קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מאות רצו לזכר החברה שנספתה ופעלה למען ילדי אמי”ת “בית הילד”

מרתון ים

מעל 300 רצים מהארץ ומהעולם השתתפו במרתון ירושלים בנבחרת  אמי"ת, למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. המרתון השנה הוקדש לזכרה של דניאלה מופסון ז"ל, תלמידת מדרשת אמי"ת ומייסדת קבוצת הריצה...

מרתון ים

מעל 300 רצים מהארץ ומהעולם השתתפו במרתון ירושלים בנבחרת  אמי"ת, למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. המרתון השנה הוקדש לזכרה של דניאלה מופסון ז"ל, תלמידת מדרשת אמי"ת ומייסדת קבוצת הריצה אשר התנדבה בבית הילד, ונהרגה בתאונת דרכים כשנסעה להתנדבות בהונדורס.
במרוץ לקחו חלק גם ילדי בית הילד, הזוכרים את דניאלה ואת מסירותה הרבה אליהם.
מאות תלמידי ומורי אמי"ת הצטרפו לנבחרת הריצה של בנות מדרשת אמי"ת ירושלים, המתנדבות ב"בית הילד" בבירה .
מספרת שיראל כהן, בוגרת המדרשה וחברתה של דניאלה ז"ל: "לא אשכח את המסירות של דניאלה לילדים ב"בית הילד" .היא העניקה להם בלי גבול, כבוד היה לרוץ איתם- לזכרה".
המשתתפים במירוץ גייסו חסויות לריצה ממשפחותיהם ומחבריהם בבתי הספר והגיעו לסכום של כ- 60,000$ אשר יוקדשו לרווחתם של הילדים, ולהבטחת עתידם.
ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת: "אני גאה בחברי נבחרת אמי"ת אשר שמו להם למטרה לרוץ למען ילדינו היקרים בבית הילד, ולזכרה של תלמידתנו דניאלה ז"ל, שהינה סמל ומופת לאהבת הזולת".

קרא עוד...

התלמידים העלו חיוך על פניהם של הורים שכולים בפורים

משלוח מנות הורים שכולים

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד בחרו לקיים את מצוות משלוח מנות בהידור. התלמידים אספו מצרכי מזון וארזו אותם בעצמם,  ובערב פורים הגיעו לבתיהם של משפחות שכולות בעיר והעניקו להם משלוח מנות...

משלוח מנות הורים שכולים

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד בחרו לקיים את מצוות משלוח מנות בהידור. התלמידים אספו מצרכי מזון וארזו אותם בעצמם,  ובערב פורים הגיעו לבתיהם של משפחות שכולות בעיר והעניקו להם משלוח מנות וחיבוק גדול. "בחרנו לתרום את חלקנו הצנוע להורים ולמשפחות שתרמו את היקר להם מכל למען ביטחון ישראל" , הסבירו התלמידים.

המחנכים שליוו את התלמידים מספרים כי התלמידים הצליחו להעלות חיוך על פניהם של הורים רבים כאשר הביאו איתם מעט אור והרבה מאוד הבעת תודה.

הרב שלום מלול ראש הישיבה: "בנוסף למשפחות השכולות, העניקו תלמידי הישיבה משלוחי מנות גם לניצולי שואה, ילדים חולים בביה"ח ברזילי, מנקי הרחובות וניצולי שואה תושבי העיר.  המחוות הללו, מלבד היותן מצוות חשובות, הן התיקון הגדול של עם מפוזר ומפורד - אחדות ישראל וחיבור הלבבות"

קרא עוד...

חגיגות פורים באמי”ת האופק אור עקיבא

20170306_102924

הפנינג -פורימי בבית הספר אמי"ת האופק, אור עקיבא, נחגג באווירה שמחה במיוחד: כמדי שנה פתחו תלמידי אמי"ת האופק את שבוע חגיגות פורים בהפנינג ענק שהוכן במיוחד עבור ילדי גני הילדים:...

20170306_102924
הפנינג -פורימי בבית הספר אמי"ת האופק, אור עקיבא, נחגג באווירה שמחה במיוחד: כמדי שנה פתחו תלמידי אמי"ת האופק את שבוע חגיגות פורים בהפנינג ענק שהוכן במיוחד עבור ילדי גני הילדים: שיר, צליל, רון וזמר – במסיבה רב-גילאית.

מסורת היא בית הספר, לארח בפורים את ילדי הגנים ולחגוג עמם, בדרך ייחודית, תוך הקניית ערכים ותכנים. באמי"ת האופק מבקשים לחבר בין האוכלוסייה המבוגרת, דיירי מרכז יום לקשיש, ובין התלמידים וילדי הגנים. כך הגיעה לשיאה פעילות אשר מתקיימת לאורך כל השנה: פעילות רב-דורית, המושתת על ערכי הנתינה והדאגה לאחר.

ילדי הגנים הגיעו בליווי הצוות - הגננות, סייעות והורים מלווים. דיירי מרכז יום לקשיש, הגיעו אף הם בליווי הצוות המסור, בראשות רונית פחימה.

תלמידי בית הספר, בנות השירות והחיילות הקימו תחנות פעילות מגוונות: הכנת תחפושות של אינדיאנים, מסכות ורעשנים, איפור, הכנת עוגות, תחרות ריקודים, המחזת הסיפור "מעשה בחמישה בלונים" ומופע כלבנות מרהיב שריתק את הילדים.

 שושי הליצנית המוכרת בעיר, הפעילה והקפיצה את הנוכחים מהצעירים ועד למבוגרים ביותר. אילנית חפותה מעמותת "מאיר פנים" דאגה למשלוחי מנות לקשישים ולארוחת בוקר לילדים. בנוסף, איש יקר התורם מדי שנה את משלוחי המנות לילדי הגנים, נרתם ותרם ברוחב לב גם השנה.

מנהלת בה"ס, גב' מרים שבתאי, אשר מקפידה לקיים את האירוע מדי שנה בשנה, שיתפה את הילדים כי בית הספר נערך ומתרגש כבר משבוע שעבר לקראת בואם. במהלך היום ביקרו מכובדים רבים ונתנו ברכתם להצלחת האירוע: מר יעקב אדרי – ראש העיר, מר יוסי כדורי – סגן ראש העיר וממונה על תיק החינוך, גב' סיגל אלבז – מנהלת אגף החינוך, גב' נאוה חמצני – רכזת הגנים השפתיים במתי"א, גב' יהודית עובדיה וגב' שוש זקן – נציגות מתי"א, גב' אורלי בוסידן – רכזת גני הילדים. הגב' סלין בראון רכזת החינוך החברתי בבה"ס אמי"ת האופק, אשר הובילה את היום החווייתי והמשמעותי, בסיוע בנות השירות המקסימות, איילה והדר, וכן החיילות, טל וספיר וכל צוות האופק המסור –  נפרדו מילדי הגן בהבטחה כי בשנה הבאה מחכה להם הפתעה חדשה...

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת בנות מעלה אדומים – מדעניות העתיד

טכניון כימיה

במסגרת התכנית לעידוד התלמידות להצטיינות במדעים, יצאו תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים ליום שכולו העצמה נשית בטכניון בחיפה...

טכניון כימיה
במסגרת התכנית לעידוד התלמידות להצטיינות במדעים, יצאו תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים ליום שכולו העצמה נשית בטכניון בחיפה.

התלמידות נפגשו עם דמויות נשיות מובילות בטכניון , כגון ראשת פקולטה, דוקטורנטית בת העדה האתיופית ועוד, ושמעו מהן על הדרך האישית שלהן להצטיינות מדעית.

התלמידות סיירו בפקולטה לכימיה וערכו הכרות עם ניסויים שונים הנערכים במחלקה. במעבדה לניפוח זכוכית למדו איך מעצבים זכוכית למגוון כלים ייחודיים למחקר בכימיה ובמעבדה נוספת נחשפו לחומרים בעלי תכונות יחודיות, כגון חומר ההופך מנוזל למוצק לאחר חימום, מים המתאדים ללא חימום- ועוד.

בפקולטה להנדסת חשמל שם שמעו התלמידות הסבר מראשת הפקולטה על הייחוד של עבודת המחקר הנעשית במקום. התלמידות למדו על בינה מלאכותית, איסוף מידע אינטרנטי ושימושים טכנולוגיים יחודיים- כגון סריקת ומיפוי טכנולוגי של ממצאים ארכיאולוגיים.

התלמידות נחשפו לפיתוחים מקוריים עליהם עובד צוות המחקר של הטכניון, אשר התרשם מהידע אותו הפגינו התלמידות במהלך הביקור.

אחת התלמידות סיכמה ואמרה: "היום היה בשבילי מהנה ומסקרן - זכיתי להכיר תחומי מדע חדשים שלא ידעתי על קיומם ופגשתי נשים מאד מעניינות ומצליחות".

ברנדה הורביץ פרוור, מנהלת אמי"ת בנות:" מטרתינו היא לפתוח בפני התלמידות צוהר לעולם המדע והטכנולוגיה ולקדם אותם להצטיינות מדעית ולהשתלבות בקדמת המדע ,  תוך מיצוי כל כשרונותיהן ".

קרא עוד...

ערב “שירת הבקשות” בישיבת אמי”ת אשדוד

שירת הבקשות (1)

מאות הורים ותלמידים לקחו חלק בשבוע שעבר בערב פיוטים ייחודי בישיבת אמי"ת אשדוד : ערב "שירת הבקשות"...

שירת הבקשות (1)

מאות הורים ותלמידים לקחו חלק בשבוע שעבר בערב פיוטים ייחודי בישיבת אמי"ת אשדוד : ערב "שירת הבקשות".

בערב, בו השתתפו מעל 350 איש, הופיעו שניים מגדולי הפייטנים בארץ, רפי ברזני ואבי חטואל.

לצדם הופיעו גם פייטנים צעירים, תלמידי ישיבת אמי"ת ,אשדוד שריגשו את הקהל בכישרון פיוט יוצא דופן.

בערב החגיגי לקחו חלק מפקח הישיבה הרב אלי אדרי ומחמ"ד מחוז דרום הרב דוד חטואל, רב הקהילה הרב שמואל טולידאנו אשר נשא דברי התעוררות ואמונה.

המשתתפים נהנו מסעודה חגיגית אשר לוותה בצלילי פיוט ונגינה.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד הודה  לברוך ארביב על תרומתו הגדולה לאירוע, ולמנהל חט"ב אורן אלקרייף על הפקת הערב הייחודי:

"זכינו להתחיל מסורת בישיבת אמי"ת אשדוד- ערב של פיוטים ובקשות, להתרוממות הלב והנפש של כל קהילת הישיבה. בעבר היתה שירת הבקשות מחדירה קדושה ללבבות. היום זה חזר לדור הצעיר. אנו מגשימים חלום ומחזירים את הניגונים והמילים לנוער הצעיר. ועל הדרך מאחדים את קהילת הישיבה".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת בנים מודיעין במסע לקבלת תעודת הזהות

מודיעין זהות1

תלמידי שכבת י' באמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) קבלו את תעודות הזהות הראשונות שלהם בתום מסע בן ארבעה ימים מהנגב ועד לירושלים...

מודיעין זהות1

תלמידי שכבת י' באמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) קבלו את תעודות הזהות הראשונות שלהם בתום מסע בן ארבעה ימים מהנגב ועד לירושלים.

מטרת המסע החווייתי הייתה ליצור חיבור בין זהותם האישית לזהותם הלאומית, כהכנה לקבלת תעודת הזהות והפיכתם לאזרחים מן השורה.

המסע התחיל בהתמודדות עם מסלולים מאתגרים ומסע אלונקות בנוף המדברי. בטקס לצד קברו של בן גוריון ובמפגש עם העיתונאי אלישיב רייכנר, למדו התלמידים על  המציאות החברתית בנגב.

המסע המשיך בביקור בבה"ד 1 להכרות עם תהליך ההכשרה של קציני  צה"ל, ובחוויית סנפלינג אתגרית ומגבשת על צוקי מכתש רמון.

לאחר חניית לילה בה השתתפו בסדנאות התבודדות בשקט המדברי, עלו התלמידים להר הרצל בירושלים, לסיור בין קברי גדולי האומה וחללי צה"ל. משם המשיכו לטקס קבלת תעודות זהות בכנסת ולסיור במשכן בלוויית חברה הכנסת נאוה בוקר.

המסע המרגש נחתם בתפילת ערבית וריקוד ליד הכותל המערבי.

הרב איתמר חייקין, מנהל אמי"ת בנים: "אלפיים שנה לא היינו אזרחים בעולם אלא נוכחים נפקדים. והנה זכינו למדינה משלנו, ושוב אנחנו אזרחים בעלי זכויות. זוהי זכות שיש עמה גם אחריות עצומה. כעת חולקים תלמידינו בעלי תעודות הזהות בזכות ובאחריות גם יחד".

מודיעין זהות

קרא עוד...

שמחה של נתינה באמי”ת הלל בנות רחובות

20170228_170813

תלמידות בית החינוך אמי"ת הלל בנות רחובות (ע"ש גולד) החליטו לשתף בשמחת הפורים שלהם גם את ילדי החינוך המיוחד בעיר...

20170228_170813

תלמידות בית החינוך אמי"ת הלל בנות רחובות (ע"ש גולד) החליטו לשתף בשמחת הפורים שלהם גם את ילדי החינוך המיוחד בעיר.

לכבוד פורים הפך בית הספר בין לילה למערב הפרוע . בנות שכבת י' וי"א שתפו פעולה ועמלו במשך ימים על תפאורה ותחנות משחק בסגנון המערב הפרוע.

בבוקר ההפנינג אחרו תלמידות שכבה י את ילדי בית ספר "עידוד" , בית ספר לילדים בעלי צרכים מיוחדים . הילדים נהנו מתחנות משחק אשר הוכנו במיוחד עבורם והותאמו לצרכיהם, כאשר הנוכחים מספרים כי "את החיוכים על פני הילדים קשה היה לפספס".

 באותו ערב קיימו תלמידות שכבה י"א את יריד "המערב הפרוע" לכלל תושבי העיר רחובות.  כ1,500 תושבי העיר אשר הגיעו לאמי"ת-הלל נהנו מההפעלות, דוכני המכירה, הגרלות והפתעות בסגנון המערב הפרוע עליהם עמלו התלמידות , את היריד חתם המופע המרכזי "אישימבלונים".

את היריד הפיקו התלמידות כתרומה לקהילה- הן גבו סכום השתתפות סמלי של חמשה שקלים בלבד, על מנת לכסות את ההוצאות בלבד- ולאפשר לכל ילדי העיר חוויית יריד פורים ללא עלות מכבידה.

מירי גיל, מנהלת אמי"ת הלל :"שמחת הפורים האמיתית היא לשתף את האחר בשמחתנו. התלמידות השקיעו מכל הלב עבור שמחתם של הילדים ותושבי העיר- ובכך הפכו את חגיגות הפורים שלהן למשמעותיות במיוחד".

יריד הלל

קרא עוד...

שמחה של נתינה באולפנת אמי”ת אוריה ב”ש

IMG-20170302-WA0009

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע  זוכרות גם במהלך חגיגות הפורים את אלו שיש להם פחות...

IMG-20170302-WA0009

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע  זוכרות גם במהלך חגיגות הפורים את אלו שיש להם פחות.

כששמעו תלמידות כתה י על ילדה בת 12 תושבת העיר שלא עומדת לחגוג בת מצווה בגלל קשיים כלכליים, החליטו לגייס כספים ולהפיק עבורה חגיגת בת מצוה.

בליווי המחנכות עפרה נעים ורעות אלימלך, הן הקימו יריד תחנות באולפנה, כאשר כל תלמידה מציעה את כשרונותיה היחודיים- תסרוקות, איפור, חדרי חשיכה, מטעמים מעשה ידיהן, ועוד.

כל תלמידות  האולפנה הוזמנו ליהנות מיריד פורימי טעים וחווייתי, והבנות הצליחו לאסוף כסף עבור הפקת האירוע .

תלמידות כתה י"א יצאו במבצע איסוף תחפושות עבור ילדים נזקקים,  בליווי המחנכות חיה בשירי ורעות פינקלשטיין.

הן פרסמו את המבצע בפייסבוק בשלטים ברחבי העיר. לאחר איסוף התחפושות מתורמים שיצרו עמן קשר, יצאו התלמידות לבתי הספר היסודיים ובחדר שהקצו להן בחרו עבור כל ילד הזקוק לכך- תחפושות יפה לפי בחירתו. שמחתם והתרגשותם של הילדים שלא ידעו מנין תגיע אליהן תחפושת בפורים, היתה רבה.

נעה הכהן, ראשת אולפנת אמי"ת אוריה :"שמחת הפורים האמיתית היא לשתף את האחר בשמחתנו. התלמידות השקיעו מכל הלב עבור שמחתם של אחרים- ובכך הפכו את חגיגות הפורים שלהן למשמעותיות במיוחד".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72
כפתור נגישות פתוח