מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

בעקבות החברה ש”תרמה” שער לעצמה, עשרות תלמידות אולפנת אמי”ת בגבעת שמואל תרמו שער למען חולות סרטן

עשרות תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו תלמידות כתה ט, מדריכות של"ח ( שדה לאום חברה) בליווי המורה לשל"ח שירלי והל....


עשרות תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל תרמו השבוע שער למען הכנת פאות לחולי סרטן, בהפנינג שיזמו תלמידות כתה ט, מדריכות של"ח ( שדה לאום חברה) בליווי המורה לשל"ח שירלי והל.

את ההפנינג תכננו הבנות להקדיש לרפואת אחיינה של המורה, רענן שמעון בן ה-17 . לצערן, הנער נפטר – והפנינג התרומה הוקדש לזכרו ולעילוי נשמתו.

למבצע הצטרפה גם לירז מאירוביץ, תלמידת כתה י"ב באולפנה שהחלימה ממחלת הסרטן, ומובילה קמפיין הסברה לתרומות שער. לירז , אשר החליטה לגזוז את שערה עם תחילת הטיפולים, סיפרה לתלמידות האולפנה על הפאה שהוכנה מהשער שלה ומתרומות שער, ואשר לדבריה סייעה לה רבות בתהליך ההחלמה.

בהפנינג המרגש והססגוני שנערך השבוע באולפנה נאספו כחמישים תרומות שער מתלמידות האולפנה, כאשר כל התלמידות מעודדות את התורמות בשירה ומחמיאות להן על התסרוקות הקצרות והחדשות.

כל השותפים באירוע פעלו בהתנדבות, ביניהם מעצבות השיער אשר העניקו לכל תורמת תספורת קצרה ומעוצבת וצלמי המגנטים אשר צילמו את תורמות השער לפני ואחרי.

במסגרת ההפנינג, מכרו התלמידות מיני מאפים מעשה ידיהן, כאשר כל ההכנסות קודש לעמותת זכרון מנחם .

סמדר כהן, ממובילות את היוזמה :  "בחרתי להוביל את הפרוייקט מתוך אמונה בערבות הדדית ובהעצמה נשית -בת תורמת לחברתה, בין אם היא מכירה אותה ובין אם לא. גם אני עצמי תרמתי שער –בתקווה כי התרומות שנאספו ישמחו לבבות".

שלומית פולק מנהלת חט"ב באולפנה: "אנו גאים במש"ציות שהובילו יריד חווייתי ומרגש של נתינה, ובכל הבנות התורמות שהוכיחו כי נתינה לזולת - מעצימה את הנותנת".

קרא עוד...

100% זכאות לבגרות בבית החינוך אמי”ת בנות מודיעין

...

הנהלת בית החינוך אמי"ת בנות מודיעין התבשרה כי 100% מתלמידותיה - בנות המחזור הראשון של בית החינוך- זכאיות לתעודת בגרות לשנת תשע"ז.

התלמידות נבחנו במגוון מגמות לימודים- פיסיקה , כימיה וביולוגיה לצד אומנות, מחול ערבית והנדסת תכנה. ממוצע הציונים של מבחני הבגרות בחמש יחידות לימוד במתמטיקה ונאגלית עומד על 90.

מנתוני משרד החינוך עולה בית החינוך נמצא בעשירון העליון בהישגים במתמטיקה, אנגלית ומדעים.

מלבד ההישגים הלימודיים בולט בית החינוך גם באחוז גבוה של תלמידות הזכאיות לתעודת בגרות חברתית- 44% מהתלמידות עמדו בקריטריונים של משרד החינוך לקבלת תעודה על התנדבות ותרומה לקהילה ולחברה.

אסתר הנדלר, מנהלת בית החינוך :"הצלחתן של התלמידות היא תוצאה של עבודה מסורה של צוות חינוכי שלא מוותר על אף תלמידה, ומוודא שכל תלמידה תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה."

הנדלר מדגישה כי בית החינוך מהווה דוגמא  למחויבות של הצוות להצלחת תלמידותיו , לא רק בהישגים לימודיים אלא בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת העם והארץ , תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה.

ד"ר אמנון אלדר , מנכ"ל רשת אמי"ת מברך את בית החינוך על ההישג המשמעותי: " אנו גאים בעשייה החינוכית המשמעותית הנעשית בבית החינוך. משאבים רבים מושקעים במיצוי יכולותיה האישיות והלימודית של כל תלמידה ,והם  מניבים פרי- הצלחתן של התלמידות והאמון שנותנים ההורים בבית החינוך ."

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת אשדוד יזמו : גמ”ח ישיבתי

...

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד משתתפים ביוזמות רבות של התנדבות ותרומה לקהילה במהלך השנה, אולם לאחרונה החליטו ליזום פרויקט חסד עצמאי משלהם - גמ"ח מזון למשפחות נזקקות אותו הם מפעילים מתחילת התהליך ועד סופו.

מועצת התלמידים בישיבה החליטה להקים גמ"ח ישיבתי- גמ"ח "קרוב ללב", וליוזמה הצטרפו גם חברי הנהגת ההורים. הגמ"ח מתופעל בישיבה החל מאיסוף המוצרים, דרך אריזת הארגזים ועד  חלוקת מארזי מזון למשפחות נזקקות.

במפעל החסד הישיבתי לוקחים חלק כל תלמידי הישיבה. מדי שבוע מביאים התלמידים תרומות של מוצרי מזון יבשים לנקודת איסוף בישיבה. למוצרים אלו מתווספת תרומת ירקות ופירות ממשק חקלאי באחד מישובי הסביבה.

כל שבוע כתה אחרת אחראית על אריזת ארגזי מזון עמוסות במוצרים עבור משפחות נזקקות. התלמידים, בסיוע מחנכי הכיתות והיועץ החינוכי הרב חגי גבאי. בסוף התהליך, נוסעים אנשי צוות החינוך וההוראה בישיבה ומשאירים את המארזים ליד דלתות בתי המשפחות .

אריאל אבקסר, תלמיד כתה ט וממובילי הגמ"ח: "תמיד התנדבנו במרכזי חסד שונים - זה לא חדש. לפעמים ארזנו משלוחים , לפעמים חילקנו... אבל הפעם זה שונה - כי אנחנו הקמנו לבד, האחריות רבה יותר וכך גם  ההתרגשות. שתמיד נזכה להיות מן הנותנים!"

הרב שלום מלול, ראש הישיבה : "מרגש לראות את הישיבה כולה פועלת במרץ בעשיה שכולה חסד. יוזמתם הברוכה של התלמידים מעידה כי למדו את השיעור החשוב ביותר- שיעור באהבת הזולת, ועמדו במבחן החשוב ביותר – המאמץ למען האחר".

קרא עוד...

אלופות הפיזיקה מבאר שבע

...

שתי תלמידות אמי"ת מבאר שבע זכו במדליות הכסף בתחרות ה'אולימפיזיקה' הארצית של החינוך הממלכתי דתי  שנערכה בשבוע שעבר במרכז האקדמי  לב בירושלים, ובכך המשיכו את מסורת הזכיה של תלמידי אמי"ת בתחרות.

שובל אמונה, תלמידת אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בב"ש זכתה במקום השני, בהפרש של נקודה אחת בלבד מהמקום הראשון .

 במקום השלישי זכתה אריקה רוסוניק ממקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) באר שבע.

בתחרות השתתפו תלמידים ותלמידות כיתות י"א-י"ב, מעשרות מוסדות הציונות הדתית בכל רחבי הארץ, הניגשים לבחינת הבגרות בפיזיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.

מטרת התחרות היא לקדם תלמידי החמ"ד בכל רחבי הארץ למצוינות מדעית ולעודד אותם לפתח את החשיבה הפיזיקלית ואת היכולות שלהם, תוך הכוונה ללימודים גבוהים במוסדות להשכלה גבוהה .

שובל אמונה, תלמידת כתה י"ב באולפנת אמי"ת אוריה  הרשימה את השופטים בתשובותיה המדויקות בשלב הגמר של התחרות, וזכתה במקום השני הארצי, ובמלגת לימודים לשנה אקדמאית במרכז האקדמי לב.

את שובל ליוותה במהלך ההכנות לתחרות רכזת הפיזיקה של האולפנה, חנה ינטוב.

נעה הכהן, ראשת אולפנת אמי"ת אוריה: " אנו מעודדים את תלמידותינו להתקדם ולהתפתח בכל התחומים, ביניהם בתחומי המדעים המדויקים . אנו בטוחים כי שובל תוסיף ותעשה חיל בלימודיה".

ד"ר רחלה תורג'מן, מנחה לפיזיקה של רשת אמי"ת מציינת : " תלמידי רשת אמי"ת זוכים בשנים האחרונות במקומות ראשונים בתחרות . הצלחתם מעידה על המצוינות הפיזיקאלית של תלמידי הרשת, בזכות חינוך לחשיבה פיזיקאלית מסדר גבוה וכן באמצעות  שיטות למידת החקר המגוונות אותן מפתחים חברי קהילת מורי הפיזיקה ברשת."

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת שחר מבית שמש העפילו לגמר הארצי של תחרות המתמטיקה והסייבר

תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש העפילו לגמר תחרות הסייבר הארצית של משרד החינוך , לאחר שזכו במקום השני בשלב הנבחרות הבית ספריות ...


תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש העפילו לגמר תחרות הסייבר הארצית של משרד החינוך , לאחר שזכו במקום השני בשלב הנבחרות הבית ספריות .

בשלב המקוון של התחרות היה על התלמידים מכל בית ספר לפתור בעיות מקוונות רבות ככל האפשר במתמטיקה . התלמידות גברו על 103 בתי ספר וכ -4400 תלמידים מכל רחבי הארץ שלקחו חלק בתחרות .

בהדרכת רכזת המתמטיקה בבית החינוך עליזה סודרי , הפגינו התלמידות יכולת מתמטית מרשימה וזכו במקום השני מבין 103 בתי ספר ונבחרו להשתתף בגמר הארצי שיערך במעמד שר החינוך.

מנהל בית החינוך סהר סיגאווי: "אנו מעודדים את התלמידות להכוון גבוה ולמצות את היכולות שלהן בכל תחומי המדע והדעת . אנו גאים בהן על ההישג המבטא נחישות, התמדה ועבודה קשה של צוות ההוראה והתלמידות".

קרא עוד...

מדעניות ברשת- מפגשים מהסוג המדעי באולפנת אמי”ת להבה קדומים

תלמידות מגמת ביולוגיה באולפנת אמי"ת להבה בקדומים משתתפות בפרוייקט מדעי מיוחד: "מדען ברשת", באמצעותו הן נפגשות בצורה וירטואלית עם מדענים מומחים במגוון תחומי מדע...


תלמידות מגמת ביולוגיה באולפנת אמי"ת להבה בקדומים משתתפות בפרוייקט מדעי מיוחד: "מדען ברשת", באמצעותו הן נפגשות בצורה וירטואלית עם מדענים מומחים במגוון תחומי מדע.

במסגרת הפרוייקט, המתקיים במרכז למדעים "תפוח הפיס" הסמוך לאולפנה, מתכוננות התלמידות ל"מפגש" עם המדען או המדענית , לומדות מה הוא תחום המומחיות של כל אחד מהם ומכינות שאלות ונושאים לדיון. אחרי ההכנה מתקיים המפגש הוירטואלי – באמצעות מסך גדול ,מקרן ברקו ומחשב, התלמידות והמדענים "נפגשים" במרחב לימודי אחד, לומדים ומשוחחים  .

תלמידות כתה י"ב נפגשו לאחרונה עם הדוקטורנטית נוי ברק ולמדו ממנה על קריאת גלי מוח. הבנות התעניינו בדרך המדעית אותה עברה נוי עד למחקרים העכשוויים בהם היא עוסקת. נוי שיתפה את התלמידות  במחקריה השונים בנושא המוח, וענתה על שאלותיהן הרבות, במיוחד בנוגע לפיתוחים חדשניים בחקר המוח כמו בתחום הפרעות הקשב . לסיכום, דרבנה החוקרת את התלמידות להמשיך ולהתקדם בתחומי המדע .

הרב אפרים זיק, ראש אולפנת אמי"ת להבה:" אנו מעודדים את התלמידות להרחיב את האופקים בתחומי המדעים השונים, במטרה לקדם כל תלמידה למיצוי מלוא יכולותיה בכל תחומי המדע והדעת, תוך שימת דגש על חשיבות השתלבותן של נשים דתיות בעולם המדע האקדמאי".

קרא עוד...

“תלמיד עם כנפיים”- סגן א’ ,בוגר בית החינוך אמי”ת מדעי ברעננה סיים קורס טיס בשבוע שעבר והזמין את המחנך והמנהל שלו למסדר כנפיים

בין מקבלי כנפי טיס בסיום קורס טיס שנערך בשבוע שעבר, היה גם סגן א', בוגר בית החינוך אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס),כפר בתיה,  אשר הזמין את המחנך אמיר פרלמן, ואת המנהל...


בין מקבלי כנפי טיס בסיום קורס טיס שנערך בשבוע שעבר, היה גם סגן א', בוגר בית החינוך אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס),כפר בתיה,  אשר הזמין את המחנך אמיר פרלמן, ואת המנהל שגיא רוזנבאום לטקס הענקת הכנפיים.

סגן א' , עלה ארצה בגיל חצי שנה מאנגליה עם משפחתו ,שהשתקעה ברעננה. א'  סיים  את לימודיו בבית הספר אמי"ת מדעי בהצטיינות בשנת 2012 והמשיך ללימוד תורה לשנה וחצי בישיבת מעלה גלבוע, ומשם לחיל האוויר , לקורס טיס ולהכשרה כנווט קרב.

 בבית החינוך א' זכור כתלמיד מצטיין וכן כשותף לעשיה חברתית ובעל מידות טובות , מאופיין בשקט, צניעות , השקעה ומסירות.

הרב אמיר פרלמן , מחנך באמי"ת מדעי, חינך את א' בתיכון במשך שנתיים. עם סיום הקורס , התרגש לקבל הזמנה להשתתף בטקס הענקת הכנפיים לתלמידו, לצד המנהל שגיא רוזנבאום.

"הפגישה עם א'  על רחבת מסדר הכנפיים  הייתה מעצימה ומרגשת.  א' וחבריו צועדים בנתיב של צמיחה- אנושית וערכית.  אני מאושר על שהתאפשר לי ללוות אותם לאורך חלק מנתיב זה" , אומר אמיר.

שגיא רוזנבאום, מנהל בית החינוך אמי"ת מדעי :"אנו גאים בקשר האמיץ שנשמר עם תלמידינו סגן א' וחברין הבוגרים, ומברכים אותו על הישגיו ועל בחירתו בשירות כה משמעותי".

 

קרא עוד...

מרתון למידה מתוקשבת באולפנת אמי”ת נגה

השבוע התנסו תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש במרתון מיוחד במינו- מרתון של למידה מתוקשבת –מוקאתון...


השבוע התנסו תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש במרתון מיוחד במינו- מרתון של למידה מתוקשבת –מוקאתון.

המוקאתון (MOOC- ראשי תיבות massive open online  course- קורס מתוקשב ללמידה המונית) הוא מרתון של  קורסים אקדמיים הנלמדים בצורה וירטואלית, המתקיים בשיתוף מחלקת התקשוב של משרד החינוך .

אולפנת אמי"ת נגה נבחרה על ידי משרד החינוך כאחד מבתי הספר המובילים פדגוגיה מתוקשבת , במטרה להחדיר לימודים מתוקשבים למערכת הלימודים והבגרויות .

כהכנה לכך השתתפו תלמידות שכבה י' במרתון למידה קבוצתית של קורסים מקוונים בשפה האנגלית, ממגוון אוניברסיטאות בעולם.

התלמידות התחלקו לקבוצות ובחרו קורסים במגוון נושאים שעניינו אותן ,כגון: תזונה ובריאות, ההיסטוריה של גיבורי העל, עיצוב, תיכנות אנדרואיד ועוד,  והתנסו בלמידה מתוקשבת של קורסים אלו.

נציג מחלקת התקשוב במשרד החינוך שהגיע להשתתף במרתון התרשם מהחדשנות הפדגוגית וממערך התקשוב פורץ הדרך המיושמים באולפנה.

את המרתון הובילה רכזת התקשוב באולפנה אילנה סינגר, בסיוע צוות האנגלית ומחנכות הכיתות.

איריס אליהו, ראשת האולפנה: " אנו שואפים ליישם באולפנה שיטות למידה חדשניות אשר יקדמו כל תלמידה ותלמידה להצלחה. בהובלתה של רכזת התקשוב אילנה סינגר, זכו התלמידות ליום של למידה עתידנית , בה ייקחו חלק בקרוב כחלק מתכנית הלימודים ".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח