קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמי”ת כפר גנים

20161218_115323

מזכ"ל מפלגת העבודה לשעבר , חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמית כפר גנים...

20161218_115323

מזכ"ל מפלגת העבודה לשעבר , חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמית כפר גנים:

"אני מחובר למקורות ולהבטחות התנ"ך על גבולות הארץ - אך במציאות היום גבולות ההבטחה אינן ריאליות".

"אני גם מאמין בביאת המשיח אולם לא עומד בחלון ומחכה לו שיבוא אלא עושה פעולות אקטיביות כדי לקרב את השלום"
במסגרת תוכנית הכרות עם דמויות מפתח המשפיעות על הציבוריות הישראלית נפגשו תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת עם ח"כ ויו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, מבכירי מפלגת העבודה המתכוון להגיש מועמדות לעמוד בראשה.

כבל הפתיע את התלמידים וסיפר להם שהוא בוגר המדרשייה ואף התקבל לישיבת הר עציון אולם בחר ללכת לישיבת הנגב בנתיבות. כבל הגדיר את עצמו כיהודי מאמין המחובר לשורשים ולתנ"ך.

איתן כבל דיבר על אחדות העם ועל הרצון לשמור על מדינה יהודית ודמוקרטית. כבל לא הסתיר את דעותיו הפוליטיות בדבר נסיגה לגושי התיישבות ומוכנות לוויתורים טריטוריאליים. מצד שני הדגיש את העובדה כי הוא מאמין בתנ"ך ובגבולות הארץ המובטחת רק ש"היום הדבר אינו ריאלי" כדבריו.

דבריו של כבל עוררו ויכוח ושאלות נוקבות מצד התלמידים בנושאים כגון : כיצד עושים שלום עם אויבים? הקווים האדומים , מינויו של הרב אייל קרים לרבצ"ר , סוגיית עיתון ישראל היום ועוד.

איתן כבל שיבח את תלמידי הישיבה על העומק על הסקרנות ועל השאלות הנוקבות ששאלו יחד עם זאת הדגיש : "אין לנו פריווילגיה לפילוג בעם למרות הדעות השונות".

 הרב חגי גרוס ראש הישיבה סיכם את הביקור  והדגיש בפני התלמידים את נקודות החיבור שעלו בשיחה עם ח"כ כבל: " הסכמנו על חשיבות האחדות למרות חילוקי הדעות, ההבנה כי הזכות שלנו על ארץ ישראל שואבת את עוצמתה מהמקורות ומהתנ"ך והשלישית כי גם אנשי השמאל החולקים על התפיסה שלנו עושים זאת מתוך אהבת העם והארץ.

 

קרא עוד...

מחזירים אהבה ואור לקשישים

כרמיאל- מחזירים אהבה

במסגרת פרוייקט "מחזירים אהבה" לבני הגיל השלישי בשיתוף עמותת מטב, אימצו אמי"ת כרמיאל את קשישי העיר...

כרמיאל- מחזירים אהבה
במסגרת פרוייקט "מחזירים אהבה" לבני הגיל השלישי בשיתוף עמותת מטב, אימצו אמי"ת כרמיאל את קשישי העיר.

בסיוע מטפלות עמותת מטב, הגיעו עשרות קשישים לביקור בבית החינוך, שם ערכו לכבודם קבלת פנים מיוחדת במינה. התלמידות הכינו ארוחת בוקר חגיגית וקישטו את בית החינוך לכבודם של האורחים. במהלך הסעודה המשותפת הביעו התלמידות עניין במוצאם וסיפור חייהם של הקשישים, ונהנו ביחד ממשחקי טריויה בנושא ארץ ישראל. מפגש מרגש במיוחד היה בין אחת הקשישות , מורה לאנגלית בצעירותה, והמורה לאנגלית של בית החינוך שהתרגשה לגלות את מורתה הותיקה.

התלמידות והאורחים המבוגרים קבעו להיפגש בשנית במהלך חג החנוכה- והפעם להדלקת נרות חג בביתם של הקשישים.

מנהל בית החינוך גאי דקל : "אנו רואים חשיבות רבה בפעילות בין דורית שנותנת כבוד רב לדור האבות והאמהות ומשאירה רושם רב על על דור הבנים והבנות .

מרגש לראות את שיתוף הפעולה, ההתגייסות וההשתתפות של התלמידים

וכן את המהירות הרבה בה נוצרים קשרים של שיח המגשרים על פערי הדורות"

 

קרא עוד...

בר מצווה על גלגלים- של חסד

קפלן

גיל קפלן תלמיד כיתה ז' באמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, ואחותו הצעירה ממנו בשנה , נעה , תלמידת כתה ו בביה"ס אמי"ת נעם - חגגו לאחרונה בר ובת מצווה...

קפלן
גיל קפלן תלמיד כיתה ז' באמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, ואחותו הצעירה ממנו בשנה , נעה , תלמידת כתה ו בביה"ס אמי"ת נעם - חגגו לאחרונה בר ובת מצווה משותפים. לרגל המאורע החליטו השניים לתרום את כל המתנות שקיבלו –למטרה טובה.

גיל ונעה בחרו להשקיע את כספי המתנות ברכישת אופנוע לחובש מארגון 'איחוד הצלה'- ארגון מתנדבים להצלת חיים המאחד אנשי רפואת חירום מכל הארץ. מטרת אנשי הארגון היא להעניק טיפול רפואי לחולה או פצוע עוד לפני הגעת אמבולנס למקום. במקרה חירום רפואי מזניק מוקד איחוד הצלה באמצעות תוכנת GPS את החובשים, הפרמדיקים והרופאים הקרובים ביותר למקום האירוע.

הוריהם של גיל ונעה  שמחו לסייע ולאחר שיצרו קשר עם הארגון, נבחר החובש מקס אנהנג לקבל את האופנוע.

יחד עם מחנך הכתה של גיל, הרב טל הראל, ארגנה משפחת קפלן ארוחת בוקר חגיגית באמי"ת מדעי עבור כל ילדי הכתה ,במהלכה הועבר האופנוע בטקס מרגש לידי מקס החובש, שהודה לגיל והזכיר לתלמידים כי :"כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא".

גיל קפלן מסביר :" אחותי ואני בחרנו לתרום את כספי הבר מצווה שלנו ל"הצלה", כיוון שאנחנו מרגישים שזה יותר חשוב לעזור לאנשים אחרים, במיוחד כאלו שצריכים עזרה, מאשר לעשות מסיבה גדולה לעצמינו".

אחותו נעה מוסיפה: "רצינו לעשות מעשה שיהיה יעיל לאורך זמן ושיוכל לעזור לכמה שיותר אנשים- ובחרנו בארגון 'איחוד הצלה'".

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי :" אנו מודים לגיל, נעה ובני משפחתם אשר שיתפו את כולנו בבית החינוך בשמחה אמיתית של מצווה- נתינה מכל הלב למען הזולת".


previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...

באמי”ת דביר מגשימים חלום- מסע משמעותי “אחד בשביל כולם”

ביום ראשון שעבר יצאו תלמידי שכבת י"א' י"ב בבית החינוך אמי"ת דביר למסע משמעותי בן חמישה ימים בדרום הארץ. המסע האמתי החל מספר חודשים קודם לכן כאשר בצוות החינוכי עלתה...

ביום ראשון שעבר יצאו תלמידי שכבת י"א' י"ב בבית החינוך אמי"ת דביר למסע משמעותי בן חמישה ימים בדרום הארץ. המסע האמתי החל מספר חודשים קודם לכן כאשר בצוות החינוכי עלתה המחשבה כיצד לשדרג את הטיולים השנתיים בבית הספר.

צוות בית הספר, בראשות הרב אברהם ישראל, שניהל בעבר את הישיבה הסביבתית בסוסיא, הוביל היערכות ל"מסע משמעותי". התלמידים היו שותפים מלאים לתכנון המסלולים, ללקיחת אחריות על הכנת האוכל, קניית המוצרים, תכנון הלינה בשטח וכל פרטי המסע האחרים, כגון מעגלי שיח, התנדבות, הכנת חולצות מסע וטקסים.

חלק מתכנית המסע נבנתה לפי עקרונות של המסע הישראלי אותו התלמידים הכירו מהשנה שעברה.

המסע החל בצעידה מאביעזר בעקבות לוחמי הל"ה לעבר גבעת הקרב. במהלך המסלול צפו התלמידים לעבר תל עזקה ולמדו יחד על דמותו של דוד המלך. לרגלי גבעת הקרב ערכו התלמידים טקס מרשים בו הציגו את הדמויות הבולטות שהיו מעורבות בקרב של לוחמי הל"ה. את הלילה הראשון העבירו התלמידים בלינת שטח באתר קק"ל בנס הרים.

ביום השני התנדבו תלמידי אמי"ת דביר בחוות כרמי הר הנגב שליד מצפה רמון במסגרת פעילות של 'השומר החדש'. התלמידים שמעו הסבר על פעילות הארגון והסיוע שלו לחקלאים בנגב ובגליל, ועבדו בניכוש עשבים בכרם. העבודה הייתה קשה ומאתגרת אך התלמידים היו מלאי סיפוק כשראו את התרומה והעזרה שלהם לחקלאי הנגב.

בהמשך היום נסעו התלמידים לשדה בוקר לחלקת הקבר של דוד בן גוריון שם שמעו על פעילותו ותרומתו הרבה של בן גוריון להקמת המדינה ולביסוסה, ועל החלום ליישב את הנגב והדוגמה האישית של ראש הממשלה הראשון שעזב את מרכז הארץ ועבור לגור בצריף בנגב השומם.

בשלושת הימים הבאים של המסע טיילו התלמידים במסלולים המאתגרים ביותר במכתש רמון ובהרי אילת, מסלולים שבד"כ בתי ספר ומשפחות לא מגיעים אליהם. לאורך כל המסלולים לא פגשו התלמידים בתי ספר נוספים, כיוון שבתי ספר ממעטים לבחור מסלולים מאתגרים כמו הר ארדון וגבעת חרוט במכתש, פאר תמנע והר צפחות בהרי אילת.

במהלך המסע במדבר עסקו התלמידים במעגלי שיח בנושאים מגוונים כגון משמעות המדבר, מנהיגות, עבדות, חירות, חלומות לעתיד ועוד ועוד.

על הר צפחות, לקראת סיום המסע אמר אחד התלמידים: "היה מסע משמעותי ומאתגר, טיילנו, למדנו, סייענו לחקלאים ובעיקר למדנו הרבה על הכוחות שיש בנו. תודה לכל מי שעזר וסייע בארגון של כל המסע הזה"

אחד המחנכים סיכם ואמר: "בתיאום הציפיות שלנו כצוות חינוכי  לפני המסע רצינו שהמסע יהווה חוויה מרגשת, מעצימה ורלוונטית לתלמידים, יעודד שותפות של הצוות החינוכי והתלמידים וייצרב בזיכרונם של התלמיד כחוויה ייחודית. אין ספק שהמסע הזה ענה על כל הציפיות הללו ואף מעבר לכך".

previous arrow
next arrow
Slider
 
קרא עוד...

בביה”ס אמי”ת “אבן העזר” – נהנים ולומדים בספריית המועצה

במסגרת הפעילויות הרבות שנעשות מתחילת השנה בביה"ס אמי"ת "אבן העזר" לעידוד קריאה, יצאו תלמידי כיתות א'-ג', ביום שלישי השבוע, לספריה הציבורית המחודשת של המועצה, על מנת לצפות בהצגה מבית "עולם הדימיון" על...

במסגרת הפעילויות הרבות שנעשות מתחילת השנה בביה"ס אמי"ת "אבן העזר" לעידוד קריאה, יצאו תלמידי כיתות א'-ג', ביום שלישי השבוע, לספריה הציבורית המחודשת של המועצה, על מנת לצפות בהצגה מבית "עולם הדימיון" על הספר " ג'ק והאפונים". התלמידים נהנו מאוד מההצגה החווייתית וכבר מחכים לפעם הבאה...
תודה רבה לרבקה הספרנית המסורה, שבאכפתיות רבה דואגת וחושבת כיצד יצליח כל ילד ליהנות מהספרייה היפה. ותודה למורה איילת רכזת השפה בבית ספרנו.
בבית הספר מתוכננות פעילויות נוספות, על מנת לעודד את הקריאה ואת ההנאה שבה, לאור החשיבות הרבה שיש לכך בהתפחות השפה ויכולות נוספות אצל התלמידים.
 
 
previous arrow
next arrow
Slider
קרא עוד...

100% זכאות לבגרות בבית החינוך אמי”ת בנות רחובות

מצוינות אמית רחובות

הנהלת בית החינוך אמי"ת בנות רחובות התבשרה השבוע כי 100% מתלמידותיה זכאיות לתעודת בגרות לשנת תשע"ו...

מצוינות אמית רחובות
הנהלת בית החינוך אמי"ת בנות רחובות התבשרה השבוע כי 100% מתלמידותיה זכאיות לתעודת בגרות לשנת תשע"ו.

בעשר השנים האחרונות עבר בית החינוך מהפך חינוכי ואקדמאי , והפך מבית ספר בעל נתוני הצלחה נמוכים לבית חינוך מצטיין, תוך שמירה על הטרוגניות בקרב אוכלוסיית התלמידות.

בית החינוך הינו אינטגרטיבי, וכולל גם כיתות חינוך מיוחד, אשר מאה אחוז מתלמידותיהן זכאיות לתעודת בגרות אף הן.

מירי גיל, מנהלת בית החינוך, מספרת כי הצלחתן של התלמידות היא תוצאה של עבודה מסורה של צוות חינוכי שלא מוותר על אף תלמידה ומעניק ליווי מסור לתלמידות מתקדמות לצד אלו המתקשות יותר, ומוודא שכל תלמידה תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה.

בסיוע מנהל החינוך בעיריה ורשת אמי"ת, פותחו בבית החינוך מסלולים יחודיים כגון מסלול בית מדרש עיוני וחווייתי, מסלולי ספורט מקצועיים ומגוונים, ותכנית מצוינות מדעית ומתמטית המקדמת את תלמידותיה להישגים מרשימים בתחומי המדע.

בימים אלו נשלמת בנייתו של אגף "גוגיה" ייחודי בבית החינוך- דגם מוקטן של מתחם ה"גוגיה" הראשי של רשת אמי"ת בכפר בתיה רעננה -אשר ישמש את התלמידות ללמידה ייחודית ומתקדמת. האגף תוכנן על ידי מובילי תחום האדריכלות החינוכית בארץ ובעולם ויאובזר בריהוט חדשני וייחודי ,קירות זכוכית, מחשוב מתקדם ועוד.

המנהלת מירי גיל מדגישה כי בית הספר מהווה דוגמא למחויבות של צוות ביה"ס להצלחת תלמידותיו, לא רק בהישגים לימודיים אלא בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת העם והארץ, תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה:

 "אנו מחנכים לאחריות ועצמאות מחשבתית תוך פיתוח מנהיגות והתמודדות עם האתגרים שהחברה הישראלית מציבה בפני המתבגרות הצעירות במטרה שתגדלנה על ערכי אהבת עם ישראל , ארץ ישראל ותורת ישראל."

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת מברך את בית החינוך על ההישג המשמעותי: "אנו גאים בעשייה החינוכית המשמעותית הנעשית בבית החינוך. משאבים רבים מושקעים במיצוי יכולותיה האישיות והלימודית של כל תלמידה ,והם  מניבים פרי- הצלחתן של התלמידות והאמון שנותנים ההורים בבית החינוך ."

 
בתמונה: תלמידות תכנית מצויינות בבית החינוך
קרא עוד...

תלמידות אולפנת אמי”ת נגה מחפשות גאולה

IMG-20161205-WA0004 (1)

איך נראת גאולה? תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש, החליטו לצאת ולברר...

איך נראת גאולה? תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש, החליטו לצאת ולברר.

לאחר שלמדו בשיעורי מחשבת ישראל  על נושא הגאולה  ממקורות שונים, יצאו התלמידות לנסות ולראות בעיניים מה היא משמעות גאולת עם ישראל וארץ ישראל.

באחד הבקרים השבוע הגיעו התלמידות לפנות בוקר לנמל התעופה בן גוריון כדי לקבל את פניהם של עולים חדשים מארה"ב אשר עלו ארצה בליווי ארגון 'נפש בנפש',  כדי להרגיש  את תחושת הגאולה של אלו שבחרו לעזוב הכל ולעלות לארץ ישראל באמצע החיים.

קבלת הפנים שהכינו הבנות לעולים היתה מרגשת. הבנות קיבלו את העולים בשלטים וברכות שהכינו מראש , וליוו את צעדיהם הראשונים בארץ בשירה וריקודים. לפני פרידה העניקו התלמידות לכל משפחת עולים שי לרגל עלייתם ארצה.

IMG-20161205-WA0004 (1)

משם נסעו התלמידות לראות את הגאולה בחקלאות הישראלית, ובתרומה לקהילה . במשך שעות לקטו הבנות במרץ רב 400 קילו בטטות  בשדה של עמותת "לקט ישראל" ברחובות , שהעבירה את התוצרת החקלאית לנזקקים.

לסיכום הלמידה החווייתית, מראיינות התלמידות בימים אלו עולים חדשים על החלטתם  לעלות לארץ, ובוחנות ביחד איתם את המקורות שלמדו בנושא גאולה ואת מידת ההזדהות שלהם עם מקורות אלו.

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה:" אנו מאמינים כי חיבור אמיתי לתורה ואמונה בקרב התלמידות הוא זה המחבר בין ספרי הלימוד ודפי המקורות התורניים- לחיים האמיתיים והמוחשיים הסובבים את עולמן ".

נגה לקט ישראל

קרא עוד...

אזרחים אמי”תיים: תלמידי י”ב בבית החינוך אמי”ת י’ אשדוד ערכו ביקור מודרך במשכן הכנסת

IMG-20161128-WA0011

במסגרת שיעורי האזרחות הגיעו תלמידי שכבת י"ב בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד לסיור מודרך בכנסת ישראל ...

במסגרת שיעורי האזרחות הגיעו תלמידי שכבת י"ב בבית החינוך אמי"ת י' אשדוד לסיור מודרך בכנסת ישראל .

כרבע מתלמידי השכבה הם עולים חדשים מצרפת ולרבים מהם הייתה זו הזדמנות ראשונה לבקר במשכן הכנסת.

הביקור נפתח במפגש עם חברת הכנסת וסגנית יו"ר הבית נאווה בוקר. מאחר והביקור נערך ימים ספורים לאחר השריפות שהתחוללו בצפון הארץ , שיתפה חברת הכנסת בוקר את התלמידים בכאבה האישי על בעלה שנהרג אסון השריפה בכרמל בשנת 2010.

ח"כ בוקר סיפרה לתלמידים על העבודה היומיומית שלה כחברת כנסת, הציגה את דרכי העבודה של ועדות הכנסת השונות וענתה לשאלותיהם הרבות.

משם המשיכו התלמידים לסייר במשכן. הם סיירו בין חדרי הועדות, במסדרונות משרדי חברי הכנסת וכמובן במליאת הכנסת, שם נרשמה ההתרגשות רבה בקרב התלמידים.

הילה, אחת מתלמידות השכבה, מספרת: "זו פעם ראשונה שאני מבקרת בכנסת, והמקום מעורר כבוד והשראה. במהלך הביקור נפתחו בפני חלומות חדשים כמו להיות ביום מן הימים חברת כנסת בעצמי. אני מתרשמת שבאמת ניתן לשנות ולהשפיע מתוך הכנסת על הנעשה במדינה ."

עידו אהרונוביץ', מנהל אמי"ת י אשדוד: "הביקור בכנסת נערך כחלק ממערך חינוכי המלווה את התלמידים לקראת היציאה לחיים - כהכנה לקראת שירות משמעותי ואזרחות טובה במדינת ישראל".

IMG-20161128-WA0011

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74
כפתור נגישות פתוח