קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

יום אמי”ת – חיבורים לכלל ישראל

תלמידי אמית באר שבע הזוכים

מאות מתלמידי רשת אמי"ת השתתפו ביום אמי"ת - הארוע המסכם את הנושא הרשתי השנתי - חיבורים בחברה הישראלית. הארוע נערך בגבעת התחמושת, לציון 50 שנה לאיחוד ירושלים, כדי לחזק  את...

תלמידי אמית באר שבע הזוכים

מאות מתלמידי רשת אמי"ת השתתפו ביום אמי"ת - הארוע המסכם את הנושא הרשתי השנתי - חיבורים בחברה הישראלית. הארוע נערך בגבעת התחמושת, לציון 50 שנה לאיחוד ירושלים, כדי לחזק  את הזיקה של התלמידים לירושלים, נערך לאורך היום מסע חינוכי יחודי בבירה. עשרות קבוצות של תלמידי אמי"ת מכל הארץ הגיעו לעיר וערכו פעילות משותפת עם בתי ספר ממגזרים שונים בחברה הישראלית. תלמידי אמי"ת מודיעין למשל, הגיעו לתיכון בויאר ועסקו בפעילות עם התלמידים שם בנושא סטיגמות הדדיות, כל אחד היה צריך לכתוב פוסט בדף הפייסבוק על נושאים שונים ואחר כך נערכה השוואה ביניהם, למרבה ההפתעה בנושאים רבים העמדות היו דומות. צחי גרין מנהל החטיבה במודיעין אמר כי בניגוד לסטיגמות "הערכים או הנהנתנות אינם מתחלקים לפי כיסוי הראש אלא לפי מה שבלב", תלמידי אמי"ת בר אילן ברמת גן ותלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל ערכו מפגש מרתק בתיכון שליד האוניברסיטה בדיון בין התלמידים מהצדדים השונים על משמעות יום ירושלים ומלחמת ששת הימים.

את היום הדריכו חברי המנהיגות הצעירה ע"ש רועי קליין, בוגר אמי"ת. אותם הובילה ראש תחום חיבורים ברשת, נורית דוידי. היום סיכם מהלך של שנה שלמה שבה התלמידים מובילים את חבריהם בכל הארץ בתכנית לחיבורים בחברה, במהלך היום התלמידים פגשו דמויות ירושלמיות המייצגות פנים שונים בחברה ובמדינה ובהם: אישים מהציבור החרדי, החילוני, הדתי והערבי שסיפרו להם על עולמם.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, ברך את מאות התלמידים שעלו לירושלים ואת חברי המנהיגות הצעירה על הובלת היום הייחודי: "רשת אמי"ת מאמינה בדגל החיבורים בחברה הישראלית ובחינוך לכלל ישראל. אנחנו פועלים בכל השנה לחבר בין שונים. בין דתיים וחילוניים ובין מרכז ופריפריה. זה אתגר חינוכי משמעותי ואין מתאים מחגיגות חמישים לאיחוד ירושלים כדי לציין זאת."

בטקס הסיום החגיגי שנערך בגבעת התחמושת השתתפו שר החינוך נפתלי בנט, רבה הראשי של ירושלים הרב שלמה משה עמאר שבירך את כל הבאים בברכת ירושלים.

שר החינוך נפתלי בנט סיפר כי יש לו יחס מיוחד לגבעת התחמושת "כאן בפעם הראשונה פגשתי את אשתי" וחיזק את הנהלת הרשת על המקום המשמעותי הניתן לחיבורים בחברה. בנט קרא לצעירים לקחת אחריות וביקש להצהיר גם לאוזני הנשיא האמריקאי כי: "בכל סיטואציה ובכל תנאי, בלי קשר להסדר מדיני כזה או אחר- ירושלים לעולם ועד תישאר מאוחדת בריבונות ישראל לנצח נצחים".

קרא עוד...

עולים ברגל (ובאופנים) לירושלים

אלירז מסע לירושלים

נבחרת של עשרים מתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בפתח תקווה ציינה 50 שנה לשחרור ירושלים במסע עליה רגלי לירושלים...

אלירז מסע לירושלים

נבחרת של עשרים מתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בפתח תקווה ציינה 50 שנה לשחרור ירושלים במסע עליה רגלי לירושלים.

התלמידים, מלווים בראש הישיבה, מורה לשל"ח וחובש,  יצאו למסע בן 3 ימים ו90 ק"מ מפתח הישיבה בפתח תקווה לכותל המערבי.

המסע נפתח במקטע של רכיבת אופני שטח, ולאחריו צעידה רגלית ולינת שטח במשך שלושה ימים.

הצועדים, תלמידים מכתות ט-יב אשר חברו יחד לחויה האתגרית, סייעו זה ביד זה להתגבר על קשיי הדרך ולעמוד באתגרי המסע.

את המסע סיימו התלמידים, מותשים אך מרוגשים, בתפילת ערבית חגיגית בכותל המערבי, ובריקוד לכבודה של ירושלים.

אחד התלמידים מסכם את החויה היחודית: "לא האמנתי שאני מסוגל לעמוד באתגר – 90 ק"מ ברגל לירושלים- אבל הצלחתי, בזכות כוח הרצון ובזכות החברים שתמכו ועזרו. את רגע ההגעה לכותל המערבי אחרי מסע רגלי- לא אשכח לעולם".

הרב יאיר שטבון, ראש הישיבה, על המסע המיוחד: "זכיתי להצטרף למסע מרגש ומעצים לכבודה של ירושלים, בו הוכיחו התלמידים שאין דבר העומד בפני הרצון , במיוחד כאשר יודעים להושיט ולקבל עזרה".

קרא עוד...

זוכת חידון הציונות המחוזי- תלמידת אולפנת אמי”ת חיפה

צילום: אביה אברג'ל

נגה גריידי, תלמידת כתה ח באולפנת אמי"ת חיפה היא הזוכה בחידון הציונות מחוז חיפה שנערך בשבוע שעבר (ה) באולם קריגר בחיפה ...

צילום: אביה אברג'ל
נגה גריידי, תלמידת כתה ח באולפנת אמי"ת חיפה היא הזוכה בחידון הציונות מחוז חיפה שנערך בשבוע שעבר (ה) באולם קריגר בחיפה .

בחידון, לקחו חלק ארבע עשר נציגי בתי ספר שונים במחוז חיפה. התלמידים נדרשו להציג את ידיעותיהם בנושאים רבים בהיסטוריה של ארץ ישראל ובהתהוותה של מדינת ישראל.

נוגה העפילה לשלב הגמר לאחר שנה של למידה אינטנסיבית בהדרכת המורות ליאת מרק, אביה אברג'יל ושירלי תורגמן.

בשלב הפומבי של החידון הרשימה נוגה את השופטים בידיעותיה ובתשובות זיכו אותה בניקוד המירבי ובמקום הראשון.

מנהלת חט"ב באולפנה, שירה טסלר: "אנו גאים בנגה על ההישג ובמיוחד על ההתמדה והידע הרב שרכשה בסיוע צוות המורות המסור, אודות תולדות הציונות ותקומת מדינת ישראל ".
חיפה -חידון ציונות

צילום: אביה אברג'ל

 

קרא עוד...

רפאל קרויטרו בוגר ישיבת אמי”ת שדרות, נבחר כחייל מצטיין הנשיא

IMG-20170427-WA0023

רפאל קרויטרו, בוגר הישיבה התיכונית אמי"ת שדרות, נבחר על ידי מפקדיו כחייל מצטיין, ועתיד להשתתף ביום העצמאות בטקס לחיילים מצטיינים שיערך בבית הנשיא בירושלים...

IMG-20170427-WA0023
רפאל קרויטרו, בוגר הישיבה התיכונית אמי"ת שדרות, נבחר על ידי מפקדיו כחייל מצטיין, ועתיד להשתתף ביום העצמאות בטקס לחיילים מצטיינים שיערך בבית הנשיא בירושלים.

רפאל סיים את לימודיו בישיבה התיכונית לפני כארבע שנים , והתגייס להנדסה קרבית. רפאל הוא בן יחיד להוריו אשר התנדב לשירות קרבי משמעותי.

לקראת יום העצמאות התבשר רפאל שהוא נבחר לחייל מצטיין נשיא ומצטרף ל120 חיילים מכל החילות בצה"ל שזכו אף הם באות ההצטיינות.

הרב עמית אורנבוך, ראש ישיבת אמי"ת שדרות: " אנחנו מחנכים את תלמידינו החל מכיתה ז' על ערכים של התנדבות ועזרה לזולת ולקהילה, והכל כמובן מתוך חיבור לתורה. אנו גאים ברפאל שמצטרף למסורת של הצטיינות בשירות הצבאי בקרב בוגרי הישיבה ".

לפני שנתיים זכה בוגר נוסף של הישיבה אליסף כהן לוחם ההנדסה הקרבית בתואר חייל מצטיין נשיא ביום העצמאות

קרא עוד...

מירוץ אלירז הראשון

IMG-20170430-WA0003

מרים פרץ, אימו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד הזניקה את מאות הרצים שהשתתפו ביום שישי לקראת יום הזיכרון במירוץ אלירז הראשון בפתח תקווה, במילים "למקומות היכון עם ישראל חי !...

IMG-20170430-WA0003

מרים פרץ, אימו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד הזניקה את מאות הרצים שהשתתפו ביום שישי לקראת יום הזיכרון במירוץ אלירז הראשון בפתח תקווה, במילים "למקומות היכון עם ישראל חי !"

את המירוץ יזם הרב המחנך צדוק דמארי מישיבת אמי"ת אלירז פתח תקווה בעיר שפועלת להנצחתו ומחנכת בדרכו של אלירז.
ברצים היו תלמידי הישיבה, חניכי תנועות הנוער, נציגי חטיבת גולני ובני משפחת פרץ ובהם בנו של אלירז אור חדש שהוביל את הרצים.

המירוץ התחלק לשני מיקצים, מיקצה קצר של 2 ק"מ ומיקצה למיטיבי ריצה של 4.5 ק"מ.

בדברים שנשאה לפני תחילת המירוץ אמרה מרים פרץ כי אלירז היה איש של חיים למען עם ישראל וכי אין הנצחה ראויה ומשמעותית כמו הנצחה בחיים של עשיה, כפי שעושה הישיבה הפועלת ברוחו".

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז אומר כי "אנחנו מבקשים שהמירוץ הזה יהפוך למסורת, הריצה היא סמל של תנועה וחיים, זו תשובתו של עם ישראל למי שמבקש לפגוע בנו ובחיינו - אנחנו לא נפסיק לרוץ, לא נפסיק לחנך, לא נפסיק לבנות ולהיבנות"

בתמונה: אור חדש פרץ בנו של אלירז הי"ד , מימינו הרב יאיר שטבון ראש הישיבה ומשמאלו אמו שלומית וסבתו מרים פרץ

קרא עוד...

אות ומופת

WhatsApp Image 2017-03-29 at 15.51.21

תלמידי המצויינות של בית החינוך אמי"ת איתן עברו בתקופה האחרונה תהליך ארוך ומשמעותי של חקר דמויות מופת בהיסטוריה של עם ישראל.  כדי לסכם את הפרוייקט המיוחד נערך לפני חג הפסח,...

WhatsApp Image 2017-03-29 at 15.51.21

תלמידי המצויינות של בית החינוך אמי"ת איתן עברו בתקופה האחרונה תהליך ארוך ומשמעותי של חקר דמויות מופת בהיסטוריה של עם ישראל.  כדי לסכם את הפרוייקט המיוחד נערך לפני חג הפסח, מפגש סיכום יחד עם הורי התלמידים בספריה הלאומית.

זוהי שנה שנייה שמקיים בית החינוך את הפרוייקט בשיתוף פעולה מלא עם הספרייה הלאומית. במהלך מפגשי הלמידה נחשפו התלמידים לאוספים השונים, לספרים, לארכיון, למאגרי מידע המקוונים ועוד.

בעזרת סטודנטים שליוו אותם בחודשים האחרונים, רכשו התלמידים ידע ואספו מידע אודות דמויות חשובות כמו הרב אריה לוין, יצחק נבון, טדי קולק ומשה מונטיפיורי. במפגש הגיעו לשיא התהליך כשהציגו בהתרגשות מול הוריהם וצוות בית הספר את עבודות החקר שלהם בעזרת מצגות מושקעות המשלבות פריטים חשובים של הספרייה. חוויה זו הייתה התנסות מרשימה בלמידה משמעותית.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, אמר בסוף "מרגש היה לראות את הסיפוק שהביעו הורי התלמידים מהנושא. אין ספק כי התלמידים למדו רבות מהפרוייקט, התרשמתי מאוד מהידע הרב שצברו ומהניצוץ בעיניהם בעת ההצגה של הדמות אותה בחרו. תודה לצוות המצויינות של בית החינוך על עשיה חשובה זו. "

קרא עוד...

תלמידת אולפנת אמי”ת חיפה היא זוכת החידון הארצי למורשת השואה “ערבים זה לזה”

אליה ונעה-531

בחידון מורשת השואה שהתקיים ביום השואה השבוע בירושלים זכתה מוריה הרשקוביץ תלמידת אולפנת אמי"ת חיפה במקום הראשון ובתואר 'שליחת זכרון'...

אליה ונעה-531

בחידון מורשת השואה שהתקיים ביום השואה השבוע בירושלים זכתה מוריה הרשקוביץ תלמידת אולפנת אמי"ת חיפה במקום הראשון ובתואר 'שליחת זכרון'.

חידון מורשת השואה הינו מיזם של המרכז ללימודי השואה במכללה ירושלים בשיתוף החמ"ד , ולקחו בו חלק כ1000 תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ.

כ 400 בנות מרחבי הארץ בכיתות ט-י"ב השתתפו בבחינות המקדימות של חידון הבנות, ביניהן חמש תלמידות מאולפנת אמי"ת חיפה, אותן ליוותה והדריכה המורה אילנית דהן.

אל השלב המסכם בחידון העפילה מוריה הרשקוביץ תלמידת כתה ט, אשר הרשימה את השופטים בידע הרב שהפגינה בתולדות שואת יהודי אירופה, וזכתה בתואר 'שליחת הזכרון'.

הזכיה בחידון זיכתה את מוריה בפרס- מלגת טיסה למסע הזיכרון בפולין.

ראש האולפנה הרב ירון בן חיים ברכך את מוריה על ההשתתפות והזכיה בחידון החשוב:" ברכות לתלמידתנו מוריה על ההישג המרשים, על ההשתתפות והמאמץ. כולנו בבית החינוך גאים על הזמן והמאמץ שהשקיעה בהפנמת זיכרון השואה, ובנשיאת לפיד הזיכרון עבור הדור כולו."

בחידון הבנים זכה שיר חדש חוטר מישיבת שומריה בתואר "שליח הזכרון".

קרא עוד...

ממסילת מוות למסילת חיים

IMG-20170425-WA0000

כ-25 ניצולי שואה ולוחמי מלחמת העולם השניה אשר אומצו על ידי בית החינוך אמי"ת כרמיאל הגיעו ביום השואה לטקס זכרון מרגש אותו ערכו התלמידים...

IMG-20170425-WA0000

כ-25 ניצולי שואה ולוחמי מלחמת העולם השניה אשר אומצו על ידי בית החינוך אמי"ת כרמיאל הגיעו ביום השואה לטקס זכרון מרגש אותו ערכו התלמידים.

הניצולים התרגשו לגלות כי בכניסה לבית החינוך שחזרו התלמידים את פסי הרכבת אשר הובילו אותם ואת בני משפחותיהם למחנות הריכוז- כאשר הפעם אותם פסי רכבת מסמלים את התקדמות דור התקומה .

באמצעות אדני רכבת אמיתיים ואבני חצץ יצרו התלמידים הדמיה של מסלול פסי רכבת אמתיים.

הניצולים הנרגשים ביקשו להצטלם על "המסילה", אשר לצידה נבנה דגם מוקטן של מחנה טרבלינקה.

הניצולים הנרגשים, אשר ביקשו להצטלם ליד המסילה, שיתפו את התלמידים בסיפור עדותם באמצעות הצגת בולים , מדליות , ופריטים אישיים שונים מאוספי המוזיאון של הלוחם היהודי. אשת העדות טובה טייטלבאום (אמו של איש התקשורת בני טייטלבאום) שתפה את התלמידים בסיפורו המופלא של אביה , יונה אקשטיין "המלאך מפרשבורג", שהציל אלפי יהודים בסלובקיה .

מנהל בית החינוך גאי דקל סיכם את  היום: "אנו רואים חשיבות עצומה בחיבור תלמידינו לדורות הקודמים ולעדותם , מתוך ראיה אמונית וציונית ,ומתוך תקווה לעשייה וצמיחה".

במהלך היום כולו השתתפו תלמידי בית החינוך במרכזי למידה יחודיים בנושא זיכרון והנצחה אשר הוקמו ביוזמת תלמידים, מחנכים, בנות השירות וצוות המנהלה.

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76
כפתור נגישות פתוח