מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

בית הספר הפך למפעל חסד לקראת החג

...

תלמידי בית החינוך אמי"ת המר ברחובות וגרעין המורים "מורשת יעקב" התגייסו על מנת להפוך את השנה החדשה לחג שבע ושמח ל-200 משפחות נזקקות, והפכו את בית הספר שלהם למפעל של חסד.
במהלך השבועות האחרונים התרימו התלמידים למעלה מ-15,000 ש"ח בהם קנו מוצרים בסיסיים לחג על מנת לעזור בנשיאת עול ההוצאות הכבד של החג לזקוקים בכך. בהפנינג של אריזה הכינו תלמידי ביה"ס 200 מארזי מזון, כאשר חצר בית החינוך כוסתה כולה בארגזים ומוצרי מזון. 

הפרוייקט הגיע לסיומו בהעמסת הארגזים  לחלוקה ברחבי העיר, כאשר  המחנכים העמיסו גם את הרכבים האישיים שלהם במארזים לחלוקה. 
במהלך המבצע ליוה את התלמידים המחנך נתנאל פרץ, בשיתוף גרעין המורים 'מורשת יעקב' משכונת אושיות בעיר.

הרב רפי מימון מנהל בית החינוך אמי"ת המר: "היה מרגש לראות את התלמידים משקיעים מזמנם וממרצם על מנת לדאוג שלעוד משפחה יהיה חג שמח"
רכז הגרעין התורני , המחנך נתנאל פרץ הוסיף: "מדהים לראות את מסירות הנפש של חברי הגרעין ותלמידי ביה"ס למען עם ישראל, שנזכה תמיד להיות בצד הנותן" .

קרא עוד...

המסע לפולין של תלמידי אמי”ת איתן מעלה אדומים

"טיסה, תיסע! יערות ובורות יזכור ואל מלא רחמים. ריקודים ושמחה בבית כנסת  טיקוטין ובבית מדרש בלובלין. כך כמו ברכבת הרים של רגשות בוכים ורוקדים שרים ומתייחדים. מיידנק וטרבלינקה, מילים מקבלות...


"טיסה, תיסע! יערות ובורות יזכור ואל מלא רחמים. ריקודים ושמחה בבית כנסת  טיקוטין ובבית מדרש בלובלין. כך כמו ברכבת הרים של רגשות בוכים ורוקדים שרים ומתייחדים. מיידנק וטרבלינקה, מילים מקבלות משמעות הזויה: מקלחות, עבודה, בית חולים, שער השמים. שבת בקרקוב עם הרמ"א והקמצן הקדוש, התוספות יום טוב והמגלה עמוקות, אין סוף לסערת הרגשות. סוף סוף נוחתים בארץ. מחיאות כפיים עד לשמים. כמה טוב להגיע לכותל לחזור לשפיות למשפחה לנורמליות. היה כדאי והיה שווה, אבל כלום לא משתווה, לארץ ובית ומשפחה עם הרבה הרבה אהבה." כך תיאר את חווית המסע לפולין המורה יעקב אטינגר.

בשנת השבעים לעצמאות עם ישראל בארץ המובטחת, תלמידי כיתות יא', יב' מבית החינוך אמי"ת איתן מלווים בצוות החינוכי יצאו בשבוע שעבר למסע לפולין. מסע משמעותי ומטלטל רגשית בו שמעו אודות הזוועות אותן עבר העם היהודי בזמן השואה פגשו את החיים היהודיים שלפני השואה בעיקר פגשו שאלות חינוכיות ואישיות לגבי עצמם עם ישראל ותורת ישראל.

במהלך השנה האחרונה עברה המשלחת הכנה משמעותית תוך מפגש עם אנשים, למידה וסיורים בארץ משם יצאו למסע כואב ומצמיח על אחת מתקופות ההיסטוריה של עם ישראל. המסע היווה אבן דרך משמעותית בלמידה על אמונה, ציונות וחשיבותה של עצמאות.

"המסע לפולין הינו מסע חשוב מאוד לתלמידים, הם נפגשים בשבוע מאוד אינטנסיבי בעולם של עם ישראל. בכל פעם אני רואה כמה התלמידים פוגשים את המקום שלהם בשרשרת החיים של עם ישראל ועל התפקיד שלהם בשרשרת הענקית שנקראת עם ישראל. אני שמח מאוד שיש לנו הזדמנות לצאת למסע שפתאום מכניס בפרופורציה ומביא למודעות שאנחנו זוכים לחיות בחלום של אלפיים שנה. להיות יהודי שחי בארץ ישראל תחת ריבונות יהודית ישראלית, עם צבא, מערכת משפט, מערכת חינוך וכו'. עצם ההבנה הזאת מדגישה כמה התלמידים זכו להיות בדור הזה, וכמה אחריות יש בזה" דניאל בארי, מנהל בית החינוך.

שחף קבלו, תלמיד כיתה יא', סיפר על החוויה העוצמתית "במסע הזה עברנו דברים שלא ניתן לתאר במילים. משמחה לעצב ומכעס לגעגוע ולבכי. מסע שרק אדם שעובר אותו יוכל להבין. המראות היו מטורפים ובלתי נתפשים,  אבל מאידנק זה המקום שהכי שבר אותי, רוב הדברים שם אותנטיים וזה הכי מפחיד. המסע הזה גרם לי לחשוב על החיים וכמה שאנו צריכים להודות לקב"ה שנולדנו בתקופה הזאת ושיש לנו מדינה וצבא ששומר עלינו".

תלמידי המשלחת כבר עומלים על הכנת הטקס ליום הזכרון לשואה ולגבורה, בו יעבירו וישתפו במקצת מהחוויה שעברו.

קרא עוד...

תלמיד אמי”ת איתן מעלה אדומים – עולה מצטיין

בטקס מרגש, בהר הרצל בירושלים, קיבל אליעזר טורס, תלמיד בית החינוך אמי"ת איתן, תעודת עולה מצטיין ונבחר להיות אחד מהעולים המצטיינים של מחוז ירושלים. באירוע מרגש ומלא גאווה של החמ"ד,...


בטקס מרגש, בהר הרצל בירושלים, קיבל אליעזר טורס, תלמיד בית החינוך אמי"ת איתן, תעודת עולה מצטיין ונבחר להיות אחד מהעולים המצטיינים של מחוז ירושלים. באירוע מרגש ומלא גאווה של החמ"ד, בהשתתפות הוריו, מחנכו וחבריו הוענקו תעודה ושי על הישגיו המרשימים של התלמיד.

אליעזר, נולד בוונצואלה לפני כ- 14 שנים, לזוג הורים יהודים, עם השנים עברה המשפחה בין ארצות שונות כמו קולומביה ופנמה ובהתאם לכך, למד אליעזר את השפה הספרדית על בוריה ובשיעורים בבתי הספר למד גם את השפה האנגלית ברמה גבוהה.

הוריו של אליעזר החליטו שהם רוצים חינוך יהודי טוב עבור ילדיהם וכך החליטו לעלות לארץ ישראל ולהשתקע בה. בהגיעם לארץ נתקלו בקשיי שפה שכן לא ידעו את השפה העברית.
בכיתה ז' הגיע אליעזר לבית החינוך אמי"ת איתן, שם הוקצו לו משאבים מתאימים ללימוד השפה העברית והשלמת הפערים שיצרו קשיי השפה. מהר מאוד התברר בבית החינוך שמדובר בתלמיד חכם וחרוץ שעושה הכל על-מנת להצליח. 

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, "בבית החינוך שלנו לומדים תלמידים עולים המגיעים אלינו מ-12 ארצות שונות. אנו שמחים וגאים להיות בית קולט עלייה עבור תלמידים אלו. במהלך שנת הלימודים אנו פועלים על-מנת לגשר על פערי השפה והתרבות איתם מגיעים התלמידים ועושים הכל כדי לסייע להם להצליח ולהשתלב בדרך המיטבית. אני גאה באליעזר טורס, התלמיד המצטיין, שמהווה דוגמא ללמידה והשקעה עבור כלל תלמידי בית החינוך והכל בסבלנות ונעימות הליכות".

כחלק מתהליך הקליטה, בית החינוך נותן מענה לתלמידים ולהורים כאחד וזאת מתוך אמונה שהצלחתם תלויה באופן השתלבותם. מתוך כך, בבית החינוך פועלים אנשי צוות שונים הנותנים מענה בשפות שונות ובעזרתם מנגישים את כלל המידע להורים ולתלמידים, בפגישות השונות, בערבי החשיפה, באספות ההורים ועוד.

מחנך הכיתה, אביעד בן חמו, הוסיף כי "מדובר בתלמיד מצטיין, ספורטאי, אהוב על חבריו ומוריו. אליעזר הוא ההוכחה כי השקעה וסבלנות משתלמים. לא פשוט להגיע לכיתה עם קושי לנהל שיח עם החברים והמורים, אך אליעזר צמח דווקא מתוך הקושי ובשקדנות רבה התקדם והפך להיות חבר אהוב בכיתה ולשמש דוגמא עבור חבריו לכיתה. יישר כח!"

קרא עוד...

‘מסע אל המדבר’

תלמידי חטיבת הביניים של נתיב ישיבתי אמי"ת דביר יצאו אל המדבר תחת הכותרת: 'המדבר מדבר אליי...


תלמידי חטיבת הביניים של נתיב ישיבתי אמי"ת דביר יצאו אל המדבר תחת הכותרת: 'המדבר מדבר אליי'

.

בימים שלפני חג הפסח בו התחילו עם ישראל את מסעם הארוך במדבר לקראת הפיכתם מעם של עבדים לעם שיכבוש ויבנה את ארצו, יצאו תלמידי חט"ב של הנתיב הישיבתי לטייל ליהנות וללמוד על המדבר ובעיקר על עצמם. והמדבר אכן דיבר אליהם...  במשך שלושה ימים מאתגרים ומהנים כאחד. את הטיול תכננו וארגנו התלמידים יחד עם צוות החינוך החברתי והיו שותפים מלאים להכנת המסע. ביום הראשון ירדו בסולמות ויתדות את נחל צפית ונחל תמר ביום השני ירדו מצוק תמרור שברמת המדבר אל עין בוקק וביום השלישי  הלכו בעקבות דוד המלך בעין גדי. את הלילות בילו במחנה קק"ל ביער יתיר. במהלך המסע עסקו התלמידים והצוות בלימוד והבנת אתגרי המדבר, בהתבודדות והתבוננות בנפש. ילדי העיר שיצאו למקום שכמעט הכל 'חסר' שם (בעיקר נקודות טעינה...) גילו את קסם המדבר והשלווה הרוגעת.  אופק, תלמיד כיתה ט' סיפר: "הטיול היה מהנה ומגבש, חלק מהמסלולים היו מאתגרים ולא קלים בכלל אבל הצלחנו לעמוד במשימה. נהניתי מאוד!". את המסע סיכם הרב אברהם, מנהל הישיבה, שהשתתף בטיול: "המפגש של בני הדור הצעיר המחוברים כל כך לטכנולוגיה עם המדבר העירום, חסר הצבע והמאתגר, היה מרתק ומטלטל. אני בטוח שחוויה זו יחד עם חוויות אחרות שעוברים תלמידינו בבית הספר יהיו נדבכים חשובים בעיצוב עולמם של תלמידינו כבוגרים."

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת דביר בילו יחד שבת חווייתית

תלמידי חט"ב של נתיב התיכון באמי"ת דביר, זכו השבת לחוויה בלתי נשכחת של גיבוש, התעלות וחוויה...


תלמידי חט"ב של נתיב התיכון באמי"ת דביר, זכו השבת לחוויה בלתי נשכחת של גיבוש, התעלות וחוויה.

התלמידים לא ישכחו זמן רב את ההכנות, התפילות, השירים, המאכלים והפעילות המיוחדת, שליוו את ליל שבת האחרון בבית הספר. 

במשך כשבוע, תלמידי החטיבה התכוננו לשבת, כאשר כל כיתה תרמה את חלקה והכינה פעילות או מאכל לקראת השבת ומועצת התלמידים התכנסה כדי לקבל החלטות ארגוניות ולהכין את פעילות עונג השבת.

שיא הפעילות היה, כאמור, בליל שבת, כאשר כל התלמידים וצוות החטיבה עם משפחותיהם, הגיעו לבית הספר לתפילת קבלת שבת, שלאחריה הסבו כולם סביב שולחנות ערוכים בטוב טעם לסעודת שבת. אווירה מרוממת ליוותה את הסעודה, שירי שבת, דברי תורה ואווירת גיבוש מיוחדת. את הסעודה חתמו התלמידים עם עונג שבת מיוחד - תחרות ידע נושאת פרסים סביב חג הפסח המתקרב, בהובלת מועצת התלמידים.

התרגשות התלמידים והצוות היתה רבה, לנוכח החוויה המרוממת וכולם יצאו בתחושה של ציפיה לפעם הבאה.

מנהל חטיבת הביניים, שמואל כורש, סיכם את השבת בסיפוק: "אנחנו בביה"ס מקבלים תלמידים מגוונים, שאצל כל אחד שולחן השבת נראה קצת אחרת וכאן, בחיק המשפחה השניה, בבית החינוך שלנו, היה מרגש לראות את כולם סביב שולחן שבת אחד בשמחה ובהתעלות - 'הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד'".

קרא עוד...

יום פתוח באמי”ת האופק – מעניק הזדמנות נוספת לכל מי שהאופק האישי חשוב לו

יום פתוח מיוחד במינו התקיים השבוע בבית ספר ומכללת אמי"ת האופק, אור עקיבא. בית הספר פתח את שעריו בפני תלמידים והוריהם, קציני ביקור סדיר, מנהלי פנימיות, רכזי לימודים, מנהלי מחלקות...

יום פתוח מיוחד במינו התקיים השבוע בבית ספר ומכללת אמי"ת האופק, אור עקיבא. בית הספר פתח את שעריו בפני תלמידים והוריהם, קציני ביקור סדיר, מנהלי פנימיות, רכזי לימודים, מנהלי מחלקות חינוך וסטודנטים מכל רחבי האזור: נשר, טבעון, זכרון יעקב, בניימינה, גבעת עדה, פרדס חנה, חדרה, יישובי השומרון, נתניה, כפר יונה ואור עקיבא כמובן.

ביום זה הוצגו המגמות ומקצועות ההעשרה הקיימים לבחירת התלמידים: מערכות חשמל, ניהול עסקי, צילום, צורפות, כלבנות, תוכנית הזנק לתעשייה – תעשיידע ועוד. תלמידי בית הספר קבלו את פני האורחים בפאנל שאלות ותשובות, אשר אורגן על ידי התלמידים עצמם. כך גם סיור בין הסדנאות השונות ברחבי בית הספר, בהדרכת תלמידי המגמות השונות. היועצת, גב' איריס טלסניק-גורל, הציגה מגוון הכיתות ט'-י"ב וכן את המכללה, הכוללת כיתות י"ג וי"ד הנדסאים וטכנאים בחשמל, ניהול משפטי וניהול רפואי.  היום נחתם בדברי סיכום על-ידי המנהלת, גב' מרים שבתאי: "אנו גאים לפתוח את שערינו ולהעניק הזדמנות נוספת לכל מי שלא מוותר על האופק האישי שלו".

קרא עוד...

מורה העשור- ממקיף אמי”ת באר שבע

שלמה סובוטסקי, רכז מגמת כימיה בבית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן) נבחר ל'מורה העשור'  על התמדה בתכנית מובילה של לימודי הכימיה בישראל –"יש לנו כימיה"...


שלמה סובוטסקי, רכז מגמת כימיה בבית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן) נבחר ל'מורה העשור'  על התמדה בתכנית מובילה של לימודי הכימיה בישראל –"יש לנו כימיה".

שלמה קיבל את אות ההצטיינות בטקס סיכום עשור לפרויקט אותו מובילים המחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן, חברת כימיקלים לישראל בע"מ והפיקוח על הוראת הכימיה במשרד החינוך.

מטרת  התכנית לחשוף בפני תלמידים  את עולם הכימיה ונושאים הקשורים ביישומי הכימיה בחיי היומיום ובתעשייה.

מבין עשרות מורים לכימיה מכל רחבי הארץ נבחר שלמה לקבל את אות מורה העשור על הובלת תלמידים במשך עשור שלם להצטיינות בכימיה ולהישגים מרשימים בתכנית.

תלמידי מקיף אמי"ת ב"ש זוכים מדי שנה בפרסים על השתתפותם בתכנית.

אלישע פלג , מנהל בית החינוך אמי"ת ב"ש, ברך את שלמה סובוטסקי על קבלת האות המרשים:

"שלמה הינו מופת וסמל למסירות של מורה, העושה ימים ולילות למען תלמידיו , על מנת לקדם כל אחד ואחד מהם חמיצוי כל יכולותיו ".

קרא עוד...

יוזמה של חסד לקראת החג

תלמידות כתה י"א מבית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש בהובלת המחנכת סימה כפרי ומדריכת מעגלים חדוה צבע ארגנו פרויקט חסד למען קשיש ערירי כבן 80...


תלמידות כתה י"א מבית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש בהובלת המחנכת סימה כפרי ומדריכת מעגלים חדוה צבע ארגנו פרויקט חסד למען קשיש ערירי כבן 80.
בשיתוף פעולה ובהרבה שמחה ואנרגיה ארגנו הבנות הפנינג לגיוס כספים, דוכני התרמות במרכזי קניות וכן התרימו את ההורים והשכנים.
בתיאום עם מחלקת הרווחה והמטפלת של הקשיש ציידו הבנות את ביתו של הקשיש בשולחן, מיטה, ספה, מיקרוגל, מכונת כביסה חדשה, תנור שנתרם על ידי אחת מאימהות התלמידות, כלי מטבח, כריות, מגבות ועוד. אחד ההורים נרתם למשימה והוביל את הרהיטים שנתרמו עבור הקשיש ממושב סמוך.

לקראת החג הגיעו כל בנות הכיתה להענקת הציוד שנקנה. הקשיש קיבל את פניהן בהתרגשות גדולה ובירך כל אחת ואחת בברכת הצלחה בחיים.

"למדנו מהפרויקט לשים לב לאנשים סביבנו, לעזור לזולת, להיות רגישות לסובב אותנו" , אמרה אחת התלמידות ותלמידה נוספת ציינה כי "למדנו כמה כוח יש בידינו להעניק ולתת" .

את המבצע הקדישו הבנות לזכרה של סבתה של חדוה מדריכת מעגלים במלאת 30 יום לפטירתה ולזכרה של המחנכת  אושרת סדס ז"ל.

יש לציין כי זהו פרויקט החסד השני שאורגן על ידי כיתה זו לאחר שלפני חנוכה הן ארגנו מסיבת בת מצווה לילדה מעוטת יכולת.

סהר סיגאווי, מנהל בית החינוך: "ניכר כי התלמידות למדו את השיעור החשוב ביותר אותו יש ללמוד- שיעור על נתינה ואהבת הזולת".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח