מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מרתון למידה מתוקשבת בישיבת אמי”ת עמיחי

השבוע התנסו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות במרתון מיוחד במינו- מרתון של למידה מתוקשבת –מוקאתון...


השבוע התנסו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות במרתון מיוחד במינו- מרתון של למידה מתוקשבת –מוקאתון.

המוקאתון (ראשי תיבות massive open online  course- קורס מתוקשב ללמידה המונית)הוא מרתון של  קורסים אקדמיים הנלמדים בצורה וירטואלית, המתקיים בשיתוף מחלקת התקשוב של משרד החינוך .

ישיבת אמי"ת עמיחי נבחרה על ידי משרד החינוך כאחד מבתי הספר המובילים פדגוגיה מתוקשבת שמטרתה היא להחדיר לימודים מתוקשבים למערכת .

כהכנה לכך נערך מרתון הלמידה המתוקשבת, בו לקחו חלק כ-60 תלמידי שכבה י'.

בין השאר השתתפו התלמידים בקורס "תזונה נכונה" מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת סטנפורד המקנה עקרונות לתזונה נכונה, בקורס "פיתוח אפליקציות לאנדרואיד" בו למדו כיצד לנתח ולתכנת אפליקציות. בקורס "איך ללמוד מתמטיקה" ,קבלו הזדמנות להתבונן על מתמטיקה מנקודת מבט חדשנית ושונה, ובקורס "עיצוב מוצר" רכשו מושגים בעיצוב ותכנון מוצר.

אביטל שרעבי, רכזת התקשוב בישיבה ומובילת הפרויקט: "אני מאמינה כי למידה מסוג זה ,המשלבת יצירתיות ופיתוח מיומנויות של למידה שיתופית ועמידה ביעדים, היא למידה מעצימה ההופכת את התלמיד ללומד עצמאי הלוקח אחריות על תהליך הלמידה ".

הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי: " אנו שואפים ליישם שיטות למידה חדשניות אשר יקדמו כל תלמיד להצלחה ערכית , תורנית ולימודית. בהובלתה של רכזת התקשוב בישיבה, אביטל שרעבי, זכו התלמידים ליום של למידה עתידנית , בה ייקחו חלק בקרוב כחלק מתכנית הלימודים ".

קרא עוד...

שמיניסטים בעד צה”ל

בעקבות מכתב השמיניסטים שבו הצהירו 63 בני נוער על כוונתם לסרב להתגייס לצה"ל, יזמו חברי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת מכתב תגובה בו  הצהירו כי "אנו נשרת בכל מקום שמדינת...


בעקבות מכתב השמיניסטים שבו הצהירו 63 בני נוער על כוונתם לסרב להתגייס לצה"ל, יזמו חברי המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת מכתב תגובה בו  הצהירו כי "אנו נשרת בכל מקום שמדינת ישראל תצטרך אותנו". 

למעלה אלף ושלוש מאות תלמידות ותלמידי שמיניות מכל הארץ הצטרפו לעצומה.

במכתב התגובה  הצהירו החותמים :"אנחנו תלמידי תיכונים מכל רחבי הארץ מבקשים לחזק את צה"ל, לחזק את מדינת ישראל ולהצהיר כי אנחנו נמשיך להתגייס ולשרת בצה"ל ובשירות הלאומי ולהגן על העם ועל המדינה.

המציאות שלנו ושל חברינו בשדרות ובשער הנגב אשר עומדים מול ירי קסאמים מעזה למרות שישראל יצאה מרצועת עזה ושילמה על כך מחיר כבד, מוכיחה כי צה"ל חיוני להגנת תושבי ישראל וכי חובת כולנו לתמוך בחיזוקו ובהעצמתו.

רוב רובם של תלמידי ישראל מבינים זאת ועל כן נתגייס ונמשיך לשאת את האלונקה ולשרת בכל מקום שבו נידרש ! לא נוכל להפקיר את בטחוננו ולא ניתן לאיש לפגוע בצה"ל ובמדינה."

חי לוי ,תלמיד י"ב ישיבת אמי"ת בשדרות , מיוזמי העצומה: "מיד כששמענו על  מכתב הסרבנות  של השמיניסטים הרגשנו שאנחנו חייבים להגיב , מתוך אמונה שאין מקום לאמירות כאלו בחברה הישראלית. בשם תושבי שדרות ועוטף עזה בפרט ותושבי המדינה בכלל , המכתב שלנו נועד גם להביע תודה והערכה ולחזק את ידי צה"ל והעומד בראשו רא"ל גדי אייזנקוט."

קרא עוד...

מרתון למידה מתוקשבת בישיבת אמי”ת אשדוד

השבוע התנסו תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד במרתון מיוחד במינו- מרתון של למידה מתוקשבת –מוקאתון, בשיתוף מחלקת התקשוב של משרד החינוך...


השבוע התנסו תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד במרתון מיוחד במינו- מרתון של למידה מתוקשבת –מוקאתון, בשיתוף מחלקת התקשוב של משרד החינוך.

המוקאתון (ראשי תיבות massive open online  course- קורס מתוקשב ללמידה המונית)הוא מרתון של  קורסים אקדמיים מאוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם, הנלמדים בצורה וירטואלית.

ישיבת אמי"ת אשדוד נבחרה על ידי משרד החינוך כאחד מבתי הספר המובילים פדגוגיה מתוקשבת שמטרתה להחדיר לימודים מתוקשבים למערכת החינוך .

כהכנה לכך נערך מרתון הלמידה המתוקשבת, בו לקחו חלק תלמידי כתות ט- י, בהובלת רכזת התקשוב בישיבה רונית ביבאס וצוות המורים זיו חסן, משה חניבד ויערה טוויטו, אשר עברו השתלמות והדרכה לקראת המרתון.

התלמידים השתתפו בקורס "תזונה נכונה" מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת סטנפורד המקנה עקרונות לתזונה נכונה, בקורס "פיתוח אפליקציות לאנדרואיד" בו למדו כיצד לנתח ולתכנת אפליקציות ובקורס "איך ללמוד מתמטיקה" ,בו קבלו הזדמנות להתבונן על מתמטיקה מנקודת מבט חדשנית ושונה.

התלמידים, אשר נהנו מיום חווייתי של למידה משמעותית, קיבלו בתום היום תעודת השתתפות במרתון המתוקשב.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד: " אנו שואפים ליישם שיטות למידה חדשניות אשר יקדמו כל תלמיד להצלחה ערכית , תורנית ולימודית. בהובלת צוות התקשוב של הישיבה זכו התלמידים ליום של למידה עתידנית , בה ייקחו חלק בקרוב כחלק מתכנית הלימודים ".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת – העפילו לגמר אולימפיאדת הפיזיקה הארצית מבין אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ

שני תלמידי רשת אמי"ת העפילו לשלב הסופי של האולימפיאדה הארצית לפיזיקה, בשיתוף משרד החינוך וקרן מימונידס...


שני תלמידי רשת אמי"ת העפילו לשלב הסופי של האולימפיאדה הארצית לפיזיקה, בשיתוף משרד החינוך וקרן מימונידס.

השניים, עברי נצר מישיבת אמי"ת כפר גנים פתח תקווה, ואלעד ליוש תלמיד אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג)  עברו בהצלחה את כל שלבי אולימפיאדת הפיזיקה הארצית, ומבין שלושת אלפים תלמידים שנגשו לתחרות, העפילו לשלב האחרון בו מתמודדים עשרים תלמידים בלבד - המצטיינים בארץ- על מקום בנבחרות ישראל בפיזיקה.

הנבחרות תייצגנה את ישראל באולימפיאדת אסיה שתיערך באביב בוייטנאם ובאולימפיאדה הבינלאומית שתיערך בקיץ בפורטוגל, בהשתתפותם של תלמידי תיכון מצטיינים מכל רחבי העולם.

עברי נצר ואלעד ליוש ,תלמידי י"ב, הנם תלמידים מצטיינים. אלעד ליוש לומד גם לתואר הראשון בהנדסת חשמל ופיזיקה באוניברסיטת בר אילן, ושניהם בולטים ביכולות המתמטיות והפיזיקליות שלהם . מדריכי התחרות צופים להם הצלחה בכניסה לאחת הנבחרות.

מובילת קהילת הפיזיקה של אמי"ת,  ד"ר רחלה תורג'מן :" הצלחתם של תלמידי אמי"ת באולימפיאדת הפיזיקה הארצית מעידה על המצוינות הפיזיקאלית של תלמידי הרשת, לשיטות למידת החקר המגוונות ולמנהיגות המדעית של חברי קהילת הפיזיקה ברשת ".

קרא עוד...

מתנת השמיניסטיות לאולפנה: בית מדרש

תלמידות השמינית באולפנת אמי"ת גבעת שמואל החליטו כי המתנה שהן רוצות להשאיר לאולפנה עם תום לימודיהן- הינה בית מדרש...


תלמידות השמינית באולפנת אמי"ת גבעת שמואל החליטו כי המתנה שהן רוצות להשאיר לאולפנה עם תום לימודיהן- הינה בית מדרש.

באולפנה מתקיימות תכניות מגוונות ללימוד תורה מתוך בחירה, והתלמידות חשו כי הגיעה העת להקים באולפנה בית מדרש מסודר שיאפשר להן להעמיק בלימוד תורה .

בשבועות האחרונים עמלות בנות השמינית על הובלת היוזמה ,בליווי צוות מחנכות השכבה, ההנהלה והרב אמיר סנדלר רב האולפנה. התלמידות יצאו במבצע גיוס תרומות רחב ורתימת שאר שכבות האולפנה למען המטרה- חנוכת בית המדרש כבר בפורים הקרוב.

שני בורק, תלמידת י"ב וממובילות היוזמה: " בחרנו כי החותם אותו נשאיר אחרינו באולפנה יהיה משמעותי וערכי, בדמות בית מדרש חי ופועם שימשיך ויפעל אי"ה גם כשכבר נסיים את הלימודים, ויפתח לכל בת עוד אפיק של התפתחות מבחינה אישית ותורנית ".

התלמידות פונות למעגלים רחבים בקריאה להתגייס ולסייע, על ידי הקדשת ספרים או רהיטים לזכרם של קרובים ומכרים, כאשר כל תרומה מקרבת אותן להשלמת המשימה.

חנית פרשטנד, ראשת האולפנה: "ההתגייסות של תלמידות השמינית להקמת בית המדרש, בית ללימוד תורה מתוך בחירה, מרחיבה את הלב. זהו ביטוי נוסף לשאיפה של כל אחת מהן להגשמה אישית ותורנית ".

קרא עוד...

בוגרים מכוונים שמיניסטים – לזכרו של רועי קליין הי”ד

בבית החינוך אמית בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג) נערך השבוע ערב הכוון לשמיניסטים ולהוריהם, לזכרו של רועי קליין, הי"ד, בוגר בית החינוך...


בבית החינוך אמית בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג) נערך השבוע ערב הכוון לשמיניסטים ולהוריהם, לזכרו של רועי קליין, הי"ד, בוגר בית החינוך.

מאז נפילתו של רועי קליין לפני אחד עשר שנים, מקדישים בבית החינוך ערב מיוחד לזכרו- ערב הכוון בו מתכנסים תלמידי השמינית והוריהם ושומעים מבוגרי בית הספר המגיעים במיוחד על מנת לספר על האפיקים השונים של לימודים ושירות צבאי בהם בחרו לאחר סיום התיכון.

במהלך הערב ניתנה לתלמידים והוריהם האפשרות להכיר את האפשרויות השונות העומדות בפניהם עם תום הלימודים- בין אם מדובר בישיבה גבוהה, הסדר, מכינה , לימודי המשך בעתודה  אקדמאית או טכנולוגית  או שירות צבאי על אפיקיו השונים.

את ערב ההכוון ליווה "יום הבוגר"- מפגש של שכבת י"ב בבית החינוך עם השכבה שסיימה לפני שנתיים במהלכו שיתפו הבוגרים מניסיונם וענו על שאלות בנוגע למסלולים השונים בהם בחרו.

תומר שופר, מנהל בית החינוך: "אנו מחנכים את תלמידינו על הערכים אותם גילם רועי קליין הי"ד בחייו ובמותו, ערכים של מצוינות ערכית ותורנית לצד דבקות במטרה ושאיפה למיצוי ומצוינות. אנו שואפים לסייע לכל אחד מבוגרינו לבחור את הבחירה הראויה ביותר עבורו במטרה לצמוח מבחינה אישית ולתרום ככל יכולתו לעם ולמדינה".

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת שחר מבית שמש העפילו לגמר הארצי של תחרות המתמטיקה והסייבר

תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש העפילו לגמר תחרות הסייבר הארצית של משרד החינוך , לאחר שזכו במקום השני בשלב הנבחרות הבית ספריות ...


תלמידות בית החינוך אמי"ת שחר בבית שמש העפילו לגמר תחרות הסייבר הארצית של משרד החינוך , לאחר שזכו במקום השני בשלב הנבחרות הבית ספריות .

בשלב המקוון של התחרות היה על התלמידים מכל בית ספר לפתור בעיות מקוונות רבות ככל האפשר במתמטיקה . התלמידות גברו על 103 בתי ספר וכ -4400 תלמידים מכל רחבי הארץ שלקחו חלק בתחרות .

בהדרכת רכזת המתמטיקה בבית החינוך עליזה סודרי , הפגינו התלמידות יכולת מתמטית מרשימה וזכו במקום השני מבין 103 בתי ספר ונבחרו להשתתף בגמר הארצי שיערך במעמד שר החינוך.

מנהל בית החינוך סהר סיגאווי: "אנו מעודדים את התלמידות להכוון גבוה ולמצות את היכולות שלהן בכל תחומי המדע והדעת . אנו גאים בהן על ההישג המבטא נחישות, התמדה ועבודה קשה של צוות ההוראה והתלמידות".

קרא עוד...

התלמידים למען הנשים במקלט

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד יצאו במבצע שיפוץ יסודי של מקלט לנשים מוכות בעיר אשדוד...


תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד יצאו במבצע שיפוץ יסודי של מקלט לנשים מוכות בעיר אשדוד.

במסגרת תכנית "לאורו נלך" יוצאים תלמידי כתה י' בישיבה להתנדבות בקהילה מדי שבוע. בעקבות יוזמתו של זיו חסאן - רכז מעורבות ל הישיבה, הגיעו התלמידים למקלט לנשים מוכות בעיר אשדוד אשר היה זקוק לשיפוץ יסודי.

בליווי המחנך הרב שמואל מעודה שינסו התלמידים מותניים וביום של עבודה מאומצת העניקו למקום מתיחת פנים. הם סיידו וצבעו מחדש את קירות המקלט , סדרו את החצר והעניקו למקום מראה נעים ומסביר פנים. צוות המקלט הודה לתלמידים על המאמצים שלהם להעניק לנשים ,המגיעות למקלט בשל אלימות קשה במשפחה, תחושה טובה ונעימה יותר.

אחד מהתלמידים אשר השתתף במבצע, מספר: "בין כל יוזמות ההתנדבות שלנו, התרגשנו הפעם במיוחד. זה המעט שאנחנו יכולים לעשות עבור אותן נשים שסבלו כל כך , על מנת להקל עליהן את השהות במקלט".

הרב שלום מלול, ראש הישיבה: "תלמידי הישיבה מורגלים במעשי חסד, אולם הסיוע לנפגעות אלימות במשפחה נגעה בהם במיוחד. התלמידים זכו לעזור ולסייע ובה בעת גם ללמוד שיעור משמעותי לחיים, על חשיבות התא המשפחתי הבטוח והמגן".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח