מיצוי ומצויינות לימודית
מרכז יזמות וחממת הנוער
מרכז יזמות וחממת הנוער

מהנעשה ברשת

“בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים” (הרב קוק).

 

מאור עקיבא להוליווד

תמונה מערב הגמר

סרטם של תלמידי מגמת הקולנוע והתקשורת בקריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא ישתתף בתחרות בינלאומית בהוליוו...

תמונה מערב הגמר
סרטם של תלמידי מגמת הקולנוע והתקשורת בקריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא ישתתף בתחרות בינלאומית בהוליווד

מסך שחור

תלמידי קריית החינוך אמי"ת עתידים באור עקיבא שוב בדרך לשטיח האדום:

סרטם של תלמידי מגמת קולנוע ותקשורת נבחר להשתתף בתחרות הבינלאומית לסרטי תלמידים, שתיערך בהוליווד בדצמבר הקרוב.

זו השנה החמישית שתלמידי המגמה משתתפים בתחרות הבינלאומית, בה משתתפים 85 סרטים מרחבי העולם.

הסרט שעלה לגמר העולמי הוא  "מסך שחור", המספר על שוטר בעל משפחה החוטף את רוצח סבו לאחר שהמשטרה סגרה את תיק החקירה בעניינו. בדרך לנקום את מות סבו הוא מאבד את כל היקר לו בחיים.

הסרט הופק על ידי תלמידי המגמה מור כרמל, דורן מלכה ואלירן זנטי . בין השחקנים-  מורים בקריית החינוך.

בנוסף לתחרות הבינלאומית בהוליווד נבחר הסרט גם לגמר תחרות סרטי התלמידים האירופאית בספרד, ולפסטיבל הרצליה לסרטי תלמידים ונוער.

תלמידי מגמת התקשורת והקולנוע בקריית החינוך אמי"ת עתידים זכו כבר פעמיים במקום הראשון בפסטיבל היוקרתי בהוליווד ובפרסים נוספים בפסטיבל הסרטים בחיפה, תחרות הסרטים הדוקומנטריים דוק אביב ועוד.

במגמה לומדים כ150 תלמידים מכיתות י' עד יב'. במסגרת שירותם הצבאי משרתים בוגרי המגמה ביחידות ההסרטה השונות של צה"ל, וחלקם אף ממשיכים ללימודים אקדמאיים בתחום.

ארז מעודה, מרכז מגמת הקולנוע והתקשורת בקריית החינוך: "העלייה לגמר מעידה על הרצינות והרצון להצלחה של תלמידי המגמה לצד העבודה המסורה של צוות המורים.אני בטוח שהסרט ייצג את בית הספר ואת ישראל בכבוד.

"חלומו של כל איש קולנוע ששמו יתנוסס יום אחד ברחובות הוליווד ותלמידי המגמה שלנו עושים זאת כבר בגיל צעיר ואין זה מובן מאליו. בית הספר ימשיך להוביל את תלמידיו להישגים והצלחה גם בקצה השני של העולם ואני בטוחה שגם השנה, נחזור עם פרס", סיכמה מנכלי"ת קריית החינוך אתי לרדו.

 

קרדיט: אמי"ת עתידים אור עקיבא

קרא עוד...

מאות לקחו חלק בערב הוקרה לפצועי צה”ל נערך בישיבת אמי”ת אלירז פ”ת

????????????????????????????????????

תא"ל רסאן עליאן לתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בערב הוקרה לפצועי צה"ל: "בית החינוך שלכם קרוי על שם גיבור ישראל שנפל-זיכרו תמיד את הגיבורים החיים...

????????????????????????????????????
תא"ל רסאן עליאן לתלמידי ישיבת אמי"ת אלירז בערב הוקרה לפצועי צה"ל: "בית החינוך שלכם קרוי על שם גיבור ישראל שנפל-זיכרו תמיד את הגיבורים החיים"

מאות השתתפו בערב הוקרה מרשים לפצועי צה"ל שנערך השבוע (א) בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת, במעמד תא"ל רסאן עליאן- קצין חי"ר וצנחנים ראשי.

בערב, אותו יזמו  חברי מועצת התלמידים והרכזת החברתית בישיבה שגית אלמליח,  לקחו חלק תא"ל רסאן עליאן, ראש עיריית פ"ת איציק ברוורמן, סגנו ומ"מ איציק דיעי וחבר מועצת העיר- רמי גרינברג.

תא"ל רסאן עליאן, פתח את הערב . הוא שיתף את הקהל בסיפור לחימתו ופציעתו במבצע צוק איתן וקרא לתלמידים להמשיך את הרוח הגדולה של ערב ההוקרה המיוחד ולקחת עליהם את משימת ליווי הפצועים בשגרת החיים : "הישיבה שלכם קרויה על שם גיבור ישראל רב סרן אלירז פרץ הי"ד שהקריב את חייו למענינו. על כולנו לזכור את הגיבורים החיים- פצועי צה"ל הם גיבורים אמיתיים לא פחות, גבורתם באה לידי ביטוי בהתמודדות יום יומית, פיזית ומנטלית".

הערב נחתם בשיחתו המרגשת של עשהאל שבו, שנפצע בפיגוע טרור בביתו שביישוב איתמר לפני 14 שנה, איבד את רגלו הימנית , את אמו ושלושת אחיו. שבו שוחח עם התלמידים על דרך ההתמודדויות  שלו עם הקשיים, התגברות על מכשולים, פרופורציות לחיים ואף נתן טיפים להצלחה. הדגיש בפני התלמידים את הכוחות הנסתרים הקיימים בכל אדם ודוחפים אותו קדימה.

את האולם מילאו מפה לפה מאות בני נוער- תלמידי הישיבה וחברי תנועות הנוער השונות בעיר.

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז הודה למועצת התלמידים ולרכזת החברתית שגית אלמליח על הפקת הערב המרגש.

" החוב שאנו חבים לפצועי צה"ל ופעולות האיבה הוא עצום ואיננו מתחיל ונגמר בערב הוקרה. עלינו לזכור יום יום ושעה שעה את אלו שמתמודדים עם המחיר הכבד של עם השב לארצו ולוחם על עצמאותו".

 

קרא עוד...

השר הרב והגז

שטייניץ

שר האנרגיה יובל שטייניץ הגיע השבוע לישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול בכפר בתיה, רעננה, ושטח בפני התלמידים את משנתו בנוגע למתווה הגז אותו הוא מוביל...

שטייניץ
שר האנרגיה יובל שטייניץ הגיע השבוע לישיבת ההסדר אמי"ת אורות שאול בכפר בתיה, רעננה, ושטח בפני התלמידים את משנתו בנוגע למתווה הגז אותו הוא מוביל.

המפגש נערך במסגרת בית מדרש ציבורי המתקיים בישיבה מדי יום שישי, בו נידונות סוגיות ציבוריות שונות והשקתן לעולם התורה. זאת לאחר מכתב פומבי שפירסם ראש הישיבה, הרב יובל שרלו תוך התנגדות למתווה הגז והרצאה של הכלכלן ארז צדוק המתנגד למתווה הגז בפני התלמידים. השר שטייניץ ששמע על כך, ביקש לקבל אף הוא את הבמה להסביר את עמדתו בבית המדרש הציבורי ולהגן על מתווה הגז על פי ראותו.

התלמידים הציבו בפני השר שטייניץ שאלות נוקבות בנוגע לכדאיות הכלכלית והחברתית של מתווה הגז. השר ענה על פי תפישתו את הנושא והוסיף : " התקיפו אותי בשל מתווה הגז משני הצדדים- מצד הטייקונים כשהעליתי את המסים שלהם בתור שר אוצר, ומצד מתנגדי המתווה בתור שר האנרגיה .אבל אני לא מתכוון להיכנע . זה לא ויכוח- זוהי הפחדה".

הרב שרלו הודה לשר על הקדשת הזמן להסביר את הנושא בפני התלמידים :"אני מאמין כי על מנת לברר נושא חברתי, כלכלי או תורני לעומקו יש להאזין היטב לכל הקולות המושמעים בנושא ולא להסתפק בתמונה חד מימדית".

 

קרא עוד...

חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמי”ת כפר גנים

20161218_115323

מזכ"ל מפלגת העבודה לשעבר , חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמית כפר גנים...

20161218_115323

מזכ"ל מפלגת העבודה לשעבר , חבר הכנסת איתן כבל בביקור בישיבת אמית כפר גנים:

"אני מחובר למקורות ולהבטחות התנ"ך על גבולות הארץ - אך במציאות היום גבולות ההבטחה אינן ריאליות".

"אני גם מאמין בביאת המשיח אולם לא עומד בחלון ומחכה לו שיבוא אלא עושה פעולות אקטיביות כדי לקרב את השלום"
במסגרת תוכנית הכרות עם דמויות מפתח המשפיעות על הציבוריות הישראלית נפגשו תלמידי ישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת עם ח"כ ויו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, מבכירי מפלגת העבודה המתכוון להגיש מועמדות לעמוד בראשה.

כבל הפתיע את התלמידים וסיפר להם שהוא בוגר המדרשייה ואף התקבל לישיבת הר עציון אולם בחר ללכת לישיבת הנגב בנתיבות. כבל הגדיר את עצמו כיהודי מאמין המחובר לשורשים ולתנ"ך.

איתן כבל דיבר על אחדות העם ועל הרצון לשמור על מדינה יהודית ודמוקרטית. כבל לא הסתיר את דעותיו הפוליטיות בדבר נסיגה לגושי התיישבות ומוכנות לוויתורים טריטוריאליים. מצד שני הדגיש את העובדה כי הוא מאמין בתנ"ך ובגבולות הארץ המובטחת רק ש"היום הדבר אינו ריאלי" כדבריו.

דבריו של כבל עוררו ויכוח ושאלות נוקבות מצד התלמידים בנושאים כגון : כיצד עושים שלום עם אויבים? הקווים האדומים , מינויו של הרב אייל קרים לרבצ"ר , סוגיית עיתון ישראל היום ועוד.

איתן כבל שיבח את תלמידי הישיבה על העומק על הסקרנות ועל השאלות הנוקבות ששאלו יחד עם זאת הדגיש : "אין לנו פריווילגיה לפילוג בעם למרות הדעות השונות".

 הרב חגי גרוס ראש הישיבה סיכם את הביקור  והדגיש בפני התלמידים את נקודות החיבור שעלו בשיחה עם ח"כ כבל: " הסכמנו על חשיבות האחדות למרות חילוקי הדעות, ההבנה כי הזכות שלנו על ארץ ישראל שואבת את עוצמתה מהמקורות ומהתנ"ך והשלישית כי גם אנשי השמאל החולקים על התפיסה שלנו עושים זאת מתוך אהבת העם והארץ.

 

קרא עוד...

מחזירים אהבה ואור לקשישים

כרמיאל- מחזירים אהבה

במסגרת פרוייקט "מחזירים אהבה" לבני הגיל השלישי בשיתוף עמותת מטב, אימצו אמי"ת כרמיאל את קשישי העיר...

כרמיאל- מחזירים אהבה
במסגרת פרוייקט "מחזירים אהבה" לבני הגיל השלישי בשיתוף עמותת מטב, אימצו אמי"ת כרמיאל את קשישי העיר.

בסיוע מטפלות עמותת מטב, הגיעו עשרות קשישים לביקור בבית החינוך, שם ערכו לכבודם קבלת פנים מיוחדת במינה. התלמידות הכינו ארוחת בוקר חגיגית וקישטו את בית החינוך לכבודם של האורחים. במהלך הסעודה המשותפת הביעו התלמידות עניין במוצאם וסיפור חייהם של הקשישים, ונהנו ביחד ממשחקי טריויה בנושא ארץ ישראל. מפגש מרגש במיוחד היה בין אחת הקשישות , מורה לאנגלית בצעירותה, והמורה לאנגלית של בית החינוך שהתרגשה לגלות את מורתה הותיקה.

התלמידות והאורחים המבוגרים קבעו להיפגש בשנית במהלך חג החנוכה- והפעם להדלקת נרות חג בביתם של הקשישים.

מנהל בית החינוך גאי דקל : "אנו רואים חשיבות רבה בפעילות בין דורית שנותנת כבוד רב לדור האבות והאמהות ומשאירה רושם רב על על דור הבנים והבנות .

מרגש לראות את שיתוף הפעולה, ההתגייסות וההשתתפות של התלמידים

וכן את המהירות הרבה בה נוצרים קשרים של שיח המגשרים על פערי הדורות"

 

קרא עוד...

בר מצווה על גלגלים- של חסד

קפלן

גיל קפלן תלמיד כיתה ז' באמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, ואחותו הצעירה ממנו בשנה , נעה , תלמידת כתה ו בביה"ס אמי"ת נעם - חגגו לאחרונה בר ובת מצווה...

קפלן
גיל קפלן תלמיד כיתה ז' באמי"ת מדעי (ע"ש שטראוס) בכפר בתיה, ואחותו הצעירה ממנו בשנה , נעה , תלמידת כתה ו בביה"ס אמי"ת נעם - חגגו לאחרונה בר ובת מצווה משותפים. לרגל המאורע החליטו השניים לתרום את כל המתנות שקיבלו –למטרה טובה.

גיל ונעה בחרו להשקיע את כספי המתנות ברכישת אופנוע לחובש מארגון 'איחוד הצלה'- ארגון מתנדבים להצלת חיים המאחד אנשי רפואת חירום מכל הארץ. מטרת אנשי הארגון היא להעניק טיפול רפואי לחולה או פצוע עוד לפני הגעת אמבולנס למקום. במקרה חירום רפואי מזניק מוקד איחוד הצלה באמצעות תוכנת GPS את החובשים, הפרמדיקים והרופאים הקרובים ביותר למקום האירוע.

הוריהם של גיל ונעה  שמחו לסייע ולאחר שיצרו קשר עם הארגון, נבחר החובש מקס אנהנג לקבל את האופנוע.

יחד עם מחנך הכתה של גיל, הרב טל הראל, ארגנה משפחת קפלן ארוחת בוקר חגיגית באמי"ת מדעי עבור כל ילדי הכתה ,במהלכה הועבר האופנוע בטקס מרגש לידי מקס החובש, שהודה לגיל והזכיר לתלמידים כי :"כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא".

גיל קפלן מסביר :" אחותי ואני בחרנו לתרום את כספי הבר מצווה שלנו ל"הצלה", כיוון שאנחנו מרגישים שזה יותר חשוב לעזור לאנשים אחרים, במיוחד כאלו שצריכים עזרה, מאשר לעשות מסיבה גדולה לעצמינו".

אחותו נעה מוסיפה: "רצינו לעשות מעשה שיהיה יעיל לאורך זמן ושיוכל לעזור לכמה שיותר אנשים- ובחרנו בארגון 'איחוד הצלה'".

הרב שגיא רוזנבאום, מנהל אמי"ת מדעי :" אנו מודים לגיל, נעה ובני משפחתם אשר שיתפו את כולנו בבית החינוך בשמחה אמיתית של מצווה- נתינה מכל הלב למען הזולת".


previous arrow
next arrow
Slider

קרא עוד...

באמי”ת דביר מגשימים חלום- מסע משמעותי “אחד בשביל כולם”

ביום ראשון שעבר יצאו תלמידי שכבת י"א' י"ב בבית החינוך אמי"ת דביר למסע משמעותי בן חמישה ימים בדרום הארץ. המסע האמתי החל מספר חודשים קודם לכן כאשר בצוות החינוכי עלתה...

ביום ראשון שעבר יצאו תלמידי שכבת י"א' י"ב בבית החינוך אמי"ת דביר למסע משמעותי בן חמישה ימים בדרום הארץ. המסע האמתי החל מספר חודשים קודם לכן כאשר בצוות החינוכי עלתה המחשבה כיצד לשדרג את הטיולים השנתיים בבית הספר.

צוות בית הספר, בראשות הרב אברהם ישראל, שניהל בעבר את הישיבה הסביבתית בסוסיא, הוביל היערכות ל"מסע משמעותי". התלמידים היו שותפים מלאים לתכנון המסלולים, ללקיחת אחריות על הכנת האוכל, קניית המוצרים, תכנון הלינה בשטח וכל פרטי המסע האחרים, כגון מעגלי שיח, התנדבות, הכנת חולצות מסע וטקסים.

חלק מתכנית המסע נבנתה לפי עקרונות של המסע הישראלי אותו התלמידים הכירו מהשנה שעברה.

המסע החל בצעידה מאביעזר בעקבות לוחמי הל"ה לעבר גבעת הקרב. במהלך המסלול צפו התלמידים לעבר תל עזקה ולמדו יחד על דמותו של דוד המלך. לרגלי גבעת הקרב ערכו התלמידים טקס מרשים בו הציגו את הדמויות הבולטות שהיו מעורבות בקרב של לוחמי הל"ה. את הלילה הראשון העבירו התלמידים בלינת שטח באתר קק"ל בנס הרים.

ביום השני התנדבו תלמידי אמי"ת דביר בחוות כרמי הר הנגב שליד מצפה רמון במסגרת פעילות של 'השומר החדש'. התלמידים שמעו הסבר על פעילות הארגון והסיוע שלו לחקלאים בנגב ובגליל, ועבדו בניכוש עשבים בכרם. העבודה הייתה קשה ומאתגרת אך התלמידים היו מלאי סיפוק כשראו את התרומה והעזרה שלהם לחקלאי הנגב.

בהמשך היום נסעו התלמידים לשדה בוקר לחלקת הקבר של דוד בן גוריון שם שמעו על פעילותו ותרומתו הרבה של בן גוריון להקמת המדינה ולביסוסה, ועל החלום ליישב את הנגב והדוגמה האישית של ראש הממשלה הראשון שעזב את מרכז הארץ ועבור לגור בצריף בנגב השומם.

בשלושת הימים הבאים של המסע טיילו התלמידים במסלולים המאתגרים ביותר במכתש רמון ובהרי אילת, מסלולים שבד"כ בתי ספר ומשפחות לא מגיעים אליהם. לאורך כל המסלולים לא פגשו התלמידים בתי ספר נוספים, כיוון שבתי ספר ממעטים לבחור מסלולים מאתגרים כמו הר ארדון וגבעת חרוט במכתש, פאר תמנע והר צפחות בהרי אילת.

במהלך המסע במדבר עסקו התלמידים במעגלי שיח בנושאים מגוונים כגון משמעות המדבר, מנהיגות, עבדות, חירות, חלומות לעתיד ועוד ועוד.

על הר צפחות, לקראת סיום המסע אמר אחד התלמידים: "היה מסע משמעותי ומאתגר, טיילנו, למדנו, סייענו לחקלאים ובעיקר למדנו הרבה על הכוחות שיש בנו. תודה לכל מי שעזר וסייע בארגון של כל המסע הזה"

אחד המחנכים סיכם ואמר: "בתיאום הציפיות שלנו כצוות חינוכי  לפני המסע רצינו שהמסע יהווה חוויה מרגשת, מעצימה ורלוונטית לתלמידים, יעודד שותפות של הצוות החינוכי והתלמידים וייצרב בזיכרונם של התלמיד כחוויה ייחודית. אין ספק שהמסע הזה ענה על כל הציפיות הללו ואף מעבר לכך".

previous arrow
next arrow
Slider
 
קרא עוד...

בביה”ס אמי”ת “אבן העזר” – נהנים ולומדים בספריית המועצה

במסגרת הפעילויות הרבות שנעשות מתחילת השנה בביה"ס אמי"ת "אבן העזר" לעידוד קריאה, יצאו תלמידי כיתות א'-ג', ביום שלישי השבוע, לספריה הציבורית המחודשת של המועצה, על מנת לצפות בהצגה מבית "עולם הדימיון" על...

במסגרת הפעילויות הרבות שנעשות מתחילת השנה בביה"ס אמי"ת "אבן העזר" לעידוד קריאה, יצאו תלמידי כיתות א'-ג', ביום שלישי השבוע, לספריה הציבורית המחודשת של המועצה, על מנת לצפות בהצגה מבית "עולם הדימיון" על הספר " ג'ק והאפונים". התלמידים נהנו מאוד מההצגה החווייתית וכבר מחכים לפעם הבאה...
תודה רבה לרבקה הספרנית המסורה, שבאכפתיות רבה דואגת וחושבת כיצד יצליח כל ילד ליהנות מהספרייה היפה. ותודה למורה איילת רכזת השפה בבית ספרנו.
בבית הספר מתוכננות פעילויות נוספות, על מנת לעודד את הקריאה ואת ההנאה שבה, לאור החשיבות הרבה שיש לכך בהתפחות השפה ויכולות נוספות אצל התלמידים.
 
 
previous arrow
next arrow
Slider
קרא עוד...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101
כפתור נגישות פתוח