מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

רגישות לנגישות באולפנת אמי”ת אוריה

IMG-20170227-WA0021

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע השתתפו השבוע  בפרוייקט מיוחד במינו: "רגישות = נגישות"...

IMG-20170227-WA0021

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע השתתפו השבוע  בפרוייקט מיוחד במינו: "רגישות = נגישות".

מדובר בפיילוט מיוחד של משרד החינוך ועמותת 'עלה' בו לקחו חלק תלמידות שכבה ט באולפנה. מטרת התכנית היא לחשוף את התלמידים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים בקהילה.

את הפרוייקט הובילה באולפנהמחנכת ט' ורכזת השכבה רינת איגרא בשיתוף המחנכות אביטל הלר ומיכל לנדאו.

במפגש עם אנשים המתמודדים עם מוגבלויות שונות, שמעו התלמידות ממקור ראשון על חייהם ועל ההתמודדויות השונות עמן הם מתמודדים.

לאחר מכן עברו התלמידות להתנסות בתחנות שונות בהן קבלו טעימה קלה שבקלות מההתמודדויות השונות על מנת לפתח את הרגישות הנדרשת בקהילה לבעלי מוגבלויות.

התלמידות התנסו בהליכה בעיניים עצומות בסיוע מקל הליכה, ניסו להתנייד בכסא גלגלים במסלול מכשולים ולמדו מעט משפת הסימנים על מנת להבין את עולמם של כבדי השמיעה.

התכנית בה השתתפו התלמידות מהווה הקדמה לקראת תכנית מחויבות אישית בה בוחרת כל תלמידה תחום התנדבות בקהילה.

אחת התלמידות שהשתתפה בתכנית ,מסכמת :" כשראיתי ברחוב אדם בכסא גלגלים לא ידעתי כמה מסובך להפעיל את הכסא. עכשיו אני מעריכה הרבה יותר את שתי הרגלים שלי, ומודעת לרגישות הנדרשת בציבור לבעלי מוגבלויות".

נעה הכהן, ראשת אולפנת אמי"ת אוריה:" יום הנגישות לימד את כולנו פרק בהכרת הטוב והערכת הזולת יותר מעשרות שיעורים או שיחות. התלמידות, המתחנכות לסובלנות ולקבלת האחר, למדו באופן חווייתי מהי מגבלה, מהי ההתמודדות עמה, ועל כמה יש להם לברך ולהודות – חויה אותה יזכרו זמן רב".

קרא עוד...

צל”ש נס טכנולוגיות- לתלמידי אמי”ת בר אילן נתניה

IMG-20170223-WA0029

שלושה מתלמידי בית החינוך אמי"ת בר אילן נתניה המשתתפים בתוכנית החינוכית למצוינות ומנהיגות טכנולוגית של "נס טכנולוגיות", זכו השבוע בפרס על רעיון פורץ דרך וחדשנות טכנולוגית....

IMG-20170223-WA0029

שלושה מתלמידי בית החינוך אמי"ת בר אילן נתניה המשתתפים בתוכנית החינוכית למצוינות ומנהיגות טכנולוגית של "נס טכנולוגיות", זכו השבוע בפרס על רעיון פורץ דרך וחדשנות טכנולוגית. 

התלמידים ארי בקוש, יוחאי שמחוני ושלומי מורד פיתחו מכשיר שמטרתו לתת מענה לבעיית התקשורת בין ילדים אוטיסטים והוריהם. הפיתוח כולל מצלמה העוקבת אחר תנועותיו של הילד ומפענחת אותן וכן מד טרמי המזהה את טמפרטורת הגוף ,כאשר השילוב בין שני המדדים מצליח לזהות את המצב המנטלי והרגשי. המדדים נשלחים לאפליקציה באופן המסייע להורים לתת מענה מיטבי ומהיר לצרכי הילד.

הרב יובל אלימלך, מנהל בית החינוך אמי"ת בר אילן אמר כי "בפיתוחם פורץ הדרך גילו התלמידים יכולות מדעיות – טכנולוגיות מהמעלה הראשונה אך יותר מכך, הם הוכיחו כי גם במאה ה-21 המתאפיינת בחידושים והמצאות, יש מקום ללב ולאמונה כי כולנו שווים ועלינו לעמול ולסייע לאוכלוסיות שהגורל לא שפר איתם."

 תכנית "נס טכנולוגיות" המופעלת בבתי ספר תיכוניים בעיר - הינה תכנית המעצימה תלמידים בעלי יכולות לימודיות גבוהות בגילאי 15- 18 להיות מנהיגים טכנולוגיים, תוך פיתוח חשיבה גבוהה, יכולת מנהיגות והתמקדות בביוטכנולוגיה, ננו-טכנולוגיה והנדסת תוכנה.

IMG-20170223-WA0032

קרא עוד...

זהות תל אביבית

P70212-135947

תלמידי כיתות יא-יב בישיבת אמי"ת נתיבות דרור שבאור עקיבא יצאו למסע זהות חברתית ברחבי העיר תל אביב...

P70212-135947

תלמידי כיתות יא-יב בישיבת אמי"ת נתיבות דרור שבאור עקיבא יצאו למסע זהות חברתית ברחבי העיר תל אביב.

המסע נערך לסיכום מערך חינוכי בנושא פערים חברתיים, קבלת האחר, אמונה וזהות שנערך בישיבה.

במהלך הסיור המיוחד פגשו התלמידים דמויות מגוונות בחברה הישראלית.

במרכז "המקום" לתרבות ורוח בצפון תל אביב התמודדו התלמידים עם תפיסות עולם חרדיות וחילוניות . בסיור ביפו הם למדו על הדו-קיום המורכב בין יהודים לערבים, ואילו בדרום תל אביב ,בשכונות שפירא ונווה שאנן נחשפו לסוגיית המסתננים והעובדים הזרים.

את היום סיכמו התלמידים בבית הכנסת שהפך לישיבה בראשותו של הרב אחיעד אטינגר , בדרום העיר, בשכונה בה הרוב הגדול הוא של אריתראים וסודנים. הרב אטינגר ליווה את התלמידים בסיור בשכונה וסיפר כי באלול הקרוב יפתח הכולל בישיבה לתלמידים בוגרי י"ב.

התלמידים הביעו עניין רב במהלך הסיור באתגרים השונים המעסיקים את החברה הישראלית.

הרב אהרל'ה פוגל ,מחנך כתה י"א: " אני מאמין שיום כזה הוא נדבך חשוב בבניית זהות ובמציאת המקום בו יכול  כל אחד לתרום לחברה הישראלית מתוך ראיה תורנית".

הרב רמי כדר, ראש ישיבת אמי"ת נתיבות דרור:" החינוך לקבלת האחר הוא אחד מאבני היסוד של החינוך בישיבה, בה אנו שואפים לגדל את מנהיגי העתיד על יסודות של תורה ואמונה".

קרא עוד...

תלמיד ישיבת אמי”ת נחשון- מצטיין דגם האו”ם הבינלאומי

IMG-20170219-WA0010

תלמיד ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, צבי וייס, הוא ממצטייני תכנית "דגם האו"ם" הבינלאומי, אשר נערכה השבוע בבית ספר הבין-לאומי באבן יהודה בהשתתפות  700 תלמידים מהארץ, מאירופה ומאפריקה...

IMG-20170219-WA0010

תלמיד ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, צבי וייס, הוא ממצטייני תכנית "דגם האו"ם" הבינלאומי, אשר נערכה השבוע בבית ספר הבין-לאומי באבן יהודה בהשתתפות  700 תלמידים מהארץ, מאירופה ומאפריקה.

כל קבוצה ייצגה את האינטרסים של מדינה אחרת, תוך ניסיון לפתור גם בעיות כלל עולמיות.

נבחרת ישיבת אמי"ת נחשון , אשר ייצגה את בלרוס, השתתפה בדיונים על איכות הסביבה, זכויות האדם ופליטים, סחר חופשי ועוד, וזאת לאחר חודשי מחקר וביסוס עמדות בהדרכת המורה יעקב ביזלי.  

בכינוס החגיגי, בו הציעו התלמידים תיקונים לאמנה הבינלאומית ופתרונות לבעיות העולם, השתתף גם עמוס גלעד, ראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון, ובעבר ראש חטיבת המחקר באמ"ן ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אשר שיתף את הנוכחים בסוגיות המורכבות עמם מתמודד הממשל בישראל.

תלמיד הישיבה, צבי וייס , נבחר על ידי חבר השופטים  לנציג הטוב ביותר בדגם האו"ם בוועדת מחלוקות בין-מדינות על גבולות ושטח , לאחר שהרשים את השופטים בדיון המורכב.

הרב נעם קריגמן , ראש ישיבת אמי"ת נחשון:"אנו שואפים לחנך את תלמידי הישיבה להיות 'אנשים גדולים' המודעים לנעשה סביבם ומוכנים לפעול לשיפור העולם סביבם".

קרא עוד...

תלמידי ישיבת אמי”ת עמיחי במבצע “חסד של אמת”

IMG_20170222_152946 (1)

בשבוע שעבר, שמעו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברשתות החברתיות על ניצולת שואה כבת 90 ,מאיה טשרניחובסקי ,שנפטרה ערירית מבלי להותיר אחריה בני משפחה...

IMG_20170222_152946 (1)

בשבוע שעבר, שמעו תלמידי ישיבת אמי"ת עמיחי ברשתות החברתיות על ניצולת שואה כבת 90 ,מאיה טשרניחובסקי ,שנפטרה ערירית מבלי להותיר אחריה בני משפחה.

התלמידים החליטו להתגייס ולכבד את הנפטרת בלויה ראויה ומכובדת. עשרות מתלמידי הישיבה יצאו עם תום יום הלימודים לבית העלמין ברחובות , ללוות את הקשישה בדרכה האחרונה.

מספר אוהד מישאל, תלמיד כתה ט, מיוזמי המבצע: סיפרתי לחברים בישיבה ששמעתי על ניצולת שואה ערירית שנפטרה ואין מי שיבוא להלוויה שלה. ביקשתי מהמחנך שלנו , הרב יעקב אסרף, אישור והוא מאוד התרגש ותמך בעניין. התאספנו כמה עשרות תלמידים בישיבה ויצאנו יחד להשתתף בלוויה של האישה –אותה לא הכרנו."

אוהד מסביר כי "למדנו בכיתה על "מת מצווה" ועל משמעות כבוד המת , ושמחנו על ההזדמנות לכבד נפטרת בודדה בכבוד אחרון".

הרב שמעון שושן ראש הישיבה:

"היכן בעולם יתגייסו בני נוער מיוזמתם להשתתף בלוויה של אשה שמעולם לא הכירו? הערבות ההדדית שהנוער שלנו מגלה אין לה אח ורע. אשרינו המבוגרים שזכינו לגדל נוער כזה"

קרא עוד...

מצטייני תחרות “נס טכנולוגיות”- תלמידי מודיעין

20170223_161433

תלמידי ביה"ס מור , מכבים-רעות ואמי"ת בנים מודיעין זכו השבוע בפרס הצטיינות וציון לשבח בתחרות הארצית לפיתוח מנהיגות טכנולוגית  "נס טכנולוגיות" , על פיתוח פורץ דרך שעשוי לחסוך למשק מיליארדים...

20170223_161433

תלמידי ביה"ס מור , מכבים-רעות ואמי"ת בנים מודיעין זכו השבוע בפרס הצטיינות וציון לשבח בתחרות הארצית לפיתוח מנהיגות טכנולוגית  "נס טכנולוגיות" , על פיתוח פורץ דרך שעשוי לחסוך למשק מיליארדים בשנה.

חברי הנבחרת עמלו במשך חודשים על פיתוח ייחודי - קופסת אחסון חכמה לאוכל המדווחת לסמארטפון בעזרת חיישני לחות, טמפרטורה, וגז מתאן מתי המזון עומד להירקב, ובכך מונעת השלכת מזון והפסד כספי.

התלמידים הרשימו את חבר השופטים בעבודת הצוות יוצאת הדופן ובמוצר הייחודי שפיתחו וזיכו אותם בפרס הצטיינות מיוחד על עבודת צוות.

תלמיד אמי"ת מודיעין ,מתן קריאל סיפר על עבודת הפיתוח המשותפת : "עבדנו ביחד בשיתוף פעולה בין כל חברי הקבוצה מבתי הספר השונים עד שהגענו לפתרון , לכל אחד יש חלק משמעותי בתוצר המיוחד".

הרב איתמר חייקין, מנהל בית החינוך אמי"ת בנים מודיעין: "הקבוצה השכילה לשלב בין מצוינות אישית לערכים של שותפות וערבות אליהם אנו מחנכים, והוכיחו כי בכוח הרצון הופכים חלומות למציאות".

קרא עוד...

תלמידי אמי”ת מדעי למען אברה מנגיסטו

900

ביום חמישי שעבר מלאו 900 יום לשבי של אברה מנגיסטו ברצועת עזה...

900

ביום חמישי שעבר מלאו 900 יום לשבי של אברה מנגיסטו ברצועת עזה.

תלמידי בית החינוך אמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, רעננה , ביוזמת צוות 'נחשון' סניף רעננה מרכז של בני עקיבא, החליטו להעלות את הנושא הכואב למודעות הציבור באמצעות יצירת מיצג אנושי : מאות מתלמידי בית החינוך יצרו את הספרה 900 על מדשאת בית החינוך.

התלמידים קראו להעלות את כאבה של משפחת מנגיסטו לסדר היום הציבורי ,לצד כאבן של משפחות כל הנעדרים והשבויים הישראליים.

את היוזמה הוביל אלי שפירא, תלמיד ישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול בכפר בתיה וראש צוות נחשון בבני עקיבא רעננה, ועילי מוסקל, תלמיד י"א באמי"ת מדעי וחבר צוות נחשון.

אלי שפירא: "בצוות 'נחשון' בבני עקיבא אנחנו דנים רבות בסיפורו של אברה מנגיסטו .בשיתוף פעולה עם ביה"ס אמי"ת מדעי נעשה מהלך חינוכי והסברתי רחב על מנת להרחיב את המעגלים שכואבים ופועלים למען אברה ומשפחתו".

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי :"אנו גאים בתלמידים שהחליטו להביע הזדהות עם משפחתו של אברה, ולצעוק את צעקתו של יהודי-ישראלי השבוי בשבי החמאס, ובכך הפגינו ערבות הדדית , יוזמה ומנהיגות".

קרא עוד...

מורידים לסבא וסבתא אפליקציות בסלולרי

IMG-20170220-WA0012

תלמידי בית החינוך אמית ב אשקלון קיימו מפגש ביום שני האחרון בהקניית השימוש בסלולר יחד עם כ60 גמלאים תושבי העיר...

IMG-20170220-WA0012

תלמידי בית החינוך אמית ב אשקלון קיימו מפגש ביום שני האחרון בהקניית השימוש בסלולר יחד עם כ60 גמלאים תושבי העיר.

גימלאי העיר הוזמנו לאירוע מיוחד בבית החינוך בו השתתפו תלמידים מכיתות ח ו ט אשר נתנו הדרכה בסיסית ומעמיקה בהתאם למכשיר ולרמת ידיעותיו של הגמלאי.

את הארוע המיוחד יזמו הגב שרה זכריה ומנהלת חטב כאשר הרעיון הוא להמשיך את המפגשים לנושאים אחרים על פי בקשת הגמלאים .

רכז מעורבות חברתית יגאל בוחבוט הרים את הכפפה ומיד החל בהערכות.

תלמידי החטיבה קבלו את האורחים המבוגרים בקבלת פנים חגיגית באולם הספורט של בית החינוך שקושט במיוחד לכבוד המאורע, ופינקו אותם בכיבוד ובשי אישי לכל אחד ואחד.

כל תלמיד ותלמידה "אימצו" את אחד האורחים ובמשך הבוקר ערכו להם הכרות מקיפה עם המכשיר הסלולרי שברשותם- אופן השימוש השוטף, שליחת וקבלת הודעות אסמס ,ווטסאפ, הפעלת האינטרנט, הורדת אפליקציות ייעודיות לשימושם- ועוד .

מנהל בית החינוך יהודה כהן ומנהלת חט"ב אליס מור ברכו את הגמלאים בברכת ברוכים הבאים ושבחו את התלמידים על הכנסת האורחים היפה שהפגינו.

משה לביא, גמלאי שהשתתף בכינוס :" קבלתי הדרכה מרתקת על המכשיר הסלולרי שלי. התלמיד אביב הפגין ידע מקצועי וזריזות בתפעול המכשיר, בשילוב ענוה וצניעות . נהניתי להקשיב וכבר בפרק זמן קצר רכשתי ידע נוסף. האירוע אורגן בצורה ראויה לשבח!".

מנהלת חט"ב אליס מור מסכמת את המפגש המיוחד : "אין שיעור חינוך גדול ממפגש עם גמלאי הדור, האזנה לסיפורי החיים שלהם ולמידה מניסיונם. התלמידים העניקו שיעור בסלולר- ומרוויחים שיעור בנסיון וחכמת חיים".

קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96
כפתור נגישות פתוח