קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

כן או לא לארגון הלח”י? התלמידים בעקבות מורשת יצחק שמיר

IMG-20161114-WA0001

תלמידי כתות ז' בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה יצאו למסע לימודי בעקבות מורשתו של יצחק שמיר ז"ל, כחלק מתכנית "להיות גדולים"- הכנה ערכית לבר מצווה...

תלמידי כתות ז' בישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה יצאו למסע לימודי בעקבות מורשתו של יצחק שמיר ז"ל, כחלק מתכנית "להיות גדולים"- הכנה ערכית לבר מצווה.

במהלך המסע , ביקרו הנערים באתרים שונים בתל אביב המהווים חלק מסיפור חייו ופועלו של יצחק שמיר. במוזיאון על שם יאיר שטרן הם נפגשו עם ביתו וכלתו של רוה"מ המנוח שסיפרו עליו מזווית אישית.

לאורך המסלול , פנו אל התלמידים שחקני רחוב המחופשים ללוחמי לח"י, וניסו לגייס אותם ב"חשאיות" לשורות הארגון. בדיון ער שהתפתח, חיוו התלמידים את דעתם בנושא המורכב של שיתוף פעולה לעומת לחימה בבריטים ששלטו באותם ימים בארץ ישראל.

התלמידים, שניצלו את הביקור בעיר הגדולה גם לעשיית חסד, הגיעו לבית החולים איכילוב וחלקו כרטיסי ברכה וממתקים במחלקות השונות .

לדברי הרב נעם קריגמן ראש ישיבת אמי"ת נחשון : "המסע בעקבות דמותו של יצחק שמיר ותרומתו למדינה, הוא חלק מתוך 'מסע בר-מצווה', המקשר אותם למורשת ישראל ולקבלת התורה כדרך חיים."

IMG-20161114-WA0001

קרא עוד...

חוקרים באמי”ת דביר – קנאביס רפואי טוב ליהודים?

image1 (3)

במסגרת פרויקט ניצוצות עסקו קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר בנושא הקנביס הרפואי. התלמידים נפגשו פעמיים עם רחלי אוריאל, נטורופטית ומטפלת ברפואה סינית שחשפה את התלמידים לשאלות הגדולות סביב הקנאביס: האם זו...

במסגרת פרויקט ניצוצות עסקו קבוצת תלמידים מאמי"ת דביר בנושא הקנביס הרפואי. התלמידים נפגשו פעמיים עם רחלי אוריאל, נטורופטית ומטפלת ברפואה סינית שחשפה את התלמידים לשאלות הגדולות סביב הקנאביס: האם זו תרופה או סם? מדוע זה אסור ולמי מותר להשתמש בו? האם הוא רק משכך כאבים או גם מרפא מחלות?

ביום שישי האחרון נסעו התלמידים לכפר-סבא למפגש עם חברת הכנסת שרין השכל. חברת הכנסת השכל היא יושבת ראש השדולה למען קנאביס רפואי בכנסת, והיא הסבירה לתלמידים את המהלכים שהיא עושה, את המורכבות ואת האתגרים העומדים בפני מחוקק כאשר הוא מעוניין להיטיב עם הציבור ולהימנע מגרימת נזק לאחרים שעלולים לנצל את הקנאביס לצרכים שליליים.

אחד התלמידים סיכם את המפגש: "התחום מעניין באופן כללי, והפגישה עם חברת הכנסת מרחיבה אופקים ומרתקת".

image1 (3)

קרא עוד...

שבע מדליות לתלמידי ישיבת אמי”ת נחשון בתחרות מרוצי השדה העירונית

נחשון מירוצי שדה

נבחרות ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, גרפו שבע מדליות בתחרות מרוצי השדה העירונית השנתית ובלטו בין שאר המתמודדים ...

נחשון מירוצי שדה
נבחרות ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, גרפו שבע מדליות בתחרות מרוצי השדה העירונית השנתית ובלטו בין שאר המתמודדים .

תחרות מרוצי שדה , בהובלת מחלקת הספורט של עיריית בית שמש, מתקיימת מדי שנה בגן האקליפטוס בבית שמש ,ומשתתפים בה תלמידי בתי ספר יסודיים חט"ב וחט"ע מבית שמש והסביבה.

התחרות , המתקיימת ב2 ק"מ של שטח חקלאי, היא אישית וקבוצתית , בין 3 שכבות גיל כאשר כל בית ספר שולח עד 6 נבחרים לכל שכבת גיל.

תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון, בהובלת המורה לספורט אייל אלשייך, בלטו הן בהישגים במרוץ והן ברוח הספורטיבית שהפגינו.

בתחרות האישית זכו במדליות אישיות שלושת המקומות הראשונים בשכבת גיל ז-ח : נועם באום במדליית זהב, גדעון רביב במדליית כסף ודן ברנט במדליית ארד. בשכבת ט- י זכה זיו מושקין במדליית כסף.

התלמידים זכו גם ב3 גביעים קבוצתיים: ז- ח מקום ראשון, ט- י מקום ראשון, יא- יב מקום שני.הנבחרת הקבוצתית של תלמידי יא-יב הרשימה את הקהל בנחישותה להתמיד ואף לנצח למרות נחיתות מספרית (רק ארבעה משתתפים במקום ששה).

סגן ראש העיר , מאיר בלעיש ,שנכח בטקס חלוקת הגביעים והמדליות התפעל ממתחרי ישיבת אמי"ת נחשון ובדבריו ציין אותם לשבח ואמר כי הם "מככבים בתחרות השנה".

הרב נעם קריגמן ראש ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה:"אנו גאים בתלמידינו על ההישגים והמדליות, ואף יותר מכך על הנחישות והרוח הספורטיבית והחברית אותה הפגינו במהלך התחרות כולה".

IMG-20161108-WA0009 (1)

 
 
קרא עוד...

לראשונה בפריים טיים: סדרה על המורים בישראל

אחרי הצלצול

הקרנת בכורה חגיגית לסדרה התיעודית החדשה של ערוץ 10 "אחרי הצלצול", בבימויה של אורנה בן דור, נערכה השבוע בבית הספר לאומנויות בתל אביב...

הקרנת בכורה חגיגית לסדרה התיעודית החדשה של ערוץ 10 "אחרי הצלצול", בבימויה של אורנה בן דור, נערכה השבוע בבית הספר לאומנויות בתל אביב.

בסדרה עוקבת בן דור אחר ששה מורים בבתי ספר שונים ברחבי הארץ, ומתעדת את עבודת החינוך והדילמות שאיתם הם מתמודדים.

הרב אבישי מזרחי, מחנך מבית החינוך אמי"ת בר אילן בנתניה, הצליח לרגש את הקהל בקשר המיוחד שיצר עם תלמידיו.  מזרחי הודה לבמאית אורנה בן דור וצוותה על תהליך דוקומנטרי מיוחד במינו:" מרגש היה לראות כל כך הרבה אנשים המאמינים שלחינוך יש רייטינג . הבחירה לשבץ סדרה על מורים ותלמידים בפריים- טיים היא ממש לא מובנת מאליה. הסדרה הזו  מוציאה לאור את הכמיהה לטוב הנמצאת אצל כולנו "

הרב יובל אלימלך מנהל בית החינוך אמר כי הכנסת המצלמות לכיתות היתה אתגר חינוכי ושיעור מרתק בתקשורת: "השתדלנו להביא את עצמנו. את הערכים שלנו ומה שחשוב לנו. הדמות של המחנך העולה מחשיפתו של הרב אבישי היא דמות של מי שרואה את התלמידים לא רק בין הצלצולים אלא כחלק ממשפחה גדולה."

בהקרנת הבכורה נכחו רן ארז יו"ר הסתדרות המורים, חה"כ סתיו שפיר, האמן יאיר גרבוז, אנשי תרבות, אומנות וחינוך. מנהלי בתי הספר , התלמידים המופיעים בסדרה , ובני משפחה ליוו את המורים כוכבי הסדרה בהקרנה החגיגית.

אחרי הצלצול

קרא עוד...

חינוך לנתינה באמי”ת קרית מלאכי

unnamed

תלמידות כתה י"א באולפנת אמי"ת קרית מלאכי יצאו השבוע ליום של פעילות במרכז הכשרה ושיקום של עמותת אילן בת"א, המעסיקה אנשים בעלי מוגבלות שכלית...

תלמידות כתה י"א באולפנת אמי"ת קרית מלאכי יצאו השבוע ליום של פעילות במרכז הכשרה ושיקום של עמותת אילן בת"א, המעסיקה אנשים בעלי מוגבלות שכלית.

הפעילות נערכה במסגרת פרויקט צאל"ה של תנועת מעגלים, עמותה הפועלת לקידום בני נוער ברחבי הארץ, הפועלת בבית החינוך.

הבנות סייעו לעובדים בעבודתם, שוחחו עימם ושיתפו אותם בחוויותיהן  היומיומיות מבית הספר.

העובדים שמחו מאוד על הסיוע שהגישו להן הבנות וחלקו עימן את הרגשתם ואת קשייהם ואף שיתפו אותם בחוויות מעבודתם במפעל.

התלמידות שבו לאולפנה בהרגשת סיפוק ודיווחו על יום מעצים ומשמעותי בחייהן.

הדס שרעבי, ראש קריית החינוך אמי"ת קרית מלאכי:" נתינה ותרומה לקהילה הן אבני יסוד בדרכנו החינוכית בקריית החינוך. התלמידים יוצאים למבצעי התנדבות באופן קבוע, וכך מפתחים תחושות של מעורבות וערבות הדדית".

unnamed

קרא עוד...

מנהלת אמי”ת בנות מעלה אדומים זכתה באות הוקרה על קידום החינוך הפיננסי

IMG_2469

ברנדה הורביץ-פרוור, מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) קיבלה את אות ההוקרה למובילי החינוך הפיננסי לשנת 2016 מטעם עמותת "חיים בפלוס" לקידום החינוך הפיננסי בישראל ...

ברנדה הורביץ-פרוור, מנהלת בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) קיבלה את אות ההוקרה למובילי החינוך הפיננסי לשנת 2016 מטעם עמותת "חיים בפלוס" לקידום החינוך הפיננסי בישראל .

בכנס שנערך השבוע (ב) בבורסה לניירות ערך בתל אביב, הוענקה תעודת ההוקרה על ידי מנכל"ית עמותת חיים בפלוס מנדי אייזנר ואופיר בן נון שטינהרג מחברת די.בי.אם בית השקעות.

ברנדה הורביץ-פרוור  נבחרה לקבל את פרס עמותת "חיים בפלוס", בשל הדגש הרב שהיא שמה על הנושא בבית ספרה. תלמידות שכבת י"ב בבית החינוך משתתפות  במסגרת יום הלימודים בתכנית לחינוך פיננסי המיועדת להעניק להן כלים להתנהלות פיננסית נכונה בהווה ובעתיד.

 במהלך הקורס לומדות התלמידות איך לבצע החלטות מושכלות בנושאים כלכליים: איך לנהל חשבון בנק, להימנע ממשיכת יתר, להוציא כספים בצורה חכמה, לדעת את זכויותיהן כעובדות צעירות ועוד.

ברנדה הורביץ-פרוור:" אני רואה חשיבות ממדרגה עליונה בהכנת התלמידות לקראת החיים כבוגרות, ולהעניק להן כלים שילוו אותן בהמשך דרכן מבחינה אישית, חינוכית וגם כלכלית".

בית החינוך אמי"ת בנות מעלה אדומים נבחר בין עוד 8 בתי ספר מכל רחבי הארץ לקבל את אות ההוקרה מעמותת "חיים בפלוס".

IMG_2469

קרא עוד...

מסע בעקבות אלירז

IMG-20160928-WA0001

תלמידי י"ב בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת יצאו השבוע למסע ייחודי- "מסע אלירז", בעקבות רב סרן אלירז פרץ, על שמו קרויה הישיבה...

תלמידי י"ב בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת יצאו השבוע למסע ייחודי- "מסע אלירז", בעקבות רב סרן אלירז פרץ, על שמו קרויה הישיבה.

במהלך המסע , בהובלת המחנך הרב הלל בנישו, התחקו התלמידים אחר צדדים שונים בדמותו של אלירז: צבא, לימוד תורה, אהבת העם ואהבת הארץ.

המסע התחיל בסיור בעקבות לוחמי מלחמת יום הכיפורים ברמת הגולן . התלמידים צפו בתצוגת חילות ואש חיה ולמדו על פועלו של אלירז במסגרת הצבאית.

משם המשיכו לישיבת ההסדר בחיספין ללימוד בחברותות עם תלמידי ישיבת ההסדר ושיחה עם ראש הישיבה.

את היום השני למסע הקדישו התלמידים להתנדבות, וסייעו לחקלאי בשיקום חממה שסבלה מנזקים חמורים. לאחר שעות של עבודה מאומצת לא ויתרו גם על טיול בנחל אל על לפני רדת החשכה. לאורך המסע התלמידים היו אחראים בעצמם על הארוחות וארגון המאהל והפגינו עצמאות ושיתוף פעולה.

ביומו האחרון של המסע, שהוקדש ללקיחת אחריות לאומית, עלו התלמידים השכם בבוקר לירושלים ובחלקת גדולי האומה בהר הרצל למדו על דמותם של יוני נתניהו, חנה סנש, ראשי ממשלות ישראל, חלל צוק איתן מייקל לוין, אנדרטת נצר האחרון ועוד. התלמידים התרגשו מאוד לפגוש באימו של יובל הראל (אשר סיפורו המצמרר מוכר מהשיר "ברית דמים" -על סיפור נפילתם של שני יובל הראל מתלפיות ירושלים).

סביב קברו של רב סרן אלירז פרץ התכנסו התלמידים לשיחה ועיבוד רשמי המסע ומשם נסעו לכותל המערבי לסיום המסע במנהרות הכותל ובתפילה חגיגית.

הרב יאיר שטבון , ראש ישיבת אמי"ת אלירז: "שנה לפני צאתם לחיים, חוו תלמידינו את חזון הציונות הדתית לאור דמותו של אלירז הי"ד -עשיה ולקיחת חלק בכל תחומי החיים מתוך שאיפה לגאולה שלמה ושיבת עם ישראל לארצו".

IMG-20160928-WA0001

קרא עוד...

מפגש מדרשות אמי”תי

מדרשות אמית אשדוד

תלמידות חטיבת הביניים במדרשת אמי"ת אשדוד למדעים ואומנויות ותלמידות מדרשת אמי"ת באר אשדוד נפגשו השבוע למפגש ראשון בתכנית חונכות ייחודי...

תלמידות חטיבת הביניים במדרשת אמי"ת אשדוד למדעים ואומנויות ותלמידות מדרשת אמי"ת באר אשדוד נפגשו השבוע למפגש ראשון בתכנית חונכות ייחודי.

התלמידות הצעירות והבוגרות תשתתפנה השנה בתכנית ייחודית של לימוד משותף ותרומה לקהילה.

במהלך השנה תפגשנה הבנות מדי שבוע, לשעה וחצי של לימוד תורני חווייתי. מעבר לשעות בית המדרש תפגשנה התלמידות הצעירות והבוגרות אחר הצהרים לפעילות התנדבותית משותפת, תגבור לימודי והעשרת הידע לפי הצורך. 

את המפגש הראשון בין המדרשות , אשר נערך בבית הכנסת " בית מאור - אוהל יצחק ", הנחתה ראש מדרשת אמי"ת באר תמר ביטון והוא כלל סבבים של היכרות אישית בין הבנות.

אחת מהתלמידות הצעירות מסכמת את המפגש עם החברותא הבוגרת שלה: " כיף לדבר עם מישהי שהיא גדולה וחכמה אבל גם צעירה...ומבינה עניין "                        

ציפי דינר מנהלת מדרשת אמי"ת אשדוד: "המפגשים היחודיים נועדו להעצים ולהעשיר את התלמידות הצעירות והבוגרות גם יחד, על ידי לימוד חווייתי ותרומה משותפת לקהילה".

תמר ביטון ראש מדרשת אמי"ת באר:" חז"ל אמרו על הפסוק "עץ חיים היא למחזיקים בה" - שכמו שעץ קטן (גפרור) מדליק את הגדול, כך תלמידים קטנים מחדדים את הגדולים. החוויה של בנות המדרשה הבוגרות שבאו ללמוד תורה באשדוד, היא חוויה של לימוד מכל אדם. זו הזדמנות נפלאה בשבילן ללמוד מסקרנותן הרעננה של התלמידות הצעירות היודעות לשאול ולהתלהב."

מדרשות אמית אשדוד

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81
כפתור נגישות פתוח