מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

19 בתי חינוך של אמי”ת נבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בישראל

ברכות ל-19 בתי החינוך של אמי"ת שנבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בישראל: תיכון אמי"ת בנות מעלה אדומים, בית החינוך אמי"ת הלל רחובות, ישיבת אמי"ת באר שבע, המרכז הטכנולוגי הדתי אמי"ת...

ברכות ל-19 בתי החינוך של אמי"ת שנבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בישראל: תיכון אמי"ת בנות מעלה אדומים, בית החינוך אמי"ת הלל רחובות, ישיבת אמי"ת באר שבע, המרכז הטכנולוגי הדתי אמי"ת ירושלים, ישיבת אמי"ת נחשון, מטה יהודה,  ישיבת אמי"ת בלבב שלם ירוחם, אולפנת אמי"ת להבה קדומים, אמי"ת רננים רעננה, אמי"ת בר אילן נתניה, ישיבת אמי"ת אור עקיבא, אמי"ת ב'  אשקלון, אמי"ת קרית מלאכי,  אמי"ת קנדי עכו, אמי"ת כרמיאל, אמי"ת דביר  בית שמש,  אולפנת אמי"ת חיפה, אמי"ת גוטוירט שדרות, אמי"ת האופק אור עקיבא  ואמי"ת איתן מעלה אדומים.

קרא עוד...

בורחות לכיתה

IMG-20170726-WA0001

בנות כיתה ט' באמי"ת רמלה רצו מאוד למצוא עבודה לחופש, להרויח כסף , וגם לדאוג לתעסוקה לחופש אך לא הצליחו למצוא עבודה...

IMG-20170726-WA0001
בנות כיתה ט' באמי"ת רמלה רצו מאוד למצוא עבודה לחופש, להרויח כסף , וגם לדאוג לתעסוקה לחופש אך לא הצליחו למצוא עבודה.

המחנכת שלהן ,קרן וסרשטרן, שמעה וניסתה לעזור להן למצוא עבודה לקיץ.

בחדר המורים בדיוק התארגנה קבוצה של מורות ליציאה משותפת לחגוג את סיום שנת הלימודים בחדר בריחה היא  הציעה לתלמידות שלה ליצור חדר בריחה מושקע וחווייתי בבית הספר- לשווק ולהשכירו ולהרוויח.

 עם המחנכת, בנות השירות הלאומי, ורכזת החינוך החברתי יצרו התלמידות חדר בריחה ססגוני ומושקע ואפילו חינוכי. אב הבית  של בית החינוך סייע בטכנולוגיה ואפקטים אלקטרוניים, בשוק של רמלה מצאו אביזרים מיוחדים- וכך נוצר חדר בריחה אמיתי .

שמו של החדר  "לברוח מהסטיגמות"- משפחות ובני נוער שמגיעים לחדר הבריחה, פותרים תעלומות, כתבי חידה וחידות היגיון ובעיקר- בורחים מסטיגמות שונות שמקיפות אותנו מכל עבר .

בפרסום לחדר הבריחה כתבו התלמידות:

"גם אתם רוצים לברוח מהסטיגמות?? בואו לנסות לברוח תוך 60 דק מכל מה שמתייג אותנו, בחדר בריחה מאתגר ומהנה לכל המשפחה "

התלמידות מתפעלות את חדר הבריחה בזוגות ומקבלות שכר לפי שעה.

חדר הבריחה באמי"ת רמלה הפך להיות אטרקציה בעיר והביקוש גדול. התלמידות מתפעלות את חדר הבריחה עבור 5-6 קבוצות כל יום. מלבד הדרכת הקבוצות מוטל עליהן להכין את חדר הבריחה מחדש עבור כל קבוצה חדשה, סך הכל  כ-8 שעות עבודה.

עקב הביקוש התחילו הבנות להפעיל את חדר הבריחה גם בשעות הערב.

ההכנסות של הכרטיסים לחדר הבריחה מממנות את שכר המפעילות הצעירות ואת עלויות בניית החדר. מה שישאר- בונוס לבנות על עבודה מסורה.

בתי ספר אחרים בעיר שמעו – וביקשו ללמוד איך יוצרים עבור התלמידים עבודת קיץ מיוחדת כזו.

קרן וסרשטרן, מחנכת:                   

"הרעיון התחיל בסוף השנה כשדיברנו בכיתה על תכנונים לחופש הגדול. הרבה בנות רוצות לעבוד ולא מוצאות עבודה וכך יצא הפרויקט לדרך.. מנהל ביה"ס שיתף פעולה עם הרעיון. ישבתי עם הבנות ובנות השירות והתחלנו לגלגל את הרעיון והחדר התחיל ללבוש צורה. התלמידות מפעילות את החדר לכל האנשים שמגיעים לפעילות. מדהים לראות איך הן מתמסרות לעבודה בחדר הבריחה, נותנות את כל כולן, מגדילות ראש ונהנות".

חדר בריחה ידוע כאטרקציה לא זולה, שלא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה לבלות בו בעלות של מעל 100 שח לאדם לפעילות בת שעה.

התלמידות קבעו מחירים שווים לכל נפש לכניסה לחדר הבריחה שלהן (80 שח לזוג, 100 ₪ לשלישיה ו25 שח לאדם בקבוצות 4-6 אנשים) על מנת שהחוויה תהיה בהישג יד של משפחות ובני נוער- רבים ככל הניתן.

 

הרעיון של חדר הבריחה הוא שנכנסים לבית של איש רשע שמדביק סטיגמות ומקטלג אנשים לפי דעות קדומות. בין הסטיגמות  שטחי. רמאי. חנון.  מצטיין. קולנית. חילוני. דתי.

 

כדי לצאת מהבית ולברוח ממנו צריך למצוא אותיות שפזורות בחדר  , שמרכיבות מילים כמו כבוד, אהבה, קבלה וכו' ואז נדלקת נורה והדלת נפתחת ויכולים לצאת..

יש לנמצאים בחדר שעה להצליח לצאת, כי אז האיש חוזר והם נכשלו...

האותיות נמצאות בתוך תיבות/ קופסאות עם קודים וצריך לפצח את הקודים כדי להגיע לכל האותיות...

לדוגמא- יש מחשב עם סיסמא, לאחר שמוצאים את הסיסמא מופיע מסך עם רדיו ישן וארבע תחנות רדיו. כל תחנה שלוחצים עליה מתנגן שיר אחר ( ויקיפדיה, אין לנו איביזה, שוים, שיר הסטיקרים ועוד). ליד המחשב עומד רדיו עם קודן. האנשים צריכים להבין איזה מהשירים קשורים לרדיו ולפי זה לפצח את הקוד...  (אבל לא לפרסם- ספויילר!!)

גילה אלמיהו, תלמידת הכתה העובדת בחדר הבריחה:

" אני נהנית לעבוד כמפעילה בחדר הבריחה כי אני לומדת דברים חדשים - כייף לראות איך אנשים משחקים ופועלים תחת לחץ של זמן. מגיעים לכאן הורים וילדים בעיקר מגילאי 12-20. מגיעות גם קבוצות של בני נוער שמגיעים לשחק ביחד.                      

כל יום מגיעים לחדר הבריחה שלנו בערך 50 איש. בשל הביקוש הרב החדר יתחיל לפעול מעכשיו גם בערבים כדי לענות על כל הדרישה."

חברתה חן שמואל, מוסיפה:

"אני כל כך שמחה שמצאתי עבודה לחופש. העבודה בחדר בריחה מרתקת, בכל עבודה אחרת אני צריכה לעשות מה שאומרים לי, פה אני זאת שנותנת הוראות ומחלקת הוראות לאחרים... כמו הרבה חברות את הכסף אני מתכננת לחסוך עבור רישיון נהיגה, חברות אחרות חוסכות עבור טיול לאילת".

ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת ששמע על הסיפור המיוחד קרא למנהלים מכל הרשת להזמין פעילות למוריהם בחדר הבריחה. "יש כאן שילוב יוצא מהכלל של יזמות. חינוך נפלא וקשר משמעותי עם התלמידים'

IMG-20170727-WA0013

ב׳ בשבט ה׳תש״פ

קרא עוד...

לומדות לזכרם

לימוד-גבש

בעקבות הרצח האיום בנווה צוף, החליטו באולפנת אמי"ת גבעת שמואל להקדיש ערב מיוחד ללימוד תורה לזכר שלושת הנרצחים על קידוש השם...

לימוד-גבש

בעקבות הרצח האיום בנווה צוף, החליטו באולפנת אמי"ת גבעת שמואל להקדיש ערב מיוחד ללימוד תורה לזכר שלושת הנרצחים על קידוש השם.

 בבית המדרש הפועל באולפנה בימי החופש  הדליקו הבנות  נרות לזכר יוסי, חיה ואלעד סלומון הי"ד ושיעורה של הרבנית ד"ר מיכל טיקוצי'נסקי, שהובילה את הבנות והאמהות בלימוד סוגיות בעיון , נערך לעילוי נשמתם.

ראש האולפנה, חנית פרשטנד: "כולנו רקמה אנושית אחת, מגבעת שמואל  לנווה צוף,  בימים שמחייבים אחדות ואהבת ישראל החלטנו להתחבר, לזכור וללמוד לזכר הקדושים".

במהלך ימי החופשה נפגשות התלמידות גם לימי התנדבות בקהילה בשיתוף עמותת אילני חסד הפועלת בעיר, והן מתנדבות ומסייעות לחולים בבתי החולים בימי שישי.

קרא עוד...

בני 15 ממודיעין- מדליית ארד באליפות אירופה ליזמים צעירים

בריסל יזמים

היזמים הצעירים מאמי"ת בנים מודיעין, רק בני 15, וכבר זכו במקום השלישי באליפות אירופה ליזמות צעירה...

בריסל יזמים
היזמים הצעירים מאמי"ת בנים מודיעין, רק בני 15, וכבר זכו במקום השלישי באליפות אירופה ליזמות צעירה.

החברה שהקימו התלמידים זכתה במקום הראשון באליפות ישראל ליזמים צעירים (מיסודו של לאומי) , עם מוצר ייחודי אותו פיתחו :pic-nic    המפה החווייתית שנהפכת לשקית אשפה .

המוצר מיועד למשפחות וקבוצות מטיילות. יתרונות המפה הם שהיא אינה עפה ברוח אלא "נתפסת על השולחן", על המפה מודפסים משחקי חברה בנושא ידיעת הארץ, ובתום הארוחה היא נהפכת לשקית זבל באמצעות משיכת שרוך וכך הלכלוך נאסף ואינו נשאר בשטח.

השבוע ייצגו התלמידים את ישראל באליפות אירופה ליזמות צעירה, שם היה עליהם להציג את המוצר בפני קהל של מאות, להעמיד דוכן מכירות והסברה.

מבין 37 נבחרות צעירות מכל רחבי אירופה, זכו התלמידים ממודיעין במקום השלישי היוקרתי, לאחר שהרשימו את חבר השופטים אשר בחנו את שיטות המחקר והפיתוח אותם יישמו, פתרון בעיות, עבודת צוות  , פרסום ,שיווק ומכירות.

נבחרת ישראל בתחרות היתה הנבחרת הצעירה ביותר- בעוד שאר המתמודדים הם בני 17-20 , חברי נבחרת ישראל הם רק בני 15, בוגרי כתה ט.

נבחרת ישראל התחרתה בין השאר מול נבחרות מתורכיה ובחריין. הנערים מספרים על מפגש מרגש עם חבר נבחרת תורכיה, רגעים לאחר הזכיה שלהם, שלחץ את ידיהם וברך אותם על הזכיה.

במקום הראשון באליפות האירופאית זכתה נבחרת אסטוניה עם פיתוח פח אשפה הממחזר פסולת אורגנית , ובמקום השני זכתה נבחרת שוודיה, עם סדנת חדרי הלבשה שנועדה לעודד כבוד בין המינים .

הראל גרנות, מנהל הייצור בחברה :" רגע הזכיה היה רגע מרגש ומפתיע, היו הרבה קבוצות עם מוצרים טכנולוגיים מצוינים ותקציבים גבוהים אבל בעבודת צוות הצלחנו להתעלות על זה ולהצליח בפרזנטציה, והשופטים  אהבו את זה".

חברו, ירין מוזס, מנהל הכספים בחברה, מוסיף:" לשמוע  שמקריאים את השם של הארץ שלך וכולם מוחאים כפיים- היה מרגש כל כך. היינו הכי צעירים בתחרות וכולם התפעלו ונדהמו גם מהזכייה וגם מהפעילות של החברה- זו היתה חויה לכל החיים".

את הנבחרת ליוו המנטורים אבינעם בלומנקרנץ ואיציק מלכא, סטודנטים מהמרכז ללימודים אקדמים אור יהודה.

איתמר חייקין, מנהל אמי"ת בנים :"תכנית היזמים הצעירים משלבת עקרונות של הלמידה במאה ה21 עבודת צוות, יזמות ויצירה, יכולת לדבר בפני קהל תהליך מסודר מרעיון למוצר. 

היא מקנה לילדים את העוז לחלום בגדול וכלים למימוש החלום. התלמידים שלנו הראו שערכים ועסקים הולכים מצויין יחד".

עד כה מכרו התלמידים מעל 2000 מפות במחיר של 15 ש"ח למפה. התכנון העסקי שלהם הוא לייצור שת"פ עם גופים גדולים , ולייצר כמויות גדלות יותר על מנת להוזיל עלויות . ברשות הטבע והגנים כבר התלהבו מהמוצר ובמהלך הקיץ ניתן יהיה לרכוש את המפות בחנויות הרשות.

 

קרא עוד...

פרס החינוך של רשת אמי”ת לשנת תשע”ז הוענק לשלושה בתי חינוך מצטיינים

20170704_162128

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר על-יסודיים מצטיינים זכתה השנה...

20170704_162128

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר על-יסודיים מצטיינים זכתה השנה קריית החינוך אמי"ת קנדי בעכו והמנהלת אתי צברי.

 ועדת הפרס נימקה את הזכיה בעשייה חינוכית מתוך אמונה עמוקה בייחודו של כל תלמיד ותלמידה, על קידום ערכי רשת אמי"ת ועל הטמעת תרבות של שיח, הקשבה וקבלה.

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לבתי ספר יסודיים מצטיינים זכה השנה בית החינוך הממ"ד אמי"ת רמב"ם והמנהלת שרונה מימון.

 ועדת הפרס נימקה את הזכיה בעשיה חינוכית מסורה וייחודית, המכוונת לשיח ערכי המאפשר לכל תלמיד חיבור מתוך נתינה וקבלה כאחד.

בפרס החינוך הארצי של רשת אמי"ת לטיפוח החינוך המיוחד זכתה השנה קריית החינוך אמי"ת המר ברחובות, והמנהל הרב רפי מימון.

 ועדת הפרס נימקה את הזכיה בעשיה חינוכית מסורה וייחודית, קבלה והכלה של כל תלמיד ובניית תוכנית אישית לכל תלמיד מכיתה ז'-י"ב.

ד"ר אמנון אלדר ,מנכ"ל רשת אמי"ת , ברך את המנהלים , צוותי החינוך וראשי העיר וצוותם על ההישגים החינוכיים: "רשת אמי"ת רואה בבתי החינוך אמי"ת רמב"ם בבאר שבע, אמי"ת עכו ואמי"ת המר רחובות , ספינות דגל חינוכיות, המובילות את תלמידיהן להישגים ומצוינות תוך חינוך לערכים - הלוואי וירבו בישראל בתי חינוך כאלו."

בתמונה: 

מימין: סגן נשיאת אמי"ת העולמי אנדרו גולדשמיט, מנהל קהילת אמי"ת צפון צהלון סירי, מנהלת אמי"ת עכו אתי צברי, סמנכ"ל אמי"ת דני רהט ומנכ"ל רשת אמי"ת ד"ר אמנון אלדר.

 

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת – למחנה מצטייני הפיזיקה בארץ

שני תלמידי רשת אמי"ת זכו בשלב ב' של האולימפיאדה הארצית לפיזיקה, בשיתוף משרד החינוך והטכניון, והעפילו למחנה הקיץ היוקרתי של הטכניון המהווה הכנה אולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית...

שני תלמידי רשת אמי"ת זכו בשלב ב' של האולימפיאדה הארצית לפיזיקה, בשיתוף משרד החינוך והטכניון, והעפילו למחנה הקיץ היוקרתי של הטכניון המהווה הכנה אולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית.

השניים, עברי נצר מישיבת אמי"ת כפר גנים פתח תקווה, ואלעד ליוש תלמיד אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג)  עברו בהצלחה את שלבי אולימפיאדת הפיזיקה הארצית, ומבין שלושת אלפים תלמידים שנגשו לתחרות, העפילו למחנה הפיזיקה היוקרתי בו משתתפים  שלושים וחמשה תלמידים בלבד - המצטיינים בארץ.

במחנה הקיץ הפיזיקלי, הנערך בטכניון במהלך חופשת הקיץ, יקבלו התלמידים הנבחרים הדרכה על ידי פיזיקאים בכירים.

מצטייני המחנה יבחרו לייצג את ישראל באולימפיאדת אסיה ובאולימפיאדה הבינלאומית שתיערך בקיץ הבא בפורטוגל, בהשתתפותם של תלמידי החטיבות העליונות מכל רחבי העולם.

מובילת קהילת הפיזיקה בגוגיה של אמי"ת,  ד"ר רחלה תורג'מן: "הצלחתם של תלמידי אמי"ת באולימפיאדת הפיזיקה הארצית מעידה על המצוינות הפיזיקאלית של תלמידי הרשת, לשיטות למידת החקר המגוונות ולמנהיגות המדעית של חברי קהילת הפיזיקה ברשת "

קרא עוד...

מקום שני באליפות הסטארט-אפ הראשונה לנוער- לתלמיד אמי”ת מדעי רעננה

IMG-20170710-WA0006 (1)

תומר שגב, תלמיד אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה, זכה במקום השני באליפות הסטרט-אפ הארצית הראשונה...

IMG-20170710-WA0006 (1)

תומר שגב, תלמיד אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה, זכה במקום השני באליפות הסטרט-אפ הארצית הראשונה.

האליפות, ראשונה מסוגה בארץ, נערכה בהובלת משרד החינוך, בשיתוף חברות היי-טק וקרנות הון סיכון ישראליות. בתחרות לקחו חלק תלמידי מגמות מחשבים מכל הארץ, אשר השתתפו בתוכנית של עמותת תעשיידע, בה למדו כיצד לנהל ולקדם סטרט-אפ. את התכנית ליווה כמנטור וירטואלי, מי שהיה סטארט-אפיסט בעצמו, שר החינוך נפתלי בנט, אשר  הגיש לתלמידים פינה מצולמת עם טיפים לקידום הסטארט-אפים שלהם.

בגמר שנערך השבוע במשרדי חברת מייקרוסופט בהרצליה זכה תלמיד אמי"ת מדעי תומר שגב במקום השני לאחר שהרשים את השופטים בתחרות עם אפליקציה שפיתח, בשם 2FOR1 - אפליקציה שנועדה לפתור את בעיות התקשורת המתעוררות בין בני המשפחה במשפחות בהן ההורים גרושים.

תומר שגב: "בשבילי הזכיה היא התחלה של דרך מאתגרת ומרתקת. אני מודה לבית הספר ולארגון LEAD  על הסיוע והתמיכה בתהליך הקמת המיזם. ברמה האישית, אני מאמין שאם יש בך משהו בוער, משהו שתרצה לשנות- עשה זאת, כי אף אחד לא יעשה את זה במקומך".

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי בכפר בתיה מברך את תומר על ההישג: "אנו בבית החינוך מאמינים במיצוי כשרונותיו ויכולותיו של כל אחד מתלמידינו. אנו בטוחים כי תומר עומד בתחילתה של דרך מרתקת בעולם ההייטק והפיתוח".

קרא עוד...

מחוברים- גם בחופש הגדול

כפג- מחוברים

לקראת היציאה לחופש הגדול העמיד ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת הרב חגי גרוס אתגר לתלמידיו- "מחוברים לישיבה בכל מקום גם בחופש" . האתגר היה לקחת דגל של הישיבה ולהצטלם מכל מקום...

כפג- מחוברים
לקראת היציאה לחופש הגדול העמיד ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת הרב חגי גרוס אתגר לתלמידיו- "מחוברים לישיבה בכל מקום גם בחופש" . האתגר היה לקחת דגל של הישיבה ולהצטלם מכל מקום אליו  הם מגיעים לטייל בארץ ובעולם . 

בתוך שעות ספורות נגמרו הדגלים שעמדו לחלוקה ומאז תחילת החופש- התמונות מתחילות לזרום. 

הרב גרוס מספר על תמונות שמגיעות אליו עם דגל הישיבה במרומי הר צפחות , מונף עם דגל הדיו באילת, עם פלוגת אביחי פנמ"צ אור עציון בתרגיל מסכם, מול שער קיבוץ עין הנצי"ב, וגם בצלילה מתחת לפני הים.

הרב חגי גרוס: "תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים לוקחים איתם את האהבה לישיבה- לכל מקום בארץ ובעולם. זוהי תחושה של סיפוק וגאווה- גם בחופש החינוך משתלם."

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח