהם של חללי צה"ל הפזורים בחלקות הוותיקות בבית העלמין בעיר, תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד יחלקו ערב יום הזיכרון זרי פרחים ברחבי החלקה הצבאית בבית העלמין העירוני, ואילו תלמידות אולפנת אמי"ת אור עקיבא יערכו את טקס יום הזיכרון בבית העלמין הצבאי בעירן, ועוד.

הרב אבינועם אלמגור מנהל ישיבת אמי"ת חברותא המלווה את תלמידיו זה מספר שנים בסיירת הקדיש ביום הזיכרון מספר כי  "רבים מתרגשים מאוד להצעת התלמידים ללמוד משניות ולומר קדיש לעילוי נשמת הבן."

 

קרא עוד...

פרס החינוך הארצי לאמי”ת המר רחובות: “מצוינות וכלל ישראל”

השבוע התבשר מנהל קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הרב רפי מימון, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך...

השבוע התבשר מנהל קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הרב רפי מימון, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך.

בשבע השנים האחרונות עבר בית החינוך אמי"ת המר מהפך באקלים הבית ספרי, במענה האישי , ובאחוז הזכאות לבגרות שעלה מ-45 אחוז ל-91 אחוזים. במקום הוקמה מכינה קדם צבאית טכנולוגית ומכללה להנדסאים בתחומי האלקטרוניקה, מחשבים וחשמל.

בבית החינוך נחנך השנה מסלול חדשני ללמידה עם מיומנויות המאה ה21 וכן כולל אברכים הלומד בחברותות עם התלמידים. בשנים האחרונות נפתחה גם כיתת סנהדרין -כתה ישיבתית העוסקת רוב היום במקצועות הקודש ובחווית קודש חסידית.

בשנה שעברה זכה בית הספר בפרס ארצי של רשת אמי"ת על פיתוח מסלול כיתות קטנות (בתחום החינוך המיוחד).

מנהל בית הספר, רפי מימון הודה למנהלת חט"ב מיכל פלג, לראש המכינה הקד"צ הרב צורי לוי ולכל צוות ההוראה ,החינוך והמינהלה על מסירותם: " בית החינוך חרט על דיגלו חינוך איכותי ותורני לכל גווני הקשת בציבור הדתי בבחינת 'יחד כל שבטי ישראל' . הצלחת קריית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחד ואחד מתלמידינו".

 

קרא עוד...

כלת פרס ישראל מרים פרץ הזניקה את ‘מירוץ אלירז’ מרחבת ישיבת אמי”ת אלירז פ”ת

מרים פרץ, אימו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד , כלת פרס ישראל ביום העצמאות הקרוב, הזניקה את מאות הרצים שהשתתפו ביום שישי האחרון במירוץ אלירז בפתח תקווה, במילים ...

מרים פרץ, אימו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד , כלת פרס ישראל ביום העצמאות הקרוב, הזניקה את מאות הרצים שהשתתפו ביום שישי האחרון במירוץ אלירז בפתח תקווה, במילים "למקומות היכון - עם ישראל חי !"

את המירוץ יזם הרב המחנך צדוק דמארי מישיבת אמי"ת אלירז . ברצים היו תלמידי הישיבה, חניכי תנועות הנוער, נציגי חטיבת גולני ובני משפחת פרץ. את הרצים הוביל בנו של אלירז, אור חדש .

בדברים שנשאה לפני תחילת המירוץ אמרה מרים פרץ :"ישיבת אמי"ת אלירז היא בית המדרש של רוח עם ישראל. פגשתי קבוצה של חיילי קומנדו, שניגשו אלי ואמרו, "מרים- אנחנו בוגרים של ישיבת אמי"ת אלירז' וזו היתה גאווה לראות את הבוגרים שמתחנכים כאן ברוחו של אלירז , ונוטלים חלק במאבק כדי שנוכל להמשיך ולהניף את הדגל".

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז : "הריצה היא סמל של תנועה וחיים, זו תשובתו של עם ישראל למי שמבקש לפגוע בנו ובחיינו - אנחנו לא נפסיק לרוץ, לא נפסיק לחנך, לא נפסיק לבנות ולהיבנות".

קרא עוד...

הגדה של פסח עשירה בדברי תורה– פרי עטן של תלמידות אולפנת אמי”ת גבעת שמואל

...

 
על רקע הפולמוסים הסוערים שהתעוררו לאחרונה סביב התבטאויות בנושא לימוד תורה לנשים, באולפנת אמי"ת גבעת שמואל החליטו כי השנה יעמוד ליל הסדר בסימן "והגדת לבתך", והפיקו הגדה של פסח עשירה בדברי תורה– פרי עטן של תלמידות האולפנה.

בהגדה הייחודית, אותה ערכו רב האולפנה הרב אמיר סנלדר וצוות החינוך,  כלולים דברים תורה ומחשבה של תלמידות האולפנה. הבנות ליקטו פירושים לסימני ההגדה וטעמי החג, ואף כתבו דברי הגות ומחשבה מקוריים סביב הנושא "חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים".

שלומית פולק, מנהלת חט"ב:
"החיבור ללימוד התורה הוא אחד מיסודות החינוך באולפנה. התלמידות, הלומדות שיעורי תורה רבים מתוך בחירה במהלך השנה כולה, מגישות לציבור את הפירוש שלהן להגדה הנובע מרצון להיות שותפות ולקחת חלק משמעותי במהלך הסדר".

קרא עוד...

זוכי התחרות הארצית לרכב אוטונומי הראשונה בישראל- נבחרת המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי”ת בפ”ת

...

בתחרות הלאומית לרובוטיקה והנדסה של משרד החינוך, התחרות הראשונה בארץ לתכנות רכב אוטונומי, זכתה נבחרת המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת בפ"ת.

התחרות , אשר נערכה בהובלת הפיקוח על מגמת מכונאות במשרד החינוך בהובלת המפקח משה לוי, נערכה בביה"ס למקצועות רכב ממוחשבים בכפר הנוער אמי"ת בפ"ת ולקחו בה חלק 12 נבחרות ממכללות טכנולוגיות מכל רחבי הארץ.

הנבחרות התמודדו בשלוש קטגוריות – עיצוב רכב, תכנות רכב במסלול פשוט ותכנות רכב במסלול מורכב .

צוות המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת פ"ת, זכה במקום הראשון בקטגוריה הראשית- צליחת מסלול מורכב, אשר כלל מעבר במנהרה, הימנעות ממפגע בדרך וחניה.

הצוות תכנן ובנה רכב אוטונומי חשמלי על בסיס רכב שטח 4X4 , ניתח את משימות הרכב  ובנה אלגוריתמים מתאימים לפעולות הנדרשות לביצוע המשימות.  

חברי הנבחרת הרשימו את השופטים ביכולת התכנות ובשיתוף הפעולה הצוותי, וזכו במקום הראשון ובפרס יקר ערך- מכשיר אבחון מנועי מתקדם בשווי 5000 ₪.

משה עוזיאל, ראש המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית אמי"ת פ"ת: " אנו גאים בתלמידים, חלוצי הטכנו-גוגיה בארץ,  שהוכיחו את היתרון המשמעותי של עבודת צוות , רצינות ושאיפה למצוינות".

המרכז לטכנולוגיה ומנהיגות ערכית הוא מודל ייחודי לרשת אמי"ת, המשלב לימודים במכללה הטכנולוגית לצד הכנה לחיים ושרות משמעותי במכינה למנהיגות ערכית. במכינה תומכים "העצמה טכנולוגית" -שותפות של יבואניות הרכב , איגוד היבואנים והקרן הפילנטרופית של סטלה ויואל קרסו , משרד החינוך ועיריית פ"ת

בתמונה: בתמונה: חצר בית החינוך אמי"ת המר לקראת החג

צילום: נתי פרץ
קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח