קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידות אמי”ת בנות מעלה אדומים – מדעניות העתיד

טכניון כימיה

במסגרת התכנית לעידוד התלמידות להצטיינות במדעים, יצאו תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים ליום שכולו העצמה נשית בטכניון בחיפה...

טכניון כימיה
במסגרת התכנית לעידוד התלמידות להצטיינות במדעים, יצאו תלמידות בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים ליום שכולו העצמה נשית בטכניון בחיפה.

התלמידות נפגשו עם דמויות נשיות מובילות בטכניון , כגון ראשת פקולטה, דוקטורנטית בת העדה האתיופית ועוד, ושמעו מהן על הדרך האישית שלהן להצטיינות מדעית.

התלמידות סיירו בפקולטה לכימיה וערכו הכרות עם ניסויים שונים הנערכים במחלקה. במעבדה לניפוח זכוכית למדו איך מעצבים זכוכית למגוון כלים ייחודיים למחקר בכימיה ובמעבדה נוספת נחשפו לחומרים בעלי תכונות יחודיות, כגון חומר ההופך מנוזל למוצק לאחר חימום, מים המתאדים ללא חימום- ועוד.

בפקולטה להנדסת חשמל שם שמעו התלמידות הסבר מראשת הפקולטה על הייחוד של עבודת המחקר הנעשית במקום. התלמידות למדו על בינה מלאכותית, איסוף מידע אינטרנטי ושימושים טכנולוגיים יחודיים- כגון סריקת ומיפוי טכנולוגי של ממצאים ארכיאולוגיים.

התלמידות נחשפו לפיתוחים מקוריים עליהם עובד צוות המחקר של הטכניון, אשר התרשם מהידע אותו הפגינו התלמידות במהלך הביקור.

אחת התלמידות סיכמה ואמרה: "היום היה בשבילי מהנה ומסקרן - זכיתי להכיר תחומי מדע חדשים שלא ידעתי על קיומם ופגשתי נשים מאד מעניינות ומצליחות".

ברנדה הורביץ פרוור, מנהלת אמי"ת בנות:" מטרתינו היא לפתוח בפני התלמידות צוהר לעולם המדע והטכנולוגיה ולקדם אותם להצטיינות מדעית ולהשתלבות בקדמת המדע ,  תוך מיצוי כל כשרונותיהן ".

קרא עוד...

ערב “שירת הבקשות” בישיבת אמי”ת אשדוד

שירת הבקשות (1)

מאות הורים ותלמידים לקחו חלק בשבוע שעבר בערב פיוטים ייחודי בישיבת אמי"ת אשדוד : ערב "שירת הבקשות"...

שירת הבקשות (1)

מאות הורים ותלמידים לקחו חלק בשבוע שעבר בערב פיוטים ייחודי בישיבת אמי"ת אשדוד : ערב "שירת הבקשות".

בערב, בו השתתפו מעל 350 איש, הופיעו שניים מגדולי הפייטנים בארץ, רפי ברזני ואבי חטואל.

לצדם הופיעו גם פייטנים צעירים, תלמידי ישיבת אמי"ת ,אשדוד שריגשו את הקהל בכישרון פיוט יוצא דופן.

בערב החגיגי לקחו חלק מפקח הישיבה הרב אלי אדרי ומחמ"ד מחוז דרום הרב דוד חטואל, רב הקהילה הרב שמואל טולידאנו אשר נשא דברי התעוררות ואמונה.

המשתתפים נהנו מסעודה חגיגית אשר לוותה בצלילי פיוט ונגינה.

הרב שלום מלול, ראש ישיבת אמי"ת אשדוד הודה  לברוך ארביב על תרומתו הגדולה לאירוע, ולמנהל חט"ב אורן אלקרייף על הפקת הערב הייחודי:

"זכינו להתחיל מסורת בישיבת אמי"ת אשדוד- ערב של פיוטים ובקשות, להתרוממות הלב והנפש של כל קהילת הישיבה. בעבר היתה שירת הבקשות מחדירה קדושה ללבבות. היום זה חזר לדור הצעיר. אנו מגשימים חלום ומחזירים את הניגונים והמילים לנוער הצעיר. ועל הדרך מאחדים את קהילת הישיבה".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת בנים מודיעין במסע לקבלת תעודת הזהות

מודיעין זהות1

תלמידי שכבת י' באמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) קבלו את תעודות הזהות הראשונות שלהם בתום מסע בן ארבעה ימים מהנגב ועד לירושלים...

מודיעין זהות1

תלמידי שכבת י' באמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) קבלו את תעודות הזהות הראשונות שלהם בתום מסע בן ארבעה ימים מהנגב ועד לירושלים.

מטרת המסע החווייתי הייתה ליצור חיבור בין זהותם האישית לזהותם הלאומית, כהכנה לקבלת תעודת הזהות והפיכתם לאזרחים מן השורה.

המסע התחיל בהתמודדות עם מסלולים מאתגרים ומסע אלונקות בנוף המדברי. בטקס לצד קברו של בן גוריון ובמפגש עם העיתונאי אלישיב רייכנר, למדו התלמידים על  המציאות החברתית בנגב.

המסע המשיך בביקור בבה"ד 1 להכרות עם תהליך ההכשרה של קציני  צה"ל, ובחוויית סנפלינג אתגרית ומגבשת על צוקי מכתש רמון.

לאחר חניית לילה בה השתתפו בסדנאות התבודדות בשקט המדברי, עלו התלמידים להר הרצל בירושלים, לסיור בין קברי גדולי האומה וחללי צה"ל. משם המשיכו לטקס קבלת תעודות זהות בכנסת ולסיור במשכן בלוויית חברה הכנסת נאוה בוקר.

המסע המרגש נחתם בתפילת ערבית וריקוד ליד הכותל המערבי.

הרב איתמר חייקין, מנהל אמי"ת בנים: "אלפיים שנה לא היינו אזרחים בעולם אלא נוכחים נפקדים. והנה זכינו למדינה משלנו, ושוב אנחנו אזרחים בעלי זכויות. זוהי זכות שיש עמה גם אחריות עצומה. כעת חולקים תלמידינו בעלי תעודות הזהות בזכות ובאחריות גם יחד".

מודיעין זהות

קרא עוד...

שמחה של נתינה באמי”ת הלל בנות רחובות

20170228_170813

תלמידות בית החינוך אמי"ת הלל בנות רחובות (ע"ש גולד) החליטו לשתף בשמחת הפורים שלהם גם את ילדי החינוך המיוחד בעיר...

20170228_170813

תלמידות בית החינוך אמי"ת הלל בנות רחובות (ע"ש גולד) החליטו לשתף בשמחת הפורים שלהם גם את ילדי החינוך המיוחד בעיר.

לכבוד פורים הפך בית הספר בין לילה למערב הפרוע . בנות שכבת י' וי"א שתפו פעולה ועמלו במשך ימים על תפאורה ותחנות משחק בסגנון המערב הפרוע.

בבוקר ההפנינג אחרו תלמידות שכבה י את ילדי בית ספר "עידוד" , בית ספר לילדים בעלי צרכים מיוחדים . הילדים נהנו מתחנות משחק אשר הוכנו במיוחד עבורם והותאמו לצרכיהם, כאשר הנוכחים מספרים כי "את החיוכים על פני הילדים קשה היה לפספס".

 באותו ערב קיימו תלמידות שכבה י"א את יריד "המערב הפרוע" לכלל תושבי העיר רחובות.  כ1,500 תושבי העיר אשר הגיעו לאמי"ת-הלל נהנו מההפעלות, דוכני המכירה, הגרלות והפתעות בסגנון המערב הפרוע עליהם עמלו התלמידות , את היריד חתם המופע המרכזי "אישימבלונים".

את היריד הפיקו התלמידות כתרומה לקהילה- הן גבו סכום השתתפות סמלי של חמשה שקלים בלבד, על מנת לכסות את ההוצאות בלבד- ולאפשר לכל ילדי העיר חוויית יריד פורים ללא עלות מכבידה.

מירי גיל, מנהלת אמי"ת הלל :"שמחת הפורים האמיתית היא לשתף את האחר בשמחתנו. התלמידות השקיעו מכל הלב עבור שמחתם של הילדים ותושבי העיר- ובכך הפכו את חגיגות הפורים שלהן למשמעותיות במיוחד".

יריד הלל

קרא עוד...

שמחה של נתינה באולפנת אמי”ת אוריה ב”ש

IMG-20170302-WA0009

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע  זוכרות גם במהלך חגיגות הפורים את אלו שיש להם פחות...

IMG-20170302-WA0009

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע  זוכרות גם במהלך חגיגות הפורים את אלו שיש להם פחות.

כששמעו תלמידות כתה י על ילדה בת 12 תושבת העיר שלא עומדת לחגוג בת מצווה בגלל קשיים כלכליים, החליטו לגייס כספים ולהפיק עבורה חגיגת בת מצוה.

בליווי המחנכות עפרה נעים ורעות אלימלך, הן הקימו יריד תחנות באולפנה, כאשר כל תלמידה מציעה את כשרונותיה היחודיים- תסרוקות, איפור, חדרי חשיכה, מטעמים מעשה ידיהן, ועוד.

כל תלמידות  האולפנה הוזמנו ליהנות מיריד פורימי טעים וחווייתי, והבנות הצליחו לאסוף כסף עבור הפקת האירוע .

תלמידות כתה י"א יצאו במבצע איסוף תחפושות עבור ילדים נזקקים,  בליווי המחנכות חיה בשירי ורעות פינקלשטיין.

הן פרסמו את המבצע בפייסבוק בשלטים ברחבי העיר. לאחר איסוף התחפושות מתורמים שיצרו עמן קשר, יצאו התלמידות לבתי הספר היסודיים ובחדר שהקצו להן בחרו עבור כל ילד הזקוק לכך- תחפושות יפה לפי בחירתו. שמחתם והתרגשותם של הילדים שלא ידעו מנין תגיע אליהן תחפושת בפורים, היתה רבה.

נעה הכהן, ראשת אולפנת אמי"ת אוריה :"שמחת הפורים האמיתית היא לשתף את האחר בשמחתנו. התלמידות השקיעו מכל הלב עבור שמחתם של אחרים- ובכך הפכו את חגיגות הפורים שלהן למשמעותיות במיוחד".

קרא עוד...

משלוח מנות (דם)

IMG-20170307-WA0005

בבית החינוך אמי"ת ב' אשקלון נרתמו לקראת פורים למשלוח מנות מיוחד במינו - מנות דם...

IMG-20170307-WA0005

בבית החינוך אמי"ת ב' אשקלון נרתמו לקראת פורים למשלוח מנות מיוחד במינו - מנות דם.

במסגרת אירועי חודש אדר, הגיעה ניידת של בנק הדם לבית החינוך, ועשרות  תרומות דם נאספו.

במבצע השתתפו תלמידי כתות י"ב מחזור נ"ד והצוות החינוכי.

עובדי בנק הדם התרשמו מההיענות הגדולה של התלמידים ואנשי הצוות בבית החינוך, וסיפרו לתלמידים התורמים כי מנות הדם שלהם יסייעו בהצלת חיים של מנותחים כבר בימים הקרובים.

ארבל רתם, תלמידת י"ב: "התרגשנו מאוד לעצור את ההכנות למסיבות הפורים שלנו כדי לתרום דם , לתת מעצמנו למען הזולת, וזוהי השמחה האמיתית"

מבצע תרומות הדם מצטרף למערך החינוכי של תרומה לקהילה בו שותפים התלמידים במגוון מוקדי התנדבות.

יהודה כהן, מנהל אמי"ת ב': "בית החינוך פועל רבות לחינוך תלמידנו להיות אזרחים תורמים וערכיים לחברה, ומוקיר כל אחד ואחת שנתן יד להצלחת מבצע זה"

קרא עוד...

פרס החדשנות הארצית לנבחרת הרובוטיקה של אמי”ת י אשדוד

רובוטיקה אשדוד

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה בפרס החדשנות הארצית בתחרות הרובוטיקה הארצית FLL לילדים ולנוער שנערכה בשבוע שעבר בהיכל נוקיה בתל אביב...

רובוטיקה אשדוד

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה בפרס החדשנות הארצית בתחרות הרובוטיקה הארצית FLL לילדים ולנוער שנערכה בשבוע שעבר בהיכל נוקיה בתל אביב.

נבחרת  Roboteens , המורכבת מתלמידי כתה כתה ח' מופ"ת בהנחיית המנטורית אלחנדרה פילניק, התמודדה מול 12 נבחרות מכל רחבי הארץ בגמר הארצי , ודורגה ראשונה במועמדות לפרס החדשנות העולמי (GIA) בתחרות הרובוטיקה העולמית FIRST.

נושא התחרות השנה היה סיוע לבעלי חיים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. תלמידי אמי"ת י' אשדוד בחרו לחקור את נושא הצלת צבי הים , ותכננו חיישן חדשני המותקן על גבי הצבים ומונע מהם כניסה לתוך רשתות דייגים.

החיישן שפתחו הרשים את השופטים בתחרות, וזיכה אותם בפרס החדשנות הארצית ובכרטיס כניסה לתחרות החדשנות הבינלאומית FIRST , שם יתמודדו מול 80 נבחרות מכל רחבי העולם.

אריה מימון מחזיק תיק החינוך בעירית אשדוד: "אני מברך את אמי"ת י' ואת תלמידי נבחרת הרובוטיקה על ההישג הנפלא. השאיפה וההשקעה במצוינות הינה נדבך חשוב בקידום בית הספר. אנו רואים קידום בפרמטרים שונים ואין לי ספק כי המצוינים מקדמים את בית הספר כולו. אנו גאים בצוות ביה"ס הנפלא ובעומד בראשו ומודים להם על כלל העשייה וקידום ביה"ס באופן יוצא מן הכלל"

עידו אהרונוביץ' , מנהל אמי"ת י' אשדוד מברך את חברי הנבחרת על ההישג המרשים: "ההישג של נבחרת הרובוטיקה שלנו הוא הרבה יותר מניקוד או דירוג ארצי או בינלאומי- אלא הישג של שיתוף פעולה, דבקות במטרה ועבודת צוות נפלאה. אני בטוח שעם מסרים אלו- הנבחרת תמשיך להצליח גם הלאה- בתחרות הבינלאומית".

קרא עוד...

‘אבירות החשמל’ מאולפנת אמי”ת להב”ה בקדומים

חימום בית חכם הדגמה עם פן (2)

תלמידות אולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים הן "אבירות החשמל", בשיתוף  חברת החשמל. לימודי המדעים באולפנה מוקדשים להעמקת הידע בנושא אנרגיה והפקת חשמל ואודות שימוש מושכל בחשמל והתייעלות אנרגטית...

חימום בית חכם הדגמה עם פן (2)

תלמידות אולפנת אמי"ת להב"ה בקדומים הן "אבירות החשמל", בשיתוף  חברת החשמל. לימודי המדעים באולפנה מוקדשים להעמקת הידע בנושא אנרגיה והפקת חשמל ואודות שימוש מושכל בחשמל והתייעלות אנרגטית.

במסגרת שיעורי המדעים באשכול תפוח פיס בהובלת שלומית דביר, פיתחו התלמידות מודל של בית "חכם" בו מותקנים אמצעי בידוד וחיסכון בחשמל לעומת בית "טיפש" , חסר אמצעי חיסכון ,להדגמת הפערים המשמעותיים בצריכת החשמל. התלמידות פיתחו גם מתקן המדגים את צריכת החשמל של נורות מסוגים שונים במטרה לייעל ולשפר את צריכת החשמל.

קבוצת תלמידות המשמשות "אבירות החשמל" מלמדות את תלמידות היסודי בישוב את מה הנלמד בשיעורי המדעים בצורה חווייתית, על ידי שימוש במתקנים הנמצאים בתפוח הפיס הצמוד לאולפנת אמית להבה.

עינת ולך , ראשת אולפנת אמי"ת להב"ה: "אנו מעודדים את התלמידות להרחיב את האופקים בתחומי המדעים השונים, בשילוב תרומה לקהילה ולקיחת אחריות אישית וחברתית- כפי שבאים לידי ביטוי במיזם 'חסחשמל' במסגרתו פועלות אבירות החשמל".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח