מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מרתון למידה מתוקשבת באמי”ת בנות מודיעין

...תלמידות אמי"ת בנות מודיעין התנסו במרתון מיוחד במינו- מרתון של למידה מתוקשבת –מוקאתון, בשיתוף מחלקת התקשוב של משרד החינוך.

ה"מוקאתון" (massive open online  course- קורס מתוקשב ללמידה המונית)הוא מרתון של  קורסים אקדמיים מאוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם, הנלמדים בצורה וירטואלית.

בית החינוך אמי"ת בנות במודיעין נבחר על ידי משרד החינוך כאחד מבתי הספר המובילים פדגוגיה מתוקשבת שמטרתה להחדיר לימודים מתוקשבים למערכת החינוך ולפתח למידה עצמאית .

כהכנה לכך השתתפו תלמידות שכבה י' במרתון למידה קבוצתית של קורסים מקוונים בשפה האנגלית, ממגוון אוניברסיטאות בעולם, בהובלת רכזת חדשנות פדגוגית בבית החינוך דבורי חשין ורכזת מחקר ופיתוח גילה דאום.

התלמידות התחלקו לקבוצות ובחרו קורסים על פי בחירתן: תזונה ובריאות, ההיסטוריה של גיבורי העל ועיצוב מוצר,  והתנסו בלמידה עצמאית של קורסים אלו. לסיכום הלמידה הכינו התלמידות תוצרי למידה יצירתיים אותם הציגו בקיר שיתופי שיצרו באתר בית הספר .

אסרת הנדלר, מנהלת אמי"ת בנות: " אנו שואפים ליישם בבית החינוך שיטות למידה חדשניות אשר יקדמו כל תלמידה ותלמידה להצלחה. התלמידות התנסו ביום של למידה עתידנית , בה ייקחו חלק בקרוב - כחלק מתכנית הלימודים ".

קרא עוד...

לומדים על טלוויזיה מ”מר טלוויזיה” דן כנר

השבוע ארחו תלמידי ביה"ס ממ"ד אמי"ת "צמח השדה" את הקריין  דן כנר, תושב מעלה אדומים, לשיחה על קריינות, טלוויזיה ומה שביניהם...


השבוע ארחו תלמידי ביה"ס ממ"ד אמי"ת "צמח השדה" את הקריין  דן כנר, תושב מעלה אדומים, לשיחה על קריינות, טלוויזיה ומה שביניהם.

במסגרת תכנית הלימודים לציון 70 שנה לקום המדינה , עוסקים החודש בבית החינוך בעשור השני של המדינה ובאחד מציוני הדרך של עשור זה , שנת 1968.

בין שאר אירועי השנה , עלה בה השידור הראשון של הטלוויזיה הישראלית. סביב נושא זה למדו התלמידים על התפתחות התקשורת במדינת ישראל מאז ועד ימינו, ועל מהות התקשורת באופן כללי.

לסיכום הנושא הוזמן לבית החינוך הקריין דן כנר תושב העיר מעלה אדומים, אשר שיתף את התלמידים בקריירה שלו כקריין ושדרן טלוויזיה. כנר סיפר לתלמידים על הולדת הטלוויזיה הישראלית ועל חלקו בשידורי הטלוויזיה והרדיו לאורך השנים.

התלמידים הביעו התעניינות רבה ושאלו שאלות רבות . בין השאר רצו התלמידים לדעת איך בחר בקריירה שלו, מה ההבדל בין טלוויזיה של פעם ושל היום ועוד. התלמידים התרשמו רבות מהשפה הצחה בה משתמש כנר והוא סיפר להם על התרגילים שעשה על מנת לרכוש את ביטוי האותיות ח',ר', ו-ע' הנכונים.

דיצה כהן מנהלת בית החינוך הודתה למורות תמר עמרם ואושרית שאול על הובלת המפגש: "כחלק מתכנית הלימודים המרגשת לקראת 70 שנה למדינת ישראל, המפגש פתח בפני התלמידים צוהר לעולם התקשורת בכלל ובמדינת ישראל הצעירה בפרט והיווה הזדמנות עבורם להיחשף לתכנים שיובילו אותם בעתיד לצרוך באופן נבון וביקורתי את התכנים להם הם נחשפים באמצעי התקשורת של ימינו"

קרא עוד...

הגביע לנבחרת אמי”ת בנים מודיעין

...נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין זכתה  במקום השני בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער- והעפילה לגמר הארצי של התחרות- שנה חמישית ברציפות.

נבחרת CIPA-BOTS, המורכבת מתלמידי חט"ב בבית החינוך בהנחיית סיגל קרל והמנטורים הצעירים עומר חייקין והלל עמיאל, התמודדו בתחרות הרובוטיקה FLL מול כ50 נבחרות מהאזור.

הנבחרת זכתה במקום השני בקטגוריית תפקודי רובוט ובמקום השני הכללי באליפות המחוזית. בכך עלתה הנבחרת לשלב הארצי של התחרות שייערך בשבועות הקרובים בהיכל 'מנורה מבטחים' בתל אביב בהשתתפות 104 נבחרות מכל רחבי הארץ . עשר הנבחרות שידורגו ראשונות ,ייצגו את ישראל בתחרות העולמית בארצות הברית או באירופה.

נושא התחרות השנה היה הידרודינמיקה -  חקר המים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. תלמידי אמי"ת בנים מודיעין יזמו ופיתחו מתקן חדשני לחיסכון במים – מזגניאגרה- העושה שימוש בעודפי מי המזגן למילוי ישיר של ניאגרות .

חברי נבחרת 922 מאמי"ת בנים הרשימו את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה ועבודת החקר היחודית , אשר זיכו אותם בגביע ובכרטיס לתחרות הארצית בהיכל נוקיה.

צחי גרין מנהל חט"ב ורכז תחום הרובוטיקה בבית החינוך :

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים , ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

צילום: קני גרין

קרא עוד...

באולפנת אמי”ת גבעת שמואל טיול שנתי- OUT מסע משמעותי- IN‏

באולפנת אמי"ת בגבעת שמואל הפכו את הטיולים השנתיים- למסעות משמעותיים...


באולפנת אמי"ת בגבעת שמואל הפכו את הטיולים השנתיים- למסעות משמעותיים.

את מקומם של הטיולים השנתיים השגרתיים והמוכרים תופשים באולפנה מסעות ייחודיים במהלכם מתחברות התלמידות לנופי הארץ, למגזרים שונים באוכלוסייה, ליוזמות של חסד והתנדבות- ובמיוחד לעצמן .

שכבה ט' יצאה למסע מיוחד סביב הנושא השנתי שלהן: "ברוך שעשני אישה". המסע נפתח בפאנל נשים מובילות שנערך באולפנה בהשתתפות נציגות האימהות והמשיך בבית שאן שם הכירו דמויות מרתקות של נשים הפעילות במגוון תחומים.

שכבת י יצאה למסע 'השומר החדש' המשלב מסלולים באזור הדרום לצד מפגשים עם חקלאים , סיוע בעבודה חקלאית והכרות עם האתגרים עמם מתמודדים חקלאי האזור. 

שכבת יא יצאה למסע זהות ציונית דתית בשם 'תופסים צ"ד'  (ר"ת ציונות דתית) במהלכו נפגשו עם דמויות משמעויות ,מפעלים והתיישבויות הקשורים לציונות הדתית, בירוחם בגוש עציון ובירושלים.

חנית פרשטנד, ראשת האולפנה מסכמת: "אנו מאמינים כי מסע חווייתי ומגבש במהלכו מתחברות התלמידות לעמן, לארצן ולזהותן האישית, תורם להעצמה ולפיתוח אישיותה של כל בת ".

קרא עוד...

תלמידות אולפנת אמי”ת חיפה יצאו לחלק עוגיות לאנשים ה”שקופים” לזכר גיל-עד שער ולע”נ הרב רזיאל שבח הי”ד

לקראת יום הולדתו של גיל-עד שער ז"ל, התגייסו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה למבצע 'המטבח של גיל-עד' שיזמה משפחתו, לעילוי נשמתו ובמטרה להרבות אהבה בישראל על ידי חלוקה של מאפים מתוקים....


לקראת יום הולדתו של גיל-עד שער ז"ל, התגייסו תלמידות אולפנת אמי"ת חיפה למבצע 'המטבח של גיל-עד' שיזמה משפחתו, לעילוי נשמתו ובמטרה להרבות אהבה בישראל על ידי חלוקה של מאפים מתוקים.

משפחת שער הזמינה את הציבור לאפות עוגיות, להעלות תמונה ומתכון לפייסבוק, לשתף ולחלק לידידים ובמיוחד לאנשים זרים.

בליווי המורה רעות שרוני דויטש, פשטו התלמידות על מטבח האולפנה ואפו ערמות ענק של עוגיות. את המאפים הם ארזו ויצאו לחלק ברחובות העיר, בצירוף חיוך, לזכרו של גיל-עד.

תלמידות האולפנה חיברו בין אפיית העוגיות שגיל-עד כ"כ אהב לבין היוזמה החברתית  בה בחרו השנה- 'רואים את השקופים'. התלמידות יצאו לפזר חיוך ומאפה מתוק בין העובדים 'השקופים'  אותם לוקחים בדרך כלל כמובן מאליו: מאבטחים, מנקי הרחובות, נהגי התחבורה הציבורית ועוד, להודות להם על עבודתם ולראות אותם באמת.

היוזמה יצאה אל הפועל  למחרת היום בו נרצח הרב רזיאל שבח ז"ל בפיגוע ירי, והתלמידות הקדישו את היוזמה גם לזכרו .

המנהלת מוריה שפירא: "התלמידות התרגשו לקחת חלק בעשייה ערכית זו, שמצטרפת להוויה ולגישה החינוכית שלנו- להרבות אהבת חינם בכל הזדמנות שנקרית בדרכנו. הנסיבות מצערות אבל אנו מודות למשפחת שער על הזכות להיות חלק מהדבר הגדול הזה. שנזכה תמיד רק לתת ולבחור לראות את הטוב".

קרא עוד...

ספורטיביות אמי”תית

תלמידי מקיף אמי"ת ב"ש (ע"ש ווסרמן) ארחו את תלמידי בית הספר 'שחר' , ילדים בעלי מוגבלויות, ליום ספורט מיוחד במינו...


תלמידי מקיף אמי"ת ב"ש (ע"ש ווסרמן) ארחו את תלמידי בית הספר 'שחר' , ילדים בעלי מוגבלויות, ליום ספורט מיוחד במינו.

במסגרת תכנית מעורבות חברתית במקיף אמי"ת, בהובלת רכזת מעורבות חברתית וחינוך גופני בבית החינוך שוש תורג'מן, ארחו השבוע תלמידי כתה ט' בבית הספר  את תלמידי בית הספר שחר , ילדים בעלי מוגבלויות שונות כגון תסמונת דאון ושיתוק מוחין.

מזה כשנתיים נרם קשר בין תלמידי אמי"ת ב"ש לבין בית הספר שחר. התלמידים נפגשים מספר פעמים בשנה לפעילויות מגוונות ומגבשות המחזקות את הקשר בין בתי הספר.

ליום הספורט המיוחד הגיעו עשרים מתלמידי ביה"ס שחר מלווים בצוות הסייעות והמחנכים, והתקבלו בברכה בשער בית החינוך על ידי תלמידי אמי"ת , אשר ליוו אותם לאולם הספורט.

היום נפתח בסדנת "זומבה" קופצנית ומרגשת שהעבירה מורה מצוות החינוך הגופני, לשמחת כל המשתתפים. משם המשיכו התלמידים ואורחיהם הצעירים לתחנות ספורטיביות שונות שהפעילו המורים לחינוך גופני.

בסיום יום הפעילות, אשר סחף מורים ותלמידים כאחד, קיבל כל משתתף מדליה אישית והפתעות מתוקות.

שוש תורג'מן רכזת מעורבות חברתית וחנ"ג בבית החינוך אמי"ת : " מטרת המפגשים הנה לעודד את תלמידנו להתנדב בקרב אוכלוסייה מיוחדת בחברה ולבנות גשר לשיח ושיתוף פעולה. אני מודה לצוות החינוך הגופני, מחנכי שכבה ט' ולמפקחת המחוז דר' איילה חג'ג' שמעודדת את רוח העשייה והמעורבות לבניין חברה מעורבת וטובה יותר."

אלישע פלג, מנהל בית החינוך אמי"ת ב"ש: " החינוך למעורבות חברתית ותרומה לקהילה הוא אבן יסוד בבית ספרינו. אנו שמחים שתלמידים רבים עושים למען האחר הרבה מעבר למה שנדרש בתעודת הבגרות החברתית."

קרא עוד...

אמי”ת בנות עם הפנים לעתיד- בכתת העתיד

בשבוע שעבר נחנך בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים מתחם לימודים חדשני – כתת גוגיה...


בשבוע שעבר נחנך בבית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים מתחם לימודים חדשני – כתת גוגיה.

הכתה מעוצבת ברוח האדריכלות הפדגוגית של מתחם אמי"ת גוגיה שהוקם בכפר בתיה, המהווה מרכז לפיתוח תכניות לימודים מתקדמות למורים ומחנכים מכל רחבי הארץ.

כתת הגוגיה מאובזרת באמצעים טכנולוגייים מתקדמים ובריהוט פדגוגי חדשני הניתן להזזה ושינוי על פי צורך הלמידה הספציפי לכל שיעור ובכך מתאפשרת למידה אישית, בצוותים או בקבוצות.

צוות המו"פ (מחקר ופיתוח) של בית החינוך, בליווי מדריכת שינו תרבותי (מל"תית) מטעם רשת אמי"ת יעל בן זמרה, הכשירו את צוות המורים בבית החינוך ללמידה גמישה וחדשנית המתאפשרת בחלל הכתה המיוחדת .

בחנוכת כתת הגוגיה לקחו חלק - דוד שרת ראש מחלקת החינוך בעיריה , מנהלת הפסג"ה מירי אבן חן, צוות החינוך וההנהלה ותלמידות בית החינוך.

מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות ברנדה הורביץ-פרוור:

"אנו מאמינים שבית החינוך צריך להתאים את עצמו לצרכים של המאה ה-21 ולהתקדם למודלים חדשניים של למידה והוראה. המטרה שלנו היא לקדם את התלמידות ללמידה עצמאית תוך לקיחת אחריות, פיתוח הסקרנות ומיצוי כל היכולות".

previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...

יום הרמב”ם בבית הספר על שם הרמב”ם

...

בית החינוך  חמ"ד אמי"ת רמב"ם בבאר שבע ציין השבוע את יום פטירתו של הרמב"ם אשר את שמו הוא נושא.

ביום מיוחד אשר הפך למסורת בבית החינוך, דנו יחד מורים, רבנים תלמידים והורים על דרכו המיוחדת של ה"נשר הגדול".

כל באי בית החינוך  קיבלו בשירה ובריקודים את הרבנים אשר השתתפו באירוע, ביניהם הרב הראשי של באר שבע הרב יהודה דרעי, הרב חיים ענזי רב החמ"ד, הרב שלמה בנימין ראש ישיבת ההסדר בקריית גת, ורבני בתי הספר בעיר.

יום הרמב"ם עמד השנה בסימן: 'שבעים שנה למדינה'. כל כיתה בחרה נושא אקטואלי והפנתה לרבנים שאלות במטרה להבין מה הרמב"ם היה אומר לו היה חי כיום.

האורחים הרבים שהשתתפו באירוע התרשמו משאלותיהם של התלמידים ומעומק ההבנה וההתעניינות  שלהם במגוון תחומים.

את היום החגיגי סיכמה הצגה שהעלו התלמידים אודות מסכת חייו של הרמב"ם.

מנהלת בית החינוך שרונה מימון:  " זוהי זכות להיקרא על שמו של הרמב"ם -דמות מופת לכל תלמידינו, המתחנכים וגדלים לאור דמותו המופלאה".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח