מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

“פיק-ניק” – היזמים הצעירים אמי”ת בנים מודיעין זכו במקום הראשון בתחרות אל-על ליזמים צעירים

20170328_131906

פסח חג הטיולים קרב ובא ועמו יערות ופארקים עמוסי זבל שהותירו אחריהם מטיילים. או שמא לא עוד...

20170328_131906

פסח חג הטיולים קרב ובא ועמו יערות ופארקים עמוסי זבל שהותירו אחריהם מטיילים. או שמא לא עוד?

התלמידים יזמו: pick-nic" - מפת נילון לשולחן פיקניק שהופכת לשקית זבל וגם משעשעת את הסועדים.

 

מכירים את המקרה שאתם הולכים לעשות פיקניק בטבע, בסוף הפיקניק אתם מנסים לארוז את כל הזבל עם מפת ניילון,אבל הכל מתבלגן?

תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר)מצאו לכך פיתרון וגם זכו בתחרות אל-על ליזמים צעירים- מבין 150 נבחרות של יזמים צעירים מכל רחבי הארץ.

כיתות ט' מבית ספר אמי"ת מודיעין בנים משתתפים זו השנה הראשונה בפרוייקט "יזמים צעירים עושים עסקים".

במסגרת הפרוייקט התלמידים עוברים תהליך ארוך בו הם נחשפים לעולם היזמות והעסקים,

ומתנסים בפתיחת חברה עסקית, המצאת מוצר, פיתוח ויצור מוצר ושיווקו.

התלמידים פתחו חברה ששמה "פרומוטר", אשר חרטה על דגלה ליצור עתיד טוב יותר וערכי יותר, ועל כן המציאה את"pick-nic" – " המפה החוויתית שנהפכת לשקית!

המוצר הינו מפת שולחן המיועדת למטיילים, המפה מיוצרת מחומרים ממוחזרים, היא מתלבשת על השולחן כך שהיא לא עפה ברוח ולבסוף היא נהפכת לשקית זבל.

כמו כן מודפסים על המפה משחקי חברה וטריוויה בנושא ארץ ישראל.המפה מהווה פתרון פרקטי, סביבתי וחברתי לבעיית הלכלוך שמשאירים המטיילים בטבע.

רועי אהלי, תלמיד כתה ט ומנהל שיווק בחברת פרומוטר אומר:" זה מדהים אותי שאנחנו רק בכיתה ט' ואנחנו באמת מוכרים מוצר למבוגרים. אני שמח שאני מקבל כבר בגיל צעיר כלים לחיים כמו דיבור בפני קהל, שיווק מוצרים, והכי חשוב, עבודת צוות שכל אחד תורם משהו אחר לחברה".

הרב איתמר חייקין מנהל בית החינוך, מוסיף:" לא ניתן להסתפק בהוראה ישנה  במאה ה21 ואנחנו מפתחים כל הזמן כיוונים חדשים. פרוייקט יזמים צעירים בן פתחנו השנה היא כזה. התלמידים מפתחים יזמות, חשיבה יצירתית, תכנון אסטרטגי, עבודת צוות, תהליך הקמת חברה, פיתוח מוצר שיווק ועוד ועוד. כך אנחנו מטפחים את המוביליי הבא."

התלמידים מכרו עד כה מעל 700 מפות במחיר של 25 שח לזוג מפות. התכנון העסקי שלהם הוא לכסות את עלויות היצור ולתרום את היתרה למטרות איכות הסביבה.

קרא עוד...

השיפוצניקים הצעירים- עם הלב הגדול

IMG-20170328-WA0013

תלמידי כיתה י"א מהישיבה התיכונית "אמית יהודה" עפולה אירגנו פרוייקט מדהים במסגרת תוכנית "מעגלים" שפועלת בישיבה ושיפצו בית בעפולה עלית למשפחה חסרת יכולת לקראת חג פסח ביום שלישי,יום המעשים הטובים...

IMG-20170328-WA0013
תלמידי כיתה י"א מהישיבה התיכונית "אמית יהודה" עפולה אירגנו פרוייקט מדהים במסגרת תוכנית "מעגלים" שפועלת בישיבה ושיפצו בית בעפולה עלית למשפחה חסרת יכולת לקראת חג פסח ביום שלישי,יום המעשים הטובים.

השיפוץ כלל סיוד,ריהוט ומוצרים לבית, בנוסף התלמידים שיפצו את הגינה שבהתחלה הייתה מוזנחת מאד ולבסוף הפכה לפנינה עם דשא סינטטי, נדנדה משפחתית ושולחן גינה.

התלמידים יזמו והובילו את המבצע מתחילתו ועד סופו- החל משלב התכנון ועד הביצוע.

מחנך הכיתה, הרב עדי גבר, נרתם בכל כוחו לפרוייקט, חיזק ועודד את תלמידיו במהלך העבודה.

המשפחה ששיפצו לה את הבית, הרגישה שהיא זכתה בלוטו ועד הרגע האחרון לא הבינה ולא עיכלה את הדבר המיוחד שעשו עבורה.

מאיר אלימלך, אחד מתלמידי הכיתה- " מדהים לראות את מה שהצלחנו לעשות, הכל התחיל במחשבה קטנה ולאט לאט הדבר הקטן נהיה דבר גדול יותר ויותר עד לרגע שביצענו בפועל את הפרוייקט, מחזק, כיף ומשמח מאד לצאת בהרגשת סיפוק אדירה!

חיים בן שטרית, מדריך הכיתה- "מדהים לראות כח של כיתה, התלמידים נרתמו לפרוייקט בצורה מרשימה, גייסו תרומות ועבדו קשה. יישר כח גדול למחנך הכיתה, להנהלת בית הספר ובעיקר לתלמידים".

גם תלמידי כיתה י׳ 4 בקרית חינוך אמי"ת יהודה החליטו להיכנס לתחום השיפוצים.

התלמידים שמעו על אדם בודד ממושב אביטל שביתו זקוק לשיפוץ ונרתמו לבצע זאת.

התלמידים בהובלת המחנך, הרב ליסון, פנו לאושרת לוי, פעילה חברתית שמסייעת למשפחות נזקקות,  שתגייס עמם תרומות לביצוע השיפוץ. הם פנו לחנות כלי עבודה  "א.א.פלדות" שתרמה צבע וציוד לצביעה בשווי 1,000 ש״ח לבקשת התלמידים.

לקראת חג הפסח, הגיעו התלמידים בשעות הבוקר המוקדמות לבית והחלו בביצוע השיפוץ.

הם צבעו את  קירות חזית הבית לאחר שתיקנו את החורים בהם. הם גזמו עצים, ניכשו עשבים, וניקו את החצר. 

השמועה על היוזמה עשתה כנפיים, ורבים מאנשי המושב נרתמו לסייע לתלמידים. ילדי גן אביטל הגיעו לעודד ולסייע, בעל המכולת שלח ארוחת בוקר עשירה ומשפחות רבות שלחו כיבוד עשיר.

 ״זה מחמם את הלב לראות שאנו עוזרים לו״ אמר התלמיד אליחי אמסלם, ונדב גהסי הוסיף: ״אני מקווה לעשות זאת שוב״

קרא עוד...

כנס “מדע אמי”תי בקהילה” ותחרות עבודות חקר

 

previous arrow
next arrow
PlayPause
previous arrownext arrow
Slider
 
קרא עוד...

פרס החינוך הדתי לאולפנית אמי”ת אור עקיבא

IMG-20170319-WA0018

בטקס חלוקת פרסי החינוך הדתי לשנת תשע"ז שנערך השבוע (א) במערת צדקיהו הוענק פרס החינוך הדתי לאולפנית אמי"ת אור עקיבא...

IMG-20170319-WA0018
בטקס חלוקת פרסי החינוך הדתי לשנת תשע"ז שנערך השבוע (א) במערת צדקיהו הוענק פרס החינוך הדתי לאולפנית אמי"ת אור עקיבא.

את הפרס קיבלה ראשת האולפנית  בלהה בוסי בשם כל צוות החינוך וההוראה , מד"ר אברהם ליפשיץ ראש מינהל החינוך הדתי.

בטקס לקחו חלק גם  ד"ר  אמנון אלדר מנכל אמי"ת,  הרב אבי גיסר ראש התחום התורני בחמ"ד,  רם זהבי  מפקח על יסודי ארצי,  סיגל אלבז ראש מחלקת חינוך בעיריית אור עקיבא, ניסים משעלי מנהל האגף היסודי בעירייה, יעל בלום מפקחת בית הספר וירדנה אלון מחמד מחוז חיפה .

בית החינוך זכה בפרס על השקעה והתמדה, עשייה יצירתית ושליחות חינוכית גדולה, המהווה דוגמה ומקור השראה למוסדות חינוך.

מלבד קידום למצוינות מעודד בית החינוך תרומה לקהילה ועשיה חברתית, ובוגרות האולפנית משתלבות בשירות משמעותי. באולפנית נלמדות תכניות ייחודיות, כגון: רובוטיקה, יזמות צעירה, מדרשת "בשביל הלב", וכן קורסי בחירה לבנות חטיבת הביניים. לצד מגמות מדעיות והומניות מגוונות  פועלת באולפנית מגמת אדריכלות ייחודית - היחידה במחוז חיפה.

ראשת האולפנית , בלהה בוסי, הודתה לצוות החינוך המסור של האולפנית והדגישה כי "בית החינוך חותר להעשיר את התלמידות בחינוך לערכי היהדות המשולבים בערכי אהבת הארץ , תוך העצמה ופיתוח אישיותה של כל תלמידה."

 

 

קרא עוד...

שיעור ארכיאולוגיה בלב מודיעין

20170319_082712

השבוע השתתפו תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) בחפירות הארכיאולוגיות הראשונות באתר "גבעת התיתורה " שבלב העיר מודיעין...

20170319_082712

השבוע השתתפו תלמידי אמי"ת בנים מודיעין (ע"ש סתקר) בחפירות הארכיאולוגיות הראשונות באתר "גבעת התיתורה " שבלב העיר מודיעין.

גבעת התיתורה היא אתר ארכאולוגי בשטח של כ-600 דונם הנמצא במרכז העיר. בגבעה ממצאים ארכאולוגים המעידים על היותה כפר מרכזי בימי קדם.  החפירה ,המתקיימת בשיתוף רשות העתיקות , הנה יוזמה עירונית של מחלקת החינוך העל יסודי בעיר בראשותה של דלילה אשכנזי והמחלקה לארכאולוגיה.

חלוצים לעבודות החפירה השבוע במקום היו תלמידי אמי"ת מודיעין בנים, אשר  החלו בחפירות השכם בבוקר. בהדרכת מנהל האתר הארכיאולוג אברהם טנדלר, למדו הארכיאולוגים הצעירים כיצד להשתמש בכלי העבודה השונים וכיצד לחשוף שכבות ארכיאולוגיות בזהירות.

רועי אהלי, תלמיד כתה ט' שהשתתף בחפירה,  מספר על עושר הממצאים: 'הייתי בטוח שחפירה ארכיאולוגית היא בעיקר עבודה פיזית קשה וכמעט ולא מוצאים ממצאים, אבל מיד כשהתחלנו לחפור כבר מצאנו חרסים, כלי בית ואף מטבע ברונזה'. 

חברו רועי גרוסמן הוסיף : "למדנו הרבה על שיטות שונות לעבודה ארכיאולוגית, איך לזהות קירות או איך יודעים אם מצאת חלק פנימי של כד או חלק חיצוני.  דברים כאלו עוזרים לי להבין מעט יותר טוב את צורת החיים או המחשבה של האנשים שגרו כאן לפני'.

הרב צחי גרין, מנהל חט"ב :"אחד מיסודות החינוך שלנו הוא החיבור של הלמידה לעשייה , בפרט כאשר מדובר בתלמידים תושבי העיר שחופרים את אשר נמצא בסביבתם ומתוך כך מתחברים לעיר ולהיסטוריה שלה."

קרא עוד...

מאולפנית אמי”ת צפת למצעד החיים בסלוניקי

IMG-20170320-WA0013

22 מתלמידות אולפנית אמי"ת צפת ייצגו את מדינת ישראל ואת העיר צפת במסע החיים הסלוניקאי לזכר תושבי העיר שנספו בשואה ולציון 74 שנה לשילוחם של יהודי סלוניקי לאושוויץ בירקנאו...

IMG-20170320-WA0013

22 מתלמידות אולפנית אמי"ת צפת ייצגו את מדינת ישראל ואת העיר צפת במסע החיים הסלוניקאי לזכר תושבי העיר שנספו בשואה ולציון 74 שנה לשילוחם של יהודי סלוניקי לאושוויץ בירקנאו.

במסגרת התכנית "שגרירים צעירים" בה משתתפות תלמידות האולפנית ,בשיתוף המרכז הרב תחומי למנהיגות צעירה וworld ort"-- קדימה מדע"  יצאו התלמידות לביקור בן ארבעה ימים בסלוניקי, יוון.

במסגרת הביקור ערכו התלמידות היכרות עם הקהילה היהודית בסלוניקי, נפגשו עם ראשיה ולמדו על המורשת שלה. התלמידות התארחו בבית הספר היסודי היהודי בעיר, שוחחו עם התלמידים והצוות ושמעו על נחישותם להמשיך לקיים חינוך יהודי. במפגש מרגש בבית האבות היהודי בעיר נפגשו התלמידות עם ניצולי שואה אשר שיתפו אותן בסיפור אובדן קהילת יהודי העיר.

לאחר שבת חגיגית בה ארחו בני הקהילה את התלמידות בחום רב, השתתפו בנות המשלחת בקונצרט הוקרה לזכר כחמישים אלף קדושי קהילת סלוניקי שנספו בשואה ולכבודם של הניצולים.

טרם שובם ארצה, ייצגו התלמידות את מדינת ישראל במצעד החיים הסלוניקאי, וצעדו מהגטו היהודי בעיר לתחנת הרכבת בה נשלחו רבבות יהודי סלוניקי למחנה ההשמדה אושוויץ. במצעד לקחו חלק אלפים מתושבי העיר, ביניהם שגרירת ישראל ביוון אירית בן אבא, ראש העיר סלוניקי ומכובדים נוספים.

הרב יהודה פלס, ראש אולפנית אמי"ת צפת, אשר ליווה את התלמידות במהלך הביקור:  "מושגים מופשטים כגון חיבור וערבות בין יהודים באשר הם, עתיד שיונק מהעבר, נצחיות עם ישראל,  מקבלים פתאום משמעות מוחשית  עבור התלמידות, במסע מורשת וזהות שלא ישכח".

תלמידות אולפנית אמי"ת צפת משתתפות זו השנה השלישית בתכנית "שגרירים צעירים". במסגרת התכנית התלמידות משתתפות בסדנאות שבועיות של רטוריקה, דיפלומטיה ומדינאות.

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת באר שבע מובילים בסייבר

אמית באר שבע מובילים בסייבר

תלמידי ישיבת אמי"ת ב"ש (ע"ש ברמן) הם המובילים בין תלמידי התיכון בבאר שבע בתחרות הסייבר הארצית קוד-מנקי ואילו תלמידי בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן) הם המובילים בין תלמידי...

אמית באר שבע מובילים בסייבר

תלמידי ישיבת אמי"ת ב"ש (ע"ש ברמן) הם המובילים בין תלמידי התיכון בבאר שבע בתחרות הסייבר הארצית קוד-מנקי ואילו תלמידי בית החינוך אמי"ת באר שבע (ע"ש וסרמן) הם המובילים בין תלמידי חטיבת הביניים בעיר. 
בטקס חגיגי שנערך השבוע בהשתתפות ראש העיר רוביק דנילוביץ' וראש מנהל החינוך ומ"מ ראש העיר ד"ר חפצי זוהר, הוענקו לנבחרות תעודות הוקרה על הצלחתם בשלב המחוזי של התחרות.
נבחרות שני בתי החינוך עלו לשלב הסופי של התחרות וייצגו את העיר באר שבע בגמר הארצי של התחרות שייערך השבוע.
במסגרת אליפות הסייבר לומדים התלמידים עקרונות בסיסיים של תכנות.
בשלב הראשון של חברי נבחרת ישיבת אמי"ת ב"ש , שגיא סעדון ואור לסרי מכתה י"ב, ולידור כהן ואורי סבג מכתה י"א , בהדרכת המורה זיוה שוקרי, העפילו למקום הראשון העירוני ולמקום השישי בדירוג הארצי לתלמידי חטיבה עליונה.
נבחרת מקיף אמי"ת ב"ש בהדרכת רכז מגמת המחשב ד"ר יבגני קנל והמורה אלכס וילשטיין העפילה למקום הראשון העירוני ולמקום ה-11 בדירוג הארצי לתלמידי חטיבה עליונה. נבחרת חט"ב של המקיף זכתה במקום השלישי העירוני.
ד"ר חפצי זוהר ברכה את התלמידים על ההישג: "לשמחתנו המצוינות הערכית והפדגוגית אליה מכוונים בתי החינוך מניבה פרותיה ואנו גאים על הישגיהם המרשימים של התלמידים בתחרות הסייבר העירונית. אין לנו ספק כי נזכה להישגים גם ברמה הארצית. ברכות למנהלים, ולצוות המחנכים והרמים על חינוכם של ילדינו לאמונה כי בדרך למצוינות - המצוינות היא הדרך״.
הרב סיון סרור , ראש ישיבת אמי"ת :"אנו מעודדים את תלמידינו למיצוי כישרונותיהם בכל תחומי המדע והדעת, ובטוחים כי הנבחרת תביא לעיר כבוד רב גם בשלב הארצי".
אלישע פלג מנהל מקיף אמי"ת : "נושא הסייבר הוא חוד החנית של הטכנולוגיה המודרנית ומסמן את העתיד הצבאי והאזרחי. אנו מאמינים כי תלמידינו יעשו בו חיל, גם בהמשך התחרות, וגם בהכשרה צבאית ואקדמאית".

קרא עוד...

התלמידות תרמו דם ושיער לזכר בוגרת האולפנית

20170320_125029

עשרות תלמידות אולפנית אמי"ת בחיפה תרמו השבוע תרומות דם ותרומות שיער, לזכרה של איילה מזל טוב לרדו ז"ל ,בוגרת האולפנית שהלכה לעולמה בטרם עת...

20170320_125029

עשרות תלמידות אולפנית אמי"ת בחיפה תרמו השבוע תרומות דם ותרומות שיער, לזכרה של איילה מזל טוב לרדו ז"ל ,בוגרת האולפנית שהלכה לעולמה בטרם עת.

ביום התרמות חגיגי שסיכם חודש של נתינה , הגיעה ניידת של מד"א ואספה מנות דם מהתלמידות וצוות המורים שהתנדבו לתרום מנת דם לבנק הדם הלאומי.

במקביל, תרמו חברותיהן תרומות שיער עבור עמותת זכרון מנחם , למען ילדים חולי סרטן שאבדו את שערם.

היום המרגש חתם חודש של נתינה, בהובלת הנהלת האולפנה ומועצת התלמידות,   שהוקדש לזכרה של הבוגרת איילה ז"ל ובו לקחו חלק  כל התלמידות, צוות החינוך וחברי ההנהלה.

התלמידות התנדבו בביה"ס לחינוך מיוחד אבן גבירול בעיר, העניקו מכתבי תודה ומתנות לעובדי הניקיון ברחובות העיר, התרימו לארגון "לב אל לב" ,למדו תורה בחברותות לעילוי נשמת ורפואת קרובים וידידים- ועוד.

יהב ויסברג תלמידת כיתה י' שתרמה שיער במסגרת המבצע: "כששמעתי על יום ההתרמות- חשבתי שזאת יוזמה מאוד יפה, אבל רק כשהגעתי הבנתי עד כמה. כל האולפנית היתה באוירת נתינה. יצאתי מהיום הזה מחוזקת ובהרגשה טובה שעשיתי משהו למען הזולת".

הרב ירון בן חיים, ראש האולפנית,  הודה למנהלת חט"ב שירה טסלר ולמורה רעות שרוני דויטש על הובלת החודש המרגש:" בחודש אדר מלא שמחה של נתינה למדנו כולנו שהשמחה האמיתית היא שמחה של נתינה לזולת. זו רוח האולפנית- החינוך לערכים ולשגרה של נתינה".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח