קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מתרימים באסיפת הורים – למען ילדים חולי סרטן

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות החליטו לנצל את אסיפת בבית הספר על מנת לגייס כספים למען ילדים חולי סרטן...


תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות החליטו לנצל את אסיפת בבית הספר על מנת לגייס כספים למען ילדים חולי סרטן.

במסגרת תכנית  " מעורבות חברתית " של תלמידי כיתה י"א, מסייעים התלמידים במהלך השנה בגיוס כספים  ובסיוע לעמותת "חיינו" התומכת בחולי סרטן ובמשפחותיהם.

התלמידים החליטו כי אסיפת ההורים המרכזית בישיבה היא הזדמנות מצוינת לגיוס כספים למען המטרה החשובה. בסיוע המורה יערה שוויד, רכזת מעורבות חברתית בישיבה, הקימו התלמידים יריד התרמה בו הציעו להורים למכירה ערכות שמן להדלקת חנוכיות , לצד בית קפה עשיר .

ההורים שמחו על ההזדמנות להצטייד לקראת החנוכה וליהנות מקפה ומאפה בין הפגישות עם המורים והמחנכים - והכל למען מטרה טובה.

היריד המיוחד תרם לאווירה הנעימה במהלך אסיפת ההורים, ולתחושה כי כל קהילת בית החינוך שותפה בנתינה ותרומה. התלמידים השקיעו מאמץ וגייסו אלפי שקלים למען הילדים החולים.

"מדהים לראות את הנוער שלנו ואת ההתגייסות  המרשימה שלו. למרות שכיתה י"א נמצאים כבר עמוק בלמידה אינטנסיבית לקראת בחינות הבגרות, המחזור כולו נרתם ליריד זה" מספר הרב שמעון שושן ראש הישיבה.

יריד זה מצטרף למגוון פעילויות מעורבות חברתית ויוזמות התנדבות בהם לוקחים חלק  כלל תלמידי הישיבה .

קרא עוד...

חנוכה חוייתי באמי”ת האופק באור עקיבא

תלמידי אמי"ת האופק זכו לחוויה לימודית ייחודית לקראת חג החנוכה- "חדר בריחה" בשילוב "המירוץ למיליון" בנושא חנוכה...


תלמידי אמי"ת האופק זכו לחוויה לימודית ייחודית לקראת חג החנוכה- "חדר בריחה" בשילוב "המירוץ למיליון" בנושא חנוכה.

ארבע מורות מצווות בית החינוך , ליאורה סוראני,  סיגל כהן, אודליה מנוס וירונה גליל, המשתלמות בנושא חדר בריחה במרכז פסג"ה חדרה, ארגנו במשך חודש ימים את הפעילות הייחודית, המבוססת על למידה התנסותית  בגישה רב תחומית, המשלבת מושגים מתחומי דעת מגוונים: ספרות, היסטוריה, אנגלית ומחשבת ישראל. 

התלמידים שהיו חדורי מוטיבציה לנצח במשחק עבדו בצוותים והתקדמו במשחק תוך פתרון משימות ברמת קושי עולה. התחנה האחרונה במרוץ הייתה בחדרה של מנהלת בית הספר,  הגב' מרים שבתאי, שהגישה לתלמידים שסיימו את המרוץ שי מתוק לכבוד חנוכה. 

בסיום הפעילות סיפרו התלמידים  בהתלהבות: "הכי כיף ללמוד בדרך של משחק".

קרא עוד...

הבוגרים הקצינים חוזרים להצדיע למורים שלהם

"אני קצין במודיעין ביחידה מסווגת ואת ההצלחה שלי אני חייב גם לצוות הנפלא של ישיבת אמי"ת כפר גנים......

"אני קצין במודיעין ביחידה מסווגת ואת ההצלחה שלי אני חייב גם לצוות הנפלא של ישיבת אמי"ת כפר גנים..."
במילים אלו תיאר סגן אוריאל גרינשטיין בוגר מחזור ח' של ישיבת אמית כפר גנים את התודות שהוא חש כלפי הישיבה ביום המורה.

יחד עם בוגרים נוספים הגיע אוריאל לישיבה בבוקר "יום המורה" שחל היום (ב) . הבוגרים דיברו עם התלמידים על הכרת הטוב ועל הערכים והאמון שהם ספגו וקבלו מצוות הישיבה : "לכל מקום אליו הלכנו הרגשנו את האמון ואת הביטחון של הצוות בנו התלמידים..." כך סיפרו.

יחד עם מועצת התלמידים של החטיבה והתיכון הכינו הבוגרים ארוחת בוקר מפנקת למורים והגישו אותה בהפסקה בחדר המורים.

צוות החינוך וההוראה הישיבה התרגש נוכח גילויי ההערכה של התלמידים- ושל הבוגרים שהיגיעו במיוחד ביום זה לישיבה.

הרב חגי גרוס, ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים:

"אני גאה לעמוד בראש ישיבה תיכונית אשר מצליחה ליצור קשר חם ואוהב ולטעת בתלמידים את תכונת הכרת התודה והעין הטובה שכ"כ חסרים היום בחיים שלנו."

בוגרי הישיבה שלא יכלו להגיע ב"יום המורה", הכינו מצגת בה הם , מהשירות הצבאי או הישיבה בה הם לומדים, מביעים את התודות שלהם לצוות הישיבה.

 

קרא עוד...

התלמידים מבקשים מהציבור- זכרו את אברה מנגיסטו

בשעה שתלמידים אחרים נהנים משביתת המורים המתארכת או מנסים להשלים חומר לימודי בעצמם- תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה  גייסו אחריהם מאות לעצרת תמיכה במשפחת מנגיסטו...


בשעה שתלמידים אחרים נהנים משביתת המורים המתארכת או מנסים להשלים חומר לימודי בעצמם- תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה  גייסו אחריהם מאות לעצרת תמיכה במשפחת מנגיסטו.

ההתעלמות של הציבור בישראל מהיעדרותו של אברה מנגיסטו הביאה את יהונתן המבורגר ועמית וייל, תלמידי הישיבה, ליזום עצרת למען החזרתו לביתו.

לפני חודש נערכה בכותל תפילה המונית למען השבת הדר גולדין ואורון שאול לקבר ישראל.  אך מקומו של אברה מנגיסטו נפקד מהעצרת ההיא, והתלמידים ביקשו לתקן -וקראו לציבור ולהתכנס ולקרוא ביחד- "השיבו את אברה".

בצהרי יום חמישי שעבר ערכו התלמידים בגן סאקר בירושלים עצרת למען השבתו ותמיכה במשפחתו, בהשתתפות כ-300 איש. בעצרת לקח חלק גם אילן גשאו מנגיסטו, אחיו של אברה, אשר התרגש מהיוזמה ומההתגייסות של בני הנוער למען אחיו.

יהונתן המבורגר מסביר : "העובדה שאברה חי מחייבת התייחסות ואכפתיות רבה יותר. איננו מתכוונים להפעיל לחץ ציבורי על הממשלה אלא להזכיר לכולנו שיש לנו אח יקר, ולא בריא, שנמצא כבר כמעט 2000 יום בשבי".

יהונתן הינו חבר במנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת, אשר בהשראת יוזמתו הדפיסה סטיקר עם הכיתוב "ואהבת לאברה כמוך" אשר חולק באלפים ברחובות הערים על ידי חברי המנהיגות הצעירה.

נעם קריגמן, ראש ישיבת אמי"ת נחשון:" אנו גאים ביוזמה המופלאה של יהונתן וחבריו, יוזמה שמעידה על הערבות ההדדית שמובילה את מנהיגי העתיד שלנו לבנות חברה מוסרית וצודקת יותר בה כל ישראל ערבין זה לזה."

קרא עוד...

סיירת השירות הלאומי באולפנת אמי”ת גבעת שמואל

"כרמל 6000", מיזם המצוינות של השירות הלאומי - מגיע לאולפנת אמי"ת גבעת שמואל...


"כרמל 6000", מיזם המצוינות של השירות הלאומי - מגיע לאולפנת אמי"ת גבעת שמואל.

יוסי צרויה, העומד בראש המיזם שנועד לתת מענה לבנות מצטיינות בתחומים הריאליים בשירות הלאומי, הגיעה לאולפנה לשיחה עם בנות י"ב.

 "כרמל 6000 "הנה תכנית חדשנית, בה יוכשרו הבנות ע"י מומחי היי טק ויפתחו אפליקציות בתחומי הרווחה, הבריאות והחברה.

נחל מחאי תלמידת י"ב מסבירה כי התוכנית נותנת הזדמנות לעסוק בתחומים  משמעותיים לחברה הישראלית: "בנות מקבלות במסגרתה הכשרה מלאה וידע נרחב בתחומי המחשב תוך פיתוח כישורי יזמות ובתוך כך נותנות סיוע בפיתוח פרויקטים נצרכים."

חנית פרשטנד, ראשת האולפנה אומרת כי במסגרת החינוך לתרומה משמעותית למדינה, מעודדת האולפנה את הבנות להגיע למסלולים איכותיים, "אני מאמינה כי כל בת שתגיע לכרמל 6000  תמצה את יכולותיה בתרומה משמעותית למדינה ".

קרא עוד...

מהקרב בבינת ג’בייל – לערב הוקרה בישיבת אמי”ת אלירז בפ”ת

בישיבת אמית אלירז נערך בשבוע שעבר (ג) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל , במעמד ראש עיריית פ"ת עו"ד איציק ברוורמן, ממלא מקומו וראש מנהל החינוך הדתי איציק דעי, ומפקח ביה"ס...


בישיבת אמית אלירז נערך בשבוע שעבר (ג) ערב ההוקרה המסורתי לפצועי צה"ל , במעמד ראש עיריית פ"ת עו"ד איציק ברוורמן, ממלא מקומו וראש מנהל החינוך הדתי איציק דעי, ומפקח ביה"ס אלי לוי.

בטקס השתתפו גם ראש מדור בענף תורת לחימה של זרוע היבשה רס"ן מתן בר-און, חיילי מפקדי יחידת יהל"ם ומפקדי היחידה למשימה לאומית גרעין נח"ל, ומאות תלמידים ובני משפחותיהם.

במהלך הערב שמעו הנוכחים את דבריו של ניר רובין, החובש מהקרב בבינת ג'בייל במלחמת לבנון השנייה, ששיתף את הקהל בסיפור הקרב , הפציעה וההתמודדות שלו איתה.

דרך סיפורים, שירים וסרטונים נדירים העביר ניר לנוכחים מסר של הכרה בערכם של ערכים כמו אמון, חברות, עמידה ביעדים והכרת הטוב: "לא יעבור יום בלי שתאמרו תודה למישהו, ואל תיקחו דברים כמובן מאליו אף פעם!" היה המסר הנוקב של דבריו.

ראש העיר איציק ברוורמן: " ללא חינוך לערכים של מסירות ועמידה במטרות, לא נוכל לקיים את חיינו במדינה עצמאית וחופשית. אנו בפתח תקווה מחדירים ערכים אלו במערכת החינוך שלנו, וגאים לראות את התוצאות באחוזי הגיוס לצה"ל והמועמדים לקצונה בקרב הנוער בעיר". 

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז הודה לרכז החינוך החברתי הרב ירון זיו ולרכזת פרויקטים שגית אלמליח, על הפקת הערב המרגש:

" החוב שאנו חבים לפצועי צה"ל ופעולות האיבה הוא עצום ואיננו מתחיל ונגמר בערב הוקרה. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

קרא עוד...

בערב הוקרה לפצועי צה”ל בבית החינוך אמי”ת עכו הצדיעו מאות תלמידים לבוגר בית החינוך שלחם ונפצע

מאות השתתפו בערב הוקרה מרשים לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שנערך בשבוע שעבר (ג) בבית החינוך אמי"ת עכו במעמד ראש העיר שמעון לנקרי ורב העיר עכו והמחוז הרב יוסף ישר....


מאות השתתפו בערב הוקרה מרשים לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שנערך בשבוע שעבר (ג) בבית החינוך אמי"ת עכו במעמד ראש העיר שמעון לנקרי ורב העיר עכו והמחוז הרב יוסף ישר.

בשיאו של הערב המרגש, יוזמת רכזת החינוך החברתי מאירה לחיאני, הצדיעו מאות המשתתפים, תלמידי בית החינוך ביניהם, לבוגר בית החינוך שניר פריינטה אשר נפצע בפעילות מבצעית במהלך שירות הצבאי. שניר ,אשר עבר תהליך שיקום ארוך , התגבר על פציעתו והגיע לערב ההצדעה לפצועי צה"ל על מנת לחלוק אף הוא כבוד להתמודדותם של פצועי צה"ל. תלמידי בית החינוך העניקו לשניר תעודת הוקרה ותשורה, כאות להערכתם והוקרתם.

במהלך הערב שמעו הנוכחים את סיפורו של  פצוע צה"ל דרור דגן - לוחם דובדבן אשר נפצע באורח אנוש במהלך פעילות מבצעית בבית לחם. דרור תאר באופן מוחשי ומרתק את דרך ההתמודדות שלו עם פציעתו הקשה ושיתף את קהל השומעים בתובנות אותן רכש כתוצאה מהתמודדות זו .

את הערב ליוותה מקהלת התלמידים של ביה"ס ובסיומו הופיע הזמר עידן עמדי .

לחיאני מאירה מארגנת האירוע: "היה חשוב לנו לעצור מרצף הלמידה והשגרה היומיומית ופשוט להגיד "תודה" לאחינו הפצועים , בערב מכבד – כפי שמגיע להם".

מנהלת בית החינוך אמי"ת עכו אתי צברי : "ערב ההצדעה לפצועי צה"ל מהווה אחד מרגעי השיא בחינוך תלמידינו לאהבת הארץ והאדם. שרות צבאי משמעותי ואתוס של הוקרה לחיילי צהל הם הבסיס לחינוך ילדינו."

קרא עוד...

המנהיגות הצעירה של אמי”ת מצדיעה למייסדים וזוכרת את אברה

נציגי המנהיגות הצעירה של אמי"ת מכל רחבי הארץ התכנסו השבוע לכנס מנהיגות בסימן "מצדיעים לדור המייסדים" בלטרון, בו הוחלט לפתוח במסע ציבורי למען השבוי אברה מנגיסטו...


נציגי המנהיגות הצעירה של אמי"ת מכל רחבי הארץ התכנסו השבוע לכנס מנהיגות בסימן "מצדיעים לדור המייסדים" בלטרון, בו הוחלט לפתוח במסע ציבורי למען השבוי אברה מנגיסטו.

חברי המנהיגות הצעירה ,המייצגים למעלה מ30,000 תלמידי אמי"ת מכל רחבי הארץ, בחרו להעלות למודעות הציבורית את אברה מנגיסטו הנמצא בשבי  למעלה מ1000 ימים, על ידי מיצג אנושי : 180 המנהיגים הצעירים יצרו את הספרה 1000+ ברחבת מוזיאון לטרון.

התלמידים קראו להעלות את כאבה של משפחת מנגיסטו לסדר היום הציבורי ,לצד כאבן של משפחות כל הנעדרים הישראליים.

את הכנס פתחו בוגרות המנהיגות ירדן סרור מאמי"ת כרמיאל ומרים ווניש מאמי"ת רננים ברעננה שהציגו את מפעלי מנהיגות אמי"ת בנושא חיבורים בחברה הישראלית.

חברי המנהיגות הקדישו את היום להכיר מקרוב את מרחב עמק איילון אשר לפני 70 שנה שימש כצומת המוביל לעיר ירושלים.

מתוך הכרה בחשיבות תיעוד סיפורו של דור המייסדים אשר הולך ומזדקן נפגשו המנהיגים הצעירים עם סיפורם של גיבורים ייחודיים מכל הקשת הישראלית ,בני דור הקמת המדינה.

נורית דוידי, מהמנהל הפדגוגי ברשת אמי"ת ,ומובילת המנהיגות הצעירה " ההזדהות עם דור המייסדים מצד אחד ועם כאבה של משפחת מנגיסטו מצד שני- מגלמת את הערבות ההדדית היוזמה והמנהיגות של חברי המנהיגות ".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח