קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

ממודיעין- לבריסל

יזמים צעירים-ארצי

בסוף השבוע, היזמים הצעירים מאמי"ת (ע"ש סתקר) מודיעין זכו בתחרות הארצית יזמים צעירי ישראל מיסודו של לאומי- והעפילו לתחרות היזמות הצעירה הבינלאומית שתיערך בחודש הבא בבריסל, בהשתתפות חברות של יזמים...

יזמים צעירים-ארצי

בסוף השבוע, היזמים הצעירים מאמי"ת (ע"ש סתקר) מודיעין זכו בתחרות הארצית יזמים צעירי ישראל מיסודו של לאומי- והעפילו לתחרות היזמות הצעירה הבינלאומית שתיערך בחודש הבא בבריסל, בהשתתפות חברות של יזמים צעירים משלושים ותשעה מדינות מכל רחבי העולם.

שלב הגמר של תחרות "יזמים צעירים" נערך בהנהלה המרכזית של בנק לאומי בתל אביב, בהשתתפות תשע נבחרות של יזמים צעירים מכל רחבי הארץ.

התלמידים הקימו חברה ששמה "פרומוטר", אשר חרטה על דגלה שמירת הטבע וארץ ישראל יפה, ופיתחו את pick-nic  - המפה החווייתית שנהפכת לשקית אשפה:

המוצר מיועד למשפחות וקבוצות מטיילות. המפה אינה עפה ברוח אלא "נתפסת על השולחן", מודפסים עליה משחקי חברה בנושא ידיעת הארץ, ובתום הארוחה היא נהפכת לשקית זבל באמצעות משיכת שרוך וכך הלכלוך נאסף ואינו נשאר בשטח.

התלמידים מכרו עד כה מעל 2000 מפות במחיר של 15 ש"ח למפה. התכנון העסקי שלהם הוא לייצור שת"פ עם גופים גדולים, ולייצר כמויות גדלות יותר על מנת להוזיל עלויות . ברשות הטבע והגנים כבר התלהבו מהמוצר ובקרוב ניתן יהיה לרכוש את המפות בחנויות הרשות

את הנבחרת ליוו המנטורים אבינעם בלומנקרנץ ואיציק מלכא, סטודנטים מהמרכז ללימודים אקדמים אור יהודה.

אבינועם בלומנקרנץ: "התחרות בשלב הגמר הארצי היתה קשה ומותחת. התלמידים התמודדו מול חברות חזקות שהציגו פיתוחים מצוינים, אני שמח שהצלחנו לצעוד את הצעד הנוסף של מצוינות עד לנצחון".

במקום השני בתחרות זכתה נבחרת ''שות-אפ'', של תלמידים מחטיבת בן גוריון בנס ציונה עם פיתוח המסייע בתליית כביסה, ובמקום השלישי – חברת "ספירלה" מתיכון גוונים בקדימה-צורן שפיתחה תיק קניות סביבתי.

את הרווחים מהמכירות יתרמו התלמידים לעמותת 'יד שרה' ולעמותת פעול"ה למען ילדים עיוורים, עמותה בה הם התנדבו במסעות אופניים משותפים עם ילדים עיוורים באופניים זוגיים טנ-דם.

הרב איתמר חייקין, מנהל בית החינוך מספר על דרך ארוכה שהחלה בכיתה ט, " "הסיפור התחיל ב- "בבון ישראלי מצוי", דמות דמיונית שאני משתמש בה להסביר לילדים בכיתה ז' איך לא להתנהג ולמה לנקות את הזבל אחרינו בטיול או בכל מקום אחר. בכיתה ט הצטרפנו לתכנית "יזמים צעירים" בה בונים הילדים חברה עיסקית של ממש, משלב הרעיון ועד של שיווק מוצר. הילדים נזכרו באותה שיחה והפכו אותה ליזמות וחברה עסקית רווחית. הם הוכיחו שילדים, ערכים ויזמות עסקית -יכולים ללכת יחד."

קרא עוד...

תלמידי הישיבה משגרים לוויין לחלל

20170525_163742

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות השותפים לפרוייקט חקר הסביבה באמצעות הלוויין ונוס נפרדו מהלוויין שעושה את דרכו לסוכנות החלל הצרפתית לקראת שיגורו לחלל ב1 לאוגוסט...

20170525_163742

תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות השותפים לפרוייקט חקר הסביבה באמצעות הלוויין ונוס נפרדו מהלוויין שעושה את דרכו לסוכנות החלל הצרפתית לקראת שיגורו לחלל ב1 לאוגוסט.

תלמידי הישיבה יחד עם עוד שני תיכונים מצטיינים בארץ שותפים בשנה האחרונה לניסוי מדעי ייחודי של חקר כדור הארץ , תוך ניטור מצב הקרקע, צמחיה , חקלאות ומקורות מים. הלוויין ונוס מצויד במצלמה מיוחדת שפותחה בחברה הישראלית אלאופ , עם יכולת לספק עשרות תמונות ביום כשכל תמונה מציגה מעל 700 קמ"ר. הלוויין, פרוייקט הדגל המשותף לסוכנות החלל הישראלית  והצרפתית נבנה בשנים האחרונות במפעל החלל שבתעשיה האווירית ובשיתוף אלביט שפיתחה את הטלסקופ ורפא"ל שפיתחה את מערכת ההנעה.

לאחר הנאומים של המכובדים שכללו את שר המדע אופיר אקוניס, מנכלי"ם ועוד עלה על הבמה תלמיד ישיבת אמי"ת עמיחי מתן אליהו בכיתה י' , ונשא נאום מרשים באנגלית רהוטה על החוויה שלו כשותף לפרוייקט , ועל משמעותו למען איכות הסביבה בכדור הארץ.

ראש הישיבה , הרב שמעון שושן, ציין לשבח את שיתוף הפעולה המדהים שמתקיים עם חברת תעשיידע שמובילה תהליכים של מצוינות בקרב בתי ספר מובילים בחברה הישראלית , תוך עידוד הנוער להיות פורצי דרך למען פיתוחה ושגשוגה של מדינת ישראל.

קרא עוד...

מהתיכון- לעליון

IMG-20170612-WA0011

תלמידות בית החינוך אמי"ת הלל בנות ברחובות המשתתפות בקורס "מצוינות בקול נשי" סכמו את השנה בבית המשפט העליון ובכנסת...

IMG-20170612-WA0011

תלמידות בית החינוך אמי"ת הלל בנות ברחובות המשתתפות בקורס "מצוינות בקול נשי" סכמו את השנה בבית המשפט העליון ובכנסת.

במסגרת שיעור פיתוח מצוינות בקול נשי, בהובלת  רחל פיראיזין מובילה תחום מצוינות נשית פורצת דרך בבית החינוך, רכשו התלמידות כלים שיקדמו אותן למצוינות והעצמה מדעית ואישית.

לאורך השנה נפגשו התלמידות עם מובילות דעת קהל ונשות רוח ומדע בתחומים שונים- הי-טק , אקדמיה ותעשיה.

לסיכום הנלמד במהלך השנה ביקרו התלמידות השבוע בבית המשפט העליון וצפו בדיון בראשות השופטת אסתר חיות , המועמדת לעמוד בראש בית המשפט העליון,  שעסקה בעניינו של מחבל.

משם המשיכו התלמידות לסיור בכנסת. באחד מחדרי ועדות הכנסת ערכות התלמידות דיון עצמאי אליו התכוננו מראש, בנושא השימוש הראוי באופנים חשמליות.

מירי גיל , מנהלת בית החינוך: "במהלך השנה רכשו התלמידות , בהדרכתה המסורה של רחל פיראיזין, כלים לבניית קומה נוספת באישיותן- קומה של מצוינות נשית ואישית בכל תחום בו תבחרנה".

קרא עוד...

מנצחת חידון תלי”ה הארצי – תלמידת אמי”ת י’ אשדוד

IMG-20170612-WA0012

תלמידת בית החינוך אמי"ת י אשדוד , שיראל טוויטו, היא הזוכה בחידון תלי"ה (תגבור לימודי יהדות) הארצי לתלמידים עולים בחטיבות הביניים...

IMG-20170612-WA0012

תלמידת בית החינוך אמי"ת י אשדוד , שיראל טוויטו, היא הזוכה בחידון תלי"ה (תגבור לימודי יהדות) הארצי לתלמידים עולים בחטיבות הביניים.

השבוע (א)  נערך החידון הארצי בהיכל התרבות ביד-בנימין  בהשתתפות עשרות תלמידים עולים חדשים מכל רחבי הארץ.

במהלך החידון נבחנו התלמידים על ידע במושגי יסוד ביהדות. שיראל טוויטו , תלמידת כתה ט' באמי"ת י אשדוד אשר עלתה ארצה מצרפת, הרשימה את השופטים בידיעותיה וזכתה במקום הראשון  הארצי  .

מחנכת הכיתה אתי גדקר, ורכזת העולים הבית ספרית סלין אביסדיד ליוו והדריכו את שיראל לחידון במהלך השנה.

את הפרס העניקו לשיראל ראש מנהל החינוך הדתי, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, סגניתו הגב' מיכל דה-האן, ומפקחי משרד החינוך.

עידו אהרונוביץ, מנהל אמי"ת י אשדוד:" אנו גאים בשיראל ובכל תלמידינו העולים החדשים. זוהי זכות עבורינו לקלוט עולים חדשים בבית החינוך, לצרף אותם באהבה למשפחת אמי"ת ולהיות הבית הראשון עבורם במולדת".

קרא עוד...

מקום שני לבית החינוך אמי”ת האופק אור עקיבא בתחרות פרויקטים ארצית באוניברסיטת תל-אביב

2017

תלמידי מגמת חשמל, פיקוד ובקרה של בית ספר אמי"ת האופק, זכו במקום השני בתחרות ארצית שהתקיימה באוניברסיטת תל אביב. התחרות יועדה לתלמידי מגמת הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים ולתלמידי מגמת מערכות בקרה...

2017

תלמידי מגמת חשמל, פיקוד ובקרה של בית ספר אמי"ת האופק, זכו במקום השני בתחרות ארצית שהתקיימה באוניברסיטת תל אביב. התחרות יועדה לתלמידי מגמת הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים ולתלמידי מגמת מערכות בקרה ואנרגיה, בפיקוח משרד החינוך והפקולטה להנדסה ואוניברסיטת תל אביב.

אל השלבים הסופיים בתחרות הגיעו 180 פרויקטים מכל הארץ, אשר חולקו על-פי שכבת גיל ומקצוע המגמה.

תלמידי מגמת החשמל בבית החינוך אמי"ת האופק – ולרי פלדמן, דוד זלמנוביץ' וביבין מיריאני – הלומדים בכיתות השוחרות, זכו על הצגת מכונה חדשנית למיון אשפה בהדרכת המורה מיכאל ברנדסקי. המכונה מיועדת למפעלים וכבר נמצאת בתהליכי הטמעה במקומות שונים.

מר שלומי אחנין המפקח המרכז מטעם משרד החינוך, הדגיש את ההישגים הגבוהים של התלמידים בכל מדדי ההערכה בהם נבחן הפרויקט: מורכבות, חדשנות, גימור, ישימות והתרשמות כללית. 

מרים שבתאי, מנהלת בית החינוך אמי"ת האופק מברכת את התלמידים על ההישג המשמעותי:  "מגמת חשמל פיקוד ובקרה  הנה מגמה מובילה בבית החינוך, מקור לגאווה בכל תחרות אפשרית.

אני שמחה וגאה בתלמידינו ולרי, דוד וביבין , ומברכת את המורה המנחה מיכאל ברנדסקי על ההישג. מיכאל מוביל אותנו להצלחות, זו השנה השלישית ברציפות. התברכנו בצוות מורים מיוחד במינו, אשר אינו שוקד על שמריו לרגע, וחושב בכל עת איך להצמיח ולקדם את תלמידי בית הספר".

קרא עוד...

תחרות “היצירה הצעירה” הארצית של רשת אמי”ת

רעות בלוך1 (1)

תחרות ''היצירה התורנית'' הארצית של רשת אמי"ת הגיעה השבוע לסיומה ומבין 6 הזוכים – חמש תלמידות אולפנות ותיכונים ורק תלמיד ישיבה אחד. את העבודות הזוכות בחרו הרב יובל שרלו ראש...

רעות בלוך1 (1)

תחרות ''היצירה התורנית'' הארצית של רשת אמי"ת הגיעה השבוע לסיומה ומבין 6 הזוכים – חמש תלמידות אולפנות ותיכונים ורק תלמיד ישיבה אחד. את העבודות הזוכות בחרו הרב יובל שרלו ראש ישיבת אמי"ת אורות שאול  והרב אליהו בלומנצוויג, ראש ישיבת ירוחם, חברי המועצה הרוחנית של רשת אמי"ת.

הזוכות מחטיבות הבינים הן במקום הראשון, רעות בלוך, מאולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש, במקום השלישי עדי וילנר וליהיא מיכלין מתיכון פלך קרית עקרון ובמקום השני טל דודפור, מישיבת אמי"ת באר שבע.

במקום הראשון בין התיכונים זכתה אלישבע פרנק, מאולפנת אמי"ת להבה בקדומים, במקום השני פרחאל ישראל מאולפנת אמי"ת צפת ובמקום השלישי ליאור ארבל מאולפנת נווה חנה גוש עציון.

לתחרות שהחלה כיוזמה של קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הוזמנו כלל תלמידי כתות ז-י"ב בארץ לכתיבת עבודות ומאמרים בנושא יצירה תורנית, העוסקים בהשקה שבין התורה לבין החיים: חברה, מדינה, טכנולוגיה, מדע ותיקון עולם.

מאות תלמידי חטיבה ותיכון מעשרות בתי ספר מכל רחבי הארץ הגישו עבודות חקר לתחרות. ובהם גם תלמידי בית הספר הממלכתי דה –שליט חטיבה ב' מרחובות, אשר בחרו לחקור את החלומות בזווית רוחנית ומדעית ואת תאוריית המפץ הגדול ובריאת העולם.

בטקס גמר התחרות, אשר נערך השבוע באשכול פיס רחובות,  הוצגו כל העבודות הנבחרות בתערוכה . בטקס הגמר נכחו מאות תלמידים , מורים והורים. תלמידי מגמת המוזיקה של אמי"ת המר רחובות בהדרכת המורה בנימין שוורץ, ליוו את הערב בקטעי מוזיקה.

דני רהט, סמנכ"ל אמי"ת: "תחרות היצירה התורנית מאחדת את עקרונות המצפן החינוכי של רשת אמי"ת: תורת חיים, לצד מיצוי ומצוינות וכלל ישראל. מאות תלמידים מכל רחבי הארץ הקדישו את זמנם ומרצם לחקור וללמוד, והתאחדו בשאיפתם להגדיל תורה ולהאדירה".

את הפרוייקט, יוזמת מנהל בית החינוך אמי"ת המר הרב רפי מימון ומנהלת חט"ב מיכל פלג, הובילו אסף סירי רכז המצוינות וחברי מרחב 'מימוש עצמי' של צוות החינוך, המפתחים במהלך השנה פרויקטים ייחודיים להעצמת התלמידים.

רעות בלוך

בתמונה: רעות בלוך תלמידת אולפנת אמי"ת נגה , הזוכה במקום הראשון, עם חברותיה, ומלווה הרוחנית של האולפנה מריים רייסלר
צילום: אמי"ת נגה
קרא עוד...

חתן המשנה הארצי- תלמיד אמי”ת מדעי ,רעננה

חתן משנה (1)

אביעד סינואני, תלמיד כתה ח' בבית החינוך אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה, הוא חתן המשניות הארצי...

חתן משנה (1)

אביעד סינואני, תלמיד כתה ח' בבית החינוך אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה, הוא חתן המשניות הארצי.

לצידו של אביעד זכה במקום הראשון לתלמידי החינוך הממלכתי, יאיר גבאי תלמיד התיכון הממלכתי קציר בחולון.

אביעד ויאיר זכו במקום הראשון בחידון המשניות הארצי  בהובלת האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך , אשר נערך השבוע בלוד בהשתתפות עשרות תלמידים מכל רחבי הארץ.

במהלך החידון , בהנחייתו של הד"ר אבשלום קור, נבחנו המתמודדים על לקט נרחב של משניות , לגביהן היה עליהם להפגין ידע ובקיאות.

אביעד , אשר התכונן לתחרות בהדרכת המחנך הרב דניאל ביאליק, הגיע לשלב הארצי לאחר שהצטיין בשלבים הקודמים של החידון- השלב הבית ספרי, העירוני והמחוזי. גם בשלב הארצי הרשים את השופטים בתשובותיו המדויקות.

אביעד מסכם : "הדבר שאני לוקח מלימוד בכלל ומהחידון בפרט, הוא ליישם את העקרונות של  חכמי המשנה בחיים האישיים שלי , ליישם את החכמה הנלמדת מהמשניות לעולם של ימינו".

הרב יוני שרביט, מנהל חט"ב באמי"ת מדעי, מברך את אביעד על ההישג ובמיוחד על ההשקעה הרבה בלימוד: " לאורך כל השנה מתקיימות בבית החינוך תכניות של לימוד תורה מתוך בחירה. ההשתתפות של תלמידנו בתחרות "עולמה המופלא של המשנה" היא ביטוי נוסף לשאיפה להעצמה אישית ותורנית."

קרא עוד...

הגביע המחוזי ליזמים הצעירים מאמי”ת בנים מודיעין

יזמים צעירים (1)

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) זכו בגביע המחוזי בתחרות "יזמים צעירים"...

יזמים צעירים (1)

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) זכו בגביע המחוזי בתחרות "יזמים צעירים".

התלמידים משתתפים זו השנה הראשונה בפרוייקט "יזמים צעירים עושים עסקים", במסגרתו הם עוברים תהליך ארוך בו הם נחשפים לעולם היזמות והעסקים.

התלמידים הקימו חברה ששמה "פרומוטר", ויזמו אתpick-nic  מפה חווייתית לשולחן האוכל שמשעשעת את הסועדים בחידות ובידיעת הארץ ובסוף נהפכת לשקית אשפה.

את הנבחרת ליוו המנטורים אבינעם בלומנקרנץ ואיציק מלכא.

הרב איתמר חייקין מנהל בית החינוך:" התלמידים רכשו , מעבר לכישורי יזמות, גם ערכים כגון שמירה על איכות הסביבה על ארץ ישראל יפה , ועל חיי הבר בטבע".

התלמידים מכרו עד כה מעל 2000 מפות במחיר של 15 ש"ח למפה. התכנון העסקי שלהם הוא לכסות את עלויות היצור ולתרום מהרווחים למען הקהילה.

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח