קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מקום שני באולימפיאדת הפיזיקה הארצית לתלמיד בית החינוך אמי”ת ב”ש

15894324_1217670241613957_6311550329618308907_n

תלמיד בית החינוך אמי"ת ב"ש (ע"ש וסרמן),  איתי עזריה, זכה במקום השני בתחרות ה'אולימפיזיקה' הארצית של החינוך הממלכתי דתי  שנערכה השבוע במכון לב בירושלים...

15894324_1217670241613957_6311550329618308907_n

תלמיד בית החינוך אמי"ת ב"ש (ע"ש וסרמן),  איתי עזריה, זכה במקום השני בתחרות ה'אולימפיזיקה' הארצית של החינוך הממלכתי דתי  שנערכה השבוע במכון לב בירושלים.

בתחרות השתתפו תלמידים ותלמידות כיתות י"א-י"ב, מעשרות מוסדות הציונות הדתית בכל רחבי הארץ, הניגשים לבחינת הבגרות בפיזיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.

מטרת התחרות היא לחזק את המצוינות בקרב תלמידי החמ"ד בכל רחבי הארץ ולעודד אותם לפתח את החשיבה ואת היכולות שלהם, תוך הכוונה ללימודים גבוהים במוסדות להשכלה גבוהה .

במהלך ההכנה לתחרות נחשפו התלמידים להרצאות ופעילויות מגוונות בפיזיקה. שמעו על מסלולי הלימוד האפשריים המשלבים חינוך תורני ברמה גבוהה, ונפגשו סטודנטים ובוגרים של המכון. באחת השיחות דיבר סא"ל בני מילגרום, בוגר אמי"ת בר אילן גוש דן, מרצה בחוג להנדסת אלקטרואופטיקה במכון לב. את האירוע הוביל ד"ר יבגני פרישמן, ראש החוג להנדסת אלקטרוניקה.

איתי עזריה, תלמיד כתה י"ב בתכנית המצוינות נחשון בבית החינוך אמי"ת הרשים את השופטים בתשובותיו המדויקות בשלב הגמר של התחרות, וזכה במקום השני הארצי.

אלישע פלג, מנהל בית החינוך אמי"ת, ברך את איתי על הזכיה: "העיר באר שבע ידועה בעשיה הרבה לקידום התלמידים למצוינות ובעידוד לימודי הסייבר והמחשב. אף אנו מעודדים את תלמידנו להתקדם ולהתפתח בכל התחומים, ביניהם בתחומי המדעים המדויקים. אנו בטוחים כי איתי יוסיף ויעשה חיל בלימודיו".

תלמידי בית החינוך אמי"ת ב"ש משתתפים בתחרויות מדעים ארציות ובינלאומיות רבות וזוכים לשבחים רבים על הישגיהם המחקריים.

ד"ר רחלה תורג'מן, מנחה לפיזיקה של רשת אמי"ת מציינת: "כ -50 תלמידי רשת אמי"ת מכל רחבי הארץ השתתפו בתחרות, תלמידים חדורי מוטיבציה שהתמודדו עם שאלון מאתגר במיוחד."

 

קרא עוד...

תלמיד עם כנפיים

סגן ת

בין מקבלי כנפי טיס בסיום קורס טיס שנערך בשבוע שעבר, היה גם סגן ת', בוגר בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), אשר הזמין את המחנך שלו, דני...

סגן ת

בין מקבלי כנפי טיס בסיום קורס טיס שנערך בשבוע שעבר, היה גם סגן ת', בוגר בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג), אשר הזמין את המחנך שלו, דני ניקרטין, לטקס הענקת הכנפים.

סגן ת', תושב ר"ג הזכור בבית החינוך כתלמיד מחונן, המשיך לאחר התיכון לשנה וחצי של לימודים במכינה הקדם צבאית "קשת". במקביל לקורס הטיס הוא השלים לימודי תואר במתמטיקה ומדעי המחשב.

דני ניקרטין, רב ומחנך באמי"ת בר אילן גוש דן, חינך את ת' במשך שלוש שנים בתיכון ושמר עמו על קשר הדוק. ניקרטין הוזמן במהלך הקורס לקחת חלק ב"יום המורה" בו הזמין כל חניך בקורס את המורה אשר השפיע עליו ביותר.

עם סיום הקורס, התרגש ניקרטין לקבל הזמנה להשתתף בטקס הענקת הכנפיים לתלמידו:

"הפגישה עם ת' וחבריו לכתה שבאו לעודד אותו עם קבלת הכנפיים, הייתה מעצימה ומרגשת. ת' וחבריו צועדים בנתיב של צמיחה- אנושית וערכית. אני מברך את גורלי שאפשר לי ללוות אותם לאורך חלק מנתיב זה", אומר ניקרטין.

תומר שופר, מנהל בית החינוך אמי"ת בר אילן גוש דן: "אנו גאים בקשר האמיץ שבין ת' תלמידינו לבין מחנכו, הרב דני, שסייע לו לסלול את דרכו למכינה הקד"צ ולקורס הטיס, ומברכים את ת' על הישגיו ועל בחירתו בשירות כה משמעותי".

 

קרא עוד...

המורים מצטיינים? המשפחות זוכות בנופש

20161227_124749-1

רשת החינוך אמי"ת הזמינה כ 250 מורים מצטיינים מכל רחבי הארץ לארבעה ימי חופשת חנוכה באילת  ...

20161227_124749-1
רשת החינוך אמי"ת הזמינה כ 250 מורים מצטיינים מכל רחבי הארץ לארבעה ימי חופשת חנוכה באילת  .

סך הכל מעל 1100 מורים ומורות  ובני משפחותיהם.

דמי החנוכה המיוחדים הם חלק מתכנית תגמול שממריצה מורים, מחנכים ומנהלים לתת יותר עבור התלמידים ומקדמת את החינוך בישראל.

שווה להיות בן משפחה של מורה מצטיין ברשת אמי"ת, מאתים וחמישים מורים מצטיינים זכו לצאת לנופש חנוכה עם בני משפחותיהם בבתי מלון באילת כהוקרה על עשייתם החינוכית. ברשת  אמי"ת החליטו להוקיר  את המורים על השקעה יוצאת דופן  במהלך השנים.

את המורים המצטיינים בחרו מנהלי בתי החינוך של אמי"ת ברחבי הארץ, וכן צוותי החינוך וההוראה בכל בית חינוך,  על פי קריטריונים ויעדים שהציבו לעצמם ולבית הספר. הזוכים הם מי שהביאו את תלמידיהם להישגים לימודיים וחינוכיים יוצאים מן הכלל.

ד"ר אמנון אלדר , מנכ"ל רשת אמי"ת, הסביר כי "אנחנו מאמינים כי מצוינות ראויה לתגמול וכי מורה טוב צריך לזכות להערכה ולעידוד. מורה מוערך הוא מורה טוב יותר שימשיך להשקיע בתלמידים ובבית החינוך ומערכת החינוך תצא נשכרת מהוקרה ראויה".

"זהו רק צעד קטן בתוך מכלול של צעדים להעצמת המורים, שהם  האנשים החשובים ביותר בבתי הספר, הם העומדים מול התלמידים בכיתה והם הצריכים להוליך אותם להצלחה ולמיצוי עצמי. החברה הישראלית חייבת למורים חוב עצום על בחירתם בכיתה. רשת אמי"ת כיום שמה את המורים במרכז ומובילה את תהליך הגוגיה ההופך את המורים ממלמדים ללומדים וממעבירי ידע למעוררי למידה בכיתה תוך בניית קהילה חינוכית לומדת"

"הנופש הוא גם הזדמנות להחשף לעשיה החינוכית העניפה של מורים עמיתים מכל רחבי הארץ. כשמורה מירוחם יושב ליד מורה מחצור בבית המדרש בלימוד משותף  הם יכולים להכיר אחד לשני כיווני חשיבה ועשיה ייחודית שמבטאת את בתי הספר השונים".   

במהלך החופש המשותף המורים ובני משפחותיהם ישתתפו בטיולים מודרכים, בשיעורים מיוחדים לחנוכה, במופעי מוזיקה ובידור לכל המשפחה. שיא השבוע יהיה הטקס המרכזי בו יזכו המורים לתעודת הוקרה ולתודה אישית ממנכ"ל הרשת.

 

קרא עוד...

מסע הג’יפים של תלמידי תכנית “ניצוצות” באמי”ת דביר בית שמש

תלמידי אמי"ת דביר בכיתות ט'-י"א משתתפים בכל יום שישי בתכנית "ניצוצות", החושפת את התלמידים לאנשים "עם ניצוץ בעיניים", מתחומים מגוונים ושונים. התלמידים בוחרים  לאיזו קבוצת 'ניצוץ' להשתייך ע"פ התחומים האהובים...

תלמידי אמי"ת דביר בכיתות ט'-י"א משתתפים בכל יום שישי בתכנית "ניצוצות", החושפת את התלמידים לאנשים "עם ניצוץ בעיניים", מתחומים מגוונים ושונים. התלמידים בוחרים  לאיזו קבוצת 'ניצוץ' להשתייך ע"פ התחומים האהובים עליהם, או כאלו שנראים להם מעניינים ומרחיבי אופקים. לומדים מה נדרש לכל מקצוע ותחום, כיצד מימשו 'הניצוצאים' את חלומם, ואף מתנסים בשטח.

במשך שני מפגשים, שהתקיימו בחודש האחרון, למדה קבוצת תלמידים על המושג "ג'יפאות"- אהבת הארץ, חברות, התנדבות, יחידות חילוץ וסיירות.

ביום שישי האחרון יצאה קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר לטיול ג'יפים ב"דרך הפטרולים" - מ'זוהרים' ועד עמק האלה.

שיירת הג'יפים חצתה גבעות מוריקות, עצרה לצד כרכומים וסתווניות, התלמידים למדו להבחין בין סוגי הג'יפים השונים, מערכות הקשר, אופן התחזוקה והציוד הנלווה לפעילויות הכרוכות בשטח.

לקינוח בקבר השייח' ליד תל שכה, נשלפו ערכות הקפה וגם תה צמחים לא נפקד מקומו. בתצפית ובדיון הסוער שהתפתח נקשרו החייל היורה בחברון, הרועה הזקן משיירת הל"ה והערך "טוהר הנשק".

אחד התלמידים סיכם את הסיור: "נראה כאילו רק טיילנו, אבל בעצם למדנו המון בטיול הזה: למדנו על האזור בו אנחנו גרים, למדנו קצת תנ"ך וקצת היסטוריה, ובעיקר למדנו מכך שהיינו כמה שעות עם נהגי הג'יפים המדהימים, שלמרות שהם מבוגרים התנהגו כאילו הם ממש חברים שלנו".

והמורה אלי, שהתעקש ומצא נרקיסים שהזדרזו לפרוח, אמר: "אלה היו שלוש וחצי שעות של עונג צרוף. המתנדבים השקיעו במסלול משמעותי שיש בו אתגרי עבירות וגם נוף מדהים, מורשת והסטוריה, שכונות חדשות בצד עתיקות. סיור כזה עם אנשים כאלה, אי אפשר לקנות בכסף, ואי אפשר לשכוח".

previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...

רוכבים על סוסים באמי”ת דביר

לא כל תלמיד זוכה לצאת לטיול רכיבה מרהיב במסגרת בית הספר...

לא כל תלמיד זוכה לצאת לטיול רכיבה מרהיב במסגרת בית הספר.

קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר זכתה לחוויה מיוחדת ביום שישי האחרון.

במסגרת פרויקט ניצוצות, השתתפה קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר בסדנה שעסקה ברכיבה על סוסים. רוני נווה, בכיר בסוכנות ביטוח ממרכז הארץ, אוהב מאוד לרכב על סוסים. התחביב הזה הוא חלק בלתי נפרד מחייו של רוני מאז היה נער, ובחודש האחרון הוא חלק אותו עם תלמידי אמי"ת דביר. רוני סיפר לתלמידים כיצד הרכיבה השתלבה בחייו, וכיצד היום הוא מתנדב עם הסוסה שלו במשמר הגבול ביחידת הפרשים.

שיאם השל המפגשים היה ביום שישי האחרון, כאשר רוני הגיע עם חבר, שגם הוא רוכב מנוסה, וביחד הם יצאו עם קבוצת התלמידים מאמי"ת דביר לרכיבה בחוות רטורנו.

קבוצת הרוכבים טיילה באזור, טיפסה על הרים וירדה בגאיות, במזג אוויר מדהים שהאיר להם פנים, אחרי הגשמים של אמצע השבוע ולפני הגשמים שהתחילו ביום שישי בצהרים ונמשכו בשבת.

"היה ממש כיף ומלמד. עכשיו אנחנו מחפשים חווה בה נוכל להמשיך לרכב" סיכם אחד התלמידים, וחברו הוסיף: "למדנו על סוסים, ונהנינו ברכיבה. היה כיף".

מנהל בית הספר, ד"ר צחי לב-רן: "העובדה שהתלמידים רואים אנשים מגוונים שיש משהו בחיים שלהם שהם מאוד אוהבים ומצליחים לממש אותו, היא הדבר החשוב ביותר בעיני בפרויקט ניצוצות. פחות חשוב מהו הדבר: רכיבה על סוסים, ניהול פרויקט בהיי טק, משפטים, מנהיגות, פיסול בזכוכית, קאוצ'ינג, ג'יפאות או כל דבר אחר. העיקר – היכולת לחלום רחוק, ולהגשים את החלום"

previous arrow
next arrow
Slider
 
קרא עוד...

מאור עקיבא להוליווד

תמונה מערב הגמר

סרטם של תלמידי מגמת הקולנוע והתקשורת בקריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא ישתתף בתחרות בינלאומית בהוליוו...

תמונה מערב הגמר
סרטם של תלמידי מגמת הקולנוע והתקשורת בקריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא ישתתף בתחרות בינלאומית בהוליווד

מסך שחור

תלמידי קריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא שוב בדרך לשטיח האדום:

סרטם של תלמידי מגמת קולנוע ותקשורת נבחר להשתתף בתחרות הבינלאומית לסרטי תלמידים, שתיערך בהוליווד בדצמבר הקרוב.

זו השנה החמישית שתלמידי המגמה משתתפים בתחרות הבינלאומית, בה משתתפים 85 סרטים מרחבי העולם.

הסרט שעלה לגמר העולמי הוא  "מסך שחור", המספר על שוטר בעל משפחה החוטף את רוצח סבו לאחר שהמשטרה סגרה את תיק החקירה בעניינו. בדרך לנקום את מות סבו הוא מאבד את כל היקר לו בחיים.

הסרט הופק על ידי תלמידי המגמה מור כרמל, דורן מלכה ואלירן זנטי . בין השחקנים-  מורים בקריית החינוך.

בנוסף לתחרות הבינלאומית בהוליווד נבחר הסרט גם לגמר תחרות סרטי התלמידים האירופאית בספרד, ולפסטיבל הרצליה לסרטי תלמידים ונוער.

תלמידי מגמת התקשורת והקולנוע בקריית החינוך אמי"ת עתידים זכו כבר פעמיים במקום הראשון בפסטיבל היוקרתי בהוליווד ובפרסים נוספים בפסטיבל הסרטים בחיפה, תחרות הסרטים הדוקומנטריים דוק אביב ועוד.

במגמה לומדים כ150 תלמידים מכיתות י' עד יב'. במסגרת שירותם הצבאי משרתים בוגרי המגמה ביחידות ההסרטה השונות של צה"ל, וחלקם אף ממשיכים ללימודים אקדמאיים בתחום.

ארז מעודה, מרכז מגמת הקולנוע והתקשורת בקריית החינוך: "העלייה לגמר מעידה על הרצינות והרצון להצלחה של תלמידי המגמה לצד העבודה המסורה של צוות המורים.אני בטוח שהסרט ייצג את בית הספר ואת ישראל בכבוד.

"חלומו של כל איש קולנוע ששמו יתנוסס יום אחד ברחובות הוליווד ותלמידי המגמה שלנו עושים זאת כבר בגיל צעיר ואין זה מובן מאליו. בית הספר ימשיך להוביל את תלמידיו להישגים והצלחה גם בקצה השני של העולם ואני בטוחה שגם השנה, נחזור עם פרס", סיכמה מנכלי"ת קריית החינוך אתי לרדו.

 

קרדיט: אמי"ת עתידים אור עקיבא

קרא עוד...

מאות לקחו חלק בערב הוקרה לפצועי צה”ל נערך בישיבת אמי”ת אלירז פ”ת

????????????????????????????????????

תא"ל רסאן עליאן לתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בערב הוקרה לפצועי צה"ל: "בית החינוך שלכם קרוי על שם גיבור ישראל שנפל-זיכרו תמיד את הגיבורים החיים...

????????????????????????????????????
תא"ל רסאן עליאן לתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בערב הוקרה לפצועי צה"ל: "בית החינוך שלכם קרוי על שם גיבור ישראל שנפל-זיכרו תמיד את הגיבורים החיים"

מאות השתתפו בערב הוקרה מרשים לפצועי צה"ל שנערך השבוע (א) בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת, במעמד תא"ל רסאן עליאן- קצין חי"ר וצנחנים ראשי.

בערב, אותו יזמו  חברי מועצת התלמידים והרכזת החברתית בישיבה שגית אלמליח,  לקחו חלק תא"ל רסאן עליאן, ראש עיריית פ"ת איציק ברוורמן, סגנו ומ"מ איציק דיעי וחבר מועצת העיר- רמי גרינברג.

תא"ל רסאן עליאן, פתח את הערב . הוא שיתף את הקהל בסיפור לחימתו ופציעתו במבצע צוק איתן וקרא לתלמידים להמשיך את הרוח הגדולה של ערב ההוקרה המיוחד ולקחת עליהם את משימת ליווי הפצועים בשגרת החיים : "הישיבה שלכם קרויה על שם גיבור ישראל רב סרן אלירז פרץ הי"ד שהקריב את חייו למענינו. על כולנו לזכור את הגיבורים החיים- פצועי צה"ל הם גיבורים אמיתיים לא פחות, גבורתם באה לידי ביטוי בהתמודדות יום יומית, פיזית ומנטלית".

הערב נחתם בשיחתו המרגשת של עשהאל שבו, שנפצע בפיגוע טרור בביתו שביישוב איתמר לפני 14 שנה, איבד את רגלו הימנית , את אמו ושלושת אחיו. שבו שוחח עם התלמידים על דרך ההתמודדויות  שלו עם הקשיים, התגברות על מכשולים, פרופורציות לחיים ואף נתן טיפים להצלחה. הדגיש בפני התלמידים את הכוחות הנסתרים הקיימים בכל אדם ודוחפים אותו קדימה.

את האולם מילאו מפה לפה מאות בני נוער- תלמידי הישיבה וחברי תנועות הנוער השונות בעיר.

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז הודה למועצת התלמידים ולרכזת החברתית שגית אלמליח על הפקת הערב המרגש.

" החוב שאנו חבים לפצועי צה"ל ופעולות האיבה הוא עצום ואיננו מתחיל ונגמר בערב הוקרה. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

 

קרא עוד...

השר הרב והגז

שטייניץ

שר האנרגיה יובל שטייניץ הגיע השבוע לישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול בכפר בתיה, רעננה, ושטח בפני התלמידים את משנתו בנוגע למתווה הגז אותו הוא מוביל...

שטייניץ
שר האנרגיה יובל שטייניץ הגיע השבוע לישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול בכפר בתיה, רעננה, ושטח בפני התלמידים את משנתו בנוגע למתווה הגז אותו הוא מוביל.

המפגש נערך במסגרת בית מדרש ציבורי המתקיים בישיבה מדי יום שישי, בו נידונות סוגיות ציבוריות שונות והשקתן לעולם התורה. זאת לאחר מכתב פומבי שפירסם ראש הישיבה, הרב יובל שרלו תוך התנגדות למתווה הגז והרצאה של הכלכלן ארז צדוק המתנגד למתווה הגז בפני התלמידים. השר שטייניץ ששמע על כך, ביקש לקבל אף הוא את הבמה להסביר את עמדתו בבית המדרש הציבורי ולהגן על מתווה הגז על פי ראותו.

התלמידים הציבו בפני השר שטייניץ שאלות נוקבות בנוגע לכדאיות הכלכלית והחברתית של מתווה הגז. השר ענה על פי תפישתו את הנושא והוסיף : " התקיפו אותי בשל מתווה הגז משני הצדדים- מצד הטייקונים כשהעליתי את המסים שלהם בתור שר אוצר, ומצד מתנגדי המתווה בתור שר האנרגיה .אבל אני לא מתכוון להיכנע . זה לא ויכוח- זוהי הפחדה".

הרב שרלו הודה לשר על הקדשת הזמן להסביר את הנושא בפני התלמידים :"אני מאמין כי על מנת לברר נושא חברתי, כלכלי או תורני לעומקו יש להאזין היטב לכל הקולות המושמעים בנושא ולא להסתפק בתמונה חד מימדית".

 

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74
כפתור נגישות פתוח