מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תכנית לתלמידים מצטיינים לקראת קצונה אקדמית

במסגרת תכנית קדם עתידים בבית החינוך אמי"ת דביר, לומדים כ 40 תלמידים מצטיינים המיועדים לקראת תעודת בגרות איכותית ומשמעותית ובהמשך בע"ה לקצונה אקדמית בצבא....


במסגרת תכנית קדם עתידים בבית החינוך אמי"ת דביר, לומדים כ 40 תלמידים מצטיינים המיועדים לקראת תעודת בגרות איכותית ומשמעותית ובהמשך בע"ה לקצונה אקדמית בצבא. 

היום יצאו ארבעה נציגי תלמידי התכנית לכנס הכשרה והעשרה "שגרירי קוד עתידים של מיקרוסופט", התלמידים למדו, פגשו וחוו את התעשייה הטכנולוגית הלכה למעשה. התלמידים אף התנסו בכתיבת תכניות ליצירת תכונות ומשחקים מתקדמים. 

המסר שעבר לתלמידים ואותו יעבירו הנציגים לשאר בית הספר, הוא שהטכנולוגיה נמצאת בכל מקום ועם רצון והשקעה, ניתן להגיע כמעט עד השמים. כך מספר ר' דוד לוי מורה בבית הספר שליווה את התלמידים בביקור המרתק הזה.  

ארז בר-און מנהל בית החינוך מדייק כי נמשיך לעודד את תלמידנו להצטיין בכל תחום ותחום חינוכי, ערכי ולימודי כאחד, אני מבקש גם להודות למוטי פרבר הרכז הפדגוגי של בית החינוך המרכז את התכנית.  

קרא עוד...

אמי”ת בנות מעלה אדומים עם הפנים לעתיד: שיתוף פעולה יחיד במינו בעיר עם חברת ההייטק סיסקו

באמי"ת בנות מעלה אדומים חושבים על עתיד טכנולוגי-תעסוקתי - כבר בחטיבת הביניים. במטרה לאפשר לתלמידות להתכונן למקצועות העתיד ולהיחשף לתכנים טכנולוגים חדשניים...


באמי"ת בנות מעלה אדומים חושבים על עתיד טכנולוגי-תעסוקתי - כבר בחטיבת הביניים. במטרה לאפשר לתלמידות להתכונן למקצועות העתיד ולהיחשף לתכנים טכנולוגים חדשניים,

נחנכו בשנת הלימודים הנוכחית תכניות טכנולוגיות שונות בבית החינוך.

קורס ייחודי מסוגו נחנך השנה בבית החינוך בשיתוף חברת cisco ועמותת תעשיידע לחינוך מתקדם , במסגרתו משתתפות תלמידות מכיתות ח' בקורס 'יזמות פרמיום'.

תוכנית פרימיום הינה תוכנית ייחודית, המאפשרת תהליך למידה ופיתוח רעיון יזמי לכדי אבטיפוס פועל בעזרת מהנדסים ומדריך מלווה לקורס.

במסגרת החשיפה לתכנית נפגשו ההורים והבנות עם נציגי תעשיידע ומהנדסים מחברת cisco  לערב מרתק, בו מהנדסים נציגי החברה ספרו על הנעשה בcisco בתחום פיתוח ומחקר, ועל מגוון האפשרויות העומד בפני הבנות.  

חנה קראוס מנהלת המכון להדרכת הורים ומנהלת פרויקטים בעיריית מעלה אדומים, ואירמה בן משה מנהלת אשכול פיס בעיר,  ברכו את הבנות ואחלו להן לפרוץ את הדרך ולפתח כוח של התמדה, נחישות ויצירתיות.

בימים אלו יוצאות הבנות  לדרך וכבר החלו לחשוב על רעיונות יזמיים ועל חלוקת תפקידים. במסגרת התכנית הבנות צפויות אף להשתתף בתחרות ארצית לפיתוח יזמות מול בתי ספר מכל רחבי הארץ.

במסגרת קורס יזמות דיגטלית בשיתוף עמותת תעשיידע וחברת cisco, לומדות גם תלמידות כתה ז' על חשיבה יצירתית, משמעות המושג פלח שוק, כיצד לבחור מוצר מחיי היום-יום עם ערך חברתי ולהתאים אותו בעזרת  חיישנים מתאימים לטכנולוגיית IOT, לשווק אותו ולקדם אותו.

לאחרונה נפתח בבית החינוך גם חוג סייבר בשיתוף חברת 'סייבר- פסגה' בו לוקחות חלק תלמידות החטיבה.

אגם חג'אג', תלמידת כיתה ח' המשתתפת בשני הפרויקטים, מספרת:

"בקורס יזמות מלמדים אותנו לחשוב מחוץ לקופסה ולהאמין בעצמנו, לעשות תמיד מעבר לגבולות הקיימים... לנסות לחשוב כמה שיותר גבוה וכמה שיותר רחוק גם אם זה נראה בלתי- אפשרי זה יכול להיות אפשרי. בסייבר- יש משהו מגניב, אני רוצה להמשיך ללמוד את זה בהמשך לחיים. מדהים לראות דברים שמשתמשים ביום- יום ויש להם עוד משמעויות שלא תמיד ידועים ועכשיו מבינים איך זה עובד ואתה מתסכל על אותו מחשב או פלאפון בצורה אחרת".

ברנדה הורביץ פרוור, מנהלת אמי"ת בנות: "מטרתינו היא לפתוח בפני התלמידות צוהר לעולם המדע והטכנולוגיה ולקדם אותם להצטיינות מדעית ולהשתלבות בקדמת המדע ,  תוך מיצוי כל כשרונותיהן ".

קרא עוד...

קתדרה באולפנת אמי”ת גבעת שמואל

באולפנת אמי"ת גבעת שמואל החלה תוכנית חדשה " אקדמיה באולפנה-תורה עם מדינה" . ביוזמת ועד ההורים וצוות האולפנה פוגשות התלמידות בחוקרים ואנשי אקדמיה ממגוון תחומים...


באולפנת אמי"ת גבעת שמואל החלה תוכנית חדשה " אקדמיה באולפנה-תורה עם מדינה" . ביוזמת ועד ההורים וצוות האולפנה פוגשות התלמידות בחוקרים ואנשי אקדמיה ממגוון תחומים.

השבוע  פגש ד"ר חנן מנדל, משפטן ומומחה לישוב סכסוכים את תלמידות כיתה י' ועסק בסוגיות הנוגעות לחופש הביטוי כחלק מתכנית הלימודים וחיי היום יום שלהן, בין השאר עסקו בסוגיות לשון הרע בווטסאפ וברשתות החברתיות, ובהשלכות הישירות לחייהן. הבנות למדו כיצד לעודד שיח השומר על חופש הביטוי מצד אחד ועל כבוד האדם מהצד השני.

חנית פרשטנד, ראשת אולפנת אמי"ת גבעת שמואל:" אנו מודים לועד ההורים, וליו"ר נירית ליבוביץ' על היוזמה להפגיש את התלמידות עם עולם האקדמיה ולפתוח בפניהם צוהר רחב של דעת ומחקר".

במהלך השנה יפגשו התלמידות מרצים נוספים מומחים בתחומם,  אנשי אקדמיה וחברות כנסת,  איתם ידונו בנושאי לאומיות, דת ומדינה ועוד.

קרא עוד...

פרס החינוך המחוזי לקריית החינוך אמי”ת המר ברחובות

השבוע התבשר מנהל קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הרב רפי מימון, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך במחוז מרכז. בית החינוך  מועמד לקבלת פרס החינוך הארצי...


השבוע התבשר מנהל קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, הרב רפי מימון, כי בית החינוך זכה בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך במחוז מרכז. בית החינוך  מועמד לקבלת פרס החינוך הארצי של משרד החינוך.

בשבע השנים האחרונות עבר בית החינוך אמי"ת המר מהפך באקלים הלימודי ובמענה האישי , ואחוז הזכאות לבגרות עלה מ-45 אחוז ל-91 אחוזים ובמקום הוקמה מכינה קדם צבאית טכנולוגית ומכללה להנדסאים בתחומי האלקטרוניקה, מחשבים וחשמל.

בבית החינוך נחנך השנה מסלול חדשני ללמידה עם מיומנויות המאה ה21 וכן כולל אברכים הלומד בחברותות עם התלמידים. בשנים האחרונות נפתחה גם כיתת סנהדרין -כתה ישיבתית העוסקת רוב היום במקצועות הקודש.

בשנה שעברה זכה בית הספר בפרס ארצי של רשת אמי"ת על פיתוח מסלול כיתות קטנות (בתחום החינוך המיוחד).

מנהל בית הספר, רפי מימון הודה למנהלת חט"ב מיכל פלג, לראש המכינה הקד"צ הרב צורי לוי ולכל צוות ההוראה והחינוך על מסירותם: "הצלחת קריית החינוך היא תוצאת עמלם המשותף של כל צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת  לטובת כל אחת ואחת מתלמידינו".

קרא עוד...

לראשונה: ‘צורבא מרבנן’ באולפנה- באולפנת אמי”ת גבעת שמואל

תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל הצטרפו השבוע לקבוצה העולמית של  לומדי ההלכה "צורבא מרבנן" ...


תלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל הצטרפו השבוע לקבוצה העולמית של  לומדי ההלכה "צורבא מרבנן" .
במסגרת התכנית "בוחרים בקודש" ללימוד תורה מתוך בחירה הפועלת באולפנה, מתכנסת אחת לשבוע, על חשבון הפסקת הצהרים ומתוך בחירה, קבוצה של תלמידות ללימוד הלכה. בכך הן מצטרפות למעגל הלומדים העולמי של מכון 'צורבא מרבנן' העוסק בהנגשת עולם ההלכה .

בהדרכת רב האולפנה הרב אמיר סנדלר, דנות התלמידות בהלכות שבת, ועל ידי לימוד משותף הופכות אותן לנגישות , מובנות וישימות יותר בחייהן.

אפרת פישמן, תלמידת כתה י"ב באולפנה: "בחרתי להשתתף בקבוצת הלימוד כי חשוב לי מאוד להבין את ההלכות שאני מקיימת ואת המשמעות שלהן, ללמוד את הפסיקות ההלכתיות השונות ולחבר אותן לחיים שלי ".

במקביל מתקיימות באולפנה קבוצות לימוד 'תורה לשמה' נוספות, בהן בוחרות התלמידות לפי נושאים הקרובים לליבן- הלכות לשון הרע עם ראשת האולפנה חנית פרשטנד, פרקי חסידות עם מנהל התיכון איתמר רוזנפלד, לימוד הרמב"ם היומי בחברותות- ועוד.

ראשת האולפנה חנית פרשטנד: "אני גאה בתלמידות אשר בוחרות להעמיק בלימודי תורה ואמונה - לא בשביל ציון או בחינה - אלא מתוך אהבת תורה אמיתית".

קרא עוד...

סופגניה והצדעה לכוחות הביטחון

כדי לציין את ראש חודש כסלו, חודש הגבורה, פשטו תלמידי אמי"ת דתי בירושלים על תחנת המשטרה "מוריה" בירושלים וחילקו לשוטרי התחנה סופגניות ראשונות של חג...


כדי לציין את ראש חודש כסלו, חודש הגבורה, פשטו תלמידי אמי"ת דתי בירושלים על תחנת המשטרה "מוריה" בירושלים וחילקו לשוטרי התחנה סופגניות ראשונות של חג.

מנהל בית החינוך יזהר אפגן ורכזת הנהגת התלמידים ורד עוזרי, ליוו את התלמידים.

את התלמידים קיבלו בברכה מפקד התחנה סנ"צ רונן עובדיה וראש הלשכה אליאב לוי אשר הודה לתלמידם בשם כל השוטרים על הכרת התודה המתוקה. 

צילום: ורד עוזרי

קרא עוד...

באמי”ת המר- אין גבול למוטיבציה

השבוע למדו תלמידי בית החינוך אמי"ת המר ברחובות את השיעור החשוב מכל- שיעור במוטיבציה...


השבוע למדו תלמידי בית החינוך אמי"ת המר ברחובות את השיעור החשוב מכל- שיעור במוטיבציה.
במסגרת פתיחת 'חודש המוטיבציה' בבית החינוך התמלאה השבוע (א) חצר בית הספר בגיבורים : אנשים בעלי מוגבלויות שונות, אשר הפכו למצטיינים בתחומים שונים למרות כל הקשיים והמכשולים, בזכות המוטיבציה שהניעה אותם.

במהלך היום המיוחד עברו התלמידים בין תחנות שונות אותם הפעילו אנשים המתמודדים עם נכויות שונות, אשר לימדו כל אחד על אופן ההתמודדות האישית שלו.

התלמידים צפו ואף השתתפו במשחק כדורסל- נכים. לצד מנהל בית החינוך הרב רפי מימון והמורים והמחנכים, התמודדו  התלמידים מול חברי הנבחרת בקליעה לסל מתוך כסאות גלגלים, ובתום המשחק שמעו את סיפורם מעורר ההשראה.

את היום המרגש חתמה שיחה עם תומר ששון, נפצע פיגוע טרור אשר סיפר לתלמידים על האופן בו הרים את עצמו למרות הקשיים העצומים עמם התמודד.

אחד התלמידים סיכם: "למדתי להעריך את כל המתנות בהם התברכתי, ולשאוף לצמוח ולהצליח, כי כשרוצים- יכולים!".

במהלך החודש יערכו בבית החינוך סדנאות ופעילויות משנות תפישה, במטרה לעודד כל תלמיד לשאוף למקסימום מיצוי היכולת שלו.

הרב רפי מימון מנהל קריית החינוך ומיכל פלג מנהלת חט"ב הודו לרכז החינוך החברתי רועי פיזם על הפקת היום המרגש.

הרב רפי מימון:" בחרנו להקדיש את חודש כסלו, חודש המסמל את גבורת העם היהודי, לגיבורים החיים בינינו מהם ניתן ללמוד כי אין דבר העומד בפני הרצון".

 

קרא עוד...

הורים ובנות לומדים על קשר ומוגנות בערב “קשר משפחתי” במדרשת אמי”ת באשדוד

עשרות תלמידות , אבות ואמהות התכנסו השבוע (א) במדרשת אמי"ת למדעים ואומנויות לערב שכולו קשר משפחתי...

עשרות תלמידות , אבות ואמהות התכנסו השבוע (א) במדרשת אמי"ת למדעים ואומנויות לערב שכולו קשר משפחתי.

במרכזו של הערב, אותו יזם הצוות החינוכי, עמדה תקשורת כנה בין התלמידות והוריהן. באמצעות שאלונים אישיים ומשחקי חברה מיוחדים נוצר בין הבנות והוריהן  שיח כנה שהעמיק את הקשרים המשפחתיים. הבנות וההורים נהנו לגלות עד כמה הם מכירים אחד את השני, ושמחו לגלות גם דברים חדשים.

בהמשך הערב שמעו התלמידות, ההורים והמחנכות הרצאה מרתקת מפי גלעד האן , חוקר פשעים ברשת האינטרנט, שלימד את הנוכחים על הסכנות האורבות ברשת ובאפליקציות השונות ובעיקר על חשיבותה של התקשורת בין ההורים לילדיהם ועל חשיבותה של מעורבות הורית.

חושן כהן , תלמידת כתה ח , מסכמת:" נהניתי לשחק עם ההורים במשחקי שיתוף פעולה מיוחדים. בהרצאה למדתי הרבה דברים חדשים, על סכנות ברשת שלא הייתי מודעת אליהן".

אמה ,אסנת, הוסיפה: "אני מודה לצוות החינוכי במדרשה על היוזמה המיוחדת. הערב היה מחבר, מהנה ומרתק. ההרצאה על הסכנות ברשת היתה חשובה מאין כמוה, והעניקה לכולנו זווית ראיה אחרת על העולם הדיגיטלי"

מנהלת המדרשה אורית קאופמן : "אנו במדרשת אמי"ת מאמינים כי העולם הדיגיטלי  שבתוכו אנו חיים מחדד את הצורך בתקשורת אחרת. כיום, תפקיד המחנכים וההורים להוות ערוץ אמיתי  מחבר עוטף ואוהב המציג אלטרנטיבה יציבה ומשמעותית למסך."

 

צילום: דקלה טולדנו
קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח