קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות
קהילות חינוכיות לומדות

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

תלמידות אמי”ת בנות מעלה אדומים צועדות בעקבות אלה

כשנה לאחר אסון נחל צפית, בה נספתה אלה אור ז"ל תלמידת אמי"ת בנות מעלה אדומים, יצאו תלמידות בית ספרה לסיור בשמורת עוז וגאון בגוש עציון, בשביל שנפרץ לזכרה...


כשנה לאחר אסון נחל צפית, בה נספתה אלה אור ז"ל תלמידת אמי"ת בנות מעלה אדומים, יצאו תלמידות בית ספרה לסיור בשמורת עוז וגאון בגוש עציון, בשביל שנפרץ לזכרה.

השביל נפרץ בקיץ שחלף על ידי חניכי קורס מש"צים בהובלת תלמידות אמי"ת , כהנצחה לאלה שהיתה מש"צית מצטיינת.

התלמידות יצאו לסיור להכיר את דמותה של אלה, וללמוד על הערכים בהם האמינה: אהבת ארץ ישראל ועם ישראל.

במהלך הסיור ערכו התלמידות טקס לזכרה של אלה, בהשתתפות הוריה אשר סיפרו לבנות על אופייה של ביתם. הבנות שמעו גם את סיפור הקמת השמורה לזכר שלושת הנערים, אשר החודש הוא חודש האחדות לזכרם.

רוחמה ווגל מנהלת בית החינוך: "כוחה של אלה היה כוחו של חיבור, חיבור בין אדם ואדמה, שמיים וארץ חיבור בין אנשים. הכח הזה מלווה את תלמידות בית החינוך, בהעמקת המחויבות והחיבור שלהן לקהילה, לעם ולארץ".

 

בתמונה: שרית אור אמה של אלה ז"ל, רוחמה ווגל מנהלת בית החינוך ורותי בן חמו המורה לשל"ח

צילום: טליה כהן
קרא עוד...

בוגרים אמי”תיים

לקראת סיום שנת הלימודים התכנסו בוגרי מחזור י' של ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, אשר סיימו את לימודיהם בשנה שעברה, לטקס הענקת תעודות בגרות...


לקראת סיום שנת הלימודים התכנסו בוגרי מחזור י' של ישיבת אמי"ת נחשון מטה יהודה, אשר סיימו את לימודיהם בשנה שעברה, לטקס הענקת תעודות בגרות.

הנהלת הישיבה התבשרה על ידי משרד החינוך לאחרונה כי מעל 96% מהבוגרים הנם זכאים לתעודת בגרות.

**

ביום שישי נפגשו בישיבת אמי"ת נחשון הבוגרים שסיימו לפני שנה את לימודיהם בישיבה לטקס חלוקת תעודות בגרות מרגש. הבוגרים שפזורים בכל רחבי הארץ ותחומי העשייה השונים – ישיבות, מכינות ושירות צבאי - התייצבו יחד עם הוריהם למפגש לימוד ושיח משותף.

לאחר מפגש מרגש בין החברים ועדכונים הדדיים, שיתפו הבוגרים בתחושותיהם כשנה לאחר תום הלימודים בישיבה, וקיבלו צידה לדרך מצוות החינוך ומראש  הישיבה, לקראת המשך דרכם.

הרב מוישי קירשנר רב קהילת הבוגרים ויוזם האירוע סיפר על הפרויקט: " ישיבת אמי"ת נחשון היא מקום שטוב לגדול בו. שאיפתנו היא להמשיך להיות בית גם עבור בוגרינו היקרים, ולהעצים את תחושת השייכות לישיבה על ידי המשך חיבור ולימוד משותף גם לאחר סיום שנות התיכון. אירוע זה הוא חלק מסדרת מפגשי לימוד ושיח שאנו מקיימים עם הבוגרים באמצעותם אנו מקווים להמשיך ולהעמיק את הקשר".

הרב נעם קריגמן, ראש ישיבת אמי"ת נחשון : "ההצלחה בנתוני הזכאות לבגרות היא תוצאה של עבודה מסורה של צוות חינוכי שלא מוותר על אף תלמיד, ומוודא שכל תלמיד ימצה את מלוא הפוטנציאל שלו, מכל הבחינות. החיבור המסור לתלמידים איננו מסתיים עם תום הלימודים ועם קבלת תעודת הבגרות, אלא רק ממשיך ומתעצם."

בשנים האחרונות מובילה ישיבת אמי"ת נחשון תכנית חדשנית - "פרדס", ללמידה חדשנית רב תחומית שבה במקום בכיתות  לומדים במרחבים חדשניים המעוצבים על פי עקרונות האדריכלות הפדגוגית המתקדמים בעולם ובשיטות למידה המותאמות למיומנויות המאה ה-21.

בישיבה פיתחו תכנית להעצמה אישית של כל תלמיד באמצעות  אימון לאחריות אישית ללמידה ולצמיחה אישית. המורים שלמדו את מיומנויות האימון עוסקים בליווי התלמידים במסע אישי לצמיחה.

קרא עוד...

מסיימים שנה בנתינה

תלמידי אמי"ת חברה ומשפט סיימו את שנת הלימודים במבצע התנדבות בבתי אבות ברחבי העיר...


תלמידי אמי"ת חברה ומשפט סיימו את שנת הלימודים במבצע התנדבות בבתי אבות ברחבי העיר.

בהדרכת רכזת החינוך החברתי פנינה ישראלי והמורה אברהם מושקוביץ התפזרו כל תלמידי בית החינוך במוקדים שונים בעיר.

חלק מהתלמידים התפזרו בין בתי האבות שקמה ו'בית בלב', שם שמחו את הקשישים בשירה וריקודים ושיחה משותפת.

קבוצות נוספות של תלמידים הגיעו לבית החולים השיקומי בית לווינשטיין, עברו בין המחלקות ואיחלו למשתקמים החלמה מהירה.

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט:" אין דרך טובה יותר לסיים שנת גדושה בהתקדמות והקניית ערכים מאשר נתינה מכל הלב לזולת ולקהילה- זהו השיעור החשוב ביותר שתלמידינו לומדים – במהלך השנה כולה".

קרא עוד...

כנס להשקת כלים יישומיים להתחדשות חינוכית-פדגוגית

במתחם אמי"ת גוגיה ברעננה נערך יום מיוחד לסיום פרוייקט למידה משותף, שמטרתו פיתוח כלים להטמעת החדשנות הפדגוגית בבתי הספר. את הכלים פיתחו מורים מהשטח יחד עם מומחים מהמטה ומחזית הידע...


במתחם אמי"ת גוגיה ברעננה נערך יום מיוחד לסיום פרוייקט למידה משותף, שמטרתו פיתוח כלים להטמעת החדשנות הפדגוגית בבתי הספר. את הכלים פיתחו מורים מהשטח יחד עם מומחים מהמטה ומחזית הידע בתחום.

בין הכלים שפותחו: ערכה להכנת מערכת שעות למידה מרחבית וחדשנית. ערכה ליישומי מחקרים עדכניים של  מדעי המוח בעבודה החינוכית.  סדנא לעבודה רגשית, ערכה להכנת השתלמויות בתחום הפדגוגיה החדשה, קטלוגוגיה - ערכה להטמעת אדיכלות פדגוגית חדשנית ועוד.

תודה לאילת דויטש, לגלי אייניס ולכל צוות המו"פ, תודה מיוחדת לעשרות המורים שנרתמו ללמידה ולפיתוח.    

לקריאה נוספת ולהרחבה על המוצרים שהוצגו ביריד -  לחצו כאן

קרא עוד...

מצדיעים לאבות הבית 

כנס הוקרה מרגש נערך השבוע בכפר המכביה ל- 500 אבות בית, מזכירות ועובדי מינהלה מכל בתי הספר ומהמטה. אנו יודעים כי המסירות, ההשקעה והמחויבות של  כלל העובדים היא חלק משמעותי...


כנס הוקרה מרגש נערך השבוע בכפר המכביה ל- 500 אבות בית, מזכירות ועובדי מינהלה מכל בתי הספר ומהמטה. אנו יודעים כי המסירות, ההשקעה והמחויבות של  כלל העובדים היא חלק משמעותי מהצלחת הרשת. אנו שמחים להוקיר את מי שהם חלק מהותי מהעשייה החינוכית ולא תמיד זוכים להילה ולתודה לה הם ראויים. תודה רבה לליאור עומסי סמנכ"ל  אמי"ת על שנרתם לנושא, ולאסנת בדיחי שהפיקה את הארוע.   

קרא עוד...

תלמידות אמי”ת מסכמות שנה בחממה הטכנולוגית

לקראת היציאה לחופש הגדול סיכמו תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) את לימודי הטכנולוגיה בהן לקחו חלק ב"חממה" העירונית...


לקראת היציאה לחופש הגדול סיכמו תלמידות אמי"ת בנות מעלה אדומים (ע"ש וסרמן) את לימודי הטכנולוגיה בהן לקחו חלק ב"חממה" העירונית.

זוהי השנה השנייה בה בית הספר עוסק בלימודי טכנולוגיה וחשיפת התלמידות לבסיס של תכנות, מייקרים ועבודה עם מדפסת תלת מימד על מנת להכין את הבנות לשוק העבודה של המאה ה-21.

השנה נפתחה במעלה אדומים "חממה" טכנולוגית אשר מנגישה את הטכנולוגיה החדשנית של מייקרים, לקהל  הרחב. בנות משכבה ח' ביקרו ב"חממה" לאחר פתיחתה ויצרו בעזרת חיתוך בלייזר מגביר קול לפלאפון. בעקבות הסדנא ביקשו בנות שכבה ח' להיות מנטוריות "בחממה" ולהתנדב בה. גב' דניאל צרום מנהלת החממה שמחה על הפנייה והרימה את הכפפה.

ביחד עם  דינה הנדלר רכזת תקשוב באמי"ת בנות, נבנה  קורס הכשרה מקצועי לתלמידות על מנת לרכוש ידע לתפעול התוכנות והמכשירים ב"חממה".

לאחר סיום הקורס התלמידות הצטרפו לצוות ההדרכה של החממה בסדנאות השונות. חלק מהתלמידות הדריכו בקביעות פעם בשבוע בבתי הספר היסודיים בעיר קורסים בנושא טכנולוגיה. בנוסף התלמידות הדריכו בקורסים לקהל הרחב, לגיל השלישי, לנערות בבית חם, לנשים פגועות נפש ועוד.

במפגש סיכום שנערך השבוע סוכם שגם בקיץ התלמידות ימשיכו להדריך סדנאות לקהל הרחב.

רוחמה ווגל מנהלת אמי"ת בנות: "תלמידות בית החינוך לוקחות חלק בתכניות טכנולוגיות שונות ומגוונות, במטרה לקדם אותן לבחירת מגמות לימודים בעלות זיקה טכנולוגית- מדעית ולפתוח עבורן אפשרויות אקדמאיות מדעיות רבות ככל האפשר ".

צילום: יניב סננס  

קרא עוד...

המורה של המדינה – הרב ישראל אוחיון מישיבת אמי”ת אשדוד

הרב ישראל אוחיון מישיבת אמי"ת אשדוד הוא בין ששת הזוכים בתחרות "המורה של המדינה ", הזוכה היחיד מהחינוך הממלכתי דתי...


הרב ישראל אוחיון מישיבת אמי"ת אשדוד הוא בין ששת הזוכים בתחרות "המורה של המדינה ", הזוכה היחיד מהחינוך הממלכתי דתי.

במעמד נשיא המדינה הוכרזו בטקס חגיגי הזוכים בתחרות "המורה של המדינה" בחסות הסתדרות המורים, מפעל הפיס וידיעות אחרונות. לזוכים הוענקו תעודות הוקרה, מחשבים ניידים והשתלמות יוקרתית בארצות הברית.

הרב אוחיון, ר"מ (רב מחנך), ומורה למקצועות קודש בישיבת אמי"ת אשדוד, זכה במהלך הטקס לתשואות רמות מתלמידיו ומחבריו לצוות ההוראה שליוו אותו במהלך הערב.

התלמידים רואים ברב ישראל דמות לחיקוי. הם מספרים על מורה מסור ומחוייב , שמהווה כתובת עבורם בכל נושא, הרבה מעבר לשעות הלימודים ולחומר הנלמד.

הרב שלום מלול ראש ישיבת אמי"ת אשדוד  מברך את אוחיון על הזכיה:"אני שמח על ההערכה וההוקרה לה זכה הרב ישראל, המהווה סמל ודוגמא למחנך שכולו לב , כולו מסירות לחינוך תלמידיו לאנשים בוגרים ערכיים המחוברים לעם, לתורה ולארץ".

מבין אלפי המועמדים השנה, שנת העשור לתחרות, עלו 15 לגמר. בטקס החגיגי שנערך בסוף השבוע שעבר (ה) הוכרזו ששת הזוכים בתחרות, ביניהם הרב ישראל אוחיון יחד עם עוד חמשה מורים מצטיינים מרחבי הארץ

צילום: רז כהן

קרא עוד...

התלמידים מפתחים במייקרוסופט

במסגרת שיתוף הפעולה בין רשת אמי"ת, חברות Microsoft ישראל ו- U-BTech Solutions, השתתפו עשרות תלמידי ומורי אמי"ת מכל רחבי הארץ ביום מיוחד של פיתוח ואפיון פתרונות דיגיטליים לצרכים ואתגרים מחיי...


במסגרת שיתוף הפעולה בין רשת אמי"ת, חברות Microsoft ישראל ו- U-BTech Solutions, השתתפו עשרות תלמידי ומורי אמי"ת מכל רחבי הארץ ביום מיוחד של פיתוח ואפיון פתרונות דיגיטליים לצרכים ואתגרים מחיי בית הספר.

את מרתון היזמות יזם  שי ניסן רכז רשתיות וטכנולוגיה בקהילת אמי"ת צפון וצוות רכזי רשתיות וטכנולוגיה פדגוגית ממנהל מו"פ ברשת אמי"ת.

מלווים במנטורים בעלי ידע פדגוגי, טכנולוגי ועסקי מרשת אמי"ת, ממייקרוסופט ומיובי-טק עבדו צוותי המורים והתלמידים על זיהוי צורך ופתחו פתרון - החל מאפליקציה לארגון מערכת שעות ולוח מבחנים דרך באפליקציה המעודדת את הפחתת השימוש בטלפונים הסלולריים וכלה בפתרונות פדגוגיים למתן מענה לשונות בין תלמידים המאפשרת לכל תלמיד ותלמידה להתקדם בקצב המתאים לו.

בסוף תהליך העבודה הוצגו היוזמות השונות  בפני מליאת המשתתפים וחבר השופטים המורכב מבכירי אמי"ת יובי-טק ומייקרוסופט בחר את שלושת היוזמות המצטיינות אשר זכו בתעודות הצטיינות והועברו להמשך פיתוח על ידי הגורמים המתאימים.

הזוכים אשר הרשימו את השופטים וזכו באות הצטיינות היו בין השאר קבוצת אמי"ת בר אילן נתניה עם היוזמה "אחלדרך", אפליקציה המקשרת בין תלמידי כיתות חט"ע במסגרת שעות המעורבות החברתית ותלמידי כיתות ז' וח' הזקוקים לשיעורים פרטיים, על מנת להקל על ההורים וכדי לחזק את יצירת הקהילה החינוכית הלומדת

וקבוצת  אמי"ת עכו וחצור עם יוזמה משולבת העוסקת בניהול יומן כלל בית ספרי, הכולל את הפעילויות החברתיות והלימודיות, חוסם כפילויות ועומסים, מתזכר ומעדכן את כלל התלמידים והמורים במתרחש בקהילה.

רונן גבאי, מייסד שותף וסמנכ"ל טכנולוגיות ביובי-טק:

"הרעיון בימים מהסוג הזה הוא לחבר את הטכנולוגיה עם הפדגוגיה ולהעניק לתלמידים חוויה יצירתית המאפשרת לחבר את העולם התעשייה האמיתי עם עולם בית הספר, היכולת לחלום וליצר חזון ולהביא אותו לכדי מימוש אמיתי בעולם הטכנולוגי ".

אילת דויטש, סמנכ"ל רשת אמי"ת :

"רשת אמי"ת בחרה בחברת מייקרוסופט ויוביטק כשותפות אסטרטגיות להטמעת סביבה מתקדמת שתאפשר למנף את תהליכי ההתחדשות הפדגוגית ואת המעבר מבתי חינוך לקהילות חינוכיות לומדות, ותהווה חלק מתפיסת השותפויות עם ארגונים וחברות שונות בסביבת בית החינוך במטרה לחבר את התלמידים לעולם האמיתי ולאפשר להם התנסויות רלוונטיות בתחומים שונים."

בתמונה: היזמים המצטיינים בהאקתון פיתוח ויזמות במייקרוסופט 

צילום: הילית פינקלשטיין
קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83
כפתור נגישות פתוח