קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

הגביע לנבחרת אמי”ת י אשדוד

אמית י אשדוד FLL

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער...

אמית י אשדוד FLL

נבחרת הרובוטיקה של בית החינוך אמי"ת י' אשדוד זכתה במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה המחוזית של ה-FLL, תחרויות הרובוטיקה הבינלאומיות לילדים ונוער.

נבחרת Roboteens , המורכבת מתלמידי כתה כתה ח מופ"ת בהנחיית המנטורית אלחנדרה פילניק, התמודדו בתחרות FLL  המיועדת לתלמידי חטיבות הביניים במחוז דרום מול 45 נבחרות מהאזור.

הנבחרת זכתה במקום הראשון  בקטגוריית תכנות הרובוט וחדשנות ובמקום הרביעי הכללי. בכך עלתה לשלב הארצי של התחרות שייערך בשבועות הקרובים בהיכל נוקיה בתל אביב בהשתתפות 112 נבחרות מכל רחבי הארץ. עשר הנבחרות שידורגו ראשונות, ייצגו את ישראל בתחרות העולמית בארה"ב.

נושא התחרות השנה היה סיוע לבעלי חיים. על כל נבחרת הוטל להפגין יכולת תכנות משימות רובוט, וכתיבת עבודת חקר בנושא. תלמידי אמי"ת י' אשדוד בחרו לחקור את נושא הצלת צבי הים, ותכננו חיישן חדשני המותקן על גבי הצבים ומונע מהם כניסה לתוך רשתות דייגים.

חברי נבחרת אמי"ת י אשדוד הרשימו את השופטים בעבודת הצוות, שיתוף הפעולה וביצועי רובוט, אשר זיכו אותם בגביע ובכרטיס לתחרות הארצית בהיכל נוקיה.

עידו אהרונוביץ', מנהל אמי"ת י אשדוד:

"התחרות הינה אירוע שיא של חודשים בהם הנבחרת עבדה על גיבוש, שיתוף פעולה, בנייה טכנית ותכנות. התלמידים יוצאים נשכרים במגוון רחב של היבטים חברתיים ולימודיים, ואנו גאים בהם על התהליך כולו ועל הזכייה- ומאחלים להם המשך הצלחה."

קרא עוד...

אסטרונאוט מנאס”א לתלמידי ישיבת אמי”ת עמיחי: “עם דבקות במטרה אפשר להגיע עד החלל”

עמיחי אסטרונאוט

במסגרת פרוייקט המשותף לסוכנות החלל הישראלית ותעשיידע, בו משתפים תלמידי ישיבת אמ...

עמיחי אסטרונאוט

במסגרת פרוייקט המשותף לסוכנות החלל הישראלית ותעשיידע, בו משתפים תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות, נפגשו השבוע התלמידים עם האסטרונאוט  הצרפתי ז'אז'ק פאבייה שהיה חבר במשלחת לחלל בשנת 1996 על המעבורת האמריקאית קולומביה 
במפגש זכו התלמידים להכיר מקרוב ולשמוע את סיפורו האישי והמקצועי של האסטרונאוט.
פאבייה שתף את התלמידים בקורות חייו והדגיש בפניהם כי הדרך שעבר עד שהפך לאסטרונאוט לא הייתה קלה כלל, וכי הדבקות במטרה והרצון העז שלו להגיע לחלל, הם שדחפו אותו קדימה.
במפגש עם פבאייה  למדו התלמידים על חוויית השהיה בחלל, על המחקרים הנערכים בתחנות החלל השונות ועל תופעות פיזיקאליות ייחודיות המתרחשות רק בחלל.
התלמידים היו מרותקים, הביעו התעניינות ושאלו את פאבייה שאלות רבות בנוגע להכשרה שלו כאסטרונאוט ולגבי חוויותיו בחלל. 
הרב שמעון שושן, ראש ישיבת אמי"ת עמיחי :"המפגש המיוחד פתח בפני התלמידים צוהר ונטע בהם שאיפות וחלומות. אנו מאמינים כי ביכולתם של תלמידינו להגשים כל חלום ולהפוך בעזרת השם גם לאסטרונאוטים הישראלים הבאים ".

קרא עוד...

זוכרים את מעיין ז”ל באמי”ת “צמח השדה”

20170124_143047

...

 20170124_143047

במלאת שנה לפטירתה של תלמידת בית הספר אמי"ת "צמח השדה" מעיין הדר ז"ל, נחנכה בבית החינוך גינה לזכרה ביום שלישי האחרון.

בבית החינוך בחרו להנציח את זכרה של מעיין אשר הלכה לעולמה לפני שנה לאחר מחלה קשה בהקמת גינת נוי.

מסבירה דיצה כהן מנהלת בית החינוך: "מעיין הייתה עבור כולנו מודל לצמיחה לכן אך טבעי וברור היה לנו, שאת זיכרה ננציח בהקמת גינה שכל מהותה גדילה וצמיחה".

בהקמת הגינה לזכרה של מעיין ז"ל היו שותפים תלמידים ואנשי צוות, בהדרכת המורה פרח בן לולו. שעות של עבודה מאומצת לאחר שעות העבודה והלימודים הוקדשו להקמת פינת החמד לזכרה.

ביום שלישי האחרון מלאה שנה לפטירתה של תלמידתנו האהובה מעיין ז"ל.

בטקס מרגש נחנכה הגינה השבוע , בהשתתפות צוות החינוך, תלמידי שכבת ו' שחלקם למדו עם מעיין, ועם ובוגרות  ביה"ס תלמידות כיתה ז' בבית החינוך אמי"ת בנות שלמדו עם מעיין בשנה שעברה.

את הטקס פתחה מנהלת בית הספר  דיצה כהן שרגשה את הנוכחים בזכרונות מדמותה המיוחדת של מעיין. לאחר  דברי רב ביה"ס ואמירת פרקי תהילים לזכרה של מעיין הוסר הלוט ונחשף שלט מיוחד, עבודת אומנות של המורה פרח בן לולו .

השלט המיוחד עוצב לפי דמותה של מעיין ז"ל: החל מהמעיין הזורם המרמז על "זרימתה" של מעיין עם האתגרים הלא פשוטים שהחיים הציבו בפניה, העץ הצומח ושולח ענפיו מסביב כמעיין שחשבה על כל אחד ואחד והתאפיינה בעשיית טוב וחסד, וכלה בפסוק המפאר את השלט: "עברי בעמק הבכא מעיין ישיתוהו גם ברכות יעטה מורה".

הבוגרות שלמדו עם מעיין העלו זיכרונות מרגשים ממעיין חברתן וספרו על התחושה שזכות נפלה בחלקן להכיר אותה וללמוד אתה בכיתה אחת.

בהמשך היום, נערך בבית הספר ערב מרגש לעילוי נשמתה של מעיין בהשתתפות צוות החינוך, הורים, חברים ובני המשפחה. במהלך הערב הוקרן סרט לזכרה של מעיין אותו ערכה אחותה, אשר ריגש עד דמעות את כל הנוכחים.

אדווה ביטון, אמא של אדל ז"ל שיתפה את הנוכחים בסיפורה האישי וחיזקה אותם עם האמונה והעוצמות המיוחדות לה.

מנהלת ביה"ס דיצה כהן מסכמת: "אין ספק שכל הנוכחים יצאו מערב זה אחרים ממה שנכנסו אליו. כולנו תפילה שה' הטוב ימשיך להעניק לאדווה המון כוחות לחזק את עם ישראל ויאיר לכולנו רק את הטוב".

20170124_105408

קרא עוד...

הפקת “ניצוצות” של אולפנת אמי”ת נגה

נגה ניצוצות

השבוע נערכה ההפקה המסורתית "ניצוצות" של אולפנת אמי"ת נגה בית שמש ,באולם בצרעה...

נגה ניצוצות

השבוע נערכה ההפקה המסורתית "ניצוצות" של אולפנת אמי"ת נגה בית שמש ,באולם בצרעה.

בהפקה, שהפכה למסורת באולפנה, לוקחות חלק כל תלמידות האולפנה בשותפות מלאה .

השנה , כחלק ממערך חינוכי רחב בנושא 'כבוד למסורת', נבחר המחזה "כנר על הגג" כסיכום הדיאלוג בו עסקו באולפנה בערב הורים ובשעורי מדעי הרוח. כל האולפנה לקחה חלק בתהליך החינוכי שהעלה דילמות, מסרים וחשיבה על החברה והתמודדות העולם היהודי עם אתגרים.

תהליך הפקת המחזה אפשר לכל התלמידות לקחת אחריות ולהתבטא במגוון תחומים: תפאורה, מקהלה, משחק, עוזרות במאית, ועוזרות במה. השכבות הבוגרות לקחו אחריות על הדרכת הריקודים ובחירת המוזיקה של השכבות הצעירות יותר.

התלמידות לקחו חלק  בהכנת תלבושות, אביזרים, סיוע בבימוי וארגון והכנת התפאורה הייחודית תפאורה ייחודית , שהתבססה על ציורו של מארק שאגל המציג את העיירה היהודית עם דמות הכנר המרחף בין העולם היהודי לעולם ההשכלה.

בהופעה עצמה לקחו חלק גם המורות והמחנכות, שהשתתפו בריקוד הפתיחה של המופע יחד עם התלמידות.

איריס אליהו ראשת האולפנה:
 מעבר לתוצר הסופי שהיה איכותי, מקצועי וברמה גבוהה מאד, הושם דגש על התהליך החינוכי שהבנות עברו ועל הוצאת כוחות מן הכוח אל הפועל.  החלק המרגש היה לראות בנות שהביאו את יכולותיהן האומנותיות לכדי ביטוי מעשי והחיבור הנפלא בין השכבות."

קרא עוד...

מסכמים מחצית שנה ביום של העצמה באמי”ת הלל רחובות

יום התלמידה אמית הלל (1)

לקראת סיום מחצית שנת לימודים נערך בבית החינוך אמי"ת הלל בנות ברחובות יום שלם שכולו העצמה - לתלמידות ולצוות ההוראה...

יום התלמידה אמית הלל (1)

לקראת סיום מחצית שנת לימודים נערך בבית החינוך אמי"ת הלל בנות ברחובות יום שלם שכולו העצמה - לתלמידות ולצוות ההוראה.

כדי לסכם מחצית שנה של עשיה חינוכית ולמידה הפיקו בבית החינוך את "יום התלמידה" המסורתי. במהלך היום השתתפו התלמידות וצוות החינוך וההוראה בסדנאות שונות בהן למדו להכיר מקרוב אלו את אלו מזויות חדשות, בין השאר נהנו התלמידות והמורות ביחד מסדנאות ספורט, תנועה ואפילו מניקור.

היום נפתח בסדנאות העצמה שהתלמידות עצמן הפעילו- חברות המנהיגות הצעירה בבית החינוך הובילו 'הפסקה' פעילה ספורטיבית וחוייתית . לאחריה נערך סבב מפגשים של תלמידות חטיבת הביניים עם כל צוות החינוך במטרה לתת הזדמנות להיכרות חדשה בין התלמידות והמורות.

במקביל השתתפו תלמידות התיכון במעגלי שיח במגוון נושאים כגון ניהול פיננסי, דימוי גוף ועוד. היום נחתם במופע סטנדאפ עם מיכל לויטון בנושא "העצמה" להנאת התלמידות והמחנכות כאחד.

ביום המיוחד לקחו חלק ראש העיר רחמים מלול ,סגן ראש העיר זוהר בלום ויו"ר וועד ההורים הבית ספרי שי סאסי.

מירי גיל, מנהלת בית החינוך אמי"ת הלל: " היום המיוחד , המסכם מחצית שנה פוריה , העצים את כולנו והעניק זריקת מרץ לקראת מחצית שנה נוספת של עשיה חינוכית וצמיחה אישית עבור כל תלמידה ומורה".

20170129_084551

קרא עוד...

בר מצווה על רצף של חסד

המר-לטם1

בקרית החינוך אמי"ת המר ברחובות נערך השבוע אירוע בר מצווה מיוחד במינו של ששה ילדים על הרצף האוטיסטי, תלמידי ביה"ס 'לוטם' לחינוך מיוחד. הילדים המרוגשים, עדויי תפילין ועטופי טליתות עלו...

המר-לטם1

בקרית החינוך אמי"ת המר ברחובות נערך השבוע אירוע בר מצווה מיוחד במינו של ששה ילדים על הרצף האוטיסטי, תלמידי ביה"ס 'לוטם' לחינוך מיוחד. הילדים המרוגשים, עדויי תפילין ועטופי טליתות עלו לתורה בבית הכנסת של בית החינוך אמי"ת המר , כשתלמידי התיכון מלווים אותם בריקודים ובשירה, וההורים דומעים לצידם.

זו השנה השלישית בה קריית החינוך אמי"ת המר רחובות חוגגת בר מצווה לתלמידי לוטם.

תלמידי כתה ט', בהדרכת המחנכים בנימין שוורץ ואלון נגר, חנכו את ילדי "לטם" במסירות ובהתמדה, והכינו אותם לקראת היום הגדול. הילדים למדו להניח תפילין, לאמר את ברכות העלייה לתורה ,כאשר התפילה מונגשת עבורם בטאבלטים ומסכי מגע מתקדמים.

תלמידי אמי"ת המר נרתמו לתהליך כולו במסירות, וההתרגשות הרבה נכרה גם על פניהם במעמד בר המצווה, שעה שליוו את חניכיהם בעליה לתורה.

בן ציון כהן, תלמיד כיתה ט:

"זו היתה חוויה שלא יצא לי להכיר- הבנתי לעומק מה זו קבלת האחר, וכי כולנו שווים ואין הבדל בינינו".

את האירוע המרגש כיבדו בנוכחותם ראש העיר רחמים מלול וסגנו זוהר בלום. מנהל קרית החינוך אמי"ת המר הרב רפי מימון ומנהלת החט"ב מיכל פלג זכו לברכות רבות על הפרויקט החינוכי הייחודי.

הרב מימון הודה לכל צוות אמי"ת המר וביה"ס לוטם על שיתוף הפעולה המרגש ועל ההתגייסות למבצע: "כל ילדי ישראל זכאים לעלות לתורה ולקבל עליהם עול מצוות. השתדלנו לעשות כל שביכולתנו על מנת שגם נערים אלו והוריהם יזכו בזכות הזו ובשמחת היום המיוחד שלהם, יום בר המצווה" .

המר-לטם

קרא עוד...

בגרות ואזרחות: בישיבת אמי”ת בלבב שלם התכוננו לבגרות באזרחות עם ח”כ יחימוביץ

IMG-20170122-WA0002

את ההכנה האחרונה לבגרות באזרחות שנערכה בשבוע שעבר, קיימו תלמידי אמי"ת בלבב שלם בירוחם דווקא עם ח"כ שלי יחימוביץ'...

IMG-20170122-WA0002

את ההכנה האחרונה לבגרות באזרחות שנערכה בשבוע שעבר, קיימו תלמידי אמי"ת בלבב שלם בירוחם דווקא עם ח"כ שלי יחימוביץ'.

לקראת הבגרות באזרחות בחרו בישיבה להפגיש את התלמידים עם דמות פוליטית ממחנה השמאל על מנת להציג בפניהם צדדים המוכרים להם פחות של הדמוקרטיה הישראלית.

ח"כ יחימוביץ' נפגשה עם תלמידי י"ב לשיחה בה הסבירה על עבודתה הפרלמנטארית וגם על תפיסת עולמה. דווקא בגלל שמדובר בחכי"ת שאיננה שייכת למחנה הפוליטי אליו משתייכים רוב התלמידים, השיחה הייתה מעניינת ומעוררת מחשבה. בשאלותיהם הפגינו השמיניסטים מעורבות בנעשה במדינה, ויכולת לנהל שיחה בוגרת גם עם בעלי דעות מנוגדות.

צוריאל רובינס, מנהל ישיבת אמי"ת בלבב שלם: "החינוך לקבלת האחר ולהכלת דעות מגוונות  הוא מאבני היסוד של החינוך בישיבה. אנו שואפים לגדל את מנהיגי העתיד, בעלי דעות עצמאיות וגם אוזן קשבת לדעות המנוגדות לשלהם ".

קרא עוד...

כדורסל על גלגלים באמי”ת מודיעין

20170129_093607

תלמידי בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) התנסו השבוע במשחק כדורסל מרתק במיוחד, שכולו על גלגלים...

20170129_093607

תלמידי בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) התנסו השבוע במשחק כדורסל מרתק במיוחד, שכולו על גלגלים.

את המשחק ניהלו חברי עמותת "סל גל נצחון הרוח" אשר התארחו בבית החינוך. מדובר בשחקני כדורסל נכים, ביניהם חברי נבחרת ישראל הפראלימפית.

האורחים שתפו את התלמידים בסיפור האישי אשר הוביל כל אחד מהם לנכות ועל התובנות אותם פתחו להתמודדות עם מצבי משבר.

 במסגרת המפגש נערך משחק כדורסל בו התמודדו תלמידי אמי"ת מול שחקני "סל-גל" שהפגינו מיומנויות מגרש מרשימות. הבנים ניסו אף הם את כוחם במשחק מתוך כסאות הגלגלים והבינו עד כמה היכולת שהפגינו האורחים על המגרש אינה מובנת מאליה.

איתמר חייקין, מנהל בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין: "המפגש עם אלו אשר חווים קשיים משמעותיים ומתמודדים מולם בעוז- לימד את התלמידים להאמין בכוחה של הרוח להתמודד עם כל קושי שבגוף ובחומר."

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח