קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

לומדות לזכרם

לימוד-גבש

בעקבות הרצח האיום בנווה צוף, החליטו באולפנת אמי"ת גבעת שמואל להקדיש ערב מיוחד ללימוד תורה לזכר שלושת הנרצחים על קידוש השם...

לימוד-גבש

בעקבות הרצח האיום בנווה צוף, החליטו באולפנת אמי"ת גבעת שמואל להקדיש ערב מיוחד ללימוד תורה לזכר שלושת הנרצחים על קידוש השם.

 בבית המדרש הפועל באולפנה בימי החופש  הדליקו הבנות  נרות לזכר יוסי, חיה ואלעד סלומון הי"ד ושיעורה של הרבנית ד"ר מיכל טיקוצי'נסקי, שהובילה את הבנות והאמהות בלימוד סוגיות בעיון , נערך לעילוי נשמתם.

ראש האולפנה, חנית פרשטנד: "כולנו רקמה אנושית אחת, מגבעת שמואל  לנווה צוף,  בימים שמחייבים אחדות ואהבת ישראל החלטנו להתחבר, לזכור וללמוד לזכר הקדושים".

במהלך ימי החופשה נפגשות התלמידות גם לימי התנדבות בקהילה בשיתוף עמותת אילני חסד הפועלת בעיר, והן מתנדבות ומסייעות לחולים בבתי החולים בימי שישי.

קרא עוד...

בני 15 ממודיעין- מדליית ארד באליפות אירופה ליזמים צעירים

בריסל יזמים

היזמים הצעירים מאמי"ת בנים מודיעין, רק בני 15, וכבר זכו במקום השלישי באליפות אירופה ליזמות צעירה...

בריסל יזמים
היזמים הצעירים מאמי"ת בנים מודיעין, רק בני 15, וכבר זכו במקום השלישי באליפות אירופה ליזמות צעירה.

החברה שהקימו התלמידים זכתה במקום הראשון באליפות ישראל ליזמים צעירים (מיסודו של לאומי) , עם מוצר ייחודי אותו פיתחו :pic-nic    המפה החווייתית שנהפכת לשקית אשפה .

המוצר מיועד למשפחות וקבוצות מטיילות. יתרונות המפה הם שהיא אינה עפה ברוח אלא "נתפסת על השולחן", על המפה מודפסים משחקי חברה בנושא ידיעת הארץ, ובתום הארוחה היא נהפכת לשקית זבל באמצעות משיכת שרוך וכך הלכלוך נאסף ואינו נשאר בשטח.

השבוע ייצגו התלמידים את ישראל באליפות אירופה ליזמות צעירה, שם היה עליהם להציג את המוצר בפני קהל של מאות, להעמיד דוכן מכירות והסברה.

מבין 37 נבחרות צעירות מכל רחבי אירופה, זכו התלמידים ממודיעין במקום השלישי היוקרתי, לאחר שהרשימו את חבר השופטים אשר בחנו את שיטות המחקר והפיתוח אותם יישמו, פתרון בעיות, עבודת צוות  , פרסום ,שיווק ומכירות.

נבחרת ישראל בתחרות היתה הנבחרת הצעירה ביותר- בעוד שאר המתמודדים הם בני 17-20 , חברי נבחרת ישראל הם רק בני 15, בוגרי כתה ט.

נבחרת ישראל התחרתה בין השאר מול נבחרות מתורכיה ובחריין. הנערים מספרים על מפגש מרגש עם חבר נבחרת תורכיה, רגעים לאחר הזכיה שלהם, שלחץ את ידיהם וברך אותם על הזכיה.

במקום הראשון באליפות האירופאית זכתה נבחרת אסטוניה עם פיתוח פח אשפה הממחזר פסולת אורגנית , ובמקום השני זכתה נבחרת שוודיה, עם סדנת חדרי הלבשה שנועדה לעודד כבוד בין המינים .

הראל גרנות, מנהל הייצור בחברה :" רגע הזכיה היה רגע מרגש ומפתיע, היו הרבה קבוצות עם מוצרים טכנולוגיים מצוינים ותקציבים גבוהים אבל בעבודת צוות הצלחנו להתעלות על זה ולהצליח בפרזנטציה, והשופטים  אהבו את זה".

חברו, ירין מוזס, מנהל הכספים בחברה, מוסיף:" לשמוע  שמקריאים את השם של הארץ שלך וכולם מוחאים כפיים- היה מרגש כל כך. היינו הכי צעירים בתחרות וכולם התפעלו ונדהמו גם מהזכייה וגם מהפעילות של החברה- זו היתה חויה לכל החיים".

את הנבחרת ליוו המנטורים אבינעם בלומנקרנץ ואיציק מלכא, סטודנטים מהמרכז ללימודים אקדמים אור יהודה.

איתמר חייקין, מנהל אמי"ת בנים :"תכנית היזמים הצעירים משלבת עקרונות של הלמידה במאה ה21 עבודת צוות, יזמות ויצירה, יכולת לדבר בפני קהל תהליך מסודר מרעיון למוצר. 

היא מקנה לילדים את העוז לחלום בגדול וכלים למימוש החלום. התלמידים שלנו הראו שערכים ועסקים הולכים מצויין יחד".

עד כה מכרו התלמידים מעל 2000 מפות במחיר של 15 ש"ח למפה. התכנון העסקי שלהם הוא לייצור שת"פ עם גופים גדולים , ולייצר כמויות גדלות יותר על מנת להוזיל עלויות . ברשות הטבע והגנים כבר התלהבו מהמוצר ובמהלך הקיץ ניתן יהיה לרכוש את המפות בחנויות הרשות.

 

קרא עוד...

פרס החינוך של רשת אמי”ת לשנת תשע”ז הוענק לשלושה בתי חינוך מצטיינים

20170704_162128

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר על-יסודיים מצטיינים זכתה השנה...

20170704_162128

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר על-יסודיים מצטיינים זכתה השנה קריית החינוך אמי"ת קנדי בעכו והמנהלת אתי צברי.

 ועדת הפרס נימקה את הזכיה בעשייה חינוכית מתוך אמונה עמוקה בייחודו של כל תלמיד ותלמידה, על קידום ערכי רשת אמי"ת ועל הטמעת תרבות של שיח, הקשבה וקבלה.

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר יסודיים מצטיינים זכה השנה בית החינוך הממ"ד אמי"ת רמב"ם והמנהלת שרונה מימון.

 ועדת הפרס נימקה את הזכיה בעשיה חינוכית מסורה וייחודית, המכוונת לשיח ערכי המאפשר לכל תלמיד חיבור מתוך נתינה וקבלה כאחד.

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לטיפוח החינוך המיוחד זכתה השנה קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, והמנהל הרב רפי מימון.

 ועדת הפרס נימקה את הזכיה בעשיה חינוכית מסורה וייחודית, קבלה והכלה של כל תלמיד ובניית תוכנית אישית לכל תלמיד מכיתה ז'-י"ב.

ד"ר אמנון אלדר ,מנכ"ל רשת אמי"ת , ברך את המנהלים , צוותי החינוך וראשי העיר וצוותם על ההישגים החינוכיים: "רשת אמי"ת רואה בבתי החינוך אמי"ת רמב"ם בבאר שבע, אמי"ת עכו ואמי"ת המר רחובות , ספינות דגל חינוכיות, המובילות את תלמידיהן להישגים ומצוינות תוך חינוך לערכים - הלוואי וירבו בישראל בתי חינוך כאלו."

בתמונה: 

מימין: סגן נשיאת אמי"ת העולמי אנדרו גולדשמיט, מנהל קהילת אמי"ת צפון צהלון סירי, מנהלת אמי"ת עכו אתי צברי, סמנכ"ל אמי"ת דני רהט ומנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר.

 

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת – למחנה מצטייני הפיזיקה בארץ

שני תלמידי רשת אמי"ת זכו בשלב ב' של האולימפיאדה הארצית לפיזיקה, בשיתוף משרד החינוך והטכניון, והעפילו למחנה הקיץ היוקרתי של הטכניון המהווה הכנה אולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית...

שני תלמידי רשת אמי"ת זכו בשלב ב' של האולימפיאדה הארצית לפיזיקה, בשיתוף משרד החינוך והטכניון, והעפילו למחנה הקיץ היוקרתי של הטכניון המהווה הכנה אולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית.

השניים, עברי נצר מישיבת אמי"ת כפר גנים פתח תקווה, ואלעד ליוש תלמיד אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג)  עברו בהצלחה את שלבי אולימפיאדת הפיזיקה הארצית, ומבין שלושת אלפים תלמידים שנגשו לתחרות, העפילו למחנה הפיזיקה היוקרתי בו משתתפים  שלושים וחמשה תלמידים בלבד - המצטיינים בארץ.

במחנה הקיץ הפיזיקלי, הנערך בטכניון במהלך חופשת הקיץ, יקבלו התלמידים הנבחרים הדרכה על ידי פיזיקאים בכירים.

מצטייני המחנה יבחרו לייצג את ישראל באולימפיאדת אסיה ובאולימפיאדה הבינלאומית שתיערך בקיץ הבא בפורטוגל, בהשתתפותם של תלמידי החטיבות העליונות מכל רחבי העולם.

מובילת קהילת הפיזיקה בגוגיה של אמי"ת,  ד"ר רחלה תורג'מן: "הצלחתם של תלמידי אמי"ת באולימפיאדת הפיזיקה הארצית מעידה על המצוינות הפיזיקאלית של תלמידי הרשת, לשיטות למידת החקר המגוונות ולמנהיגות המדעית של חברי קהילת הפיזיקה ברשת "

קרא עוד...

מקום שני באליפות הסטארט-אפ הראשונה לנוער- לתלמיד אמי”ת מדעי רעננה

IMG-20170710-WA0006 (1)

תומר שגב, תלמיד אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה, זכה במקום השני באליפות הסטרט-אפ הארצית הראשונה...

IMG-20170710-WA0006 (1)

תומר שגב, תלמיד אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה, זכה במקום השני באליפות הסטרט-אפ הארצית הראשונה.

האליפות, ראשונה מסוגה בארץ, נערכה בהובלת משרד החינוך, בשיתוף חברות היי-טק וקרנות הון סיכון ישראליות. בתחרות לקחו חלק תלמידי מגמות מחשבים מכל הארץ, אשר השתתפו בתוכנית של עמותת תעשיידע, בה למדו כיצד לנהל ולקדם סטרט-אפ. את התכנית ליווה כמנטור וירטואלי, מי שהיה סטארט-אפיסט בעצמו, שר החינוך נפתלי בנט, אשר  הגיש לתלמידים פינה מצולמת עם טיפים לקידום הסטארט-אפים שלהם.

בגמר שנערך השבוע במשרדי חברת מייקרוסופט בהרצליה זכה תלמיד אמי"ת מדעי תומר שגב במקום השני לאחר שהרשים את השופטים בתחרות עם אפליקציה שפיתח, בשם 2FOR1 - אפליקציה שנועדה לפתור את בעיות התקשורת המתעוררות בין בני המשפחה במשפחות בהן ההורים גרושים.

תומר שגב: "בשבילי הזכיה היא התחלה של דרך מאתגרת ומרתקת. אני מודה לבית הספר ולארגון LEAD  על הסיוע והתמיכה בתהליך הקמת המיזם. ברמה האישית, אני מאמין שאם יש בך משהו בוער, משהו שתרצה לשנות- עשה זאת, כי אף אחד לא יעשה את זה במקומך".

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי בכפר בתיה מברך את תומר על ההישג: "אנו בבית החינוך מאמינים במיצוי כשרונותיו ויכולותיו של כל אחד מתלמידינו. אנו בטוחים כי תומר עומד בתחילתה של דרך מרתקת בעולם ההייטק והפיתוח".

קרא עוד...

מחוברים- גם בחופש הגדול

כפג- מחוברים

לקראת היציאה לחופש הגדול העמיד ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת הרב חגי גרוס אתגר לתלמידיו- "מחוברים לישיבה בכל מקום גם בחופש" . האתגר היה לקחת דגל של הישיבה ולהצטלם מכל מקום...

כפג- מחוברים
לקראת היציאה לחופש הגדול העמיד ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת הרב חגי גרוס אתגר לתלמידיו- "מחוברים לישיבה בכל מקום גם בחופש" . האתגר היה לקחת דגל של הישיבה ולהצטלם מכל מקום אליו  הם מגיעים לטייל בארץ ובעולם . 

בתוך שעות ספורות נגמרו הדגלים שעמדו לחלוקה ומאז תחילת החופש- התמונות מתחילות לזרום. 

הרב גרוס מספר על תמונות שמגיעות אליו עם דגל הישיבה במרומי הר צפחות , מונף עם דגל הדיו באילת, עם פלוגת אביחי פנמ"צ אור עציון בתרגיל מסכם, מול שער קיבוץ עין הנצי"ב, וגם בצלילה מתחת לפני הים.

הרב חגי גרוס: "תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים לוקחים איתם את האהבה לישיבה- לכל מקום בארץ ובעולם. זוהי תחושה של סיפוק וגאווה- גם בחופש החינוך משתלם."

קרא עוד...

מנהיגות צעירות מסיימות י”ב

רננים- מנהיגות600

תלמידות שכבה י"ב בבית החינוך אמי"ת רננים ציינו את סיום לימודי התיכון שלהן והיציאה לשירות ביום מיוחד- "יום מנהיגות"...

רננים- מנהיגות600
תלמידות שכבה י"ב בבית החינוך אמי"ת רננים ציינו את סיום לימודי התיכון שלהן והיציאה לשירות ביום מיוחד- "יום מנהיגות".

לאחר מסיבת סיום ופרידה מרגשת מצוות בית הספר שליווה אותן במשך שש שנים, יצאו התלמידות לשמורת נאות קדומים שם השתתפו בסדנאות מנהיגות, והעצמה אישית וחברתית.

בין השאר התנסו התלמידות בהובלת עדר, קליעה למטרה, הובלה בגשר חבלים ועוד.

לפי רכזת שכבת י"ב אורלי אשכולי היום נועד לחדד את הערכים והכלים אותן קבלו התלמידות במהלך השנים ולשקף להן את הכוחות הטמונים בהן : "היה לנו חשוב לסכם שש שנות חינוך ביום של העצמה , לצייד את הבנות היקרות בצידה לדרך לקראת צאתן לדרך חדשה ".

חן מקסימוב, תלמידת י"ב,  מסכמת את החויה:

"התחלנו את היום בהבנת המושג 'מנהיגות' והמשכנו בסדנאות של הנהגה. קינחנו בארוחת צהריים מעולה ולאחר מכן התכנסנו למפגשי סיכום אישיות עם המחנכות אותם אף אחת לא רצתה לסיים ולעלות לאוטובוסים הביתה... "

עפרה פאר, מנהלת אמי"ת רננים: "אנו מלאי גאווה לראות את התלמידות שצמחו להיות צעירות בטוחות וערכיות. נמשיך ונלווה אותן בדרכן מתוך תפילה כי תצלחנה בשירות ובהמשך הדרך ".

קרא עוד...

סבתא ואני מסיימות בית ספר יסודי

20170526_105514

תלמידות כתה ו בבית החינוך אמי"ת נעם בכפר בתיה רעננה, בחרו לחגוג את סיום לימודיהן בבית הספר היסודי עם דיירות בית האבות עמל ברעננה, אותן ליוו בשנתיים האחרונות...

20170526_105514

תלמידות כתה ו בבית החינוך אמי"ת נעם בכפר בתיה רעננה, בחרו לחגוג את סיום לימודיהן בבית הספר היסודי עם דיירות בית האבות עמל ברעננה, אותן ליוו בשנתיים האחרונות.

הקשר בין התלמידות ודיירות בית האבות התחיל לפני שנתיים. בליווי המחנכת  רימונה שרביט והעובת הסוציאלית של בית האבות פלי שוורץ, ביקרו התלמידות את הדיירות מדי חודש בחודשו , ויצרו איתן קשרי ידידות. הבנות ערכו עבור הדיירות מגוון פעילויות חווייתיות - ימי ספורט , ימי יופי וטיפוח , ארוחות 'על האש' ,יצירות המותאמות למועדים השונים ועוד, כאשר כל העת הקשר בין התלמידות והקשישות הולך ומתהדק.

השנה, שנת בת מצווה של התלמידות, התחילו התלמידות ללקט את סיפוריהן האישיים של הדיירות הקשישות. תחת הכותרת "גלגולו של סיפור" העלו התלמידות על הכתב את הסיפור האישי של כל דיירת ודיירת, פרוייקט כתיבה שהיווה גם הערכה חלופית בלימודי העברית והשפה.

לקראת סיום שנת הלימודים נערכה מסיבת סיום חגיגית בבית האבות, בו שיתפו התלמידות את הקשישות בסיפורים שלהן עצמן, אשר עלו על הכתב. המסיבה המרגשת שולבה בארוחת בוקר חגיגית, ריקודים והופעות של הבנות .

דיירות בית האבות הנרגשות הודו לתלמידות ומורתן על הידידות החמה , ואיחלו להן המשך הצלחה בלימודים בחטיבות הביניים.

את הכיבוד  לאירוע תרמה משפחת פריד, לכבוד מסיבת בת המצווה של ביתם שרה פריד, תלמידת הכיתה.

איילת אופיר מנהלת בית הספר מסכמת את המאורע המרגש: "האופן בו ציינו התלמידות היקרות, בהובלת המורה המסורה רימונה, את סיום שנות לימודיהן בבית הספר היסודי- הן לא תשכחנה לעולם. הן לוקחות איתן צידה לדרך ערכים של כבוד לזולת, הערכה לדור המייסדים ותרומה לקהילה".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78
כפתור נגישות פתוח