מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

רבקה ברגר מאמי”ת טכנולוגי ויגאל בוחבוט מאמי”ת ב’ המתחדש – מורי המאה של החמ”ד

רבקה ברגר מאמי"ת טכנולוגי ויגאל בובחוט מאמי"ת ב' המתחדש, נבחרו לנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי )- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה...

רבקה ברגר מאמי"ת טכנולוגי ויגאל בובחוט מאמי"ת ב' המתחדש, נבחרו לנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי )- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

רבקה ברגר, יועצת בכירה וחברת הנהלה באמי"ת טכנולוגי אשקלון, הינה בעלת וותק של שנים רבות כיועצת בכל השכבות בבית החינוך.

רבקה מוכרת בבית החינוך כדמות מעוררת השראה באישיותה ובמסירותה לתלמידים ולחברי הצוות כאחד. המקצועיות שהיא מגלה בתחום הייעוץ והמוגנות משפיעה רבות על האקלים הבית ספרי ותורמת לרווחת התלמידים במובן הרגשי, החברתי והאישי ואף לצוות המורים ולכוורת הניהולית בה היא שותפה.

איציק אברג'ל מנהל אמי"ת טכנולוגי:

"אנו מברכים את רבקה על הזכייה ומאחלים לה שתוסיף להשפיע במסירותה הרבה על התלמידים ולקדם את בית החינוך מתוך חשיבה חינוכית-ערכית".

יגאל בוחבוט הינו מחנך וותיק ורכז קהילת ההורים באמי"ת ב', אשר מוביל יוזמות חינוכיות רבות בבית החינוך. כרכז קהילת ההורים הוא הוביל השנה את הקמתן של וועדות שונות בהם תורמים ההורים על פי בחירתם לבית החינוך: וועדות חסד, גיוס משאבים, שיווק ועוד.

יגאל בוחבוט, אשר הקים בבית החינוך את פינת ההנצחה לעשרת הבוגרים חללי מערכות ישראל, עומד בקשר עם משפחות החללים ודואג לשמור על חיבור בית החינוך להורים ולמשפחות השכולות.

התלמידים מספרים על מורה מסור ואהוב במיוחד, שיודע לשלב דרישות עם אכפתיות ואהבה ולא מוותר לאף אחד בדרך למיצוי היכולות.

מנהלי אמי"ת ב', מיכל פלג (מנהלת נתיב הבנות) והרב רפי מימון (מנהל נתיב הבנים), מברכים את יגאל על הזכיה:

"יגאל בוחבוט הינו מופת וסמל למסירות של מורה העושה ימים ולילות למען תלמידיו, לקידום כל אחד מהם למיצוי כל היכולות, ומצעיד את בית החינוך קדימה בחשיבה חינוכית-ערכית". 

קרא עוד...

תלמידי מקיף אמי”ת באר שבע הובילו כנס מנהיגות מחוזי

חברי הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) באר שבע ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז דרום...


חברי הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) באר שבע ארחו כנס מנהיגות מחוזי של המנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת במחוז דרום.

את הכנס, בו השתתפו כ-60 מתלמידי אמי"ת במחוז דרום, הובילו נורית דוידי- רכזת מנהיגות צעירה ברשת אמי"ת בשיתוף יפעת רוזנפלד- רכזת השותפויות בבית החינוך.

במהלך הכנס השתתפו חברי המנהיגות הצעירה בפעילויות הכרות וגיבוש והתנסו בסדנאות שונות בנושא ערבות הדדית, אותן הם יעבירו בבתי החינוך שלהם לרגל חגיגות 95 שנה לרשת אמי"ת אשר יצוינו השנה.

במהלך היום הובילו תלמידי אמי"ת ב"ש את האורחים בסיור בבית החינוך, והציגו בפניהם את מתחמי הלמידה החדשניים של בית החינוך, ואת שיטות הלמידה המיושמות בו.

במסגרת היום החווייתי למדו התלמידים שיר בשפת הסימנים והצטלמו לסרטון חגיגי לקראת יובל 95 שנה לרשת אמי"ת.

ליאל גורליק תלמידת כתה י' וחברת הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת מסכמת: "שמחנו לארח תלמידי אמי"ת מכל אזור הדרום ליום מיוחד במינו של גיבוש ומנהיגות, להכיר חברים חדשים וביחד לתכנן איך הופכים ססמאות של מעורבות חברתית וערבות הדדית- למעשים." 

צוריאל רובינס מנהל מקיף אמי"ת: "הנהגת התלמידים במקיף אמי"ת ב"ש שותפה מלאה בתכנון והובלת מערכי חינוך לערכים ותרומה לחברה, ואנו גאים על השותפות שלהם במנהיגות הצעירה של רשת אמי"ת המובילה לערכים של כלל ישראל וערבות הדדית".

צילום: יפעת רוזנפלד

קרא עוד...

ממעלה אדומים – לחלל תלמידי אמי”ת איתן מעלה אדומים בחצי גמר תחרות ‘ספייס לאב’ ע”ש אילן רמון

באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים השבוע בבית החינוך אמי"ת איתן מעלה אדומים , נבחר ניסוי העוסק בהשפעת תת כבידה על תפקוד הקנאביס כמסייע למערכת החיסונית, ...


באירוע חצי הגמר של תכנית "ספייסלאב" של קרן רמון שהתקיים השבוע בבית החינוך אמי"ת איתן מעלה אדומים , נבחר ניסוי העוסק בהשפעת תת כבידה על תפקוד הקנאביס כמסייע למערכת החיסונית,  לייצג את בית החינוך בתחרות הארצית בה יבחר הניסוי שישלח מישראל לתחנת החלל הבינלאומית.

במסגרת תכנית המצוינות "ספייסלאב" לומדים התלמידים על דמותם של אילן ואסף רמון ז"ל, ומתכננים ניסוי מדעי אותו יבצעו אסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית. את התלמידים מלווים רכז המצוינות בבית החינוך נריה מימון והמנטור מטעם התכנית, שלומי שטמפפר , סטודנט לפיזיקה.

לאחר שהתלמידים עבדו בקבוצות שונות ובחרו את נושא הניסוי, התקיים השבוע חצי הגמר בו התמודדו ארבעה נבחרות של תלמידי כתה ט' זו מול זו על ייצוג בית החינוך בשלב הגמר הארצי ועל כרטיס לחלל.

בערב נכחו ד"ר רן ליבנה מנכ"ל קרן רמון וכן פרופסור ניר שביב מנהל תחום הפיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים.

חברי הצוות הזוכה  הם אליה אלון, בניה שורקי, מבשר בארי , אריאל אסייג ורוניאל איבגי. הרעיון שלהם, אשר נבחר במקום הראשון,  היה בעל הפוטנציאל הגדול ביותר לתרומה לאנושות ועסק כאמור במדידת השפעת תת כבידה על השימוש בקנבינואיד CBD (אחד מהחומרים בקנאביס, משכך כאבים ואנטי דלקתי)  על תאים במערכת החיסונית.

ניסוי זה ייצג את בית החינוך בגמר הארצי של התכנית, אשר יתקיים בשבוע החלל הישראלי.

דניאל בארי, מנהל בית החינוך: "מדהים לראות מה מעניין את התלמידים ואיך הם חוקרים ובודקים את הנושא עם ניצוץ בעיניים. אני מאמין ביכולתם של להצליח בניסוי הנבחר ולהגיע לשורה הראשונה של החקר במדינה, בעולם - ובחלל. אנו שמחים לקחת חלק בתכנית כל-כך משמעותית ומרתקת ומודים לכל העוסקים במלאכה" .

 

 בתמונה: חצי הגמר תחרות 'ספייס לאב' באמי"ת איתן עם הבוחנים ד"ר רן לבנה מנכ"ל קרן רמון ופרופ' ניר שביב מנהל תחום פיזיקה באוניברסיטה העברית.

צילום: נריה מימון
קרא עוד...

משפחה על הבמה – הפקת “ניצוצות”  של אולפנת אמי”ת נגה גרפה תשואות סוערות

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש העלו השבוע את ההפקה המסורתית של האולפנה- "ניצוצות" – באולם המופעים בצרעה, וגרפו תשואות סוערות...


תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש העלו השבוע את ההפקה המסורתית של האולפנה- "ניצוצות" – באולם המופעים בצרעה, וגרפו תשואות סוערות.

בהפקה, שהפכה למסורת באולפנה, לוקחות חלק כמעט כל תלמידות האולפנה בשותפות מלאה .

השנה , נבחר המחזה "צלילי המוזיקה" , כשיא של עיסוק בנושא ערכי המשפחה בו עסקו כל תלמידות האולפנה, במפגשי שיח ויצירה סביב נושא כוחה של משפחה, שורשים, מורשת ועוד.

תהליך הפקת המחזה, בהובלת הרכזת החברתית נטע שני והבימאית שרית ספרא,  אפשר לכל התלמידות לקחת אחריות ולהתבטא במגוון תחומים: הכנת התפאורה, מקהלה, נגינה, משחק, עוזרות במאית, ועוזרות במה. השכבות הבוגרות לקחו אחריות על הדרכת הריקודים ובחירת המוזיקה של השכבות הצעירות יותר.

העבודה הרבה שהשקיעו התלמידות בהפקה הסתכמה בערב תיאטרלי סוחף, להנאת מאות הצופות שגדשו את האולם ומחאו כפיים ממושכות לכל השותפות בתהליך היצירה.

תלמידות כתה ט' בליווי המורה נחמה מינץ  הפיקו תערוכת שחזור צילומים יוצאת דופן אשר הוצגה בכניסה לאולם התאטרון. בתערוכה הציגה כל תלמידה עבודת שחזור של תמונה ייחודית מהאלבום המשפחתי – לצדה של התמונה המקורית. התלמידות בחרו לשחזר תמונות ישנות של נשות המשפחה, תמונות שלהן מגיל צעיר, תמונות של בית המשפחה בארץ המוצא לעומת ביתן היום- ועוד. התערוכה הייחודית עוררה התרגשות רבה בקרב באי התאטרון.

מרים קורן ראש האולפנה:

 "מעבר לתוצר הסופי שהיה איכותי, מקצועי וברמה גבוהה מאד, הושם דגש על התהליך החינוכי שהבנות עברו ועל הוצאת כוחות מן הכוח אל הפועל.  מרגש היה לראות בנות שהביאו את יכולותיהן האומנותיות לכדי ביטוי מעשי והחיבור הנפלא בין השכבות."

צילום: שירה אליהו

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת טכנולוגי אשדוד במבצע “ואהבת”

לרגל שבוע "ואהבת לרעך כמוך" שנערך השבוע באשדוד, ולכבוד חג החנוכה הקרב ובא, יצאו תלמידי אמי"ת טכנולוגי אשדוד למבצע של שמחת חנוכה בבתי ספר ברחבי העיר...


לרגל שבוע "ואהבת לרעך כמוך" שנערך השבוע באשדוד, ולכבוד חג החנוכה הקרב ובא, יצאו תלמידי אמי"ת טכנולוגי אשדוד למבצע של שמחת חנוכה בבתי ספר ברחבי העיר.

תלמידי שכבה י-י"א הגיעו במהלך השבוע לבתי הספר לחינוך מיוחד מעלות וגלים והפעילו את הילדים בהפעלות מגוונות הקשורות לחנוכה. הפעילות כללה דוכני יצירה, תחנות ספורט , שירי חנוכה וחלוקת סופגניות, להנאתם הרבה של התלמידים הצעירים.

מיקה מכחל תלמידת אמי"ת טכנולוגי מסכמת את השבוע המיוחד: "זאת ההרגשה הכי טובה שהייתה לי לדעת ששמחתי ילד מיוחד במינו. חד משמעית כל אחד מהם מיוחד ובעל קסם ייחודי. שמחתי לקחת חלק בפעילות המיוחדת ".

סימה פרץ מנהלת אמי"ת טכנולוגי: תלמידינו, השותפים במגוון יוזמות של התנדבות ותרומה לקהילה, מגלים כל פעם מחדש כי השמחה הגדולה ביותר היא זו הנובעת מנתינה לזולת ".

צילום: אמי"ת

קרא עוד...

האלוף שקדי לתלמידי אמי”ת מודיעין: “אתם מנהיגי הדור הבא”

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סאתקר) ארחו השבוע את תלמידות מדרשת אמי"ת ותלמידי עירוני ג' למפגש מרתק עם מפקד חיל האוויר לשעבר ומנכ"ל אל-על לשעבר האלוף אליעזר שקדי...


תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סאתקר) ארחו השבוע את תלמידות מדרשת אמי"ת ותלמידי עירוני ג' למפגש מרתק עם מפקד חיל האוויר לשעבר ומנכ"ל אל-על לשעבר האלוף אליעזר שקדי.

המפגש נערך במסגרת התכנית "כנפי רוח" הפועלת באמי"ת בנים זה מספר שנים לזכרו של סרן נתן כהן ז"ל, תושב מודיעין אשר נפל לפני חמש שנים במבצע צוק איתן, שלושה חודשים לפני מועד חתונתו.

כחלק מהתכנית מתארחים השנה בבית החינוך דמויות מובילות בציבוריות הישראלית לשיחות מעוררות השראה עם התלמידים.

האלוף שקדי שיתף את התלמידים בתובנות אותן רכש במהלך שירותו הצבאי ותפקידי הניהול בהם החזיק. שקדי דבר עם התלמידים על מנהיגות ומצוינות ואמר להם בין השאר כי "אזרחות טובה בנויה על נתינה לזולת ואמון של כל אחד מכם ביכולותיו".

במפגש, אשר נערך בחסות עמותת פוש לצמצום פערים בחינוך,  השתתפו גם הוריו של סרן נתן כהן דוד ולימור כהן ונציגים מעיריית מודיעין.

האלוף שקדי סייר בבית החינוך, נפגש עם נבחרות הרובוטיקה עטורות הפרסים של בית הספר ושמע מהן על התכניות שלהם לשנה זו.

ליאור הלוי מנהל אמי"ת בנים :"אנו שמחים על ההזדמנות להפגיש את תלמידינו עם דמויות מובילות בחברה הישראלית, מהם הם לומדים על מנהיגות וציונות, לזכרו של סרן נתן כהן ז"ל המהווה מופת ודוגמא עבור כולנו".

בתמונה (מימין) סגן ראש העיר מוייש לוי, האלוף אליעזר שקדי, דוד ולימור כהן ומנהל בית החינוך ליאור הלוי

צילום: אורי בוסקילה

קרא עוד...

חנה כהן מאולפנית אמי”ת צפת – מורת המאה של החמ”ד

חנה כהן, רכזת מו"פ (מחקר ופתוח) באולפנית אמי"ת צפת, נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה...


חנה כהן, רכזת מו"פ (מחקר ופתוח) באולפנית אמי"ת צפת, נבחרה לאחת מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי) - מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

חנה כהן, מוותיקות צוות ההוראה באולפנית, משמשת כרכזת מחקר ופיתוח, חברת צוות הנהלה, רכזת פדגוגית ומורה למתמטיקה ושמשה גם כמדריכת מחוז צפון מטעם משרד החינוך.

בשנים האחרונות עברה אולפנית אמי"ת צפת מהפך בשיטות הלמידה ומעבר להוראה חדשנית. חנה, אשר היתה בין מובילות התהליך בבית החינוך, השתלמה באופן יסודי ומקיף בנושא 'פדגוגיה מוטת-עתיד' , עמדה בראש צוות מחקר ופיתוח באולפנית והובילה את בית החינוך להוראה מותאמת למאה ה-21. בהובלתה חל זינוק משמעותי בזכאות לבגרות של תלמידות בית החינוך העומד על כ-95%.

בבית החינוך מספרים על מורה מעוררת השראה באישיותה ובמסירותה להוראה. אהובה על צוות המורים ומסורה לתלמידות, חנה פתוחה בכל עת ללמידה והתחדשות במטרה לקדם כל תלמידה להצלחה- וזאת בלי לוותר על עוגנים שיבטיחו הצלחה בטוחה של מהלכי התחדשות.

מנהלת האולפנית יפה שמש-פרג'ון: "בצניעות ובענווה חנה מהווה דוגמא אישית לכל הסובבים אותה. באישיותה ובמסירותה היא מהווה מופת וסמל למסירות של מורה העושה ימים ולילות למען תלמידותיה, לקידום כל אחת ואחת מהן למיצוי כל יכולותיה, ומצעידה את האולפנית קדימה בחשיבה חינוכית וחדשנית". 

קרא עוד...

הרב איתי וייס מנהל התיכון בישיבת אמי”ת עמיחי רחובות –מורה המאה של החמ”ד

הרב איתי וייס מנהל התיכון בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות  נבחר לאחד מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי)- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה...


הרב איתי וייס מנהל התיכון בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות  נבחר לאחד מנבחרת 'מורי המאה' של החמ"ד (חינוך ממלכתי דתי)- מורים מצטיינים אשר יקבלו השנה אות הצטיינות בהוראה.

בין הנימוקים לקבלת הפרס צויין בין השאר, כי הרב וייס, אשר משמש גם כרכז התנ"ך ורכז החינוך החברתי בישיבת אמי"ת עמיחי,  מתאפיין במסירות, יצירתיות , מאור פנים ומחשבה מעמיקה לקידום התלמיד ובית החינוך.

בתחום החינוך חברתי בנה הרב איתי וייס תכנית שש שנתית שמקיפה את החינוך החברתי ערכי ורגשי מכתה ז עד י"ב. התכנית מתאפיינת בתפיסה חינוכית הוליסטית שמשלבת את החינוך החברתי יחד עם סולם הערכים היהודי והתורני בישיבה ויחד עם בניין העולם הרגשי של התלמידים. התכנית נבנתה בשיתוף היועצות שאמונות על ההיבטים הרגשיים,  והצוות החינוכי והמחנכים שאמונים על ההיבטים הערכיים והתורניים בישיבה.

הרב וייס מוביל בישיבה את שיטת ההוראה "בינה" המבוססת על עקרונות "פדגוגיה מחנכת". יחד עם צוות רחב, מוביל הרב וייס פיתוח שלושה יסודות בפדגוגיה החדשנית: למידת עומק, למידה שיתופית ולומד עצמאי. העקרונות הללו מיושמים בהצלחה רבה במעגל הצוות בעצמו , שמהווה דוגמא לתלמידים. הלמידה מתרחשת בעיקר במרחבי למידה חדשניים (גוגיה) המאפשרים את הגמישות המעשית ללמוד על פי עקרונות אלה.

הרב שמעון שושן ראש ישיבת אמי"ת עמיחי ברך את הרב איתי וייס על הזכיה:

"הרב איתי הינו מופת וסמל למסירות של מורה ומחנך, העושה ימים ולילות למען תלמידיו ,למען קידום כל אחד ואחד מהם למיצוי כל יכולותיו, ומצעיד את הישיבה קדימה בחשיבה בעלת עומק וחזון חינוכי-ערכי".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח