מבנה חדש לישיבה

ישיבת אמי"ת אשדוד פותחת את שנת הלימודים בבניין בית ספר משופץ ומחודש

 
ישיבת אמי"ת אשדוד פתחה את שנת הלימודים במבנה בית הספר מירון לשעבר, שעבר בחודשי הקיץ שיפוץ יסודי וחידוש מערכתי כולל.
 
 

 

20130826_113830.jpg

מבנה בית הספר מירון לשעבר הינו אחד ממוסדות החינוך הוותיקים בעיר, בו התחנכו דורות המייסדים של העיר אשדוד. לאחר שבית הספר נסגר, הועבר המבנה השנה לשימוש תלמידי הישיבה התיכונית אמי"ת אשדוד.

 

המבנה נבנה בבניה צרפתית בשנות החמישים, ומצבו היה רעוע. קיר החזית בשתי קומות הבניין ותקרת קומת הקרקע היו עשויים מאסבסט בלתי תקני , קומת הקרקע היתה מונחת על חול ללא יציקות בטון, היו בו פתחים בלתי תקניים והמבנה לא היה נגיש לנכים

 

בשיפוץ המאסיבי שנערך בחודשי הקיץ חודש הבניין ושופץ לבלתי הכר:  הוסר כל האסבסט, הוחלפה רצפת קומת הקרקע , משטחי בטון נוצקו מתחת לריצוף, הורחבו כל הפתחים וקומת הקרקע הונגשה. הצנרת הוחלפה בכל הבניין, ומערכת החשמל שודרגה. מזגנים חדישים החליפו את אלו המיושנים ותאי שירותים חדשים נבנו.

 
השיפוץ נעשה על ידי עירית אשדוד בתכנונה של שושי אברמוביץ' ובביצוע של שמוליק בן חמו. העבודות נעשו בלוח זמנים צפוף , כאשר תוך חמישה שבועות הושלם התהליך והבנין  עמד מוכן לכניסת התלמידים.
 
 הרב אליהו אידלברג , ראש ישיבת אמי"ת אשדוד מודה לעיריית אשדוד על השיפוץ הנרחב: " בזכות השקעתה של העירייה ברווחת התלמידים , התמיכה של רשת אמי"ת והעמידה בלוח הזמנים, תלמידי הישיבה יכולים להתחיל את שנת הלימודים בבניין מרווח, בטיחותי ומרחיב דעת".

 

Dedicated by Rabbi Dr. Joseph and Blanche Katz Renov in honor of the Children of AMIT