קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

סבתא ואני מסיימות בית ספר יסודי

20170526_105514

תלמידות כתה ו בבית החינוך אמי"ת נעם בכפר בתיה רעננה, בחרו לחגוג את סיום לימודיהן בבית הספר היסודי עם דיירות בית האבות עמל ברעננה, אותן ליוו בשנתיים האחרונות...

20170526_105514

תלמידות כתה ו בבית החינוך אמי"ת נעם בכפר בתיה רעננה, בחרו לחגוג את סיום לימודיהן בבית הספר היסודי עם דיירות בית האבות עמל ברעננה, אותן ליוו בשנתיים האחרונות.

הקשר בין התלמידות ודיירות בית האבות התחיל לפני שנתיים. בליווי המחנכת  רימונה שרביט והעובת הסוציאלית של בית האבות פלי שוורץ, ביקרו התלמידות את הדיירות מדי חודש בחודשו , ויצרו איתן קשרי ידידות. הבנות ערכו עבור הדיירות מגוון פעילויות חווייתיות - ימי ספורט , ימי יופי וטיפוח , ארוחות 'על האש' ,יצירות המותאמות למועדים השונים ועוד, כאשר כל העת הקשר בין התלמידות והקשישות הולך ומתהדק.

השנה, שנת בת מצווה של התלמידות, התחילו התלמידות ללקט את סיפוריהן האישיים של הדיירות הקשישות. תחת הכותרת "גלגולו של סיפור" העלו התלמידות על הכתב את הסיפור האישי של כל דיירת ודיירת, פרוייקט כתיבה שהיווה גם הערכה חלופית בלימודי העברית והשפה.

לקראת סיום שנת הלימודים נערכה מסיבת סיום חגיגית בבית האבות, בו שיתפו התלמידות את הקשישות בסיפורים שלהן עצמן, אשר עלו על הכתב. המסיבה המרגשת שולבה בארוחת בוקר חגיגית, ריקודים והופעות של הבנות .

דיירות בית האבות הנרגשות הודו לתלמידות ומורתן על הידידות החמה , ואיחלו להן המשך הצלחה בלימודים בחטיבות הביניים.

את הכיבוד  לאירוע תרמה משפחת פריד, לכבוד מסיבת בת המצווה של ביתם שרה פריד, תלמידת הכיתה.

איילת אופיר מנהלת בית הספר מסכמת את המאורע המרגש: "האופן בו ציינו התלמידות היקרות, בהובלת המורה המסורה רימונה, את סיום שנות לימודיהן בבית הספר היסודי- הן לא תשכחנה לעולם. הן לוקחות איתן צידה לדרך ערכים של כבוד לזולת, הערכה לדור המייסדים ותרומה לקהילה".

קרא עוד...

פסטיבל קיץ באולפנת אמי”ת נגה למען עמותת “עת לעשות”

צמיד נגה

לקראת היציאה לחופש הגדול , ארגנו תלמידות שכבה ט' באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש פסטיבל קיץ מגוון שכל הכנסותיו קודש לילדי צמי"ד (ילדים עם צרכים מיוחדים) ועמותת "עת...

צמיד נגה

לקראת היציאה לחופש הגדול , ארגנו תלמידות שכבה ט' באולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש פסטיבל קיץ מגוון שכל הכנסותיו קודש לילדי צמי"ד (ילדים עם צרכים מיוחדים) ועמותת "עת לעשות" הפועלת למענם.

התלמידות הקדישו בשבועות האחרונים של שנת הלימודים זמן ומאמץ רב בגיוס כספים ובהפקת פסטיבל ססגוני ושמח.

בליווי מחנכות השכבה ורכזת חינוך חברתי באולפנה הילה אורבך, עמלו התלמידות על הקמת והפעלת דוכני פעילות מגוונים להנאת המשתתפים.

באי הפסטיבל נהנו גם ממופע בהשתתפות יחידת הכלבנים של המשטרה , במהלכו הדגימו הכלבנים כיצד מאתרים אמצעי חבלה באמצעות סוסים וכלבי משטרה.

לפסטיבל הגיעו עשרות מבקרים, בוגרים וילדים, ביניהם אף ילדים רבים בעלי צרכים מיוחדים שהגיעו ושמחו עם מתנדבים.

ראשת האולפנה איריס אליהו: "אנחנו באולפנה רואים בחיבור לקהילה ערך גדול מאד ובעשיית חסד- דרך חיים, ומברכים את התלמידות על ההתגייסות המופלאה למען ילדי צמי"ד".

קרא עוד...

יום שיא חגיגי בנושא “ירושלים” נערך בביה”ס אמי”ת שדי חמד במעלה אדומים בהשתתפות המורים, ההורים והתלמידים

-5F34701956C1

 ...

 

-5F34701956C1

בביה"ס אמי"ת "שדי חמד" התקיים בשבוע החולף ערב שיא בנושא ירושלים.

בהכנות לקראת יום השיא החגיגי ובמהלכו הייתה שותפה כלל הקהילה הבית ספרית: הצוות החינוכי, תלמידים והורים.

הערב נפתח בכינוס חגיגי ובברכותיהם של מר בני כשריאל ראש העיר, גב' מיטל לבן סגנית מנהל מחלקת חינוך והרב יהשוע כץ רב העיר.

תלמידות כיתה א' הופיעו בריקוד לכבודה של ירושלים  ותלמידי כיתה ו' בצעו מופע דגלנות מרהיב.

לאחר הכינוס הוזמנו ההורים והתלמידים לבקר ב"מוזיאון החי"  ובו תחנות שונות המסקרות את העיר מהיבטים שונים.

ביה"ס לבש חג , בכיתות הוצגו תערוכות, דגמים ומיצגים מעשה ידי התלמידים בנושאים: הכותל, ביהמ"ק, הרובע היהודי, שוק מחנה יהודה ושירים ופתגמים על ירושלים.

התלמידים והוריהם נהנו מהפעלות שונות ומגוונות: כתב סתרים, משחק זיכרון, תפזורות ,תשבצים, פאזלים, סרטונים , חידות ועוד.

בסיום הערב קיבל כל תלמיד שי מגנט אישי על רקע חומות העיר.

מנהלת בית החינוך הגב' יסכה בן סימון:  "ירושלים אורו של עולם והשנה ציינו יובל לשחרורה ולשובנו אליה" מתוך רצון לחזק את הזיקה בין התלמיד לירושלים עיר הבירה הקמנו יום שיא בסימן "ירושלים מרכזו של עולם".
IMG-20170613-WA0025

קרא עוד...

בית החינוך אמי”ת “אבן העזר” חוגג באנגלית

IMG-20170618-WA0088 (1)

שנת הלימודים מתקרבת לסיומה וצוות המורות לאנגלית של בית הספר אמי"ת "אבן העזר" ארגנו יום שיא באנגלית לכיתות א-ו ...

IMG-20170618-WA0088 (1)
שנת הלימודים מתקרבת לסיומה וצוות המורות לאנגלית של בית הספר אמי"ת "אבן העזר" ארגנו יום שיא באנגלית לכיתות א-ו .

יום השיא חולק לתחנות שונות שהופעלו על ידי כיתות  ו' שתודרכו מבעוד מועד. תלמידי השכבה הצעירה הכינו סימניות בנושא חיות  וארטיק עם שמם כמו כן נערכו משחקים בנושא ה ABC  .

תלמידי השכבה הבוגרת השתתפו בתחנות נושאות פרסים שהורכבו מחומרים מתכלים כגון משחק זכרון אותיות באמצעות צלחות חד פעמיות , פינת באולינג מבקבוקי פלאסטיק המרכיבים מילים, הרכבת מילים ומשפטים  באמצעות הליכה על קביים- ועוד.

כל התלמידים בכל שכבות הגיל קישטו מסגרת לצילום בשפה האנגלית וכשהמסגרת הושלמה כל התלמידים הצטלמו בתוכה למזכרת .

יום השיא הסתיים בהקרנת סרט במרחב הכיתות תוך חלוקת טרופית לכל תלמיד ותלמידה צ'ופר מצוות מורות אנגלית .

קרא עוד...

מסע בשבילי הארץ- במקום נשף סיום תיכון

IMG_8204

תלמידי כתה י"ב בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת ציינו את סיום לימודי התיכון ואת הפרידה מהישיבה ומהחברים לא בנשף מפואר אלא במסע רגלי בשבילי הארץ...

IMG_8204

תלמידי כתה י"ב בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת ציינו את סיום לימודי התיכון ואת הפרידה מהישיבה ומהחברים לא בנשף מפואר אלא במסע רגלי בשבילי הארץ.

במהלך שלושת ימי המסע צעדו התלמידים רגלית מגוש עציון לירושלים , תוך שהם משלבים ידיעת הארץ בעבודת כפים ותרומה לחברה. במשואות יצחק הישנה השקיעו התלמידים שעות של עבודה בפריצת מסלולי הטיול וסלילת החניונים לטובת ציבור המטיילים שיגיע למקום במהלך הקיץ.

את המסע סיכמו התלמידים בהר הרצל, בסיור מודרך בליווי המדריך אלידע בר שאול, ובטקס סיכום מרגש .

הרב חגי גרוס, ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים:" התלמידים היקרים לא יכלו לסכם טוב יותר שש שנים של חינוך לערכים מאשר במסע שקיפל בתוכו תרומה לחברה, התנדבות למען הכלל ואהבת הארץ."

בתמונה: תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים מכשירים את השטח במשואות יצחק הישנה

צילום: יובל ריבקינד

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת חברה ומשפט מתגייסים לעזרת דן ויונתן

עוגות דן ויונתן (1)

תלמידי בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה,  ניצלו את השבועות האחרונים של שנת הלימודים למבצע איסוף כספים להצלתם של התאומים בני השנתיים דן ויונתן דרייר, החולים במחלה מסכנת...

עוגות דן ויונתן (1)

תלמידי בית החינוך אמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה,  ניצלו את השבועות האחרונים של שנת הלימודים למבצע איסוף כספים להצלתם של התאומים בני השנתיים דן ויונתן דרייר, החולים במחלה מסכנת חיים.

לפני מספר שבועות שמעו התלמידים על סיפורם הנוגע ללב של התאומים דן ויונתן דרייר , החולים במחלת CCHS, הגורמת להפסקת נשימה בשעת שינה ובכך מסכנת את חייהם. הוריהם של התאומים הקימו עמותה בשם "יד לנשימה" המסייעת למשפחות המתמודדות עם מחלת ה- CCHS .התלמידים, בליווי מנהל בית החינוך ירון כרמי, יצרו קשר עם מאיה, אמם של התאומים, ופתחו במצבע גיוס כספים למען הפעוטות.

בהובלת מועצת התלמידים של בית החינוך התקיימה מכירת עוגות בקרב התלמידים ואנשי הצוות בבית החינוך, כאשר כל ההכנסות קודש לעמותת "יד לנשימה". את העוגות אפו התלמידים והוריהם בעצמם, ומהמכירה החגיגית הצליחו התלמידים לגייס סכום נאה  של כמה אלפי שקלים למען התאומים .

מאיה דרייר, נפגשה עם התלמידים והודתה להם ולכל קהילת בית החינוך על ההתגייסות המרגשת למען ילדיה ולמען עמותת "יד לנשימה".

ירון כרמי, מנהל בית החינוך:" אני גאה בתלמידים היקרים שבמסירות שלהם למען הזולת במבצעי חסד במהלך השנה כולה , הוכיחו כי הם זכאים לתעודת בגרות חברתית – ובהצטיינות".

קרא עוד...

מנגנים וזוכרים בחברותא

טיפות של אור (1)

תלמידי מגמת המוזיקה בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה,רעננה,  הקדישו את קונצרט סיום השנה לזכרו של חברם, יאיר-אליסף מימון ז"ל,  שהלך לעולמו בפתאומיות בחופש הגדול שעבר ויום הזיכרון הראשון...

טיפות של אור (1)
תלמידי מגמת המוזיקה בישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה,רעננה,  הקדישו את קונצרט סיום השנה לזכרו של חברם, יאיר-אליסף מימון ז"ל,  שהלך לעולמו בפתאומיות בחופש הגדול שעבר ויום הזיכרון הראשון לפטירתו חל ערב הקונצרט.

לאחר שבועות של הכנה בליווי הצוות המקצועי ובראשו מרב ברנר רכזת המגמה, הציגו התלמידים ערב מוזיקלי מקצועי ומושקע . התרגשות רבה היתה מורגשת בקרב המוזיקאים הצעירים, מורי המוזיקה,  ובמיוחד בקרב ההורים הגאים בקהל.

את הדיסק אותו הוציאו תלמידי י"ב לקראת קונצרט הסיום, הם הקדישו לזכרו של יאיר-אליסף , עם שיר הנושא "טיפות של אור" המבטא את תחושות הגעגוע והזכרון לחבר שאיננו. את המילים לשיר חברו ישי ואבינר קאפמן ובועז תורגמן, שגם הלחין.

מאות מבוגרי הישיבה, בני משפחות התלמידים וחברים הגיעו לאודיטוריום בכפר בתיה לשמוע ולשמוח בשמחת התלמידים שהציגו הפקה מושקעת בכל סגנונות המוסיקה - מהשירה הארץ ישראלית המוסיקה החסידית וניגוני ג'ז ועד לחנים לשירים מקוריים .

הרב אבינועם אלמגור , מנהל ישיבת אמי"ת חברותא : "מרגש היה לצפות בנערים המיוחדים שלנו עולים אל הבמה ומבצעים קטעי נגינה מורכבים, מוכיחים לעצמם ולעולם שאין גבול ליכולת שלהם".

 

רכזת המגמה מרב ברנר, כתבה בפייסבוק:

 

קרא עוד...

גם חננאל יוכל לטייל בחופש

IMG-20170621-WA0007

חננאל וקנין תלמיד כיתה ז' בתיכון אמי"ת איתן במעלה אדומים יזכה לחופש גדול אמיתי. גם הוא יוכל לצאת ולטייל ולא להשאר בבית. אחרי שחבריו לכיתה רכשו לו קלנועית...

חננאל וקנין תלמיד כיתה ז' בתיכון אמי"ת איתן במעלה אדומים יזכה לחופש גדול אמיתי. גם הוא יוכל לצאת ולטייל ולא להשאר בבית. אחרי שחבריו לכיתה רכשו לו קלנועית.

חננאל סובל ממחלת ריאות סבוכה ונדירה,  אחיו של חננאל שחלה באותה מחלה נפטר ממנה.

לאורך כל היום נזקק חננאל להיות מחובר לבלון חמצן ועד עתה  יצא מביתו רק על גבי כסא גלגלים דבר שהקשה עליו והגביל אותו מאוד, בעיקר בחופש.

חבריו לכיתה החליטו להפתיע אותו, לסייע לו ולרכוש עבורו קלנועית חשמלית. הדבר נעשה במסגרת פרוייקט בית ספרי בשם "צא מעצמך" בו עשו תלמידי כל הכיתות למען האחר.

התלמידים נדרשו לגייס סכום של כ-15,000 עבור הקלנועית. למרות שמדובר בעסק יקר הם לא התייאשו, הם כתבו מכתב מרגש ופנו להורים ולחוג ידידי בית הספר במסע גיוס תרומות על -מנת לרכוש את הקלנועית. הם עמדו ביעד ואף הצליחו לעבור אותו -ומימנו גם התקן שבת לקלנועית.

ביום שלישי האחרון התקיים אירוע הסיום של הפרוייקט באולם של "יד שרה" העירוני, בהשתתפות  התלמידים, ההורים והצוות החינוכי. במהלך הערב , ברגע שיא מרגש במיוחד, העניקו תלמידי כתה ז את  הקלנועית החשמלית אותה רכשו , לחברם חנננאל.

את המבצע הוביל התלמיד גיא זינו- במסירות רבה והמחנך הרב כפיר דאלעי ליווה את כל הפרוייקט.

גיא זינו מספר: "חננאל הוא חבר שלי וכשהוא סיפר לנו יחד עם המחנך בפעם הראשונה שהחלום שלו הוא שתהיה לו קלנועית שתעזור לו להתנייד באופן עצמאי - הבנתי שאני עושה הכל כדי להשיג את זה.

לראות אותו מתרגש כל-כך בערב שיא כשנתנו לו את הקלנועית גרם לי לשמחה גדולה והייתי מאוד גאה בחברים שלי שיחד הצלחנו להשיג את הכסף ולגרום לחבר שלנו לשמוח ולהיות עצמאי״

המנהל, דניאל בארי סיפר שלא היו הרבה אנשים שליבם לא פעם בהתרגשות כשחננאל עלה על הקלנועית החדשה שקיבל. "זהו שיעור החינוך הגדול ביותר שאני קיבלתי אי פעם ואני בטוח שגם התלמידים  יזכרו אותו לכל החיים - הדבר הגדול הוא שהכל נעשה בכוחות עצמם.

בני כשריאל ראש העיר מעלה אדומים  ששמע על הסיפור אמר כי אמי"ת מעלה אדומים הוא לא סתם בית ספר אלא בית ספר  לחיים.

IMG-20170621-WA0007

IMG-20170621-WA0006

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח