קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

עשר שנות התעוררות באולפנת אמי”ת אוריה

השבוע (ב)  נערך באולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) ליל התעוררות לתלמידות, להוריהן ולחברות המדרשה לנשים החוגגת עשור לקיומה...

השבוע (ב)  נערך באולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) ליל התעוררות לתלמידות, להוריהן ולחברות המדרשה לנשים החוגגת עשור לקיומה.

השנה חברה מדרשת אמי"ת-אוריה לרשת בתי המדרש של 'מתן' - מכוני תורה לנשים המבקשות להעמיק בלימוד התורה.

לאחר מפגש לימודי במדרשה התכנסו נשות המדרשה יחד עם תלמידות האולפנה, הוריהן ומשפחות מהגרעין התורני באולם הספורט למופע מרגש של הרב דודי פוטש יחד עם חתנו- הזמר והיוצר אביחי פז גרינוולד, במהלכו סיפרו סיפורי תשובה ותפילה, חיזוק ואמונה, שנשזרו בהם שירים המעוררים את הנשמה.

כיבדו בנוכחותם ואף נשאו דברים הרב גדי מאזוז- חבר מועצת העיר ויו"ר הבית היהודי בבאר שבע, הד"ר רות פרנקל- חברת מועצת העיר וראש תחום תעודת הוראה באוני' בן גוריון והרבנית מלכה בינה- מייסדת ומנהלת מתן.

ראש מחלקת חינוך ומ"מ ראש העיר, ד"ר חפצי זוהר וראש העיר- מר רוביק דנילוביץ' שלחו אף הם את ברכתם.

נעה הכהן ראש האולפנה :"אין דרך טובה יותר לקבל את פני השנה החדשה באוירה של התרוממות רוח וחיבור לתורה ולתפילה נשית- בשיתוף הקהילה כולה".

קרא עוד...

לשנה הזו בירושלים – תלמידי אולפן אמי”ת חברה ומשפט והוריהם בטיול ראשון בארץ ובירושלים

20170912_102437

השבוע (ג) יצאו תלמידי האולפן בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט, כפר בתיה רעננה,  לטיול הראשון שלהם בארץ מאז עלו ארצה, לעיר דוד בירושלים...

20170912_102437

השבוע (ג) יצאו תלמידי האולפן בבית החינוך אמי"ת חברה ומשפט, כפר בתיה רעננה,  לטיול הראשון שלהם בארץ מאז עלו ארצה, לעיר דוד בירושלים.

בלוויית הוריהם וצוות אולפן, נהנו התלמידים העולים מטיול מגבש וחוויתי ובעיקר מרגש. הטיול יצא אל הפועל בסיוע מנהלת מחלקת הקליטה והעליה בעיריה, נחמה אפרתי.

בכתת האולפן באמי"ת חברה ומשפט לומדים 21 תלמידים מכיתה ז' - י' שעלו ממדינות שונות: צרפת, אוסטרליה, קולומביה, ארה"ב, מקסיקו, ברזיל, תורכיה ובריטניה.

עבור התלמידים והוריהם, אשר חלקם עלו ארצה בשבועות האחרונים, היה זה  הטיול הראשון בארץ, ובירושלים הבירה, וההתרגשות היתה רבה.

הטיול החל בסיור ברובע היהודי וכותל, שם חילק צוות האולפן של בית החינוך ספרי תהילים מהודרים לכל אחד ,באמצעותם יכלו התלמידים והוריהם להתחבר למילותיו של דוד המלך- במקום בו נכתבו.

משם המשיכה הקבוצה הנרגשת לסיור בעיר דוד, שמעו הסברים על המקום בו הכול התחיל, על העיר שדוד המלך בחר כבירתו של עם ישראל . התלמידים והוריהם התחברו לעברו של עם ישראל, צעדו במסלול מים בניקבת השילוח וצפו בסרטון תלת מימד על ירושלים העתיקה.

לאחר ארוחת צהרים מגבשת, חזרו העולים הצעירים והוריהם לרעננה, מרוגשים ועמוסי חוויות.

ירון כרמי מנהל בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט מודה לצוות האולפן המסור על הובלת המסע: "ערב השנה החדשה זכו תלמידינו לממש את תפילה "לשנה הבאה בירושלים" . צוות בית החינוך יוסיף וילווה את התלמידים ובני משפחותיהם בתקווה לקליטה מהירה וקלה".

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת אשדוד בהפנינג של תרומה לקהילה לכבוד החג

20170912_152134

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד יצאו השבוע במבצע ענק של חסד לקראת ראש השנה...

20170912_152134

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד יצאו השבוע במבצע ענק של חסד לקראת ראש השנה.

כל כתה בישיבה בחרה בפרוייקט אחר של חסד: כתה אחת התגייסה למבצע אריזת סלי מזון לקשישים וחלוקתם עד הבית,   ותלמידי כתה אחרת מילאו מאות ארגזי מזון עבור נזקקים.

התלמידים הכינו שקיות הפתעה ויצאו לחלק אותם במחלקת הילדים בבית החולים ברזילי בעיר. הילדים המאושפזים שמחו לקבל את ההפתעות המתוקות מהתלמידים,  בצירוף איחולי החלמה מהירה.

תלמידי כתה נוספת יצאו לאחל שנה טובה לעובדי הניקיון בעיר ולחלק להם מארזים חגיגיים לכבוד ראש השנה. העובדים הופתעו והתרגשו מהמתנות שקיבלו ובמיוחד מהיחס החם והכרת התודה.

התלמידים יזמו גם את מבצע "שלומית בונה סוכה" בו הם מציעים סיוע בבניית סוכה לכל מי שחפץ בכך,  בין היתר לקשישים,  נזקקים ומשפחות חד הוריות.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד: "שבוע שלם עשיה למען הזולת זו הדרך הנכונה ביותר לפתוח שנה חדשה, שנה של מעורבות חברתית , נתינה וחשיבה על האחר".

ישיבת אשדוד-ברזילי

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת ב’ אשקלון תומכים בבית חולים ברזילי

ברזילי

 תלמידי אמי"ת ב' באשקלון יצאו השבוע במפגן תמיכה בצוות בית החולים ברזילי בעיר, מחווה מרגשת בעקבות נטישת רופאים ואחיות לבית חולים החדש אסותא באשדוד...

ברזילי

 תלמידי אמי"ת ב' באשקלון יצאו השבוע במפגן תמיכה בצוות בית החולים ברזילי בעיר, מחווה מרגשת בעקבות נטישת רופאים ואחיות לבית חולים החדש אסותא באשדוד.

המחסור הבולט בכח אדם בבית החולים הוותיק לא נעלם גם מעיניהם של תלמידי בית החינוך. במסגרת התוכנית למעורבות חברתית החליטו התלמידים להירתם לטובת בית החולים. נציגי השכבה דנו בנושא והחליטו לצאת במבצע תמיכה כאשר הצעד הראשון הוא לעודד ולתמוך בצוות העובדים , הרופאים והאחיות שנשארו בבית החולים ועושים ימים כלילות למען האוכלוסייה בדרום .

התלמידים הכינו כרזות ושלטים לתמיכה בצוות הרפואי, ועברו בין המחלקות השונות בבית  החולים וחילקו לאנשי הצוות שי להבעת תודה והערכה על עבודתם המסורה עם איחולי שנה טובה. ניכר היה כי חברי הסגל הופתעו והתרגשו מהמחווה וממפגן התמיכה.

טליה גדיאן תלמידת בית החינוך, מסכמת: "הסתובבנו בין המחלקות עם "פרחי שוקולד" אותם הענקנו לרופאים ולאחיות , כאשר כל פרח מלווה במילות תודה על מסירות שאינה מובנת מאליה . היה מרגש ומעצים להביע הערכה ותודה לכל עובדי הרפואה על עבודתם הקשה."

יניב עקיבא, מנהל אמי"ת אשקלון: "מדהים לראות כיצד התלמידים מרגישים אחריות ואכפתיות כלפי העיר ותושביה ,מעורבים בבעיות החברתיות ופועלים לפתרונן- אלו הם מנהיגי העתיד".

קרא עוד...

ישיבה מתנדבת

חסד נחשון

בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה בחרו לפתוח שנה חדשה במבצע רחב של התנדבות ותרומה לקהילה...

חסד נחשון

בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה בחרו לפתוח שנה חדשה במבצע רחב של התנדבות ותרומה לקהילה.

בהובלת ראש הישיבה והמחנכים התמקדה כל כתה בישיבה בפרוייקט אחר של חסד.

תלמידי כיתה י'2 שיפצו ושיפרו את פני הישיבה בניקיון מקלט הישיבה והחצר. תלמידי כיתה י'1 ארזו חבילות מזון בגמ"ח של גרעין יחד בבית שמש. כיתות ט' הלכו לבית הספר השכן החדש שלנו, בית הספר היסודי "קרוב", וקיימו שם עם התלמידים משחק בינגו לכבוד ראש השנה. תלמידי כיתות י"א התנדבו בעמותות "חסדי נעמי" ו"תכלית" בירושלים.

במהלך השנה ימשיכו תלמידי הישיבה בהתנדבות על בסיס קבוע. תלמידי י"ב ישתתפו בהתנדבויות שונות במסגרת הפרוייקט הארצי "לאורו נלך. תלמידי כיתות י' יתנדבו השנה על בסיס אישי במסגרת המחוייבות האישית שלהם שהיא תנאי לקבלת תעודת הבגרות, כאשר חלקם מתנדבים כבר מיוזמתם במד"א ובתנועות הנוער.

הרב נעם קריגמן, ראש ישיבת אמי"ת נחשון:"  עשיה למען הזולת הינה הדרך הנכונה לפתוח שנה- שנה של מעורבות חברתית , נתינה וחשיבה על האחר – אבני היסוד בחינוך בישיבה".

קרא עוד...

בית החינוך אמי”ת המר הפך למפעל חסד לקראת החג

20170917_104833

תלמידי בית החינוך אמי"ת המר ברחובות, בשיתוף גרעין המורים "מורשת יעקב" ממכללת אורות ישראל בעיר ,  התגייסו על מנת להפוך את ראש השנה לחג שבע ושמח לכ-150 משפחות נזקקות, והפכו...

20170917_104833


תלמידי בית החינוך אמי"ת המר ברחובות, בשיתוף גרעין המורים "מורשת יעקב" ממכללת אורות ישראל בעיר ,  התגייסו על מנת להפוך את ראש השנה לחג שבע ושמח לכ-150 משפחות נזקקות, והפכו את בית הספר שלהם למפעל של חסד.

במשך השבועות האחרונים התרימו למעלה מ-10,000 ש"ח בהם קנו מוצרים בסיסיים לחג על מנת לעזור בנשיאת עול ההוצאות הכבדות של החג לזקוקים לכך.

בהפנינג של אריזה בהובלת המחנך נתי פרץ , הכינו תלמידי ביה"ס כ- 150 מארזי מזון, כאשר חצר בית החינוך כוסתה כולה בארגזים ומוצרי מזון.  הפרוייקט הגיע היום לסיומו כשהמשאית באה להעמיס את הארגזים לחלוקה ברחבי העיר. בנוסף לכך, המחנכים העמיסו גם את הרכבים האישיים שלהם במארזים לחלוקה.

הרב רפי מימון מנהל בית החינוך אמי"ת המר "אין הכנה ראויה יותר לראש השנה מאשר תלמידים המשקיעים מזמנם וממרצם על מנת לדאוג שלעוד משפחה יהיה חג שמח".

קרא עוד...

19 בתי חינוך של אמי”ת נבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בישראל

ברכות ל-19 בתי החינוך של אמי"ת שנבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בישראל: תיכון אמי"ת בנות מעלה אדומים, בית החינוך אמי"ת הלל רחובות, ישיבת אמי"ת באר שבע, המרכז הטכנולוגי הדתי אמי"ת...

ברכות ל-19 בתי החינוך של אמי"ת שנבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בישראל: תיכון אמי"ת בנות מעלה אדומים, בית החינוך אמי"ת הלל רחובות, ישיבת אמי"ת באר שבע, המרכז הטכנולוגי הדתי אמי"ת ירושלים, ישיבת אמי"ת נחשון, מטה יהודה,  ישיבת אמי"ת בלבב שלם ירוחם, אולפנת אמי"ת להבה קדומים, אמי"ת רננים רעננה, אמי"ת בר אילן נתניה, ישיבת אמי"ת אור עקיבא, אמי"ת ב'  אשקלון, אמי"ת קרית מלאכי,  אמי"ת קנדי עכו, אמי"ת כרמיאל, אמי"ת דביר  בית שמש,  אולפנת אמי"ת חיפה, אמי"ת גוטוירט שדרות, אמי"ת האופק אור עקיבא  ואמי"ת איתן מעלה אדומים.

קרא עוד...

בורחות לכיתה

IMG-20170726-WA0001

בנות כיתה ט' באמי"ת רמלה רצו מאוד למצוא עבודה לחופש, להרויח כסף , וגם לדאוג לתעסוקה לחופש אך לא הצליחו למצוא עבודה...

IMG-20170726-WA0001
בנות כיתה ט' באמי"ת רמלה רצו מאוד למצוא עבודה לחופש, להרויח כסף , וגם לדאוג לתעסוקה לחופש אך לא הצליחו למצוא עבודה.

המחנכת שלהן ,קרן וסרשטרן, שמעה וניסתה לעזור להן למצוא עבודה לקיץ.

בחדר המורים בדיוק התארגנה קבוצה של מורות ליציאה משותפת לחגוג את סיום שנת הלימודים בחדר בריחה היא  הציעה לתלמידות שלה ליצור חדר בריחה מושקע וחווייתי בבית הספר- לשווק ולהשכירו ולהרוויח.

 עם המחנכת, בנות השירות הלאומי, ורכזת החינוך החברתי יצרו התלמידות חדר בריחה ססגוני ומושקע ואפילו חינוכי. אב הבית  של בית החינוך סייע בטכנולוגיה ואפקטים אלקטרוניים, בשוק של רמלה מצאו אביזרים מיוחדים- וכך נוצר חדר בריחה אמיתי .

שמו של החדר  "לברוח מהסטיגמות"- משפחות ובני נוער שמגיעים לחדר הבריחה, פותרים תעלומות, כתבי חידה וחידות היגיון ובעיקר- בורחים מסטיגמות שונות שמקיפות אותנו מכל עבר .

בפרסום לחדר הבריחה כתבו התלמידות:

"גם אתם רוצים לברוח מהסטיגמות?? בואו לנסות לברוח תוך 60 דק מכל מה שמתייג אותנו, בחדר בריחה מאתגר ומהנה לכל המשפחה "

התלמידות מתפעלות את חדר הבריחה בזוגות ומקבלות שכר לפי שעה.

חדר הבריחה באמי"ת רמלה הפך להיות אטרקציה בעיר והביקוש גדול. התלמידות מתפעלות את חדר הבריחה עבור 5-6 קבוצות כל יום. מלבד הדרכת הקבוצות מוטל עליהן להכין את חדר הבריחה מחדש עבור כל קבוצה חדשה, סך הכל  כ-8 שעות עבודה.

עקב הביקוש התחילו הבנות להפעיל את חדר הבריחה גם בשעות הערב.

ההכנסות של הכרטיסים לחדר הבריחה מממנות את שכר המפעילות הצעירות ואת עלויות בניית החדר. מה שישאר- בונוס לבנות על עבודה מסורה.

בתי ספר אחרים בעיר שמעו – וביקשו ללמוד איך יוצרים עבור התלמידים עבודת קיץ מיוחדת כזו.

קרן וסרשטרן, מחנכת:                   

"הרעיון התחיל בסוף השנה כשדיברנו בכיתה על תכנונים לחופש הגדול. הרבה בנות רוצות לעבוד ולא מוצאות עבודה וכך יצא הפרויקט לדרך.. מנהל ביה"ס שיתף פעולה עם הרעיון. ישבתי עם הבנות ובנות השירות והתחלנו לגלגל את הרעיון והחדר התחיל ללבוש צורה. התלמידות מפעילות את החדר לכל האנשים שמגיעים לפעילות. מדהים לראות איך הן מתמסרות לעבודה בחדר הבריחה, נותנות את כל כולן, מגדילות ראש ונהנות".

חדר בריחה ידוע כאטרקציה לא זולה, שלא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה לבלות בו בעלות של מעל 100 שח לאדם לפעילות בת שעה.

התלמידות קבעו מחירים שווים לכל נפש לכניסה לחדר הבריחה שלהן (80 שח לזוג, 100 ₪ לשלישיה ו25 שח לאדם בקבוצות 4-6 אנשים) על מנת שהחוויה תהיה בהישג יד של משפחות ובני נוער- רבים ככל הניתן.

 

הרעיון של חדר הבריחה הוא שנכנסים לבית של איש רשע שמדביק סטיגמות ומקטלג אנשים לפי דעות קדומות. בין הסטיגמות  שטחי. רמאי. חנון.  מצטיין. קולנית. חילוני. דתי.

 

כדי לצאת מהבית ולברוח ממנו צריך למצוא אותיות שפזורות בחדר  , שמרכיבות מילים כמו כבוד, אהבה, קבלה וכו' ואז נדלקת נורה והדלת נפתחת ויכולים לצאת..

יש לנמצאים בחדר שעה להצליח לצאת, כי אז האיש חוזר והם נכשלו...

האותיות נמצאות בתוך תיבות/ קופסאות עם קודים וצריך לפצח את הקודים כדי להגיע לכל האותיות...

לדוגמא- יש מחשב עם סיסמא, לאחר שמוצאים את הסיסמא מופיע מסך עם רדיו ישן וארבע תחנות רדיו. כל תחנה שלוחצים עליה מתנגן שיר אחר ( ויקיפדיה, אין לנו איביזה, שוים, שיר הסטיקרים ועוד). ליד המחשב עומד רדיו עם קודן. האנשים צריכים להבין איזה מהשירים קשורים לרדיו ולפי זה לפצח את הקוד...  (אבל לא לפרסם- ספויילר!!)

גילה אלמיהו, תלמידת הכתה העובדת בחדר הבריחה:

" אני נהנית לעבוד כמפעילה בחדר הבריחה כי אני לומדת דברים חדשים - כייף לראות איך אנשים משחקים ופועלים תחת לחץ של זמן. מגיעים לכאן הורים וילדים בעיקר מגילאי 12-20. מגיעות גם קבוצות של בני נוער שמגיעים לשחק ביחד.                      

כל יום מגיעים לחדר הבריחה שלנו בערך 50 איש. בשל הביקוש הרב החדר יתחיל לפעול מעכשיו גם בערבים כדי לענות על כל הדרישה."

חברתה חן שמואל, מוסיפה:

"אני כל כך שמחה שמצאתי עבודה לחופש. העבודה בחדר בריחה מרתקת, בכל עבודה אחרת אני צריכה לעשות מה שאומרים לי, פה אני זאת שנותנת הוראות ומחלקת הוראות לאחרים... כמו הרבה חברות את הכסף אני מתכננת לחסוך עבור רישיון נהיגה, חברות אחרות חוסכות עבור טיול לאילת".

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת ששמע על הסיפור המיוחד קרא למנהלים מכל הרשת להזמין פעילות למוריהם בחדר הבריחה. "יש כאן שילוב יוצא מהכלל של יזמות. חינוך נפלא וקשר משמעותי עם התלמידים'

IMG-20170727-WA0013

כ״ד באב ה׳תשע״ט

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78
כפתור נגישות פתוח