מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

“כח לתת” בישיבת אמי”ת בלבב שלם בירוחם

כח לתת

בשבוע שעבר חנכו תלמידי ישיבת אמי"ת בלבב שלם בירוחם מחסן רהיטים יד שניה אותו הם מתפעלים למען נזקקי העיר- מחסן "כח לתת"...

כח לתת

בשבוע שעבר חנכו תלמידי ישיבת אמי"ת בלבב שלם בירוחם מחסן רהיטים יד שניה אותו הם מתפעלים למען נזקקי העיר- מחסן "כח לתת".

תלמידי כתה י"ב בישיבה יזמו את מפעל החסד "כח לתת". הם מקבלים קריאה מתושבי העיר ומגיעים לבתיהם לאסוף רהיטים יד שניה במצב טוב אותו הם מעבירים בכוחות עצמם לנזקקים תושבי העיר אשר שמחים מאוד לקבל רהיטים הדרושים להם מאוד.

עיריית ירוחם הצטרפה ליוזמה וסייעה בהקמת מחסן רהיטים מסודר בשטח הישיבה- מחסן 'כח לתת' אשר נחנך השבוע במעמד ראש העיר, התלמידים וצוות הישיבה.

על יוזמה זו ורבות אחרות למען הקהילה- זכו תלמידי ישיבת אמי"ת בלבב שלם בשבוע שעבר בפרס "חסד בחמ"ד " הארצי על יוזמות חסד ותרומה יוצאת דופן לקהילה.

צוריאל רובינס , מנהל ישיבת אמי"ת בלבב שלם:" התלמידים הוכיחו כי יש בכוחם לתת- והרבה. הם למדו להתגבר על כובד משקלה של כל משימה- ולהעביר גם את הרהיטים הכבדים ביותר- על מנת לסייע למי שזקוק להם".

 

קרא עוד...

אחדות רעננית: בית החינוך אמי”ת רננים ארח את תלמידי תיכון אביב ואמי”ת מדעי במפגש של היכרות בין בני נוער דתיים וחילוניים

רננים אחדות

בית החינוך אמי"ת רננים ארח השבוע (א) מפגש מיוחד של אחדות בין בני נוער דתיים וחילוניים ...

רננים אחדות

בית החינוך אמי"ת רננים ארח השבוע (א) מפגש מיוחד של אחדות בין בני נוער דתיים וחילוניים .

לתלמידות אמי"ת רננים הצטרפו תלמידי התיכון אמי"ת מדעי בכפר בתיה ותיכון אביב ברעננה, ליום של הכרות ולימוד משותף.

המפגש המיוחד הוא מיזם עירוני בשיתוף קהילת 'אחווה' בעיר , המתפללת בבית הכנסת שבתיכון אביב. חברי הקהילה, ובראשם ארז ברט, יזמו מפגשי הכרות בין בני נוער דתיים וחילוניים בעיר במטרה להעמיק את החיבור בין בני הנוער ולהדגיש את המאחד על פני המפריד, לדבריהם.

השבוע נערך מפגש שני בסדרת המפגשים בין בני הנוער בבית החינוך אמי"ת רננים. תלמידי כתה י' משלושת בתי החינוך השתתפו במעגלי שיח בהם שוחחו והכירו אחד את השני,  ולאחר מכן למדו ביחד על מהות חג הפסח הקרב .

תלמידת כתה י' באמי"ת רננים , מרים וניש, מסכמת: "במפגשים כאלה מבינים שיש לנו כל כך הרבה תחומי עניין משותפים , ההפרדה בינינו לא מועילה ולא מקדמת דבר".

חברתה , זוהר נחום, מוסיפה: "למדנו להכיר את האחר ולגלות שאנחנו לא כלכך שונים למרות הכל".

עפרה פאר, מנהלת אמי"ת רננים: "אנחנו שמחים מאד לקחת חלק בפעילות מיוחדת זו, ובמיוחד שמחנו לארח את החברים אצלנו בבית החינוך. אני מאמינה כי אחדות ישראל מתחילה בדיאלוג המדגיש את המשותף בין כולנו. "

קרא עוד...

תלמידות אולפנת אמי”ת אוריה כובשות את הדרך לירושלים

20170322_115339

באולפנת אמי"ת אוריה ב"ש (ע"ש דייקמן) החליפו את הטיול השנתי במסע משמעותי. תלמידות כתות י- י"ב יצאו בשבוע שעבר למסע בן ארבעה ימים בנושא "דרכים - איזו היא דרך ישרה...

20170322_115339

באולפנת אמי"ת אוריה ב"ש (ע"ש דייקמן) החליפו את הטיול השנתי במסע משמעותי. תלמידות כתות י- י"ב יצאו בשבוע שעבר למסע בן ארבעה ימים בנושא "דרכים - איזו היא דרך ישרה שידבק בה האדם?"

במהלך המסע , התמקדו התלמידות בדרך הפרטית של כל אחת ובדרך של עם ישראל בארצו.

המסע החל  בהר הארבל בגליל. מול זריחת השמש למדו התלמידות את משמעות הטיפוס והדבקות במטרה.

משם המשיכו התלמידות לפקיעין הגלילית להכרות עם מרגלית זינאתי שומרת גחלת רצף ההתיישבות היהודית בגליל מחורבן בית שני ועד ימינו.

אחת מהמורות , עולה חדשה, התרגשה מאוד מדבריה של מרגלית ואמרה לה :"אני חזרתי הביתה. חיכיתי לכך 2000 שנה ואת המתנת לי כאן בארץ ישראל 2000 שנה."

בין המסלולים והאתרים הקדשו  הבנות זמן להתנדבות חקלאית בבית רימון, וסייעו בהכשרת שטח לזכרו של דני גומז ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה .

באחד מערבי המסע נפגשו התלמידות לשיחה מרתקת מפי הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת .

המסע הייחודי הסתיים בטקס מרגש באתר הקסטל בואכה ירושלים,  המסמל את מסירות הנפש, הרעות והנחישות של פורצי הדרך לירושלים.

נעה הכהן, ראשת אולפנת אמי"ת אוריה: "בדרך המובילה לירושלים למדנו ביחד  על ערכים של שותפות, נתינה, נאמנות, הקרבה, ערבות הדדית וחברות עמוקה. יהי רצון וניקח כל זאת איתנו- צידה לדרך".

אוריה-דרכים

קרא עוד...

המדענים הצעירים למען איסוף פסולת החלל

23

השבוע התכנסו תלמידי רשת אמי"ת מכל רחבי הארץ במתחם הגוגיה בכפר בתיה, רעננה, לתחרות עבודות חקר בנושא מדע ותרומה לקהילה...

23

השבוע התכנסו תלמידי רשת אמי"ת מכל רחבי הארץ במתחם הגוגיה בכפר בתיה, רעננה, לתחרות עבודות חקר בנושא מדע ותרומה לקהילה.

התחרות נערכה בשיתוף מכון דוידסון לקידום מצוינות בלימודי מדעים בארץ והיום נפתח בהרצאתו של פרופ' דן שכטמן , חתן פרס נובל לכימיה. במסגרת התחרות, הוזמנו התלמידים לחקור תחום מדע לפי בחירתם , הקשור לתרומה לקהילה ופתרון בעיה בדרך מדעית. השלב הראשון של התחרות נערך השבוע במתחם הגוגיה ובו הוצגו 22 עבודות חקר של תלמידי אמי"ת מצפון לדרום.

התלמידים והמורים למדעים הציגו מגוון של עבודות חקרבפני צוות מצוינות מדעים של רשת אמי"ת בהובלת ד"ר רחלה תורג'מן וד"ר דפנה בן יוסף ודרורה גופס ,מובילת תחום מצוינות ברשת.

בין העבודות הבולטות ניתן היה למצוא את עבודתם של תלמידי אמי"ת עכו אשר חקרו את השפעת מיגנוט מי השקיה על תפוקת צמיחת חיטה במטרה לצמצם השימוש בדשנים המזיקים לסביבה, לצד יוזמתם של תלמידי ישיבת אמי"ת נחשון אשר תכננו מנגנון איסוף פסולת חללית. תלמידות אולפנת אמי"ת נגה בבית שמש החליטו להתמקד במניעת צער בעלי חיים על ידי תכנון כלובי תרנגולות  המאפשרים את גידולן בתנאים ראויים ללא הפסד כספי.

העבודות הנבחרות עלו לשלב הגמר והחוקרים הצעירים יתבקשו להתקדם לביצוע המחקר, רק אז יבחר המחקר המצטיין.

קרא עוד...

בבית החינוך אמי”ת שדי חמד מעלה אדומים ציינו את שבוע החינוך הגופני במגוון פעילויות ספורט ובריאות

תמונה טיול 2

לרגל שבוע החינוך הגופני נערכו בבית החינוך אמי"ת שדי חמד מגוון פעילויות ספורט ובריאות בהובלתם של מורי החינוך הגופני...

תמונה טיול 2

לרגל שבוע החינוך הגופני נערכו בבית החינוך אמי"ת שדי חמד מגוון פעילויות ספורט ובריאות בהובלתם של מורי החינוך הגופני.

בין השאר נהנו התלמידים מארוחת בוקר כיתתית בריאה, יום ספורט בו תלמידי כיתה ו' הפעילו תחנות אתגר ספורטיביות, טורנירים, הכנת דגמים של פירמידת המזון ופירמידת הפעילות הגופנית ועוד. שיאו של השבוע היה  הטיול הבית ספרי.

ביום שלישי השבוע החולף יצאו  תלמידי ביה"ס אמי"ת "שדי חמד" , ההנהלה והמורים לטיול בפארק "מיני ישראל".

בבוקר הטיול כל התלמידים קיבלו שי חולצה חגיגית  ועליה הסלוגן "שדי חמד משפחה לחיים"  ,אותה לבשו בטיול .

התלמידים סיירו ב"רחבי הארץ" באווירה קסומה ופסטוראלית ובקרו באתריה השונים :מאווירת הקדושה של ירושלים , עבור ל צפת בירת הגליל , נהלל המושב העברי הראשון  ועוד.

בסיום הטיול התכנסו התלמידים למשחק בינגו מרתק ובו חידות על יישובים בארץ וצוות המורים.

המנהלת הגב' יסכה בן סימון: "היציאה לטיול בית ספרי בכוחה לטעת בתלמידינו חיבור לארץ ישראל לצד טיפוח גאוות יחידה.

במהלך הטיול ביקרנו באתרים בארץ ישראל בהם נחשפו התלמידים לסגנונות השונים של יישובי הארץ וכן לתרבות הרב גונית הקיימת במדינתנו. החוויה הלימודית העשירה השאירה חותם בלב התלמידים והותירה טעם של עוד."

קרא עוד...

תערוכת אומנות באולפנת אמי”ת נגה ע”ש בעלוז

אומנות נגה

השבוע נפתחה באולפנת אמי"ת נגה תערוכה ייחודית של בנות מגמת אמנות משכבת י"ב...

אומנות נגה

השבוע נפתחה באולפנת אמי"ת נגה תערוכה ייחודית של בנות מגמת אמנות משכבת י"ב.

בתערוכה הוצגו עבודות הגמר המסכמות את לימודי האמנות המעשית, בהובלה ובהנחיית רכזת המגמה הגב' אריאלה אלקיים והמורה פסי קומר.

במשך השנה עבדו התלמידות על הפרויקט בהנחיה אישית והתנסו בטכניקות שונות כציור, פיסול, וידאוארט ושימוש בחומרים שונים.

בפתיחת התערוכה , נערך שיח גלריה שבו הוצגו העבודות של הבנות ומקורות ההשראה שלהן מאמנים בארץ ובעולם.

התערוכה משקפת עומק, שילוב תחומי ענין ורמה מקצועית גבוהה.

איריס אליהו, ראשת אולפנת אמי"ת נגה: "היצירות הייחודיות בתערוכה מבטאות רמה גבוהה מאד של יצירתיות ומקצועיות. התוצר הסופי הנו פרי של תהליך בירור פנימי ורציני של הבנות וביטוי לנושאים המעסיקים את הבנות ומחוברים לעולמן".

אמנות נגה1

קרא עוד...

העתיד בחצור הגלילית

IMG-20170326-WA0072

מרחב למידה מדעי חדשני נחנך השבוע בקריית החינוך אמי"ת בחצור, הכולל מעבדות ומרחבי למידה ייחודיים המשאירים מאחור את הכיתה המסורתית ...

IMG-20170326-WA0072

מרחב למידה מדעי חדשני נחנך השבוע בקריית החינוך אמי"ת בחצור, הכולל מעבדות ומרחבי למידה ייחודיים המשאירים מאחור את הכיתה המסורתית .

מרחב הלמידה המדעי נחנך במעמד ראש המועצה  שמעון סוויסה ונורית ברגר-גיל המפקחת על המדעים במשרד החינוך מחוז צפון, ונכבדים אחרים.

במהלך היום מדריכים מהמרכז האקדמי לנוער של מכללת תל חי בשיתוף תלמידי מנהיגות מדעית מבית הספר ערכו יריד חקר והפעלות לתלמידי חט"ב. לאחר מכן התקיימה הרצאתו של יוסי רוט מהנדס מרפאל הממחישה את הקשר בין עולם החי והתפתחות המדע והטכנולוגיה.

מרחבי הלמידה המדעיים החדשניים כוללים טכנולוגיות מתקדמות, ריהוט מודולרי המזמן  צורות ישיבה שונות, מרחב למידה חוץ כיתתי ועוד. המרחב עוצב ברוח "הגוגיה" הייחודי לרשת אמית. התכנון האדריכלי בשילוב הפדגוגיה החדשנית של הצוות החינוכי מבטא את החזון הבית ספרי והתפיסות הפדגוגיות של בית הספר, יצירת קהילת לומדים השואפת למצוינות מדעית התורמת  לחברה ולכלכלה ולביטחונה של מדינת  ישראל.

ראש מועצת חצור ברך את קהילת בית החינוך והעומד בראשה בועז יוספי על קידום התלמידים למצוינות וציין כי הישגי תלמידי מגמת ביולוגיה באמי"ת חצור הגלילית בבחינות הבגרות - גבוהים במידה רבה מעל הממוצע הארצי.

מנהל בית הספר בועז יוספי הודה לראש המועצה על תמיכתו הרבה בבית הספר והוסיף כי "ביחד עם הרשות, רשת אמי"ת ומשרד החינוך נמשיך לפעול ולהוביל את ילדי חצור הגלילית לעבר הצלחה עתידית".

קרא עוד...

באמי”ת דביר אומרים תודה

הוקרה ליוסי השומר

ביום המעשים הטובים שחל השבוע, יצאו תלמידים מביה"ס אמי"ת דביר בבית שמש למעשי חסד שונים ברחבי העיר וסייעו בשיפוץ וחידוש מבנים בעיר, בהתנדבות בגמ"ח יחד ועוד...

הוקרה ליוסי השומר

ביום המעשים הטובים שחל השבוע, יצאו תלמידים מביה"ס אמי"ת דביר בבית שמש למעשי חסד שונים ברחבי העיר וסייעו בשיפוץ וחידוש מבנים בעיר, בהתנדבות בגמ"ח יחד ועוד.

אך ביום זה לא נשכחו גם עובדי המנהלה והלוגיסטיקה בביה"ס. תלמידי החטיבה של הנתיב המדעי כתבו מכתבי תודה לכל אחד ואחת מהם, בהם הודו להם על עבודתם השוטפת למענם במהלך כל השנה, והביעו הערכה והכרת הטוב על כך.

אל המכתבים צורף שי יפה והתלמידים באו בעצמם להעניק את השי והמכתבים לכל אחד – למזכירה, לאב הבית, לשומר, למנקה ולעובדים נוספים.

התגובות היו נרגשות ואחת העובדות סיפרה בהתרגשות: "מאד מחמם את הלב לראות את התלמידים מעריכים ומודים בצורה כזו. זה לא מובן מאליו".

מנהל חטיבת הביניים שמואל כורש התייחס למחווה זו ואמר: "הכרת הטוב היא ערך חשוב מאד, שאנו מחנכים את תלמידינו אליו במהלך כל השנה, באמצעות התנדבויות שונות ומעשי חסד מגוונים. אך כאן יש מסר חינוכי חשוב במיוחד, שהנתינה והמילה הטובה חשובים לא רק החוצה, אלא גם לאנשים הקרובים אלינו, בבית פנימה. זה מה שהופך את בית החינוך שלנו למשפחה אחת, גדולה ומיוחדת".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח