מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מפגינות חוסן לאומי ברחובה של עיר

בעקבות הרצח של הרב איתמר בן-גל, ר"מ בישיבת גבעת שמואל ותושב הר ברכה, יצאו מאות תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל לעצרת תמיכה במשפחת בן גל  וקריאה לחוסן וביטחון לאומי...


בעקבות הרצח של הרב איתמר בן-גל, ר"מ בישיבת גבעת שמואל ותושב הר ברכה, יצאו מאות תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל לעצרת תמיכה במשפחת בן גל  וקריאה לחוסן וביטחון לאומי.

התלמידות יצאו לרחובות המרכזיים של גבעת שמואל ולצומת המרכזית של כביש 471 , הניפו את דגלי ישראל ושרו שירי חיזוק : עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, עם ישראל חי, שומר ישראל ועוד.

הנהגים הגיבו בצפירות הזדהות, והעוברים והשבים חיזקו את התלמידות על היוזמה. בת דודתו של הרב איתמר בן גל אשר עברה במקרה במקום , עצרה את רכבה, הצטרפה לעצרת ההזדהות, והודתה לתלמידות על היוזמה שלדבריה תחזק את המשפחה.

חנית פרשטנד , ראשת אולפנת אמי"ת גבעת שמואל: "התלמידות יצאו במטרה להפגין ערבות הדדית, לחזק את ידי המשפחה, חבריו ותלמידיו של הרב איתמר, בשעה קשה זו ".

קרא עוד...

שותלות וזוכרות

תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל יצאו ביום רביעי ט"ו בשבט לשתול בחורשה לזכרם של חללי הצוללת אח"י דקר...


תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל יצאו ביום רביעי ט"ו בשבט לשתול בחורשה לזכרם של חללי הצוללת אח"י דקר.

הצוללת אח"י דקר,  צוללת בשירות חיל הים הישראלי , טבעה בדרכה לישראל ב-25 בינואר 1968 , מסיבה לא ידועה, וכל 69 אנשי צוותה נספו.

תלמידות כתות ז-ח הגיעו בט"ו בשבט לפארק דקר בגבעת שמואל בליווי המחנכות ורב האולפנה הרב אמיר סנלדר,  ובשיתוף עיריית גבעת שמואל, שתלו עצים חדשים לזכרם של נספי הצוללת דקר.

במעמד הנטיעה למדו התלמידות את סיפורה של הצוללת דקר ,והתפללו את תפילת הנוטע שחיבר הראשון לציון הרב בן ציון מאיר חי עוזיאל זצ"ל.

חנית פרשטנד , ראשת אולפנת אמי"ת גבעת שמואל: "התלמידות התרגשו ליישם את הביטוי 'כי האדם עץ השדה' ולקחת חלק בהנצחה יפה של אלו שמסרו נפשם למען בטחון ישראל, על ידי שתילת עצים שיעמדו לזכרם לדורות רבים".

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת אשדוד ב”מסע ציצית” מחוף אל חוף

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ציינו סיום מחצית שנת לימודים במסע ייחודי - מסע ציצית מחוף אל חוף...


תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד ציינו סיום מחצית שנת לימודים במסע ייחודי - מסע ציצית מחוף אל חוף.

לאחר שהעמיקו בנושא מצוות הציצית בכיתות ובבית המדרש, והתנסו בקשירת ציציות, יצאו התלמידים למסע המיוחד.

מאות תלמידי הישיבה, מלווים ברמ"ים ובראש הישיבה, צעדו 5 ק"מ מחוף ניצן לחוף אשדוד, במסע המדמה מסע כומתה, עמוסי אלונקות ונושאים דגלי ישראל, אמי"ת ודגלים כיתתיים אותם הכינו בעצמם.

בסיומו של המסע נערך טקס חגיגי בו העניקו המחנכים ציצית חדשה לכל תלמיד. הטקס נחתם בשירת התקווה ואני מאמין, כאשר את שירת ההמנונים מלווה בחצוצרה ראש הישיבה, הרב שלום מלול.

אחד מתלמידי הישיבה מסכם: "המסע לאורך הים היה מדהים ומגבש. כתוצאה מהמסע הבנתי לעומק את חשיבות מצוות הציצית, אותה אלבש מעתה בקביעות ובגאווה פי כמה".

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד, מסביר כי "הציצית מסמלת חיבור רוחני ומעשי לאמונה היהודית ולמסירות נפשם של הדורות הקודמים לשמירה על אמונתם . בחרנו לציין מחצית שנה של צמיחה והתקדמות בחיזוק מצווה משמעותית זו".

קרא עוד...

21 שנה לפיגוע בנהריים תלמידות אמי”ת מבית שמש שרו לזכר החברות אותן לא זכו להכיר

ביום רביעי, ט"ו בשבט, התקיים טקס נטיעות ממלכתי בנהריים לציון 21 שנה לפיגוע הדמים בנהריים...


ביום רביעי, ט"ו בשבט, התקיים טקס נטיעות ממלכתי בנהריים לציון 21 שנה לפיגוע הדמים בנהריים.

לפני 21 שנה נרצחו בנהריים  שבע תלמידות ביה"ס אמי"ת בבית שמש, במהלך טיול על גבול ירדן. שמו של בית הספר- אמי"ת שח"ר- נקרא לזכרן שבעת הנרצחות- "שבע חמדות רקיע".

בטקס לזכר הבנות לקחו חלק המשפחות השכולות, נציגי קק"ל ,המועצה אזורית עמק הירדן ועיריית בית שמש ויו"ר מפעל הפיס עוזי דיין.

תלמידות בית החינוך אמי"ת שח"ר בבית שמש, שטרם נולדו כאשר ארע הטבח בנהריים, שומרות את זכרן של הבנות הנרצחות . בניצוחה של מנצחת המקהילה הודיה בן שימול, שרה מקהלת בית החינוך לזכרן של הבנות הנרצחות את השירים – 'הללויה' ו'כנפי רוח'.

בסיום הטקס הבנות נטעו עצים לכבוד ט"ו בשבט בהתאם למסורת המתקיימת במקום מדי שנה, לזכר הבנות.

מנהל בית החינוך, סהר סיגאווי:" תלמידות בית החינוך אמי"ת שח"ר מנציחות את 'שבע חמדות רקיע' שנקטפו בטרם עת בכל יום של צמיחה ופריחה, למידה והתקדמות. דמותן חקוקה מול עינינו, אהבתינו שלוחה למשפחות הכואבות".

קרא עוד...

הטובים – לסיירת הקודש

מאות תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות משתתפים מדי שבוע ב"סיירת הקודש"- תכנית לימוד תורה מתוך בחירה , בה בוחרים התלמידים מתוך מגוון שיעורים, מעבר לתכנית הלימודים וללא מבחנים וציונים...


מאות תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות משתתפים מדי שבוע ב"סיירת הקודש"- תכנית לימוד תורה מתוך בחירה , בה בוחרים התלמידים מתוך מגוון שיעורים, מעבר לתכנית הלימודים וללא מבחנים וציונים.

לפני תפילת שחרית , על חשבון הפסקת הצהרים , מעבר לשעות הלימודים ואף ביום שישי החופשי, מתכנסים מאות מתלמידי הישיבה ללמוד תורה מתוך בחירה. בין השאר משתתפים התלמידים בשיעורי צורבא מרבנן, הרמב"ם היומי, הלכות שמירת הלשון, סוגיות באמונה , הדף היומי , ועוד.

בימי חמישי בלילה מתקיים "מישמר" של לימוד תורה אל תוך הלילה, אשר משתתפיו מתחלפים במתמידי בית מדרש יום השישי , שהינו יום חופשי מלימודים.

את השיעורים השונים מובילים הרמ"ים בישיבה ורבני בית הכנסת ומרכז קהילתי- תורני 'שמחת משה' הפועל בתחומי הישיבה,  לצד לימוד עצמאי בחברותות אותו יוזמים התלמידים בעצמם.

עומר אדרי, תלמיד כתה ח:" בחרתי להשתתף בבית המדרש ביום שישי שהוא חופשי מלימודים, כי זו הרגשה טובה ללמוד תורה לא לשם ציון או חובה אלא מתוך בחירה ורצון חופשי , עם חברים ובאוירה נהדרת".

ראש הישיבה הרב שמעון שושן:

"מרגש לראות מאות תלמידים משתתפים במהלך השבוע בשיעורי תורה ובלימוד בחברותות. כשתלמיד בוחר ללמוד תורה , ושואף לחזק את יראת השמים שלו – זוהי 'תורת חיים' במעשים ולא רק בדיבורים."

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת בנות מודיעין מצילות את הביוב – וזוכות בגביע הרובוטיקה

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנות מודיעין זכתה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער- והעפילה לגמר הארצי של התחרות...


נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנות מודיעין זכתה בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער- והעפילה לגמר הארצי של התחרות.

חברות נבחרת Tiger 960 התמודדו מול עשרות נבחרות וזכו במקום הראשון במקצועיות אדיבה , במקום השני בקטגוריית ביצועי רובוט,  ובכרטיס לשלב הארצי של התחרות שייערך בשבועות הקרובים בהיכל 'מנורה מבטחים' בתל אביב .

במסגרת נושא החקר הכללי של התחרות השנה- חקר המים- בחרו התלמידות לחקור את הביוב העירוני ואת בעיית הסתימות הנגרמות על ידי שימוש ביתי במגבונים לחים. התלמידות פיתחו מנגנון לפתרון הבעיה-  קפסולה ייחודית המשולבת בצנרת הביוב של כל רחוב ,השואבת אליה את המגבונים הרב פעמיים ומונעת סתימות ובעיות צנרת.

את התלמידות ליוו המנטורים אדר מרגלית, דניאל פפר, שמוליק פרימס ואסף צוראל.

אסתר הנדלר, מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות, מברכת את חברות הנבחרת על ההישג:

"ההישג של נבחרת הרובוטיקה שלנו הוא הרבה יותר מניקוד או דירוג - אלא הישג של שיתוף פעולה, דבקות במטרה ועבודת צוות נפלאה. אני בטוח שעם מסרים אלו- הנבחרת תמשיך להצליח גם הלאה- בתחרות הארצית".

קרא עוד...

אמי”ת דביר- “מזקנים אתבונן- ואצמח”

 "עם הפנים לקהילה" באמי"ת דביר, זה לא רק סיסמא. בבית החינוך פועלים לחיבור אמיתי עם הקהילה...


 "עם הפנים לקהילה" באמי"ת דביר, זה לא רק סיסמא. בבית החינוך פועלים לחיבור אמיתי עם הקהילה.

שכבת י"ב בביה"ס אמי"ת דביר אירחה לקראת ט"ו בשבט את מועדון לניצולי השואה השוכן במתנ"ס זינמן.

קבוצת מועדון ניצולי השואה שביקרה בבית החינוך, מונה כ 20 קשישים ניצולי שואה, שהגיעו מהתפוצות השונות ועברו חוויות קשות ומשמעותיות במהלך שנות השואה לצד חוויות של בניה ויצירה בעשור הראשון להקמת מדינת ישראל.

הקשישים הגיעו אל ביה"ס ביום שלישי בהתרגשות רבה, לרבים מהם כבר עשרות שנים שלא ראו את קירות ביה"ס, אחת נזכרה, שבנה למד בביה"ס לפני 40 שנה, והשנייה נזכרה שעבדה בביה"ס שנים רבות לפני 20 שנים.

במהלך הביקור, למדו התלמידים וקבוצת ניצולי השואה על השנים הקשות בגלויות השונות ושמעו את סיפורי העלייה והצמיחה של דור מייסדי המדינה. התלמידים היו מרותקים במעגלי שיח, תוך כדי למידה על חשיבות הנתינה והעשייה, על ידי עיון בסוגיית נטיעה ויצירה למען הדורות הבאים.

שכבת י"ב, חזרה לפני כחודשיים ממסע לפולין מלאי חוויות מעצימות של חיבור לדורות הקודמים ולמורשת שהורישו ועודם מורישים לנו. ההרכב המוזיקאלי של ביה"ס ניגן מספר שירים ששמחו את הקשישים, והקשישים שיתפו בעזרת היועצת סיגל ב"מה נותן להם כוח לצמוח בחיים ולהתגבר על מכשולים" ולמדו את כולנו שיעור בעוצמה ובחיוניות.

זה היה ראשיתו של קשר במסגרת המעורבות חברתית של תלמידי שכבת י"ב, ביצירת קשר עם מועדון לקשיש, זכות היא לבית הספר בקשר המשמעותי שקורם עור וגידים.

ארז בר-און מנהל בית הספר אומר שפעילות זו היא חלק מעשייה רחבה של מעורבות חברתית תוך הכרת הטוב לדורות התקומה והתחייה בשנת ה70 למדינת ישראל, זכות גדולה היא לנו לשותפות משמעותית זו.  

קרא עוד...

חמ”ד של ביקור באמי”ת שדי חמד

הרב דר' אברהם ליפשיץ וצמרת החמ"ד ביקרו השבוע בבית הספר אמי"ת "שדי חמד" והתרשמו מקרוב משיטת מעגלי הלמידה הפועלת בבית הספר ומהאקלים החברתי הייחודי...


הרב דר' אברהם ליפשיץ וצמרת החמ"ד ביקרו השבוע בבית הספר אמי"ת "שדי חמד" והתרשמו מקרוב משיטת מעגלי הלמידה הפועלת בבית הספר ומהאקלים החברתי הייחודי.

ביום ראשון השבוע ביקר  הרב דר' אברהם ליפשיץ, בליווי המחמ"דים, מפקחי החמ"ד, בבית החינוך. את הביקור כיבדו בנוכחותם גב' מיטל לבן סגנית מנהל מחלקת חינוך, מפקחת בית הספר הגב' ורד ליבי ומפקחים נוספים מכל הארץ.

הביקור, בו הוצגו מעגלי למידה בסימן 70 שנות מדינת ישראל, נפתח בקבלת פנים ססגונית ומרגשת לאורך מסדרון בית הספר ובמחרוזת שירי ארץ ישראל שניגנו תלמידי תזמורת כלי הנשיפה של בית הספר. האורחים הרבים חלפו על פני תוצרי למידה והתרשמו מהנעשה בכתות.

מנהלת בית הספר, הגב' יסכה בן סימון, סקרה בקצרה את התהליכים הפדגוגיים המשמעותיים המתרחשים בבית הספר הנותנים מענה נכון ומדויק לכל תלמיד: "אנו שואפים להעניק לתלמידים שבאים בשערי בית ספרנו חינוך מיטבי לערכי תורה, יראת שמיים ודרך ארץ, לזהות יהודית יצוקה וחזקה, למעורבות חברתית בחיי הקהילה, למצוינות במקצועות החול ולחדשנות ויזמות. תפילתנו היא כי תלמידינו יתחנכו על ערכי ישראל סבא ויגדלו להיות יהודים יראי שמים, יפיצו טוב בכל מקום שיגיעו אליו ויצטיינו בכל אשר יעשו".

בביקור הוצג ה'אני מאמין' הבית ספרי: להלביש את הערכים העתיקים של תורת ישראל והמסורת היהודית בלבוש חדשני המותאם לאתגרי המאה ה-21. המבקרים התרשמו משלושה מיזמים הפועלים בבית הספר המשפרים את הלמידה ותורמים רבות לפיתוח  אקלים מיטבי.

במיזם 'מורים מובילים' המורים מפתחים שיטות פדגוגיות ומעצימים את התלמידים ואת הצוות החינוכי.  בבית הספר פועל צוות מו"פ- מחקר ופיתוח – אשר בליווי מלתי"ת (מלווה לשינוי תרבותי) יוצריםמרחב חדשני המותאם ללמידה במאה ה-21 . ובתכנית מעברים במסגרת מנהיגות צעירה משתתפים התלמידים בפרוייקט "נתיב האור" בנושא הבטיחות בחשמל.

 פסגת הביקור הייתה המפגש הבלתי אמצעי של צמרת החמ"ד עם התלמידים והמורים. האורחים התעניינו בתהליכים הייחודיים המתאפשרים במעגלי הלמידה המתקיימים בבית הספר ,והבינו את הערך המוסף של למידה כזו הבא לידי ביטוי במעורבות התלמידים בתהליכי הלמידה ובתוצריה.

המפגש הסתיים בדברי ברכה מרגשים של מנהל החמ"ד ובברכת המשך הצלחה וצמיחה לנעשה בבית הספר.

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח