מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

ההייטקיסטיות הצעירות מאמי”ת בנות מעלה אדומים פיתחו אפליקציה לריכוז מידע רפואי אישי- וסיימו בהצלחה קורס הייטק

בנות שכבת ח' בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים סיימו השבוע קורס ייחודי –"יזמות פרמיום" בשיתוף חברת תעשידע וחברת סיסקו ...

בנות שכבת ח' בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים סיימו השבוע קורס ייחודי –"יזמות פרמיום" בשיתוף חברת תעשידע וחברת סיסקו .
הבנות השתתפו בקורס במשך ארבעה חודשים, במטרה ללמוד ליזום, לפתח מוצר, ליצור, לחשוב מחוץ לקופסה לצד חקר הנושא.
הבנות למדו וחקרו מה יכול להקל על חדרי המיון בבתי החולים ופיתחו מכשיר אשר יכול לאסוף מידע על החולה בבדיקה אחת ולשמור את המידע כך שכל איש צוות רפואי יקבל את המידע בקלות ובכך לחסוך זמן המתנה וטיפול בחדרי המיון העמוסים.

הבנות התחלקו לצוותים במהלך המחקר והפיתוח. בנות צוות פיתוח ומחקר יצאו לשטח לראיין צוותי רפואה במקומות שונים ולמדו נתונים בנוגע למצב כיום בחדרי המיון. צוות נוסף פיתח את התחום העיסקי וצוות אחר פיתח סמל, דגם ואפילו אתר אינטרנט למוצר. מהנדסים מחברת סיסקו הוסיפו ותרמו למקצועיות לצד מדריך מלווה מטעם חברת תעשידע.
על כל המיזם פיקחה מנכלי"ת, תלמידת כתה ח', ויחד הבנות התנהלו כמפעל תעשייה טכנולוגי לכל דבר.
בטקס סיום הקורס הודו הבנות למדריך, למנהדסי סיסקו ולצוות בית הספר שליווה אותם וסכמו את ההתנסות כחוויתית, חוויה שאפשרה להן ללמוד איך אפשר לפתח יצירתיות, לחשוב גבוה ומחוץ לקופסה וכיצד מתנהלים במפעל אמיתי.

אירמה בן משה הגיעה מטעם העירייה לברך את הבנות על התהליך המיוחד שהן חוו ולאחל להן שימשיכו לפרוץ קדימה ולהוביל. ביתיה, מהנדסת בסיסקו הוסיפה ברוח יום האישה הבינלאומי כי מה שמאפיין נשים מובילות בתפקידי מפתח שהן כבר התחילו בגיל צעיר בעולם התעשיה ושימשיכו לחלום ולהעיז.

דינה הנדלר, רכזת החינוך הטכנולוגי בבית החינוך: "אנו מאחלים לתלמידות שתמשכנה להצטיין ולפרוץ קדימה ותזכורנה כי כל האפשרויות פתוחות בפניהם- עם רצון ואמונה ביכולתן".

קרא עוד...

הפיזיקאיות הצעירות מאמי”ת רננים במאיץ החלקיקים בשוויץ

מאיץ חלקיקים

משלחת של כ-20 תלמידות לפיזיקה, מבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה שבה השבוע מסיור לימודי במרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שווייץ...

מאיץ חלקיקיםמשלחת של כ-20 תלמידות לפיזיקה, מבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה שבה השבוע מסיור לימודי במרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שווייץ.
סרן הוא פרוייקט לחקר האטום הגדול בעולם ובמרכזו מאיץ החלקיקים בו מתרחש , במעמקי האדמה, המחקר המתקדם ביותר בפיסיקה על ידי מדענים מכל רחבי העולם.
במהלך שבוע למידה אינטנסיבי במכון , לו קדמו שבועות של הכנה ולמידה, הן נפגשו עם מדענים מכל העולם, סיירו בתוך המאיץ על חלקיו השונים ונחשפו לחזית הידע הפיזיקלי העולמי. בסוף כל יום בנות המשלחת התכנסו וליבנו סוגיות של תורה ומדע כחלק בלתי נפרד מהמסע הייחודי שהן עוברות".

עומר בצלאל, תלמידת מגמת פיזיקה באמי"ת רננים: "היציאה עם המשלחת לסרן בשוויץ היתה הזדמנות נפלאה. זכינו להיחשף למיטב החוקרים בתחום ולשמוע מהם על החידושים והפיתוחים שהתגלו בסרן. הטיול היה חוויתי, לימודי ומהנה ושמחתי מאוד לקחת בו חלק ".

את הבנות ליוו במסע אהוד יצחקי מורה לפיזיקה באמי"ת רננים, וורדה שלום מנהלת חטיבה עליונה בבית החינוך, שמסכמת:
"הנסיעה למאיץ החלקיקים בסרן שבשוויץ חשובה כאמירה חינוכית לכל תלמידות אמי"ת רננים. אנחנו מאמינות במצוינות לימודית ובמנהיגות חינוכית ,שני ערכים שבנות מגמת פיזיקה חוות בנסיעה זו כאשר הן נחשפות למחקרים פורצי דרך בעלי השפעה עולמית במאיץ החלקיקים . אנחנו מאמינות  שכשזורעים את הזרעים הנכונים בנותינו תהפוכנה למנהיגות העתיד של מדינת ישראל ."

בתמונה: תלמידות אמי"ת רננים לצד מאיץ החלקיקים במעמקי האדמה במרכז המחקר בסרן
צילום: יעל יצחק
קרא עוד...

מצוינות אמי”תית – פרס החינוך הדתי לישיבת אמי”ת חברותא בכפר בתיה וממ”ד אמי”ת הרוא”ה שדרות

חברותא פרס חינוך

בטקס חלוקת פרסי החינוך הדתי לשנת תשע"ח שנערך השבוע (א) במלון 'שבע הקשתות' בהר הזיתים בירושלים, הוענק פרס החינוך הדתי לישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה וממ"ד אמי"ת הרוא"ה...

חברותא פרס חינוךבטקס חלוקת פרסי החינוך הדתי לשנת תשע"ח שנערך השבוע (א) במלון 'שבע הקשתות' בהר הזיתים בירושלים, הוענק פרס החינוך הדתי לישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה וממ"ד אמי"ת הרוא"ה בשדרות.
את הפרס קיבל ראש הישיבה  הרב אבינועם אלמגור ומנהל בית החינוך אריק אזולאי בשם צוותי החינוך וההוראה , מד"ר אברהם ליפשיץ ראש מינהל החינוך הדתי.

אריק אזולאי מנהל אמי"ת הרוא"ה נבחר להודות בשם כל בתי החינוך הזוכים. ההרכב המוזיקלי של ישיבת אמי"ת חברותא ליווה את הטקס בקטעי מוזיקה ושירה.
במעמד לקחו חלק  שר החינוך נפתלי בנט, שמואל אבוהב מנכ"ל משרד החינוך והרב אבי גיסר יו"ר מועצת החמ"ד.

ישיבת אמי"ת חברותא היא ישיבה ייחודית המעניקה הזדמנות לתלמידים שמסיבות שונות לא מצאו את מקומם במוסדות החינוך הרגילים , על ידי מתן ביטוי לאינטליגנציות נוספות לבד מאלו שבאות לידי ביטוי בבית הספר הרגיל והתמחות במגמות ייחודיות.

בית החינוך אמי"ת הרואה בשדרות זכה בפרס על קידום התלמידים להישגים לימודיים לצד אקלים בית ספרי ייחודי,  תוך התגברות על הקשיים הביטחוניים המאפיינים את העיר שדרות וסביבתה.

ד"ר אמנון אלדר , מנכ"ל רשת אמי"ת בירך את בתי החינוך ואמר כי  : " אנו גאים בעשייה החינוכית המשמעותית של בתי החינוך. משאבים רבים מושקעים במיצוי יכולותיו האישיות והלימודיות של כל תלמיד ,והם  מניבים פרי ."

 

 

קרא עוד...

פרס החינוך הדתי – לביה”ס אמי”ת הרואה בשדרות

הרואה פרס החמד

בטקס חלוקת פרסי החינוך הדתי לשנת תשע"ח שנערך השבוע (א) במלון 'שבע הקשתות' בהר הזיתים בירושלים הוענק פרס החינוך הדתי לביה"ס אמי"ת הרואה בשדרות...

הרואה פרס החמדבטקס חלוקת פרסי החינוך הדתי לשנת תשע"ח שנערך השבוע (א) במלון 'שבע הקשתות' בהר הזיתים בירושלים הוענק פרס החינוך הדתי לביה"ס אמי"ת הרואה בשדרות.
את הפרס קיבל המנהל אריק אזולאי בשם כל צוות החינוך וההוראה , מד"ר אברהם ליפשיץ ראש מינהל החינוך הדתי.
במעמד לקחו חלק גם  שר החינוך נפתלי בנט ושמואל אבוהב מנכ"ל משרד החינוך. כיבדו את המעמד בנוכחותם גם  ראש העיר שדרות אלון דוידי ,סגן ראש העיר ומחזיק תיק חינוך אלעד קלימי ומרים ששי מנהלת אגף החינוך.

מנהל בית החינוך אריק אזולאי , אשר נבחר לברך בשם בתי החינוך זוכי הפרס , אמר כי: "אנו בבית ספר אמי"ת הרא"ה המתחדש בשדרות, נצמדים לאבני הדרך של  החמ"ד  ומנסים לבצע אותה בצורה הטובה ביותר וב"ה היום אנו בבית הספר בצמיחה גדולה". "
בית החינוך זכה בפרס על השקעה והתמדה, עשייה יצירתית ושליחות חינוכית גדולה, המהווה דוגמה ומקור השראה למוסדות חינוך.בית החינוך מצליח לקדם את התלמידים להישגים לימודיים לצד טיפוח אקלים בית ספרי ייחודי,  כל זאת תוך התגברות על הקשיים הבטחוניים המאפיינים את העיר שדרות וסביבתה.

המנהל אריק אזולאי הודה לצוות החינוך המסור של בית הספר והדגיש כי "בית החינוך חותר להעשיר את התלמידים בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת הארץ , תוך העצמה ופיתוח אישיותו של כל תלמיד ותלמידה."

 

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת הלל רחובות פיתחו אפלקיציית “מאמן כושר למידה”- והעפילו לתחרות היזמות הארצית

האקתון הלל

נבחרת אמי"ת הלל ברחובות  זכתה בתחרות המחוזית לפיתוח טכנולוגיות למידה Hack70, והעפילה לשלב הארצי ...

האקתון הללנבחרת אמי"ת הלל ברחובות  זכתה בתחרות המחוזית לפיתוח טכנולוגיות למידה Hack70, והעפילה לשלב הארצי .
את תחרות ההאקאתון לפיתוח טכנולוגיות למידה חדשניות - Hack70, לציון 70 שנה למדינת ישראל הוביל מינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך .

בשלב המחוזי אשר נערך בגימנסיה הריאלית ראשון לציון השתתפו כשלושים נבחרות מתיכונים מרחבי מחוז מרכז.

התלמידות ליאור גז, עמית ואעדי, נעה אשל וליאה גליקשטיין פיתחו יוזמה חינוכית ייחודית:  אפליקצייה בשם "mentor"-מאמן כושר למידה אישי- המיועדת לסייע לתלמידי חטיבה ותיכון בארגון המשימות הלימודיות.

 נבחרת אמי"ת הלל הרשימה את השופטים ביוזמה המיוחדת, והעפילה לשלב הגמר של ההאקתון הארצי שיתקיים בחודש מאי. הזוכים בתחרות הארצית יזכו לסיוע במימון ופיתוח היוזמה.
עבודת הפיתוח נעשתה בליווי המורה יערה ניימן והמנטור שוהם מהגימנסיה ברשל"צ, 

מירי גיל, מנהלת אמי"ת הלל רחובות: " אנו גאים בתלמידות על ההישג, על הפיתוח הייחודי שיכול להועיל לכל תלמיד, ובמיוחד על שיתוף הפעולה ועבודת הצוות שהפגינו, ומאחלים להם הצלחה בהמשך התחרות".

בתמונה: נבחרת אמי"ת הלל בזכיה בתחרות
צילום: אמי"ת

קרא עוד...

רצים למען הילדים- נבחרת אמי”ת רצה במרתון ירושלים למען ילדי בית הילד

...

מעל 420 רצים מהארץ ומהעולם השתתפו במרתון ירושלים בנבחרת  אמי"ת TEAM AMIT, למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. בין הרצים- תלמידים , מחנכים ומנהלים של רשת אמי"ת מצפון לדרום.

מאות תלמידי ומורי אמי"ת הצטרפו לנבחרת הריצה של בנות מדרשת אמי"ת ירושלים, בנות חול"ל הלומדות במדרשה ומתנדבות ב"בית הילד" בבירה . במרוץ לקחו חלק גם ילדי בית הילד, לצד מתנדבות אמי"ת, כאשר המבוגרת שבהן- בת 85 שנה.

המשתתפים במירוץ גייסו חסויות לריצה ממשפחותיהם ומחבריהם בבתי הספר והגיעו לסכום של כ-200,000 ₪ אשר יוקדשו לרווחתם של הילדים, ולהבטחת עתידם.

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת: "אני גאה בחברי נבחרת אמי"ת אשר שמו להם למטרה לרוץ למען ילדינו היקרים בבית הילד, במפגן של ערבות הדדית אמי"תית".

בתמונה: נבחרת אמי"ת במרתון ירושלים - למען ילדי אמי"ת בית הילד

 

 

קרא עוד...

הפיזיקאיות המצטיינות של אמי”ת במאיץ החלקיקים בסרן, שווייץ

משלחת אמי"ת רננים וגבעת שמואל מול מרכז מאיץ החלקיקים בסרן

...

משלחת אמי"ת רננים וגבעת שמואל מול מרכז מאיץ החלקיקים בסרן

משלחת של כ-40 תלמידות מצטיינות לפיזיקה, מבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה ואולפנת אמי"ת בגבעת שמואל, שבה השבוע מסיור לימודי במרכז חקר הפיזיקה הגדול בעולם- מאיץ החלקיקים בסרן, שווייץ.
סרן הוא פרוייקט לחקר האטום הגדול בעולם ובמרכזו מאיץ החלקיקים בו מתרחש , במעמקי האדמה, המחקר המתקדם ביותר בפיסיקה על ידי מדענים מכל העולם.

במהלך שבוע למידה אינטנסיבי במכון , לו קדמו שבועות של הכנה ולמידה, הן נפגשו עם מדענים מכל העולם, סיירו בתוך המאיץ על חלקיו השונים ונחשפו לחזית הידע הפיזיקלי העולמי. בסוף כל יום בנות המשלחת התכנסו וליבנו סוגיות של תורה ומדע כחלק בלתי נפרד מהמסע הייחודי שהן עוברות".

הרב איתמר רוזנפלד מנהל התיכון באולפנת אמי"ת גבעת שמואל ומוביל המשלחת:
" אצלנו אין סתירה בין תורה למדע. התלמידות חוו את הלמידה בסרן כחלק בלתי נפרד מבניין עולם הערכים שלהן. האופק המדעי-פזיקלי שנפרש בפניהן מרחיב גם את האופק האמוני. "

עפרה פאר מנהלת אמי"ת רננים רעננה:
"אנחנו מעודדים את הבנות למצוינות בכל תחום בו הן עוסקות. אנחנו מאמינים שמצוינות צריכה להיות בכל תחומי החיים -תורה, מדע, מדעי הרוח, מדעי החברה ועוד. המסר לתלמידותינו, הוא ברור-  מצוינות היא דרך חיים ואתן יכולות להיות המובילות של המדע של המחר!".

בתמונה: משלחת אמי"ת רננים וגבעת שמואל מול מרכז מאיץ החלקיקים בסרן
צילום: ורדה שלום

 

 

קרא עוד...

בחירת הנשיא לשרת הבריאות – תלמידת אמי”ת י אשדוד

הנשיא רובי ריבלין מינה השבוע את אתי סהלו תלמידת בית החינוך אמי"ת י אשדוד ל"שרת הבריאות"...


הנשיא רובי ריבלין מינה השבוע את אתי סהלו תלמידת בית החינוך אמי"ת י אשדוד ל"שרת הבריאות".

לקראת יום האישה הבינ"ל שצוין השבוע (ג) ארח נשיא המדינה נערות מובילות ומצטיינות בתחומים שונים לצילום "תמונת ממשלה" ולשיחה משותפת.

במפגש קיבלה כל תלמידה תואר של "שרה"  לפי תחומי עניין בהם היא פעילה או הצטיינות בתחום מסוים.

במסגרת זו נבחרה אתי סהלו, תלמידת כתה י"ב באמי"ת י אשדוד לשרת הבריאות. אתי, תלמידה מצטיינת השואפת מילדות לעסוק בתחום הרפואה, מתנדבת כבר שלוש שנים במד"א. היא הספיקה לעבור קורסים רבים של התמחות במתן עזרה ראשונה ולהפוך בעצמה למדריכה ורכזת הדרכת בני נוער בעירה.

שאיפתה של אתי , אשר נמצאת בימים אלה בתהליך המיון לשירות לאומי כפראמדיקית במסגרת מד"א, היא להגיע ללימודי רפואה ולהמשיך כל העת להתנדב במד"א.

אתי הציגה את עצמה ואת שאיפותיה בתור "שרת הבריאות" בפני הנשיא אשר בתגובה אמר כי אתי היא אחת השרות המעולות ביותר בהן פגש עד כה.

מוטי ארבל, מנהל בית החינוך אמי"ת י אשדוד: "אנו גאים באתי אשר מהווה סמל ודוגמא בבית החינוך ומחוצה לו לשילוב מצוינות לימודית עם תרומה משמעותית לחברה ולקהילה"
צילום: שרון אלטשול

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח