מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

חתן התנ”ך של מחוז דרום- תלמיד ישיבת אמי”ת באר שבע

חתן תנך מחוז דרום- אמית בש

נדב סהר, תלמיד כתה י"א בישיבת אמי"ת באר שבע (ע"ש ברמן) הוא חתן התנ"ך של מחוז דרום...

חתן תנך מחוז דרום- אמית בש

נדב סהר, תלמיד כתה י"א בישיבת אמי"ת באר שבע (ע"ש ברמן) הוא חתן התנ"ך של מחוז דרום.

לחידון התנ"ך המחוזי שהתקיים באשקלון עלו שני נתיגים מישיבת אמי"ת באר שבע, נדב סהר (י"א) ונעם נתיב (י"ב). השניים התמודדו מול עשרות תלמידים מכל מחוז דרום והרשימו את השופטים בידיעותיהם הנרחבות. 

בתום ההתמודדות זכה סהר נדב , עם 98 נקודות . הוא הפגין בקיאות מרשימה והצליח לענות במהירות תשובות מעוררות התפעלות שהקנו לו את התואר חתן התנ"ך המחוזי ועליה לגמר חידון התנ"ך הארצי.

צוות ישיבת אמי"ת באר שבע , וחבריהם של שני המתמודדים, ליוו ועודדו אותם בשלבים השונים של החידון, עד להכתרתו של נדב כחתן התנ"ך המחוזי.

הרב סיון סרור, ראש ישיבת אמי"ת באר שבע: "אנו גאים בנדב ונעם על הידע הרב אותו רכשו ועל בקיאותם בספר התנ"ך,  ומאחלים לנדב הצלחה גם בשלב הארצי של חידון התנ"ך".

קרא עוד...

בשנה השניה ברציפות – אלופי הסייבר הארציים – אמי”ת בר אילן גוש דן

אלופי הסייבר הארציים - אמית בר אילן גוש דן

תלמידי אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג) זכו בגמר אליפות הסייבר הארצית לחטיבות הביניים(כיתות ז-ח), שערך היום (ג) משרד החינוך, זו השנה השניה ברציפות ! במקום השלישי בתחרות התיכנות לכיתות...

אלופי הסייבר הארציים - אמית בר אילן גוש דן

תלמידי אמי"ת בר אילן גוש דן (ע"ש גינזבורג) זכו בגמר אליפות הסייבר הארצית לחטיבות הביניים(כיתות ז-ח), שערך היום (ג) משרד החינוך, זו השנה השניה ברציפות ! במקום השלישי בתחרות התיכנות לכיתות ט' זכתה נבחרת התלמידים של תיכון מקיף אמי"ת באר שבע. 
מנכ"ל אמי"ת ד"ר אמנון אלדר בירך את הזוכים ואמר כי הרשת שמה דגש על העצמת המצויינות בקרב תלמידים בעלי פוטנציאל להגיע להישגים יוצאי דופן בתחומי הסייבר. 
ליאת כרמון-קולט רכזת מגמת הנדסת-תוכנה הגנת-הסייבר  באמי"ת בר אילן:"אליפות הסייבר היתה חוויה מאתגרת ומיוחדת לכלל 300 תלמידי החטיבה בבית הספר. כולם נחשפו למיומנויות של לימוד עצמי בכתיבת והבנת קוד. בנוסף, תלמידי מסלול סייבר בחטיבה שייצגו אותנו בגמר התנסו במשימות שדרשו חשיבה אלגורתמית ברמה גבוהה ועבודת צוות תחת לחץ. העבודה והחשיבה היצירתית המשותפת, שהן מיומנויות המאה 21, העצימו את הנבחרת עד לזכייה באליפות.״
תומר שופר מנהל אמי"ת בר אילן מברך על ההישג: "אנו מעודדים את תלמידינו למצוינות והגשמה עצמית בכל תחום, ומאמינים בפיתוח מיומנויות טכנולוגיות מתקדמות אשר מקדמות אותם לא רק להצלחה אישית אלא גם לתרומה משמעותית למדינה".
אליפות הסייבר היא תוכנית ייחודית המשותפת למשרד החינוך, לקרן רש"י, IATI (האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות) ואשר במסגרתה התלמידים לומדים את יסודות הסייבר, התכנות והמחשבים.
כ-270 בתי ספר (יסודי ועל יסודי) התמודדו לפני כחודשיים  על התואר אלוף הסייבר הישראלי. בתי הספר התחרו ראש בראש בקרבות סייבר (בהתאם לשכבת הגיל). וזאת לאחר שרבע מיליון ילדים ו 1,900 בתי ספר (מכיתה ג' ועד יב')השתתפו בתחרות המקדימה בין בתי הספר על הזכות לעלות לגמר. 
לאורך התחרות בתי הספר צברו ניקוד, כאשר בתום השלבים המוקדמים, הטובים ביותר בכל בית ספר נכנסו לנבחרת, ובהתאם לתוצאות נקבע הדירוג שלהם לגמר. נבחרת אמי"ת בר אילן הגיעה לגמר עם דירוג גבוה ביותר ,וכהכנה לשלב הגמר השתתפו במחנות אימונים אינטנסיביים במסגרתם תרגלו טכניקות שונות של תכנות
קרא עוד...

גדלים בתורה בישיבת אמי”ת נתיבות דרור

20170129_145425

תלמידי חטיבת הביניים בישיבת אמי"ת נתיבות דרור נפגשו ללימוד בחברותות (זוגות למידה) עם תלמידי ישיבת ההסדר בגבעת אולגה...

20170129_145425

תלמידי חטיבת הביניים בישיבת אמי"ת נתיבות דרור נפגשו ללימוד בחברותות (זוגות למידה) עם תלמידי ישיבת ההסדר בגבעת אולגה.

הלמידה המשותפת מתקיימת אחת לחודש, כאשר לאחריה פוצחים התלמידים הצעירים והבוגרים במעגל ריקוד בשירי שמחה של תורה ואח"כ שומעים שיעור מראש הישיבה או מאחד הרבנים בישיבה.

 התלמידים, אשר שמחים על המפגשים המיוחדים, מספרים כי התחושה לאחר המפגשים הלימודיים היא של התרוממות רוח, לדבריהם.

הרב שרון שער, ראש הישיבה ומנהל החטיבה: כחלק מהאתגר הגדול לקרב את ליבם של הבנים לאהבת התורה ולומדיה, אנו שמחים ללמוד בצוותא עם תלמידי ההסדר. חשוב לציין את שיתוף הפעולה המיוחד מצד ישיבת גבעת אולגה והעומד בראשה - הרב אפרים ג'יאמי. הרב מקבל את התלמידים בחמימות גדולה ומרעיף עלינו שפע של קדושה וברכה יחד עם כל תלמידיו. כבר מחכים למפגש הבא..."

קרא עוד...

תלמידי כפר הנוער אמי”ת פ”ת רצו את מרתון ירושלים למען ילדי בית הילד אמי”ת ירושלים

אמית פתח תקוה רצים למען הילדים

נבחרת תלמידי כפר הנוער אמי"ת (ע"ש בלאט) פ"ת  השתתפה ביום שישי האחרון במרתון ירושלים עם נבחרת TEAM-AMIT  הארצית  למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. בנבחרת כפר הנוער השתתפו תלמידים מכיתות שונות,...

אמית פתח תקוה רצים למען הילדים

נבחרת תלמידי כפר הנוער אמי"ת (ע"ש בלאט) פ"ת  השתתפה ביום שישי האחרון במרתון ירושלים עם נבחרת TEAM-AMIT  הארצית  למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. בנבחרת כפר הנוער השתתפו תלמידים מכיתות שונות, ביניהם 8 חברי קבוצת "יפת" תלמידי כתה י', אשר התאמנו חודשים ארוכים לקראת המרתון בהדרכתו של המדריך יהודה יפה.
יהודה סיפר על ההכנות הרצינות של התלמידים לקראת המרתון:" התאמנו ביחד כשלושה חודשים לקראת המרתון, שלוש פעמים בשבוע. חלק מהחניכים הגדילו לעשות והשכימו בחמש בבוקר לרוץ על חוף הים במטרה להגיע מוכנים ככל האפשר למרתון".
התלמידים הצרפו לנבחרת אמי"ת הארצית – מאות תלמידים מורים והורים מכל הארץ אשר רצו למען ילדי אמי"ת בית הילד בירושלים. השתתפותו של כל רץ העלתה תרומה למען רווחתם ועתידם של הילדים.
מאיה אביבי, מנהלת בית הספר :"אנו גאים בתלמידים על הנחישות והדבקות במטרה שהפגינו, ועל שלקחו חלק בריצה משותפת למען מטרה מיוחדת במינה- עזרה לזולת ונתינה מכל הלב".

קרא עוד...

אמי”ת דביר בית שמש כובשים את (מרתון) ירושלים

מרתון ירושלים אמית דביר בית שמש

לפני חמישה חודשים נפתחה באמי"ת דביר קבוצת ריצה. בכל יום חמישי אחר הצהרים, הגיעו עשרות תלמידים מכיתות ז' עד י"ב כדי לרוץ יחד. התלמידים התאמנו עם מאמן ריצה שלימד אותם את...

מרתון ירושלים אמית דביר בית שמש

לפני חמישה חודשים נפתחה באמי"ת דביר קבוצת ריצה. בכל יום חמישי אחר הצהרים, הגיעו עשרות תלמידים מכיתות ז' עד י"ב כדי לרוץ יחד. התלמידים התאמנו עם מאמן ריצה שלימד אותם את עקרונות הריצה, בנה לכל אחד סרגל מאמצים מותאם ורץ עם התלמידים ועם אנשי צוות שהשתתפו גם הם בקבוצה.
ביום שישי האחרון הגיעה הקבוצה אל שיאה כאשר התלמידים יצאו למרתון ירושלים ורצו בשני מקצים – 5 ו-10 ק"מ.
"היה מדהים!" סיכם אחד התלמידים את החוויה. "כמות אדירה של אנשים, כולם רצים ואנחנו בתוכם. לא האמנתי שאוכל לרוץ 10 ק"מ, אבל עכשיו אני רואה שאני יכול לעשות עוד הרבה דברים".
מנהל בית הספר, ד"ר צחי לב-רן: "אנחנו רואים את עצמנו שותפים באחריות לכל תחומי החיים של התלמידים שלנו, כולל תחום הבריאות ואורח החיים הספורטיבי. אנחנו מאמינים שבית הספר הוא הרבה יותר מלימודים, מקווים להמשיך ולהעצים את קבוצת הריצה ולהגיע בשנה הבאה לכלל התלמידים בשעות הלימודים ובשעות אחר הצהרים".

קרא עוד...

רצים למען הישיבה – אמי”ת נחשון

נחשון-מרתון ים

כ-70 מתלמידי, הורי, ומורי ישיבת אמי"ת נחשון השתתפו במקצה 10 ק"מ במרתון ירושלים שנערך ביום שישי האחרון בבירה. במהלך החודשים האחרונים גייסו התלמידים ספונסרים שתמכו בריצתם , כאשר כלל ההכנסות קודש...

נחשון-מרתון ים

כ-70 מתלמידי, הורי, ומורי ישיבת אמי"ת נחשון השתתפו במקצה 10 ק"מ במרתון ירושלים שנערך ביום שישי האחרון בבירה. במהלך החודשים האחרונים גייסו התלמידים ספונסרים שתמכו בריצתם , כאשר כלל ההכנסות קודש לפרויקטים מיוחדים המתקיימים בישיבה ולטובת סיוע לתלמידי הישיבה הנדרשים לכך עבור הנסיעה למסע הזיכרון בפולין.
זו השנה הרביעית בה משתתפת נבחרת אמי"ת נחשון במרתון ירושלים. השנה נוצר חיבור עם מחלקת "עיר ללא אלימות" במועצה האזורית מטה יהודה. שיח מקדים התקיים עם התלמידים ביחס לספורט כמונע אלימות ומקרב בין מגזרים ותרבויות שונות. התלמידים הרצים אף נשאו שלטים הקוראים לאפס אלימות בספורט.
לראשונה השנה הצטרפו לתלמידים הרצים גם שבעה בוגרים של הישיבה שזכרו את הריצה המשותפת כחוויה מיוחדת ומהנה של עשייה לטובת הכלל וחיבור בין כלל השותפים במשפחת אמי"ת נחשון.
צבי שילה, סגן מנהלי בישיבה אשר ארגן את הריצה ואף רץ עם התלמידים :" החוויה הולכת ומתעצמת עם השנים ב"ה. החיבור של הבוגרים לרעיון שבחרו להצטרף, יחד עם השיח לגבי הספורט כגורם מאחד ומחבר בין כלל האוכלוסיה נותנים את הכח והמעוף להמשיך ולדחוף פרוייקט חשוב שכזה.".
הרב נעם קריגמן, ראש הישיבה:" הריצה המשותפת היתה הוכחה נוספת לתחושת השיתופיות והמעורבות של ההורים , התלמידים והמחנכים בישיבה. התלמידים למדו "דרך הרגלים" כי הישיבה היא בית לכל דבר,  וכי הם שותפים לכל דבר בקידומה ובהצלחתה".
לביא טורצקי , תלמיד כתה י' : "הריצה המשותפת היתה חוויה מגבשת ועוצמתית, אנחנו שמחים מאוד על תחושת ה'ביחד' שנוצרה בין כלל תלמידי ומורי הישיבה שרצו יחד למטרה משותפת. לא התוצאה בריצה היא העיקר אלא הדבקות של כולנו במטרה אחת - טובת הישיבה. "

קרא עוד...

מאות רצו לזכר החברה שנספתה ופעלה למען ילדי אמי”ת “בית הילד”

מרתון ים

מעל 300 רצים מהארץ ומהעולם השתתפו במרתון ירושלים בנבחרת  אמי"ת, למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. המרתון השנה הוקדש לזכרה של דניאלה מופסון ז"ל, תלמידת מדרשת אמי"ת ומייסדת קבוצת הריצה...

מרתון ים

מעל 300 רצים מהארץ ומהעולם השתתפו במרתון ירושלים בנבחרת  אמי"ת, למען ילדי בית הילד אמי"ת בירושלים. המרתון השנה הוקדש לזכרה של דניאלה מופסון ז"ל, תלמידת מדרשת אמי"ת ומייסדת קבוצת הריצה אשר התנדבה בבית הילד, ונהרגה בתאונת דרכים כשנסעה להתנדבות בהונדורס.
במרוץ לקחו חלק גם ילדי בית הילד, הזוכרים את דניאלה ואת מסירותה הרבה אליהם.
מאות תלמידי ומורי אמי"ת הצטרפו לנבחרת הריצה של בנות מדרשת אמי"ת ירושלים, המתנדבות ב"בית הילד" בבירה .
מספרת שיראל כהן, בוגרת המדרשה וחברתה של דניאלה ז"ל: "לא אשכח את המסירות של דניאלה לילדים ב"בית הילד" .היא העניקה להם בלי גבול, כבוד היה לרוץ איתם- לזכרה".
המשתתפים במירוץ גייסו חסויות לריצה ממשפחותיהם ומחבריהם בבתי הספר והגיעו לסכום של כ- 60,000$ אשר יוקדשו לרווחתם של הילדים, ולהבטחת עתידם.
ד"ר אמנון אלדר מנכ"ל רשת אמי"ת: "אני גאה בחברי נבחרת אמי"ת אשר שמו להם למטרה לרוץ למען ילדינו היקרים בבית הילד, ולזכרה של תלמידתנו דניאלה ז"ל, שהינה סמל ומופת לאהבת הזולת".

קרא עוד...

התלמידים העלו חיוך על פניהם של הורים שכולים בפורים

משלוח מנות הורים שכולים

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד בחרו לקיים את מצוות משלוח מנות בהידור. התלמידים אספו מצרכי מזון וארזו אותם בעצמם,  ובערב פורים הגיעו לבתיהם של משפחות שכולות בעיר והעניקו להם משלוח מנות...

משלוח מנות הורים שכולים

תלמידי ישיבת אמי"ת אשדוד בחרו לקיים את מצוות משלוח מנות בהידור. התלמידים אספו מצרכי מזון וארזו אותם בעצמם,  ובערב פורים הגיעו לבתיהם של משפחות שכולות בעיר והעניקו להם משלוח מנות וחיבוק גדול. "בחרנו לתרום את חלקנו הצנוע להורים ולמשפחות שתרמו את היקר להם מכל למען ביטחון ישראל" , הסבירו התלמידים.

המחנכים שליוו את התלמידים מספרים כי התלמידים הצליחו להעלות חיוך על פניהם של הורים רבים כאשר הביאו איתם מעט אור והרבה מאוד הבעת תודה.

הרב שלום מלול ראש הישיבה: "בנוסף למשפחות השכולות, העניקו תלמידי הישיבה משלוחי מנות גם לניצולי שואה, ילדים חולים בביה"ח ברזילי, מנקי הרחובות וניצולי שואה תושבי העיר.  המחוות הללו, מלבד היותן מצוות חשובות, הן התיקון הגדול של עם מפוזר ומפורד - אחדות ישראל וחיבור הלבבות"

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח