מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

לימוד ליל שבועות באולפנית אמי”ת

אולפנית אמי"ת אור עקיבא פותחת את שעריה בפני הציבור הרחב , המוזמן לערב לימוד בליל חג השבועות...

אולפנית אמי"ת אור עקיבא פותחת את שעריה בפני הציבור הרחב , המוזמן לערב לימוד בליל חג השבועות.

בערב הלימוד , אשר יחל בשעה 22:00 , יוקדשו שיעורים יחודיים המותאמים לילדים ונוער בקבוצות גיל שונות. השיעורים ינתנו על ידי מחנכים, רבנים ואישי ציבור.

בין השאר יוכלו הילדים ליהנות משיעורים מפי יאיר פרץ, מתן הומינר ושר שלום טרבלסי. בני הנוער מוזמנים לשיעורים בחברותא עם אהרון סולטן , אבישי מזרחי, איילת וייסמן ועוד. ואילו הבוגרים יהנו משיעורים מאת ארז קהלני ודידי דגני.

בלהה בוסי , ראשת אולפנית אמי"ת אור עקיבא :"אנו גאים ושמחים לפתוח את שערי האולפנית לערב לימוד תורה קהילתי לילדים , נוער ובוגרים, ולשמוח ביחד בשמחת קבלת התורה".

 

לימוד ליל שבועות

22:00-1:00

אולפנית אור עקיבא

רחוב עליזה יאנסן פינת מנחם ציוני אור עקיבא

קרא עוד...

האקתון באמי”ת כפר בתיה- מרתון של יזמות טכנולוגית

האקתון

תלמידי כיתות ט' בקריית החינוך אמי"ת בכפר בתיה רעננה, מהבית המדעי טכנולוגי ומבית חברה ומשפט  אשר משתתפים בתכנית יזמות טכנולוגית, לקחו חלק במרתון מיוחד- 'האקתון יזמות', שנערך במתחם הגוגיה בכפר...

האקתון

תלמידי כיתות ט' בקריית החינוך אמי"ת בכפר בתיה רעננה, מהבית המדעי טכנולוגי ומבית חברה ומשפט  אשר משתתפים בתכנית יזמות טכנולוגית, לקחו חלק במרתון מיוחד- 'האקתון יזמות', שנערך במתחם הגוגיה בכפר בתיה.

בתוכנית היזמות , אותה מובילות אשת ההייטק גליה קדמי-פרגמן והמורה למחשבים דורית אהרן, נחשפים התלמידים לעולם היזמות והחדשנות באמצעות קידום חשיבה המצאתית והתנסות מעשית בעולם הפיתוח והמחקר.

במהלך השנה עבדו התלמידים על יוזמות מגוונות, כגון תחבושת אלסטית המכילה חומר חיטוי למצבי חירום, כדור המחובר לרשת חברתית לתיאום משחקי ספורט, אפליקציה למעקב אחר שיעורי בית, נורה המטעינה את עצמה ואפילו אפליקציה לאיתור שמרטפים.

ב'האקתון', שארך חמש שעות אינטנסיביות, נפגשו היזמים הצעירים אנשי תעשיית ההיי טק: מהנדסים, מפתחי תוכנה, מומחי UX, מנהלי פרויקטים  ואנשי שיווק , בני משפחה של התלמידים וכן בוגרי המחזור הראשון של התכנית, אשר סייעו להם לקדם את המיזמים לשלב המעשי והרווחי.

הרב יוני ברלין, מנהל קריית החינוך אמי"ת כפר בתיה:

"בתכנית הייחודית נפתח לתלמידים צוהר לעולם החקר והפיתוח. ברעיונותיהם החדשניים הוכיחו היזמים הצעירים כי כאשר משתפים פעולה, עובדים בצוות ומפעילים סקרנות ורצון ללמידה- אין גבול לחידוש ולמדע".
האקתון.

קרא עוד...

ראשי סוכנות החלל הישראלית בתצוגת חקר החלל באמי”ת דביר בית שמש

image1 (1)

תלמידי כיתה ט' בבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש ארחו השבוע את ראשי סוכנות החלל הישראלית. מנהל סוכנות החלל  הישראלית אבי בלסברגר ויועצת סוכנות החלל אביטל מויאל, הגיעו לביקור בתצוגת...

image1 (1)

תלמידי כיתה ט' בבית החינוך אמי"ת דביר בבית שמש ארחו השבוע את ראשי סוכנות החלל הישראלית. מנהל סוכנות החלל  הישראלית אבי בלסברגר ויועצת סוכנות החלל אביטל מויאל, הגיעו לביקור בתצוגת "חקר חלל" עליה עמלו התלמידים לאחר חודשי חקר ולמידה.

התלמידים הציגו  בתערוכה מחקרים אותם ערכו בתחום חקר החלל. ביניהם הוצגה הצעה של התלמידים לפיתוח חדשני - שבב אישי לאיתור באמצעות מערכת לוויינית, המשמש גם כלחצן מצוקה.

ראשי סוכנות החלל התפעלו מהידע ומהתוצרים של התלמידים והביעו את הערכתם מהשקעתם הרבה של התלמידים ומהעלאת המודעות בנושא חשוב זה.

מנכ"ל סוכנות החלל הישראלית אבי בלסברגר  ציין כי ניכר שמחקרם של התלמידים הקיף היבטים רבים ומגוונים של חקר החלל.

בתמונה: ראש סוכנות החלל הישראלית אבי בלסברגר עם תלמידי אמי"ת דביר בית שמש

קרא עוד...

יום אמי”ת – חיבורים לכלל ישראל

תלמידי אמית באר שבע הזוכים

מאות מתלמידי רשת אמי"ת השתתפו ביום אמי"ת - הארוע המסכם את הנושא הרשתי השנתי - חיבורים בחברה הישראלית. הארוע נערך בגבעת התחמושת, לציון 50 שנה לאיחוד ירושלים, כדי לחזק  את...

תלמידי אמית באר שבע הזוכים

מאות מתלמידי רשת אמי"ת השתתפו ביום אמי"ת - הארוע המסכם את הנושא הרשתי השנתי - חיבורים בחברה הישראלית. הארוע נערך בגבעת התחמושת, לציון 50 שנה לאיחוד ירושלים, כדי לחזק  את הזיקה של התלמידים לירושלים, נערך לאורך היום מסע חינוכי יחודי בבירה. עשרות קבוצות של תלמידי אמי"ת מכל הארץ הגיעו לעיר וערכו פעילות משותפת עם בתי ספר ממגזרים שונים בחברה הישראלית. תלמידי אמי"ת מודיעין למשל, הגיעו לתיכון בויאר ועסקו בפעילות עם התלמידים שם בנושא סטיגמות הדדיות, כל אחד היה צריך לכתוב פוסט בדף הפייסבוק על נושאים שונים ואחר כך נערכה השוואה ביניהם, למרבה ההפתעה בנושאים רבים העמדות היו דומות. צחי גרין מנהל החטיבה במודיעין אמר כי בניגוד לסטיגמות "הערכים או הנהנתנות אינם מתחלקים לפי כיסוי הראש אלא לפי מה שבלב", תלמידי אמי"ת בר אילן ברמת גן ותלמידות אולפנת אמי"ת גבעת שמואל ערכו מפגש מרתק בתיכון שליד האוניברסיטה בדיון בין התלמידים מהצדדים השונים על משמעות יום ירושלים ומלחמת ששת הימים.

את היום הדריכו חברי המנהיגות הצעירה ע"ש רועי קליין, בוגר אמי"ת. אותם הובילה ראש תחום חיבורים ברשת, נורית דוידי. היום סיכם מהלך של שנה שלמה שבה התלמידים מובילים את חבריהם בכל הארץ בתכנית לחיבורים בחברה, במהלך היום התלמידים פגשו דמויות ירושלמיות המייצגות פנים שונים בחברה ובמדינה ובהם: אישים מהציבור החרדי, החילוני, הדתי והערבי שסיפרו להם על עולמם.

ד"ר אמנון אלדר, מנכ"ל רשת אמי"ת, ברך את מאות התלמידים שעלו לירושלים ואת חברי המנהיגות הצעירה על הובלת היום הייחודי: "רשת אמי"ת מאמינה בדגל החיבורים בחברה הישראלית ובחינוך לכלל ישראל. אנחנו פועלים בכל השנה לחבר בין שונים. בין דתיים וחילוניים ובין מרכז ופריפריה. זה אתגר חינוכי משמעותי ואין מתאים מחגיגות חמישים לאיחוד ירושלים כדי לציין זאת."

בטקס הסיום החגיגי שנערך בגבעת התחמושת השתתפו שר החינוך נפתלי בנט, רבה הראשי של ירושלים הרב שלמה משה עמאר שבירך את כל הבאים בברכת ירושלים.

שר החינוך נפתלי בנט סיפר כי יש לו יחס מיוחד לגבעת התחמושת "כאן בפעם הראשונה פגשתי את אשתי" וחיזק את הנהלת הרשת על המקום המשמעותי הניתן לחיבורים בחברה. בנט קרא לצעירים לקחת אחריות וביקש להצהיר גם לאוזני הנשיא האמריקאי כי: "בכל סיטואציה ובכל תנאי, בלי קשר להסדר מדיני כזה או אחר- ירושלים לעולם ועד תישאר מאוחדת בריבונות ישראל לנצח נצחים".

קרא עוד...

עולים ברגל (ובאופנים) לירושלים

אלירז מסע לירושלים

נבחרת של עשרים מתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בפתח תקווה ציינה 50 שנה לשחרור ירושלים במסע עליה רגלי לירושלים...

אלירז מסע לירושלים

נבחרת של עשרים מתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בפתח תקווה ציינה 50 שנה לשחרור ירושלים במסע עליה רגלי לירושלים.

התלמידים, מלווים בראש הישיבה, מורה לשל"ח וחובש,  יצאו למסע בן 3 ימים ו90 ק"מ מפתח הישיבה בפתח תקווה לכותל המערבי.

המסע נפתח במקטע של רכיבת אופני שטח, ולאחריו צעידה רגלית ולינת שטח במשך שלושה ימים.

הצועדים, תלמידים מכתות ט-יב אשר חברו יחד לחויה האתגרית, סייעו זה ביד זה להתגבר על קשיי הדרך ולעמוד באתגרי המסע.

את המסע סיימו התלמידים, מותשים אך מרוגשים, בתפילת ערבית חגיגית בכותל המערבי, ובריקוד לכבודה של ירושלים.

אחד התלמידים מסכם את החויה היחודית: "לא האמנתי שאני מסוגל לעמוד באתגר – 90 ק"מ ברגל לירושלים- אבל הצלחתי, בזכות כוח הרצון ובזכות החברים שתמכו ועזרו. את רגע ההגעה לכותל המערבי אחרי מסע רגלי- לא אשכח לעולם".

הרב יאיר שטבון, ראש הישיבה, על המסע המיוחד: "זכיתי להצטרף למסע מרגש ומעצים לכבודה של ירושלים, בו הוכיחו התלמידים שאין דבר העומד בפני הרצון , במיוחד כאשר יודעים להושיט ולקבל עזרה".

קרא עוד...

זוכת חידון הציונות המחוזי- תלמידת אולפנת אמי”ת חיפה

צילום: אביה אברג'ל

נגה גריידי, תלמידת כתה ח באולפנת אמי"ת חיפה היא הזוכה בחידון הציונות מחוז חיפה שנערך בשבוע שעבר (ה) באולם קריגר בחיפה ...

צילום: אביה אברג'ל
נגה גריידי, תלמידת כתה ח באולפנת אמי"ת חיפה היא הזוכה בחידון הציונות מחוז חיפה שנערך בשבוע שעבר (ה) באולם קריגר בחיפה .

בחידון, לקחו חלק ארבע עשר נציגי בתי ספר שונים במחוז חיפה. התלמידים נדרשו להציג את ידיעותיהם בנושאים רבים בהיסטוריה של ארץ ישראל ובהתהוותה של מדינת ישראל.

נוגה העפילה לשלב הגמר לאחר שנה של למידה אינטנסיבית בהדרכת המורות ליאת מרק, אביה אברג'יל ושירלי תורגמן.

בשלב הפומבי של החידון הרשימה נוגה את השופטים בידיעותיה ובתשובות זיכו אותה בניקוד המירבי ובמקום הראשון.

מנהלת חט"ב באולפנה, שירה טסלר: "אנו גאים בנגה על ההישג ובמיוחד על ההתמדה והידע הרב שרכשה בסיוע צוות המורות המסור, אודות תולדות הציונות ותקומת מדינת ישראל ".
חיפה -חידון ציונות

צילום: אביה אברג'ל

 

קרא עוד...

רפאל קרויטרו בוגר ישיבת אמי”ת שדרות, נבחר כחייל מצטיין הנשיא

IMG-20170427-WA0023

רפאל קרויטרו, בוגר הישיבה התיכונית אמי"ת שדרות, נבחר על ידי מפקדיו כחייל מצטיין, ועתיד להשתתף ביום העצמאות בטקס לחיילים מצטיינים שיערך בבית הנשיא בירושלים...

IMG-20170427-WA0023
רפאל קרויטרו, בוגר הישיבה התיכונית אמי"ת שדרות, נבחר על ידי מפקדיו כחייל מצטיין, ועתיד להשתתף ביום העצמאות בטקס לחיילים מצטיינים שיערך בבית הנשיא בירושלים.

רפאל סיים את לימודיו בישיבה התיכונית לפני כארבע שנים , והתגייס להנדסה קרבית. רפאל הוא בן יחיד להוריו אשר התנדב לשירות קרבי משמעותי.

לקראת יום העצמאות התבשר רפאל שהוא נבחר לחייל מצטיין נשיא ומצטרף ל120 חיילים מכל החילות בצה"ל שזכו אף הם באות ההצטיינות.

הרב עמית אורנבוך, ראש ישיבת אמי"ת שדרות: " אנחנו מחנכים את תלמידינו החל מכיתה ז' על ערכים של התנדבות ועזרה לזולת ולקהילה, והכל כמובן מתוך חיבור לתורה. אנו גאים ברפאל שמצטרף למסורת של הצטיינות בשירות הצבאי בקרב בוגרי הישיבה ".

לפני שנתיים זכה בוגר נוסף של הישיבה אליסף כהן לוחם ההנדסה הקרבית בתואר חייל מצטיין נשיא ביום העצמאות

קרא עוד...

מירוץ אלירז הראשון

IMG-20170430-WA0003

מרים פרץ, אימו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד הזניקה את מאות הרצים שהשתתפו ביום שישי לקראת יום הזיכרון במירוץ אלירז הראשון בפתח תקווה, במילים "למקומות היכון עם ישראל חי !...

IMG-20170430-WA0003

מרים פרץ, אימו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד הזניקה את מאות הרצים שהשתתפו ביום שישי לקראת יום הזיכרון במירוץ אלירז הראשון בפתח תקווה, במילים "למקומות היכון עם ישראל חי !"

את המירוץ יזם הרב המחנך צדוק דמארי מישיבת אמי"ת אלירז פתח תקווה בעיר שפועלת להנצחתו ומחנכת בדרכו של אלירז.
ברצים היו תלמידי הישיבה, חניכי תנועות הנוער, נציגי חטיבת גולני ובני משפחת פרץ ובהם בנו של אלירז אור חדש שהוביל את הרצים.

המירוץ התחלק לשני מיקצים, מיקצה קצר של 2 ק"מ ומיקצה למיטיבי ריצה של 4.5 ק"מ.

בדברים שנשאה לפני תחילת המירוץ אמרה מרים פרץ כי אלירז היה איש של חיים למען עם ישראל וכי אין הנצחה ראויה ומשמעותית כמו הנצחה בחיים של עשיה, כפי שעושה הישיבה הפועלת ברוחו".

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז אומר כי "אנחנו מבקשים שהמירוץ הזה יהפוך למסורת, הריצה היא סמל של תנועה וחיים, זו תשובתו של עם ישראל למי שמבקש לפגוע בנו ובחיינו - אנחנו לא נפסיק לרוץ, לא נפסיק לחנך, לא נפסיק לבנות ולהיבנות"

בתמונה: אור חדש פרץ בנו של אלירז הי"ד , מימינו הרב יאיר שטבון ראש הישיבה ומשמאלו אמו שלומית וסבתו מרים פרץ

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח