קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידות אולפנת אמי”ת חיפה ליקטו בט”ו בשבט למען נזקקים

חיפה לקט

באולפנית אמי"ת חיפה החליטו השנה להקדיש את טו בשבט לעבודת אדמה למען נזקקים...

חיפה לקט

באולפנית אמי"ת חיפה החליטו השנה להקדיש את טו בשבט לעבודת אדמה למען נזקקים.

התלמידות  המחנכות וראש האולפנה הגיעו ערב טו בשבט לשדות החקלאיים של נהלל, לעבוד בלקט עבור ארגון "לקט ישראל", בשטחים חקלאיים בהם מגדלים פירות וירקות עבור משפחות נזקקות.

במג אויר נעים ההולם את ט"ו בשבט עבדו התלמידות לצד המחנכות וראש האולפנה במשך שעות ארוכות בשדות נהלל בליקוט 1,600 ק"ג של סלק, שנארזו וחולקו למאות משפחות נזקקות ברחבי הארץ.

המבצע נערך במסגרת הפרויקט החינוכי- חברתי "מתחברים לעשיה" אותו מובילה המורה רעות שרוני בבית החינוך.

ירון בן חיים, ראש אולפנת אמי"ת חיפה: "החויה של עבודת אדמה בשילוב נתינה ותרומה לנזקקים ,קיום המצווות התלויות בארץ המצוינות בטו בשבט, היתה מיוחדת במינה והותירה אצל התלמידות רצון לעוד".

קרא עוד...

מצוינות אמי”תית בבית החינוך אמי”ת איתן

WhatsApp Image 2017-02-07 at 13.24.09 (1)

בשבוע שעבר התקיים בבית החינוך אמי"ת איתן שבוע המדעים והחלל. החלק המרכזי בשבוע היה יריד החקר של תלמידי כיתות ט' שעסק בהשפעת האלכוהול על המח, הריאות, הכבד והעצמות. העבודות הוצגו...

WhatsApp Image 2017-02-07 at 13.24.09 (1)

בשבוע שעבר התקיים בבית החינוך אמי"ת איתן שבוע המדעים והחלל. החלק המרכזי בשבוע היה יריד החקר של תלמידי כיתות ט' שעסק בהשפעת האלכוהול על המח, הריאות, הכבד והעצמות. העבודות הוצגו במהלך השבוע ברחבי בית החינוך. התלמידים נשאלו שאלות אודות המחקרים ונתנו תשובות אודות הממצאים.

תלמידי המצויינות, ערכו חקר בנושאים שונים כגון: כרית אויר לפלאפון, בטיחות במים - תקינות המים לשתיה, חשמל סטטי, חיישן לכסא תינוק וסכנת קרינת הפלאפון. במהלך יום שלם ערכו התלמידים פרזנטציות מול תלמידי כיתות ח'-ט' והצוות החינוכי והציגו את הממצאים המרתקים. שלוש קבוצות נבחרו לייצג את בית החינוך ביריד העירוני.

"בעקבות האירועים שהתרחשו במדינה בהם נשכחו ילדים ברכב חשבנו כיצד אפשר להמציא משהו שיגרום לתופעה זו להתרחש פחות. מתחילת השנה חקרנו את הנושא והתחלנו לעבוד על חיישן שתפקידו לפתוח את החלונות ולאוורר את הרכב בזמן שהחום ברכב יעלה ויורגש משקל מסויים בכסא התינוק. בנוסף, החיישן ישלח התרעה למשטרה ולבעלי הרכב. אנו מקווים כי החיישן יוכל להציל ילדים בעתיד ולצמצם את התופעה המפחידה הזאת" אמר אחד התלמידים.

בנוסף שמעו תלמידי המצוינות שיחה מפי ד"ר יגאל בנעט, פיזיקאי שעבד בתכנית הלווינים בתעשייה האווירית. בשיחה הוצג להם מצב תעשיית הלווינים בישראל- בעבר בהווה ובעתיד.

תלמידי כיתות ז-ט למדו על חוק השקיות החדש, על הסכנות מול היתרונות בשימוש בפלסטיק וקיבלו שקית בד לשימושם האישי. וכיתות ז' אף קיבלו הדרכה של מוזיאון המדע בנושא: "האוויר סביבנו".

דניאל בארי, מנהל בית החינוך, הוסיף ואמר "נושא המדעים מאוד חשוב בבית החינוך שכן הוא נוגע כמעט בכל תחום בחיינו. אנו בבית החינוך מעניקים לתלמידינו הצצה רחבה למגוון עשיר של תחומי המדעים הן בכיתות האם, במסגרת שיעורי המדעים, והן בתוכנית המצויינות. יישר-כח לתלמידים על העבודה הקשה ועל הצוות שליווה ותמך לאורך כל התהליך!"

WhatsApp Image 2017-02-07 at 13.24.09

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת איתן כובשים את הפסגה

WhatsAppma

נבחרת האתלטיקה של חטיבת הביניים בהדרכתו המסורה והמקצועית של המורה דוד שליאוחובסקי, יצאה לאליפות מחוז ירושלים וחזרה עטורת מדליות...

WhatsAppma

נבחרת האתלטיקה של חטיבת הביניים בהדרכתו המסורה והמקצועית של המורה דוד שליאוחובסקי, יצאה לאליפות מחוז ירושלים וחזרה עטורת מדליות.

התלמיד מאיר ג'מבר מכיתה ט' קטף את המקום הראשון בקפיצה לרוחק. בנוסף, התלמיד נהוראי זרגרוב הגיע למקום הרביעי.

התלמיד יצחק נדאו מכיתה ח' זכה במקום השני בריצה ל-800 מטר וזכה במדליית הכסף. בנוסף, התלמיד טל צגאי הגיע למקום הרביעי.

קבוצת מירוץ השליחים בהשתתפותם של תלמידי כיתה ח': איתן גולן, אסף קרן, ירום יעקב ומתן דהוקי הגיעה למקום השלישי וזכתה במדליית הארד.

המורה דוד שליאוחובסקי סיכם את הופעת התלמידים ואמר: "אני גאה מאוד בתלמידים, שגילו רצינות ואחריות במהלך ההכנות והתחרות עצמה. בעקבות ההשתתפות בתחרות הביעו התלמידים רצון להגביר את מאמציהם ולהשתפר עוד בתחומים השונים. אחד התלמידים סיפר שכלל לא ידע שטמון בו הכישרון עד שהתחיל להתאמן ולעבוד קשה. תלמיד נוסף שהיה ספק רפואי לגבי השתתפותו, התעקש לקבוע תור לרופא ולהשיג אישור המעיד על כשירותו. ההישגים המצויינים אליהם מגיעה הנבחרת, גורמים לתלמידים רבים לרצות להיות חלק מהנבחרת. מצויינות בספורט היא ערך חשוב ולשם אנו מכוונים את תלמידינו.

קרא עוד...

אמי”ת דביר – “חורשים” את בית שמש והסביבה

IMG_8951

מזג האוויר הנפלא האיר פנים לתלמידים אמי"ת דביר שיצאו ביום שני האחרון למסע ט"ו בשבט המסורתי. מסע זה מאורגן כולו על ידי תלמידי בית הספר: תלמידים יוצאים להכנה ובהמשך מובילים...

IMG_8951

מזג האוויר הנפלא האיר פנים לתלמידים אמי"ת דביר שיצאו ביום שני האחרון למסע ט"ו בשבט המסורתי. מסע זה מאורגן כולו על ידי תלמידי בית הספר: תלמידים יוצאים להכנה ובהמשך מובילים את חבריהם במסע, קבוצה אחרת של תלמידים מכינה יחד עם מדריכי אפיקים תחנות הפעלה בשיטת ODT ובמהלך הטיול כולו התלמידים מובילים ומדריכים.

מסלולי הטיול נבחרים באזור בית שמש, במטרה להגביר את ההיכרות וההזדהות של התלמידים עם אזור מגוריהם. השנה נבחר המסלול שבין תל גודד למצפה משואה, וכאשר הגיעו התלמידים למצפה משואה חיכו להם תחנות הפעלה מגוונות, וכלל כיתות בית הספר התחרו במשך כשעתיים בתחרויות שונות.

בסיום התחרויות התרכזו התלמידים למפגש סיום כללי שהסתיים בשירת התקווה מרגשת.

מנהל בית הספר ד"ר צחי לב-רן סיכם את המסע: "אנחנו צועדים כאן בשבילים בהם הלכו שמשון הגיבור, דוד המלך, בר כוכבא ואחרים, וזה לא מובן מאליו. לא מובן מאליו שמאות נערים יהודיים, דוברי עברית, מטיילים בחופשיות בשבילים הללו. זו זכות גדולה עבורנו להיות כאן. זכות שהיא גם חובה".

IMG_8952IMG_8939

קרא עוד...

דוד לב רן מישיבת אמי”ת עמיחי – הנואם המצטיין ברחובות

20170131_202723

דוד לב רן, תלמיד ישיבת אמי"ת עמיחי זכה בתחרות העירונית לנואמים צעירים אשר נערכה בשבוע שעבר, בחסות מועדון רוטרי...

20170131_202723

דוד לב רן, תלמיד ישיבת אמי"ת עמיחי זכה בתחרות העירונית לנואמים צעירים אשר נערכה בשבוע שעבר, בחסות מועדון רוטרי.

לב רן, תלמיד כתה ח', שבה את לב השופטים כשהסביר על חשיבות השילוב של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בבתי הספר והזכיר את הכיתות המשלבות בישיבת אמי"ת עמיחי ואת תרומתן לתלמידים הללו. השלב הבא הוא התחרות הארצית שאליה יעלה הזוכה הרחובותי מול זוכי התחרות בערים אחרות. 
הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי, ברך את דוד ,את הרב אורן אייזנקוט והרב דור דוייב שליוו את דוד  באופן אישי במהלך ההכנות לתחרות:

"ידוע כי דרך השפה והדיבור ניתן לברוא מציאות. בסגנון שקט ובוטח, הצליח דוד להעפיל מעלה, והביא כבוד רב לישיבה.

 הישיבה כולה שליוותה את דוד מתחילת העבודה על הנאום ועד לזכייתו, שמחה בשמחתו וכולנו מאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך".

 

קרא עוד...

ישיבת אמי”ת עמיחי- אלופת הישיבות התיכוניות בכדורסל

20170131_162403 (1)

 ...

 

20170131_162403 (1)

נבחרת הכדורסל של ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות היא אלופת טורניר הישיבות התיכוניות הארצי בכדורסל.

צופים רבים גדשו את אולם הספורט בקריית החינוך גבעת וושינגטון למשחק הגמר באליפות הישיבות התיכוניות בכדורסל שנערך בשבוע שעבר .

השלב המוקדם של הטורניר נערך בשבועיים האחרונים בהשתתפות עשרות ישיבות תיכוניות מכל רחבי הארץ.

בגמר התחרתה נבחרת ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות מול נבחרת ישיבת רמת גן. המשחק היה צמוד לכל אורכו והוכרע לאחר דקות הארכה מורטות עצבים לשתי הקבוצות כאשר בסיומן זכתה ישיבת אמי"ת עמיחי בתואר האליפות לאחר ניצחון 55:58

לאורך הטורניר לקחו הנבחרות השונות חלק בפרויקטים מיוחדים של תרומה לקהילה. ישיבת אמי"ת עמיחי בחרה להתנדב ולסייע לעמותת "חסדי עירית" בגבעת וושינגטון באריזת מאות סלי מזון לנזקקים.

הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי:

"אנו גאים בחברי הנבחרת על הספורטיביות והאחריות שהפגינו ועל המאמץ באימונים ובתחרות עצמה, ומברכים את המורה לספורט יניב קוך על הובלת הנבחרת להצלחה".

קרא עוד...

הן מהאו”ם

DSCN0863

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש נבחרו להשתתף בפרוייקט הבינלאומי "דגם האו"ם" בו משתתפים בני נוער מכל רחבי העולם, ביניהם 60 בתי ספר מכל רחבי הארץ, ולומדים אודות...

DSCN0863

תלמידות אולפנת אמי"ת נגה (ע"ש בעלוז) בבית שמש נבחרו להשתתף בפרוייקט הבינלאומי "דגם האו"ם" בו משתתפים בני נוער מכל רחבי העולם, ביניהם 60 בתי ספר מכל רחבי הארץ, ולומדים אודות תפקידיו ומבנהו של האו"ם.

במסגרת הפרוייקט נפגשו השבוע התלמידות עם יו"ר מפלגת העבודה יצחק בוז'י הרצוג, במטרה  לשמוע ממנו על השפעתו של האו"ם בהחלטות ובניהול קונפליקטים ישראליים. התלמידות שאלו את הרצוג שאלות רבות בנוגע לניסיונו הפוליטי, תכניותיו לעתיד , תפקידה של האופוזיציה בכנסת וכמובן ביקשו את דעתו על מעורבות האו"ם בסכסוך הערבי-יהודי .

לאחר הפגישה במשרדו, ליווה חה"כ הרצוג את הבנות בסיור בכנסת, והכניס אותן למליאת הכנסת כאורחותיו האישיות במהלך דיון על הצעת חוק .

אחת מתלמידת האולפנה מסכמת את המפגש: " התקשורת מוציאה מהקשרם את האנשים העומדים מאחורי החליפות, הקמפיינים, ההצהרות והטוקבקים. הבנתי שמאחורי הפוליטיקאים עומדים בני אדם, אשר רוצים בטובה של המדינה,כל אחד מנקודת המבט שלו" .

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה :" החינוך לקבלת האחר ולהכלת דעות מגוונות  הוא מאבני היסוד של החינוך באולפנה. אנו שואפים לגדל את מנהיגות העתיד, בעלות דעות עצמאיות וגם אוזן קשבת לדעות המנוגדות לשלהן ".

את השתתפות תלמידות האולפנה בפרוייקט קידם ד"ר מאיר אקשטיין מעמותת ההורים לצידה של ראשת האולפנה איריס אליהו. את התלמידות מנחה מטעם הפרוייקט ד"ר ריאה שוורצברג.

 

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת נחשון- בדרך לחלל

20170124_102831

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה זכו בתעודת הצטיינות במסגרת האולימפיאדה הצעירה למדע החלל ע"ש אילן רמון וצוות קולומביה לתלמידי חט"ב...

20170124_102831

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה זכו בתעודת הצטיינות במסגרת האולימפיאדה הצעירה למדע החלל ע"ש אילן רמון וצוות קולומביה לתלמידי חט"ב.

בשבוע שעבר נערך טקס הסיום של האולימפיאדה בהשתתפות מנכ"ל משרד המדע פרץ ואזן, ד"ר אביבה בריינר מפמ"ר מדע וטכנולוגיה במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, גברת רונה רמון ונכבדים נוספים. במהלך הטקס הוצגה תערוכה של עבודות התלמידים מ- 24 הקבוצות שהתחרו באולימפיאדה והגיעו לשלב הגמר.

נבחרת ישיבת אמי"ת נחשון לאולימפיאדת החלל הארצית, בהדרכת רחל נתנאלי-אבו, הציגה את עבודת החקר שערכה בנושא פתרון לאיסוף פסולת חלל, עליה זכתה בציון לשבח.

בשלב הראשון של האולימפיאדה השתתפו 400 בתי ספר מכל רחבי הארץ בחידון ארצי בנושא מדע החלל, לאחריו נבחרו  24 קבוצות לעלות לשלב הבא, בו התבקשו לעבוד על משימת חקר . במשך כשישה שבועות עבדו התלמידים על הצעת פתרון מנומק ומובנה לבעיה בחקר החלל אותה הציגו בפני ועדות שיפוט במרכזי אסטרונומיה שונים בארץ. בנוסף, היה עליהם להפיק בבית ספרם יום שיא בנושא אסטרונומיה וחקר החלל, בו הציגו את פתרון המשימה לפני תלמידי חט"ב.

עבודת המחקר של תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון הוצגה בפני ועדת שיפוט במכון ויצמן אשר בחרה בהם לקבלת אות הצטיינות בחקר החלל.

ראש ישיבת אמי"ת נחשון, הרב נעם קריגמן :" "אנו גאים בהישגים של התלמידים שלנו ושואפים לקדם אותם  למצוינות מדעית ואקדמאית בכל תחומי המדע והדעת, בכלל זה בגבול הקדמי של התפתחות המדע- חקר החלל".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח